abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_205988276
quote:
15s.gif Op donderdag 15 september 2022 17:42 schreef zakjapannertje het volgende:

[..]
Kiev ligt aan beide oevers van de Dnjepr. Zo mooi is die grens dus ook niet.
Inderdaad. Dat is een heel groot probleem. Het zou kunnen leiden tot een nieuw ‘Berlijn’.

Daarom is de betere oplossing nog steeds om gezamelijk de problemen op te lossen, in plaats van te vechten tot één van de twee zijn gelijk aan de ander kan opleggen.

[ Bericht 9% gewijzigd door RetepV op 15-09-2022 19:44:42 ]
pi_205988335
quote:
0s.gif Op donderdag 15 september 2022 18:40 schreef Tocadisco het volgende:

[..]
En daarbij: Hoe gaat een rivier je ooit beschermen tegen moderne oorlogsvoering die toch in vrij grote mate via de lucht loopt (drones, artillerie, raketten, luchtaanvallen etc.)?
Je kunt geen land veroveren zonder soldaten op de grond. Je kunt alleen dingen kapot maken met drones, artillerie, raketten, luchtaanvallen etc.

Dus dat zou zinloze vernietiging van elkaar’s spullen zijn.

Kijk naar Libanon en Israel.

Je ziet het ook in Oekraïne. Met het oo afstand vernietigen van Russische tanks heb je nog geen land terug veroverd. Je hebt dan alleen de Russische opmars gestopt. Na het stoppen van die opmars moet je nog steeds mensen sturen om het land terug te claimen en het te verdedigen.

[ Bericht 3% gewijzigd door RetepV op 15-09-2022 19:47:50 ]
pi_205989411
quote:
1s.gif Op donderdag 15 september 2022 19:37 schreef RetepV het volgende:
Daarom is de betere oplossing nog steeds om gezamelijk de problemen op te lossen, in plaats van te vechten tot één van de twee zijn gelijk aan de ander kan opleggen.

De enige acceptabele oplossing is dat Rusland zich gewoon gedraagt en van de buurlanden afblijft. Wie is er nu helemaal met vechten begonnen? En wie wil je dan dat er mee ophoudt? Je gaat tpoch niet een dergelijke agressie belonen?

Zullen we de Nederlands Duitse grens ook maar naar de Elbe verplaatsen?

Leuk om met zogenaamde compromissen aan te komen maar Rusland heeft al vaker bewezen zich daar toch niet aan te houden.

Verhuis alsjeblieft naar je heilstaat. Ze komen er wat mensen te kort want iedereen met een beetje verstand verhuist juist uit dat land.
pi_205989885
quote:
0s.gif Op donderdag 15 september 2022 20:40 schreef qajariaq het volgende:

[..]
De enige acceptabele oplossing is dat Rusland zich gewoon gedraagt en van de buurlanden afblijft. Wie is er nu helemaal met vechten begonnen? En wie wil je dan dat er mee ophoudt? Je gaat tpoch niet een dergelijke agressie belonen?
Rusland heeft een groot probleem. Heeft dat al sinds 2008. Wordt al sinds 2008 genegeerd. Expres. En nu in 2022 is alles Rusland's schuld.

Jaja, zo ken ik er ook nog wel eentje.

[ Bericht 2% gewijzigd door miss_sly op 16-09-2022 11:19:24 ]
pi_205990109
quote:
0s.gif Op donderdag 15 september 2022 21:08 schreef RetepV het volgende:

[..]
Rusland heeft een groot probleem. Heeft dat al sinds 2008. Wordt al sinds 2008 genegeerd. Expres. En nu in 2022 is alles Rusland's schuld.

Jaja, zo ken ik er ook nog wel eentje.


Rusland heeft al een probleem sinds Stalin iets te vertellen kreeg. Eind vorige eeuw leek het beter te gaan maar met de komst van Poetin zakt het langzamerhand weer af.

Dat Rusland in een isolement komt heeft het 100% aan zichzelf te danken. Of eigenlijk aan de eigen leiders. Zonde dat het weer zo afglijdt.De mensen zijn over het algemeen prima. Maar na meer dan een eeuw onderdrukking zie je wel dat het sporen nalaat.

[ Bericht 4% gewijzigd door miss_sly op 16-09-2022 11:20:09 ]
pi_205991438
quote:
0s.gif Op donderdag 15 september 2022 21:08 schreef RetepV het volgende:

[..]
Rusland heeft een groot probleem. Heeft dat al sinds 2008. Wordt al sinds 2008 genegeerd. Expres. En nu in 2022 is alles Rusland's schuld.

Jaja, zo ken ik er ook nog wel eentje.

Wat is Ruslands grote probleem sinds 2008?

[ Bericht 8% gewijzigd door miss_sly op 16-09-2022 11:20:19 ]
pi_205993446
Als het Westen een alternatief voor gas weet te vinden, is het snel klaar.

Money rules the world.
Op vrijdag 4 augustus 2023 01:16 schreef GurneyIsBestOke het volgende:
Een schizofreen is nooit alleen.
pi_205993779
quote:
1s.gif Op vrijdag 16 september 2022 08:42 schreef Oostblokkert het volgende:
Als het Westen een alternatief voor gas weet te vinden, is het snel klaar.

Money rules the world.
In feite is die er al op korte termijn: LNG. Vloeibaar aardgas o.a. uit Noorwegen, Canada en de USA.

Op lange termijn is verduurzaming toch de beste oplossing om minder afhankelijk te worden van andere landen: kernenergie, wind en zonneenergie

De 2e stap is om weer productie op te voeren binnen Europa en niet meer uit te besteden aan China of India.
pi_205994601
quote:
0s.gif Op donderdag 15 september 2022 22:57 schreef archito het volgende:

[..]

Wat is Ruslands grote probleem sinds 2008?
Dat er toen verdragen getekend zijn over expansie van de NAVO in Europa, die Rusland dan wel heeft getekend. Destijds was er al veel twijfel over omdat het niet volledig de Russische belangen verdedigde. Maar Rusland had in goed vertrouwen toch getekend, met het idee dat de VS zich aan de geest zou houden en niet aan de letter, en dat het later nog wel verder uitgewerkt kon worden.

Natuurlijk heeft de VS zich niet aan de geest gehouden, maar aan de letter, je kent die Amerikanen wel. En heeft de VS die letter gebruikt om de NAVO, met in het kielzog het Amerikaanse leger, de Amerikaanse inlichtingendienst, en het Amerikaanse nucleaire arsenaal, uit te breiden naar Oost-Europa, steeds dichter naar de Russische grens.

De VS heeft sinds 2008 elk bezwaar van Rusland niet serieus genomen, gewoon opzij geschoven, en gedaan wat het wilde. En gesterkt door de EU die graag ook mee liftte met de NAVO en de VS om de EU te kunnen uitbreiden.

Rusland had in 2008 al aangegeven dat Georgië en Oekraïne de uiterste grenzen waren, en dat ze zich in hun bestaan bedreigd zouden voelen wanneer de NAVO daar voet aan de grond zou krijgen.

Bewijs voor dat het de VS is die de NAVO als vehikel gebruikt, is de investeringen die de VS in deze oorlog doet. Vele, vele miljarden steken ze er in om Oekraïne te 'bevrijden', er een Amerika-gezinde president te krijgen, en vervolgens de NAVO er in te schuiven, waarna de VS zelf kan volgen met hun leger, hun inlichtingendienst en hun nucleaire wapens.

Nu kun je natuurlijk zeggen dat de VS niks fout heeft gedaan, omdat het geen enkele verplichting had om zich aan de geest van verdragen te houden, alleen maar aan de letter. Juridisch is daar natuurlijk geen vinger tussen te krijgen.

Maar je begrijpt natuurlijk wel dat wanneer de VS verzekert dat ze zich aan de geest zullen houden, maar dat vervolgens met honderdduizend excuses niet doet, het vertrouwen tussen de VS en Rusland wegvalt. En dat dat er toe leidt dat op een dag degene die aan het kortste eind aan het trekken is actie moet gaan ondernemen om zichzelf te gaan beschermen. Alleen suïcidale mensen en Jezus blijven na elke klap de andere wang toekeren.

Dus kortom, de VS gebruikte de NAVO om zijn militaire aanwezigheid in Europa te vergroten, de EU gebruikte de NAVO om de EU uit te breiden. Rusland heeft er geen ontzettende problemen mee dat de EU uitgebreid wordt, dat heeft het meerdere malen gezegd, ze zien dat als een economische concurrentiestrijd.

Maar de militaire aanwezigheid van de VS in Europa is WEL een groot probleem voor hen. En ze willen geen Amerikaans leger, Amerikaanse inlichtingendienst en een Amerikaans nucleair arsenaal in een land dat directe grenzen met Rusland heeft.

En imo terecht. Wat hebben het Amerikaanse leger, de Amerikaanse inlichtingendienst en een Amerikaans nucleair arsenaal in de EU van doen? Laat ze lekker in hun eigen land blijven met hun soldaten, spionnen en atoombommen. Laat de EU over aan de EU, wij hebben onze eigen spionnen en atoombommen. En naar nu blijkt hebben we blijkbaar ook onze eigen soldaten nodig, want de NAVO wordt door de VS gedomineerd en gebruikt om een Amerikaanse militaire aanwezigheid in de EU te hebben, zonder dat de EU daar enige voorwaarden bij kan stellen.

Wij hebben geen enkele controle over die Amerikaanse militairen in de EU, en Amerika heeft aangegeven dat ze die net zo goed tegen ons zullen gebruiken als dat ze het tegen anderen gebruiken.

Probeer maar eens een Amerikaans staatsburger voor het Internationaal Gerechtshof te slepen. Dan zul je wel zien hoe de VS onze soevereiniteit werkelijk respecteert, namelijk: niet. De VS heeft een openstaande wet om Nederland met militaire macht binnen te vallen en die Amerikaanse staatsburger met geweld te bevrijden, wanneer hij/zij/het voor het ICJ wordt gebracht.

Je zal dan ook geen enkele Amerikaan voor oorlogsmisdaden veroordeeld zien worden tijdens jouw leven.

[ Bericht 0% gewijzigd door miss_sly op 16-09-2022 11:22:25 ]
pi_205995607
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 september 2022 11:03 schreef RetepV het volgende:

[..]

Ik was bijna geneigd om alles punt voor punt te gaan weerleggen, maar ik heb geen zin om mijn tijd aan deze onzin te besteden.

Lang verhaal kort, landen bepalen zelf of ze bij de NAVO willen of niet. Rusland kan wel janken maar dat betekent niet dat ze hun zin moeten krijgen. In het verdrag van 2008 heeft Rusland ook aangegeven dat ze landsgrenzen zullen respecteren. Groetjes.
pi_205995675
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 september 2022 12:21 schreef archito het volgende:

[..]

Lang verhaal kort, landen bepalen zelf of ze bij de NAVO willen of niet.
Maar je negeert volledig het feit dat de VS de NAVO als vehikel gebruikt om zijn eigen militaire macht en inlichtingendienst in Europa uit te breiden, wat de hele kern van mijn betoog was. Zo kan ik ook wel alles naar mijn mond praten.

Waarom vind jij het ok dat de VS 75 jaar na WOII nog steeds zijn militaire macht in Europa aan het uitbreiden is? Is Europa niet van de Europeanen dan?
pi_205995886
quote:
1s.gif Op donderdag 15 september 2022 19:37 schreef RetepV het volgende:

[..]
Inderdaad. Dat is een heel groot probleem. Het zou kunnen leiden tot een nieuw ‘Berlijn’.

Daarom is de betere oplossing nog steeds om gezamelijk de problemen op te lossen, in plaats van te vechten tot één van de twee zijn gelijk aan de ander kan opleggen.
Zelenski is je man
quote:
Zelensky waakt er intussen voor de Russische bevolking te verketteren. „Na de bezetting moeten we nog steeds als buren leven”, zei hij tegen CNN. Het leek een knipoog naar alle Russen die niet inzien dat Oekraïners vijanden zijn. Zelensky is niet alleen op het slagveld een geduchte tegenstander, maar ook in propaganda en onderhandelingen.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)et-te-vroeg-a4142062
pi_205997376
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 september 2022 12:29 schreef RetepV het volgende:

[..]
Maar je negeert volledig het feit dat de VS de NAVO als vehikel gebruikt om zijn eigen militaire macht en inlichtingendienst in Europa uit te breiden, wat de hele kern van mijn betoog was. Zo kan ik ook wel alles naar mijn mond praten.

Waarom vind jij het ok dat de VS 75 jaar na WOII nog steeds zijn militaire macht in Europa aan het uitbreiden is? Is Europa niet van de Europeanen dan?
Ik had begrepen dat sinds Obama de VS China als grootste gevaar voor hun stabiliteit ziet.

overigens zit India nu in feite in hetzelfde schuitje als de EU
quote:
Onbetrouwbare bondgenoot

Toch is Rusland niet meer de betrouwbare bondgenoot van India die het ooit was. Door de oorlog in Oekraïne is Rusland meer op China aangewezen. En juist China is, volgens Rajeswari Rajagopalan, momenteel de grootste bedreiging voor de binnenlandse veiligheid van India.

In 2020 raakten militairen van beide landen slaags langs de Chinees-Indiase grens in de Himalaya-regio. Twintig Indiase en vier Chinese militairen kwamen daarbij om het leven. Op de SCO-top ontmoeten Xi en Modi elkaar voor het eerst sinds die confrontatie bij de grens.

"Het is onwaarschijnlijk dat Modi dit ter sprake brengt tijdens de ontmoeting vandaag. Het is een duidelijk spanningspunt", zegt Rajagopalan.
https://nos.nl/artikel/24(...)dia-rusland-opzoeken
pi_205997854
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 september 2022 15:06 schreef zakjapannertje het volgende:

[..]

Ik had begrepen dat sinds Obama de VS China als grootste gevaar voor hun stabiliteit ziet.
Mogelijk dat wij niet zien dat de VS ook de EU als grootste gevaar voor hun stabiliteit ziet, en dat wij ons door hen laten militariseren op basis van de leugen dat zij ons bevrijdt hebben van de Nazi's.

Of misschien ben ik te positief ingesteld om te geloven dat de EU stabiel genoeg is om zichzelf en zijn eigen lotsbestemming te besturen? De normen en waarden die de EU heeft komen met zekerheid niet overeen met de normen en waarden die de VS heeft. Toch laten we ons door hen sturen en ons militariseren. Ik vind dat een beetje raar.

Ik vind het ook raar dat de VS zo veel wapens levert aan Oekraïne. Wat hebben ze daar te doen? Oekraïne is Europa, en het is onze zaak, niet van die mensen van ver overzee. Maar wij zijn buitenspel gezet door de VS, en doen daar niet eens wat aan. Allemaal maar heel raar.
pi_205998075
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 september 2022 15:49 schreef RetepV het volgende:

[..]
Mogelijk dat wij niet zien dat de VS ook de EU als grootste gevaar voor hun stabiliteit ziet, en dat wij ons door hen laten militariseren op basis van de leugen dat zij ons bevrijdt hebben van de Nazi's.

Of misschien ben ik te positief ingesteld om te geloven dat de EU stabiel genoeg is om zichzelf en zijn eigen lotsbestemming te besturen? De normen en waarden die de EU heeft komen met zekerheid niet overeen met de normen en waarden die de VS heeft. Toch laten we ons door hen sturen en ons militariseren. Ik vind dat een beetje raar.

Ik vind het ook raar dat de VS zo veel wapens levert aan Oekraïne. Wat hebben ze daar te doen? Oekraïne is Europa, en het is onze zaak, niet van die mensen van ver overzee. Maar wij zijn buitenspel gezet door de VS, en doen daar niet eens wat aan. Allemaal maar heel raar.
Amerika wilde juist niets liever dan een Europees leger dat niet louter uit Amerikanen bestond, maar dat blijft vooralsnog een droom

https://www.historischnie(...)ropese-unie-pushten/
pi_205998207
quote:
9s.gif Op vrijdag 16 september 2022 16:11 schreef zakjapannertje het volgende:

[..]
Amerika wilde juist niets liever dan een Europees leger dat niet louter uit Amerikanen bestond, maar dat blijft vooralsnog een droom

https://www.historischnie(...)ropese-unie-pushten/
Als ze ons die 10+ miljard hadden gegeven die ze nu aan Oekraïne hebben gespendeerd, hadden we dat leger al wel gehad en hadden wij legitiem Oekraïne kunnen helpen. Waarschijnlijk had Oekraine dan niet eens Rusland uitgedaagd, omdat het dan niet bij de NAVO had gewild, maar genoegen nam om bij de EU te komen, iets waarvan Poetin letterlijk heeft gezegd dat hij dat geen probleem zou vinden, zo lang ze maar niet de NAVO het land in brengen.

Ik blijf er allemaal een beetje cynisch over. De VS ligt zelf net zo goed aan de basis van deze ellende en mag daar niet zomaar onderuit komen en op dezelfde voet verder gaan. Er moet ook iets veranderen in de VS, anders blijven we eeuwig met dit soort gezeik zitten. Laat ze daar alsjeblieft eindelijk eens een keer die hele WOII en koude oorlog loslaten en het niet na 74 jaar (resp. 27 jaar) telkens weer opnieuw gebruiken om anderen te demoniseren en hun eigen acties goed te praten.
pi_205999057
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 september 2022 16:27 schreef RetepV het volgende:

[..]
Als ze ons die 10+ miljard hadden gegeven die ze nu aan Oekraïne hebben gespendeerd, hadden we dat leger al wel gehad en hadden wij legitiem Oekraïne kunnen helpen. Waarschijnlijk had Oekraine dan niet eens Rusland uitgedaagd, omdat het dan niet bij de NAVO had gewild, maar genoegen nam om bij de EU te komen, iets waarvan Poetin letterlijk heeft gezegd dat hij dat geen probleem zou vinden, zo lang ze maar niet de NAVO het land in brengen.

Ik blijf er allemaal een beetje cynisch over. De VS ligt zelf net zo goed aan de basis van deze ellende en mag daar niet zomaar onderuit komen en op dezelfde voet verder gaan. Er moet ook iets veranderen in de VS, anders blijven we eeuwig met dit soort gezeik zitten. Laat ze daar alsjeblieft eindelijk eens een keer die hele WOII en koude oorlog loslaten en het niet na 74 jaar (resp. 27 jaar) telkens weer opnieuw gebruiken om anderen te demoniseren en hun eigen acties goed te praten.
Wat Poetin zegt en wat Poetin doet is nogal een wereld van verschil
  vrijdag 16 september 2022 @ 17:40:11 #68
36431 bleiblei
Toogmakker:copyright:
pi_205999111
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 september 2022 15:49 schreef RetepV het volgende:

[..]
Mogelijk dat wij niet zien dat de VS ook de EU als grootste gevaar voor hun stabiliteit ziet, en dat wij ons door hen laten militariseren op basis van de leugen dat zij ons bevrijdt hebben van de Nazi's.

Of misschien ben ik te positief ingesteld om te geloven dat de EU stabiel genoeg is om zichzelf en zijn eigen lotsbestemming te besturen? De normen en waarden die de EU heeft komen met zekerheid niet overeen met de normen en waarden die de VS heeft. Toch laten we ons door hen sturen en ons militariseren. Ik vind dat een beetje raar.

Ik vind het ook raar dat de VS zo veel wapens levert aan Oekraïne. Wat hebben ze daar te doen? Oekraïne is Europa, en het is onze zaak, niet van die mensen van ver overzee. Maar wij zijn buitenspel gezet door de VS, en doen daar niet eens wat aan. Allemaal maar heel raar.
Is het niet zo dat Europa enorm heeft verzaakt afgelopen decennia en militair enorm ingeteerd heeft op haar vermogen waardoor de US de enige is die op deze schaal in kan springen? Zonder de bijdrage van de US had Rusland in Navo landen kunnen staan. En als dat het geval is, moet de US mensen sturen ipv. Containers met ijzer. Ergo, Europa verzaakt en de US springt in.
  vrijdag 16 september 2022 @ 17:42:04 #69
36431 bleiblei
Toogmakker:copyright:
pi_205999140
En ja, natuurlijk helpt het de US om meer vriendjes te krijgen in de wereld door de militaire hulp. De US heeft qas na WO2 niet per ongeluk ineens de wereldmacht die er toe deed.

En verder het helpt ze ook zonder enige menselijke inzet op het slagveld een vijand klein te krijgen. Winwin voor die gasten.
pi_205999173
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 september 2022 12:29 schreef RetepV het volgende:

[..]
Maar je negeert volledig het feit dat de VS de NAVO als vehikel gebruikt om zijn eigen militaire macht en inlichtingendienst in Europa uit te breiden, wat de hele kern van mijn betoog was. Zo kan ik ook wel alles naar mijn mond praten.

Waarom vind jij het ok dat de VS 75 jaar na WOII nog steeds zijn militaire macht in Europa aan het uitbreiden is? Is Europa niet van de Europeanen dan?
Wat is daar mis mee? Bevriende landen die elkaar helpen. Nou eng hoor.
pi_205999339
Dit is volgens mij de end game. Rusland gaat de oorlog niet meer winnen en mag blij zijn als ze de gebieden uit 2014 kunnen behouden. Voordat ze het moeten opgeven richten ze eerst nog zoveel mogelijk schade aan bij belangrijke infrastructuur. Economisch is het in Rusland helemaal kapot. Veel bedrijven liggen al lang stil of zijn bijvoorbeeld overgestapt op het fabriceren van auto's die in 1950 modern geweest zouden zijn. Die nieuwe realiteit gaat de komende De overheid drijft daar op inkomsten uit fossiele brandstoffen en hun grootste afnemer gaat nooit meer zoveel afnemen als vroeger. China en India zullen alleen met korting kopen en hebben geleerd nooit zo afhankelijk als Europa te worden, dus de toekomstige inkomsten zullen sowieso een stuk lager zijn. Rusland heeft laten zien een zwak land te zijn en moet vrezen voor zijn interne stabiliteit en dat omringende landen met al langlopende grensconflicten hun kans grijpen. De wereld zal de komende 10 jaar met angst kijken wat er gaat gebeuren met de nukes in een failed state.

Aan het einde is een verwoest Oekraïne onderdeel van het westerse blok. Veel jongeren en gevluchte mensen zullen waarschijnlijk niet terugkomen dus is het maar de vraag hoe leuk de eerste jaren na de oorlog voor het land worden.

Rusland zal de bitch van China worden.
pi_205999482
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 september 2022 17:40 schreef bleiblei het volgende:
Is het niet zo dat Europa enorm heeft verzaakt afgelopen decennia en militair enorm ingeteerd heeft op haar vermogen waardoor de US de enige is die op deze schaal in kan springen?
Ik heb altijd nog het gevoel dat er na 1989 onder tafel is aangeboden dat de VS niet zou zeuren als Europa niet de defensie uitgaven zou doen maar in plaats daarvan voormalige Warschaupact landen zou adopteren. Na een jaar of twintig had Europa natuurlijk wel weer moeten opbouwen maar we waren te druk met rijker worden.
pi_206010572
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 september 2022 11:03 schreef RetepV het volgende:

[..]

Maar de militaire aanwezigheid van de VS in Europa is WEL een groot probleem voor hen. En ze willen geen Amerikaans leger, Amerikaanse inlichtingendienst en een Amerikaans nucleair arsenaal in een land dat directe grenzen met Rusland heeft.

quote:
0s.gif Op vrijdag 16 september 2022 12:29 schreef RetepV het volgende:

[..]
Maar je negeert volledig het feit dat de VS de NAVO als vehikel gebruikt om zijn eigen militaire macht en inlichtingendienst in Europa uit te breiden, wat de hele kern van mijn betoog was. Zo kan ik ook wel alles naar mijn mond praten.

Waarom vind jij het ok dat de VS 75 jaar na WOII nog steeds zijn militaire macht in Europa aan het uitbreiden is? Is Europa niet van de Europeanen dan?
Maar dat Rusland sinds 1945 jaren kernwapens heeft in een gebied dat directe grenzen met twee NAVO-landen heeft, dat is wel goed? Dat moet de NAVO maar gewoon accepteren, zonder dat ze zelf defensieve posities mogen opwerpen?

[ Bericht 16% gewijzigd door #ANONIEM op 17-09-2022 20:22:22 ]
pi_206014231
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 september 2022 16:27 schreef RetepV het volgende:
Als ze ons die 10+ miljard hadden gegeven die ze nu aan Oekraïne hebben gespendeerd, hadden we dat leger al wel gehad en hadden wij legitiem Oekraïne kunnen helpen. Waarschijnlijk had Oekraine dan niet eens Rusland uitgedaagd, omdat het dan niet bij de NAVO had gewild, maar genoegen nam om bij de EU te komen, iets waarvan Poetin letterlijk heeft gezegd dat hij dat geen probleem zou vinden, zo lang ze maar niet de NAVO het land in brengen.
Je kan je ook afvragen waarom de Europese oud-bondgenoten van de voormalige USSR/Rusland allemaal bij de NAVO willen.
2147483647 angels can dance on the point of a needle.
Add one and they will all turn into devils.
pi_206014484
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 september 2022 11:03 schreef RetepV het volgende:

[..]
Dat er toen verdragen getekend zijn over expansie van de NAVO in Europa, die Rusland dan wel heeft getekend. Destijds was er al veel twijfel over omdat het niet volledig de Russische belangen verdedigde. Maar Rusland had in goed vertrouwen toch getekend, met het idee dat de VS zich aan de geest zou houden en niet aan de letter, en dat het later nog wel verder uitgewerkt kon worden.


Waar gingen die verdragen precies over dan?
Цой жив



quote quotesplits me

Omdat je een nieuwe gebruiker bent willen we je erop wijzen dat het niet is toegestaan reclame te maken of FOK! te gebruiken voor commerciële doeleinden. Blijf ontopic en wees aardig voor je medeFOK!kers.
smilie   Pagina 3 / 6
Let op: Met het plaatsen van een bericht verklaar je akkoord te gaan met onze algemene voorwaarden van 27-05-2020, privacy policy van 27-05-2020 en Policy
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')