Hoe bereken je de verwachte opbrengst?quote:Op woensdag 30 november 2022 16:53 schreef Hanschje het volgende:
November opbrengst
9x455 watt oost west 12 graden
Verwachte opbrengst:
93.7kWh
Gerealiseerde opbrengst:
97.5kWh -> 104%
Oktober was nog 109%, maar ben sowieso blij want de tweede helft van november was ronduit bagger.
En december ga ik gewoon niet kijken -> verwachte maandopbrengst december is 58.3kWh, dat is net iets meer dan een week verbruik.
Dank voor de link, als ik die gebruik heb ik nu al (vanaf eind mei) 260kWh meer geproduceerd dan ik zou produceren volgens hun over dezelfde periode, en dan moet december nog komen.quote:Op woensdag 30 november 2022 21:41 schreef Hanschje het volgende:
dat heb ik gedaan op basis van de Europees gefinancierde tool: https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/
Ah tofquote:Op woensdag 30 november 2022 21:41 schreef Hanschje het volgende:
dat heb ik gedaan op basis van de Europees gefinancierde tool: https://re.jrc.ec.europa.eu/pvg_tools/en/
Slope [°]* is helling in graden waar ze op staan, dus 0 is vlak liggend, 90 is haaksquote:Op donderdag 1 december 2022 10:22 schreef MaJo het volgende:
[..]
Ah tofIk zie alleen nergens waar je aan kunt geven welke oriëntatie de panelen hebben, dat lijkt me toch wel van belang
Ik verkoop Tigo vrijwel nooit meer. Dus ik weet niet zeker welke randapparatuur je allemaal nog nodig hebt.quote:Op woensdag 30 november 2022 16:08 schreef Den_Haag het volgende:
[..]
Die optimizers zijn toch niet zo duur? Of komt er verder nog veel bij kijken qua onderdelen? De omvormer hangt heel dicht bij de panelen
Ah okquote:Op donderdag 1 december 2022 10:30 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Slope [°]* is helling in graden waar ze op staan, dus 0 is vlak liggend, 90 is haaks
Azimuth [°]* is de kompasrichting in graden,
image
The azimuth, or orientation, is the angle of the PV modules relative to the direction due South. -90° is East, 0° is South and 90° is West.
For some applications the slope and azimuth angles will already be known, for instance if the PV modules are to be built into an existing roof. However, if you have the possibility to choose the inclination and/or orientation, this application can also calculate for you the optimal values for inclination and orientation (assuming fixed angles for the entire year
Dat probeer ik wel te doen inderdaad. Zit op direct eigen verbruik in november van 55,5%, en dat is nog zonder echte optimalisatie. (Vaatwasser en wasmachine zoveel mogelijk overdag. Plan tijdens de donkere dagen is wat te automatiseren hierin met homeassistant). Thuisaccu zit voorlopig niet in de spaarpot nog.quote:Op donderdag 1 december 2022 08:51 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
....
Hou met je installatie rekening met dat je ergens in de toekomst, als salderen ophoud, je een accu wilt nemen. Mijn accu zorgde er voor dat ik ipv 60% van mijn opgewekte stroom zelf verbruikte naar 93% ging. En die 60% is ook alleen omdat ik zoveel mogelijk probeer de vaatwasser, wasmachine, droger etc te laten lopen als de zon lekker schijnt.
Wat ik zag bij de handleiding van Tigo was alleen 1 kast voor de panelen in de schaduwkant. Verder niks. Kost 50-75 euro.quote:Op donderdag 1 december 2022 10:30 schreef bambino het volgende:
[..]
Ik verkoop Tigo vrijwel nooit meer. Dus ik weet niet zeker welke randapparatuur je allemaal nog nodig hebt.
Voorheen was het een MMU + gateway + optimizers.
Tegenwoordig kan je ook alleen die panelen een optimizer geven die daadwerkelijk schaduw hebben. Dus dat moet je dan ff uitzoeken wat er nodig is.
Mijn eigen verbruik is hoog omdat in de zomer als er veel geproduceerd wordt, de Airco loopt te koelen en in de herfst als het zonnetje schijnt maar het al wel fris is, ik stook met de airco.quote:Op donderdag 1 december 2022 11:16 schreef Hanschje het volgende:
[..]
Dat probeer ik wel te doen inderdaad. Zit op direct eigen verbruik in november van 55,5%, en dat is nog zonder echte optimalisatie. (Vaatwasser en wasmachine zoveel mogelijk overdag. Plan tijdens de donkere dagen is wat te automatiseren hierin met homeassistant). Thuisaccu zit voorlopig niet in de spaarpot nog.
Ben wel benieuwd naar tips voor verhogen eigen verbruik. Maar dat past misschien niet in dit topic.
Op het moment dat je meer verbruikt dan genereert, wordt dat van je verbruik afgetrokken. Pas als je meer genereert dan verbruikt, wordt het bij teruglevering opgeteld.quote:Op donderdag 1 december 2022 17:29 schreef MaJo het volgende:
Vraagje: hoe moet ik dit precies lezen bij de energiemaatschappij? Ik weet dat we 3,1 kWh hebben opgeleverd gisteren:
Netto verbruikt 2,27 kWh
Normaal 3,23 kWh
Dal 0,91 kWh
Terug -1,87 kWh
Normaal hebben we een verbruik van zo'n 6 kWh per dag maar als ik dit goed lees was het gisteren 4,14 kWh en daar is dan 1,87 kWh van afgetrokken. Waar is dan de rest van die 3,1 kWh gebleven? Of interpreteer ik het niet goed?
Je hebt 1.87 terug geleverd. Dat betekent dat je 3.1 - 1.87 = 1.23 rechtstreeks verbruikt hebt.quote:Op donderdag 1 december 2022 17:29 schreef MaJo het volgende:
Vraagje: hoe moet ik dit precies lezen bij de energiemaatschappij? Ik weet dat we 3,1 kWh hebben opgeleverd gisteren:
Netto verbruikt 2,27 kWh
Normaal 3,23 kWh
Dal 0,91 kWh
Terug -1,87 kWh
Normaal hebben we een verbruik van zo'n 6 kWh per dag maar als ik dit goed lees was het gisteren 4,14 kWh en daar is dan 1,87 kWh van afgetrokken. Waar is dan de rest van die 3,1 kWh gebleven? Of interpreteer ik het niet goed?
Heel duidelijk uitgelegd zo bedankt!quote:Op donderdag 1 december 2022 17:34 schreef laziness het volgende:
[..]
Je hebt 1.87 terug geleverd. Dat betekent dat je 3.1 - 1.87 = 1.23 rechtstreeks verbruikt hebt.
Dus je hebt eigenlijk 1.23 + 4.14 = 5.37 verbruikt.
Die 1.87 kon je niet direct verbruiken en is daarom terug geleverd. Dankzij het salderen mag je daarom die van die 4.14 nog aftrekken en kom je dan uit op die netto 2.27.
6 kWh per dag maar ja?quote:Op donderdag 1 december 2022 17:29 schreef MaJo het volgende:
Vraagje: hoe moet ik dit precies lezen bij de energiemaatschappij? Ik weet dat we 3,1 kWh hebben opgeleverd gisteren:
Netto verbruikt 2,27 kWh
Normaal 3,23 kWh
Dal 0,91 kWh
Terug -1,87 kWh
Normaal hebben we een verbruik van zo'n 6 kWh per dag maar als ik dit goed lees was het gisteren 4,14 kWh en daar is dan 1,87 kWh van afgetrokken. Waar is dan de rest van die 3,1 kWh gebleven? Of interpreteer ik het niet goed?
Ja wij verbruiken vrij weinig elektraquote:Op zondag 4 december 2022 17:07 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
6 kWh per dag maar ja?ik zit voor vandaag al aan 22.4 kWh en de avond is nog niet eens begonnen
Even vergelijken met dezelfde dag; woensdag 30 november:quote:Op zondag 4 december 2022 17:13 schreef MaJo het volgende:
[..]
Ja wij verbruiken vrij weinig elektraLampen natuurlijk, 2 laptops, telefoon af en toe opladen en wat huishoudelijke apparatuur. Wasmachine/droger gebruiken nog het meeste, zo'n 2kWh als die een paar uur aanstaan.
Maar wat hebben jullie allemaal aanstaan dat er zoveel verbruikt wordt dan?
Het is met dit weer vooral de warmtepomp. De reguliere apparaten die ik monitor hebben niet zo veel verbruikt, dus het is voor de rest gewoon de warmtepomp:quote:Op zondag 4 december 2022 17:13 schreef MaJo het volgende:
[..]
Ja wij verbruiken vrij weinig elektraLampen natuurlijk, 2 laptops, telefoon af en toe opladen en wat huishoudelijke apparatuur. Wasmachine/droger gebruiken nog het meeste, zo'n 2kWh als die een paar uur aanstaan.
Maar wat hebben jullie allemaal aanstaan dat er zoveel verbruikt wordt dan?
Ja, anders zie je geen reet buiten.quote:
Ja moet dat dan als je binnen zit?quote:
1 bij de voordeur, 1 in het midden van de garage aan de rechter zijkant, langs het pad dus, 1 aan de achterkant van de garage, 1 aan de linker zijkant van de garage, bij het terras, 1 aan de achterkant van het huis, bij hetzelfde terras, 2 aan de linkerkant van het huis.quote:
Anders is het behoorlijk donker, ik ze niet de hele nacht aan trouwens, na een bepaald tijdstip gaan ze alleen maar aan als de bewegingssensor iets detecteert.quote:Op zondag 4 december 2022 21:24 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Ja moet dat dan als je binnen zit?
Ik heb ook buitenlampen, dat is het punt niet, die zijn alleen zelden aan.
Vreselijk, ben je bang van donker? Ik vind het erg jammer dat er zoveel lichtvervuiling is.quote:Op maandag 5 december 2022 08:18 schreef Kreator het volgende:
Heerlijke dagen dit. vrijdag 25kW en gisteren 24.7kW opgewekt. Hele dag zon!
Oh wacht, we hadden toch niet besloten om naar Spanje te emigreren..
Tevens team buitenlampen: Ik heb er minimaal 11. (waarvan een aantal spotjes die de vanuit de villa zo langs de dakrand naar beneden schijnen. Alles gaat aan met zonsondergang en uit met zonsopkomst.
Als je buitenaf woont is dat wel zo fijn ja. In de stad is licht genoeg maar hier zie je echt niks.quote:Op zondag 4 december 2022 21:24 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Ja moet dat dan als je binnen zit?
Ik heb ook buitenlampen, dat is het punt niet, die zijn alleen zelden aan.
Hier zie je ook niks, ik woon al een tijdje niet meer in de stad. De lampen gaan dan ook aan als ik naar buiten ga (behalve die bij de voordeur, die blijven aan). Ik vind het helemaal niks, 's avonds de tuin in kijken en alles verlicht zien. De tuin trouwens ook niet, veel bomen en struiken raken van slag van altijd licht.quote:Op maandag 5 december 2022 08:37 schreef daNpy het volgende:
[..]
Als je buitenaf woont is dat wel zo fijn ja. In de stad is licht genoeg maar hier zie je echt niks.
Ik vraag me soms ook af of het nou nuttig is of juist niet, bijvoorbeeld tegen inbrekers. Ik heb aan de voorkant van de woning ook geen verlichting, alleen bij beweging. Alleen als ik op m'n huis af fiets dan zie je 1 donker hok vanaf de straat. Dus een inbreker wordt door niemand gespot terwijl de buren allemaal lampjes hebben branden. Ziet er dan ook meer uit alsof het bewoond is.quote:Op maandag 5 december 2022 08:23 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Vreselijk, ben je bang van donker? Ik vind het erg jammer dat er zoveel lichtvervuiling is.
Had naar aanleiding van een inbraak in de buurt eens een discussie met de recherche hierover. Die zeiden dat inbrekers buitenverlichting juist top vinden, want dan zien ze wat ze doen. Niemand let ook op licht dat aangaat door bewegingsmelders, want dat gebeurd de hele tijd. Maar met een zaklamp schijnen, dat valt wel op.quote:Op maandag 5 december 2022 09:12 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Ik vraag me soms ook af of het nou nuttig is of juist niet, bijvoorbeeld tegen inbrekers. Ik heb aan de voorkant van de woning ook geen verlichting, alleen bij beweging. Alleen als ik op m'n huis af fiets dan zie je 1 donker hok vanaf de straat. Dus een inbreker wordt door niemand gespot terwijl de buren allemaal lampjes hebben branden. Ziet er dan ook meer uit alsof het bewoond is.
In m'n achtertuin heb ik 1 buitenlampje die gedimd brand de hele nacht als je bijv. toch even buiten gaat roken en als een inbreker die deur zou willen openen dan zouden de buren die toevallig vanuit hun slaapkamer naar m'n achtertuin kijken nog iets kunnen zien maar ja... wat is de kans daarvan.
Ik was een tijdje terug in België en daar gingen alle lichten gewoon uit van de wijk 's avonds. Misschien geen lichtvervuiling maar ik vond het een heel raar gevoel geven.
Het is sierlicht aan het huis, geen bouwlampen die rondom schijnen alsof ik in een militaire basis woonquote:Op maandag 5 december 2022 08:56 schreef Vanyel het volgende:
[..]
Hier zie je ook niks, ik woon al een tijdje niet meer in de stad. De lampen gaan dan ook aan als ik naar buiten ga (behalve die bij de voordeur, die blijven aan). Ik vind het helemaal niks, 's avonds de tuin in kijken en alles verlicht zien. De tuin trouwens ook niet, veel bomen en struiken raken van slag van altijd licht.
Maar ieder zijn ding
Dit wel.quote:Op maandag 5 december 2022 08:37 schreef daNpy het volgende:
[..]
Als je buitenaf woont is dat wel zo fijn ja. In de stad is licht genoeg maar hier zie je echt niks.
Je hebt micro-omvormers, en je hebt een hoeveelheid Wp die op 3 fasen moet, dus lijkt me niet zo'n hele gekke prijs. Maar altijd meerdere offertes opvragen natuurlijk.quote:Op maandag 5 december 2022 13:54 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Offerte binnen maar schrok van de prijs.
15 Q-cell 400 wp (Q.PEAK DUO BLK SERIES) panelen met micro-omvormers is ¤10,6k excl btw.
Bijna ¤707 per paneel of ¤1,77 per wp. Verwachte opbrengst per jaar is ca 5300 kWh.
Voor mijn gevoel nogal prijzig maar ook het idee dat de keuze niet reuze is.
Ja punt is dat het al een maand duurde voordat ze konden komen voor de offerte. Nu bestellen is plaatsing eind februari.quote:Op maandag 5 december 2022 14:37 schreef thabit het volgende:
[..]
Je hebt micro-omvormers, en je hebt een hoeveelheid Wp die op 3 fasen moet, dus lijkt me niet zo'n hele gekke prijs. Maar altijd meerdere offertes opvragen natuurlijk.
Ik hou 's nachts alleen de 2 lampen aan bij de voordeur. Veiligheid en gewoon omdat het lichter is. Is ook beter voor de beveiligingscamera's.quote:Op maandag 5 december 2022 08:23 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Vreselijk, ben je bang van donker? Ik vind het erg jammer dat er zoveel lichtvervuiling is.
Dat is toch gewoon verspilling van energie? tenzij je in het buitengebied woont waar geen straat lantaarns zijn.quote:Op maandag 5 december 2022 15:20 schreef Kreator het volgende:
[..]
Ik hou 's nachts alleen de 2 lampen aan bij de voordeur. Veiligheid en gewoon omdat het lichter is. Is ook beter voor de beveiligingscamera's.
De overige lampjes gaan allemaal op een nachtstand met Philips Hue, dan zie je nog wel waar je loopt, maar is het geen kermis.
Lichtvervuiling. tja. Mijn buren hebben aan beide kanten de tuin vol met kerstverlichting, dus die paar led lampjes van mij doen het hem ook neit meer. Ik noem het liever lichtgezelligheid.
Wat een rare opmerking.quote:Op maandag 5 december 2022 15:26 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
Dat is toch gewoon verspilling van energie?
Het maakt mij niet uit maar dit zijn allemaal geen argumenten dat het geen verspilling is om licht te laten branden terwijl je slaapt..quote:Op maandag 5 december 2022 15:31 schreef Kreator het volgende:
[..]
Wat een rare opmerking.
Nee. ten eerste is het allemaal ledverlichting en ten tweede is het pas verspilling als ik er geen baat bij heb of het per ongeluk aan zou laten staan.
Ik denk dat ik in mijn huis met mijn smarthome inrichting minder stroom verbruik door verlichting dan een gemiddelde woning zonder deze functionaliteit, ook al heb ik buiten een paar led lampjes draaien.
Bovendien heb ik ruim meer opgewekt dan ik verbruik.
Als het je niet uitmaakt, waarom reageer je dan?quote:Op maandag 5 december 2022 16:02 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Het maakt mij niet uit maar dit zijn allemaal geen argumenten dat het geen verspilling is om licht te laten branden terwijl je slaapt..
80% van de energie die we verbruiken is verspilling. Elke avond voetbal kijken, een tv groter dan 20 inch, uberhaupt een tv.quote:Op maandag 5 december 2022 16:02 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Het maakt mij niet uit maar dit zijn allemaal geen argumenten dat het geen verspilling is om licht te laten branden terwijl je slaapt..
Ik zeik niet, was gewoon benieuwd naar de argumenten om lampen de hele nacht aan te laten.quote:Op dinsdag 6 december 2022 07:03 schreef Kreator het volgende:
[..]
Als het je niet uitmaakt, waarom reageer je dan?
Zeiken over een paar 5W lampjes die op 30% draaien. Man man man.
Nee die hebben allemaal nut in de vorm van entertainment, productiviteit en smaakbeleving.quote:Op dinsdag 6 december 2022 07:39 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
80% van de energie die we verbruiken is verspilling. Elke avond voetbal kijken, een tv groter dan 20 inch, uberhaupt een tv.
Licht aan? Je kan ook naar bed gaan.
Koken, ook vollop energieverspilling. Groente kan je rauw eten en suddervlees slaat ook nergens op.
1. Inbrekers afschrikkenquote:Op dinsdag 6 december 2022 09:36 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Ik zeik niet, was gewoon benieuwd naar de argumenten om lampen de hele nacht aan te laten.
Tot nu toe nog geen gehoord wel een hoop drogredeneringen.
Overijsselaar hier, can confirmquote:Op dinsdag 6 december 2022 09:54 schreef laziness het volgende:
Er valt een hoop te zeggen voor de vele lantarenpalen in vooral de randstad en de stroom die dat kost. Om en om uit zou al een hoop schelen. Maar goed dat hoort niet in dit topic.
Mijn man haat de lichtvervuiling trouwens. Op bepaalde dagen zie je hier helemaal de oranje gloed van de kassen uit het Westland.
In Overijssel hoopt hij straks meer sterren te zien
On topic: Zon vandaag dus hopelijk nog een beetje productie. Het was nog niet best deze maand tot nu toe.
Dat lijkt mij het beste om te doenquote:Op dinsdag 6 december 2022 09:54 schreef Horsemen het volgende:
Zullen we nu weer lekker on topic gaan?
Nee dat snap ik wel waarom je het op de openbare weg zou doen. Ik snap alleen niet waarom je het in je eigen tuin zou doen als je in bed ligt.quote:Op dinsdag 6 december 2022 09:54 schreef laziness het volgende:
Er valt een hoop te zeggen voor de vele lantarenpalen in vooral de randstad en de stroom die dat kost. Om en om uit zou al een hoop schelen. Maar goed dat hoort niet in dit topic.
Mijn man haat de lichtvervuiling trouwens. Op bepaalde dagen zie je hier helemaal de oranje gloed van de kassen uit het Westland.
In Overijssel hoopt hij straks meer sterren te zien
On topic: Zon vandaag dus hopelijk nog een beetje productie. Het was nog niet best deze maand tot nu toe.
Bij ons waren gisteren (0,58 kWh) en eergisteren (0,53) ook extreem laag, waarbij eergisteren weer een nieuw laagtepunt, want dat lag op 0,55 kWh.quote:Op dinsdag 6 december 2022 14:37 schreef MaJo het volgende:
Yes, de zonnepanelen doen het nog![]()
Tot nu toe een opbrengst van 3,2kWh. Ben benieuwd of we ons record van deze maand gaan breken (3,8kWh op 1 december).
is dat veel?quote:Op dinsdag 6 december 2022 14:37 schreef MaJo het volgende:
Yes, de zonnepanelen doen het nog![]()
Tot nu toe een opbrengst van 3,2kWh. Ben benieuwd of we ons record van deze maand gaan breken (3,8kWh op 1 december).
Wij hebben nu 3 dagen achter elkaar helemaal niets, echt 0. Jij nooit dan?quote:Op dinsdag 6 december 2022 15:35 schreef Leandra het volgende:
[..]
Bij ons waren gisteren (0,58 kWh) en eergisteren (0,53) ook extreem laag, waarbij eergisteren weer een nieuw laagtepunt, want dat lag op 0,55 kWh.
Bij ons liggen ze er ook pas een week dus lastig te bepalenquote:Op dinsdag 6 december 2022 15:35 schreef mrPanerai het volgende:
[..]
is dat veel?
wij hebben sinds een maandje 10 panelen liggen, niet perfect Zuidgericht, en als de winterzon laag staat staan de hoge eiken in het park ook wel in een directe lijn. Ondanks dat de installateur aangaf dat we niet van optimaal rendement gingen genieten hebben we toch maar gedaan, onder het mom van alle beetjes helpen
nu vandaag 1.92 kwh...
Nee, 0,53 is de alltime laagste opbrengst, maar... we hebben er natuurlijk wel een boel, en geen schaduw, dus ieder beetje licht wordt wel meegepakt.quote:Op dinsdag 6 december 2022 15:53 schreef MaJo het volgende:
[..]
Wij hebben nu 3 dagen achter elkaar helemaal niets, echt 0. Jij nooit dan?
[..]
Bij ons liggen ze er ook pas een week dus lastig te bepalenMaar het valt me niet tegen nee
Ons dak is op het ZZW en ook geen schaduw, toch 2 dagen helemaal niets meegepakt. Het was dan ook echt heel bewolkt, ik heb geen zonnestraal gezienquote:Op dinsdag 6 december 2022 16:00 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nee, 0,53 is de alltime laagste opbrengst, maar... we hebben er natuurlijk wel een boel, en geen schaduw, dus ieder beetje licht wordt wel meegepakt.
Hmmm toch apart danquote:
Ook niet bij sneeuw?quote:
Staat een lijstje in de OP met users en hun installatie.quote:Op woensdag 7 december 2022 19:34 schreef mrPanerai het volgende:
Is het niet interessanter om er ook je aantal panelen bij te zetten, wij hebben er 10, maar iemand die er 20 heeft hzeft ook dubbele opbrengst dus dan zegt dat weinig
Uit de OP:quote:Op woensdag 7 december 2022 19:34 schreef mrPanerai het volgende:
Is het niet interessanter om er ook je aantal panelen bij te zetten, wij hebben er 10, maar iemand die er 20 heeft hzeft ook dubbele opbrengst dus dan zegt dat weinig
1 december was ook de beste dag bij onsquote:Op maandag 12 december 2022 13:34 schreef Leandra het volgende:
Hier gaat het ook lekker: onze topdag van december was tot nu toe 1 december met 13,242 kWh en we zitten nu op 13,358 kWh
Zou dat ook niet te maken met de configuratie van je zonnepanelen? Of ze in serie staan of parallel met optimizers.quote:Op dinsdag 6 december 2022 15:53 schreef MaJo het volgende:
[..]
Wij hebben nu 3 dagen achter elkaar helemaal niets, echt 0. Jij nooit dan?
[..]
Bij ons liggen ze er ook pas een week dus lastig te bepalenMaar het valt me niet tegen nee
Wat wordt er verstaan onder "een nieuwe meterkast"?quote:Op maandag 12 december 2022 22:40 schreef Queller het volgende:
Vrijdag komen onze panelen én een nieuwe meterkast. Lang verhaal kort: ik bel de netbeheerder om alvast een afspraak te maken om de boel weer te verzegelen (zo mij door de leverancier verzocht), zegt de netbeheerder: "Dat kunnen ze zelf, tenzij ze geen zegelrecht hebben. En als ze geen zegelrecht hebben, dan mogen ze er helemaal niet aan komen."
Heb ik weer... Iemand hier intelligente gedachten over?
Zover gaat mijn kennis niet. Mijn meterkast is te oud (of zo), dus die gaan ze vervangen.quote:Op maandag 12 december 2022 22:42 schreef TheFreshPrince het volgende:
Wat wordt er verstaan onder "een nieuwe meterkast"?
Alles vanaf de meter kunnen ze gewoon zonder zegel bij en daaronder hebben ze idd zegelrecht nodig.
Rode deel is het domein van je netbeheerder (Enexis, Stedin, Liander, etc).quote:Op maandag 12 december 2022 22:43 schreef Queller het volgende:
[..]
Zover gaat mijn kennis niet. Mijn meterkast is te oud (of zo), dus die gaan ze vervangen.
Spanning eraf! Dat is wat hij zei. Inderdaad om veilig te werken.quote:Op maandag 12 december 2022 22:46 schreef TheFreshPrince het volgende:
Het enige wat ik me kan voorstellen is dat ze de spanning er af willen hebben (om veilig te kunnen werken) en dat dat bij jouw meterkast niet kan.
Oké, dan ga ik er (zonder foto) voorlopig vanuit dat de stroom er niet af te halen is en dat ze het voor de veiligheid willen. Ik weet eigenlijk niet wat de procedure is in dat geval maar er zal iemand bij moeten komen die dat mag doen. Dat kan de netbeheerder zijn (maar daar kan je lastig afspraken mee maken) of een installateur die dat mag doen (met zegelrecht). Dus het lijkt me dat zij dat laatste moeten regelen.quote:Op maandag 12 december 2022 23:00 schreef Queller het volgende:
[..]
Spanning eraf! Dat is wat hij zei. Inderdaad om veilig te werken.
Ik heb wel een foto, maar geen upload-opties meer (kneus en n00bje hier).
Ik heb ze de vraag even voorgelegd. Ben benieuwd wat ze zeggen. Ik heb er niet echt een heel lekker gevoel bij.quote:Op maandag 12 december 2022 23:08 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Oké, dan ga ik er (zonder foto) voorlopig vanuit dat de stroom er niet af te halen is en dat ze het voor de veiligheid willen. Ik weet eigenlijk niet wat de procedure is in dat geval maar er zal iemand bij moeten komen die dat mag doen. Dat kan de netbeheerder zijn (maar daar kan je lastig afspraken mee maken) of een installateur die dat mag doen (met zegelrecht). Dus het lijkt me dat zij dat laatste moeten regelen.
Hij spreekt in ieder geval de waarheid. De leverancier heeft geen zegelrecht, dus hij mag de zegel van je netbeheerder op je hoofdzekering juridisch gezien niet verwijderen om de installatie spanningsloos te kunnen maken.quote:Op maandag 12 december 2022 22:40 schreef Queller het volgende:
Vrijdag komen onze panelen én een nieuwe meterkast. Lang verhaal kort: ik bel de netbeheerder om alvast een afspraak te maken om de boel weer te verzegelen (zo mij door de leverancier verzocht), zegt de netbeheerder: "Dat kunnen ze zelf, tenzij ze geen zegelrecht hebben. En als ze geen zegelrecht hebben, dan mogen ze er helemaal niet aan komen."
Heb ik weer... Iemand hier intelligente gedachten over?
Het is vrij simpel. Die installateur heeft geen zegelrecht, dus mag het bakje met de hoofdzekering niet open maken (daar zit een zegel op).quote:Op maandag 12 december 2022 23:25 schreef Queller het volgende:
[..]
Ik heb ze de vraag even voorgelegd. Ik ben benieuwd wat ze zeggen. Ik heb er niet echt een heel lekker gevoel bij.
Die is wel lekker authentiekquote:Op dinsdag 13 december 2022 11:06 schreef Greys het volgende:
De meterkast van Queller.
[ afbeelding ]
"Heb je zegels voor mijquote:Op dinsdag 13 december 2022 11:17 schreef Vanyel het volgende:
En het bewijs van haar intieme relatie met os Frans.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |