Nadine Dorries achterna... Hancock is bekender dan Dorries in 2012 was, dus ik neem aan dat hij ook meer betaald krijgt (Dorries zou er 20.000£ aan verdiend hebben). Dorries ging er bij de eerste stemming reeds uit, had een ruime achterstand (4.79% van de stemmen, tegenover 10.94% voor de voorlaatste). Ze kreeg de whip zes maanden later terug.quote:Op dinsdag 1 november 2022 13:02 schreef De_Hertog het volgende:
Matt Hancock gaat mee doen aan I'm a Celebrity en heeft nu the whip withdrawn. Ik laat de analyse verder aan de SNP
[..]
https://www.theguardian.c(...)k-politics-live-news
https://www.theguardian.c(...)e-deal-exports-slumpquote:Brexit blow: exports to Japan slump after ‘landmark’ free trade deal
The first major free trade agreement signed by Britain after Brexit has been branded a failure after new figures showed exports had fallen since it came into force.
Liz Truss signed a “historic” deal with Japan as trade secretary in October 2020, describing it as a “landmark moment for Britain”. It was claimed it would boost trade by billions of pounds and help the UK recover from the pandemic.
However, figures collated by the Department for International Trade show exports to Japan fell from £12.3bn to £11.9bn in the year to June 2022. Exports in goods fell 4.9% to £6.1bn and services fell 2% to £5.8bn.
The decline is a significant setback for supporters of Brexit who claimed global trade with non-EU countries would help compensate for any losses from leaving the single market.
One such deal, with Australia, was criticised earlier this month by the former environment secretary George Eustice, who said it was “not actually a very good deal for the UK”.
Nick Thomas-Symonds, Labour’s shadow secretary for international trade, said: “Falling trade with Japan is irrefutable evidence that ministers are not delivering for UK exporters.
“The Conservatives have no trade policy worthy of the name and ministers are failing to stand up for UK interests in negotiations.
“This is making the huge economic damage they have caused even worse.”
The new figures follow evidence that Britain’s economy is set to struggle compared to its international counterparts.
Apart from Russia, it will be the weakest performer of the world’s big economies next year, according to the Organisation for Economic Co-operation and Development.
[..]
Of Japanners zuipen niet zoveel whiskey meer?quote:Op zaterdag 26 november 2022 21:17 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
https://www.theguardian.c(...)e-deal-exports-slump
Hancock is terug uit de jungle, volgens Pippa Crerar (Guardian) heeft het hem een "more positive public profile" (en 400.000£) opgeleverd (ze voegde er wel aan toe: "although that could all change with the official Covid inquiry"); hij eindigde derde, na Jill Scott (voetbalster, speelde voor engeland in de 2011 World Cup) en Owen Warner (Hollyoaks acteur).quote:Op dinsdag 1 november 2022 23:18 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Nadine Dorries achterna... Hancock is bekender dan Dorries in 2012 was, dus ik neem aan dat hij ook meer betaald krijgt (Dorries zou er 20.000£ aan verdiend hebben). Dorries ging er bij de eerste stemming reeds uit, had een ruime achterstand (4.79% van de stemmen, tegenover 10.94% voor de voorlaatste). Ze kreeg de whip zes maanden later terug.
https://www.theguardian.c(...)atives-next-electionquote:Row grows over Matt Hancock’s announcement he is quitting as MP
Former health secretary’s letter to PM prompts debate over whether he is going voluntarily or being forced out
Nogal wat meer dan Dories inderdaad, 20x meer. Daar zullen ook wel wat mensen over vallen, maar is al een tijdje bekend.quote:Op donderdag 8 december 2022 19:08 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Hancock is terug uit de jungle, volgens Pippa Crerar (Guardian) heeft het hem een "more positive public profile" (en 400.000£) opgeleverd (ze voegde er wel aan toe: "although that could all change with the official Covid inquiry"); hij eindigde derde, na Jill Scott (voetbalster, speelde voor engeland in de 2011 World Cup) en Owen Warner (Hollyoaks acteur).
Gisteren heeft ie aangekondigd dat hij geen kandidaat zal zijn bij de volgende verkiezingen, hij verlaat de politiek. Nu vragen sommigen zich af of het wel vrijwillig was, of dat ie gedwongen werd.
[..]
https://www.theguardian.c(...)atives-next-election
https://www.theguardian.c(...)e-coming-rishi-sunak
Toch leuk dat daar consequenties voor henzelf aan zitten...oh...wacht.quote:Op zondag 11 december 2022 12:43 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Goh, hij ziet nu eindelijk zelf ook in dat ze een beetje doorgeschoten waren.
https://www.theguardian.com/politics/2022/dec/10/liz-truss-and-kwasi-kwarteng-got-carried-away-writing-mini-budget
https://nos.nl/artikel/24(...)een-staakt-in-het-vkquote:OV, zorg, post en weermensen: iedereen staakt in het VK
Fleur Launspach
correspondent VK en Ierland
Een golf van stakingen in de publieke sector maakt het leven in deze feestmaand bijzonder ingewikkeld voor de Britten. Het openbaar vervoer ligt plat, de post wordt niet bezorgd en ook de weermensen stoppen ermee. Van nu tot 10 januari staakt er elke dag wel een beroepsgroep: van onderwijzers tot brandweermensen, buschauffeurs en douanepersoneel.
Vandaag leggen zo'n 100.000 Britse zorgmedewerkers hun werk neer. Verpleegkundigen die weglopen bij hun patiënten, met alle risico's van dien, dát is nog nooit eerder voorgekomen.
De vakbond van verpleegkundigen Royal College of Nursing eist een salarisverhoging van 19 procent. Maar het gaat niet alleen om geld, er is ook een structureel tekort aan personeel en groot gebrek aan beschikbare bedden. En dat leidt tot noodsituaties in het Britse zorgsysteem, de NHS.
Ambulances uren te laat
Dat landelijke zorgstelsel, gratis voor iedereen, is een bron van nationale trots. Maar de werkdruk en praktische problemen doen in toenemende mate afbreuk aan patiëntveiligheid, volgens het personeel. Op de wachtlijst voor een operatie staan - mede dankzij de pandemie - 7 miljoen mensen. Ambulances, waarvan het personeel deze maand ook van plan is om te gaan staken, komen in sommige regio's uren te laat.
De golf aan stakingen wordt vergeleken met the Winter of our Discontent, de winter van de onvrede. Die oorspronkelijk aan Shakespeare ontleende term werd beroemd tijdens de massale stakingen in de winter van 1978/1979, die eveneens werden aangewakkerd door hoge inflatie.
De 5-jarige Yusuf overleed volgens zijn familie omdat een ziekenhuis in Rotherham hem vanwege tekorten niet wilde opnemen:
1:43Oom overleden Yusuf (5): 'Er was geen bed en geen arts beschikbaar''
De gemeenschappelijke drijfveer voor alle stakende publieke sectoren is de hoge inflatie en frustratie over jarenlange bezuinigingen. De sterk gestegen kosten van voedsel en energie leiden ertoe dat werknemers, van wie de salarissen niet mee stijgen, er op achteruitgaan. Dit jaar werd de sterkste daling van de levensstandaard in het VK ooit gemeten.
Vooral in de publieke sector blijven salarissen met gemiddeld 2,2 procent toename op jaarbasis mijlenver achter op de het tempo waarmee de prijzen stijgen: de inflatie is nu 11,1 procent. Mensen met lagere inkomens voelen dit het hardst, omdat ze een groter deel van hun loon uitgeven aan voedsel en energierekeningen.
Ook verpleegkundige Ameera staakt, zegt ze: "Met ons salaris en de stijgende kosten is zelfs voedsel kopen een uitdaging geworden. Zusters moeten nu naar de voedselbank om eten voor hun gezin te halen, en dat na lange stressvolle dagen en veel overwerk. En dan hebben we het nog niet gehad over de rekeningen, schoolgeld, noem maar op."
In de publieke sector is de werkgever de overheid. En die heeft twee simpele redenen om de lonen niet mee te laten stijgen met de inflatie. Het is 'onbetaalbaar' en kan bovendien de 'loon-prijsspiraal' verergeren, het economische idee dat stijgende lonen en stijgende prijzen elkaar aanjagen. De miljarden die loonsverhoging voor al deze stakende sectoren zou kosten, zou de nationale schuld opdrijven. Zelfs Labour heeft geen antwoord paraat op de vraag hoe dit te bekostigen, als de oppositiepartij het land nu zou leiden.
Leven ernstig verstoord
De huidige strategie van de Conservatieve regering lijkt er vooral op gericht de schade van de stakingen zoveel mogelijk te beperken. Zo worden er plannen gemaakt om het leger als douanepersoneel in te zetten en ambulances door politieagenten te laten rijden.
Het is een impasse die maanden kan doorgaan. Een regering die meent dat ze het zich niet kan veroorloven om werknemers meer te betalen, staat tegenover vakbonden die zeggen dat werknemers het zich niet kunnen veroorloven om minder betaald te krijgen.
Intussen wordt het leven van Britten ernstig verstoord. De horecasector vreest door de treinstakingen anderhalf miljard pond mis te lopen. Kerstkaarten en cadeaus die zich in de depots opstapelen, zouden pas maanden later aankomen. De tabloidkranten koppen dat families, net als tijdens de pandemie, Kerst maar weer via videoverbinding moeten gaan vieren omdat reizen door alle stakingen vrijwel onmogelijk wordt gemaakt.
In de zorg worden dodelijke slachtoffers gevreesd. De 'winter van ongemak' is van start gegaan, en het voorjaar is nog ver weg.
Direct gevolg van meer dan 10 jaar afbraak van publieke diensten, voeg daarbij Brexit en de daaropvolgende recessie en de shit has hit the fan.quote:Op donderdag 15 december 2022 13:51 schreef ipa84 het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/24(...)een-staakt-in-het-vk
Ben benieuwt of er iets gaat veranderen daarzo want dit klinkt niet al te best.
Uni's hebben ook stakingsacties gehad. Denk overigens wel dat de EU ook zo'n stakingsgolf tegemoet gaat.quote:Op donderdag 15 december 2022 13:51 schreef ipa84 het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/24(...)een-staakt-in-het-vk
Ben benieuwt of er iets gaat veranderen daarzo want dit klinkt niet al te best.
Als ik naar Ambulance UK op RTL kijk dan is het altijd te weinigquote:Op vrijdag 16 december 2022 13:05 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Uni's hebben ook stakingsacties gehad. Denk overigens wel dat de EU ook zo'n stakingsgolf tegemoet gaat.
Overigens verbaas ik me altijd in Engeland over het aantal ambulances wat rondrijdt, nergens zie je er zoveel als in Engeland.
Dat kijk ik ook vaak, het lijkt wel alsof ze in de UK al een ambulance sturen bij een ingegroeide teennagel.quote:Op vrijdag 16 december 2022 13:19 schreef Frozen-assassin het volgende:
Als ik naar Ambulance UK op RTL kijk dan is het altijd te weinig
Voor heel de EU weet ik niet omdat ik niet genoeg van andere landen af weet. Maar in Nederland zie ik het ook gebeuren. Te veel lage en midden inkomens die in de problemen komen en het kabinet wilt er niks aan doen. Voor de VVD en CDA betekent het schoppen tegen heilige huisjes en D66 is alleen maar bezig met vergroenen die zien de problemen ook niet. Dus hier kan het ook nog flink mis gaan.quote:Op vrijdag 16 december 2022 13:05 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Uni's hebben ook stakingsacties gehad. Denk overigens wel dat de EU ook zo'n stakingsgolf tegemoet gaat.
Overigens verbaas ik me altijd in Engeland over het aantal ambulances wat rondrijdt, nergens zie je er zoveel als in Engeland.
Mwah, ik wil de situatie in de EU niet bagatelliseren maar het VK is wel uniek op Europees vlak.quote:Op vrijdag 16 december 2022 13:05 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Uni's hebben ook stakingsacties gehad. Denk overigens wel dat de EU ook zo'n stakingsgolf tegemoet gaat.
Overigens verbaas ik me altijd in Engeland over het aantal ambulances wat rondrijdt, nergens zie je er zoveel als in Engeland.
De situatie in het VK is absoluut slechter dan in de EU, maar de EU staat er ook niet echt rooskleurig voor. Vergeet ook niet de biljoenen 'gratis' geld die de centrale banken in het systeem gepompt hebben. Leningen die uitgegeven werden zonder dat er iets tegenover stond. Dat kon makkelijk met de lage, of zelfs negatieve rentestanden. Nu de rentestanden, van diezelfde centrale banken, omhoog gaan, is dat ook zo voor die leningen, waardoor de centrale banken weer miljardenverliezen leiden, ongekend in de historie, aangezien ze hun inkomsten en kosten zelf controleren door het vaststellen van de rentes op leningen die ze verstrekken, en die ze in rekening brengen op geld wat bij hun gestald wordt. En dat einde is nog niet in zicht, aangezien verdere verhogingen van rentestanden al in het vooruitzicht zijn gesteld.quote:Op vrijdag 16 december 2022 15:31 schreef J.B. het volgende:
[..]
Mwah, ik wil de situatie in de EU niet bagatelliseren maar het VK is wel uniek op Europees vlak.
De Tories hebben het briljante idee om een economisch experiment te beginnen in een markt waar al een groot tekort aan arbeidskrachten bestaat. Niet alleen staat er een sterke rem op immigratie maar om de inflatie te beteugelen worden de loonstijgingen belachelijk sterk beperkt, en dat in een land waar de inflatie praktisch het hoogste is van de hele EU. Het enige logische gevolg is dat het tekort aan arbeidskrachten nog groter wordt waardoor op zijn beurt de inflatie wordt aangezwengeld door de verergerende arbeidstekorten.
Ook lijken de landen in de EU wat geleerd te hebben van de jaren na de economische crisis, in tegenstelling tot de huidige Britse regering zijn ze namelijk ook (nog) niet rücksichtslos aan het bezuinigen geslagen.
Dat is de headline inflatie, maar voor monetair beleid is die niet relevant omdat die enorm volatiel is. Het gaat om de kerninflatie, en die ligt in het Verenigd Koninkrijk al het hele jaar structureel hoger dan in de eurozone en ook Nederland specifiek:quote:Op vrijdag 16 december 2022 17:04 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
De situatie in het VK is absoluut slechter dan in de EU, maar de EU staat er ook niet echt rooskleurig voor. Vergeet ook niet de biljoenen 'gratis' geld die de centrale banken in het systeem gepompt hebben. Leningen die uitgegeven werden zonder dat er iets tegenover stond. Dat kon makkelijk met de lage, of zelfs negatieve rentestanden. Nu de rentestanden, van diezelfde centrale banken, omhoog gaan, is dat ook zo voor die leningen, waardoor de centrale banken weer miljardenverliezen leiden, ongekend in de historie, aangezien ze hun inkomsten en kosten zelf controleren door het vaststellen van de rentes op leningen die ze verstrekken, en die ze in rekening brengen op geld wat bij hun gestald wordt. En dat einde is nog niet in zicht, aangezien verdere verhogingen van rentestanden al in het vooruitzicht zijn gesteld.
En is de inflatie in het VK eigenlijk wel hoger dan in Nederland of de EU? Het VK komt altijd iets eerder met de cijfers, die dan met veel bombarie op de nieuwssites komen, terwijl vergelijkbare cijfers enkele dagen later van de EU gebagetellisseerd worden. In november werd gemeld dat de inflatie in de EU 11.5% was, en in Nederland, volgens de Europese meetmethode op 16.8% lag (zie hier, en dat wordt ergens tegen het einde van het artikel vermeld. Ook focust men liever op de 10.6% van de eurozone. In dezelfde maand was de inflatie in het VK 11.1%, en zonder maatregelen overheid zou het 13.8% zijn. Zie hier.
Dus de inflatie in het VK is lager dan in Nederland, maar in het VK is alles erger want Brexit, incapable politici etc. Maar hoe kan het dan dat de inflatie in Nederland, waar alles beter is, toch hoger is?
Ik zie dat veel meer als incompetentie, bias, en de zucht naar clicks dan een complot.quote:Op vrijdag 16 december 2022 17:29 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
NL: 5.6.0-5.6
VK: 6.5-6.5-6.3
EU: 4.8-4.8-5.0
Dat kun je op verschillende manier uitleggen. Dat het in het VK hoger is, of dat het in het VK daalt bijv. Brexit = slecht, dus wordt dat er in de media vrijwel altijd bij gehaald, en op de negatieve aspecten gefocused.
Waarom moet de Nederlandse media er vooral op wijzen dat de inflatie in het VK hoog is en hoger dan in NL, terwijl ze nauwelijks aandacht aan schenken dat het in Nederland boven het eurozone gemiddelde ligt? Het lijkt me toch belangrijker lijkt om te weten dat NL het slechter doet dan veel andere landen in Europa, dan slechter dan het VK.
Sterkte rem om immigratie valt wel mee toch? Volgens mij is er vooral een sterke rem op berichtgeving over immigratie, en bijbehorend een sterke rem op irritatie over immigratie.quote:Op vrijdag 16 december 2022 15:31 schreef J.B. het volgende:
[..]
Mwah, ik wil de situatie in de EU niet bagatelliseren maar het VK is wel uniek op Europees vlak.
De Tories hebben het briljante idee om een economisch experiment te beginnen in een markt waar al een groot tekort aan arbeidskrachten bestaat. Niet alleen staat er een sterke rem op immigratie maar om de inflatie te beteugelen worden de loonstijgingen belachelijk sterk beperkt, en dat in een land waar de inflatie praktisch het hoogste is van de hele EU. Het enige logische gevolg is dat het tekort aan arbeidskrachten nog groter wordt waardoor op zijn beurt de inflatie wordt aangezwengeld door de verergerende arbeidstekorten.
Ook lijken de landen in de EU wat geleerd te hebben van de jaren na de economische crisis, in tegenstelling tot de huidige Britse regering zijn ze namelijk ook (nog) niet rücksichtslos aan het bezuinigen geslagen.
Omdat het VK al meer dan een decennium dramatisch presteert op dit vlak. De inflatie is natuurlijk maar relevant tot op zekere hoogte, zolang inkomens meestijgen met de inflatie is er eigenlijk geen vuiltje aan de lucht. Sinds de economische crisis presteert het Verenigd Koninkrijk echter al het slechtste van de Europese landen (met uitzondering van Griekenland) en daar komt de huidige hogere inflatie nog eens bovenop. Zie bijvoorbeeld dit artikel van de Financial Times uit 2018:quote:Op vrijdag 16 december 2022 17:29 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
NL: 5.6.0-5.6
VK: 6.5-6.5-6.3
EU: 4.8-4.8-5.0
Dat kun je op verschillende manier uitleggen. Dat het in het VK hoger is, of dat het in het VK daalt bijv. Brexit = slecht, dus wordt dat er in de media vrijwel altijd bij gehaald, en op de negatieve aspecten gefocused.
Waarom moet de Nederlandse media er vooral op wijzen dat de inflatie in het VK hoog is en hoger dan in NL, terwijl ze nauwelijks aandacht aan schenken dat het in Nederland boven het eurozone gemiddelde ligt? Het lijkt me toch belangrijker lijkt om te weten dat NL het slechter doet dan veel andere landen in Europa, dan slechter dan het VK.
quote:Nederland komt al maanden hoger uit dan gemiddeld in de eurozone, maar dat verschil wordt wel steeds kleiner. Zo was de inflatie in april in Nederland 11,9 procent en in de eurozone 7,5 procent.
Volgens mij heeft Nederland minder dan 300 ambulances, en ik las eerder vandaag ergens dat in het VK 10.000 ambulance-medewerkers gaan staken. Hoeveel medewerkers zullen er zijn per ambulance? 3 teams van 2? Dan heb je toch ruim 1500 ambulances, relatief flink meer dan in Nederland. Overigens kan ik nergens vinden hoeveel ambulances er zijn, alleen dat er 11 ambulance service trusts zijn in Engeland, en nationwide services voor Wales, Schotland en N-Ierland.quote:Op vrijdag 16 december 2022 13:21 schreef Berkery het volgende:
[..]
Dat kijk ik ook vaak, het lijkt wel alsof ze in de UK al een ambulance sturen bij een ingegroeide teennagel.
Wilde vandaag treinkaartjes boeken voor morgen, via trainline.com. En dan krijg je dit, daar heb je dus niet veel aanquote:
East of England Ambulance Service heeft:quote:Op zondag 18 december 2022 21:24 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Volgens mij heeft Nederland minder dan 300 ambulances, en ik las eerder vandaag ergens dat in het VK 10.000 ambulance-medewerkers gaan staken. Hoeveel medewerkers zullen er zijn per ambulance? 3 teams van 2? Dan heb je toch ruim 1500 ambulances, relatief flink meer dan in Nederland. Overigens kan ik nergens vinden hoeveel ambulances er zijn, alleen dat er 11 ambulance service trusts zijn in Engeland, en nationwide services voor Wales, Schotland en N-Ierland.
voor een regio met 6.2 miljoen inwoners.quote:387 front line ambulances
178 rapid response vehicles
175 non-emergency ambulances (PTS and HCRTs vehicles)
46 HART/major incident/resilience vehicles
En 127 per miljoen zou in Nederland dus 2159 zijn, dus inderdaad aardig wat meer. Al kan ik me wel voorstellen dat je bij grotere afstanden meer ambulances nodig hebt, omdat die gemiddeld langer bezig zullen zijn een rit (vooral naar het ziekenhuis), en ook met lagere dichtheden bevolking zul je relatief meer ambulances nodig moeten hebben om ongeveer eenzelfde aanrijtijd te hebben. Maar dan nog, bijna 4x zoveel, en ik zie ze ook heel vaak zonder zwaailichten rijden, wat me dan lijkt op niet-urgent vervoer ofzo. Maar zoals zo vaak heb ik het idee in Engeland dat het efficienter kan.quote:Op zondag 18 december 2022 22:28 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
East of England Ambulance Service heeft:
[..]
voor een regio met 6.2 miljoen inwoners.
https://www.eastamb.nhs.uk/about-us/
Dat zijn 127 voertuigen per miljoen inwoners, als dat representatef is voor de rest van de UK, dan zouden er in totaal 8530 voertuigen (voor 67.3 miljoen inwoners) zijn (4200 front line, 1930 rapid response, 1900 non-emergency, 500 HART..).
Volgens het RIVM zijn er in Nederland 652 ziekenwagens nodig.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)preiding-vergrijzing
Misschien zijn de cijfers niet vergelijkbaar. Het RIVM cijfer zou bvb het maximale aantal ziekenwagens gelijktijdig op de baan kunnen zijn. De Britse cijfers zijn het volledige voertuigenpark. Best mogelijk dat een groot deel daarvan nooit samen gebruikt worden, zo kan ik me voorstellen dat (theoretisch vb) je bvb bij een drieploegendienst elke ploeg z'n eigen ziekenwagen geeft, want het voertuig steeds overdragen is niet handig, en kan ook irritatie opwekken (als de vorige ploeg vaak rommel achterlaat, of dingen op een andere plaats legt..). Als niemand anders ermee rijdt kom je niet voor verrassingen te staan.quote:Op maandag 19 december 2022 21:27 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
En 127 per miljoen zou in Nederland dus 2159 zijn, dus inderdaad aardig wat meer. Al kan ik me wel voorstellen dat je bij grotere afstanden meer ambulances nodig hebt, omdat die gemiddeld langer bezig zullen zijn een rit (vooral naar het ziekenhuis), en ook met lagere dichtheden bevolking zul je relatief meer ambulances nodig moeten hebben om ongeveer eenzelfde aanrijtijd te hebben. Maar dan nog, bijna 4x zoveel, en ik zie ze ook heel vaak zonder zwaailichten rijden, wat me dan lijkt op niet-urgent vervoer ofzo. Maar zoals zo vaak heb ik het idee in Engeland dat het efficienter kan.
Lol, ik vond het al irritant toen er nieuwe automaten kwamen waar je na je PIN nummer nog op OK moest drukken. Leek me een onnodige verandering (dacht er pas later aan dat die automaten ook een correctietoets hadden, zou lullig zijn als je die enkel voor de eerste drie cijfers van je PIN kon gebruiken).quote:Vandaag ook weer zoiets, klein dingetje. Bij een winkel, self-checkout, card-only machine. En dan krijg je een scherm als je af wilt rekenen, of je met kaart of cash wilt betalen. Duh. Er zal wel eens iemand zijn die toch met cash wilt betalen, maar haal dat scherm eruit en zet onderin een knop om toch met cash te kunnen betalen ofzo, presenteer gelijk het betaalscherm en maak het pinpad actief. Scheelt 10-15 seconde per klant. En dit zie je bij heel veel winkels op stations en vliegvelden.
https://news.sky.com/stor(...)court-rules-12772450quote:Brexit scheme that makes EU citizens reapply for right to live in UK unlawful, High Court rules
The government's Brexit scheme that means EU citizens must reapply for the right to live and work in the UK is unlawful, the High Court has ruled.
The EU Settlement Scheme opened in March 2019 and meant all EU citizens who wanted to remain in the UK after the Brexit transition period ended on 31 December 2020 had to apply for residency by June 2021.
f they had lived in the UK for a continuous five-year period at the time, they were given settled status but those who had been in the UK for less time were given pre-settled status.
EU citizens with pre-settled status have to reapply for settled status on reaching five years' continuous residence in the UK or risk losing their residence rights, meaning they could not work, receive healthcare and education and apply for housing and benefits.
The Independent Monitoring Authority (IMA), a body set up to oversee citizens' rights, took legal action against the Home Office in December as it argued the government is breaching the withdrawal agreement it made with the EU.
On Wednesday, Lord Justice Lane ruled the scheme is unlawful.
The ruling will affect more than 2.4 million people who currently have pre-settled status, the IMA said.
The Home Office is intending to appeal the decision and said the status of EU citizens remains the same while that is taking place.
No EU citizen is currently affected as the five years they will have had to be in the UK before having to reapply for settled status does not expire until August 2023.
Advertisement
Those already with settled status do not have to reapply anyway so are not affected.
Home Office minister Lord Murray said: "EU citizens are our friends and neighbours, and we take our obligations to securing their rights in the UK very seriously.
"The EU Settlement Scheme goes above and beyond our obligations under the Withdrawal Agreement, protecting EU citizens' rights and giving them a route to settlement in the UK.
"We are disappointed by this judgment, which we intend to appeal."
IMA chief executive Dr Kathryn Chamberlain said: "I am pleased that the judge has recognised the significant impact this issue could have had on the lives and livelihoods of citizens with pre-settled status in the UK.
"When we brought this judicial review, our intention was to provide clarity for citizens with pre-settled status, of which there were over 2.4 million when we filed this case in December 2021.
"This judgment that the current system is unlawful provides that clarity. We will now liaise with the Home Office on the next steps."
quote:Speaking on ITV ahead of the World Cup final, Mr Neville criticised Qatari working conditions as "abhorrent".
He said such conditions should not be accepted in Qatar or any region and then accused UK ministers of "demonising" rail workers and nurses.
And he said UK nurses - who are taking strike action - were paid a "pittance".
Lullig wel dat Neville een verkiezing tegen Sunak met gemak zou winnen, vermoedelijk. Het zal wel steken als zelfs voetballers de manco's van de regering feilloos weten aan te geven. Rashford met de school meals was er ook zo een.quote:
Wtf dat is echt een ding?quote:
Yep. Het is ook nogal van belang als treinen, verpleging en de grenspolitie staakt, natuurlijkquote:Op vrijdag 23 december 2022 12:12 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Wtf dat is echt een ding?
2% met een inflatie van rond de 10% is gewoon loonsverlaging en een forse ook en dan gek opkijken dan na de jaren van "Austerity" werknemers het echt volkomen zat zijn.quote:Op vrijdag 30 december 2022 13:33 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Jep, veel sectoren staken, en eisen flinke salarisverhogingen. Het is ook wel te gek voor woorden dat alle care-workers op handen werden gedragen bij Covid, er werd zelfs voor geklapt, maar nu ze wat meer salaris vragen wordt er niet thuis gegeven.
Op de universiteiten wordt overigens ook gestaakt. Wij kregen afgelopen jaar 1x een eenmalig uitkering van £1000 voor de cost of living crisis, die je kon weigeren als je het niet nodig achtte. En deze maand kregen we weer een eenmalige uitkering van 3% met een minimum van £800 en een max van £1500.
De jaarlijkse verhoging werd 2% ipv 1%.
Eenmalige uitkeringen dit jaar heb je volgend jaar weinig aan, en een verhoging van 2% schiet niet op met een inflatie van 10%+.
De union organiseert nu zelfs 'marking and assessment boycott trainings'
En banen buiten het VK worden in rap tempo aantrekkelijker, een brain-drain is ook niet iets wat Engeland goed kan gebruiken, maar wel steeds waarschijnlijker wordt. Maar waar ligt de oplossing, er is gewoon geen geld.quote:Op vrijdag 30 december 2022 15:15 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
2% met een inflatie van rond de 10% is gewoon loonsverlaging en een forse ook en dan gek opkijken dan na de jaren van "Austerity" werknemers het echt volkomen zat zijn.
Belasting op hoge inkomens niet verlagen, maar fors verhogen.quote:Op zaterdag 31 december 2022 13:31 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Maar waar ligt de oplossing, er is gewoon geen geld.
En nog meer van de Britse economische kroonjuwelen in de uitverkoop doen aan China of Rusland ligt op het moment ook ietwat gevoelig.quote:Op zaterdag 31 december 2022 13:31 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
En banen buiten het VK worden in rap tempo aantrekkelijker, een brain-drain is ook niet iets wat Engeland goed kan gebruiken, maar wel steeds waarschijnlijker wordt. Maar waar ligt de oplossing, er is gewoon geen geld.
Tja, we weten allebei, denkelijk wel, waar de oplossing ligt maar dat is onacceptabel voor de Conservatieven.quote:Op zaterdag 31 december 2022 13:31 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
En banen buiten het VK worden in rap tempo aantrekkelijker, een brain-drain is ook niet iets wat Engeland goed kan gebruiken, maar wel steeds waarschijnlijker wordt. Maar waar ligt de oplossing, er is gewoon geen geld.
Welke? Er is volgens mij niets meer te verkopen.quote:Op zaterdag 31 december 2022 14:06 schreef Kleffe_Dop het volgende:
[..]
En nog meer van de Britse economische kroonjuwelen in de uitverkoop doen aan China of Rusland ligt op het moment ook ietwat gevoelig.
Tijd voor de fysieke kroonjuwelen dan maar?quote:Op zaterdag 31 december 2022 14:48 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Welke? Er is volgens mij niets meer te verkopen.
Ze zouden de handel kunnen vlottrekken door bv lid te worden van een groep landen die onderling geen tarieven of andere barrières opwerpen.quote:Op zaterdag 31 december 2022 13:31 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
En banen buiten het VK worden in rap tempo aantrekkelijker, een brain-drain is ook niet iets wat Engeland goed kan gebruiken, maar wel steeds waarschijnlijker wordt. Maar waar ligt de oplossing, er is gewoon geen geld.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |