Net zoals dat er mensen zijn die er plezier van ondervinden als de zon om 12:00 stipt, het liefst nog wat eerder, het hoogst boven de horizon staat, denk ik dat ook dat gewoon een gelegenheidsargument is. Het feit dat deze user precies weet hoe het is om die dure lampen aan te hebben en een vuurtje te stoken betekent dat het schijnbaar gewoon makkelijk genoeg kan, zelfs als je een uur voor de rest van Nederland je nest in duikt.quote:Op woensdag 22 februari 2023 12:51 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ja maar dat is de grap ook, het hoeft niet logisch te zijn als iemand er zelf maar plezier van ondervind.
Dat maakt deze discussie ook kansloos. Zoveel mensen, zoveel wensen. Dan heb je nog een paar beroepsclowns die vinden dat mensen hun gehele leefpatroon maar moeten omgooien omdat "dat nu eenmaal zo heurt" terwijl het echte argument is dat ze er zelf een sterke voorkeur voor hebben
Voordat ooit de zomertijd is ingevoerd, was dat de normale tijd, ja.quote:Op woensdag 22 februari 2023 12:47 schreef DX11 het volgende:
[..]
Dus omdat jij dat vindt is wintertijd de echte tijd. Ok duidelijk.
Sinds 1946 ja, daarvoor was er óók al zomertijd. Staat ook gewoon in je link.quote:Op woensdag 22 februari 2023 15:57 schreef Gia het volgende:
[..]
Voordat ooit de zomertijd is ingevoerd, was dat de normale tijd, ja.
En zaten je ouders toen ook te balen dat ze de dure lampen pas een uur later konden aan doen?quote:Aangezien ik van 1963 ben, weet ik nog heel goed wanneer de zomertijd ingevoerd is. Ik was 13.
Daarvoor was er ook niet altijd zomertijd. Het is voor het eerst ingevoerd in 1916.quote:Op woensdag 22 februari 2023 16:16 schreef Zelva het volgende:
[..]
Sinds 1946 ja, daarvoor was er óók al zomertijd. Staat ook gewoon in je link.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Zomertijdquote:De eerste praktische toepassing van zomertijd was door het Duitse Keizerrijk gedurende de Eerste Wereldoorlog, vanaf 30 april 1916.[5] De zomertijd werd ook in de bezette gebieden doorgevoerd. Nederland was weliswaar neutraal, maar voerde een dag later (1 mei) eveneens zomertijd in. Het Verenigd Koninkrijk volgde op 21 mei. Deze eerste zomertijd liep tot 1 oktober 1916.
Toen het werd afgeschaft was mijn moeder 6. Denk niet dat ze dat nog weet.quote:En zaten je ouders toen ook te balen dat ze de dure lampen pas een uur later konden aan doen?
Nee. Dat (hetgeen ik beschreef in mijn comment) heb je niet meegemaakt. Want. Het concept zomertijd/wintertijd bestond toen al in andere landen. Nederland heeft zich in 1977 dus slechts aangesloten bij iets wat al bestond. Deels omdat men vond dat we qua tijdverschuivingen en de beurs het handig zou zijn als we in dezelfde uren leefde als al onze handelsburen. Deels omdat men er vanuit is gegaan dat "omdat anderen het doen zal het wel een soort nut hebben". Dat nut bestaat echter niet meer heden ten dagen. Eigenlijk was het nut in 1977 al dubieus.quote:Op woensdag 22 februari 2023 12:38 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Eh nou, dat heb ik meegemaakt in 1977 hoor... Toen vond iedereen dat fantastisch. Heerlijk lang licht in de zomermaanden. Dat heb ik toen wel meegekregen ook al was ik maar een kind.
Dit is écht stuitend ongeïnformeerd hoor. We hebben in Nederland pas één tijd sinds 1909, daarvoor had zo'n beetje ieder gehucht zijn eigen tijd ingevoerd of begon de dag bij zonsopgang en eindigde die bij zonsondergang. Van de 115 jaren waarin we sindsdien hebben geleefd hebben er 37 géén zomertijd gehad.quote:Op woensdag 22 februari 2023 16:22 schreef Gia het volgende:
[..]
Daarvoor was er ook niet altijd zomertijd. Het is voor het eerst ingevoerd in 1916.
Daarvoor was er maar 1 normale tijd, de wintertijd. De zomertijd is ingevoerd, de wintertijd is de normale tijd.
Hoe dan ook ergens is er ooit iemand mee begonnen en die werd niet vreemd aangekeken wat jij insinueert. Wat goed dat jij dat nog allemaal zo bewust weet van toen.quote:Op woensdag 22 februari 2023 16:41 schreef SpecialK het volgende:
[..]
Nee. Dat (hetgeen ik beschreef in mijn comment) heb je niet meegemaakt. Want. Het concept zomertijd/wintertijd bestond toen al in andere landen. Nederland heeft zich in 1977 dus slechts aangesloten bij iets wat al bestond. Deels omdat men vond dat we qua tijdverschuivingen en de beurs het handig zou zijn als we in dezelfde uren leefde als al onze handelsburen. Deels omdat men er vanuit is gegaan dat "omdat anderen het doen zal het wel een soort nut hebben". Dat nut bestaat echter niet meer heden ten dagen. Eigenlijk was het nut in 1977 al dubieus.
Dan ben je vergeten dat tot en met de oorlog er ok zomertijd was. NL heeft echt veel langer wel tijd verzetten gedaan dan niet. Zelf in jouw tijd van leven is er dus vaker de klok verzet dan niet, en daarvoor dus ook al, behalve in jouw kindertijd...quote:Op woensdag 22 februari 2023 15:57 schreef Gia het volgende:
[..]
Voordat ooit de zomertijd is ingevoerd, was dat de normale tijd, ja.
https://historiek.net/zomertijd-waarom-en-sinds-wanneer/6085/
Aangezien ik van 1963 ben, weet ik nog heel goed wanneer de zomertijd ingevoerd is. Ik was 13.
Zijn er dan ook nog andere argumenten? Iets wetenschappelijks of zo? En waarom mag er niet iets besloten worden gewoon omdat mensen het prettig vinden?quote:Op woensdag 22 februari 2023 18:24 schreef Nattekat het volgende:
Deze discussie zou echt zo veel interessanter zijn als de gelegenheidsargumenten (prachtige term) weg zouden blijven.
Dan is dat het argument, ze vinden het prettig. Dan verzin je er geen onzin bij als arbitraire lijnen of wat 'normaal' is.quote:Op woensdag 22 februari 2023 18:43 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Zijn er dan ook nog andere argumenten? Iets wetenschappelijks of zo? En waarom mag er niet iets besloten worden gewoon omdat mensen het prettig vinden?
omdat het ergens in 1800 nogwat best logisch was om kaarslicht uit te sparen. En tijdens oorlogsjaren bracht het geheel een marginaal voordeeltje mee.quote:Op woensdag 22 februari 2023 17:36 schreef bloodymary1 het volgende:
[..]
Hoe dan ook ergens is er ooit iemand mee begonnen en die werd niet vreemd aangekeken wat jij insinueert. Wat goed dat jij dat nog allemaal zo bewust weet van toen.
Als je dit serieus als argument aandraagt dan zak je onmiddellijk door het ijs omdat die iets feller brandende schermen hooguit een fractie is van het verlichten van het buro, laat staan een hele kamer of zelfs een heel huis.quote:Op woensdag 22 februari 2023 19:49 schreef SpecialK het volgende:
Tegenwoordig druipen we 's avonds in zeeen van kunstlicht en ironisch genoeg moeten TV en laptopschermen harder schijnen als het buiten licht is. Dus die energiebesparing is ook eigenlijk weggevallen.
Die schermen branden niet harder om het bureau of de kamer te verlichten maar om het goed te kunnen zien als het buiten nog licht isquote:Op woensdag 22 februari 2023 20:00 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Als je dit serieus als argument aandraagt dan zak je onmiddellijk door het ijs omdat die iets feller brandende schermen hooguit een fractie is van het verlichten van het buro, laat staan een hele kamer of zelfs een heel huis.
En die zeeën van kunstlicht is nu net een van de redenen, net als het minder nodig hebben van airco.
Daarnaast lees je ke3nnelijk slecht want het is al diverse keren in dit topic voorbij gekomen dat de centrale tijd iets is van begin vorige eeuw en dus niet ruim twee eeuwen terug.
Wat je vergeet is dat ht ritme van de mens in de zomer duidelijk anders is dan in de winter. Het verzetten van de klok speelt daar op in.
Ja schat, maar als het buiten donker is dan wil je licht op je buro laten schijnen en dat lampje vraagt echt meer energie dan het meerverbruik van je pcscherm.quote:Op donderdag 23 februari 2023 03:35 schreef the-eye het volgende:
[..]
Die schermen branden niet harder om het bureau of de kamer te verlichten maar om het goed te kunnen zien als het buiten nog licht is
Ik heb momenteel één lampje aan boven m'n bureau. Het is een lampje van 3w. Zou m'n beeldscherm meer verbruiken?quote:Op donderdag 23 februari 2023 05:59 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Ja schat, maar als het buiten donker is dan wil je licht op je buro laten schijnen en dat lampje vraagt echt meer energie dan het meerverbruik van je pcscherm.
Dat weet ik, maar het gaat mij erom dat de wintertijd de tijd is gebaseerd op GMT. In maart wijken we er bewust vanaf. Als het dan afgeschaft zou moeten worden, dan zou wmb het dus altijd wintertijd zijn, omdat dat de tijd is die gebaseerd is op GMT.quote:Op woensdag 22 februari 2023 18:18 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Dan ben je vergeten dat tot en met de oorlog er ok zomertijd was. NL heeft echt veel langer wel tijd verzetten gedaan dan niet. Zelf in jouw tijd van leven is er dus vaker de klok verzet dan niet, en daarvoor dus ook al, behalve in jouw kindertijd...
edit: spuit elf.
Ach ja, de aloude lijntjesfetisjistenargumentatie weer.quote:Op donderdag 23 februari 2023 12:07 schreef Gia het volgende:
[..]
Dat weet ik, maar het gaat mij erom dat de wintertijd de tijd is gebaseerd op GMT. In maart wijken we er bewust vanaf. Als het dan afgeschaft zou moeten worden, dan zou wmb het dus altijd wintertijd zijn, omdat dat de tijd is die gebaseerd is op GMT.
Als je altijd zomertijd zou houden, dan zouden we dus altijd een andere tijd hebben dan onze lengtegraad aangeeft.
Nou en? Dus omdat ze in een ver verleden ooit hebben verzonnen om lijntjes te trekken, puur op toeval met als basis Greenwich, zijn we verplicht om ons altijd maar aan die tijdzones te houden ook al is de maatschappij wezenlijk veranderd?quote:dan zouden we dus altijd een andere tijd hebben dan onze lengtegraad aangeeft.
Nou die lijntjes zijn natuurlijk wel ergens op gebaseerd en de basis Greenwich is niet helemaal toevallig.quote:Nou en? Dus omdat ze in een ver verleden ooit hebben verzonnen om lijntjes te trekken, puur op toeval met als basis Greenwich, zijn we verplicht om ons altijd maar aan die tijdzones te houden ook al is de maatschappij wezenlijk veranderd?
Jij vindt zonsopkomst gemiddeld om 7:30 en zonsondergang rond 19:30 het meest logisch?quote:Op maandag 27 februari 2023 13:06 schreef Boezeidekoe het volgende:
[..]
Nou die lijntjes zijn natuurlijk wel ergens op gebaseerd en de basis Greenwich is niet helemaal toevallig.
Alhoewel Nederland volgens deze lijntjes in de verkeerde tijdzone zit, pakt dit niet verkeerd uit. Alleen begint en eindigt de zomertijd een maand te laat.
Dat klinkt best prima. Niet zo vroeg, niet zo laat. Hoewel het in de winter wel jammer zou zijn als het tegen etenstijd niet lekker donker is.quote:Op maandag 27 februari 2023 13:42 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Jij vindt zonsopkomst gemiddeld om 7:30 en zonsondergang rond 19:30 het meest logisch?
In de maanden maart en september zou dit een vooruitgang zijn.quote:Op maandag 27 februari 2023 13:42 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Jij vindt zonsopkomst gemiddeld om 7:30 en zonsondergang rond 19:30 het meest logisch?
Ware het niet dat dit dus exact de huidige situatie is op 21 september onder zomertijdquote:Op maandag 27 februari 2023 14:36 schreef Boezeidekoe het volgende:
[..]
In de maanden maart en september zou dit een vooruitgang zijn.
Ik dacht dat er één ding wel universeel gehaat werd in dit topic: dat het al donker is voor je klaar bent met werk. Schijnbaar niet. Ik vind het echt heerlijk dat het nu eindelijk weer gewoon licht is.quote:Op maandag 27 februari 2023 13:51 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Dat klinkt best prima. Niet zo vroeg, niet zo laat. Hoewel het in de winter wel jammer zou zijn als het tegen etenstijd niet lekker donker is.
Ik vind het beiden altijd wel charme hebben. In de winter dat het al donker is als je gaat eten, scheelt ook weer dure verduisteringsgordijnen als je op tijd lekker een film wilt gaan kijken ofzoquote:Op maandag 27 februari 2023 14:45 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Ik dacht dat er één ding wel universeel gehaat werd in dit topic: dat het al donker is voor je klaar bent met werk. Schijnbaar niet. Ik vind het echt heerlijk dat het nu eindelijk weer gewoon licht is.
Met een beetje fatsoenlijke gordijnen heb je daar gelukkig geen last van, en als je eens gigantisch vroeg op moet (voor een één of ander evenement dat dicht bij de langste dag van het jaar gehouden wordt bijvoorbeeld) is dat juist dikke primaquote:Op maandag 27 februari 2023 14:47 schreef heywoodu het volgende:
Van volle bak licht om vijf uur 's ochtends ben ik dan weer totáál geen fan.
Uitstekend. Dan kan de wintertijd een week later ingaan om te voorkomen dat het in oktober om 08.00 nog donker is.quote:Op maandag 27 februari 2023 14:42 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Ware het niet dat dit dus exact de huidige situatie is op 21 september onder zomertijd
Nou niet terugkrabbelen hè. Ik had je tuk en je mag je wonden likken.quote:Op maandag 27 februari 2023 14:52 schreef Boezeidekoe het volgende:
[..]
Uitstekend. Dan kan de wintertijd een week later ingaan om te voorkomen dat het in oktober om 08.00 nog donker is.
Verschillen van mening, dusquote:Op maandag 27 februari 2023 14:51 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Met een beetje fatsoenlijke gordijnen heb je daar gelukkig geen last van, en als je eens gigantisch vroeg op moet (voor een één of ander evenement dat dicht bij de langste dag van het jaar gehouden wordt bijvoorbeeld) is dat juist dikke prima
Ik vind vooral de mensen die werkelijk ieder jaar weer miepen over 2x dat klokje verzetten extreem autistisch.quote:Op maandag 27 februari 2023 15:07 schreef Glazenmaker het volgende:
Ik hou van de lange zomerse avond en mensen die graag permanent wintertijd zouden hebben omdat dat “normale” tijd zou zijn vind ik onbegrijpelijk. Het argument als je het zo zou willen noemen komt op mij over als extreem autistisch.
Daarnaast ben ik van na de invoering van de zomertijd en die is langer, dus voor mij is dat de “normale” tijd.
Die ook ja.quote:Op maandag 27 februari 2023 15:15 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Ik vind vooral de mensen die werkelijk ieder jaar weer miepen over 2x dat klokje verzetten extreem autistisch.
Omdat ik per abuis september ipv oktober heb ingetoetst heb jij me tukquote:Op maandag 27 februari 2023 14:56 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Nou niet terugkrabbelen hè. Ik had je tuk en je mag je wonden likken.
En het is tot de huidige wintertijd aan toe nooit donker om 8:00. Precies op het moment dat de schemer zwak begint te worden begint de wintertijd momenteel.
Nou, dat vooral.quote:Op maandag 27 februari 2023 15:15 schreef Twiitch het volgende:
[..]
Ik vind vooral de mensen die werkelijk ieder jaar weer miepen over 2x dat klokje verzetten extreem autistisch.
De Nederlandse wintertijd is GMT+1 en zomertijd is GMT+2. Qua lengtegraad wijken we zowel in de winter als zomer af van onze geografische tijd.quote:Op donderdag 23 februari 2023 12:07 schreef Gia het volgende:
[..]
Dat weet ik, maar het gaat mij erom dat de wintertijd de tijd is gebaseerd op GMT. In maart wijken we er bewust vanaf. Als het dan afgeschaft zou moeten worden, dan zou wmb het dus altijd wintertijd zijn, omdat dat de tijd is die gebaseerd is op GMT.
Als je altijd zomertijd zou houden, dan zouden we dus altijd een andere tijd hebben dan onze lengtegraad aangeeft.
Laatste punt: helemaal eens.quote:Op maandag 27 februari 2023 14:47 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Ik vind het beiden altijd wel charme hebben. In de winter dat het al donker is als je gaat eten, scheelt ook weer dure verduisteringsgordijnen als je op tijd lekker een film wilt gaan kijken ofzoMaar in de zomer nog bij een mooie schemering in de tuin zitten tot laat op de avond vind ik ook mooi
Van volle bak licht om vijf uur 's ochtends ben ik dan weer totáál geen fan.
Dit is natuurlijk kul. Wij hebben zelf ooit bepaald welke tijd er bij een bepaalde lengtegraad hoorde, want daar zagen we toen vermoedelijk een bepaald voordeel in. Door nieuwe inzichten hebben we bepaald dat we het anders willen.quote:Op donderdag 23 februari 2023 12:07 schreef Gia het volgende:
Dat weet ik, maar het gaat mij erom dat de wintertijd de tijd is gebaseerd op GMT. In maart wijken we er bewust vanaf. Als het dan afgeschaft zou moeten worden, dan zou wmb het dus altijd wintertijd zijn, omdat dat de tijd is die gebaseerd is op GMT.
Als je altijd zomertijd zou houden, dan zouden we dus altijd een andere tijd hebben dan onze lengtegraad aangeeft.
...is gewoon wat we zelf afspreken. Er is geen definitie voor.quote:Op maandag 20 maart 2023 15:22 schreef ACT-F het volgende:
[..]
De Nederlandse wintertijd is GMT+1 en zomertijd is GMT+2. Qua lengtegraad wijken we zowel in de winter als zomer af van onze geografische tijd.
Jij vindt het onzinnig. Is alleen maar jouw mening.quote:Op dinsdag 21 februari 2023 16:16 schreef SpecialK het volgende:
Waarom zou je een onzinnig ritueel blijven uitvoeren.
De enquete was een 'openbare raadpleging'. Er is dus op geen enkele manier te bepalen of het een representatieve weergave is van de bevolking. Hoogstwaarschijnlijk niet, want juist de jankerds die elk half jaar lopen te zeuren, komen hier op af.quote:Op dinsdag 21 februari 2023 17:48 schreef hooibaal het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/22(...)erzetten-in-de-zomer
Meer dan 80% zelfs. Dus het is een raadsel waarom het allemaal zo lang duurt.
quote:
Stil maar, over een halfjaartje kan je weer genieten van je wintertijdquote:
gewoon zomertijd niet meer in laten gaanquote:Op dinsdag 21 maart 2023 07:34 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Stil maar, over een halfjaartje kan je weer genieten van je wintertijd
Jammer johquote:Op dinsdag 21 maart 2023 07:46 schreef mschol het volgende:
[..]
gewoon zomertijd niet meer in laten gaan
Zij mogen zich bij ons aansluitenquote:Op dinsdag 21 maart 2023 08:42 schreef Nober het volgende:
[..]
Aansluiten bij Engeland.
[ afbeelding ]
Zij wilden brexit. Sluit me helemaal nergens bij aan. Koekoek.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 08:42 schreef Nober het volgende:
[..]
Aansluiten bij Engeland.
[ afbeelding ]
Ik vraag me af of mensen die zomertijd willen beseffen dat het dan in de winter heel, heel laat licht wordt.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 05:28 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Bottomline is dat 4 miljoen mensen hebben aangeven dat ze een constante tijd willen (bij voorkeur zomertijd). Dat is minder dan 1%. Er wonen ongeveer 450 miljoen mensen in de EU.
Dus zolang je het niet aan 450 miljoen mensen vraagt telt een meerderheid van de stemmen hebben niet?quote:Op dinsdag 21 maart 2023 05:28 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
De enquete was een 'openbare raadpleging'. Er is dus op geen enkele manier te bepalen of het een representatieve weergave is van de bevolking. Hoogstwaarschijnlijk niet, want juist de jankerds die elk half jaar lopen te zeuren, komen hier op af.
Bottomline is dat 4 miljoen mensen hebben aangeven dat ze een constante tijd willen (bij voorkeur zomertijd). Dat is minder dan 1%. Er wonen ongeveer 450 miljoen mensen in de EU.
Nouja, 9:50 ofzo. Heb je wel de zon midden op je wakkere dag, en hij gaat pas rond half 6 onder.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 09:13 schreef Morri2 het volgende:
[..]
Ik vraag me af of mensen die zomertijd willen beseffen dat het dan in de winter heel, heel laat licht wordt.
Misschien ook de zetels in de TK zo gaan verdelen. Gewoon leeglaten als er mensen niet stemmenquote:Op dinsdag 21 maart 2023 09:21 schreef D. het volgende:
[..]
Dus zolang je het niet aan 450 miljoen mensen vraagt telt een meerderheid van de stemmen hebben niet?
Dan staan de meesten dus in de file met dat extra daglichtquote:Op dinsdag 21 maart 2023 09:29 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Nouja, 9:50 ofzo. Heb je wel de zon midden op je wakkere dag, en hij gaat pas rond half 6 onder.
Op het hoogst van de winter wel, maar dat is een beperkte periode. Maar nogmaals, snap dat mensen ook eerder op de ochtend licht willen, prima, dan is dat uurtje verzetten een prima compromis wmb.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 09:34 schreef Morri2 het volgende:
[..]
Dan staan de meesten dus in de file met dat extra daglicht![]()
Zelf interesseert het me niet meer. Ik kan gelukkig mijn eigen dag indelen. Ik heb alleen een ontzettende hekel aan dat gerotzooi met die klok, vooral vanwege de huisdieren die dan van slag zijn.
Wat vind je er achterlijk aan?quote:Op dinsdag 21 maart 2023 09:49 schreef Nattekat het volgende:
Is het raar om de neiging te hebben eenieder die nog met zo'n achterlijk kaartje komt door mijn scherm te trekken en een klap te verkopen?
Die discussie is wel genoeg gevoerd hier, ik ga er geen energie meer in stoppen.quote:
Goede argumentatie wel. Als je zo'n uitspraak doet moet je ook beargumenteren waarom je het als achterlijk ziet.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 09:52 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Die discussie is wel genoeg gevoerd hier, ik ga er geen energie meer in stoppen.
Begin er dan niet over.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 09:52 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Die discussie is wel genoeg gevoerd hier, ik ga er geen energie meer in stoppen.
Wetenschap en objectiviteit zijn achterlijk. Persoonlijke gevoelens en subjectiveit zijn leidend. Daarom.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 09:53 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Goede argumentatie wel. Als je zo'n uitspraak doet moet je ook beargumenteren waarom je het als achterlijk ziet.
Nee het is veel leuker om steeds onze eigen standpunten te blijven herhalenquote:Op dinsdag 21 maart 2023 09:59 schreef DX11 het volgende:
Kan dit topic anders niet gewoon dicht totdat de overheid echt iets besloten heeft?
UTC+0 in Nederland in de herfst- en wintermaanden nooit na 18 uur licht en in de lente- en zomermaanden nooit na 20 uur licht, maar wel eind juni licht om half vier (3:30) 's nachts. Extreem onpraktisch en dit leidt tot veel winterdepressies door gebrek aan daglicht in de herfst- en wintermaanden.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 08:42 schreef Nober het volgende:
[..]
Aansluiten bij Engeland.
[ afbeelding ]
We kunnen het ook over luchtigere zaken hebben. Is die spook in jouw ui bijvoorbeeld de Drekkoning?quote:Op dinsdag 21 maart 2023 10:00 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Nee het is veel leuker om steeds onze eigen standpunten te blijven herhalen
quote:Op dinsdag 21 maart 2023 10:23 schreef Nattekat het volgende:
[..]
We kunnen het ook over luchtigere zaken hebben. Is die spook in jouw ui bijvoorbeeld de Drekkoning?
Jij bent een mod. Is het niet tijd voor een beslissing hierin? Dit topic is echt zwaar nutteloos ondertussen.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 09:59 schreef DX11 het volgende:
Kan dit topic anders niet gewoon dicht totdat de overheid echt iets besloten heeft?
quote:Op dinsdag 21 maart 2023 10:55 schreef DX11 het volgende:
[..]
[..]
Jij bent een mod. Is het niet tijd voor een beslissing hierin? Dit topic is echt zwaar nutteloos ondertussen.
Als je elk topic langs deze meetlat legt kan fok straks draaien op twee laptops.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 10:55 schreef DX11 het volgende:
[..]
[..]
Dit topic is echt zwaar nutteloos ondertussen.
Ik vind het in de zomer altijd schijtirritant dat als ik naar bed wil om half 11 dat het dan nog licht is en er nog mensen massaal in de tuin zitten te lullen e.d.quote:Op maandag 27 februari 2023 14:45 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Ik dacht dat er één ding wel universeel gehaat werd in dit topic: dat het al donker is voor je klaar bent met werk. Schijnbaar niet. Ik vind het echt heerlijk dat het nu eindelijk weer gewoon licht is.
Dit topic toont net zoveel felheid als het gemiddelde F1 topic.quote:
Het is pakweg 2-3 weken per jaar nog licht om half 11, stel je niet aanquote:Op dinsdag 21 maart 2023 12:25 schreef Metro2005 het volgende:
[..]
Ik vind het in de zomer altijd schijtirritant dat als ik naar bed wil om half 11 dat het dan nog licht is en er nog mensen massaal in de tuin zitten te lullen e.d.
Mijn wekker gaat ook niet een uur later de ochtend erna.
Doe mij maar de wintertijd, permanent. Is het in de zomer nog steeds best lang licht maar niet tot in het extreme en heb je in het voorjaar gewoon dat het weer wat vroeger licht is zodat mensen hun nest uit kunnen komen.
half 11 is niet vroeg.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 12:31 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Het is pakweg 2-3 weken per jaar nog licht om half 11, stel je niet aan
En hoe durven mensen van het leven te genieten
Ze moeten allemaal net als jij vroeg naar bed.
En van het leven genieten kan je ook als het donker isquote:Op dinsdag 21 maart 2023 12:31 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Het is pakweg 2-3 weken per jaar nog licht om half 11, stel je niet aan
En hoe durven mensen van het leven te genieten
Ze moeten allemaal net als jij vroeg naar bed.
Doordeweeks lig ik dan zeker op bed inderdaad.quote:
Er wordt toch echt gezeikt over mensen die van het leven genieten, heeft niets te maken met licht/donker. Ik vind dat met alle respect echt het meest kansloze gedrag dat er is; zeiken over mensen die plezier hebben.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 12:32 schreef xzaz het volgende:
[..]
En van het leven genieten kan je ook als het donker is
Nee, kan niet want donker, grijs, regen etc. staat gelijk aan dat je beter je polsen door kunt snijden.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 12:32 schreef xzaz het volgende:
[..]
En van het leven genieten kan je ook als het donker is
quote:Op dinsdag 21 maart 2023 12:35 schreef Nattekat het volgende:
[..]
omdat ze toch geen sociaal leven hebben.
Dat iets een voorkeur geniet betekent niet dat het alternatief zelfmoord plegen is he.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 12:35 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Nee, kan niet want donker, grijs, regen etc. staat gelijk aan dat je beter je polsen door kunt snijden.
Je kent Nattekat niet vanuit het Weer en Natuurrampen forum begrijp ik.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 12:58 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Dat iets een voorkeur geniet betekent niet dat het alternatief zelfmoord plegen is he.
Ja en dat is prima. Meer licht in mijn vrije tijd.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 09:13 schreef Morri2 het volgende:
[..]
Ik vraag me af of mensen die zomertijd willen beseffen dat het dan in de winter heel, heel laat licht wordt.
Inderdaad, in december zal dat licht feitelijk niet in je vrije tijd zijn maar in de avondspits, dat is jammer maar die spits rijdt dan wel iets vlotter door als et nog licht is.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 13:18 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ja en dat is prima. Meer licht in mijn vrije tijd.
Nou en?quote:Op dinsdag 21 maart 2023 09:13 schreef Morri2 het volgende:
[..]
Ik vraag me af of mensen die zomertijd willen beseffen dat het dan in de winter heel, heel laat licht wordt.
Want iedereen staat in de avondspits?quote:Op dinsdag 21 maart 2023 16:29 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Inderdaad, in december zal dat licht feitelijk niet in je vrije tijd zijn maar in de avondspits, dat is jammer maar die spits rijdt dan wel iets vlotter door als et nog licht is.
Niet bij een openbare enquete, nee. Er is geen enkele manier om te checken of het een representatieve groep is. Het zegt dus letterlijk niks over de gehele bevolking.quote:Op dinsdag 21 maart 2023 09:21 schreef D. het volgende:
Dus zolang je het niet aan 450 miljoen mensen vraagt telt een meerderheid van de stemmen hebben niet?
Mooi, he? Dat we dat kunnen als mensheid. Gewoon onze eigen tijd maken. Zomertijd Rulezzzzz! (in de zomer).quote:
Waarom denk je dat het een avondspits heet?quote:
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |