De overheid gaat over paspoorten. DUO is gewoon overheid.quote:Op donderdag 1 september 2022 12:13 schreef Dauthi het volgende:
[..]
Er is nogal een verschil met de keuze boete betalen of de gevangenis in door een instantie als Justitie.
Het is van een hele andere orde van grote dat een schoolgeldinstantie gaat bepalen dat je geen paspoort meer mag hebben. En dat zelfs zonder tussenkomst van een rechter.
Dat is een mensenrechtenschending.
Dit.quote:Op woensdag 31 augustus 2022 18:42 schreef Confetti het volgende:
Artikel 2 van de Grondwet zegt:
Ieder heeft het recht het land te verlaten, behoudens in de gevallen, bij de wet bepaald.
Absurd dat het DUO om zoiets zo'n basisrecht kan afpakken.
En de laffe staatsdiensten laten dit dat weer varen idd.quote:Op donderdag 1 september 2022 01:20 schreef Alpha0 het volgende:
Deden ze dit maar met criminele Marokkanen.
Het is over het algemeen ook net de groep die er het meeste verstand van krijgt om belasting te ontwijken. Ze worden nog gematst ook want wat ze aan studie afbetalen hoeven ze daarna geen vermogensbelasting meer over te betalen.quote:Op donderdag 1 september 2022 11:21 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Maar dat is dus al niet waar. Dat wordt al terug betaald door het progressieve belastingstelsel dat we hebben.
Plus dat de startsalarisen van pas afgestudeerden helemaal niet zo hoog liggen.
Ga je toch in China wonen.quote:Op donderdag 1 september 2022 11:47 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Je ziet de overheid als je vriend?
Voor mij is de band wezenlijk anders. Maar goed...
https://www.raadvanstate.nl/uitspraken/@123189/201905818-1-a3/quote:4.6. Voor zover de weigering het paspoort te verstrekken al een inmenging is in het in artikel 8 van het EVRM neergelegde recht op een gezins- en familieleven, is die inmenging voorzien bij wet. Daarnaast is de inmenging, voor zover daarvan sprake is, noodzakelijk in een democratische samenleving in het belang van het economisch welzijn van het land. Zie ook de hiervoor genoemde uitspraak van 14 maart 2018. De rechtbank heeft het door [appellante] gedane beroep op artikel 8 van het EVRM terecht verworpen.
- Het Europees recht
4.7. Het vrij verkeer van personen binnen de Europese Unie is vastgelegd in artikel 21 van het Verdrag betreffende de werking van de Europese Unie. Met de rechtbank is de Afdeling van oordeel dat dit recht niet wordt beperkt als gevolg van de weigering het paspoort te verstrekken. Daarvoor is van belang dat [appellante] wel een Nederlandse identiteitskaart kreeg. Vergelijk de hiervoor genoemde uitspraak van 14 maart 2018. Een identiteitskaart is geldig in alle lidstaten van de Europese Unie. De wijze waarop [appellante] werd geïnformeerd over de mogelijkheid om een identiteitskaart aan te vragen, valt buiten de omvang van dit geding en daarover wordt daarom geen oordeel gegeven. Het onderscheid tussen personen die zich alleen in Nederland bevinden en personen die zich in andere lidstaten bevinden, is gerechtvaardigd, omdat het invorderen van schulden problematischer is bij personen die in het buitenland verblijven. [appellante] heeft verwezen naar het arrest van het Hof van Justitie van 13 december 2005, Marks & Spencer II, ECLI:EU:C:2005:763, punt 44. Hierin is overwogen dat een derving van belastinginkomsten niet kan worden aangemerkt als een dwingende reden van algemeen belang die kan worden ingeroepen ter rechtvaardiging van een maatregel die in beginsel in strijd is met een fundamentele vrijheid. In dit geval is er echter geen sprake van een maatregel die in strijd is met een fundamentele vrijheid, omdat [appellante] in bezit kon komen van een Nederlandse identiteitskaart en daarom niet beperkt werd in haar recht om vrij te reizen binnen de Europese Unie. Alleen al daarom is dit arrest niet relevant.
4.8. Het betoog faalt.
quote:5.1. Van een ingebrekestelling als bedoeld in artikel 4:17, derde lid, van de Algemene wet bestuursrecht is sprake als de belanghebbende het bestuursorgaan schriftelijk maant om alsnog een bepaald besluit te nemen. Daarvoor moet voldoende duidelijk zijn op welke aanvraag het geschrift betrekking heeft, dat belanghebbende zich op het standpunt stelt dat het bestuursorgaan niet tijdig op de aanvraag heeft beslist en dat belanghebbende erop aandringt dat een zodanige beslissing alsnog wordt genomen. Zie de uitspraak van de Afdeling van 24 december 2014,
Op 8 januari 2018 heeft [appellante] gevraagd om een update over de aanvraag van haar paspoort. De rechtbank heeft terecht geoordeeld dat de minister dit, gelet op het voorgaande, niet als een ingebrekestelling heeft hoeven aanmerken. Op 9 januari 2018 heeft [appellante] wederom een e-mail gestuurd, waarin zij heeft verzocht om zo snel mogelijk een paspoort te verstrekken. Deze e-mail heeft de minister wel als ingebrekestelling aangemerkt. Vervolgens diende hij binnen twee weken een besluit te nemen. Deze termijn van twee weken vangt aan op de dag na die waarop de ingebrekestelling door het bestuursorgaan is ontvangen, dus op 10 januari 2018, en eindigt op de veertiende dag na de dag van ontvangst van de ingebrekestelling, dus op 23 januari 2018. Het besluit op de aanvraag is op 24 januari 2018 genomen en dus na twee weken en één dag. Het gevolg hiervan is dat de minister een dwangsom moet betalen aan [appellante] van ¤ 20,00. De rechtbank heeft dat niet onderkend.
quote:6. Het hoger beroep is, gelet op overweging 5.1, gegrond. De aangevallen uitspraak dient te worden vernietigd. Doende hetgeen de rechtbank zou behoren te doen, zal de Afdeling het beroep tegen het besluit van 29 mei 2018 van de minister alsnog gegrond verklaren. Het besluit van 29 mei 2018 dient te worden vernietigd, voor zover de minister heeft besloten geen dwangsom te betalen. De Afdeling zal de minister opdragen een dwangsom van ¤ 20,00 te betalen aan [appellante] en bepalen dat deze uitspraak in zoverre in de plaats treedt van het vernietigde besluit.
Daar komt het wel op neer ja.quote:Op donderdag 1 september 2022 14:39 schreef Enawh het volgende:
Lijkt wel of een incassobureau naar je toe komt met;
Betalen of een betalingsregeling treffen anders kan je nooit meer je paspoort verlengen
Gewoon studiefinanciering zoals eigenlijk iedereen daarvoor kreeg?quote:Op donderdag 1 september 2022 14:27 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Het is over het algemeen ook net de groep die er het meeste verstand van krijgt om belasting te ontwijken. Ze worden nog gematst ook want wat ze aan studie afbetalen hoeven ze daarna geen vermogensbelasting meer over te betalen.
Start salaris laag? Dan mag je ook een aantal jaar later beginnen met afbetalen.
Salaris blijft laag? Dan hoef je niet eens af te betalen.
Hoe kan je nog meer in de watten gelegd worden? Het enige wat mis ging was dat de studieschuld tegen de afspraak in telde voor een hypotheek. Dat had inderdaad niet gemoeten.
Ook een slechte investering.quote:Laten we wel wezen, een auto is vaak duurder. Die betaal je ook af.
Zonder er over te willen janken maar ik kreeg geen studie financiering. Dat was indertijd vergelijkbaar met huursubsidie.quote:Op donderdag 1 september 2022 16:44 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Gewoon studiefinanciering zoals eigenlijk iedereen daarvoor kreeg?
Ze kunnen ook de bijstand in gaan.
Waar niet?quote:Op donderdag 1 september 2022 17:02 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Uh. Daar is de band met de overheid juist nog sterker.
Het is wel een beetje vreemd niet.quote:Op woensdag 31 augustus 2022 18:23 schreef Janneke141 het volgende:
Aangezien dit gaat om mensen die verder niet reageren op welk terugbetaalverzoek dan ook: terecht. Geen problemen mee.
Men zeurt altijd dat we niet hard genoeg aanpakken, doen we het wel een keer is het weer niet goed. NL in een notendop.quote:Op donderdag 1 september 2022 18:25 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Het is wel een beetje vreemd niet.
Voor de meeste misdaden gaan we niet over tot deze stap, maar nota bene een uitvoeringsorganisatie die niks te maken heeft met paspoorten kan wel als drukmiddel?
Jij denkt aan het afpakken van een paspoort. Dat gebeurt inderdaad zeer zelden en daar is bij deze wanbetalers ook geen sprake van.quote:Op donderdag 1 september 2022 18:25 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Het is wel een beetje vreemd niet.
Voor de meeste misdaden gaan we niet over tot deze stap, maar nota bene een uitvoeringsorganisatie die niks te maken heeft met paspoorten kan wel als drukmiddel?
Dat is precies wat er fout ging bij de kindertoeslagenaffaire. De tunnelvisie van het hard aanpakken want dat wilde de maatschappij.quote:Op donderdag 1 september 2022 18:27 schreef Malavita het volgende:
[..]
Men zeurt altijd dat we niet hard genoeg aanpakken, doen we het wel een keer is het weer niet goed. NL in een notendop.
ja en daar heb je dan hard aanpakken op aannames en aanpakken op feiten. Daarin een verschil maken en je bent erquote:Op donderdag 1 september 2022 19:18 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Dat is precies wat er fout ging bij de kindertoeslagenaffaire. De tunnelvisie van het hard aanpakken want dat wilde de maatschappij.
DUO is overheid. Je hebt een schuld bij de overheid. Overheid gaat over paspoorten. Waarom snappen zoveel mensen dit simpele feit niet?quote:Op donderdag 1 september 2022 18:25 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Het is wel een beetje vreemd niet.
Voor de meeste misdaden gaan we niet over tot deze stap, maar nota bene een uitvoeringsorganisatie die niks te maken heeft met paspoorten kan wel als drukmiddel?
Ja ik zou het ook logisch vinden als ik een parkeerboete heb bij de gemeente dat deze wordt afgedwongen bij de huurtoeslag, het is toch overheid of niet dan!quote:Op donderdag 1 september 2022 19:49 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
DUO is overheid. Je hebt een schuld bij de overheid. Overheid gaat over paspoorten. Waarom snappen zoveel mensen dit simpele feit niet?
Klopt.quote:Op donderdag 1 september 2022 21:12 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Ja ik zou het ook logisch vinden als ik een parkeerboete heb bij de gemeente dat deze wordt afgedwongen bij de huurtoeslag, het is toch overheid of niet dan!
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |