Paco heeft maar een onaangename kutkopquote:Op maandag 22 januari 2024 18:51 schreef taxibabe het volgende:
https://www.tubantia.nl/e(...)stelt-zich~a7889cf7/
.....
Ik zag het ja. Ik ben er nog niet uit wat ik er van vind dat ze het zo eenzijdig benaderen. Aan de andere kant is dat ook wel wat ik al die jaren al gewend ben van de tubquote:Op maandag 22 januari 2024 18:51 schreef taxibabe het volgende:
https://www.tubantia.nl/e(...)stelt-zich~a7889cf7/
.....
Kom je straks ook melden wanneer de zon weer schijnt ?quote:Op vrijdag 26 januari 2024 09:31 schreef Lospedrosa het volgende:
Hoi, hoe gaat het nu?
Er komt weer een periode van regen aan.
Ik begrijp niet op wat voor manier TS hier wat aan heeft? Het artikel noemt (oa) verdroging als probleem, dus wat dat betreft is Natuurmonumenten goed bezig met het verhogen van het waterpeil. De belangen van TS zijn exact het tegenovergestelde.quote:Op zaterdag 27 januari 2024 09:20 schreef taxibabe het volgende:
https://www.tubantia.nl/e(...)-in-twente~a17c9f7e/
Misschien kan je hier iets mee in gesprekken over de toekomst van het gebied en de gevolgen voor jullie huizen.
quote:Op zaterdag 27 januari 2024 09:20 schreef taxibabe het volgende:
https://www.tubantia.nl/e(...)-in-twente~a17c9f7e/
Misschien kan je hier iets mee in gesprekken over de toekomst van het gebied en de gevolgen voor jullie huizen.
Sorry dat ik (alweer) reageer.quote:Onafhankelijk instituut bevestigt: dramatische toestand natuur in Twente
De staat van de Twentse natuur is dramatisch. Dat bevestigt de onafhankelijke Ecologische Autoriteit, na een beoordeling van rapportages van de provincie Overijssel. Maatregelen van de provincie om de natuur te beschermen zijn veelal onvoldoende.
Leo van Raaij 27-01-24, 08:00 Laatste update: 09:33
De eerste rapporten van de provincie toonden in april vorig jaar al aan dat de natuur in Overijssel er waarschijnlijk niet best aan toe was. Dat bleek uit de ‘natuurdoelanalyses’ van twee Overijsselse Natura2000-gebieden. Daarin staat welke bijzondere planten en dieren moeten worden behouden en welke maatregelen nodig zijn om dat voor elkaar te krijgen.
Inmiddels heeft de Ecologische Autoriteit landelijk ruim zeventig adviezen uitgebracht, waarvan tien over natuurgebieden in Twente. De conclusies van de Ecologische Autoriteit liegen er niet om. Ze werden vrijdag aangeboden aan demissionair minister Van der Wal (Stikstof en Natuur).
De natuur in de Twente Natura2000-gebieden verslechtert en gaat steeds verder achteruit. In de meeste gevallen zelfs ondanks de maatregelen die Overijssel al neemt. Over de Engbertsdijksvenen: ‘De natuur is verslechterd en verdere verslechtering is niet uitgesloten. Doelen voor uitbreiding en kwaliteitsverbetering worden niet behaald’. Het Wierdense Veld: ‘Verdere verslechtering van alle aangewezen habitattypen is niet uitgesloten’.
Nog beroerder
Aan de andere kant van Twente is het nog beroerder: ‘De natuur in Buurserzand en Haaksbergerveen is verslechterd’, meldt de autoriteit. En: ‘Verdere verslechtering van alle habitattypen en soorten is niet uitgesloten na het uitvoeren van het huidige maatregelenpakket. Ook worden doelen voor uitbreiding en kwaliteitsverbetering niet behaald’.
De conclusies voor de Sallandse Heuvelrug, Borkeld (bij Rijssen), Witte Veen (bij Haaksbergen), Landgoederen Oldenzaal, Aamsveen, Lonnekermeer en Dinkelland zijn nagenoeg gelijkluidend.
De provincie Overijssel gaf tussen 2016 en 2022 honderden miljoenen euro’s uit aan het verbeteren en beschermen van de natuur. Ruim 300 miljoen aan de Natura2000-gebieden en ruim 170 miljoen aan andere natuur en agrarisch natuurbeheer. Daar kwam in 2023 een slordige 100 miljoen euro bij.
Verdere verslechtering
De conclusie van de Ecologische Autoriteit komt erop neer dat dit niet voldoende is of dat het geld niet goed wordt besteed. Over Natura2000-gebied Lonnekermeer bijvoorbeeld, meldt de Autoriteit: ‘De voorgestelde richting voor nieuwe maatregelen biedt onvoldoende aanknopingspunten om verdere verslechtering te voorkomen en de Natura 2000-doelen te behalen’.
Het rapport van de Ecologische Autoriteit over de staat van veel beschermde natuurgebieden meldt dat de natuur nog altijd verslechtert en er een meer samenhangende aanpak nodig is.
Het rapport van de Ecologische Autoriteit over de staat van veel beschermde natuurgebieden meldt dat de natuur nog altijd verslechtert en er een meer samenhangende aanpak nodig is. © ANP
De conclusie over de provinciale plannen voor het Aamsveen is identiek. Voor bijna alle gebieden oordeelt de Autoriteit over de plannen van de provincie: ‘Met alleen het uitvoeren van bovenstaande maatregelen zijn de problemen voor de natuur niet opgelost’.
Sommige gebieden zijn er zo slecht aan toe, dat er snel moet worden ingegrepen. ‘Het is niet toegestaan om te wachten met het treffen van maatregelen als verslechtering is geconstateerd’, aldus de Ecologische Autoriteit, verwijzend naar Europese afspraken.
Oorzaken buiten natuurgebieden
Maatregelen moeten in de meeste gevallen ook buiten de Natura2000-gebieden genomen worden. ‘De natuurdoelanalyses laten zien dat daarvoor niet alleen gekeken moet worden naar de natuurgebieden zelf, maar ook naar de omgeving. De natuur in een gebied is vaak juist door activiteiten en veranderingen in de omgeving in de problemen gekomen’. In 90 procent van de gevallen ligt de oorzaak buiten het beschermde natuurgebied, aldus het rapport.
Het gaat daarbij niet alleen om maatregelen om de stikstofneerslag terug te dringen. Verdroging van de natuur is ook een groot probleem. Een voorbeeld daarvan is Engebertsdijksvenen, waar het omliggende gebied natter wordt gemaakt, om voldoende ‘tegendruk’ te genereren die moet voorkomen dat water uit het veen wegsijpelt.
In het aan Van der Wal aangeboden rapport ‘Doen wat moet én kan’, benadrukt de Ecologische Autoriteit dat de slechte staat van de natuur al geruime tijd zorgt voor verdergaande maatschappelijke gevolgen. ‘De natuur is leverancier van een vruchtbare en gezonde bodem, voldoende schoon drinkwater, schone lucht, landschappelijke identiteit, bescherming tegen hitte en klimaatverandering. Herstel draagt niet alleen bij aan de kwaliteit, diversiteit en veerkracht van de natuur zelf, maar ook aan de gezondheid van de mens en de mogelijkheden voor een duurzame economie’.
Niet alleen verantwoordelijk
In december lieten de provincies per brief aan het kabinet weten dat zij niet alleen verantwoordelijk willen zijn voor het stikstofbeleid en dat de landelijke overheid meer moet doen. De reactie van de Ecologische Autoriteit was een oproep aan het kabinet om meer regie te nemen.
De rapportages over vier natuurgebieden in Noordoost-Twente zijn nog niet beoordeeld door de Ecologische Autoriteit. Het gaat om Springendal en Dal van de Mosbeek, Lemselermaten, Bergvennen en Brecklenkampseveld en Achter de Voort, Agelerbroek en Voltherbroek.
Wat zijn de EA en de NDA?
Die Ecologische Autoriteit (EA) is ingesteld door minister Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof) en beoordeelt of de juiste informatie wordt gebruikt voor besluiten over de Natura2000-gebieden. Een advies wordt opgesteld door een werkgroep waarin een voorzitter, secretaris en twee tot zes deskundigen zitten. De informatie die beoordeeld wordt, staat in de zogeheten natuurdoelanalyses (NDA’s), die provincies hebben opgesteld. Daarin staat welke bijzondere planten en dieren moeten worden behouden en welke maatregelen nodig zijn om dat voor elkaar te krijgen.
Juist daarom heeft TS hier wat aan, Natuurmonumenten wil het verhogen, dit geeft problemen bij de bewoners. Dus als TS deze artikelen kent, kan ze ook een tegengeluid laten horen en vertellen wat dit voor gevolgen heeft voor bewoners en kunnen er gesprekken/zienswijzen/bezwaren e.d. volgen. Maar dat kan alleen als je beide kanten kent.quote:Op zaterdag 27 januari 2024 10:59 schreef Zomaarevenkijken het volgende:
[..]
Ik begrijp niet op wat voor manier TS hier wat aan heeft? Het artikel noemt (oa) verdroging als probleem, dus wat dat betreft is Natuurmonumenten goed bezig met het verhogen van het waterpeil. De belangen van TS zijn exact het tegenovergestelde.
Dit artikel zit helaas achter een betaalmuur dus is niet voor iedereen te lezen, delen van dergelijke linkjes voegt dus niets toe aan deze problematiek en discussiequote:Op zaterdag 27 januari 2024 09:20 schreef taxibabe het volgende:
https://www.tubantia.nl/e(...)-in-twente~a17c9f7e/
Misschien kan je hier iets mee in gesprekken over de toekomst van het gebied en de gevolgen voor jullie huizen.
Excuus, daar had ik even niet bij stilgestaan. Ik zie trouwens dat Lospedrosa de tekst uit het artikel heeft gedeeld, zodat iedereen het kan lezen.quote:Op zaterdag 27 januari 2024 13:36 schreef Vonkenboer het volgende:
[..]
Dit artikel zit helaas achter een betaalmuur dus is niet voor iedereen te lezen, delen van dergelijke linkjes voegt dus niets toe aan deze problematiek en discussie
Maar er wordt ook gesproken dat de problemen buiten het gebied liggen en dat ze dus aan de buitenkant bijvoorbeeld ook moeten verhogen. Nu zitten wij echt IN dat gebied, maar wellicht dat er dan een lichtje gaat branden?quote:Op zaterdag 27 januari 2024 10:59 schreef Zomaarevenkijken het volgende:
[..]
Ik begrijp niet op wat voor manier TS hier wat aan heeft? Het artikel noemt (oa) verdroging als probleem, dus wat dat betreft is Natuurmonumenten goed bezig met het verhogen van het waterpeil. De belangen van TS zijn exact het tegenovergestelde.
Je hebt zelf stellig aangegeven dat je in dit topic geen algemene milieu cq klimaat discussie wilt. Waarom dan zelf met deze opmerking komen? Dit roept toch op tot een brede discussie over natuur en milieu?quote:Op zaterdag 27 januari 2024 14:05 schreef Troel het volgende:
Ik snap trouwens sowieso niet dat ze nog geld stoppen in dit N2000 gebied als ze over een paar jaar windmolens naast dit gebied gaan bouwen en alle dieren er toch verdwijnen...
Ik zie niet in waarom dit oproept tot een brede discussie. Ik snap op zich waarom ze dingen willen en doen hoor, maar windmolens en natuur zijn heel slecht te combineren als je ze op 40 meter van elkaar hebt staan. Niets meer en niets minder. En op basis daarvan snap ik dus niet waarom ze nog gaan investeren in het natuurgebied, want dat is weggegooid geld. Ik roep dit dus ook alleen maar omdat er dus inderdaad op 40 meter afstand straks windmolens gebouwd gaan worden, niet "in het algemeen". Ik snap het gewoon echt niet (ook niet dat dat niet meegenomen wordt in de onderzoeken).quote:Op zaterdag 27 januari 2024 16:27 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Je hebt zelf stellig aangegeven dat je in dit topic geen algemene milieu cq klimaat discussie wilt. Waarom dan zelf met deze opmerking komen? Dit roept toch op tot een brede discussie over natuur en milieu?
Als iemand die zo nu en dan op de Maasvlakte komt waar natuur meets windmolens kan ik je gerust stellen. Plenty dieren daar.quote:Op zaterdag 27 januari 2024 14:05 schreef Troel het volgende:
Ik snap trouwens sowieso niet dat ze nog geld stoppen in dit N2000 gebied als ze over een paar jaar windmolens naast dit gebied gaan bouwen en alle dieren er toch verdwijnen...
Dat is wel fijn! Dank!quote:Op zaterdag 27 januari 2024 23:51 schreef Elpis het volgende:
[..]
Als iemand die zo nu en dan op de Maasvlakte komt waar natuur meets windmolens kan ik je gerust stellen. Plenty dieren daar.
Dat zou ik maar niet doen, is niet in lijn met de fok! policy.quote:Op zaterdag 27 januari 2024 13:40 schreef taxibabe het volgende:
[..]
Excuus, daar had ik even niet bij stilgestaan. Ik zie trouwens dat Lospedrosa de tekst uit het artikel heeft gedeeld, zodat iedereen het kan lezen.
Nogmaals excuses, volgende keer zal ik de tekst ook even kopiëren.
Weet jij toevallig ook meer over zaken als ringdrainage of drainage in de kruipruimte?quote:Op dinsdag 9 januari 2024 21:50 schreef assdfwerww het volgende:
Ik lees normaal alleen en post nooit, maar omdat ik met jullie meeleef en het mijn vakgebied is hierbij wat uitleg en mogelijke oplossingen.
Eerst maar het zure nieuws: je bent als huiseigenaar er zelf voor verantwoordelijk dat je kelder/souterrain waterdicht is.
Het is overal in Nederland extreem nat. Veel kelders die al een eeuw droog staan zijn nu nat. Het valt dus niet te zeggen dat jullie problemen komen door de vernatting van het natuurgebied. Het heeft er mogelijk wel aan bijgedragen, maar dat is vaak lastig te bepalen en uit elkaar te halen. Dit zijn lange trajecten en gaat je misschien op de lange termijn iets opleveren, maar als ik jullie was zou ik me nu richten op een tijdelijke oplossing totdat het weer droger wordt en daarna een permanente oplossing.
Dan het betere nieuws. Het hoeft niet heel ingewikkeld te zijn om het probleem tijdelijk beheersbaar te houden (lees: niet meer je bed uit om te pompen en een droog souterrain).
Hier een schetsje met een dwarsdoorsnede van de huidige situatie:
[ afbeelding ]
Het probleem is dat het grondwater nu heel hoog staat en ergens (voeg, scheur, verkeerde aansluiting) door je muur naar binnen komt. Voorheen kwam het grondwater minder hoog (gestippelde lijnen): misschien wel tot aan je muur, misschien bleef het onder je vloer. Dat maakt verder niet uit, in ieder geval kwam het niet zo hoog dat het naar binnen kwam. Dat wil je nu weer bereiken. Ik zie twee oplossing die je redelijk snel voor elkaar kunt maken.
Je zou een bronbemaling kunnen laten plaatsen. Dan spuiten ze meerdere verticale buizen in de grond (paar meter) die ze aansluiten op een pomp die het water wegpompt.
[ afbeelding ]
Dat zorgt dat het grondwaterpeil vlakbij je gevel verlaagd wordt en zo tot onder het niveau komt waar het gaat lekken:
[ afbeelding ]
Het kost wat geld en je moet een bedrijf vinden die dat wil doen (ze zullen het wel druk hebben), maar die installeert dit in een halve dag.
Je zou ook zelf aan de slag kunnen gaan en een gat graven naast je gevel en daarin een dompelpomp hangen (vuilwater dompelpomp van een goed merk heb je al voor een 200 euro). Die verlaagt het grondwater dan in een 'omgekeerde kegel-vorm' zodat het niet meer lekt. Afhankelijk van waar het allemaal lekt moet je misschien meerdere van dit soort pompgaten maken.
[ afbeelding ]
Je hoeft het water niet super ver weg te pompen, hoe verder hoe beter, maar met een meter of 10 zit je al wel goed. En afhankelijk van je bodem zul je iets moeten maken (planken, of een rooster) zodat het gat niet instort. Eerst zal de pomp continu pompen, maar op een gegeven moment zakt het water voldoende dat hij niet meer continu aan hoeft. Er zit een vlotter aan zo'n pomp die zorgt dat hij vanzelf aanslaat wanneer het water boven een bepaald niveau komt.
Hiermee denk ik dat het moet lukken om de overlast voorlopig grotendeels weg te halen. Als het grondwater dan weer tot een normaal niveau is gezakt (kan zomaar een paar maanden duren) is het verstandig om met een gespeciliseerd bedrijf te kijken wat de beste permanente oplossing voor de toekomst is. En daar is echt geen 50cm beton voor nodig zoals hier geschreven werd.
Als je wilt kan ik nog wat specifieker naar jouw situatie kijken. Als je me een DM stuurt met waar je precies woont kan ik meer opzoeken over de bodemopbouw en als je bouwtekeningen hebt van je souterrain kan ik er wat specifieker naar kijken.
Veel sterkte en hopelijk kunnen jullie weer snel genieten van dat prachtige plekje!
Ik ben dit weekend lekker bij mijn vriend geweest om even op adem te komen.quote:Op zondag 28 januari 2024 08:09 schreef Seven. het volgende:
Wel even benieuwd hoe het nu is bij jou thuis, @:Troel
Ja, ik weet er wel wat over, maar of het genoeg is hangt van je vraag afquote:Op zondag 28 januari 2024 08:13 schreef Seven. het volgende:
[..]
Weet jij toevallig ook meer over zaken als ringdrainage of drainage in de kruipruimte?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |