Dat is juist het hele punt, omdat de Russische bevolking vergrijst en Putin nu al kwaaltjes heeft zoals Parkinson is dit de laatste kans van Rusland om Ukraine te annexeren.quote:Op donderdag 22 december 2022 00:19 schreef ipa84 het volgende:
Aan de ene kant ook wel het voordeel dat het nu gebeurt. Stel het was over 10 jaar gebeurt en China zijn economie was dan volledig hersteld van de coronapandemie, eventueel een 2de termijn Trump achter de rug. Meer verdeeldheid in het westen enzovoort. Dan had het veel vervelender kunnen zijn want ineens kan het westen wel weer redelijk samen werken en zijn bepaalde onderwerpen die eerst onbespreekbaar waren die nu boven aan de kaart staan.
Zal hem latr nog eens luisteren,quote:Op donderdag 22 december 2022 00:40 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Vorige week in de podcast voor dat de bom valt zat Franka Hummels die veel weet van Belarus over hoe daar naar de oorlog gekeken word. Dat is niet echt pro Russische zeg maar de stemming daarzo na de neergeslagen protesten. Dus een luister tip als je er meer over wilt weten.
[ twitter ]
Ik had het 10 punten lijstje gezien. Maar ik denk dat uiteindelijk de veiligheidsgaranties het belangrijkste zijn voor Oekraïne. Maar tuurlijk hoop ik dat Oekraïne gewoon al die 10 punten binnen haalt.quote:Op donderdag 22 december 2022 00:29 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik ga er wel vanuit dat achter gesloten deuren vandaag de voorwaarden voor de Russische nederlaag besproken zijn.
Beter vast op 1 lijn zitten.Zelenski had overigens al een 10 punten lijstje, inclusief herstelbetalingen van Rusland en de punten die jij noemt.
Dat lijkt me minder moeilijk terug te pakken dan de Donbas, eigenlijk.quote:Op donderdag 22 december 2022 00:40 schreef ExTec het volgende:
[..]
Dan hadden ze dat toch al moeten doen toen de krim brug boem deed.
Want wat heb je aan een krim waar straks oekraine het water afknijpt en je zonder die brug bijna niks kan krijgen?
Meh, dikke faal van Ukraine als het enkel bij gewond raken blijft. Dit is een restaurant vol belangrijke bobo's die blijkbaar niet zijn uitgeschakeld bij deze aanval.quote:Op donderdag 22 december 2022 00:29 schreef ipa84 het volgende:
[ twitter ]
Een knallend verjaardagsfeest dus.
Ik zag het als een mooi lijstje om straks de onderhandelingen mee in te gaan. En denk net als jij, dat veiligheidsgaranties niet onderhandelbaar gaan zijn.quote:Op donderdag 22 december 2022 00:43 schreef ipa84 het volgende:
[..]
Ik had het 10 punten lijstje gezien. Maar ik denk dat uiteindelijk de veiligheidsgaranties het belangrijkste zijn voor Oekraïne. Maar tuurlijk hoop ik dat Oekraïne gewoon al die 10 punten binnen haalt.
Shrapnel in zijn hoofd en kont lees ik.quote:Op donderdag 22 december 2022 00:44 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Meh, dikke faal van Ukraine als het enkel bij gewond raken blijft. Dit is een restaurant vol belangrijke bobo's die blijkbaar niet zijn uitgeschakeld bij deze aanval.
De huidige stroming is niet per direct dood en begraven na deze oorlog in Rusland. Het kan best nog wel is erger worden met een grotere gek dan Poetin. Daarom moet je ook gewoon met het ergste rekening houden ook al lijkt het onnodig. Kijk naar hoe we bijvoorbeeld onze defensie hebben behandeld na de val van de Sovjet-Unie.quote:Op donderdag 22 december 2022 00:42 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Dat is juist het hele punt, omdat de Russische bevolking vergrijst en Putin nu al kwaaltjes heeft zoals Parkinson is dit de laatste kans van Rusland om Ukraine te annexeren.
Klopt. En het heeft veel meer potentie om interne chaos in rus te veroorzaken dan verovering donbas gebied. Het zet de winst teller van deze oorlog ontegenzeggelijk op negatief.quote:Op donderdag 22 december 2022 00:43 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat lijkt me minder moeilijk terug te pakken dan de Donbas, eigenlijk.
Rusland kan de troepen op de Krim niet meer goed bevoorraden en de Donbas wel.
Ik vraag me af hoe houdbaar Poetin nog is als ze de Krim verliezen.quote:Op donderdag 22 december 2022 00:47 schreef ExTec het volgende:
[..]
Klopt. En het heeft veel meer potentie om interne chaos in rus te veroorzaken dan verovering donbas gebied. Het zet de winst teller van deze oorlog ontegenzeggelijk op negatief.
Doen ze ook niet. Genoeg relletjes en muiterijen. Ze worden alleen neergeslagen.quote:Op donderdag 22 december 2022 00:49 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik vraag me af hoe houdbaar Poetin nog is als ze de Krim verliezen.
Maar goed, ik had ook niet verwacht dat de Russen zich zo gemakkelijk naar het front zouden laten sturen door een mobilisatie.
mijzelf even quoten omdat mij opviel hoe de Biden ook honneurs brengt aan Zelensky door een blauw-geel gestreepte stropdas te dragen.quote:Op donderdag 22 december 2022 00:25 schreef Vallon het volgende:
[..]
Het zou pas hypocriet zijn als hij (Zelensky) zich ineens anders gaat kleden. Wel mooi hoe Pelosi in strak blauw stond glunderen dat haar vader dat ook heeft meegemaakt toen Churchill kwam be-delen in het Congres.
75 senators, dus misntens 25 republikeinen die voor de nieuwe 1.8 miljard bill aan oekraine stemde.quote:Op donderdag 22 december 2022 00:58 schreef Vallon het volgende:
[..]
mijzelf even quoten omdat mij opviel hoe de Biden ook honneurs brengt aan Zelensky door een blauw-geel gestreepte stropdas te dragen.
[ afbeelding ]
bron: nu.nl
Hier is niets onverholen meer aan mocht iemand denken dat Oekraïne niet krijgt wat het nodig heeft.
Op CNN maken een paar repu's opmerkingen dat Zelensky geen aanvalswapens moet krijgen (omdat ze kennelijk niet willen dat Rusland uit dat land geschopt kan worden door de linies te verlammen).
Strax speech op z'n Oekraïens met veel ThankYou's.
Geloof je dit zelf?quote:Op donderdag 22 december 2022 00:29 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik ga er wel vanuit dat achter gesloten deuren vandaag de voorwaarden voor de Russische nederlaag besproken zijn.
Beter vast op 1 lijn zitten.Zelenski had overigens al een 10 punten lijstje, inclusief herstelbetalingen van Rusland en de punten die jij noemt.
Stel Oekraïne pakt de Krim en Donbass militair terug, wat dan? Gaat Rusland weer braaf op zijn nestje liggen? Wat doen ze met de gebieden die kapot geschoten zijn e n vrijwel iedereen is gevlugt? En de gebieden met meer dan een paar procent pro-Russen?quote:Op donderdag 22 december 2022 00:49 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik vraag me af hoe houdbaar Poetin nog is als ze de Krim verliezen.
Maar goed, ik had ook niet verwacht dat de Russen zich zo gemakkelijk naar het front zouden laten sturen door een mobilisatie.
Nog flink wat lege stoelen in het midden...... en een stel mensen die de zaal verlaten om zo ik begrijp Zelensky op te halen (of toch niet ?). Yep, het is een escort commissie. Mooi moment dat dit historisch gaat worden.quote:Op donderdag 22 december 2022 01:02 schreef skysherrif het volgende:
[..]
75 senators, dus misntens 25 republikeinen die voor de nieuwe 1.8 miljard bill aan oekraine stemde.
Gelukkig gelukkig zijn niet alle republikeinse senators pro putin.
Niet iedereen kan erbij zijn vanwege sneeuwstormquote:Op donderdag 22 december 2022 01:25 schreef Vallon het volgende:
[..]
Nog flink wat lege stoelen in het midden...... en een stel mensen die de zaal verlaten om zo ik begrijp Zelensky op te halen (of toch niet ?)
De pro-russen hebben een Russisch paspoort. Die mogen kiezen tussen een leven in een democratisch Oekraïne dat waarschijnlijk een economische boom gaat meemaken na de oorlog en leven onder Poetin aan de andere kant van de grens. Maar daar is geen NATO en er zijn geen satanisten en wokisten. Dat zal ze best wat waard zijn, toch?quote:Op donderdag 22 december 2022 01:12 schreef Momo het volgende:
[..]
Stel Oekraïne pakt de Krim en Donbass militair terug, wat dan? Gaat Rusland weer braaf op zijn nestje liggen? Wat doen ze met de gebieden die kapot geschoten zijn e n vrijwel iedereen is gevlugt? En de gebieden met meer dan een paar procent pro-Russen?
Ze zal nu zeker balen dat ze geen pistool mag meenemen het Congres in.quote:
Vrijheid is ook toestaan dat er mensen zijn die het willen vertrappen.quote:
Gelijk heeft hij.quote:Op donderdag 22 december 2022 01:53 schreef skysherrif het volgende:
Zelensky is iig niet verlegen, vraagt hier toch vrij direct om Tanks en Vliegtuigen.
Hij doet het goed. Maakte ook duidelijk dat kanonnen niet genoeg zijn....quote:Op donderdag 22 december 2022 01:53 schreef skysherrif het volgende:
Zelensky is iig niet verlegen, vraagt hier toch vrij direct om Tanks en Vliegtuigen.
MOet wel eerlijk zeggen, even afgezien wat ik verder van republikeinen denk... dat echt op een paar na ook aan de republikeinse kant iedereen meedeed aan de staande ovaties. Dat vind ik dan weer heel geruststellend.quote:Op donderdag 22 december 2022 02:08 schreef Ulx het volgende:
Ralph Norman, (R-SC-5), weigerde aanwezig te zijn.
Putin gaat dit niet leuk vinden..... mocht Vlad ergens gaan denken dat zijn tweedracht zaaien en chantage enig effect gaat hebben.quote:Op donderdag 22 december 2022 02:06 schreef skysherrif het volgende:
congress roept ook allemaal slava ukraini vgm
ik denk dat hij niet wakker ligt van een nieuw PR moment voor Zelenskyquote:Op donderdag 22 december 2022 02:12 schreef Vallon het volgende:
[..]
Putin gaat dit niet leuk vinden..... mocht Vlad ergens gaan denken dat zijn tweedracht zaaien en chantage enig effect gaat hebben.
Heel inspirend en knap hoe Zelensky de Amerikanen deelgenoot maakt van de kille donkere en koude winter in Oekraïne. En dat zij, met het congres, de macht hebben om in het aangezicht van de vrije wereld het tij te keren niet als aalmoes maar als investering (dat toch elke liberaal moet aanspreken).
Hoe succesvoller de PR van Zelenskyy, hoe groter de problemen voor Poetin. Zo simpel is het. Ik denk dus dat hij wel zal balen.quote:Op donderdag 22 december 2022 02:13 schreef aTypisch het volgende:
[..]
ik denk dat hij niet wakker ligt van een nieuw PR moment voor Zelensky
wel van de wapens/defensieve hardware die er meer gemoeid is
ja, grote verrassing dat zelensky en biden het publiekelijk goed kunnen vindenquote:Op donderdag 22 december 2022 02:14 schreef Ulx het volgende:
[..]
Hoe succesvoller de PR van Zelenskyy, hoe groter de problemen voor Poetin. Zo simpel is het. Ik denk dus dat hij wel zal balen.
a tale as old as timequote:Op donderdag 22 december 2022 02:14 schreef slashdotter3 het volgende:
https://np.reddit.com/r/J(...)_history_in_5_words/
And then things got worse.
In the age of Empire, Russia, with no warm water ports, could not expand across the seas, and was blocked by powerful Germany/HRE/Austria in the West, so they expanded East, and the more they expanded, the more clear it was that Russia was forming an identity for itself that was somehow different from the rest of Europe. As the empire grew, it also grew more isolated. They fell behind, economically and socially. Feudalism in the form of lords and serfs existed in Russia until 1861, but when it was abolished, it only made the lower classes even poorer. In 1906 a constitution was written, but the Aristocracy rejected it.
Dat is nu eenmaal het grote nadeel van een sterke man zijn: Iedereen in je omgeving geeft je gelijk. De realiteit wil wel eens anders zijn.quote:
waar héb je het overquote:Op donderdag 22 december 2022 02:17 schreef Ulx het volgende:
[..]
Dat is nu eenmaal het grote nadeel van een sterke man zijn: Iedereen in je omgeving geeft je gelijk. De realiteit wil wel eens anders zijn.
Als iemand dit een PR momentje noemt, mist die wat er mee gezegd wordt.quote:Op donderdag 22 december 2022 02:13 schreef aTypisch het volgende:
[..]
ik denk dat hij niet wakker ligt van een nieuw PR moment voor Zelensky
wel van de wapens/defensieve hardware die er meer gemoeid is
Er nu geen mogelijkheid meer dat Rusland nog kan winnen.quote:Op donderdag 22 december 2022 02:21 schreef Vallon het volgende:
[..]
Als iemand dit een PR momentje noemt, mist die wat er mee gezegd wordt.
Onderliggend heeft Zelenskyt geregeld dat de USA met de vlag in hun Congres en daarmee al hun partners, niet (meer) kan wegkijken. Staande ovaties hoort een beetje bij het spel maar wanneer je daar nu staat te klappen kan je (ook in je geweten) niet meer wegstappen. Helemaal niet met wat Zelensky meebrengt naar hun lederen stoelen in veiligheid. Mooi was ook die kwinkslag naar "Independence Day" wat Oekraïne zou willen delen.
Ik denk dat deze rimpeling nog wel zal doordonderen en voor meer "PR" effecten gaat zorgen in o.a. de EU en comiteetjes die vinden dat er moet worden toegegeven.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |