Ik denk niet dat Rusland zoveel te kiezen heeft. Ook Rusland verliest mensen en ook in Rusland doet dat pijn. Bovendien lijdt het land uiteindelijk toch onder de economische sancties en is er onder aan de streep ook weer niet alles te winnen voor hen met deze oorlog.quote:Op dinsdag 19 december 2023 15:53 schreef Joppiez het volgende:
[..]
Er is alleen niks, echt helemaal niks wat aangeeft dat Rusland water bij de wijn wil doen.
Wat is water bij de wijn trouwens? Want ze hebben sowieso netto winst.
En wanneer Rusland bloed ruikt (hallo Rusland, we willen graag onderhandelen), dan gaat het denk ik gewoon door tot zover ze kunnen.
Er is dan ook nauwelijks iets geleverd.quote:Op dinsdag 19 december 2023 15:30 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Alsof de russen geen bouwtekeningen hebben en andere fragmenten van Westerse wapens. Daarnaast zijn die door ons superieur verklaarde Westerse wapens nou ook weer niet zo'n game changer geweest. Eigenlijk helemaal niet. Het valt bitter tegen.
Gezien de geschiedenis van Rusland blijft het sowieso etteren. Een wapenstilstand en vervolgens Ukraine volpompen met wapens voordat Rusland zich kan herstellen is een optie.quote:Op dinsdag 19 december 2023 15:43 schreef LXIV het volgende:
Het is zo bezien zelfs gunstiger voor Oekraine wanneer het verdrag niet te vernederend voor Rusland is, anders blijft het etteren
Een lidmaatschap van de NAVO is al afdoende.quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:32 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Gezien de geschiedenis van Rusland blijft het sowieso etteren. Een wapenstilstand en vervolgens Ukraine volpompen met wapens voordat Rusland zich kan herstellen is een optie.
Objectief gezien is het kapot maken van Rusland de oplossing die op de lange termijn de meeste mensen in leven houd.quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:28 schreef LXIV het volgende:
[..]
Wij hoeven Oekraine niet te dwingen, natuurlijk niet. Maar wij mogen natuurlijk wel voorwaarden stellen aan onze hulp. Dat is heel wat anders.
Ik ben uiteindelijk voor de meest menswaardige oplossing die uitzicht geeft op een duurzame vrede. Ik vind dat de Westerse politici dit ook moeten nastreven. Ik denk dat zij er objectiever in kunnen staan dan Oekraine.
Dan kunnen we daar nu meteen mee beginnen.quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:33 schreef LXIV het volgende:
[..]
Een lidmaatschap van de NAVO is al afdoende.
Wat voor voorwaarden had je in gedachten?quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:28 schreef LXIV het volgende:
[..]
Wij hoeven Oekraine niet te dwingen, natuurlijk niet. Maar wij mogen natuurlijk wel voorwaarden stellen aan onze hulp. Dat is heel wat anders.
Ik ben uiteindelijk voor de meest menswaardige oplossing die uitzicht geeft op een duurzame vrede. Ik vind dat de Westerse politici dit ook moeten nastreven. Ik denk dat zij er objectiever in kunnen staan dan Oekraine.
Duurzame vrede met Rusland is niet mogelijk.quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:28 schreef LXIV het volgende:
[..]
Wij hoeven Oekraine niet te dwingen, natuurlijk niet. Maar wij mogen natuurlijk wel voorwaarden stellen aan onze hulp. Dat is heel wat anders.
Ik ben uiteindelijk voor de meest menswaardige oplossing die uitzicht geeft op een duurzame vrede. Ik vind dat de Westerse politici dit ook moeten nastreven. Ik denk dat zij er objectiever in kunnen staan dan Oekraine.
Dat gaat Rusland niet toestaan. Oekraïne dient geheel ontwapend te worden onder toezicht van het Kremlin. Daar kun je donder op zeggen.quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:33 schreef LXIV het volgende:
[..]
Een lidmaatschap van de NAVO is al afdoende.
Objectief gezien ben jij een doorgesnoven haatdragende idioot.quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:35 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Objectief gezien is het kapot maken van Rusland de oplossing die op de lange termijn de meeste mensen in leven houd.
Dat is onrealistisch en niet acceptabel. Dat snapt Rusland ook wel.quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:42 schreef Ulx het volgende:
[..]
Dat gaat Rusland niet toestaan. Oekraïne dient geheel ontwapend te worden onder toezicht van het Kremlin. Daar kun je donder op zeggen.
Kennelijk niet. Want het ontwapenen van Oekraïne was één van de redenen om de oorlog juist te beginnen.quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:47 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat is onrealistisch en niet acceptabel. Dat snapt Rusland ook wel.
De grootste fout is BBP vergelijkingen maken in het geval van oorlog.quote:Op dinsdag 19 december 2023 14:24 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Rusland is slechts één land. Met een gigantische corruptie en een BBP vergeleken met Nederland en België.
Zelfs als ze de burgermaatschappij volledig militariseren, wordt het lastig voor ze.
Bewijs dat maar. Maar eerst maken we Rusland kapot.quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:46 schreef LXIV het volgende:
[..]
Objectief gezien ben jij een doorgesnoven haatdragende idioot.
Dat hadden die westerse politici ook voor 2022 kunnen doen. Alleen kozen we ervoor om bij oefeningen Amerikaanse F-15s op Starokostiantyniv neer te zetten en een California Army Nation Guard die 11 deployments uitvoerde.quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:28 schreef LXIV het volgende:
[..]
Wij hoeven Oekraine niet te dwingen, natuurlijk niet. Maar wij mogen natuurlijk wel voorwaarden stellen aan onze hulp. Dat is heel wat anders.
Ik ben uiteindelijk voor de meest menswaardige oplossing die uitzicht geeft op een duurzame vrede. Ik vind dat de Westerse politici dit ook moeten nastreven. Ik denk dat zij er objectiever in kunnen staan dan Oekraine.
Europa heeft niets. En de Amerikanen leveren vanwege geopolitieke redenen niet.quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:30 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Er is dan ook nauwelijks iets geleverd.
Dat het Russische verwachtingspatroon niet klopte met de werkelijkheid was snel duidelijk. Wat ook geld voor het westerse verwachtingspatroon mbt het Oekraiense tegenoffensief.quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:48 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Kennelijk niet. Want het ontwapenen van Oekraïne was één van de redenen om de oorlog juist te beginnen.
Nee, Rusland startte de oorlog precies om die reden. En bovendien: Wie gaat er wat aan doen?quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:47 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat is onrealistisch en niet acceptabel. Dat snapt Rusland ook wel.
Ben je ooit (niet) genaaid door een Russische camhoer oid?quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:52 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Bewijs dat maar. Maar eerst maken we Rusland kapot.
Nee, ze plegen oorlogsmisdaden in Ukraine. En Georgie, Tjetjenië, ...quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:55 schreef Akathisia het volgende:
[..]
Ben je ooit (niet) genaaid door een Russische camhoer oid?
Wat je schrijft onderschrijf ik. Ben het grosso modo met je eens.quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:20 schreef Delenlill het volgende:
[..]
De technologie is inderdaad veel geavanceerder dan die van Rusland. Maar het westen geeft ze veel te laat, slechts in kleine hoeveelheden en verspreid over een langere periode aan Oekraïne. Waardoor ze nog geen deuk in een pak boter kunnen slaan.
Hierdoor zullen wij, het westen/de EU/de NAVO (mede)verantwoordelijk zijn als Oekraïne ooit de oorlog verliest. Of grondgebied moet opgeven voor vrede.
En het laat andere bondgenoten zoals Taiwan zien dat ze niet op ons kunnen rekenen wanneer het er toe doet. Ook geeft het landen zoals China een vrijbrief om te doen wat ze willen zonder bang te hoeven zijn voor te veel problemen.
Dat, maar we hebben ook nauwelijks iets om te leveren.quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:30 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Er is dan ook nauwelijks iets geleverd.
Die sancties hebben hooguit een opdrijven effect op de prijzen van Westerse goederen.quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:30 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ik denk niet dat Rusland zoveel te kiezen heeft. Ook Rusland verliest mensen en ook in Rusland doet dat pijn. Bovendien lijdt het land uiteindelijk toch onder de economische sancties en is er onder aan de streep ook weer niet alles te winnen voor hen met deze oorlog.
Ik roep al vanaf het begin dat we Ukraine moesten volpompen met wapens.quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:57 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Wat je schrijft onderschrijf ik. Ben het grosso modo met je eens.
Maar is het niet immoreel - om welke reden dan ook - om de Oekraieners zogenaamd druppelgewijs hen dat te geven wat ze nodig hebben? Zodanig dat je de oorlog instant houdt ipv deze wint, dan wel Oekraiene maant tot het komen tot vrede?
Welke wapens en van wie? Welk land heeft genoeg wapens die zij wil en kan leveren?quote:Op dinsdag 19 december 2023 16:58 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik roep al vanaf het begin dat we Ukraine moesten volpompen met wapens.
Ja, wil. Dat is het probleem natuurlijk.quote:Op dinsdag 19 december 2023 17:00 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Welke wapens en van wie? Welk land heeft genoeg wapens die zij wil en kan leveren?
Ik zou het in acht nemen wb de voorspellingen. Interessant om te kijken waar wat nou zo ongeveer ligt en te kijken waar de lijnen getrokken gaan worden.quote:Oekraïne heeft de grootste reserves van winbare grondstoffen in Europa
Op 12 juli 2021, ongeveer zeven maanden voor de Russische invasie, ging de Europese Unie zo’n strategisch partnerschap aan met Oekraïne. Want 21 van de 30 kritieke grondstoffen van de EU-lijst zijn te vinden in Oekraïne, met name in het oosten van het land. Dat maakt dat het land de grootste reserves van winbare grondstoffen in Europa heeft. Het partnerschap was volgens de Europese Commissie ‘doorslaggevend om het mondiale concurrentievermogen te behouden.'
En dat is belangrijk voor de machtspositie van de EU. Europa mag dan in de toekomst misschien minder afhankelijk zijn van Russisch gas, het risico dreigt dat dat ingeruild wordt voor een afhankelijkheid van een nog grotere wereldmacht: China.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |