Het forum voor 's werelds enige universele hobby! Snaren of toetsen, vinyl of cd, eendagsvlieg of rasartiest, op de radio of op een festival! Hier kun je al je ongebreideld enthousiasme, maar ook je weldoordachte kritische noten kwijt over muziek
Vorig jaar keerde de rust alweer een beetje weer in de laatste week van december. Queen terug op 1, een voorbode op wat zou komen in de wereld. Alles weer zoals normaal. Maar er was wel veel leed en wat haat en nijd waardoor Procol Harum de derde plaats wist te bezetten. Over bezetten gesproken, daar was wel het meeste om te doen dit jaar he? Corona net voorbij, komt de immer vermoeiende Poetin ineens om de hoek. Een slepend conflict, maar een oplossing gaat er voorlopig niet komen.
Gelukkig zijn er ontsnappingsclausules aan al het leed. Zoals het WK Voetbal. Nouja, hahaha, nee dus. 6500 doden, maar Qatar wordt gedemoniseerd natuurlijk! Ook gewoon een schandvlek. Gewoon boycotten natuurlijk. Verder is er niet veel leuks te melden over de wereld: Het was aan de ene kant minder spectaculair dan 2020 en 2021, maar niet minder wreed. Boerenblokkades: Check! Energiecrisis: Check! Inflatie: Check! Ruziënde wereldmachten: Check! Problemen in Ter Apel: Check! Soep op schilderijen: Check! Wat een drama allemaal.
Waren er wat gezellige dingen? Nouja, we gunden Oekraine de winst bij het songfestival. WE deden het weer geweldig bij de winterspelen, laten we even het er niet over hebben dat die in China waren. WE konden weer eindelijk naar livemuziek: Froukje, Within Temptation en Di-rect hoeven niet wéér hun tour uit te stellen. En er waren weer festivals. Lekker van de kaart gaan en pillen poppen op Lowlands. Het verzachtte slechts de pijn.
Vandaar is het nodig om een baken van rust te hebben. Een échte ontsnappingsclausule. En wat is beter dan de Top 2000? 7 dagen nonstop muziek: Check! Nouja, nonstop is niet het goede woord als de onvermijdelijke Gijs Staverman als DJ wordt aangesteld. En die reclame. Tussendoor is er in ieder geval genoeg muziek te horen. En natuurlijk is daarbij dit topic de echte ontsnappingsclausule. Als je hier post is er geen tijd meer om aan iets anders te denken dan de standaard matige grappen, kritiek op reclames en twintig vraagtekensmilies of juichsmilies, afhankelijk van wie er aan het roer staat! Dus, komt allen ook dit jaar weer. Want we willen natuurlijk dolgraag weer topics die in 12 minuten dicht zijn!
Radio 2 Top 2000: Editie 2022 Editie 24 komt eraan van de jaarlijkse Radio 2-melkkoe. Een lijst met vele gezichten: Soms wat overblijfselen uit de tijd dat Radio 2 was zoals Radio 5 nu is, soms wat overblijfselen uit de Stenders-tijd, soms wat recente hits waarvan je zeker weet dat over 10 jaar niemand ze meer kent. En daarnaast ook de échte klassiekers die al jaren het gezicht van de Top 2000. De muzikale marathon is de laatste jaren opgerekt tot 168 uren, met meer tijd voor gelul en reclame, maar ook af en toe een albumversie van In The Garden of Eden of een deuntje wat je misschien nog kent uit Bassie & Adriaan.
Wat kunnen wij doen? • Stemmen. De stemweek zal begin december zijn. • Luisteren. 25-31 december. • Langsgaan in het Top 2000 café. Want dat is wel een verschil met de afgelopen twee jaar: De maatregelen lijken zijn weg en met een kleine slag om de arm zeg ik dat ook volgende maand het nog mag. Er is weer een café vol met mensen. Ga er heen en headbangen op Rage Against The Machine ipv de polonaise. Grote aanpassing: in tegenstelling tot vorige jaren is het café nu VIERENTWINTIG UUR PER DAG GEOPEND!
Verder kun je nog naar de zij-evenementen: De QUIZZZZ (Komen te vervallen doordat Matthijs van Nieuwkerk een gemene programmamaker blijkt te zijn) of de A Gogo (Nu gepresenteerd door Herman de SchermmanGod ). Maar zoals altijd hier wat stemtips van onderin de lijst:
quote:
In 2014 kwam er een nummertje uit de jaren 90 binnen. Dat was de tijd dat dat eindelijk wat meer gebeurde. Dit nummer staat nu op de afgrond: Blind Melon - No Rain. Het is de enige bekende plaat van de band. Helaas overleed de zanger zeer vroeg, waardoor we er nooit meer veel van hoorden. Maar deze heerlijke plaat staat wel in de Top 2000. Nog wel, want dit jaar op 1982.
Voor de tweede plaat gaan we richting 1950. Kijken we één plaats naar beneden, vinden we Wild Places van Duncan Browne. Daar zeg ik niks over, want persoonlijke favoriet, dus zou wat makkelijk zijn. (Maar stemmen mag alsnog!) Kijken we nóg eentje omlaag: Percy Sledge met When a Man Loves A Woman. Een iconische soulklassieker die vele jaren rond plaats 1000 bivakkeerde, maar de laatste vier jaar flink is afgegleden. Er is weinig meer uit dit genre over, en hij stond er al sinds 1999 in, dus zeker een plaat die er in mag blijven. Géén andere artiest die er maar 1x in staat staat zo laag met een nummer wat er al sinds 1999 in staat.
Verder staat James Brown er nog 2x in, maar wel op 1953 en 1955, dus we kunnen zomaar een James Brownloze top 2000 krijgen. Dat voelt alleen logisch voor LA Style. Helaas. We hebben een James Brownloze Top 2000, deze editie (2022).
Wanneer? 25 december 0:00 begonnen we, 31 december 23:59 lallen we mee met Bohemian Rhapsody.
Vanaf wanneer stemmen? Meestal eind november/begin december pas. Ruim de tijd! Volgend jaar kan je weer!
De FOK! 2000: De hele FOK! 2000, zoals samengesteld door @peaceman op basis van de ingezonden Top 2000 lijstjes van FOK'kers in de Top 2000 - editie 2022 topicreeks: FOK! 2000 - samengesteld door Peaceman
Presentatie: 00.00 – 02.00 uur Jeroen van Inkel (Inclusief zijn pleuriswalsje met potten en pannen) 02.00 – 04.00 uur Frank van 't Hof 04.00 – 06.00 uur Desiree van der Heiden 06.00 – 08.00 uur Paul Rabbering 08.00 – 10.00 uur Jan-Willem Roodbeen & Jeroen Kijk in de Vegte 10.00 – 12.00 uur Bart Arens 12.00 – 14.00 uur Annemieke Schollaardt 14.00 – 16.00 uur Gijs Staverman 16.00 – 18.00 uur Ruud de Wild 18.00 – 20.00 uur Wouter van der Goes 20.00 – 22.00 uur Emmely de Wilt 22.00 – 00.00 uur Morad El Ouakili
De Top 2000 in beeld Cultura 24 NPO 1 Extra: Twee jaar lang zoomers is mooi geweest, dit jaar weer het CAFÉ! 24/7 te zien. Hopelijk Ook weer met een uurtje doventolk.
Nederland 3 NPO 3 Diep in de nacht. Daar kijkt dus eigenlijk niemand naar.
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.NSFW in de Zoom:
SPOILER: NSFW!
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.FOKkers in beeld
SPOILER: PippenScottie
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: Dagoduck
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: ArnieAlberts
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
Dit is echt het "Hoi, ik speel nu 3 maanden piano. Kijk eens wat ik kan" liedje from hell Op een gegeven moment vertikte ik het om het nog te spelen tijdens streams, goddomme.
Staan die stationspiano's er nog? Daar werd ook altijd Amélie gespeeld.
Aan de andere kant is dit één van de weinige nummers die ik op repeat kan hebben zonder dat het gaat vervelen. Gebruik ik als ik me moet concentreren.
[..] Staan die stationspiano's er nog? Daar werd ook altijd Amélie gespeeld.
Aan de andere kant is dit één van de weinige nummers die ik op repeat kan hebben zonder dat het gaat vervelen. Gebruik ik als ik me moet concentreren.
Volgens mij staan er nog een aantal.
Heb daar zelf nooit gebruik van gemaakt, maar in kringloopwinkels wil ik weleens achter een piano plaatsnemen. De gezichten die je krijgt als je dan Elton John inzet i.p.v Amelie of Fur Elise zijn prachtig
Ik vloog in november 2015 naar Edinburgh en ik las op Schiphol dat White Miles een geweldig concert had gehad en dat ze uitkeken naar het hoofdprogramma Eagles of Death Metal. Ik stapte uit in Edinburgh en las over de aanslagen in Bataclan...
In een buurthuis tegenover het hostel waar ik verbleef in Edinburgh werd daags daarna de film Amelie afgespeeld ter nagedachtenis aan de slachtoffers in Parijs. Ik had de film al enkele keren gezien, maar heb daar jankend naar die film gekeken.
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
Heb daar zelf nooit gebruik van gemaakt, maar in kringloopwinkels wil ik weleens achter een piano plaatsnemen. De gezichten die je krijgt als je dan Elton John inzet i.p.v Amelie of Fur Elise zijn prachtig
Op station Eindhoven staat er nog altijd een, maar heb meestal toch m'n koptelefoon op dus hoor nooit wat men probeert te spelen
das einzige erleuchtenden an religion ist ein brennende tempel bei nacht
En ik heb tickets voor Eagles of Death Metal volgend jaar.
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
I WON'T TAKE THE EASYYYYY ROAD OOOOOOOOOH THE EASY ROAD, THE EASYYYYYYY ROAD OOOOOOOOOH
WOOOOHOOOOOOOOOHHHH
OOOOOOOoooooOOOOOOOOOH
SHOW ME MY SILVER LINING, I TRY TO KEEP ON KEEPING ON SHOW ME MY SILVER LINING, I TRY TO KEEP ON KEEPING ON !!!!!! SHOW ME MY SILVER LINING, I TRY TO KEEP ON KEEPING ON SHOW ME MY SILVER LINING, I TRY TO KEEP ON KEEPING ON
Mijn ouders hebben deze nog gezien op Werchter in 2015. Ik was naar een andere band die tegelijk speelde. Mijn moeder vond het geweldig.
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
Op woensdag 28 december 2022 02:43 schreef Dagoduck het volgende: Mijn ouders hebben deze nog gezien op Werchter in 2015. Ik was naar een andere band die tegelijk speelde. Mijn moeder vond het geweldig.
Ik heb ze nu 7x gezien en volgend jaar februari ga ik ze wederom zien (misschien zelfs 2x ). Nooit genoeg van te krijgen
[..] Ik heb ze nu 7x gezien en volgend jaar februari ga ik ze wederom zien (misschien zelfs 2x ). Nooit genoeg van te krijgen
Samenzang van Klara en Johanna is echt werelds
Ik ken ze eigenlijk niet heel goed, alleen dit nummer. Zag wel dat ze in de buurt optreden, dus na Top2000 ga ik even luisteren en kijken of ik het wat vind
Op woensdag 28 december 2022 02:43 schreef Evenstar het volgende: Waarom doen zij niet mee met Melodifestivalen in plaats van de vele standaard overproduced zooi
Omdat zulke liedjes alleen mogen meedoen vanuit IJsland volgens de tradisie!
I WON'T TAKE THE EASYYYYY ROAD OOOOOOOOOH THE EASY ROAD, THE EASYYYYYYY ROAD OOOOOOOOOH
WOOOOHOOOOOOOOOHHHH
OOOOOOOoooooOOOOOOOOOH
SHOW ME MY SILVER LINING, I TRY TO KEEP ON KEEPING ON SHOW ME MY SILVER LINING, I TRY TO KEEP ON KEEPING ON !!!!!! SHOW ME MY SILVER LINING, I TRY TO KEEP ON KEEPING ON SHOW ME MY SILVER LINING, I TRY TO KEEP ON KEEPING ON
[..] Ik heb ze nu 7x gezien en volgend jaar februari ga ik ze wederom zien (misschien zelfs 2x ). Nooit genoeg van te krijgen
Samenzang van Klara en Johanna is echt werelds
Hmm, misschien kan ik mijn ouders overhalen om weekendje Keulen te doen.
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
Op woensdag 28 december 2022 02:45 schreef -Shii- het volgende: In Zwolle, Amersfoort, Hilversum staat ook piano's. Is soms echt genieten van wat er gespeeld wordt.
Waar in Hilversum staat er een piano dan? Heb die namelijk nog nooit gezien Nou heb ik ook heel eerlijk weinig aan een piano. Heb een Yamaha Genos waar prachtige piano's in zitten.
[ Bericht 24% gewijzigd door #ANONIEM op 28-12-2022 02:46:54 ]
Haha waarschijnlijk is ons beider smaak alsnog breed genoeg om enige raakvlakken te hebben Muziekliefhebbers vinden altijd wel een paar overeenkomsten (kan er met @laxus13 maar el te goed over meepraten )
Ik ga even wat uren slaap pakken. De wekker gooi ik om 7:40.
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||