Ik vond de opmerking niet zo vreemd. Een kat in het nauw maakt vreemde sprongen en maakt soms dat men het ene gat met het andere vult.quote:Op woensdag 21 december 2022 14:38 schreef Slingervinger het volgende:
[..]
was niet echt serieus bedoeld, alleen om aan te geven dat de timing wel erg goed uitpakt
Ik lees in de pitch:quote:Op woensdag 21 december 2022 14:55 schreef KrekelJapie het volgende:
16x 2e hypotheek achter rabo:
https://www.collincrowdfu(...)enferink-wijhe-bv-2/
Groot leningbedrag dus collin zal wel met linkjes gaan strooien
Een aanvraag waar je echt diep in moet duiken, wil je hier alles op een rijtje hebben. Verder zal hij snel gevlogen zijn indien er iets goedkopers op zijn pad komt:quote:Op woensdag 21 december 2022 14:55 schreef KrekelJapie het volgende:
16x 2e hypotheek achter rabo:
https://www.collincrowdfu(...)enferink-wijhe-bv-2/
Groot leningbedrag dus collin zal wel met linkjes gaan strooien
Vorig jaar april heb ik een investering gedaan in dit bedrijf via een non-publieke funding. Toen isquote:Op woensdag 21 december 2022 15:20 schreef crowdfundingnederlan het volgende:
[..]
Een aanvraag waar je echt diep in moet duiken, wil je hier alles op een rijtje hebben. Verder zal hij snel gevlogen zijn indien er iets goedkopers op zijn pad komt:
"De ondernemer heeft de mogelijkheid om gedurende de looptijd van de lening, in afwijking van de Algemene Voorwaarden, algeheel vervoegd af te lossen tegen drie maanden vergoedingsrente voor investeerders."
https://www.collincrowdfu(...)e65fa99fb3accf8ffc35quote:Op woensdag 21 december 2022 14:55 schreef KrekelJapie het volgende:
16x 2e hypotheek achter rabo:
https://www.collincrowdfu(...)enferink-wijhe-bv-2/
Groot leningbedrag dus collin zal wel met linkjes gaan strooien
Dit is een bekende naam vanuit NLI. Diverse projecten aldaar. Geen kinderachtig bedrijf die Lenferink. Ik overweeg om vrij fors in te stappen. Mooie rente en weinig kans op verlies m.i.quote:Op woensdag 21 december 2022 14:55 schreef KrekelJapie het volgende:
16x 2e hypotheek achter rabo:
https://www.collincrowdfu(...)enferink-wijhe-bv-2/
Groot leningbedrag dus collin zal wel met linkjes gaan strooien
Uit de pitch: "Het schip kent een marktwaarde van ¤ 525.000,- op basis van een taxatierapport met waardepeildatum 02-12-2022."quote:Op woensdag 21 december 2022 15:33 schreef Collin63 het volgende:
Link Collin Jogo
https://www.collincrowdfu(...)%A0%7C%C2%A0%208%2C0
Wijziging leningaanvraag d.d. 21-12-2022quote:
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Er is geen notaris die zo lang doet over een afhandeling, dus dan trek ik maar de conclusie dat bij zijn controle is gebleken dat er iets (nog) niet in de haak is.
Vreemd dat zo'n gerenommeerde partij zich moet behelpen met een rente van 9%. Ik laat deze aan mij voorbijgaan, zoals alle leningen met de Rabo als 1e hypotheekhouder.quote:Op woensdag 21 december 2022 15:55 schreef obligataire het volgende:
[..]
Dit is een bekende naam vanuit NLI. Diverse projecten aldaar. Geen kinderachtig bedrijf die Lenferink. Ik overweeg om vrij fors in te stappen. Mooie rente en weinig kans op verlies m.i.
Met een leegstand van slechts 3% maak ik me over de winstgevendheid niet direct zorgen....
Betreft lening 663079 van Corbelo, nog 6 te gaan voor mij.quote:Op woensdag 21 december 2022 16:14 schreef Slingervinger het volgende:
Weer een Corbelo afgelost, de 2e op 1 dag. Als dat zo doorgaat ga ik weer investeren
Mee eens. Hij lost wel redelijk af gedurende de looptijd (250K op 400K) dus dat risico loopt er wel redelijk uit en de laatste 150K zal dat schip ook nog wel opbrengen lijkt me. En er is ook nog een borg van 60K, dit in combinatie met 8% rente durf ik m basis wel aan.quote:Op woensdag 21 december 2022 16:09 schreef paardendokter het volgende:
[..]
Uit de pitch: "Het schip kent een marktwaarde van ¤ 525.000,- op basis van een taxatierapport met waardepeildatum 02-12-2022."
Het schip wordt aangekocht voor 450.000 ¤, dus dat geeft wel aan hoe boterzacht de taxatie is. Zo zacht als jogonaise....
Echte banken vragen trouwens naar de executiewaarde/waarde bij gedwongen verkoop, maar die krijgen we bij Collin niet te zien.
Het moet niet gekker worden, misschien toch nog kalkoen voor kerst ipv een tostie.quote:Op woensdag 21 december 2022 16:32 schreef quepos het volgende:
[..]
Betreft lening 663079 van Corbelo, nog 6 te gaan voor mij.
Tevens moet morgen lening 699293 van Bluetouch Ventures aflossen, zover ik weet loopt die nog op schema, dus even afwachten.
Dat is wel prima. Haar lasten dalen met 7500 euro per jaar. Daarvoor in de plaats komt wel het onderhoud.quote:Op woensdag 21 december 2022 16:16 schreef delcielo het volgende:
[..]
Wijziging leningaanvraag d.d. 21-12-2022
Beste investeerder,
In de originele pitch is benoemd dat er nog geen toestemming is ontvangen voor het vestigen van een tweede hypotheek op het woonhuis.
Ondertussen hebben we alsnog goedkeuring gekregen, waardoor de tweede hypotheek direct onderdeel is van de zekerheden.
Hierdoor kunnen we de volgende wijzigingen doorvoeren:
Naast de huidige negatieve hypotheekverklaring op het woonhuis met als adres: Ds van Haaftenlaan 39, 3894 NP Odijk, kadastraal bekend als Sectie A, nummer 1329, te Odijk, wordt er ook een tweede hypothecaire inschrijving ter hoogte van ¤ 150.000,- gevestigd ten behoeve van de investeerders van Collin Crowdfund. Het woonhuis is momenteel voorbelast met een eerste hypothecaire inschrijving van ¤ 350.000,- en een restant schuld van ¤ 192.000,-.
De zekerheden worden als volgt van deze wijziging gekwalificeerd als Zeer Goed, hierdoor zal de Collin Credit Score gewijzigd worden van Ruim Voldoende naar Goed.
Hieronder ziet u de oorspronkelijke pitch waarin bovenstaande wijzigingen niet zijn doorgevoerd.
Met vriendelijke groet,
Collin Crowdfund
Ik heb deze naar aanleiding van de aanpassing opgehoogd. Deze kapsalon bestaat al zeer lang, ook met haar als eigenaar, ik zie deze niet gauw omvallen , en met deze zekerheid toegevoegd is de kans op schade m.i. hier ook zeer gering.quote:Op woensdag 21 december 2022 16:41 schreef zeeland6 het volgende:
[..]
Dat is wel prima. Haar lasten dalen met 7500 euro per jaar. Daarvoor in de plaats komt wel het onderhoud.
Als dat in de eerste anderhalve maand van 2023 gebeurt dan kost dit project je zelfs geld.quote:Op woensdag 21 december 2022 15:20 schreef crowdfundingnederlan het volgende:
[..]
Een aanvraag waar je echt diep in moet duiken, wil je hier alles op een rijtje hebben. Verder zal hij snel gevlogen zijn indien er iets goedkopers op zijn pad komt:
"De ondernemer heeft de mogelijkheid om gedurende de looptijd van de lening, in afwijking van de Algemene Voorwaarden, algeheel vervoegd af te lossen tegen drie maanden vergoedingsrente voor investeerders."
quote:Wie deelt, zorgt voor vermenigvuldiging!
Een uitspraak die we op twee manieren willen uitleggen. Ten eerste omdat het van toepassing is op u. Als investeerder deelt u vermogen, waardoor het zich kan vermenigvuldigen. Daar zijn wij u heel dankbaar voor! In 2022 heeft Waardevoorjegeld een enorme groei doorgemaakt. Waar we eind vorig jaar een bedrag van tien miljoen euro hadden uitgezet, is dat nu meer dan verdubbeld naar ruim twintig miljoen euro.
De tweede manier waarop we bovenstaande uitspraak willen uitleggen, gaat om naasten, die het minder hebben. Bij veel mensen is dit jaar de financiële onzekerheid toegenomen. Ook dichtbij. Om die reden willen we u iets geven om te delen: een cadeau kaart. We gaan er gemakshalve van uit dat u persoonlijk geen financiële moeilijkheden heeft in deze tijd. Maar u kent vast mensen in uw omgeving die deze moeilijkheden wel hebben. Voor hen is deze cadeau kaart.
Bedderx® heeft recent een nieuwe app ontwikkeld om mensen te helpen in deze tijd. De app geeft de gebruiker regelmatig informatie en besparingstips. De cadeau kaart kan door twee mensen geïnstalleerd worden.
Wij stellen het bijzonder op prijs als u deze cadeau kaart als kerstgeschenkje aan iemand geeft, die hier echt mee geholpen is. Wie maakt u blij?
quote:Op woensdag 21 december 2022 16:26 schreef InVestEerder het volgende:
Nieuwe propositie "De Toerist" op CRE loopt al weer vol.
Ik laat dit platform voorlopig links liggen want de rentes daar vind ik nu toch écht te laag en niet meer marktconform.
Daar komt bij dat ik (nog steeds) erg ontevreden ben over hun communicatie.
Op 7 december plaatsten ze update op hun website:Nij navraag gisteren omdat stukken waren afgeboekt werd verteld dat de notaris het geld die dag zou overmaken en dat het ofwel dezelfde dag of vandaag zou moeten zijn bijgeschreven. Je raadt het al nog niets gezien.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Er is geen notaris die zo lang doet over een afhandeling, dus dan trek ik maar de conclusie dat bij zijn controle is gebleken dat er iets (nog) niet in de haak is.
Dank voor de oplettendheid @Atlas_quote:Wij zullen vandaag een correctie doen ten aanzien van de gisteren uitbetaalde boetrerente [sic].
Deze correctie kun je later vandaag nog zien in je wallet.
Zal wel uit eigen zak moeten aangezien de aflosnota al lang is verstrekt. Trouwens zeker niet de eerste keer dat de rente niet juist wordt betaald.quote:Op woensdag 21 december 2022 17:27 schreef dyna18 het volgende:
SamenInGeld corrigeert de missende boeterente voor Agorabaan Lelystad.
[..]
Dank voor de oplettendheid @:Atlas_
Ik vraag mij trouwens wel af of ze dit nu uit eigen zak betalen.
Levy de Block en Bernard Custers (leningnummer: 41334).quote:Op donderdag 15 december 2022 17:31 schreef zeeland6 het volgende:
[..]
heb het even nagevraagd. De updates van CCF roepen altijd weer andere vragen op.
En hebben ze zich daarbij ook aan de toezegging van slechts 1x kosten gehouden?quote:Op woensdag 21 december 2022 12:11 schreef eXistence het volgende:
Er is weer wat ontwikkeling bij de Corbelo-leningen bij MAX... zojuist is bij mij de achterstallige rente betaald t/m december voor #696513. Nog geen terugbetaling echter.
Ik zit ook nog in een Lenferink bij NLI die binnenkort afgelost moet worden, met bonusrente. Dit nieuwe project is zo te zien deels een herfinanciering hiervan. Tot nu toe altijd braaf betaald zonder problemen.quote:Op woensdag 21 december 2022 15:55 schreef obligataire het volgende:
[..]
Dit is een bekende naam vanuit NLI. Diverse projecten aldaar. Geen kinderachtig bedrijf die Lenferink. Ik overweeg om vrij fors in te stappen. Mooie rente en weinig kans op verlies m.i.
Met een leegstand van slechts 3% maak ik me over de winstgevendheid niet direct zorgen....
Dan zal er toch meer moeten gebeuren voordat ik daartoe besluit, er zijn namelijk meer probleemgevallen waarover geen info volgt als ik doorvraag naar details.quote:Op woensdag 21 december 2022 16:14 schreef Slingervinger het volgende:
Weer een Corbelo afgelost, de 2e op 1 dag. Als dat zo doorgaat ga ik weer investeren
Ja is mijn inschatting, er zijn een aantal projecten geweest waar nieuwe algemene voorwaarden op van toepassing zijn met die 3 maanden bepaling maar waar juist in de picth expliciet daarvan afgeweken is (foutje bedankt). De geldgevers gaan uit van de specifieke afwijkende tekst uit de pitch, geldnemer gaat uit van de getekende contracten (die wij als geldgevers pas achteraf zien), en daar zit bij een aantal projecten dus een verschil tussen.quote:Op woensdag 21 december 2022 17:27 schreef dyna18 het volgende:
SamenInGeld corrigeert de missende boeterente voor Agorabaan Lelystad.
[..]
Dank voor de oplettendheid @:Atlas_
Ik vraag mij trouwens wel af of ze dit nu uit eigen zak betalen.
Ter info: ik heb op mijn vragen ook nog steeds geen enkele reactie gekregen, geeft slecht gevoel!quote:Op woensdag 21 december 2022 17:51 schreef zeeland6 het volgende:
[..]
Levy de Block en Bernard Custers (leningnummer: 41334).
Ik heb de vraag gesteld aan collin op 15/12. in de week daarna 2 reminders gestuurd. Op deze 3 mails geen reactie gehad van CCF. Bizar.
Niet als je daarna weer herinvesteert.quote:Op woensdag 21 december 2022 16:55 schreef CaLeX het volgende:
[..]
Als dat in de eerste anderhalve maand van 2023 gebeurt dan kost dit project je zelfs geld.
(ook dit) was min of meer hilarisch bedoeld. MAX zit trouwens niet op ons te wachten want hun projecten komen toch wel vol. Hun megalomane toekomstplannen roepen bij mij overigens een déja-vu op: 2 jaar geleden kwam Crowdestor met iets vergelijkbaars: nu op sterven na dood (technisch is hun website overigens prima in orde daar kan MAX nog wat van leren)quote:Op woensdag 21 december 2022 18:43 schreef tnhb het volgende:
[..]
Dan zal er toch meer moeten gebeuren voordat ik daartoe besluit, er zijn namelijk meer probleemgevallen waarover geen info volgt als ik doorvraag naar details.
als je er nu in stapt ben je sws niet vol belegd, dus dan gaat dit verhaal niet op. (CF technisch ook lastig om vol belegd te zijn/blijven met al die (deel)aflossingen)quote:Op woensdag 21 december 2022 19:10 schreef obligataire het volgende:
[..]
Niet als je daarna weer herinvesteert.
Bij investeerders die continu vol belegd zijn maakt dat hele peildatum/box 3 verhaal niet zoveel uit.
Nee, kosten zijn doorberekend voor iedere maand.quote:Op woensdag 21 december 2022 18:35 schreef tnhb het volgende:
[..]
En hebben ze zich daarbij ook aan de toezegging van slechts 1x kosten gehouden?
Projecten met 28.5% interestquote:Op woensdag 21 december 2022 19:14 schreef Slingervinger het volgende:
[..]
(ook dit) was min of meer hilarisch bedoeld. MAX zit trouwens niet op ons te wachten want hun projecten komen toch wel vol. Hun megalomane toekomstplannen roepen bij mij overigens een déja-vu op: 2 jaar geleden kwam Crowdestor met iets vergelijkbaars: nu op sterven na dood (technisch is hun website overigens prima in orde daar kan MAX nog wat van leren)
Bij een portefeuille van enige omvang, bestaande uit een groot aantal min of meer vaste bedragen, zal dat percentage al gauw 99% of meer zijn. Ook al omdat er ook nog rente wordt betaald en er dus altijd wel wat groei is. Een (deel)aflossing is vaak dezelfde dag of de dag erna alweer geherinvesteerd. Ik zie kansen genoeg, zeker de laatste tijdquote:Op woensdag 21 december 2022 19:44 schreef CaLeX het volgende:
[..]
als je er nu in stapt ben je sws niet vol belegd, dus dan gaat dit verhaal niet op. (CF technisch ook lastig om vol belegd te zijn/blijven met al die (deel)aflossingen)
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Is het niet gewoon toegang tot een app?quote:Op woensdag 21 december 2022 17:00 schreef KrekelJapie het volgende:
Cadeaukaart wvjg om weg te geven
[..]
Van de week communicatie gehad, werd gegarandeerd dat de centjes er voor het eind van het jaar nog op de rekening staan.quote:Op donderdag 22 december 2022 08:32 schreef cubje het volgende:
3 sppt gebouwen Duitsland van CRE staat EINDELIJK op afgerond... echter heb ik nog geen geld gezien. Iemand wel? Of enige communicatie er omtrent?
Ik heb geen communicatie meer gezien, ook op de site-berichten niks zichtbaar.quote:Op donderdag 22 december 2022 08:36 schreef quepos het volgende:
[..]
Van de week communicatie gehad, werd gegarandeerd dat de centjes er voor het eind van het jaar nog op de rekening staan.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik zit zelf niet in deze C*, wel in andere die nog geen renetbetaling of aflossing hebben. Tijdens de Q&A van afgelopen 29-juni is het volgende gezegd:quote:Op woensdag 21 december 2022 22:30 schreef eXistence het volgende:
Nee, kosten zijn doorberekend voor iedere maand.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Ik ben wel benieuwd waar je hier naar verwijst. Voor de rest is de communicatie drama, onbeperkt doorlopen is natuurlijk wel de vraag, het ander uiterste alternatief is alles opeisen, eventueel faillisement aanvragen en uiteindelijk na aftrek van d ekosten met de schade achterblijven. Maar dat de communicatie op dat punt veeeeeel beter kan is dnek ik inmiddel wel een feit.quote:Op donderdag 22 december 2022 10:10 schreef dyna18 het volgende:
dat er dubieuze projecten zijn geplaatst waarbij niet het hele verhaal verteld werd.
CCFquote:Op woensdag 21 december 2022 18:48 schreef tnhb het volgende:
[..]
Ter info: ik heb op mijn vragen ook nog steeds geen enkele reactie gekregen, geeft slecht gevoel!
Dank! Prima dan was mijn voor stem dus niet voorbarig en kan ik die rustig laten staan.quote:Op donderdag 22 december 2022 12:03 schreef zeeland6 het volgende:
[..]
CCF
inz. stemronde Levy de Block en Bernard Custers (leningnummer: 41334).
ccf leest hier waarschijnlijk ook mee. Eindelijk reactie gehad:
Allereest excuses voor de verlate reactie. In december is het hier nogal druk waardoor de reactietijd soms wat toeneemt.
Hierbij bevestigen wij dat mevrouw Rijks mededebiteur is en blijft. Mevrouw Rijks had samen met de heer Block een eigen woning (Dorpsweg 27). Desbetreffende woning wordt verkocht vanwege de echtscheiding.
Met betrekking tot de transformatie van Blekerstraat heeft de ondernemer ons geïnformeerd middels onderstaand bericht:
Verbouwing Blekerstraat 6A + 8
Status Blekerstraat 6A
Het splitsen van de het pand op de begane grond is akkoord bevonden door de gemeente en vergund op 30 maart 2022. Vergunninghouder is Levy de Block. De bestemming van het object is tevens aangepast van bedrijfsmatig naar wonen. De verbouwing van dit object naar twee appartementen zal starten in februari 2023. De materialen zijn hier voor ingekocht en staan opgeslagen in het te verbouwen object. De oplevering staat uiterlijk eind juni gepland en wordt verwacht begin juni te worden opgeleverd.
Status Blekerstraat 8
Het appertement te Blekerstraat is verbouwd waarbij de woonkamer vernieuwd is en voorzien van een nieuw keukenblok. Tevens is er een ruime slaapkamer bij gecreëerd. De eerste etage is volledig geïsoleerd waarbij dat bij de etage daarboven al het geval was. Ook is de woning voorzien van een nieuwe ketel.
Het is jammer dat ze een jaar nodig hebben (gehad) om te starten met de verbouwing van 6A, maar goed, er is in ieder geval wat waarde gecreëerd en ik heb begrip voor de situatie van de ondernemer. Ik hoop wel dat nummer 8 dan snel in de verkoop gaat. Kijkend naar hun planning zal het nog krap worden om binnen de 18 maanden looptijd te blijven.quote:Op donderdag 22 december 2022 12:03 schreef zeeland6 het volgende:
[..]
inz. stemronde L*v* de Bl*ck c.s.
Ik denk dat bij een heel groot deel van de (box 3) investeerders de door jou genoemde 99% niet halen.quote:Op donderdag 22 december 2022 00:00 schreef obligataire het volgende:
[..]
Bij een portefeuille van enige omvang, bestaande uit een groot aantal min of meer vaste bedragen, zal dat percentage al gauw 99% of meer zijn. Ook al omdat er ook nog rente wordt betaald en er dus altijd wel wat groei is. Een (deel)aflossing is vaak dezelfde dag of de dag erna alweer geherinvesteerd. Ik zie kansen genoeg, zeker de laatste tijd
In mijn eigen geval neemt de portefeuille al jaren toe dus iedere euro die ik er dit jaar in stopte zit er eind volgend jaar ook nog in, al dan niet in hetzelfde project. Het zou anders komen te liggen wanneer ik ga afbouwen. In dat geval zou het inderdaad niet zo handig zijn om kort voor jaareinde in een kortlopend project te beleggen.
(Ik beleg trouwens zakelijk en dat maakt het sowieso alweer anders, maar het gaat even om de gedachte).
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |