elke dag vanaf 9 september.quote:1800 burgers doen oproep voor A12 blokkade Extinction Rebellion
Ruim 1800 mensen doen vandaag een oproep in de Volkskrant om op 9 september naar de eerste dag van de nieuwe A12-blokkade van klimaatactiegroep Extinction Rebellion (XR) in Den Haag te komen.
"Vandaag doen 1841 bezorgde burgers een oproep: kom naar de A12-blokkade van Extinction Rebellion!", staat in een paginagrote advertentie in de Volkskrant. In de oproep verwijzen de burgers naar de veroordeling door de rechtbank in Den Haag van zeven klimaatactivisten vanwege opruiing begin deze maand.
Zeven klimaatactivisten riepen op sociale media andere mensen mee te doen aan de A12-blokkade van XR op 28 januari. Dat is gevaarlijk en strafbaar, stelde het OM, dat de oproepen daarom opruiing vond. In totaal stonden acht klimaatactivisten terecht. Een verdachte is vrijgesproken. Vijf van hen kregen een taakstraf van 30 uur, de andere twee kregen een taakstraf van 60 uur.
XR liet na de uitspraak van de rechter meteen weten in hoger beroep te gaan. "Deze uitspraak is een ondermijning van de democratische rechtstaat", zei advocaat Willem Jebbink.
Elke dag demonstreren
Klimaatactivisten van XR dreigen vanaf 9 september elke dag de A12 in Den Haag te blokkeren. De klimaatactiegroep stelt pas te stoppen met de blokkades als de overheid alle subsidies aan de fossiele industrie afschaft.
Extinction Rebellion heeft de Utrechtsebaan op de A12 al zeven keer eerder geblokkeerd. XR wijst erop dat Nederland al meer dan tien jaar geleden beloofde om uiterlijk in 2020 subsidies stop te zetten die schade aan het milieu opleveren. "Zolang het kabinet weigert te luisteren, zijn we gedwongen actie te voeren", zei Amber Daal van Extinction Rebellion eerder.
En daar zijn ze ook open over.quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:02 schreef Perrin het volgende:
De politie heeft blijkbaar wat moeite met haar onpartijdigheid.
Nee, maar toen hadden de ouders eerst met een paar dozijn trekkers de snelweg geblokkeerd, dus toen waren de kindjes wel veilig.quote:Op dinsdag 12 september 2023 09:12 schreef recursief het volgende:
[..]
Veilig thuis er voor meldingen van huiselijk geweld en mishandeling. Ik vind het wel heel bijzonder om dit daaronder te laten vallen.
Is hier ook melding van gemaakt?
[ afbeelding ]
Tractors op een veld met een groepje moeders dat op de kleintjes let.quote:Op dinsdag 12 september 2023 09:19 schreef Momo het volgende:
[..]
[ afbeelding ]
Als mensen echt kinderachtig willen doen dan kunnen ze ook meldingen maken voor deze kinderen...
Dat zeg ik toch, zou kinderachtig zijn als mensen Veilig Thuis zouden gaan benaderen voor kinderen van mensen die andere mensen zouden haten omdat ze aan het andere kant van het politieke spectrum staan.quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:22 schreef Gia het volgende:
[..]
Tractors op een veld met een groepje moeders dat op de kleintjes let.
Wow, erg zeg!
Maar deze hoor ik je niet over?quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:22 schreef Gia het volgende:
[..]
Tractors op een veld met een groepje moeders dat op de kleintjes let.
Wow, erg zeg!
quote:
Bron? Want nergens lees ik dat de politie bij demonstraties waar kinderen "misbruikt" worden een onderscheid maakt? Oftewel ga ik ervanuit dat ze bij boeren of corona demonstraties ook de kinderen hebben aangemeld bij "veilig thuis", dus dan is het "veilig thuis" die partijdig is en de ene demonstratie een groter recht vindt dan de ander. En daar sta ik ook niet van te kijken als je leest hoe ziekelijk overtuigt de linksmens is van hun "gelijk".quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:02 schreef Perrin het volgende:
De politie heeft blijkbaar wat moeite met haar onpartijdigheid.
Vind ik nogal een verschil. Een veld met stilstaande trekkers met erachter een groepje moeders dat wat kleuters in de gaten houdt, of een stel kinderen op een oplegger op de snelweg. De locatie is ook erg verschillend, snelweg - weiland.quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:26 schreef Leandra het volgende:
[..]
Maar deze hoor ik je niet over?
[..]
[ afbeelding ]
#veiligthuisquote:Op dinsdag 12 september 2023 10:32 schreef Gia het volgende:
[..]
Vind ik nogal een verschil. Een veld met stilstaande trekkers met erachter een groepje moeders dat wat kleuters in de gaten houdt, of een stel kinderen op een oplegger op de snelweg. De locatie is ook erg verschillend, snelweg - weiland.
Je ziet toch overduidelijk een weiland tussen de twee weghelften inliggen??!?!?quote:
quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:36 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Je ziet toch overduidelijk een weiland tussen de twee weghelften inliggen??!?!?
Nee, mafkees. Ze hebben die kinderen daar toen niet aangemeld. En ook de blokkeerboeren niet massaal gearresteerd.quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:28 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Bron? Want nergens lees ik dat de politie bij demonstraties waar kinderen "misbruikt" worden een onderscheid maakt? Oftewel ga ik ervanuit dat ze bij boeren of corona demonstraties ook de kinderen hebben aangemeld bij "veilig thuis", dus dan is het "veilig thuis" die partijdig is en de ene demonstratie een groter recht vindt dan de ander. En daar sta ik ook niet van te kijken als je leest hoe ziekelijk overtuigt de linksmens is van hun "gelijk".
Tijd dat ze veilig thuis eens flink onder de loep gaan nemen en de linkse invloeden in dat groepje eens flink gaan aanpakken, zo'n partij dient onpartijdig te zijn en het belang van een kind altijd op n te zetten.
Wat hebben de boeren te maken met beroeps protesteerders? Die boeren kwamen op voor hun gezin en dit was eenmalig. Die "moeder" gaat iedere week naar een andere demonstratie en heeft daar haar werk van gemaakt.quote:
Weet je, mij boeit het niet; zijn hun kinderen. Als die ouders denken dat het goed is voor hun welbevinden om 1x in de week door de politie opgepakt te worden samen met je moeder, dan moeten zij dat lekker zelf weten. Dat de politie er een melding van doet bij Veilig Thuis, is m.i. terecht. Dat die er niets mee doen, begrijp ik ergens wel.quote:
Ik heb ook moeders gezien die met hun baby demonstraties liepen. Die moeder liep gewoon met dat kind door alles wat werd gegooid door de tegenpartij.quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:39 schreef Gia het volgende:
[..]
Weet je, mij boeit het niet; zijn hun kinderen. Als die ouders denken dat het goed is voor hun welbevinden om 1x in de week door de politie opgepakt te worden samen met je moeder, dan moeten zij dat lekker zelf weten. Dat de politie er een melding van doet bij Veilig Thuis, is m.i. terecht. Dat die er niets mee doen, begrijp ik ergens wel.
Die boeren protesten waren ook niet eenmalig en daar heb je ook figuren die erop af komen die constant demonstreren voor verschillende zaken. Net alsof die XR demonstranten dan niet voor hun gezin opkomen juist. Dat is ook precies hun punt.quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:39 schreef DjDaano het volgende:
[..]
Wat hebben de boeren te maken met beroeps protesteerders? Die boeren kwamen op voor hun gezin en dit was eenmalig. Die "moeder" gaat iedere week naar een andere demonstratie en heeft daar haar werk van gemaakt.
Misschien dan maar een melding doen bij de arbeidsinspectie voor kinderarbeid.
En nog lees ik nergens dat bij de boerenprotesten en de coronademonstraties dat de politie geen kinderen heeft aangemeld mafkees? Ik kan me zelfs nog wel wat hysterie herinneren van veel (zelfs internationale clubjes) bij de anti kozp acties waar kinderen bij stonden verkleed als zwarte Piet? Waar is die ophef nu eigenlijk?quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:39 schreef Perrin het volgende:
[..]
Nee, mafkees. Ze hebben die kinderen daar toen niet aangemeld. En ook de blokkeerboeren niet massaal gearresteerd.
https://nos.nl/artikel/24(...)deren-a12-activisten
Onpartijdigheid betekent geen partij kiezen. Dat doet de politie wel door in vergelijkbare gevallen totaal verschillend te handelen.
Niet inperken, maar zorg ervoor dat je kind veilig is.quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:44 schreef capricia het volgende:
Mensen die het demonstratierecht van minderjarigen willen inperken.![]()
Scholieren mogen ook niet meer demonstreren?
Dat zijn ze straks ook niet als de waterspiegel stijgtquote:Op dinsdag 12 september 2023 10:46 schreef Jacy-Jacy het volgende:
[..]
Niet inperken, maar zorg ervoor dat je kind veilig is.
Ligt er natuurlijk aan waarvoor he, sluiten die demonstraties aan bij linkse meningen dan natuurlijk wel, sluiten die demonstraties aan bij rechtse meningen dan natuurlijk niet. Toch al genoeg artikelen over geweest in het verleden waarbij leraren en ouders dubbele standaarden hanteerden zodra het een protest was wat niet in hun straatje paste.quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:44 schreef capricia het volgende:
Mensen die het demonstratierecht van minderjarigen willen inperken.![]()
Scholieren mogen ook niet meer demonstreren?
Dan nog, wat is er mis mee om je kind zijn of haar eigen mening te laten ontwikkelen totdat hij of zijn groot genoeg is om er zelf iets mee te gaan doen.?quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:46 schreef Pheno het volgende:
[..]
Dat zijn ze straks ook niet als de waterspiegel stijgt
Die waren net zo extreem bezig. Ook zij haalden het nieuws met hun achterlijk push-gedrag.quote:
Je bent de scholierenprotesten vergeten?quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:46 schreef Jacy-Jacy het volgende:
[..]
Niet inperken, maar zorg ervoor dat je kind veilig is.
nee hoor, tegenwoordig is het een object om likes te genereren op social media.quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:48 schreef Jacy-Jacy het volgende:
[..]
Dan nog, wat is er mis mee om je kind zijn of haar eigen mening te laten ontwikkelen totdat hij of zijn groot genoeg is om er zelf iets mee te gaan doen.?
Je kind is niet je evenbeeld. Het is een individu.
Nou mijn kind mag straks op GroenLinks gaan stemmen, terwijl ik op BBB stem.quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:49 schreef Pheno het volgende:
[..]
nee hoor, tegenwoordig is het je object om likes te genereren op social media.
Het is meer een spiegel voor de mensen die vinden dat er van alles met de XR demonstranten moet gebeuren.quote:
Wat leuk voor je en je kind. Jouw keuze. Weet jij of die kinderen van boeren of XR gedwongen werden mee te gaan, of misschien vonden ze het wel een leuk uitje.quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:50 schreef Jacy-Jacy het volgende:
[..]
Nou mijn kind mag straks op GroenLinks gaan stemmen, terwijl ik op BBB stem.
Bij wijze van spreken. (dit is niet de realiteit)
Dat is fijn voor mijn kind, en dat vind ik bij alle demonstraties.quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:52 schreef Pheno het volgende:
Geen idee waarom die kinderen trouwens opeens een dingetje zijn. Eerst janken dat XR foei doet en niet op het malieveld voor jan dokus willen staan, nu gaan de tegenstanders weer roepen over kinderen?
Nou ja, XR lacht zich rot, weer meer aandacht.
Het is niet noodzakelijk anders hadden we allang actie ondernomen. Het is puur een hobby van een paar lui die te lui zijn om te werken. Als ze het echt serieus zouden nemen dan gaan ze werken en belasting betalen. Mocht de zeespiegel stijgen dan gebruiken we dit geld om de dijken te verhogen of ergens anders een stuk land te kopen.quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:51 schreef rutger05 het volgende:
Hoe dan ook; de boeren blokkeerden de wegen en intimideerden op schandalige wijze politici uit eigen belang om noodzakelijke veranderingen van de sterk vervuilende agrarische industrie tegen te houden. Dit is natuurlijk totaal niet te vergelijken met de klimaatactivisten die protesteren om noodzakelijke veranderingen in ons aller belang om klimaatverandering een halt toe te roepen.
Dan nog kan je natuurlijk van alles vinden van deze wijze van demonstreren, maar de insteek van de demonstranten is wel heel anders.
quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:56 schreef DjDaano het volgende:
[..]
Het is niet noodzakelijk anders hadden we allang actie ondernomen. Het is puur een hobby van een paar lui die te lui zijn om te werken. Als ze het echt serieus zouden nemen dan gaan ze werken en belasting betalen. Mocht de zeespiegel stijgen dan gebruiken we dit geld om de dijken te verhogen of ergens anders een stuk land te kopen.
XR zijn een stelletje zielige narcisten.
Omdat aandeelhouders en macht belangrijker zijn is het niet nodig volgens de bedrijven die daadwerkelijk een verschil kunnen makenquote:Op dinsdag 12 september 2023 10:56 schreef DjDaano het volgende:
[..]
Het is niet noodzakelijk anders hadden we allang actie ondernomen. Het is puur een hobby van een paar lui die te lui zijn om te werken. Als ze het echt serieus zouden nemen dan gaan ze werken en belasting betalen. Mocht de zeespiegel stijgen dan gebruiken we dit geld om de dijken te verhogen of ergens anders een stuk land te kopen.
XR heeft het uiterst makkelijk. Gewoon rustig de snelweg op kunnen lopen, vervolgens getrakteerd worden op een waterkanon standje verfrissende plantenspuit en na arrestatie weer losgelaten worden.quote:Op dinsdag 12 september 2023 10:10 schreef Starhopper het volgende:
[..]
En daar zijn ze ook open over.
[ twitter ]
Zijn die bijvoorbeeld preventief opgepakt? Nee. Dat doen ze alleen bij klimaatdemonstranten.quote:Op dinsdag 12 september 2023 11:02 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
XR heeft het uiterst makkelijk. Gewoon rustig de snelweg op kunnen lopen, vervolgens getrakteerd worden op een waterkanon standje verfrissende plantenspuit en na arrestatie weer losgelaten worden.
Ik heb andere beelden gezien van hoe het ook kan als er een grasveld bezet wordt en meteen de knuppel en honden ingezet worden. Met een veroordeling hondenbrigade wegens onnodig geweld tot gevolg.
Best aanneemlijk dat de politie partijdig is, maar bepaald niet in het nadeel van XR.
Zoveel ongefundeerde populistische kroegpraatquote:Op dinsdag 12 september 2023 10:56 schreef DjDaano het volgende:
[..]
Het is niet noodzakelijk anders hadden we allang actie ondernomen. Het is puur een hobby van een paar lui die te lui zijn om te werken. Als ze het echt serieus zouden nemen dan gaan ze werken en belasting betalen.
Lekker bbqen op de snelweg toch?quote:Op dinsdag 12 september 2023 11:02 schreef Dutchguy het volgende:
[..]
XR heeft het uiterst makkelijk. Gewoon rustig de snelweg op kunnen lopen, vervolgens getrakteerd worden op een waterkanon standje verfrissende plantenspuit en na arrestatie weer losgelaten worden.
Ik heb andere beelden gezien van hoe het ook kan als er een grasveld bezet wordt en meteen de knuppel en honden ingezet worden. Met een veroordeling hondenbrigade wegens onnodig geweld tot gevolg.
Best aanneemlijk dat de politie partijdig is, maar bepaald niet in het nadeel van XR.
Ja maar dat is Kaag. Dan mag het. Die moet niet zo zeuren. Heeft ze zelf over zich afgeroepen.quote:
Ik zou ook gewoon flink gas geven en het daarna op een lage bloedsuikerspiegel gooien.quote:
Is er geschoten op de XR wappies ?quote:Op dinsdag 12 september 2023 11:05 schreef capricia het volgende:
[..]
Lekker bbqen op de snelweg toch?
[ afbeelding ]
Fijn dat je het nog steeds niet snapt. Je hebt echt een plaat voor je hoofd he?quote:Op dinsdag 12 september 2023 11:08 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Ik zou ook gewoon flink gas geven en het daarna op een lage bloedsuikerspiegel gooien.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |