Dat sowieso, maar in deze tijd is het wel fijn om te weten dat je systeem optimaal is ingesteld zodat je zo efficiënt mogelijk verwarmt. Je verbruik bijhouden is raadzaam.quote:Op donderdag 13 oktober 2022 22:02 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Mijn idee: maak het allemaal niet moeilijker dan het is.
Vind je 21C behaaglijker, zet hem dan op 21C.
Die opmerking hoor ik veel trouwens. “Mijn oude huis zette ik hem op 20C en nu moet ik op 22C zetten voor hetzelfde comfort”
Nou een oudere thermostaat wijkt zo 2C af van de echte temperatuur of er zit een hysterese in van 1,5K.
Ja das altijd.quote:Op donderdag 13 oktober 2022 22:07 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat sowieso, maar in deze tijd is het wel fijn om te weten dat je systeem optimaal is ingesteld zodat je zo efficiënt mogelijk verwarmt. Je verbruik bijhouden is raadzaam.
Ik hou het inderdaad dagelijks bij. Op een dag dat de verwarming de hele dag aan staat zitten we tussen de 3/4 kuub (dus inclusief douchen/bad/koken). Geen idee of dat een beetje ok is met vloerverwarming.quote:Op donderdag 13 oktober 2022 22:07 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Dat sowieso, maar in deze tijd is het wel fijn om te weten dat je systeem optimaal is ingesteld zodat je zo efficiënt mogelijk verwarmt. Je verbruik bijhouden is raadzaam.
Wat bedoel je met pv panelen? Zonnepanelen krijgen we volgende maand. Ik snap alleen niet wat het verband is aangezien de vloerverwarming toch op gas wordt verwarmd, of mis ik iets?quote:Op donderdag 13 oktober 2022 22:09 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ja das altijd.
Maar recht is recht en krom is krom.
Wil je efficiënt verwarmen kijk dan goed naar je dagelijkse verbruik grafiek.
Of beter nog zorg voor voldoende pv panelen zet de cv lekker warm en maak je nergens zorgen over.
Euh dit is het warmtepomp topic hè?quote:Op donderdag 13 oktober 2022 23:09 schreef MaJo het volgende:
[..]
Ik hou het inderdaad dagelijks bij. Op een dag dat de verwarming de hele dag aan staat zitten we tussen de 3/4 kuub (dus inclusief douchen/bad/koken). Geen idee of dat een beetje ok is met vloerverwarming.
[..]
Wat bedoel je met pv panelen? Zonnepanelen krijgen we volgende maand. Ik snap alleen niet wat het verband is aangezien de vloerverwarming toch op gas wordt verwarmd, of mis ik iets?
Oh ja sorryquote:Op donderdag 13 oktober 2022 23:14 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Euh dit is het warmtepomp topic hè?
Daarom hebben wij beneden alleen in de hal een radiator laten hangen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 06:00 schreef laziness het volgende:
Ik vond het in het begin ontzettend wennen de LTV vloerverwarming vs de straling van een radiator. 21gr in dit huis vs 21gr met de radiator in het vorige huis voelt anders. En dat komt denk ik omdat je het niet op voelt warmen.
Het is altijd 21gr. Het huis is zo efficiënt geïsoleerd dat mijn bodem warmtepomp alleen ‘s nachts/‘s ochtends vroeg moet draaien in de winter. Dat zijn de momenten dat je de vloer een beetje warm voelt worden maar de rest van de dag is de vloer best koud. Na 7 jaar ben ik er wel aan gewend maar als ik als een verzopen kat door een plensbui thuis kom mis ik nog wel eens een radiator om tegenaan te kruipen en wat natte spullen op te hangen
Het huis kwam zonder radiatoren en er gaat 20gr of zo doorheenquote:Op vrijdag 14 oktober 2022 09:25 schreef Estate2 het volgende:
[..]
Daarom hebben wij beneden alleen in de hal een radiator laten hangen.
Maar ja als je verwarmingswater echt laag is helpt dat ook niet veel.
Ja, heb je die echt nodig? Ons leek hij overbodig in de inpandige badkamer dus we hebben ‘m laten vervallen, maar ik spreek dus niet uit ervaringquote:Op vrijdag 14 oktober 2022 09:37 schreef laziness het volgende:
[..]
Het huis kwam zonder radiatoren en er gaat 20gr of zo doorheen![]()
We hebben nu ook geen elektrische radiator in de badkamer. Die komt er in een volgend huis wel.
In het huurappartement waar we tijdelijk zaten hing er ook een in de badkamer (elektrisch) maar daarvan hebben we de stekker nooit in het stopcontact gehad.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 09:53 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Ja, heb je die echt nodig? Ons leek hij overbodig in de inpandige badkamer dus we hebben ‘m laten vervallen, maar ik spreek dus niet uit ervaring
Zoals ik hier boven noemde draait de pomp zo weinig dat mijn badkamer niet warm aanvoelt. Dat is één.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 09:53 schreef Doedezemaar het volgende:
[..]
Ja, heb je die echt nodig? Ons leek hij overbodig in de inpandige badkamer dus we hebben ‘m laten vervallen, maar ik spreek dus niet uit ervaring
Eens, eens en eens! En ook eens met je observatie dat radiatorwarmte anders voelt dan vloerverwarmingswarmte. Ik vind die trouwens prettiger omdat ik van radiatorwarmte gauw hoofdpijn krijg.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 10:30 schreef laziness het volgende:
[..]
Zoals ik hier boven noemde draait de pomp zo weinig dat mijn badkamer niet warm aanvoelt. Dat is één.
Twee, warme handdoeken![]()
Drie, je kan er nat spul drogen als je zeiknat thuis komt.
Toch wel irritant dat die adviseur niet het verschil tussen kW en kWh weet. Ik moest het echt een paar keer lezen voor ik snapte wat ie wel bedoelde.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:20 schreef Claudia_x het volgende:
Nu adviseren we voor deze goed geïsoleerde huizen dus om er bijvoorbeeld in plaats van 24 uur per dag 1 kWh, 8 uur per dag 3 kWh in te stoppen.
Mooi al die vrouwlijke meningen over warmtepompen en ltv. Dan gaat het niet over techniek maar het ‘gevoel’ over de installatie.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 12:23 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Eens, eens en eens! En ook eens met je observatie dat radiatorwarmte anders voelt dan vloerverwarmingswarmte. Ik vind die trouwens prettiger omdat ik van radiatorwarmte gauw hoofdpijn krijg.
Wat zijn 'vrouwelijke meningen' nou weerquote:Op vrijdag 14 oktober 2022 18:21 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Mooi al die vrouwlijke meningen over warmtepompen en ltv. Dan gaat het niet over techniek maar het ‘gevoel’ over de installatie.
Ja, het is een behoorlijk slechte tekst, maar wat vind je van het idee zelf? Oh, ik las over je laatste opmerking heen.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 17:05 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Toch wel irritant dat die adviseur niet het verschil tussen kW en kWh weet. Ik moest het echt een paar keer lezen voor ik snapte wat ie wel bedoelde.
kW is vermogen, kWh is de hoeveelheid energie, in dit geval een uur lang één kW. Wat hij dus bedoelt dat je de zelfde energie in een derde van de tijd in je huis stopt. Wat ie zegt is dat hij er drie keer meer energie in kortere tijd in het huis pompt.
Sorry, niemand zal het iets interesseren maar ik moest het even kwijt. Ik kan slecht tegen deskundigen die kennelijk de basis niet eens snappen. Wat ie bedoeld ben ik het verder wel mee eens trouwens.
Ik heb nu sinds een paar weken een warmtepomp en ik proef duidelijk verschil. Veel comfortabeler.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 18:21 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Mooi al die vrouwlijke meningen over warmtepompen en ltv. Dan gaat het niet over techniek maar het ‘gevoel’ over de installatie.
Klopt, met een vloerverwarming van 35 graden zweet je de tent uit. Bah, veel te warm voor de meeste huizen met een beetje isolatie.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 18:54 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Wat zijn 'vrouwelijke meningen' nou weer. Daarnaast is het vrij logisch dat mensen bij gelijke kamertemperatuur een verschil in comfort ervaren tussen het verwarmen met radiatoren van 60 graden en vloerverwarming van 35 graden.
Ik snap je punt, maar als je ze ook op de plek zet en aansluit ben je helemaal het vrouwtje.quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 21:52 schreef Leandra het volgende:
Oh shoot, het updaten van de software van de warmtepomp zal wel niet tot de vrouwendingen horen hè.... strafpunten voor mij dat ik niet gewacht heb tot mijn man thuis is en hij dat kan doen
Ja, want alleen mensen die ook de fysieke aansluiting kunnen regelen mogen er over meepraten?quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 22:14 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Ik snap je punt, maar als je ze ook op de plek zet en aansluit ben je helemaal het vrouwtje.
Waar heb je het over?quote:Op vrijdag 14 oktober 2022 22:15 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ja, want alleen mensen die ook de fysieke aansluiting kunnen regelen mogen er over meepraten?
Of stel je die eis alleen maar aan vrouwen?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |