SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.https://www.news.de/wirts(...)es-in-deutschland/1/
https://m.bild.de/bild-pl(...)4882.bildMobile.html
Bepaalde industrien zullen stilgelegd worden, waaronder bepaalde voedingsindustrien.
Tevens worden er gymzalen ingericht om mensen te kunnen warmhouden in de winter
(video in link!)
https://www.npostart.nl/n(...)al&utm_source=tvblik
Stroomopslag tegen stroomtekorten-geen capaciteitSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. Mogelijk geen kerstverlichting en kerstmarkten meer in bv Berlijn om energie te besparen.
https://m.tagesspiegel.de(...)ttps%3A%2F%2Ft.co%2F
Duitsers mogen eigen zwembad niet meer verwarmen met gas , meldt de Duitse minister van Economische Zaken Robert Habeck.
Verder komt er een „stookcontrole” en moeten burgers warmtepompen die niet meer efficint werken vervangen.
https://www.limburger.nl/cnt/dmf20220721_95070101
Een tweet uit Nederland:
Berekening bij Budget Energie, bij gemiddeld gebruik 2 persoons huishouden, hoekhuis en thuis werkend: 7053,95 euro per jaar
https://i.ibb.co/Kw3mQyh/Screenshot-20220804-144521.png
Heden:
Spanje
Alle gebouwen in de publieke sector, maar ook warenhuizen, bioscopen, werkplaatsen, hotels, treinstations, restaurants en luchthavens mogen in de toekomst hun panden koelen tot maar 27 graden in de zomer en verwarmen tot maximaal 19 graden in de winter. Dat is besloten tijdens de wekelijkse kabinetsvergadering in Madrid.
Particulieren worden aangemoedigd om de lichten uit te doen en de jaloezien omlaag te brengen. De Spaanse regering heeft ambtenaren aangemoedigd om meer thuis te werken.
De Spaanse premier Pedro Sanchez stelde vorige week voor dat ministers, ambtenaren en werknemers uit de privsector tijdens de hete zomermaanden geen stropdassen meer dragen
Mevrouw Ribera zei dat de maatregelen zouden duren tot november 2023
https://www.abc.net.au/ne(...)strictions/101293886
https://www.watson.ch/int(...)n-wegen-energiekrise
Frankrijk
Winkels met airconditioning hebben te horen gekregen dat ze hun deuren gesloten moeten houden, anders riskeren ze een boete van 750 euro. Ook buitencafs en barterrassen mogen niet verwarmd of gekoeld worden. Een verbod op lichtreclame tussen 01.00 uur en 06.00 uur is ook uitgebreid tot het hele land.
https://www.euronews.com/(...)lackouts-this-winter
Oostenrijk
Op dit moment wordt er alleen maar nagedacht over waar en hoe in extreme gevallen energie bespaard kan worden, omdat veel locaties afhankelijk zouden zijn van de gasvoorziening. Sterker nog, er wordt ook gesproken over een soort afstandsonderwijs. Als het niet meer mogelijk is om alle klaslokalen te verwarmen, kunnen leerlingen in andere klassen of in de gymzaal samen - en desnoods digitaal - les krijgen.
Wiener Neustadt en Wenen zijn van plan om de verlichting in openbare gebouwen (gedeeltelijk) uit te schakelen. Ook het onderwerp schijnwerpers in stadions wordt momenteel besproken. In kleinere gemeenschappen zouden straten nu kunnen worden uitgerust met bewegingsdetectoren. Volgens de Vereniging van Steden wordt er al gewerkt aan een uitgebreide ombouw naar LED-lampen. Ook wordt gedacht aan het terugdringen van de temperatuur in gebouwen en het beperken van warm water.
https://www.diepresse.com(...)den-energie-lockdown
Zwitserland
Mogelijke stillegging van de skiliften in Zwitserland
Na twee lastige jaren in de wintersportindustrie, lijkt er een andere dreiging te zijn die een ‘normaal’ skiseizoen lastig kan maken. Voor een mogelijke energiecrisis, waar heel Europa zich op voorbereidt, wordt ook in Zwitserland gevreesd. Om goed voorbereid te zijn is het land aan het werken aan een noodplan, waarbij complete stillegging van de skiliften als mogelijkheid wordt voorgehouden. Een rampzalige mogelijkheid voor de toeristische sector, die grote gevolgen met zich meedraagt.
https://skiinformatie.nl/(...)ten-een-mogelijkheid
Belgi
De vraag naar brandhout explodeert. De aanhoudende energiecrisis doet ook Limburgers naar alternatieven voor gas en stookolie zoeken om hun woonst te verwarmen. En dan kom je uit bij brandhout en pellets. En door de houtkoorts, gaat ook de prijs - van dt hout - mee de hoogte in. Goedkoop stoken zit er komende winter dus niet in, ook niet met hout. (zie video in link!)
https://www.tvl.be/nieuws(...)energiecrisis-141726
UK
In het VK verwacht 70% van de pubs dat ze deze winter failliet gaan door de energiekosten.
https://www.theguardian.c(...)er-energy-costs-soar
Fish and chips-winkels worden met "uitsterven" bedreigd door stijgende kosten.
https://www.bbc.com/news/uk-england-somerset-62650572
Britse voedings- en drankensector slaat alarm over CO₂-tekort terwijl fabriek productie stopzet.
De fabriek in Teesside is goed voor een derde van de Britse gasvoorraden die worden gebruikt in tal van industrien en in ziekenhuizen.
https://www.theguardian.c(...)uction-energy-prices
Nederland
Drie energiebedrijven verlagen terugleververgoeding zonnepanelen naar 9 cent
Drie Nederlandse energiemaatschappijen verlagen vanaf begin september de terugleververgoeding die klanten met zonnepanelen ontvangen. Eneco, Oxxio en Woonenergie vergoeden dan nog maar 9 cent per kWh (was 0,56 bij Eneco).
.....Zonder wrijving geen glans
Moet die het wel doen haha.quote:Op vrijdag 23 september 2022 16:59 schreef summer2bird het volgende:
De link klopte niet, dit is de goeie link naar de voorbeeldbrief om bezwaar aan te tekenen:
https://www.consuwijzer.n(...)mijn-tariefwijziging
Hij mag momenteel technisch gezien 'aan het verliezen' zijn, maar dat maakt hem niet minder gevaarlijk en komt er ook geen ruimte vrij voor de-escalatie.quote:Op vrijdag 23 september 2022 16:00 schreef Jaeger85 het volgende: [..] Hij is aan het verliezen. Daarom wanhoopsacties als mobilisatie, de gaskraan dichtdraaien, nepreferenda en dreigen met kernwapens.
Dat idee hadden wij ook...... na een constructieberekening was die gewichts & windveerbelasting, geen goed idee meer.quote:Op vrijdag 23 september 2022 13:05 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Vooral houden als je zonnepanelen neemt dan kun je nog normaal je geld terug krijgen.
Ik denk dat er op ons huis niet eens plaats is voor zonnepanelen dan moet ik ze al op een dakkapel zetten.
Doe niet zo dom. Iedereen en z'n grootmoeder weet inmiddels toch wel dat Doel 3 uit veiligheidsoverwegingen stilgelegd wordt? Is ook gewoon oude meuk en zijn in het verleden al problemen mee geweest.quote:
Jaja je bent heel elitair, we weten het nu welquote:Op vrijdag 23 september 2022 17:37 schreef Scjvb het volgende:
k wij in de beste Haerlemsche families en kringen zullen aankomende winter blijven profiteren van alle nog voorhanden zijnde warmtebronnen, waar mogelijk.
Je zou 'n beetje in de kou gaan zitten als dat financieel gezien niet noodzakelijk is, kom zeg!
Kan nog jaren mee.quote:Op vrijdag 23 september 2022 17:38 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Doe niet zo dom. Iedereen en z'n grootmoeder weet inmiddels toch wel dat Doel 3 uit veiligheidsoverwegingen stilgelegd wordt? Is ook gewoon oude meuk en zijn in het verleden al problemen mee geweest.
Of heb jij liever dat de grenzen van de veiligheid van een kerncentrale opgezocht worden?
Stupide tweet for the win, de Belgische reactors zijn al jaren helemaal of deels stilgelegd vanwege veiligheids problemen met die centrales.quote:
Hey Willempie, je bent er een paar vergeten. Fixed that for you.quote:Op vrijdag 23 september 2022 17:00 schreef YoungDriller het volgende:
Wonen aan de Veluwe
Houtkachels
Hout stropen
Dikke vinger aan Rutte
Uitkering leef![]()
Jagen op de veluwe in de winter
Mxima raken voor het vaderland
Wc potten gooien![]()
Alles van Mora![]()
Ja, jij zal het vast veel beter weten dan de directeur van dat ding en de Belgische nucleaire waakhond.quote:
Na renovatie kan ie nog jaren mee zeggen internationale experten.quote:Op vrijdag 23 september 2022 17:59 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ja, jij zal het vast veel beter weten dan de directeur van dat ding en de Belgische nucleaire waakhond.
Wel eens een in bedrijf zijnde kernreactor gerenoveerd?quote:Op vrijdag 23 september 2022 18:04 schreef weetjewel5 het volgende:
[..]
Na renovatie kan ie nog jaren mee zeggen internationale experten.
nee jij?quote:Op vrijdag 23 september 2022 18:04 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Wel eens een in bedrijf zijnde kernreactor gerenoveerd?
Nee. Daarom sta ik ook niet op m'n achterste poten als ze dat ding stil leggen. Ik weet namelijk niet waar ik over praat. Het enige wat dan over blijft is m'n onderbuik.quote:
Hij geeft men zijn vrienden een dikke middelvinger naar de onfortuinlijken en jongere en toekomstige onfortuinlijke generaties.quote:Op vrijdag 23 september 2022 17:38 schreef summer2bird het volgende:
[..]
Jaja je bent heel elitair, we weten het nu wel
Dat was ik meen, dr. G.J. Wijers (D66) in Kabinet Kok 1995.quote:Op vrijdag 23 september 2022 18:32 schreef Alpha0 het volgende:
Komt het er nou op neer dat klanten met een vast contract konden overstappen naar een andere aanbieder als ze dachten een betere deal te krijgen en daarvoor slechts een overstapboete van een paar tientjes hoefde te betalen of zo?Als energiebedrijf valt daar niet naar te handelen natuurlijk. Misschien wel als prijzen laag zijn, niet zoals het nu is. Welke ambtenaar / minister / staatssecretaris heeft dit op zijn geweten?
Het is inderdaad vaak hopeloos naef. Het is eigenlijk een oorlog die geen van beide partijen echt kan winnen.quote:Op vrijdag 23 september 2022 17:23 schreef RapaNui het volgende:
[..]
Hij mag momenteel technisch gezien 'aan het verliezen' zijn, maar dat maakt hem niet minder gevaarlijk en komt er ook geen ruimte vrij voor de-escalatie.
Tot nu toe is sinds uitbraak van de oorlog alleen maar escalatie geweest. Het punt hier is dat veelal wordt gedacht: hij is aan het verliezen, dus is het einde van de oorlog in zicht. En dan heeft het Westen gewonnen en dan is het klaar.
Zover is het nog lang niet. Zolang er geen de-escalatie is, is hij ook niet 'aan het verliezen'. Ook niet als er op TV en in de westerse media wordt gezegd 'hij is aan het verliezen'.
De situatie wordt mijns inziens onderschat. 'Hij is aan het verliezen' is niets anders dan een zoethoudertje totdat er werkelijk de-escalatie o.i.d. optreedt.
Dan ben je niet op de hoogte. Uit onderzoek bleken de scheurtjes geen scheurtjes en was het volkomen veilig.quote:Op vrijdag 23 september 2022 17:38 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Doe niet zo dom. Iedereen en z'n grootmoeder weet inmiddels toch wel dat Doel 3 uit veiligheidsoverwegingen stilgelegd wordt? Is ook gewoon oude meuk en zijn in het verleden al problemen mee geweest.
Of heb jij liever dat de grenzen van de veiligheid van een kerncentrale opgezocht worden?
Inderdaad. Hij leest waarschijnlijk de krant beter. Het ging om luchtblaasjes ofzo. Maar geen gevaar. Is gewoon onderzocht.quote:Op vrijdag 23 september 2022 17:59 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ja, jij zal het vast veel beter weten dan de directeur van dat ding en de Belgische nucleaire waakhond.
Ik zit ook bij Essent waar heb jij hem heen gestuurd ga dit ook natuurlijk doen.quote:Op vrijdag 23 september 2022 17:38 schreef summer2bird het volgende:
Ik heb de email met de bezwaarbrief verzonden. Ben benieuwd.
Wel echt raar bij Essent dat je nergens op de website een emailadres kan vinden
Ik kon online 2 emailadressen vinden van Essent, voor de zekerheid naar beide gestuurd: antwoordconsument@essent.nl enquote:Op vrijdag 23 september 2022 20:31 schreef Nicksanders het volgende:
[..]
Ik zit ook bij Essent waar heb jij hem heen gestuurd ga dit ook natuurlijk doen.
Super lekker mailen. Hopelijk doet iedereen t.quote:Op vrijdag 23 september 2022 20:54 schreef summer2bird het volgende:
[..]
Ik kon online 2 emailadressen vinden van Essent, voor de zekerheid naar beide gestuurd: antwoordconsument@essent.nl en
email@essent.nl
Hun hoofdkantoor staat op dit adres:
Essent Hoofdkantoor
Willemsplein 4
5211 AK Den Bosch
Succes
Dat mag haar interieurverzorgster waarschijnlijk doen.quote:Op zaterdag 24 september 2022 08:02 schreef VEM2012 het volgende:
Want wie gelooft er nu dat een Minister tijd neemt om rustig iedere dag een deel van de vaat met de hand af te wassen? En dat uit ‘kostenbesparingen’? Rly?
Dat is natuurlijk afhankelijk waar je je was ophangt. Dus wanneer jij je was boven laat drogen, en normaal ventileert bespaar je gewoon energie.quote:Op zaterdag 24 september 2022 08:32 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat mag haar interieurverzorgster waarschijnlijk doen.![]()
Je opmerking over drogen vind ik wel interessant, want ik wil zelf de droger alleen nog maar voor handdoeken gebruiken. Tot nog toe heb ik de was steeds buiten op kunnen hangen. Maar jij zegt dus: doe vooral de droger aan in de winter?
Hoe werkt dat met ventileren eigenlijk? De lucht die van buiten komt heeft toch een hogere luchtvochtigheid?quote:Op zaterdag 24 september 2022 08:36 schreef patrickt37 het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk afhankelijk waar je je was ophangt. Dus wanneer jij je was boven laat drogen, en normaal ventileert bespaar je gewoon energie.
Verder wil je ook niet dat je huis te droog wordt. Dit is slecht voor je meubelen en gezondheid.
De ideale luchtvochtigheid ligt tussen de 40 en 60%. Dus dat doe je goed.quote:Op zaterdag 24 september 2022 08:43 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Hoe werkt dat met ventileren eigenlijk? De lucht die van buiten komt heeft toch een hogere luchtvochtigheid?
Wij zitten het merendeel van het jaar prima wat luchtvochtigheid betreft. Dit is de periode van het jaar dat die wat aan de hoge kant is (60-65%), maar straks is er een periode waarin de lucht droog is en het percentage onder de 40% dreigt te komen. Dat is wel een mooie periode om de was binnen op te hangen.
Daar heeft ze een Tipi Wan voor die nu extra moet overwerken want er gaan nogal wat kopjes doorheen op een dag.quote:Op zaterdag 24 september 2022 08:02 schreef VEM2012 het volgende:
Vandaag in de Telegraaf een (compleet nietszeggend) interview met Kaag. Een vraag en haar antwoord erop sprong eruit:
Wat moet u persoonlijk laten vanwege de torenhoge inflatie en stijgende prijzen?
„Ik ben er nog niet helemaal achter wat de duurste apparaten zijn, maar ik gebruik de droger niet meer. Ik was ook de kopjes weer met de hand af. Het is onnodig energieverbruik. Ik doe het uit kostenbesparing, niet als verduurzamingsprikkel. Maar als ik laat thuiskom en ik heb te veel vaat, doe ik de afwasmachine nog steeds aan.”
Nou is het natuurlijk een naaistreek om deze vraag te stellen, want natuurlijk hoeft Kaag niets te laten vanwege de inflatie en als ze dat zegt, dan kun je vervolgens haar daarmee om de oren slaan als ‘ze heeft helemaal niet door wat er speelt’, enz.
Maar toch: dit is wel heel slecht gelogen. Om twee redenen: een vaatwasser is zuiniger dan met de hand afwassen en binnenshuis drogen (waar je niet aan ontkomt als je de droger nooit gebruikt) kost ook meer energie (want een vochtig huis is veel lastiger op te warmen). Dus haar ‘besparingen’ zijn geen besparingen. Maar sowieso, hoe dom denkt zij wel niet dat de lezer is? Want wie gelooft er nu dat een Minister tijd neemt om rustig iedere dag een deel van de vaat met de hand af te wassen? En dat uit ‘kostenbesparingen’? Rly?
Uit haar leugens blijkt weer eens hoe ver verwijderd politici zijn van de dagelijkse realiteit. Het is nu toevallig Kaag, morgen is er weer een ander die een achterlijke uitspraak doet.
Nee hoor. Waarschijnlijk gaan haar bordjes en kopjes in de vaatwasser bij het restaurant en lunchroomquote:Op zaterdag 24 september 2022 08:49 schreef Noek het volgende:
[..]
Daar heeft ze een Tipi Wan voor die nu extra moet overwerken want er gaan nogal wat kopjes doorheen op een dag.
Ons huis hangt vol met sensoren, dus ik kan op die manier in een app op elk moment de luchtvochtigheid van elk vertrek in huis zien. Dat is heel leerzaam geweest. We zitten nu in de periode dat het weer omslaat maar de verwarming nog niet volop draait. Ik weet van voorgaande jaren dat de luchtvochtigheid bij ons in huis dan hoog is. Eerst baarde me dat zorgen, want ik wil geen vochtproblemen in huis, maar inmiddels weet ik dat de luchtvochtigheid snel daalt als de verwarming volop aanstaat.quote:Op zaterdag 24 september 2022 08:46 schreef patrickt37 het volgende:
[..]
De ideale luchtvochtigheid ligt tussen de 40 en 60%. Dus dat doe je goed.
Hoe meet jij de luchtvochtigheid?
quote:Op zaterdag 24 september 2022 08:46 schreef Heph844 het volgende:
Ik heb een vorstelijk salaris, dus ik heb er persoonlijk weinig last van. Daarom verhogen we in de nieuwe begroting ook de belastingen voor mensen als ik. Ik zet wel de verwarming een graadje lager omdat we collectief moeten proberen gas te besparen.
Echt, hoe moeilijk kan je het maken voor jezelf![]()
Lucht van buiten heeft in de herfst en winter regelmatig een hoge relatieve luchtvochtigheid.quote:Op zaterdag 24 september 2022 08:43 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Hoe werkt dat met ventileren eigenlijk? De lucht die van buiten komt heeft toch een hogere luchtvochtigheid?
Wij zitten het merendeel van het jaar prima wat luchtvochtigheid betreft. Dit is de periode van het jaar dat die wat aan de hoge kant is (60-65%), maar straks is er een periode waarin de lucht droog is en het percentage onder de 40% dreigt te komen. Dat is wel een mooie periode om de was binnen op te hangen.
Misschien een idee om je woonkamer te verwarmen met een airco? Een airco haalt ook vocht uit je ruimte, dus sneller op temperatuur. Mijn airco staat klaar om te worden gehangen. Dit gaat mij een besparing opleveren van 1000m gas. Verbruik zal rond de 1300kwh zijn. Bijkomend voordeel is dat je in de zomer ook lekker kan koelen.quote:Op zaterdag 24 september 2022 08:52 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ons huis hangt vol met sensoren, dus ik kan op die manier in een app op elk moment de luchtvochtigheid van elk vertrek in huis zien. Dat is heel leerzaam geweest. We zitten nu in de periode dat het weer omslaat maar de verwarming nog niet volop draait. Ik weet van voorgaande jaren dat de luchtvochtigheid bij ons in huis dan hoog is. Eerst baarde me dat zorgen, want ik wil geen vochtproblemen in huis, maar inmiddels weet ik dat de luchtvochtigheid snel daalt als de verwarming volop aanstaat.
Ik zie nu een heel duidelijke correlatie tussen temperatuur en luchtvochtigheid: de koudste vertrekken in het huis hebben de hoogste luchtvochtigheid.
Ik snap alles tot je laatste zin wel, maar in hoeverre zorgt ventilatie ervoor dat de luchtvochtigheid niet te hoog wordt? Mijn idee zou zijn dat die vertrekken kouder worden en een hogere luchtvochtigheid krijgen. Maar goed, misschien is dit te offtopic.quote:Op zaterdag 24 september 2022 08:54 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Lucht van buiten heeft in de herfst en winter regelmatig een hoge relatieve luchtvochtigheid.
Het percentage relatieve luchtvochtigheid geeft aan in hoeverre de lucht, bij de temperatuur die de lucht op dat moment heeft, is verzadigd met vocht.
Bij een relatieve luchtvochtigheid van 0% zit er geen vocht in de lucht, boven de 99% vormen de watermoleculen druppels (mist) omdat er dan zoveel vocht aanwezig is dat dit niet 'oplost' in de lucht.
Koude lucht kan echter vl minder vocht in zich opnemen dan warme lucht. Wanneer je koude vochtige lucht gaat verwarmen, daalt de relatieve luchtvochtigheid dan ook. Zonder dat er door die temperatuurstijging vocht uit de lucht verdwijnt. Dit effect zorgt er voor dat de lucht in huis vaak relatief weinig vocht bevat.
Die relatief droge lucht kan weer makkelijk vocht opnemen van de natte kleding op je wasrekje. Waardoor je was dus goed kan drogen. En het drogen van je was helpt dan weer om je luchtvochtigheid op peil te houden.
In een huis met voldoende ventilatie zal het dagelijks drogen van een wasje op een wasrek echt niet tot vochtproblemen leiden.
No thanks, heb net een warmtepomp en heb geen behoefte aan koeling in de zomer. 't Is hier Spanje niet.quote:Op zaterdag 24 september 2022 08:56 schreef patrickt37 het volgende:
[..]
Misschien een idee om je woonkamer te verwarmen met een airco? Een airco haalt ook vocht uit je ruimte, dus sneller op temperatuur. Mijn airco staat klaar om te worden gehangen. Dit gaat mij een besparing opleveren van 1000m gas. Verbruik zal rond de 1300kwh zijn. Bijkomend voordeel is dat je in de zomer ook lekker kan koelen.
Ja. Mits je wel een moderne hebt.quote:Op zaterdag 24 september 2022 08:32 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat mag haar interieurverzorgster waarschijnlijk doen.![]()
Je opmerking over drogen vind ik wel interessant, want ik wil zelf de droger alleen nog maar voor handdoeken gebruiken. Tot nog toe heb ik de was steeds buiten op kunnen hangen. Maar jij zegt dus: doe vooral de droger aan in de winter?
Ventilatie zorgt er voor dat warme lucht die in absolute hoeveelheid veel vocht bevat naar buiten wordt afgevoerd en er koude lucht die in absolute zin weinig vocht bevat (ondanks de hoge relatieve luchtvochtigheid) wordt toegevoegd aan de lucht in de woning. Die koude lucht wordt in de woning vervolgens verwarmd, waardoor de relatieve vochtigheid van die koude lucht (en daarmee ook het gemiddelde in de kamer) daalt.quote:Op zaterdag 24 september 2022 08:59 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik snap alles tot je laatste zin wel, maar in hoeverre zorgt ventilatie ervoor dat de luchtvochtigheid niet te hoog wordt? Mijn idee zou zijn dat die vertrekken kouder worden en een hogere luchtvochtigheid krijgen. Maar goed, misschien is dit te offtopic.
Dat valt wel mee hoor. Ik heb mijn huis in Nederland tussen de 45-25% (het schommelt uiteraard). Dat is in theorie wat te laag. Nergens last van.quote:Op zaterdag 24 september 2022 08:36 schreef patrickt37 het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk afhankelijk waar je je was ophangt. Dus wanneer jij je was boven laat drogen, en normaal ventileert bespaar je gewoon energie.
Verder wil je ook niet dat je huis te droog wordt. Dit is slecht voor je meubelen en gezondheid.
Eens. Maar je verwacht gewoon iets meer van een Minister dan van het volk, nietwaar?quote:Op zaterdag 24 september 2022 08:55 schreef Heph844 het volgende:
Ik vind Kaag met haar voorbeelden trouwens juist wl exemplarisch voor ‘het volk’. Ik heb in mijn omgeving ook mensen die druk bezig zijn met elke dag hun telefoonoplader uit het stopcontact te trekken. Mijn buurman heeft zijn elektrische deurbel uitgeschakeld om stroom te besparen. Prima hoor, maar de grote energiebesparingen laten ze liggen. Mensen hebben over het algemeen geen idee waar de kosten zitten.
Dank je.quote:Op zaterdag 24 september 2022 09:04 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Ventilatie zorgt er voor dat warme lucht die in absolute hoeveelheid veel vocht bevat naar buiten wordt afgevoerd en er koude lucht die in absolute zin weinig vocht bevat (ondanks de hoge relatieve luchtvochtigheid) wordt toegevoegd aan de lucht in de woning. Die koude lucht wordt in de woning vervolgens verwarmd, waardoor de relatieve vochtigheid van die koude lucht (en daarmee ook het gemiddelde in de kamer) daalt.
Ze komt een tikkeltje elitair over.quote:Op zaterdag 24 september 2022 08:46 schreef Heph844 het volgende:
Ik heb een vorstelijk salaris, dus ik heb er persoonlijk weinig last van. Daarom verhogen we in de nieuwe begroting ook de belastingen voor mensen als ik. Ik zet wel de verwarming een graadje lager omdat we collectief moeten proberen gas te besparen.
Echt, hoe moeilijk kan je het maken voor jezelf![]()
Uiteraard is dat geen probleem. Maar wanneer je luchtvochtigheid extreem langdurig te laag is, is dit in ieder geval niet bevorderlijk voor al het hout in je huis.quote:Op zaterdag 24 september 2022 09:04 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Dat valt wel mee hoor. Ik heb mijn huis in Nederland tussen de 45-25% (het schommelt uiteraard). Dat is in theorie wat te laag. Nergens last van.
Het is jammer dat we nog steeds hopeloos achterlopen qua ventilatie en nog steeds geen balansventilatie als harde eis stellen. Daarmee kun je immers middels een enthalpiewisselaar ook vocht terugwinnen. Bij koud weer bespaar je zo 2000 watt of meer aan warmteverlies. Dan zouden ineens heel wat meer huizen lage energielasten hebben.quote:Op zaterdag 24 september 2022 09:04 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Ventilatie zorgt er voor dat warme lucht die in absolute hoeveelheid veel vocht bevat naar buiten wordt afgevoerd en er koude lucht die in absolute zin weinig vocht bevat (ondanks de hoge relatieve luchtvochtigheid) wordt toegevoegd aan de lucht in de woning. Die koude lucht wordt in de woning vervolgens verwarmd, waardoor de relatieve vochtigheid van die koude lucht (en daarmee ook het gemiddelde in de kamer) daalt.
Kom je nu pas tot die conclusie?quote:Op zaterdag 24 september 2022 09:43 schreef Van_Poppel het volgende:
[..]
Ze komt een tikkeltje elitair over.
Inderdaad. "Wie zijn die mensen" daar in Den Haag.quote:Op zaterdag 24 september 2022 08:02 schreef VEM2012 het volgende:
Vandaag in de Telegraaf een (compleet nietszeggend) interview met Kaag. Een vraag en haar antwoord erop sprong eruit:
Wat moet u persoonlijk laten vanwege de torenhoge inflatie en stijgende prijzen?
„Ik ben er nog niet helemaal achter wat de duurste apparaten zijn, maar ik gebruik de droger niet meer. Ik was ook de kopjes weer met de hand af. Het is onnodig energieverbruik. Ik doe het uit kostenbesparing, niet als verduurzamingsprikkel. Maar als ik laat thuiskom en ik heb te veel vaat, doe ik de afwasmachine nog steeds aan.”
Nou is het natuurlijk een naaistreek om deze vraag te stellen, want natuurlijk hoeft Kaag niets te laten vanwege de inflatie en als ze dat zegt, dan kun je vervolgens haar daarmee om de oren slaan als ‘ze heeft helemaal niet door wat er speelt’, enz.
Maar toch: dit is wel heel slecht gelogen. Om twee redenen: een vaatwasser is zuiniger dan met de hand afwassen en binnenshuis drogen (waar je niet aan ontkomt als je de droger nooit gebruikt) kost ook meer energie (want een vochtig huis is veel lastiger op te warmen). Dus haar ‘besparingen’ zijn geen besparingen. Maar sowieso, hoe dom denkt zij wel niet dat de lezer is? Want wie gelooft er nu dat een Minister tijd neemt om rustig iedere dag een deel van de vaat met de hand af te wassen? En dat uit ‘kostenbesparingen’? Rly?
Uit haar leugens blijkt weer eens hoe ver verwijderd politici zijn van de dagelijkse realiteit. Het is nu toevallig Kaag, morgen is er weer een ander die een achterlijke uitspraak doet.
Vermakelijk en uiterst triest hoe losgezongen ook Kaag is van de werkelijkheid. Met de hand steeds een paar kopjes afwassen is veel duurder dat de vaatwasser opvullen en die dan laten draaien. Binnenhuis drogen is idd vaak geen optie in een gesoleerd & tochtdicht huis, het vocht moet ergens naartoe.quote:Op zaterdag 24 september 2022 08:02 schreef VEM2012 het volgende:
Vandaag in de Telegraaf een (compleet nietszeggend) interview met Kaag. Een vraag en haar antwoord erop sprong eruit:
Wat moet u persoonlijk laten vanwege de torenhoge inflatie en stijgende prijzen?
„Ik ben er nog niet helemaal achter wat de duurste apparaten zijn, maar ik gebruik de droger niet meer. Ik was ook de kopjes weer met de hand af. Het is onnodig energieverbruik. Ik doe het uit kostenbesparing, niet als verduurzamingsprikkel. Maar als ik laat thuiskom en ik heb te veel vaat, doe ik de afwasmachine nog steeds aan.”
Nou is het natuurlijk een naaistreek om deze vraag te stellen, want natuurlijk hoeft Kaag niets te laten vanwege de inflatie en als ze dat zegt, dan kun je vervolgens haar daarmee om de oren slaan als ‘ze heeft helemaal niet door wat er speelt’, enz.
Maar toch: dit is wel heel slecht gelogen. Om twee redenen: een vaatwasser is zuiniger dan met de hand afwassen en binnenshuis drogen (waar je niet aan ontkomt als je de droger nooit gebruikt) kost ook meer energie (want een vochtig huis is veel lastiger op te warmen). Dus haar ‘besparingen’ zijn geen besparingen. Maar sowieso, hoe dom denkt zij wel niet dat de lezer is? Want wie gelooft er nu dat een Minister tijd neemt om rustig iedere dag een deel van de vaat met de hand af te wassen? En dat uit ‘kostenbesparingen’? Rly?
Uit haar leugens blijkt weer eens hoe ver verwijderd politici zijn van de dagelijkse realiteit. Het is nu toevallig Kaag, morgen is er weer een ander die een achterlijke uitspraak doet.
Heeft niets van doen met externe verhogingen maar met het feit dat ze een verhoging minimaal 30 dagen vantevoren moeten melden. En niet 1 week zoals nu is gebeurd.quote:Op zaterdag 24 september 2022 11:33 schreef ootjekatootje het volgende:
Klanten met extreme verhogingen worden gevraagd deze brief op te sturen naar hun leverancier.
https://www.consuwijzer.n(...)mijn-tariefwijziging
Goed bedoeld maar verlies van eigen energie. Het gaat geen sikkepit helpen om de rekening te verlagen, sterker; door de maatschappij op te zadelen met protesten, gaat die rekening (straks) alleen maar - op tijd - omhoog.quote:Op zaterdag 24 september 2022 11:33 schreef ootjekatootje het volgende:
Klanten met extreme verhogingen worden gevraagd deze brief op te sturen naar hun leverancier.
https://www.consuwijzer.n(...)mijn-tariefwijziging
Balansventilatie in een bestaande woning die daar niet voor ontworpen was, kost all snel tussen de 5.000 - 8.000 en ws veel meer indien ook - doorgaans - de constructie moet worden aangepast.quote:Op zaterdag 24 september 2022 09:54 schreef Confetti het volgende:
[..]
Het is jammer dat we nog steeds hopeloos achterlopen qua ventilatie en nog steeds geen balansventilatie als harde eis stellen. Daarmee kun je immers middels een enthalpiewisselaar ook vocht terugwinnen. Bij koud weer bespaar je zo 2000 watt of meer aan warmteverlies. Dan zouden ineens heel wat meer huizen lage energielasten hebben.
Nee, in Nederland zijn we bezig met de led verlichting uurtje eerder uitdoen en op 34 graden ipv 37 graden douchen.
Ik vrees dat dit de komende jaren heel zorgvuldig moet worden uitgezocht voordat men - als het kalf verdronken is - met een Haagse regeling gaat komen. Nu is er nog even uitstel maar per 1/1/23 verbleken de prijzen.quote:Op zaterdag 24 september 2022 11:49 schreef Momo het volgende:
Hopelijk vinden ze snel een oplossing voor stadswarmte...
[ twitter ]
Dit soort bedragen zijn echt hoog, gemiddeld verbruik is 40 GJ in Nederland.
Was drogen in huis werkt maar voor 1a 2 uurtjes daarna daalt de relatieve luchtvochtigheid net zo snel weer.quote:Op zaterdag 24 september 2022 08:54 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Die relatief droge lucht kan weer makkelijk vocht opnemen van de natte kleding op je wasrekje. Waardoor je was dus goed kan drogen. En het drogen van je was helpt dan weer om je luchtvochtigheid op peil te houden.
In een huis met voldoende ventilatie zal het dagelijks drogen van een wasje op een wasrek echt niet tot vochtproblemen leiden.
Welke?quote:Op zaterdag 24 september 2022 08:55 schreef Heph844 het volgende:
Prima hoor, maar de grote energiebesparingen laten ze liggen.
Oorzaak is vooral de manier hoe de meeste woningbouw in Nederland plaatsvindt. Namelijk projectmatige bouw in opdracht van projectontwikkelaars.quote:Op zaterdag 24 september 2022 11:55 schreef Vallon het volgende:
[..]
Probleem is vooral steeds achter de wagen lopen en ergens een schuld(gevoel) neerleggen. Het huis van 1990 of 2000 of zelfs 2010 was bij bouw up to date maar kon niet weten/vermoeden dat decennia later, de regels en overwegingen van uitgangspunten veranderen.
Dit heet marktwerking; en dan is het wat de gek, net als voor energie er voor wil en moet betalen.quote:Op zaterdag 24 september 2022 12:58 schreef Ivo1985 het volgende:
Een projectontwikkelaar heeft als doel zo veel mogelijk winst maken. Die winst maak je door voor alles wat niet zichtbaar is en dus niet bijdraagt aan de eerste 'beleving' van het huis zo goedkoop mogelijk uit te voeren.
Ieders omstyandigheden zijn anders en daarom zijn stelligheden niet zomaar te maken.quote:Op zaterdag 24 september 2022 12:07 schreef mrevil1337 het volgende:
[..]
Was drogen in huis werkt maar voor 1a 2 uurtjes daarna daalt de relatieve luchtvochtigheid net zo snel weer.
Het klopt is een fabeltje dat natte was veel bijdraagt aan de luchtvochtigheid in huis dan ventileer je simpelweg niet.
Bij een redelijk geisolleerde huis hoef je boven niet actief te verwarmen, blijft voldoende warm.
Jeetje dat is een groot verschil danquote:Op zaterdag 24 september 2022 13:21 schreef Vallon het volgende:
[..]
Ieders omstyandigheden zijn anders en daarom zijn stelligheden niet zomaar te maken.
We hebben een redelijk gesoleerd huis en wanneer we de was te drogen hangen, merken wij dat dagenlang.
Wij moeten echt de (lucht)vochtigheidsmeter in de gaten houden om te voorkomen dat zaken gaan (be)schimmelen.
En nee, met 2x30min ventileren; ververs je wel de lucht maar haal je zeker niet te vochtigheid - die in de muren zit - weg.
Dit soort bedrijven hebben een catch all.quote:Op vrijdag 23 september 2022 20:54 schreef summer2bird het volgende:
[..]
Ik kon online 2 emailadressen vinden van Essent, voor de zekerheid naar beide gestuurd: antwoordconsument@essent.nl en
email@essent.nl
Hun hoofdkantoor staat op dit adres:
Essent Hoofdkantoor
Willemsplein 4
5211 AK Den Bosch
Succes
Nee, die situatie is juist een voorbeeld van een door de overheid gecreerd gebrek aan marktwerking. Al decennia lang worden er op de meeste grootschalige nieuwbouw locaties amper vrije kavels uitgegeven. En als ze er al zijn, dan legt de gemeente in de meeste gevallen bij voorbaat al vast in het 'kavelpaspoort' dat er op die kavels alleen een riante woning gebouwd mag worden die voor het gros onbetaalbaar is. Vrij een kavel kiezen van een zelf gekozen oppervlakte en vervolgens vrij het bouwvolume bepalen naar gelang budget en zelf je aannemer opdracht geven is er in Nederland nauwelijks bij, afgezien van de rijkste 10% ofzo en een enkele gelukkige die voor een kleinere kavel wordt ingeloot.quote:Op zaterdag 24 september 2022 13:12 schreef Vallon het volgende:
Ik pik er dit even uit...
[..]
Dit heet marktwerking; en dan is het wat de gek, net als voor energie er voor wil en moet betalen.
Eerder gezegd, de prijs van een goed wordt alleen bepaald door de omstandigheden.
Martkwerking is goed mits eenmaal iedereen - en ik ben zelfs geneigd, te zeggen onvoorwaardelijk - mag/kan rekenen op een bepaald leefminimum.
Ventileren moet je dan ook continue doen, 24 uur per dag. Op laag niveau bij afwezigheid of n persoon in huis, midden niveau bij 2-4 personen in huis en hoog niveau bij een huis vol bezoek. Die 30 minuten de ramen open zetten heet 'even luchten' en is geen ventileren.quote:Op zaterdag 24 september 2022 13:21 schreef Vallon het volgende:
[..]
Ieders omstyandigheden zijn anders en daarom zijn stelligheden niet zomaar te maken.
We hebben een redelijk gesoleerd huis en wanneer we de was te drogen hangen, merken wij dat dagenlang.
Wij moeten echt de (lucht)vochtigheidsmeter in de gaten houden om te voorkomen dat zaken gaan (be)schimmelen.
En nee, met 2x30min ventileren; ververs je wel de lucht maar haal je zeker niet te vochtigheid - die in de muren zit - weg.
Maar krijg je dat van oktober dan met terugwerkende kracht terug?quote:Op zaterdag 24 september 2022 14:32 schreef RapaNui het volgende:
Weer mail ontvangen van Eneco:
Belangrijk: we hebben in je huidige tarieven en termijnbedrag nog geen rekening gehouden met het prijsplafond. Wanneer alle maatregelen definitief zijn informeren we je over de juiste hoogte van je termijnbedrag.
Maar dusdanig goed ventileren is in veel huizen lastig omdat er geen ventilatiesysteem is maar hoogstens een roostertje hier en daar en zal het vooral dmv ramen open zetten moeten. In de zomer is dat niet zo snel een punt maar de rest van het jaar zit je dan al snel met het dilemma warmte versus ventilatie. Voorheen kon je nog wel wegkomen met raam open n verwarming aan, dat was dan niet echt zuinig maar het was ook geen compleet maffe keuze. Maar met de huidige prijzen is dat eigenlijk gewoon niet meer te doen, wel voor kortere tijd maar dan zit je dus in categorie ‘even luchten’.quote:Op zaterdag 24 september 2022 14:35 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Ventileren moet je dan ook continue doen, 24 uur per dag. Op laag niveau bij afwezigheid of n persoon in huis, midden niveau bij 2-4 personen in huis en hoog niveau bij een huis vol bezoek. Die 30 minuten de ramen open zetten heet 'even luchten' en is geen ventileren.
er zijn gewoon richtlijnen hoor hoeveel ventilatie je moet toepassen in een woning. Ik zal eens zoeken, maar je kan dan prima een rooster maken met die oppervlakte.quote:Op zaterdag 24 september 2022 15:57 schreef vPlien het volgende:
[..]
Maar dusdanig goed ventileren is in veel huizen lastig omdat er geen ventilatiesysteem is maar hoogstens een roostertje hier en daar en zal het vooral dmv ramen open zetten moeten. In de zomer is dat niet zo snel een punt maar de rest van het jaar zit je dan al snel met het dilemma warmte versus ventilatie. Voorheen kon je nog wel wegkomen met raam open n verwarming aan, dat was dan niet echt zuinig maar het was ook geen compleet maffe keuze. Maar met de huidige prijzen is dat eigenlijk gewoon niet meer te doen, wel voor kortere tijd maar dan zit je dus in categorie ‘even luchten’.
Op de lange termijn zijn dit soort dingen wel op te lossen dmv modernisatie van woningen, maarja dat is dus lange termijn.
Ah thanks voor het opzoeken, dat valt inderdaad wel te overzien. En ik kan me ook voorstellen dat als je qua roosters niet goed zit dat de ramen dan ook nog achter lopen dus dat is dan wel even een project maar je hebt dan wel gelijk twee vliegen in een klap als je nieuwe ramen incl roosters plaatst.quote:Op zaterdag 24 september 2022 16:04 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
er zijn gewoon richtlijnen hoor hoeveel ventilatie je moet toepassen in een woning. Ik zal eens zoeken, maar je kan dan prima een rooster maken met die oppervlakte.
[edit]2 roosters van ca 0.1 m2 is genoeg voor een typische woonkamer.
Veel hangt ook samen met de bouwconstructie en de "adembaardheid" van de muren. Het huis hier is relatief stabiel en vocht komt er moeilijk in en uit. Warmtebeleving zit 'm idd ook hoe vochtig het is. Idd. 30% is te droog en 90% weer te nat. Ideaal is tussen de 40 en 60%.quote:Op zaterdag 24 september 2022 13:54 schreef vPlien het volgende:
[..]
Jeetje dat is een groot verschil danQua isolatie denk ik altijd aan warmte en tocht maar valt dus wat betreft luchtvochtigheid ook niet te onderschatten!
In de winter tuimelt hier de luchtvochtigheid naar rond de 30%, ik heb daar vrij snel last van ivm gezondheid. Dat we de was binnen drogen is het enige wat echt een beetje zoden aan de dijk zet maar helpt hier helaas maar een paar uur of met wat mazzel een dag en hebben vaak maar 1 of 2 dagen per week was hangen. Ik heb vorige winter overal al van die ouderwetse bakjes met water aan de radiatoren gehangen (de blokker heeft ze nog) en dat helpt wel met een paar procentjes maar geen wereld van verschil dus. Hier energielabel D en overal tocht dus dat verklaart wel waarom het lastig op pijl te houden is.
Door dat aan ieder individu over te laten staat de consument heel zwak. Terwijl we een ACM daarvoor hebben. Schandelijk.quote:Op zaterdag 24 september 2022 11:33 schreef ootjekatootje het volgende:
Klanten met extreme verhogingen worden gevraagd deze brief op te sturen naar hun leverancier.
https://www.consuwijzer.n(...)mijn-tariefwijziging
oplichters@essent.nl komt ook aanquote:Op zaterdag 24 september 2022 13:58 schreef Za het volgende:
[..]
Dit soort bedrijven hebben een catch all.
Dus ook wanneer je zou mailen naar hondenmand@essent.nl komt het bij hen aan.
Ik zou kiezen voor service, klantenservice, klachten, administratie oid.
Wat heeft de hoogte van de prijzen te maken met de hoogte van het plafond?quote:Op zaterdag 24 september 2022 14:32 schreef RapaNui het volgende:
Weer mail ontvangen van Eneco:
Belangrijk: we hebben in je huidige tarieven en termijnbedrag nog geen rekening gehouden met het prijsplafond. Wanneer alle maatregelen definitief zijn informeren we je over de juiste hoogte van je termijnbedrag.
Ach het houdt de klant bezig met een illusionair gevoel van "macht" en doet vooral afleiden van de kern dat de marktpartij, (eenzijdig) idiote prijsverhogingen oplegt. Beter is protest aantekenen tegen de opgelegde prijs en dan de ACM op CC zettend, dat er ook geen andere keuze (meer) is dan de voor de vorm aanwezige modelcontracten met nog extremere prijzen. Ongeacht (politieke) oorzaak, riekt alles naar kartelvorming; omdat het kan.quote:Op zaterdag 24 september 2022 18:51 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Door dat aan ieder individu over te laten staat de consument heel zwak. Terwijl we een ACM daarvoor hebben. Schandelijk.
Kweetniet of het misbruik is.... maar ik lees het als "gebruik" maken "van" een nieuwe situatie waarbij het energieplafond dan automatisch de nieuwe ondergrens van prijzen wordt (en de rest daarboven ongelimiteerd door de overheid - dus burgers - wordt bijgepast). Na stabilisatie blijft dat zo; en kan de overheid niet anders dan haar onhoudbare "staatssteun" moeten/gaan afbouwen.quote:Op zaterdag 24 september 2022 20:16 schreef patrickt37 het volgende:
[..]
Wat heeft de hoogte van de prijzen te maken met de hoogte van het plafond?
Ohhh wacht..... De energiemaatschappijen gaan toch misbruik maken van het plafond.
dit geldt alleen bij een e-mail zonder ontvangstbevestiging. Of het een automatische onvangstbevestiging is of niet maakt niks uit.quote:Op zondag 25 september 2022 11:47 schreef summer2bird het volgende:
Een vriend van mij vertelde trouwens dat bedrijven een bezwaar per email mogen negeren, je moet het ook via het klachtenformulier doen die ze op de website hebben, of aangetekend, anders mogen ze het wettelijk negeren. Ik weet niet hoe waar dit is maar maandag (want bij Essent moet alles via die schijt chatbot) ga ik het ook even via hun klachtenroute doen.
En door dit soort domme acties hebben bedrijven alleen maar meer mankracht nodig, als je gewoon het formulier gebruikt komt het direct in het juiste systeem.quote:Op zaterdag 24 september 2022 13:58 schreef Za het volgende:
[..]
Dit soort bedrijven hebben een catch all.
Dus ook wanneer je zou mailen naar hondenmand@essent.nl komt het bij hen aan.
Ik zou kiezen voor service, klantenservice, klachten, administratie oid.
Uit de strategie van de ACM:quote:Op zaterdag 24 september 2022 18:51 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Door dat aan ieder individu over te laten staat de consument heel zwak. Terwijl we een ACM daarvoor hebben. Schandelijk.
Dit probleem kon blijkbaar het beste worden opgelost door niets te doen en het de consument zelf maar te laten uitzoeken.quote:We willen maximale impact hebben met onze middelen. Daarom moeten we kiezen welke problemen we aanpakken. Daarbij stellen wij onszelf de volgende 3 vragen:
1) Wat is de economische schade?
2) Wat is het maatschappelijk belang?
3) Hoe kan het probleem het beste worden opgelost?
Succes met het formulier vinden als je bij Essent zit.quote:Op zondag 25 september 2022 12:56 schreef raptorix het volgende:
[..]
En door dit soort domme acties hebben bedrijven alleen maar meer mankracht nodig, als je gewoon het formulier gebruikt komt het direct in het juiste systeem.
Ja want ook echt iedereen doet dit.quote:Op zondag 25 september 2022 12:56 schreef raptorix het volgende:
En door dit soort domme acties hebben bedrijven alleen maar meer mankracht nodig, als je gewoon het formulier gebruikt komt het direct in het juiste systeem.
Als je dat niet wilt ga je lekker op lokatie langs, of ander stuur je een brief.quote:Op zondag 25 september 2022 18:25 schreef summer2bird het volgende:
[..]
Succes met het formulier vinden als je bij Essent zit.
Ja dusquote:Op vrijdag 23 september 2022 18:32 schreef Alpha0 het volgende:
Komt het er nou op neer dat klanten met een vast contract konden overstappen naar een andere aanbieder als ze dachten een betere deal te krijgen en daarvoor slechts een overstapboete van een paar tientjes hoefde te betalen of zo?Als energiebedrijf valt daar niet naar te handelen natuurlijk. Misschien wel als prijzen laag zijn, niet zoals het nu is. Welke ambtenaar / minister / staatssecretaris heeft dit op zijn geweten?
Woldring moet zijn mond houden.quote:Op zondag 25 september 2022 19:21 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Ja dus![]()
Godsklere ambtenaar van Vleuten wat heb je dit land aangedaan. Echt te stupide voor woorden natuurlijk. Geen wonder dat we de hoogste energierekening in Europa hebben.![]()
[ afbeelding ]
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |