Nou ja, nooit meer onderaan.quote:Op dinsdag 22 november 2022 15:20 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
12 punten er bij maakt natuurlijk niet een heel groot verschil.
Dat alle 5 juryleden van Spanje, en volgens ook 3 van de 5 van Servie en Griekenland voor Azerbaijan gingen als beste nummerquote:Op dinsdag 22 november 2022 15:01 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
De laatste jaren vind ik de juryresultaten steeds idioter worden, dus de verandering op zich ben ik niet tegen.
Denk dat ze van een 24ste plek ook niet heel blij worden.quote:
Voor de gewone kijker niet, die krijgt immers niet de uitslag van de semi te zien. Alleen de 10 landen die doorgaan, niet de volgorde. Dat zien alleen Eurovisie-nerds later op internet.quote:Op dinsdag 22 november 2022 16:28 schreef Em31 het volgende:
Het contrast tussen beide wordt zo trouwens nog wel veel duidelijker nu de jury eerst geen rol speelt en dan pas de boel om komt gooien.
Er staan in die eerste heel wat nummers die ik niet in de finale had hoeven hebben, maar omgekeerd ook.quote:
Dat laatste over dat valse viel mij ook op. Dat is geen goede voorbode inderdaad…quote:Op dinsdag 22 november 2022 17:01 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Er staan in die eerste heel wat nummers die ik niet in de finale had hoeven hebben, maar omgekeerd ook.
Daarop aanvullend, in die tweede staan redelijk wat nummers die heel erg vals waren. Ik hoop niet dat het een teken is voor wat ons staat te wachten.
Met de eerste kan ik nog vrede mee hebben. Behalve Albanië 2018quote:
In principe hebben alle jury-liedjes een voordeel in de finale. Dat de Big 5 die automatisch bereiken is mooi, maar uiteindelijk is dat voordeel toch vooral interessant als je meedoet om de prijzen. Zeker als je automatisch gekwalificeerd bent, boeit het immers weinig of je nou 16e of 21e wordt.quote:Op dinsdag 22 november 2022 17:09 schreef molloot200 het volgende:
Ik besefte net dus dat de Big 5 dus een dik voordeel heeft wat betreft jurybait nummers
De startvolgorde van de halve finale wordt nu wel weer extra belangrijk ten opzichte van toen de jury er nog was. Daar baal ik ergens wel van, want dat kan de organisatie echt heel erg beïnvloeden nu. En dus op die manier landen voortrekken. Meer dan bij het oude systeem in elk geval.quote:Op dinsdag 22 november 2022 17:48 schreef Fred_B het volgende:
[..]
In principe hebben alle jury-liedjes een voordeel in de finale. Dat de Big 5 die automatisch bereiken is mooi, maar uiteindelijk is dat voordeel toch vooral interessant als je meedoet om de prijzen. Zeker als je automatisch gekwalificeerd bent, boeit het immers weinig of je nou 16e of 21e wordt.
Je bent eigenlijk vooral in de aap gelogeerd als je een redelijk jury-liedje stuurt, maar in de semi een waardeloze startpositie krijgt toegewezen door de EBU. Met als één van de opvallendste voorbeelden natuurlijk Mall (Albanië 2018), dat als 3e moest en mede daardoor de finale zou missen bij alleen televoting, terwijl de jury in die finale voor Albanië de 7e plaats in gedachten had.
Daarmee ga je dus echt geen potentiële Top 5-inzendingen missen in de finale, maar naar alle waarschijnlijkheid krijg je in de toekomst wel minder Mall’s, maar meer Sekret’s uit landen als Albanië. Die had het immers wel gered, in plaats van niet.
De meeste van draadje 1 mogen inderdaad weg vanwege onwijze saaiheid en gebrek aan creativiteit. In draadje 2 zitten heel wat leukere nummers maar tegekijkertijd zijn ze ook wel een aardig potje valser.quote:
Ik denk dat de uiteindelijke stemmers dat niks uit zal maken. Het zijn vooral Nederlanders die zeuren over Mia en Dion en die kunnen er toch niet op stemmen. Het gaat puur om het lied en hoe ze dat over gaan brengen daar en daar is nu nog nul over in te schatten.quote:Op dinsdag 22 november 2022 18:56 schreef Arizona het volgende:
Ik vraag me af of onze inzending van dit jaar wel goed genoeg zal zijn voor een finaleplek. Zoals al eerder gezegd moeten wij het vaker van de jury dan van het publiek hebben en Mia & Dion hebben vooralsnog niet echt een gunfactor en/of komen niet heel "likable" over.
Ik vrees dus dat het mínder om het lied zal gaan. Zie ook de tweets die Em citeerde. Een aantal valse nummers zou doorgaan, terwijl “betere” nummers niet door zouden zijn gegaanquote:Op dinsdag 22 november 2022 20:48 schreef Greys het volgende:
[..]
Ik denk dat de uiteindelijke stemmers dat niks uit zal maken. Het zijn vooral Nederlanders die zeuren over Mia en Dion en die kunnen er toch niet op stemmen. Het gaat puur om het lied en hoe ze dat over gaan brengen daar en daar is nu nog nul over in te schatten.
Misschien zingen ‘we’ straks ook wel vals dus er is nog hoop, niet te snel conclusies trekken Arizona!quote:Op dinsdag 22 november 2022 20:57 schreef Arizona het volgende:
[..]
Ik vrees dus dat het mínder om het lied zal gaan. Zie ook de tweets die Em citeerde. Een aantal valse nummers zou doorgaan, terwijl “betere” nummers niet door zouden zijn gegaan
De internationale reacties zijn toch ook niet bepaald juichend? Niet dat dit veel uitmaakt als straks het nummer wordt gereleased en het blijkt een hit, maar de track record van de keuzes van Cornald en kornuiten is vrij slecht als het om de televoting gaat. Dus vooralsnog lijkt dit in elk geval geen voordeel voor Nederland.quote:Op dinsdag 22 november 2022 20:48 schreef Greys het volgende:
[..]
Ik denk dat de uiteindelijke stemmers dat niks uit zal maken. Het zijn vooral Nederlanders die zeuren over Mia en Dion en die kunnen er toch niet op stemmen. Het gaat puur om het lied en hoe ze dat over gaan brengen daar en daar is nu nog nul over in te schatten.
Oh jaquote:Op dinsdag 22 november 2022 21:00 schreef Cee het volgende:
[..]
Misschien zingen ‘we’ straks ook wel vals dus er is nog hoop, niet te snel conclusies trekken Arizona!
Laten we niet meteen in paniek raken hè. We moeten dit jaar aantreden in (de eerste helft van) een semi waarin er 10 van de 15 of 16 doorgaan, waarbij er concurrenten meedoen van het kaliber Ierland, Letland, Slovenië, Malta en Georgië, dus we moeten gemiddeld een stuk of 3 normale inzendingen achter ons houden om door te gaan.quote:Op dinsdag 22 november 2022 21:07 schreef Arizona het volgende:
[..]
Oh ja![]()
Ik verwacht dus wel een kwalitatief goed nummer, maar ben dus bang dat alles er omheen (de artiesten zelf, en ook wel de staging zoals Cee noemt, niet voldoende zal zijj om demense warm te maken voor onze inzending.
Ik ben niet in paniek, mochten mijn posts zo overkomen dan was dat niet mijn bedoelingquote:Op dinsdag 22 november 2022 21:15 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Laten we niet meteen in paniek raken hè. We moeten dit jaar aantreden in (de eerste helft van) een semi waarin er 10 van de 15 of 16 doorgaan, waarbij er concurrenten meedoen van het kaliber Ierland, Letland, Slovenië, Malta en Georgië, dus we moeten gemiddeld een stuk of 3 normale inzendingen achter ons houden om door te gaan.
Ik zag deze in een ander topic maar ik wilde deze toch even hierheen halen met dat ik dit wel echt vind de laatste tijd. Het Twitteraccount voelt voor mij soms echt niet "neutraal" genoeg meer aan. Tijdens het ESF-seizoen vorig jaar voelde het soms te erg aan of sommige acts daarin enigszins voorgetrokken werden. Met als dieptepunt de dag waarop de nationale finales van Moldavië en Spanje waren, waarbij er misschien wel 5 of 6 tweets waren over de slay van Chanel, maar Zdob si Zdub maar één lullig tweetje kreeg. En ik snap, iedereen heeft z'n eigen muzikale voorkeuren, maar zo disproportioneel slaat echt nergens op. Ik heb in elk geval wel een idee wat de ESF-favorieten van 2022 van de twitterbeheerder(s) zijn, en dat zou niet moeten. Dat zeg maar. Blijf lekker onafhankelijk. Of zo.quote:Op dinsdag 22 november 2022 20:03 schreef Fred_B het volgende:
[..]
het fannerige officiële Twitter-kanaal
Vergeet Boom Boom Tjakka Tjakka nietquote:Op dinsdag 22 november 2022 22:35 schreef molloot200 het volgende:
[..]
I Love Belarus en Cake To Bake hadden in de finale gestaan met dit systeemHelp
Even eerlijk: hoe/waarom zouden ze dat wél eventueel kunnen zijn dan, juichend over Mia en Dion? Er is toch weinig over ze bekend, het lied is nog niet bekend. Bij Duncan waren er ook geen juichende buitenlandse reacties volgens mij toen hij als artiest bekend werd gemaakt. Want er viel nog niets te juichen en er was weinig over hem bekend. Dat komt hopelijk bij het lied.quote:Op dinsdag 22 november 2022 21:01 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
De internationale reacties zijn toch ook niet bepaald juichend?
Kijk naar jezelf, als pak 'm beet Måns Zelmerlöw met deze twee namen was gekomen, als inzending voor Zweden, had je dan gedacht: ja tof, ik kan niet wachten waar ze mee komen? Nee toch? Op voorhand heeft het niet iets heel cools of interessants. Daar zijn die buitenlandse fans naar op zoek.quote:Op dinsdag 22 november 2022 22:54 schreef Greys het volgende:
[..]
Even eerlijk: hoe/waarom zouden ze dat wél eventueel kunnen zijn dan, juichend over Mia en Dion? Er is toch weinig over ze bekend, het lied is nog niet bekend. Bij Duncan waren er ook geen juichende buitenlandse reacties volgens mij toen hij als artiest bekend werd gemaakt. Want er viel nog niets te juichen en er was weinig over hem bekend. Dat komt hopelijk bij het lied.![]()
Zou kunnen, maar ik reageerde meer op het deel van je post over hun gunfactor enzo. Dat speelt nu volgens mij echt totaal niet in het buitenland, voornamelijk Nederlanders miepen erover.quote:Op dinsdag 22 november 2022 20:57 schreef Arizona het volgende:
[..]
Ik vrees dus dat het mínder om het lied zal gaan. Zie ook de tweets die Em citeerde. Een aantal valse nummers zou doorgaan, terwijl “betere” nummers niet door zouden zijn gegaan
Nee maar dat hoeft nu toch ook nog helemaal niet? Was bij Duncan toch ook niet en dat was toch ook niet erg uiteindelijk dat niemand hem vooraf kende of bejubelde voor het lied bekend was?quote:Op dinsdag 22 november 2022 23:10 schreef blackswangreen het volgende:
[..]
Kijk naar jezelf, als pak 'm beet Måns Zelmerlöw met deze twee namen was gekomen, als inzending voor Zweden, had je dan gedacht: ja tof, ik kan niet wachten waar ze mee komen? Nee toch? Op voorhand heeft het niet iets heel cools of interessants. Daar zijn die buitenlandse fans naar op zoek.
In het begin op basis van z'n naam alleen volgens niet hoor. Dat was vooral 'WIE??? HIJ HEEFT THE VOICE NIET EENS GEWONNEN' haha. En wat er iets later was aan mening was idd op basis van een gelekte demo met slecht geluid. Dan heb je in elk geval *iets* te beoordelen. Nu nog helemaal niks. Dus misschien moeten ze maar quasi per ongeluk 6 seconden van een demootje lekken. Dan kunnen we hier weer de emotionele achtbaan of mental breakdown inzetten. De puntenpolonaise voor- of achteruit. Nu alweer zin in.quote:Op dinsdag 22 november 2022 23:25 schreef Em31 het volgende:
Volgens mij was dat bij Duncan wel. Door die demo’s waren er al verwachtingen en stonden we volgens mij ook meteen aardig hoog bij de bookmakers.
Maar ja bij dit duo moet het nummer het echt gaan doen want hoge verwachtingen zijn er niet. Ook geen ramp, uiteindelijk gaat het ook om het nummer.
Bij Duncan had je die opname van Wake Up Love of hoe dat nummer ook heette. Daar was wel veel buzz omheen bij de internationale fans.quote:Op dinsdag 22 november 2022 23:29 schreef Greys het volgende:
[..]
In het begin op basis van z'n naam alleen volgens niet hoor. Dat was vooral 'WIE??? HIJ HEEFT THE VOICE NIET EENS GEWONNEN' haha. En wat er iets later was aan mening was idd op basis van een gelekte demo met slecht geluid. Dan heb je in elk geval *iets* te beoordelen. Nu nog helemaal niks. Dus misschien moeten ze maar quasi per ongeluk 6 seconden van een demootje lekken. Dan kunnen we hier weer de emotionele achtbaan of mental breakdown inzetten. De puntenpolonaise voor- of achteruit. Nu alweer zin in.
Amerikanen gaan er gelijk alweer vanuit dat ze mogen mee stemmen. Wacht het eerst maar even afquote:Op dinsdag 22 november 2022 23:25 schreef Greys het volgende:
Ik denk dat ik gewoon te oud ben om me druk te maken wat buitenlanders van de artiesten vinden terwijl er nog geen lied is. Wel fijn om een keer de kalmte te zijn.
Oh en wereldnieuws:
[ twitter ]
Denk dat het ook met smaak te maken heeft. Bij Duncan vond ik het meteen interessant klinken en kreeg je het gevoel dat hij met iets moois zou kunnen komen. S10 haar stem sprak me ook meteen aan, Jeangu weer minder. Dat laatste heb ik ook met Mia en Dion, ik hoor nu niet iets wat ik steeds weer wil horen en ik snap dat er voor de meerderheid ook nog niet echt wat interessants te horen is.quote:Op dinsdag 22 november 2022 23:29 schreef Greys het volgende:
[..]
In het begin op basis van z'n naam alleen volgens niet hoor. Dat was vooral 'WIE??? HIJ HEEFT THE VOICE NIET EENS GEWONNEN' haha. En wat er iets later was aan mening was idd op basis van een gelekte demo met slecht geluid. Dan heb je in elk geval *iets* te beoordelen. Nu nog helemaal niks. Dus misschien moeten ze maar quasi per ongeluk 6 seconden van een demootje lekken. Dan kunnen we hier weer de emotionele achtbaan of mental breakdown inzetten. De puntenpolonaise voor- of achteruit. Nu alweer zin in.
Bij dit soort dingen over het stemmen krijg ik af en toe het gevoel dat het Songfestival voorbij gaat aan wat het eigenlijk is. Je hebt landen die afhaken mede ook door de kosten, maar ondertussen ben je bezig met mensen uit andere delen van de wereld te laten stemmen. Ze willen echt heel graag dat het groter dan Europa wordt lijkt het, maar dan moet je ondertussen Europa niet kwijtraken.quote:Op dinsdag 22 november 2022 23:35 schreef NailQueen het volgende:
[..]
Amerikanen gaan er gelijk alweer vanuit dat ze mogen mee stemmen. Wacht het eerst maar even af
Ja die angst heb ik soms ook wel een píetsie, maar aan de andere kant snap ik dat het leuk en goed is (ook voor de deelnemers!) om er wat meer aandacht voor te vragen van de rest van de wereld, juist ook door wat er de laatste jaren gebeurt met deelnemers/winnaars in die landen. Duncan zat in Amerikaanse shows, Måneskin gaat de hele wereld over, Snap is best wel een wereldhit. Dus wat dat betreft is het juist weer goed en leuk als onder andere Amerikanen überhaupt wéten wat Eurovision is. Des te meer Eurovision kan doen voor een carrière van een deelnemer, des te hoger zal de ingezonden kwaliteit waarschijnlijk gaan worden en des te meer artiesten zullen willen meedoen.quote:Op dinsdag 22 november 2022 23:44 schreef Em31 het volgende:
[..]
Bij dit soort dingen over het stemmen krijg ik af en toe het gevoel dat het Songfestival voorbij gaat aan wat het eigenlijk is. Je hebt landen die afhaken mede ook door de kosten, maar ondertussen ben je bezig met mensen uit andere delen van de wereld te laten stemmen. Ze willen echt heel graag dat het groter dan Europa wordt lijkt het, maar dan moet je ondertussen Europa niet kwijtraken.
quote:Op woensdag 23 november 2022 00:03 schreef Momo het volgende:
[ twitter ]
Wel weer een leuke dag voor meme's
Dus geen juryshows op de maandag en woensdag meer? Worden dat dan de 2nd dress rehearsals?quote:
Zal wel weer resulteren in X landen die steeds de finale niet halen en eruit stappen tot ze de jury weer herinvoeren. En zo blijf je pingpongen elke 10 jaar ofzoquote:Op dinsdag 22 november 2022 12:16 schreef Meridiaan het volgende:
.. Dus dan gaan we weer terug naar het andere uiterste. Ik wil het niet gelijk afwijzen, maar ik ben benieuwd naar de praktijk hiervan.
Ja dat is ook zo. Het is ook meer een combinatie van alles. Dit met het stemmen, die fanblogs enzo weghouden uit het perscentrum, proberen om ook een Songfestival te krijgen in Amerika, Canada, etc. Alsof het allemaal wat killer en afstandelijker wordt ofzo.quote:Op dinsdag 22 november 2022 23:55 schreef Greys het volgende:
[..]
Ja die angst heb ik soms ook wel een píetsie, maar aan de andere kant snap ik dat het leuk en goed is (ook voor de deelnemers!) om er wat meer aandacht voor te vragen van de rest van de wereld, juist ook door wat er de laatste jaren gebeurt met deelnemers/winnaars in die landen. Duncan zat in Amerikaanse shows, Måneskin gaat de hele wereld over, Snap is best wel een wereldhit. Dus wat dat betreft is het juist weer goed en leuk als onder andere Amerikanen überhaupt wéten wat Eurovision is. Des te meer Eurovision kan doen voor een carrière van een deelnemer, des te hoger zal de ingezonden kwaliteit waarschijnlijk gaan worden en des te meer artiesten zullen Willem meedoen.
Zolang al die stemmen uit die niet-deelnemende landen bij elkaar samen slechts tellen als 1 land - zoals nu het geval gaat zijn - kan ik er persoonlijk wel mee leven.
Deze reacties op het NYTimes artikel
[ twitter ]
Ja er zijn nog wel juryshows. De jury moet nog wel stemmen zodat ze kunnen checken of ze niet weer de boel zitten te bedonderen.quote:Op woensdag 23 november 2022 01:29 schreef Moira het volgende:
[..]
Dus geen juryshows op de maandag en woensdag meer? Worden dat dan de 2nd dress rehearsals?
En dat andere landen mee mogen stemmen vind ik prima, maar dat die stemmen dan dus ook mee gaan tellen...![]()
![]()
(edit: oh als 1 land, dus max 12 punten, dat is al iets minder erg, maar toch, meh)
De Finnen zullen ook wel blij zijn denk ikquote:
Ik snap het. Heb zelf de angst dat ze soms een beetje vergeten dat het van oorsprong een familieshow is en dat dat er wel een beetje af kan gaan als het steeds maar bigger bigger hipper hipper meer meerrr moet worden.quote:Op woensdag 23 november 2022 06:43 schreef Em31 het volgende:
[..]
Ja dat is ook zo. Het is ook meer een combinatie van alles. Dit met het stemmen, die fanblogs enzo weghouden uit het perscentrum, proberen om ook een Songfestival te krijgen in Amerika, Canada, etc. Alsof het allemaal wat killer en afstandelijker wordt ofzo.
Maar misschien komt dat ook omdat ik Turijn vorig jaar zo matig vond dat ik er zelf wat ‘uit’ ben.
Cake To Bake was 13e bij het publiek in hun semi, dus dat is in elk geval een foutje.quote:Op dinsdag 22 november 2022 22:35 schreef molloot200 het volgende:
[..]
I Love Belarus en Cake To Bake hadden in de finale gestaan met dit systeemHelp
Ja, het hoeft echt niet puur serieus en zakelijk te zijn, want het blijft het ESF, niet de beurs ofzo. Dus je kan best twitteren met hier en daar een kwinkslag of een grapje. Maar humoristisch is het ook niet, eerder schreeuwerig en irritant.quote:Op dinsdag 22 november 2022 22:44 schreef molloot200 het volgende:
[..]
Ik zag deze in een ander topic maar ik wilde deze toch even hierheen halen met dat ik dit wel echt vind de laatste tijd. Het Twitteraccount voelt voor mij soms echt niet "neutraal" genoeg meer aan. Tijdens het ESF-seizoen vorig jaar voelde het soms te erg aan of sommige acts daarin enigszins voorgetrokken werden. Met als dieptepunt de dag waarop de nationale finales van Moldavië en Spanje waren, waarbij er misschien wel 5 of 6 tweets waren over de slay van Chanel, maar Zdob si Zdub maar één lullig tweetje kreeg. En ik snap, iedereen heeft z'n eigen muzikale voorkeuren, maar zo disproportioneel slaat echt nergens op. Ik heb in elk geval wel een idee wat de ESF-favorieten van 2022 van de twitterbeheerder(s) zijn, en dat zou niet moeten. Dat zeg maar. Blijf lekker onafhankelijk. Of zo.
Denk ik
Dit is niet zo’n enorme verandering natuurlijk. Voor de Top 10 van de uitslag zal het waarschijnlijk weinig invloed hebben, en het gedoe met vote swapping moest aangepakt worden. Het enige nadeel is dat het ESF waarschijnlijk wat meer eenheidsworst wordt, waar landen die met eigenzinnige (maar wel vaak matige) inzendingen regelmatig falen, eerder meer op zeker gaan spelen met een mooie vrouw en een huppeldeuntje om het publiek meer aan te spreken.quote:Op woensdag 23 november 2022 09:03 schreef Greys het volgende:
[..]
Ik snap het. Heb zelf de angst dat ze soms een beetje vergeten dat het van oorsprong een familieshow is en dat dat er wel een beetje af kan gaan als het steeds maar bigger bigger hipper hipper meer meerrr moet worden.
Wat me wel geruststelde is dat wat Sietse gisteren zei, dat we al zoveel veranderingen hebben gehad met het überhaupt verschijnen van de halve finales en het verdwijnen van het orkest en Australië erbij en dat we nu nog steeds van het ESF houden.
Maar ik snap echt wat je bedoelt want ik heb ook bij zo ongeveer elke stap de neiging om heel hard te roepen 'OKÉ MAAR DIT DAN ECHT ALS LAATSTE EN MEER NIET'. Want ik snap helemaal waar de stappen elk apart voor nodig zijn of leuk/goed voor zijn, maar blijf er nu verder maar gewoon van af EBU. Zo is het goed. Klaar. Stopppp.![]()
Hm, voor mijn gevoel is het juist andersom. Het is niet zo dat Sietse in z'n eentje deze veranderingen bedenkt en wil he, hij is onderdeel van de RG, alleen is hij wel de ENIGE die de moeite neemt de veranderingen uit te leggen op de socials, de enige die fans probeert gerust te stellen en de enige die daardoor de briesers over zich heen krijgt. De enige die in gesprek gaat en benaderbaar is voor die Nicole en Hugo.quote:Op woensdag 23 november 2022 09:24 schreef Fred_B het volgende:
Overigens is Sietse natuurlijk een geweldige kracht voor het ESF en alles wat daarmee te maken heeft. Alleen heeft hij wel de neiging om het ESF wat meer richting een professionele show als The Voice te laten bewegen. Voor het evenwicht moet er bij de beleidsbepalers ook een soort anti-Sietse zitten, want het ESF is ook Nicole & Hugo, met een slok op outfits becommentariëren of fonetisch meezingen met een valse Albanees. Van die traditie moet je ook niet te ver wegbewegen.
17 december, dan begint het echt.quote:Op woensdag 23 november 2022 10:10 schreef Greys het volgende:
Is het al mei?
Zin an.
En in de liedjes.
GEEF ONS DE LIEDJES VERDOMMAH.
Hup hup.
Godvergeten veel zin an.quote:Op woensdag 23 november 2022 10:12 schreef Momo het volgende:
[..]
Op 1 december komen de liedjes van Oekraine en Estland dus dan al een beetje
ZEVEN NACHTJES SLAPEN!quote:
Laat helder zijn dat ik het niet negatief bedoel. Als je kijkt naar hoe het ESF zich door de geschiedenis heeft ontwikkeld, van een tanend bestaan in de jaren ‘80 tot midden jaren ‘90 en daarna na een korte opleving de, met name voor West-Europa, horrorjaren ‘00, naar de jaren ‘10, die zonder twijfel de grootste glorieperiode voor het ESF sinds de jaren ‘70 vormen, dan valt dat best mooi samen met het dienstverband van Sietse. Die heeft dat niet in zijn eentje bewerkstelligd natuurlijk, maar het team heeft het ESF wel uit het moeras van Leto Svet en Dustin The Turkey getrokken naar een professionele show met betere muziek.quote:Op woensdag 23 november 2022 09:41 schreef Greys het volgende:
[..]
Hm, voor mijn gevoel is het juist andersom. Het is niet zo dat Sietse in z'n eentje deze veranderingen bedenkt en wil he, hij is onderdeel van de RG, alleen is hij wel de ENIGE die de moeite neemt de veranderingen uit te leggen op de socials, de enige die fans probeert gerust te stellen en de enige die daardoor de briesers over zich heen krijgt. De enige die in gesprek gaat en benaderbaar is voor die Nicole en Hugo.
Hij is volgens mij ook de enige juist daar die zélf uit de fan community komt van oorsprong en dit ook vaak blijft benoemen. Gisteren nog. Volgens mij is Sietse juíst zeker ook Team Nicole en Hugo.
Ik ben het met elk woord eens van deze post.quote:Op woensdag 23 november 2022 11:39 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Laat helder zijn dat ik het niet negatief bedoel. Als je kijkt naar hoe het ESF zich door de geschiedenis heeft ontwikkeld, van een tanend bestaan in de jaren ‘80 tot midden jaren ‘90 en daarna na een korte opleving de, met name voor West-Europa, horrorjaren ‘00, naar de jaren ‘10, die zonder twijfel de grootste glorieperiode voor het ESF sinds de jaren ‘70 vormen, dan valt dat best mooi samen met het dienstverband van Sietse. Die heeft dat niet in zijn eentje bewerkstelligd natuurlijk, maar het team heeft het ESF wel uit het moeras van Leto Svet en Dustin The Turkey getrokken naar een professionele show met betere muziek.
Alleen merk je nu naar mijn mening toch wat strubbelingen. De jaren ‘20 zijn wat moeizaam begonnen door Corona en een in alle opzichten kuteditie van het ESF dit jaar. En tegelijkertijd heb je vanuit de EBU allerlei pogingen tot schaalvergroting om het ESF voor een breder publiek aantrekkelijk te maken, nu met het internationaal meestemmen, eerder al met de persaccreditaties alleen voor grote media. Dat wordt dan weer enigszins gecompenseerd door de sociale media die zich op de ‘echte’ fans denken te moeten richten. Alleen heb je een vrij grote groep die zich niet aangesproken voelt, van ‘gewone’ liefhebbers, die niet op elk nieuwtje hysterisch reageren, niet alleen huppelmuziekjes willen, zeg maar de fans die niet hun pronouns in hun Twitter-profiel hebben. En ik zou het jammer vinden als die groep, waarbij ik zelf ook denk te horen, steeds vaker tussen wal en schip valt. Dus ik hoop voor volgend jaar vooral op een goed georganiseerde show zoals in 2021, met gevarieerde inzendingen en passende aandacht voor het rijke verleden, maar waarin ook gelachen mag worden en ook niet alles te gelikt en geregisseerd is.
Precies jaquote:Op woensdag 23 november 2022 09:03 schreef Greys het volgende:
[..]
Ik snap het. Heb zelf de angst dat ze soms een beetje vergeten dat het van oorsprong een familieshow is en dat dat er wel een beetje af kan gaan als het steeds maar bigger bigger hipper hipper meer meerrr moet worden.
Wat me wel geruststelde is dat wat Sietse gisteren zei, dat we al zoveel veranderingen hebben gehad met het überhaupt verschijnen van de halve finales en het verdwijnen van het orkest en Australië erbij en dat we nu nog steeds van het ESF houden.
Maar ik snap echt wat je bedoelt want ik heb ook bij zo ongeveer elke stap de neiging om heel hard te roepen 'OKÉ MAAR DIT DAN ECHT ALS LAATSTE EN MEER NIET'. Want ik snap helemaal waar de stappen elk apart voor nodig zijn of leuk/goed voor zijn, maar blijf er nu verder maar gewoon van af EBU. Zo is het goed. Klaar. Stopppp.![]()
Als ik al zie hoe Liverpool nu ook al actief bezig is op de socials, alhoewel dat natuurlijk misschien ook wel is doordat ik Turijn (de stad) nooit zo volgde want alles was in het Italiaans. Maar heb het idee dat Liverpool al vanaf de bekendmaking volle bak aan het voorbereiden is.quote:Op woensdag 23 november 2022 12:50 schreef Em31 het volgende:
[..]
Precies jamaar de BBC gaat er vast wat geweldigs van maken, dus misschien verdwijnt dat gevoel inderdaad al snel weer.
Geldt voor mij precies hetzelfde hoor.quote:Op dinsdag 22 november 2022 23:17 schreef Greys het volgende:
[..]
Nee maar dat hoeft nu toch ook nog helemaal niet? Was bij Duncan toch ook niet en dat was toch ook niet erg uiteindelijk dat niemand hem vooraf kende of bejubelde voor het lied bekend was?
Negentig procent van de deelnemers heb ik vooraf als alleen de naam bekend is gemaakt nog helemaal niks mee. Misschien wel vijfennegentig procent zelfs. Pas bij het lied komt dat voor mij. Of als het een al bekende artiest is.
Bij Michael Schulte bv had ik vooraf bij z'n naam ook echt nul gevoel van yay or nay. Geen idee echt. Pas bij het lied ga ik iemand wel of niet een hoge notering gunnen. Ik had het gevoel dat dat voor bijna iedereen zo was maar kennelijk niet.
Heh dus de jury jureert dan alsnog gewoon de semi’s alleen telt het niet mee?quote:Op woensdag 23 november 2022 06:46 schreef Em31 het volgende:
[..]
Ja er zijn nog wel juryshows. De jury moet nog wel stemmen zodat ze kunnen checken of ze niet weer de boel zitten te bedonderen.![]()
Begrijp eigenlijk niet helemaal hoe en wat want je zou zeggen dat ze dan alsnog wel voor de finale afspraken kunnen maken, maar dat vinden ze denk ik minder belangrijk dan het kwalificeren beïnvloeden.
Jaquote:Op woensdag 23 november 2022 16:15 schreef Moira het volgende:
[..]
Heh dus de jury jureert dan alsnog gewoon de semi’s alleen telt het niet mee?
Wordt het niet als back-up gebruikt als een televoting niet door kan gaan?quote:Op woensdag 23 november 2022 16:15 schreef Moira het volgende:
[..]
Heh dus de jury jureert dan alsnog gewoon de semi’s alleen telt het niet mee?
Dat, en de show zelf wordt ook als back-up gebruikt voor als er tijdens de live iets mis gaat. SuRie’s Eurovisie optreden is bijvoorbeeld van de jury show. En ik denk dat de show an sich ook wel een andere naam zal krijgen, zodat de focus op jury minder is en het meer als een Generale Repetitie geldt.quote:Op woensdag 23 november 2022 16:19 schreef NailQueen het volgende:
[..]
Wordt het niet als back-up gebruikt als een televoting niet door kan gaan?
De artiesten en nummers voor deze editie zijn al bekend gemaakt eerder zie FiK topic.quote:Op woensdag 23 november 2022 16:02 schreef Greys het volgende:
Oh dear...
Of ze had even aandacht nodig of we krijgen weer een dramalamajaar.
Nah nee dit gaat vast over haar optreden bij hun nieuwe voorrondes toch. Toch. TOCH.
[ twitter ]
Oh, deze verandering is wel nice. Ik vind duels in voorrondes echt zo'n zinloos concept.quote:
Ja maar wat als ze namens San Marino gaat.quote:Op woensdag 23 november 2022 16:31 schreef Momo het volgende:
[..]
De artiesten en nummers voor deze editie zijn al bekend gemaakt eerder zie FiK topic.
Daar wint waarschijnlijk weer een San Remo rebound en dan breekt Ronela het enige theater van San Marino helemaal af.quote:Op woensdag 23 november 2022 17:16 schreef Greys het volgende:
[..]
Ja maar wat als ze namens San Marino gaat.
Lekker hoor! Beetje KEiiNO - Spirit In The Sky, maar ach.... ik vind dit een uitstekend nummer waar Duitsland wel eens wat beter mee zou kunnen scoren.quote:
Dustin The Turkey vind ik nog steeds het grootste dieptepunt in de geschiedenis van het songfestival.quote:Op woensdag 23 november 2022 11:39 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Die heeft dat niet in zijn eentje bewerkstelligd natuurlijk, maar het team heeft het ESF wel uit het moeras van Leto Svet en Dustin The Turkey getrokken naar een professionele show met betere muziek.
Het lied dat ze inzendt voor het ESF schreeuwt voor mij echt zero points.quote:Op woensdag 23 november 2022 18:49 schreef Momo het volgende:
Een artiest die ik ken ik graag meedoen voor Duitsland aan het songfestival. Ze is redelijk bekend op YouTube met 356k volgers. Ik ken haar van het meedoen met Ayreon met haar Gurdy instrument.
Het nummer:
Oh, ik vond het wel meevallen eerlijk gezegd qua nummer (al zie ik het ook niet in de top 10 komen hoor), al ben ik het eens dat het wel redelijk cliche songfestival is, zeker gezien wat ze normaal schrijft was dit wel met schrijf een ESF nummer in haar hoofd denk ik. Vind het wel gewoon catchy en vrolijk. Vind het gewoon leuk om iemand te zien die interesse heeft die normaal in een ander wereldje zit. Duitsland heeft wel meer van dit soort input buiten de vijver waar ze nu uit vissen met radiovriendelijke nummers.quote:Op woensdag 23 november 2022 19:59 schreef Greys het volgende:
[..]
Het lied dat ze inzendt voor het ESF schreeuwt voor mij echt zero points.Het zal vast een lief mens zijn en een goede zangeres zijn maar dit lied is toch niks? Het is tekstueel één groot cliché en het heeft muzikaal echt niks bijzonders.
Laat ik het zo zeggen: als Mia en Dion met dit waren gekomen zou ik zeggen 'OMG nee dit haalt de finale nooit'.
Op zich heeft het wel wat, maar de productie is veel te soft. Het mag wat meer rocken. Nu is het een beetje een gezapig geheel.quote:
Helaasquote:Op donderdag 24 november 2022 23:12 schreef Momo het volgende:
Trouwens @:molloot200 aan E-an-na gevraagd of ze dit jaar meedoen met de Roemeense voorronde, ze zeggen dat ze daar nu geen tijd voor hebben en bezig zijn met een nieuw album.
Zou me niet verbazen als ze hiermee proberen een beetje de Space Man tactiek te gebruiken. Nummer eerst een tijdje rond laten zingen en daarna pas officieel bekendmaken (of in dit geval selecteren) als Eurovisie lied.quote:Op zaterdag 26 november 2022 17:42 schreef Momo het volgende:
Is het de bedoeling dat de artiesten eerst hun nummer promoten op social media denk ik? En dan kijken waar de meeste reactie op komt, zou dat de tactiek zijn?
Gegeven de Duitse inzendingen de afgelopen paar jaar, na Michael Schulte, op zich geen slechte keuze.quote:Op zaterdag 26 november 2022 18:03 schreef Cee het volgende:
[..]
Zou me niet verbazen als ze hiermee proberen een beetje de Space Man tactiek te gebruiken. Nummer eerst een tijdje rond laten zingen en daarna pas officieel bekendmaken (of in dit geval selecteren) als Eurovisie lied.
Panetoz hebben we ook eerder gezien.quote:Op maandag 28 november 2022 20:12 schreef Funhouse het volgende:
En we hebben een kleine Melfest leak
[ afbeelding ]
Je kan op de post-its een aantal namen en songtitels zien. Ik herken o.a. Wiktoria, Tone Sekelius, Theoz en volgens mij ook Jon Henrik Fjällgren (samen met iemand anders)
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |