mensen moeten gewoon zelf hun kinderen opvangen thuisquote:Op woensdag 21 juni 2023 17:31 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik weet niet of dat de doelstelling van ieder KDV is. Een kind Nederlands leren.
De KDV's die wat duurder zijn, zie je vaak wel in de kwaliteit van het personeel terug. Maar goed, over dat duurdere gedeelte krijg je geen toeslag. Dus je kunt al raden welke mensen daar wel/niet gebruik van maken.
Ja. Ik vind het de taak van de ouders om de taal bij te brengen. Anders krijg je meer zo'n voorschoolse opvang, voor kinderen met een indicatie, omdat er ergens een achterstand is.quote:Op woensdag 21 juni 2023 17:37 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
mensen moeten gewoon zelf hun kinderen opvangen thuis
raar gedoe
Oke. Kan m’n vrouw stoppen met werken en thuis voor de kinderen gaan zorgen. Veel succes met op 1 salaris rondkomen en een huis kopen.quote:Op woensdag 21 juni 2023 17:37 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
mensen moeten gewoon zelf hun kinderen opvangen thuis
Het kan wel hoor... maar dan moet je naar de randen van het land. Zal druk worden daarquote:Op woensdag 21 juni 2023 18:07 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Oke. Kan m’n vrouw stoppen met werken en thuis voor de kinderen gaan zorgen. Veel succes met op 1 salaris rondkomen en een huis kopen.
Dat hele “je bent zelf aan die kinderen begonnen dus fix het maar” is zo’n ontzettend dom, kortzichtig gelul. De hele samenleving is op tweeverdieners ingericht. Die KDV is pure noodzaak, het is geen luxe ofzo…
En als al die moeders thuis gaan zitten dan komen we al helemaal niet aan die kwart van de beroepsbevolking in de zorg.quote:Op woensdag 21 juni 2023 18:18 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het kan wel hoor... maar dan moet je naar de randen van het land. Zal druk worden daar
Nee, kunnen beter de vaders thuis gaan zitten. Ik geef vast het goede voorbeeldquote:Op woensdag 21 juni 2023 18:19 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
En als al die moeders thuis gaan zitten dan komen we al helemaal niet aan die kwart van de beroepsbevolking in de zorg.
Of meer verdienen. Of een goede werkgever hebben die je laat combineren. Maar dat gaat nu eenmaal voor het gros niet op.quote:Op woensdag 21 juni 2023 18:18 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het kan wel hoor... maar dan moet je naar de randen van het land. Zal druk worden daar
men had de hele KDV nooit moeten beginnenquote:Op woensdag 21 juni 2023 18:07 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Oke. Kan m’n vrouw stoppen met werken en thuis voor de kinderen gaan zorgen. Veel succes met op 1 salaris rondkomen en een huis kopen.
Dat hele “je bent zelf aan die kinderen begonnen dus fix het maar” is zo’n ontzettend dom, kortzichtig gelul. De hele samenleving is op tweeverdieners ingericht. Die KDV is pure noodzaak, het is geen luxe ofzo…
Wel eens bedacht dat de meeste stellen tegenwoordig helaas niet altijd bij elkaar blijven en dat thuis op de kinderen passen geen optie is als alleenstaande moeder/vader?quote:Op woensdag 21 juni 2023 18:46 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
men had de hele KDV nooit moeten beginnen
, nu brengen zelfs mensen met bijstand de kinderen naar de KDV
wij hadden een goedkoop huisje gekocht met subside met de eerst drie kinderen
Ja, precies. Mensen moeten gewoon een goedkoop huisje kopen. Dat ze dat niet doen hč. Zo stom van ze.quote:Op woensdag 21 juni 2023 18:46 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
men had de hele KDV nooit moeten beginnen
, nu brengen zelfs mensen met bijstand de kinderen naar de KDV
wij hadden een goedkoop huisje gekocht met de eerst drie kinderen
Hoeveel jaar is dat geleden?quote:Op woensdag 21 juni 2023 18:46 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
men had de hele KDV nooit moeten beginnen
, nu brengen zelfs mensen met bijstand de kinderen naar de KDV
wij hadden een goedkoop huisje gekocht met subside met de eerst drie kinderen
omdat men niet meer in de weilanden wil bouwen , zijn huizen veel duurderquote:Op woensdag 21 juni 2023 18:50 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ja, precies. Mensen moeten gewoon een goedkoop huisje kopen. Dat ze dat niet doen hč. Zo stom van ze.
moeten jullie maaar weer pvda stemmenquote:Op woensdag 21 juni 2023 18:54 schreef Elan het volgende:
[..]
Hoeveel jaar is dat geleden?
Tegenwoordig koop je op 1 salaris hooguit een appartementje. En zelfs dan moet je in de meeste regio's nog boven modaal zitten.
quote:Kabinet-Den Uyl (1973-1977)
Kabinet-Den Uyl
Lees meer
Voorste rij v.l.n.r.: Van der Stoel. Gruijters, De Gaay Fortman, Den Uyl, koningin Juliana, Van Agt, Van Doorn, Vorrink en Van Kemenade, Achterste rij: Pronk, Boersma, Westerterp, Vredeling, Duisenberg, Vrouwer, Lubbers en Trip.
Dit kabinet wordt beschouwd als het meest links-progressieve i kabinet uit de parlementaire geschiedenis. Het kwam tot stand na de moeizame formatie die volgde op de verkiezingen van 1972 i en was de opvolger van de kabinetten-Biesheuvel I en II i. Het bestond uit bewindslieden van de PvdA i, D'66 i, PPR i, KVP i en ARP i onder leiding van PvdA'er Joop den Uyl i.
De betrokken partijen vormden geen coalitie, maar gingen slechts ieder in meerderheid akkoord met de toetreding van bewindslieden tot het kabinet. Alleen PvdA en D'66 zagen het kabinet als een parlementair kabinet, de overige partijen beschouwden het als een extraparlementair kabinet i. Doel van het kabinet was het eerlijk delen van kennis, macht en inkomen. .
quote:Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening
minister: Drs. J.P.A. Gruijters (d66)
staatssecretaris: J.L.N. Schaefer (pvda) (11 mei 1973 - 8 september 1977)
Die hebben hun ziel wat betreft de woningmarkt jaren geleden al verkocht aan de spreekwoordelijke duivel op dat dossier(VVD)quote:Op woensdag 21 juni 2023 18:55 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
moeten jullie maaar weer pvda stemmen
eigen schuld
Stef Blok , nee dat is een aanwinstquote:Op woensdag 21 juni 2023 18:57 schreef Elan het volgende:
[..]
Die hebben hun ziel wat betreft de woningmarkt jaren geleden al verkocht aan de spreekwoordelijke duivel op dat dossier(VVD)
Als er überhaupt nog iemand op zou stemmen maakt dat dus geen zak uit.
ze moeten de boeren die hen kennelijk last bezorgen gaan verbieden de stront uit rijdenquote:Op woensdag 21 juni 2023 19:03 schreef Hanca het volgende:
Coalitiepartijen denken er vrij snel uit te gaan komen wat betreft maatregelen ipv het landbouwakkoord: https://www.ad.nl/politie(...)t-te-komen~a6eec14e/
Dit landbouwakkoord gaat NIET over stikstof of onteigenen. Dat je dat nog niet wil begrijpen zegt wel genoeg.quote:Op woensdag 21 juni 2023 19:07 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ze moeten de boeren die hen kennelijk last bezorgen gaan verbieden de stront uit rijden
simpel
Dat maakt de boer verder wel uit natuurlijk , die krijgt een stikstof tekort in het weiland , Tja
Dan geef je die wat compensatie daarvoor
.
Maar de politiek die houd niet van eenvoudige oplossingen, en de echte agenda is het grondbezit
Haar ‘Meisje Hermans’ noemen is nog altijd zieligerquote:Op woensdag 21 juni 2023 17:54 schreef Koffieplanter het volgende:
De reactie van Meisje Hermans op het gedrag van Wiersma is weer om te gieren. Zij is zo zielig.
Begin van de eeuw was dat dacht ik. Heeft ze aardig wat zetels gekost.quote:Op woensdag 21 juni 2023 18:57 schreef Elan het volgende:
[..]
Die hebben hun ziel wat betreft de woningmarkt jaren geleden al verkocht aan de spreekwoordelijke duivel op dat dossier(VVD)
Als er überhaupt nog iemand op zou stemmen maakt dat dus geen zak uit.
Dat vind ik niet.quote:Op woensdag 21 juni 2023 19:12 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Haar ‘Meisje Hermans’ noemen is nog altijd zieliger
over minder koeien per hectare om de stikstof terug te dringen , door minder strontquote:Op woensdag 21 juni 2023 19:08 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dit landbouwakkoord gaat NIET over stikstof of onteigenen. Dat je dat nog niet wil begrijpen zegt wel genoeg.
Inderdaad. Kleinerend. Ook dat mensen namen verbasteren vind ik een akte van onvermogen en natuurlijk ronduit beledigend.quote:Op woensdag 21 juni 2023 19:12 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Haar ‘Meisje Hermans’ noemen is nog altijd zieliger
Vrijdag wordt het openbaar gemaakt las ik ergens.quote:Op woensdag 21 juni 2023 19:08 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dit landbouwakkoord gaat NIET over stikstof of onteigenen. Dat je dat nog niet wil begrijpen zegt wel genoeg.
Dat taalgebruik ook..quote:Op woensdag 21 juni 2023 19:03 schreef Hanca het volgende:
Coalitiepartijen denken er vrij snel uit te gaan komen wat betreft maatregelen ipv het landbouwakkoord: https://www.ad.nl/politie(...)t-te-komen~a6eec14e/
Maar als ze er wel uit komen, dan heeft LTO haar hand overspeeld.quote:Dat ze balen, houden ze niet geheim. ,,Gewoon kut”, zegt een coalitie-Kamerlid over het gesneuvelde landbouwakkoord,
Dat lijkt me sterk, dit wordt nooit openbaar. Het is een basis onder de komende onderhandelingen van de coalitie.quote:Op woensdag 21 juni 2023 19:18 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Vrijdag wordt het openbaar gemaakt las ik ergens.
Dat ging niet over stikstof, maar over de waterkwaliteit. Jij bent echt vermoeiend.quote:Op woensdag 21 juni 2023 19:13 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
over minder koeien per hectare om de stikstof terug te dringen , door minder stront
en waarom moeten boeren dan minder koeien per hectare , waar dit LBA op geklapt isquote:Op woensdag 21 juni 2023 19:46 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat ging niet over stikstof, maar over de waterkwaliteit. Jij bent echt vermoeiend.
Omdat ze een eind willen aan de import van veevoer. Dus kun je max zoveel koeien hebben op een hectare als die hectare kan voeden. Grondgebonden landbouw.quote:Op woensdag 21 juni 2023 19:47 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
en waarom moeten boeren dan minder koeien per hectare , waar dit LBA op geklapt is
Het aantal koeien heeft niets te maken met welk voer je geeft , echt helemaal niets , ze gaan echt niet dood hoorquote:Op woensdag 21 juni 2023 19:50 schreef Hanca het volgende:
[..]
Omdat we een eind willen aan de import van veevoer. Dus kun je max zoveel koeien hebben op een hectare als die hectare kan voeden. Grondgebonden landbouw.
Lees dit artikel maar: https://www.trouw.nl/binn(...)en%20in%20de%20buurt.
quote:6. Hoe nu verder?
"De onderhandelingen zijn nu gestaakt en de Tweede Kamer gaat volgende week met het kabinet in debat.
Maar minister Adema heeft ook gezegd dat het kabinet nu zelf gaat kijken naar een pakket met maatregelen voor de stikstofuitstoot in de agrarische sector."
"Maar al met al gaat het allemaal nog wel een tijd duren. Ik denk dat we hier nog de hele zomer mee bezig zijn."
Ja, er komt een stikstofplan (van Van der Wal) en een plan voor de toekomst van de landbouw (van Adema). Dat laatste had dit akkoord moeten zijn.quote:Op woensdag 21 juni 2023 19:52 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
https://eenvandaag.avrotr(...)t-vullings-legt-uit/
[..]
"Maar al met al gaat het allemaal nog wel een tijd duren. Ik denk dat we hier nog de hele zomer mee bezig zijn."
Het aantal koeien heeft niets te maken met welk voer je geeft , echt helemaal niets , ze gaan echt niet dood hoorquote:Op woensdag 21 juni 2023 19:54 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, er komt een stikstofplan (van Van der Wal) en een plan voor de toekomst van de landbouw (van Adema). Dat laatste had dit akkoord moeten zijn.
Adema gaat niet eens over stikstof. Adema die onderhandelt over stikstof, dat is alsof de minister van binnenlandse zaken gaat onderhandelen over de aanschaf van tanks. Ja, het raakt elkaar, maar het is niet aan die minister.
Dit akkoord ging ook met name over de landbouw na 2040. Daar ging dit over.
Ik wel.quote:Op woensdag 21 juni 2023 19:56 schreef michaelmoore het volgende:
Jij gaat ook niet dood als je meer pindakaas eet in plaats van biefstuk
ik niet ,quote:
???????????quote:Op woensdag 21 juni 2023 19:56 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Het aantal koeien heeft niets te maken met welk voer je geeft , echt helemaal niets , ze gaan echt niet dood hoor
net als jij meer brood eet ipv biefstuk , je blijft echt wel leven
Jij gaat ook niet dood als je meer pindakaas eet in plaats van biefstuk
quote:Het kabinet wil dat melkveehouders op termijn geen voer meer uit het buitenland halen. Zij moeten hun aantal koeien aanpassen op de hoeveelheid grond die ze in gebruik hebben. Het voer dat de koeien eten kan dan groeien op eigen grond, of op gronden in de buurt. Die gewassen kunnen dan groeien op mest van de koeien zelf. Grondgebonden, heet dat in jargon.
Om tot een grondgebonden melkveehouderij te komen wilde het kabinet een norm opleggen. Aanvankelijk van maximaal 2,3 koeien per hectare grond. Een eis die in de laatste week nog flink is versoepeld om LTO tegemoet te komen, meldde het aan LTO gelieerde vakblad Nieuwe Oogst. De situatie in de praktijk verschilt sterk: sommige boeren zijn al grondgebonden, andere bij lange na niet. Voor hen zou het forse investeringen vergen om aan de norm te voldoen.
ne dat is nou echt bullshitquote:Op woensdag 21 juni 2023 19:58 schreef Hanca het volgende:
[..]
???????????
Lees je wel wat je schrijft?
Het gaat om het voer voor koeien. Ze willen 0 veevoer meer importeren in 2040, alles moet van het land van de boer of van één van de boeren uit de omgeving komen. Grondgebonden kringlooplandbouw. En dan kom je op een maximaal aantal koeien dat een hectare kan voeden.
Nu komt bijna al het voer van de Nederlandse dieren uit Brazilië e.d.
Er is geen maximum aan het aantal koeien wat een stuk grond zelfstandig kan onderhouden?quote:
....quote:
En dat zou vooral in Brabant een probleem zijn want we hebben hier veel meer varkens dan mensen....quote:Op woensdag 21 juni 2023 19:58 schreef Hanca het volgende:
[..]
???????????
Lees je wel wat je schrijft?
Het gaat om het voer voor koeien. Ze willen 0 veevoer meer importeren in 2040, alles moet van het land van de boer of van één van de boeren uit de omgeving komen. Grondgebonden kringlooplandbouw. En dan kom je op een maximaal aantal koeien dat een hectare kan voeden.
Nu komt bijna al het voer van de Nederlandse dieren uit Brazilië e.d.
[..]
Als de boer zijn koeien ander krachtvoer zou geven, dan gaat ie niet minder koeien houden, niet vrijwilligquote:Op woensdag 21 juni 2023 20:00 schreef Hanca het volgende:
[..]
....
Laat maar, jij bent te eigenwijs om ook maar 1 letter te kunnen lezen. Volgens jou kan een koe van de lucht leven. Prima, jij je zin.
quote:Wat eet een koe?
Als de koeien in de wintermaanden, van november tot en met maart, binnen staan krijgen ze ook gras. Alleen is dit gras eerder in het jaar door de boer gemaaid, gedroogd en verpakt in plastic. Dit heet kuilgras. Naast deze twee soorten gras eten koeien ook nog snijmaďs. Gras en maďs zijn het belangrijkste voer voor de koe en wordt ook wel ruwvoer genoemd.
Om ervoor te zorgen dat de koeien sterk blijven, krijgen ze ook nog ongeveer 5 kilo krachtvoer per dag.
Dit zit vaak in brokjes en wordt ook wel biks genoemd.
In totaal bestaat dit uitgebreide menu uit wel 60 kilo per dag!
Een koe eet ook veel restproducten van de voedingsmiddelenindustrie. In de brokken zit bijvoorbeeld het pulp van citroenen en sinaasappels.
Koeien krijgen als onderdeel van hun menu ook etensresten van de aardappelfabriek of de bierbrouwerij.
Dat zijn gezonde etensresten voor koeien.
Zo helpen boeren mee om voedselverspilling te voorkomen.
Ja varkens dat mag best een flink stuk minder,quote:Op woensdag 21 juni 2023 20:09 schreef Faraday01 het volgende:
[..]
En dat zou vooral in Brabant een probleem zijn want we hebben hier veel meer varkens dan mensen....
Ik hoop dat er nu een semi gedwongen sanering komt want de extreme veepopulatie leidt hier tot allerlei problemen. Natuur, gezondheid, totale stop op WNb vergunning dus zware beperking woningbouw en ga zo maar door.
men koopt voer bij als er tekort is of verkoopt als men teveel voer heeftquote:Op woensdag 21 juni 2023 20:00 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Er is geen maximum aan het aantal koeien wat een stuk grond zelfstandig kan onderhouden?
En dat is dus allemaal niet meer de bedoeling. Je verbouwt zelf je voer of je koopt het van een boer in de omgeving. Dat dat moet gaat nu in een wet komen, met een ingangsdatum ergens 2035/2040.quote:Op woensdag 21 juni 2023 20:40 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
men koopt voer bij als er tekort is of verkoopt als men teveel voer heeft
de voerbedrijven als ForFarmers van boer zoekt vrouw , leveren ook veel voer
Dat gebeurt nu ook al, de soja is een klein deel van het krachtvoer dat For Farmers levertquote:Op woensdag 21 juni 2023 20:50 schreef Hanca het volgende:
[..]
En dat is dus allemaal niet meer de bedoeling. Je verbouwt zelf je voer of je koopt het van een boer in de omgeving. .
quote:Wat eet een koe?
Als de koeien in de wintermaanden, van november tot en met maart, binnen staan krijgen ze ook gras. Alleen is dit gras eerder in het jaar door de boer gemaaid, gedroogd en verpakt in plastic. Dit heet kuilgras. Naast deze twee soorten gras eten koeien ook nog snijmaďs. Gras en maďs zijn het belangrijkste voer voor de koe en wordt ook wel ruwvoer genoemd.
Om ervoor te zorgen dat de koeien sterk blijven, krijgen ze ook nog ongeveer 5 kilo krachtvoer per dag.
Dit zit vaak in brokjes en wordt ook wel biks genoemd.
In totaal bestaat dit uitgebreide menu uit wel 60 kilo per dag!
Een koe eet ook veel restproducten van de voedingsmiddelenindustrie. In de brokken zit bijvoorbeeld het pulp van citroenen en sinaasappels.
Koeien krijgen als onderdeel van hun menu ook etensresten van de aardappelfabriek of de bierbrouwerij.
Dat zijn gezonde etensresten voor koeien.
Zo helpen boeren mee om voedselverspilling te voorkomen.
Dus wel. Want exact wat jij zegt: ze kopen nu voer. En dat moet dus stoppen. En dus kun je minder dieren te eten geven.quote:Op woensdag 21 juni 2023 20:54 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Dat gebeurt nu ook al
geen enkele reden om het aantal koeien per hectare te gaan verlagen
[..]
kunne met gewoon voer rnet zoveel koeien te eten geven de koeien geven wat minder melk , tja,quote:Op woensdag 21 juni 2023 20:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dus wel. Want exact wat jij zegt: ze kopen nu voer. En dat moet dus stoppen. En dus kun je minder dieren te eten geven.
. .quote:Je verbouwt zelf je voer of je koopt het van een boer in de omgeving
quote:Vanaf 1 september is zeer eiwitrijk voer tijdelijk verboden, zodat het vee minder stikstof uitpoept.
De boete voor veehouders die toch over de schreef gaan en te eiwitrijk voer geven, riskeren een boet van 2500 euro
quote:Vanaf september mogen boeren geen eiwitrijk veevoer meer gebruiken.
Dat heeft landbouwminister Carola Schouten bepaald.
Het gaat om krachtvoer, dat koeien krijgen naast ruwvoer als gras en hooi.
Met het krachtvoer kunnen boeren precies controleren welke voedingsstoffen hun koeien binnenkrijgen.3 Jul 2020
Dit klinkt echt als een idiote regeling eerlijk gezegd.quote:Op woensdag 21 juni 2023 20:50 schreef Hanca het volgende:
[..]
En dat is dus allemaal niet meer de bedoeling. Je verbouwt zelf je voer of je koopt het van een boer in de omgeving. Dat dat moet gaat nu in een wet komen, met een ingangsdatum ergens 2035/2040.
Hoe komen jullie steeds aan die twee maanden?quote:Op woensdag 21 juni 2023 13:58 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Mijn mening daarover heb ik hier al meerdere keren uit de doeken gedaan. Daarnaast mag je gerust weten dat ik het daarin voor het grootste deel eens ben met Janneke, Hanca en Tijger hier. Grofweg kun je stellen dat ik vind dat je van het beschikbare geld zoveel mogelijk waardige levensdagen moet zien te organiseren. En dat betekent dat je moet stoppen met ingrepen die betekenen dat iemand twee maanden langer in het ziekenhuis aan de slangetjes hangt. Verder zul je een stevige discussie moeten gaan voeren over wat al dan niet waardig is. Maar door alleen maar nee te roepen lukt dat niet.
Ik heb jou alleen maar voorstellen onderuit zien schoffelen door mensen wat schuldgevoel aan te praten. Daar komen we geen steek verder mee.
klopt is ook een hersenscheet van een D66 , die teveel op de kinderboerderij is geweestquote:Op woensdag 21 juni 2023 21:42 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Dit klinkt echt als een idiote regeling eerlijk gezegd.
Totaal onbetaalbaar en onhoudbaar lijkt me.
Het is een afspraak uit het vorige kabinet dat ook in het regeerakkoord van het huidige kabinet en in dit landbouwakkoord staat. Grondgebonden landbouw. In de hele EU willen ze daar trouwens eigenlijk toe over, maar er liggen natuurlijk hier en daar wat landen dwars.quote:Op woensdag 21 juni 2023 21:42 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Dit klinkt echt als een idiote regeling eerlijk gezegd.
Totaal onbetaalbaar en onhoudbaar lijkt me.
in de met eu landen is grondgebonden veehouderij normaal,quote:Op woensdag 21 juni 2023 22:09 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het is een afspraak uit het vorige kabinet dat ook in het regeerakkoord van het huidige kabinet en in dit landbouwakkoord staat. Grondgebonden landbouw. In de hele EU willen ze daar trouwens eigenlijk toe over, maar er liggen natuurlijk hier en daar wat landen dwars.
Het is ook niet onbetaalbaar, want we hebben in Nederland al volop boeren die er gewoon aan voldoen.
Dat is natuurlijk wel een van de dingen waar de boeren zich, niet geheel onterecht, kwaad over maken. Stel dat wij hier dat allemaal invoeren en de prijs gaat daardoor omhoog. Wat houdt die blauwe en die gele dan tegen om de aardappels, biefstukjes en melk uit Polen te importeren?quote:Op woensdag 21 juni 2023 22:09 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het is een afspraak uit het vorige kabinet dat ook in het regeerakkoord van het huidige kabinet en in dit landbouwakkoord staat. Grondgebonden landbouw. In de hele EU willen ze daar trouwens eigenlijk toe over, maar er liggen natuurlijk hier en daar wat landen dwars.
Het is ook niet onbetaalbaar, want we hebben in Nederland al volop boeren die er gewoon aan voldoen.
Stop gewoon eens met liegen, alsjeblieft? Of verdwijn anders naar BNW.quote:Op woensdag 21 juni 2023 22:20 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
in de met eu landen is grondgebonden veehouderij normaal,
niets nieuws , de melkvee landen dat is, als Denemarken
in nederland is grondgebonden melkveehouderij al heel veel jaar de norm .
ligt niemand dwars want in Frankrijk staat er maar 1 koe per hectare ,
jij wilt zaken regelen die al bestaan
wat is er gelogen?/quote:Op woensdag 21 juni 2023 22:24 schreef Hanca het volgende:
[..]
Stop gewoon eens met liegen, alsjeblieft? Of verdwijn anders naar BNW.
dat gebeurt nu ook al , in de hele EU , vrij verkeer van goederen en dienstenquote:Op woensdag 21 juni 2023 22:24 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk wel een van de dingen waar de boeren zich, niet geheel onterecht, kwaad over maken. Stel dat wij hier dat allemaal invoeren en de prijs gaat daardoor omhoog. Wat houdt die blauwe en die gele dan tegen om de aardappels, biefstukjes en melk uit Polen te importeren?
Dat is ook voor een noodsituatie. Niet voor zomaar naar je shift gaan.quote:Op woensdag 21 juni 2023 16:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
Heel erg offtopic:
Die mogen in België nu groene lichten voeren en dan wordt je toch verzocht ze voor te laten: https://topgear.nl/autoni(...)en-dit-betekenen-ze/
Dat komt in Nederland ook vast...
Ja, maar voer inkopen van elders valt dus niet onder de draagkracht van het stuk grond in kwestie he.quote:Op woensdag 21 juni 2023 20:40 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
men koopt voer bij als er tekort is of verkoopt als men teveel voer heeft
de voerbedrijven als ForFarmers van boer zoekt vrouw , leveren ook veel voer
En daarom zaten de supermarkten dus mee aan tafel, om dat te voorkomen.quote:Op woensdag 21 juni 2023 22:24 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk wel een van de dingen waar de boeren zich, niet geheel onterecht, kwaad over maken. Stel dat wij hier dat allemaal invoeren en de prijs gaat daardoor omhoog. Wat houdt die blauwe en die gele dan tegen om de aardappels, biefstukjes en melk uit Polen te importeren?
Volgens de Gelderlander is het erdoor - zonder het amendement van VVD/D66. Gekkenwerk.quote:Gemeenten mogen huiseigenaren gaan dwingen hun woning alleen nog te verkopen aan mensen met een lager of middeninkomen. Dat moet voorkomen dat deze groep geen kans maakt op een koophuis.
Voor de leefbaarheid van de buurt lijkt mij dit geen slecht plan.quote:Op donderdag 22 juni 2023 07:09 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Volgens de Gelderlander is het erdoor - zonder het amendement van VVD/D66. Gekkenwerk.
Er moet nog over gestemd worden, maar de PVV gaat het kabinet samen met links op dit onderwerp aan een meerderheid helpen en het amendement verwerpen.quote:Op donderdag 22 juni 2023 07:09 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Volgens de Gelderlander is het erdoor - zonder het amendement van VVD/D66. Gekkenwerk.
Wat een gedrocht van een wet zeg.quote:Op donderdag 22 juni 2023 07:09 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Volgens de Gelderlander is het erdoor - zonder het amendement van VVD/D66. Gekkenwerk.
Ik blijf het een bijzonder idee vinden, al is dit wel een iets aangepaste versie (eerder werd er echt over cruciale beroepen gesproken, net als bij huurhuizen). Maar ook dit vind ik bijzonder, als iemand met een hoog inkomen in een bepaalde buurt met goedkopere huizen wil wonen gaat dat dan dus niet? Ik weet zelfs van kamerleden die bewust in een volkswijk wonen. Maar het kan ook zijn dat je bijvoorbeeld zo'n groot deel van je inkomen in een leaseauto steekt, dat het kopen van een duur huis niet meer gaat.quote:Op donderdag 22 juni 2023 07:09 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Volgens de Gelderlander is het erdoor - zonder het amendement van VVD/D66. Gekkenwerk.
Ja. Er is nu gewoon een knip. Wat ook voor opstuwing van die prijs kan zorgen.quote:Op donderdag 22 juni 2023 07:58 schreef Janneke141 het volgende:
"Oh, u heeft een bod voor 330k? Jammer, maar u mag het voor 275 aan Juf Hetty verkopen. Het huis van je overbuurman valt trouwens niet onder de door ons aangewezen helft, dus die kan wel gewoon 330 vangen".
Hoe zien ze dit voor zich joh?
Ga met regelgeving onderverhuur tegen en zorg voor meer beschikbare woonruimte. Deze wet is het paard achter de wagen spannen.quote:Op donderdag 22 juni 2023 08:29 schreef Hexagon het volgende:
Zal me weer een onnoemelijke hoeveelheid bureaucratie opleveren met ambtenaren die gaan bepalen wie je huis wel en niet mogen kopen.
Da's allemaal prima maar het heeft voor jou verder niets te maken met een realistisch houdbaar zorgstelsel?quote:Op woensdag 21 juni 2023 21:43 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Hoe komen jullie steeds aan die twee maanden?
En schuldgevoel? Ik wijs op die onuitstaanbare vooroordelen over 50+'ers, hoofdzaak, dat wel, dat ik jullie zogenaamd edelere en nobelere 'gezonde' discussie uiteraard met een bepaalde bias betreed. Verder heeft het met schuld niet zoveel van doen, eerder een kwestie van mensenrechten, humanisme en ethiek versus utilisme, rendementsdenken en grove generaliseringen.
Nee hoor, Hugo de Jonge vindt dit ook fantastisch.quote:Op donderdag 22 juni 2023 08:35 schreef Nattekat het volgende:
Ik ben vast de enige hier die de voordelen er wel in ziet.
Dit zorgt er juist voor dat starters makkelijker de woningmarkt op kunnen. Als je al een huis hebt, ben je geen starter.quote:Op donderdag 22 juni 2023 08:38 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
RIP alleenstaand starter met iets meer dan modaal inkomen.
Of 'sorry, je moet je huis verkopen. Succes met de restschuld. Groetjes je gemeente. PS: hier is het schuldloket'
Dat is het doel, maar lijkt mij sterk dat dit ook de uitwerking gaat zijn. Je krijgt zelfde soort effecten als bij de verhuurdersheffing. Daar dacht men ook dat het effect er nauwelijks was, dat hebben we gezienquote:Op donderdag 22 juni 2023 08:40 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Dit zorgt er juist voor dat starters makkelijker de woningmarkt op kunnen. Als je al een huis hebt, ben je geen starter.
Wat als je uit de particuliere huur wil, een “hoog” inkomen hebt, maar geen trek hebt of kans maakt op een dure woning omdat daar de doorstromers zitten?quote:Op donderdag 22 juni 2023 08:40 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Dit zorgt er juist voor dat starters makkelijker de woningmarkt op kunnen. Als je al een huis hebt, ben je geen starter.
Welke alleenstaande starter kan een hypotheek van ¤400.000 krijgen? Daar is een jaarinkomen van ¤80.000 voor nodig.quote:Op donderdag 22 juni 2023 08:51 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Dat is het doel, maar lijkt mij sterk dat dit ook de uitwerking gaat zijn. Je krijgt zelfde soort effecten als bij de verhuurdersheffing. Daar dacht men ook dat het effect er nauwelijks was, dat hebben we gezien![]()
![]()
Prijzen gaan omhoog dus het aanbod voor doelgroep voor huizen tot drempelwaarde gaat omlaag. De huizen die overblijven in die categorie worden gemiddeld dus ook duurder. Nou juichen voor de agent hoor.
Daarnaast genoeg starters die boven de drempelwaarde zitten, een agent en verpleegkundige komen er al aan. Die worden dus ook geconfronteerd met hogere prijzen en kleiner aanbod. Laat staan de alleenstaande starter die niet in zo'n beroep werkt maar niet meer dan 4ton hypotheek kan krijgen. Daar wordt het perspectief helemaal voor weggeslagen.
Nog even los van de bureaucratie die nodig is om dit alles te bepalen, uitzonderingsclausules om te voorkomen dat bij scheidingen mensen gedwongen in de schulden worden geduwd en het principe dat de overheid wel even bepaald dat jij een privaat eigendom verplicht aan een bepaalde doelgroep moet verkopen.
Het doel snap ik, het plan is zo achterlijk dat ik dacht dat het de Speld was. Alsof de overheid helemaal niks heeft geleerd van alle fuck ups op de woningmarkt de laatste decennia.
Er zijn ondertussen genoeg starters voor de woningmarkt die al jaar 5-10 werken hoor.quote:Op donderdag 22 juni 2023 09:05 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
Welke alleenstaande starter kan een hypotheek van ¤400.000 krijgen? Daar is een jaarinkomen van ¤80.000 voor nodig.
Terug naar vroegah is dit hč. En vroegah werkte de markt prima.quote:Op donderdag 22 juni 2023 09:05 schreef Tlaloc het volgende:
[..]
Wat als je uit de particuliere huur wil, een “hoog” inkomen hebt, maar geen trek hebt of kans maakt op een dure woning omdat daar de doorstromers zitten?
Huh?quote:Op donderdag 22 juni 2023 09:08 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Terug naar vroegah is dit hč. En vroegah werkte de markt prima.
Wonderlijk dat de rechtse partijen VVD en D66 deze wet niet zien zitten. Als het om sociale huur gaat zijn deze partijen immers erg gretig met het strooien van de term scheefwonen. Op de koopmarkt kan je ook scheefwonen, de rijkaards die dan de voor mensen met een kleine portemonnee betaalbare koopwoningen inpikken. Je zou dan toch op z'n minst van VVD66 consequent handelen mogen verwachten toch?quote:Op donderdag 22 juni 2023 07:09 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Volgens de Gelderlander is het erdoor - zonder het amendement van VVD/D66. Gekkenwerk.
Vroeger kon iedereen gewoon een huis kopen. Dat het toen niet echt speelde is een teken dat jouw hypothetische scenario niet echt een probleem gaat zijn.quote:
En een jaarinkomen van ¤80.000 is met 5 tot 10 jaar werkervaring toch enkel mogelijk met een wo-diploma, maar dan wel een wo-diploma in de juiste studierichting? Een hbo'er of mbo'er harkt na vijf jaar echt geen ¤80.000 per jaar binnen, uitzonderingen daargelaten.quote:Op donderdag 22 juni 2023 09:07 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Er zijn ondertussen genoeg starters voor de woningmarkt die al jaar 5-10 werken hoor.
Je kunt het als liberale partij toch nooit een goed idee vinden dat een ambtenaar gaat bepalen aan wie jij je eigendom wel en niet mag verkopen? Meer dan terecht dat ze hier tegen zijn.quote:Op donderdag 22 juni 2023 09:14 schreef Bondsrepubliek het volgende:
[..]
Wonderlijk dat de rechtse partijen VVD en D66 deze wet niet zien zitten. Als het om sociale huur gaat zijn deze partijen immers erg gretig met het strooien van de term scheefwonen. Op de koopmarkt kan je ook scheefwonen, de rijkaards die dan de voor mensen met een kleine portemonnee betaalbare koopwoningen inpikken. Je zou dan toch op z'n minst van VVD66 consequent handelen mogen verwachten toch?
Nee, ook niet.quote:Op donderdag 22 juni 2023 09:22 schreef Nattekat het volgende:
Vroeger kon iedereen gewoon een huis kopen.
Vergeleken met nu scheelde het niet veel. Niet zo moeilijk gaan doen over de details, daar heb ik geen trek in op deze vroege ochtend.quote:
ik welquote:
Jij bent niet 'iedereen'.quote:Op donderdag 22 juni 2023 09:26 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik wel
heel simpel
wel 5 nieuw bouw aanbiedingen tegelijk
schreef je gewoon op meerdere nieuwbouw projekten tegelijk in
kocht een koopsompolis om het belastbaar inkomen te verlagen en max subsidie
Mensen met een WO diploma zoeken het maar zelf uit? Het is toch vreemd dat de overheid door de ene doelgroep de helpen de ander maar laat bungelen?quote:Op donderdag 22 juni 2023 09:24 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
En een jaarinkomen van ¤80.000 is met 5 tot 10 jaar werkervaring toch enkel mogelijk met een wo-diploma, maar dan wel een wo-diploma in de juiste studierichting? Een hbo'er of mbo'er harkt na vijf jaar echt geen ¤80.000 per jaar binnen, uitzonderingen daargelaten.
Sorry, ik ben 4 weken met verlof, daarna ben je nummer 354.quote:Op donderdag 22 juni 2023 09:24 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Je kunt het als liberale partij toch nooit een goed idee vinden dat een ambtenaar gaat bepalen aan wie jij je eigendom wel en niet mag verkopen? Meer dan terecht dat ze hier tegen zijn.
Ook dat nog ja. Kun je je huis niet verkopen omdat Trudy op vakantie is.quote:Op donderdag 22 juni 2023 09:31 schreef 0ne_of_the_few het volgende:
[..]
Sorry, ik ben 4 weken met verlof, daarna ben je nummer 354..
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |