Ai, dit is echt een hele nare manier om te gaan, je dood tegemoet vallen brrrrrquote:In de buurt van vliegveld Teuge in Gelderland is bij een ongeluk een parachutist omgekomen. Het gaat om een 49-jarige man uit Utrecht, heeft de politie bekendgemaakt. Het ongeluk deed zich voor rond 15.45 uur ter hoogte van de Zandenallee.
Een buurtbewoner zegt tegen Omroep Gelderland dat hij de parachutist levenloos op de weg zag liggen. Even daarvoor had hij takken uit een boom zien vallen.
Onduidelijk is wat er precies is gebeurd. Op het vliegveld is het Nationaal Paracentrum Teuge gevestigd, het grootste parachutistencentrum van Nederland. De weg is met lint afgezet en er zijn witte schermen geplaatst. Naast hulpdiensten zijn ook luchtvaartspecialisten van de politie ter plekke.
Op Twitter zou hij gevaccineerd dood uit de lucht zijn gevallen waarschijnlijk.quote:Op zondag 2 april 2023 18:02 schreef Weltschmerz het volgende:
Viel hij dood uit de lucht of was het de landing die het 'm deed?
Woke!quote:Op zondag 2 april 2023 18:05 schreef Meneer_Meneer het volgende:
[..]
Op Twitter zou hij gevaccineerd dood uit de lucht zijn gevallen waarschijnlijk.
Je hebt gelijk, de TT is een beetje raar klinkendquote:Op zondag 2 april 2023 18:02 schreef Weltschmerz het volgende:
Viel hij dood uit de lucht of was het de landing die het 'm deed?
Ws in vliegtuig al fittie gehadquote:Op zondag 2 april 2023 18:02 schreef Weltschmerz het volgende:
Viel hij dood uit de lucht of was het de landing die het 'm deed?
Dus er is geen dode gevallen? Of toch wel?quote:Op zondag 2 april 2023 18:14 schreef SnodeSnuiter het volgende:
[..]
Je hebt gelijk, de TT is een beetje raar klinkend
Hij leefde nog en viel te pletter denk ik
Dat vind ik trouwens wel een beetje raar om te vermelden. Alsof niemand hem gemist heeft van die vlucht ofzo.quote:Een buurtbewoner zegt tegen Omroep Gelderland dat hij de parachutist levenloos op de weg zag liggen. Even daarvoor had hij takken uit een boom zien vallen.
Ja dit is echt heel raar. Niet alleen spreekt die Gelderland reporter een buurtbewoner daar ter plaatse, maar dan vermeld hij ook nog eens in zijn artikel wat hij gezegd heeft. Echt onbegrijpelijkquote:Op zondag 2 april 2023 18:31 schreef PS. het volgende:
Dat vind ik trouwens wel een beetje raar om te vermelden. Alsof niemand hem gemist heeft van die vlucht ofzo.
Lijkt mij toch dat het paracentrum eerder door heeft dat er iemand mist/ iets niet goed is gegaan, dan dat een bewoner wat takken zag vallen, en even later een dode onder de boom ziet liggen.
Het lijkt net of hij degene was die na een tijdje die parachutist had ontdekt.quote:Op zondag 2 april 2023 18:35 schreef Tengano het volgende:
[..]
Ja dit is echt heel raar. Niet alleen spreekt die Gelderland reporter een buurtbewoner daar ter plaatse, maar dan vermeld hij ook nog eens in zijn artikel wat hij gezegd heeft. Echt onbegrijpelijk![]()
Dat lijkt me sterk als hij die takken naar beneden heeft zien vallen he. Hij was blijkbaar in de buurt. Dat kan natuurlijk. Niet iedereen zit met dit weer op zijn zolderkamer de rest van de wereld de maat te nemen immers.quote:Op zondag 2 april 2023 18:38 schreef PS. het volgende:
Het lijkt net of hij degene was die na een tijdje die parachutist had ontdekt.
* PS. Kijkt naar usernaam waarop hij reageert
Laat trouwens maar
Of had hij het lunchpakketquote:Op zondag 2 april 2023 18:54 schreef Knip het volgende:
Misschien had hij vergeten zijn parachute aan te trekken en was de bemanning van het vliegtuig vergeten dat hij überhaupt aan boord was geweest. Klinkt raar, maar in Argentinië kwam dat in de jaren 70 en 80 regelmatig voor.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Die man heeft toch zeker een halve minuut een oooh kut paniek gehad, dat lijkt me echt verschrikkelijkquote:Op zondag 2 april 2023 19:43 schreef JeMoeder het volgende:
Die foto in het NOS artikel: ligt flink wat bloed om dat scherm heen lijkt het. Die parachute is denk ik nooit open gegaan... Wat een manier om te gaan zeg.
Wat ik nog raarder vind aan de titel is "international airport Teuge". Wat een grootspraak.quote:Op zondag 2 april 2023 18:03 schreef Sodemieters het volgende:
Rare titel. Er wordt gesuggereerd dat hij al in de lucht overleden is, maar dat blijkt nergens uit het artikel.
Pfff, wat zou er dan door je heen gaanquote:Op zondag 2 april 2023 19:52 schreef SnodeSnuiter het volgende:
Die man heeft toch zeker een halve minuut een oooh kut paniek gehad, dat lijkt me echt verschrikkelijk
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Deze user is in mei social vrij en is in juni weer terug.
Ik zie geen bloed, maar wel een aantal takken. Het is dus nog onbekend wat er precies is voorgevallen; de parachutist kan bijvoorbeeld onwel zijn geworden in de lucht waardoor hij niet normaal kon landen en in aanraking is gekomen met de boom en daarna met het harde asfalt of hij is op een verkeerde manier geland (met een te grote landingssnelheid) en heeft daarbij de takken/ boom en het harde asfalt geraakt.quote:Op zondag 2 april 2023 19:43 schreef JeMoeder het volgende:
Die foto in het NOS artikel: ligt flink wat bloed om dat scherm heen lijkt het. Die parachute is denk ik nooit open gegaan... Wat een manier om te gaan zeg.
Zo heet die grasstrook toch echt.quote:Op zondag 2 april 2023 19:53 schreef stavromulabeta het volgende:
[..]
Wat ik nog raarder vind aan de titel is "international airport Teuge". Wat een grootspraak.
Ik dacht het direct links van het doek bij de takken te zien. Hoe dan ook, ik ben het met je eens: verschrikkelijk.quote:Op zondag 2 april 2023 20:02 schreef rutger05 het volgende:
[..]
Ik zie geen bloed, maar wel een aantal takken.
Die takken zooi ?quote:Op zondag 2 april 2023 18:02 schreef Weltschmerz het volgende:
Viel hij dood uit de lucht of was het de landing die het 'm deed?
Die twee dames met de zelfde naam Els ofzo één stortte neer. De parachute moord https://nl.wikipedia.org/wiki/Parachutemoordquote:Op zondag 2 april 2023 19:34 schreef FlippingCoin het volgende:
Ik heb genoeg detectives gezien om te weten dat dit moord is.
Het duurt ook best wel langquote:Op zondag 2 april 2023 20:52 schreef Harvest89 het volgende:
Misschien te overmoedig/zelfverzekerd en heeft niet goed voor zijn uitrusting gezorgd.
Lijkt me een klote manier om te gaan. De grond steeds dichterbij zien komen, en weten dat de klap te hard gaat zijn. Brrrr.
Podcast moordzaken hebben daar een aflevering aan besteed. Aanrader!quote:Op zondag 2 april 2023 20:14 schreef Soury het volgende:
[..]
Die twee dames met de zelfde naam Els ofzo één stortte neer. De parachute moord https://nl.wikipedia.org/wiki/Parachutemoord
Oh ok ik vond het best wel een bijzonder geval destijdsquote:Op zondag 2 april 2023 21:02 schreef Bouke-p het volgende:
[..]
Podcast moordzaken hebben daar een aflevering aan besteed. Aanrader!
Ik ben benieuwd naar de oorzaak en wat voor sprong deze persoon deed. Vrije val of static line en of hij überhaupt een open scherm had.
Ook als je knocked out bent, zou je scherm op X hoogte automatisch open moeten gaan...
Niet bij de Klu, wel bij de KL.quote:Op zondag 2 april 2023 20:07 schreef rutger05 het volgende:
Heb jij wel eens parachute gesprongen bij de luchtmacht AchJa?
fixedquote:Op zondag 2 april 2023 21:05 schreef Soury het volgende:
[..]
Oh ok ik vond het best wel een bijzonder g e val destijds![]()
Paar minuten ?quote:
Dacht ik ook. Ik zat aan twee minuten te denken, maar het is een kleine fractie meer dan 28 seconden.quote:
Van hoe hoog?quote:Op zondag 2 april 2023 21:28 schreef Tengano het volgende:
[..]
Dacht ik ook. Ik zat aan twee minuten te denken, maar het is een kleine fractie meer dan 28 seconden.
Maar 28 seconden doodsangst is ook wel heavy![]()
De gemiddelde parachutesprong is van 3800 meter vond ik op internet. Dus dat heb ik aangehouden.quote:
Hier is de formule:quote:Een gemiddelde sprong is een sprong uit een vliegtuig op ongeveer 3800 meter (12.500 voet) hoogte, een vrije val van ongeveer een minuut voor het activeren van een parachute op ongeveer 800 meter (2500-3500 voet). Het restant van de vlucht duurt circa 5 minuten. Wanneer de parachute geopend is kan de parachutist de richting en snelheid beïnvloeden door middel van de stuurlijnen die op de achterkant van de parachute zijn bevestigd en kan op de landingsplaats een zachte landing te maken. Alle moderne sportparachutes zijn zelfopblazende "ram-air"-vleugels die in de besturing van de snelheid en de richting vergelijkbaar zijn met paragliders. Paragliders hebben veel grotere lift en bereik, maar parachutes zijn ontworpen om de krachten bij het opengaan van de parachute te absorberen bij eindsnelheid.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Parachutespringen
Ja dat is met een parachute niet zonder.quote:Op zondag 2 april 2023 21:31 schreef Tengano het volgende:
[..]
De gemiddelde parachutesprong is van 3800 meter vond ik op internet. Dus dat heb ik aangehouden.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Parachutespringen
Hier is de formule:
https://nl.wikipedia.org/wiki/Vrije_val_(natuurkunde)
Als je vanaf 10 hoog naar beneden springt (11 x 3m) duurt het 2,6 seconden.quote:
Ik gooi wel een wortel van 5 hoog en ga tellenquote:Op zondag 2 april 2023 21:39 schreef Tengano het volgende:
[..]
Als je vanaf 10 hoog naar beneden springt (11 x 3m) duurt het 2,6 seconden.
Je moet die formule in die tweede wikipedia link gebruiken.
2 x de hoogte, gedeeld door g en daar de wortel van nemen.
quote:Op zondag 2 april 2023 21:41 schreef Soury het volgende:
Ik gooi wel een wortel van 5 hoog en ga tellen
Je moet het dus in 2 stappen uitrekenen.quote:Nadat je je eindsnelheid hebt bereikt (terminal velocity) is je val snelheid ongeveer 180 tot 220 km/uur. Wil je meer weten over de natuurkunde die er bij een parachutesprong komt kijken?
https://www.paracentrumtexel.nl/ht-faq/new-faq-question-18/
Nee joh je bent gewoon hartstikke dood.quote:Op zondag 2 april 2023 21:48 schreef Tengano het volgende:
Alleen zal die uitkomst niet helemaal kloppen omdat hij dan volgens de formule met 982 km/h zou neerkomen en volgens mij kan dat niet. Die formule gaat er ook van uit dat er geen luchtweerstand was waar natuurlijk wel sprake van is.
Bij het springen van een flat zal dat niet zo veel doen met de uitkomst, maar vanaf 3800 meter dus wel. Op een gegeven moment val je zo snel dat de lucht je zeg maar gaat afremmen in je vrije val. Ik ga nog even zoeken of ik die maximum snelheid kan vinden.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |