https://www.ad.nl/binnenl(...)ouan-taghi~aafe0e26/quote:Gearresteerde advocaat Inez Weski verdacht van deelname criminele organisatie
Strafadvocaat Inez Weski (68) is vrijdag gearresteerd. Het Openbaar Ministerie onderzoekt of zij onrechtmatig informatie heeft doorgespeeld aan de vermoede criminele organisatie rond Ridouan Taghi. Daarnaast wordt ze verdacht van deelname aan een criminele organisatie, die bezig is met internationale drugshandel en witwassen, en het schenden van geheimen, aldus het OM.
De advocaat van Ridouan Taghi en de broers Mao en Mario Romo in de grote liquidatiezaak Marengo kwam prominent voor in het onderzoek naar de in januari tot 5,5 jaar cel veroordeelde neef en advocaat Youssef Taghi.
Youssef Taghi kreeg zijn straf omdat hij als ‘boodschappenjongen’ van Ridouan Taghi maandenlang berichten in en uit de Extra Beveiligde Inrichting had gesmokkeld. Het Openbaar Ministerie (OM) ziet sterke aanwijzingen dat ook Weski door naasten van Taghi onder druk is gezet andere informatie door te spelen dan zij vanuit haar rol als raadsvrouw mocht.
Het Openbaar Ministerie heeft de Deken van de Orde van Advocaten op de hoogte gesteld van de aanhouding van de advocaat. Weski wordt volgens ingewijden vrijdag verhoord.
Al op een zitting in juli 2022 in de zaak van Youssef Taghi werd sterk gesuggereerd dat ook Weski verboden informatie had doorgespeeld. Het OM erkende dat een besproken proces-verbaal over een ‘geheimhouder’ ging, maar Weski’s naam werd niet genoemd. De rechtbankvoorzitter gaf de strekking van het document weer: twee familieleden van Ridouan Taghi zouden in versleutelde gesprekken gesproken hebben over de mogelijkheid dat Inez Weski, de advocaat die Taghi bijstaat in het Marengoproces, usb-sticks de EBI binnen heeft gebracht.
Justitie stelde daarop ‘niet de bevestiging’ te hebben dat Weski via usb-sticks informatie de EBI in en uit heeft gebracht. ,,We weten het niet,” aldus een van de twee officieren van justitie. ,,We hebben niet de conclusie dat het heeft plaatsgevonden. Er is ook geen actief nader onderzoek gedaan om te kijken of het zou kunnen kloppen.”
De voorzitter las vervolgens de conclusie van het onderzoeksteam voor, dat lijkt overtuigd te zijn van een rol van Weski. ,,Het kan niet anders dan dat dit via mr. Weski is gebeurd.”
,,Dit dossier staat vol aanwijzingen dat Ridouan Taghi al veelvuldig communiceerde met de buitenwereld nog voordat mijn cliënt toegang tot hem kreeg,” concludeerde André Seebregts als nieuwe raadsman van Youssef Taghi.
‘Als ze het vrijdag meneemt, zou super zijn’
Die aanwijzingen bestaan uit onderschept berichtenverkeer. Zo bespreken familieleden van Ridouan in juni 2020 dat ze een beveiligde USB-stick aan Weski hebben gegeven. De bedoeling is dat zij de informatie op de stick in de EBI laat lezen aan Ridouan Taghi en vervolgens zijn antwoorden terugkoppelt aan de familie. ‘Als ze het vrijdag meeneemt, zou super zijn. (..) Dan hebben we een reactie binnen een week. Het zou top zijn als ze het uitprint.’
Ook is er communicatie tussen de oudste zoon van Ridouan Taghi en de Italiaanse maffiabaas Raffaele Imperiale van 18 november 2020. Daarin zegt de zoon dat hij contact heeft gehad met F. (father, volgens de politie). Vervolgens wordt een bericht over financiën en kennelijke drugshandel doorgestuurd, dat dwingend van toon is en waarin veelvuldig de term ‘sir’ valt. De recherche ziet hierin een aanwijzing dat het bericht van Ridouan Taghi afkomstig is. Ook is sprake van ‘my son’, ‘my family’ en ‘I am in jail’.
Advocaat Seebregts spreekt van ‘een parallelle communicatielijn’ die teruggaat tot medio februari 2020: ruim een jaar voordat Youssef Taghi de EBI voor het eerst binnenging. Volgens hem zegt de gang van zaken iets over de druk die Ridouan Taghi kan uitoefenen. “Inez Weski is een kundige advocaat. Ze doet dit werk al heel lang. Ze is integer. Ook een krachtige persoonlijkheid. We zien in het dossier aanwijzingen dat ze dit liever niet doet. Maar we zien ook aanwijzingen dat ook zij niet bestand is tegen de druk van deze man.”
Weski, verontwaardigd, ontkent de aantijgingen met klem. “Er wordt hier over mijn rug verdediging gevoerd. Dit is verschrikkelijk. De uitspraken van Seebregts verbazen mij. Het is allemaal uitgezocht door justitie en bleek geen juiste veronderstelling.”
Advocaat Onno de Jong: Enorme klap voor haar en advocatuur
Advocaat Onno de Jong, die samen met Peter Schouten tot voor kort de kroongetuige bijstond in het Marengo-proces, reageert geschrokken. ,,Een bekende advocaat die in zo’n prominent proces wordt aangehouden: ik ben er behoorlijk van ondersteboven. Dit is nog nooit gebeurd. Dit betekent voor haar een enorme klap, maar ook voor de advocatuur. We moeten tegelijkertijd voorzichtig zijn, omdat we nog geen flauw idee hebben wat precies de verdenkingen zijn en wat de omstandigheden zijn. Maar ook als dadelijk blijkt dat er niks aan de hand is, dan is de schade al aangericht.”
Ik had precies hetzelfde met deel 2.quote:Op woensdag 26 april 2023 10:37 schreef StateOfMind het volgende:
Kan een mod de 2 in een 3 veranderen in de TT?
Normaliter als je op 'open nieuw deel' klikt wordt het nummer toch automatisch opgehoogd?
quote:Op woensdag 26 april 2023 10:37 schreef StateOfMind het volgende:
Kan een mod de 2 in een 3 veranderen in de TT?
Normaliter als je op 'open nieuw deel' klikt wordt het nummer toch automatisch opgehoogd?
Kwam door al die codes in de TT. Aangepast.quote:Op woensdag 26 april 2023 10:38 schreef Document1 het volgende:
[..]
Ik had precies hetzelfde met deel 2.
geheimcodes?quote:Op woensdag 26 april 2023 10:39 schreef capricia het volgende:
[..]
Kwam door al die codes in de TT. Aangepast.
Jeckyll & Hyde, jij/jullie hier 😱quote:Op woensdag 26 april 2023 10:46 schreef HiZ het volgende:
Fascinerend. Een deel van mij wil haar veroordeeld zien. En een ander deel van mij vindt dat niet ok 😏
En waarom?quote:Op woensdag 26 april 2023 10:46 schreef HiZ het volgende:
Fascinerend. Een deel van mij wil haar veroordeeld zien. En een ander deel van mij vindt dat niet ok 😏
Ik hoop dat ze om haar eigen veiligheid is opgepakt of onschuldig blijkt te zijn.quote:Op woensdag 26 april 2023 11:18 schreef StateOfMind het volgende:
Ik denk dat ze uiteindelijk wel veroordeeld wordt, omdat ik ervan overtuigd ben dat ze idd gedaan heeft waar ze van verdacht wordt.
Maar omdat ze dat dan onder zware druk/dwang ("anders pakken we je familie") gedaan heeft, valt de straf mee.
Daar durf ik Danny's geld wel op te zetten
Ik begin toch te denken van niet. Dan zou ze toch vrij worden gelaten en beveiliging krijgen lijkt me.quote:Op woensdag 26 april 2023 12:02 schreef Troel het volgende:
[..]
Ik hoop dat ze om haar eigen veiligheid is opgepakt of onschuldig blijkt te zijn.
Ze zit niet in de gevangenis, want ze is niet veroordeeld. Ze zit in het huis van bewaring.quote:Op woensdag 26 april 2023 12:04 schreef MissButterflyy het volgende:
Ik begin toch te denken van niet. Dan zou ze toch vrij worden gelaten en beveiliging krijgen lijkt me.
Dan ga je iemand niet lang in de gevangenis vastzetten…
Ik denk dat de staat geen afdoende beveiliging kan regelen als ze echt bedreigd wordt door Taghi. Kijk naar de zussen van Holleeder, hoe die 'beveiligd' werden.quote:Op woensdag 26 april 2023 12:04 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Ik begin toch te denken van niet. Dan zou ze toch vrij worden gelaten en beveiliging krijgen lijkt me.
Dan ga je iemand niet lang in de gevangenis vastzetten…
Dat is een goede vraag idd. Het is niet alleen hoe vaak je bij Jinek zit of een prominente boef / verdachte verdedigt in ieder geval.quote:Op woensdag 26 april 2023 10:29 schreef Nober het volgende:
[..]
Wat maakt een advocaat een topadvocaat?
Jouw wat?quote:Op woensdag 26 april 2023 12:24 schreef Tengano het volgende:
Een topadvocaat is gewoon iemand die voor niet al te veel jouw buiten de deur weet te houden
Omdat ik de verdenking volledig geloofwaardig vind. En omdat ik denk dat het er niet beter op wordt als het beroep van strafrechtadvocaat zo riskant wordt.quote:
ze moeten die taggie gewoon afschietenquote:Op zaterdag 29 april 2023 08:33 schreef KREEFTx het volgende:
Als ze naar buiten komt, zal ze wel omgelegd worden… wat een landje zeg
Klinkt als een gezellige familie.quote:Op zaterdag 29 april 2023 05:19 schreef superniger het volgende:
Dus toch druk van Taghis familieleden.
https://nos.nl/artikel/24(...)chten-door-te-sturen
Dat was ook mijn eerste gedachte idd... ik denk dat ze niet meer veilig over straat kanquote:Op zaterdag 29 april 2023 08:33 schreef KREEFTx het volgende:
Als ze naar buiten komt, zal ze wel omgelegd worden… wat een landje zeg
Ik hoor veel collega's van haar roepen dat ze zo integer is etc etc. Maar als ik het zo lees, dan is het plausibel dat door haar rol mogelijk ook Peter R de Vries kan zijn dood geschoten.quote:Op zaterdag 29 april 2023 05:19 schreef superniger het volgende:
Dus toch druk van Taghis familieleden.
https://nos.nl/artikel/24(...)chten-door-te-sturen
Dus die draait jaren de cel in.quote:Op zaterdag 29 april 2023 08:51 schreef dudewhereismycar het volgende:
[..]
Ik hoor veel collega's van haar roepen dat ze zo integer is etc etc. Maar als ik het zo lees, dan is het plausibel dat door haar rol mogelijk ook Peter R de Vries kan zijn dood geschoten.
De reden van de late arrestatie heeft het OM al gegeven: om de zaak tegen Taghi niet te vertragen. Ook de berichten dat het OM een sterke zaak heeft doen vermoeden dat mevrouw echt een zwaar probleem heeft.
Het zou me niet verbazen als advocaten juist in de rij gaan staan om deze notoire crimineel bij te staan.quote:Op zaterdag 29 april 2023 09:06 schreef Frozen-assassin het volgende:
Er zal geen advocaat meer zijn die Taghi wil bijstaan. Je wordt onherroepelijk in hele criminele fuik van hem getrokken.
en bakken geld van taggie op je rekening in zwitserlandquote:Op zaterdag 29 april 2023 09:09 schreef Moederenkind het volgende:
[..]
Het zou me niet verbazen als advocaten juist in de rij gaan staan om deze notoire crimineel bij te staan.
Je krijgt volop publiciteit en mag wekelijks aanschuiven bij Jinek en Humberto Tan.
Denk het niet. Risico is te groot. Publiciteit krijg je ook als je pedofielen bijstaat.quote:Op zaterdag 29 april 2023 09:09 schreef Moederenkind het volgende:
[..]
Het zou me niet verbazen als advocaten juist in de rij gaan staan om deze notoire crimineel bij te staan.
Je krijgt volop publiciteit en mag wekelijks aanschuiven bij Jinek en Humberto Tan.
En wat heb je daar precies aan als je familie dan niet meer veilig is?quote:Op zaterdag 29 april 2023 09:09 schreef Moederenkind het volgende:
[..]
Het zou me niet verbazen als advocaten juist in de rij gaan staan om deze notoire crimineel bij te staan.
Je krijgt volop publiciteit en mag wekelijks aanschuiven bij Jinek en Humberto Tan.
quote:Op zaterdag 29 april 2023 09:09 schreef Moederenkind het volgende:
[..]
Het zou me niet verbazen als advocaten juist in de rij gaan staan om deze notoire crimineel bij te staan.
Je krijgt volop publiciteit en mag wekelijks aanschuiven bij Jinek en Humberto Tan.
Peter R de Vries zoekt zaken uit waarvan criminelen willen dat het *niet* uitgezocht wordt, advocaten verdedigen je slechts. Dus risico zal wat minder zijn. Zo'n Weski verdedigt ook criminelen dus het is niet zo dat er ex-gevangenen rondlopen die Weski het gevang in heeft gestuurd. Dat doet het OM.quote:Op zaterdag 29 april 2023 10:11 schreef maily het volgende:
[..]![]()
Die kijken allemaal wel uit.
Ze hebben gezien wat er met Peter R. de Vries is gebeurd.
Deed Derk Wiersum ook. Bij het soort nietsontziende gekken als Taghi die ook nog eens niets meer te verliezen hebben is niemand veilig.quote:Op zaterdag 29 april 2023 10:20 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Peter R de Vries zoekt zaken uit waarvan criminelen willen dat het *niet* uitgezocht wordt, advocaten verdedigen je slechts. Dus risico zal wat minder zijn. Zo'n Weski verdedigt ook criminelen dus het is niet zo dat er ex-gevangenen rondlopen die Weski het gevang in heeft gestuurd. Dat doet het OM.
Dat is wel zo. Zo'n malloot verpest het voor de andere criminelen...die krijgen straks niemand meer als advocaat.quote:Op zaterdag 29 april 2023 10:24 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Deed Derk Wiersum ook. Bij het soort nietsontziende gekken als Taghi die ook nog eens niets meer te verliezen hebben is niemand veilig.
Dat zou je denken.quote:Op zaterdag 29 april 2023 10:11 schreef maily het volgende:
[..]![]()
Die kijken allemaal wel uit.
Ze hebben gezien wat er met Peter R. de Vries is gebeurd.
Arme hardwerkende goudeerlijke criminelen tochquote:Op zaterdag 29 april 2023 10:46 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Dat is wel zo. Zo'n malloot verpest het voor de andere criminelen...die krijgen straks niemand meer als advocaat.
Ik kan er ook niet om wakker liggen nee.quote:Op zaterdag 29 april 2023 10:58 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Arme hardwerkende goudeerlijke criminelen toch
De mensen die haar zo integer noemen zijn zelf niet zuiver op de graat. EN ze halen dan ook nog enkel verhalen aan van 10 jaar geleden. Wat maakt iemand integer die tien jaar geleden zo goed was, als ze nu gewoon fout is?quote:Op zaterdag 29 april 2023 08:51 schreef dudewhereismycar het volgende:
[..]
Ik hoor veel collega's van haar roepen dat ze zo integer is etc etc. Maar als ik het zo lees, dan is het plausibel dat door haar rol mogelijk ook Peter R de Vries kan zijn dood geschoten.
De reden van de late arrestatie heeft het OM al gegeven: om de zaak tegen Taghi niet te vertragen. Ook de berichten dat het OM een sterke zaak heeft doen vermoeden dat mevrouw echt een zwaar probleem heeft.
Vraag ik me ook af.quote:Op zaterdag 29 april 2023 11:40 schreef Momo het volgende:
Waarom zitten die familieleden ook niet vast voor deelnemen aan een criminele organisatie?
Je kunt niet een hele familie vastzetten op het pure feit dat ze familie zijn van een verdachte.quote:Op zaterdag 29 april 2023 11:40 schreef Momo het volgende:
Waarom zitten die familieleden ook niet vast voor deelnemen aan een criminele organisatie?
Stel je nou dat de strafpleiters die haar integer noemen dat zelf niet zijn?quote:Op zaterdag 29 april 2023 11:07 schreef BjG956 het volgende:
[..]
De mensen die haar zo integer noemen zijn zelf niet zuiver op de graat. EN ze halen dan ook nog enkel verhalen aan van 10 jaar geleden. Wat maakt iemand integer die tien jaar geleden zo goed was, als ze nu gewoon fout is?
ja, vooral omdat ze dus wijzen op 10 jaar geleden en niks opnoemen uit de huidige tijd..quote:Op zaterdag 29 april 2023 13:00 schreef Leandra het volgende:
[..]
Stel je nou dat de strafpleiters die haar integer noemen dat zelf niet zijn?
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |