quote:Dit kun je vandaag verwachten van de boerenprotesten
Boeren die het niet eens zijn met het stikstofbeleid van het kabinet hebben voor vandaag acties door het hele land aangekondigd. Ze willen "Nederland platleggen", zo dreigen ze op sociale media. In ons liveblog lees je de stand van zaken, hieronder welke eventuele overlast die je kunt verwachten.
Om met de deur in huis te vallen: een deel van de verwachte chaos bestaat eruit dat niet precies bekend is wat er gaat gebeuren. En dus ook niet hoe groot de acties en overlast worden.
De boerenorganisatie Farmers Defence Force (FDF) zegt zelf geen coördinerende rol te spelen bij de actiedag. Hetzelfde geldt voor boerenactiegroep Agractie. De boeren worden opgeroepen de acties vanuit hun eigen regio's te organiseren.
Als de boeren hun dreigementen waarmaken, worden toegangswegen naar de luchthavens Schiphol, Eindhoven en Rotterdam geblokkeerd. Schiphol raadt reizigers aan om maandag met de trein naar het vliegveld te komen.
Volgens KLM kunnen de protesten mogelijk ook de vertrek- en aankomsttijden beïnvloeden. "Uw vlucht kan worden verstoord als u van, naar of via Schiphol reist", waarschuwt de luchtvaartmaatschappij.
Omdat boerenprotesten vaak bestaan uit het blokkeren van (snel)wegen, zullen maandag vermoedelijk ook automobilisten te maken krijgen met vertragingen, zo waarschuwt ook Rijkswaterstaat zondag. Het is nog niet bekend waar in Nederland maandag wegen afgesloten zullen zijn.
Boerenorganisaties hebben eerder opgeroepen om in ieder geval vluchtstroken vrij te laten. Mensen met haast voor bijvoorbeeld ziekenhuisbezoek zouden dan na overleg met de blokkerende boeren toch door kunnen rijden.
Als je boodschappen wilt doen of wacht op een pakketje, zou het kunnen dat je een leeg schap aantreft in de winkel of langer moet wachten op de bezorging. Er wordt namelijk opgeroepen distributiecentra voor levensmiddelen en de Rotterdamse haven als doelwit voor acties te kiezen. De oproep wordt gedaan via verschillende kanalen, waaronder op WhatsApp en Telegram.
Het grote logistiekbedrijf Jan de Rijk heeft klanten ervoor gewaarschuwd dat er maandag mogelijk sprake is van vertragingen bij ritten met vrachtwagens.
Albert Heijn, waarvoor dagelijks veel trucks in de weer zijn, betreurt de boerenacties waarvan klanten mogelijk hinder zullen ondervinden. De supermarktketen zegt er alles aan te doen om ervoor te zorgen dat alle producten "en zeker ook die van de boeren en telers" te koop blijven.
De politie heeft maandag de mogelijkheid om met materieel van Defensie trekkers weg te slepen. De capaciteit is wel relatief beperkt.
"Bij een of twee trekkers lukt het wel", zegt een politiewoordvoerder tegen NU.nl. "Maar bij hele grote aantallen door het hele land heeft ook defensie te weinig materieel beschikbaar."
https://www.nu.nl/binnenl(...)boerenprotesten.html
Meer dan 3000 denk ik.quote:Op zondag 28 augustus 2022 11:11 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Maar hoeveel vragen ze dan precies?
25 miljard delen door 3000 euro is 8.4 miljoen huishoudens. Ze doen dus net alsof ieder huishouden in NL moet worden opgekochtquote:
Nee, ze rekenen je voor hoeveel jij betaalt voor het uitkopen. Als die 25 mld wordt uitgegeven, moet het eerst door iemand betaald worden (belasting).quote:Op zondag 28 augustus 2022 13:07 schreef Malavita het volgende:
[..]
25 miljard delen door 3000 euro is 8.4 miljoen huishoudens. Ze doen dus net alsof ieder huishouden in NL moet worden opgekocht
Wat een simpele zielen zeg, ook mensen die daar in trappen.
dat wordt totaal niet gesuggereerdquote:Op zondag 28 augustus 2022 13:14 schreef loveli het volgende:
[..]
Nee, ze rekenen je voor hoeveel jij betaalt voor het uitkopen. Als die 25 mld wordt uitgegeven, moet het eerst door iemand betaald worden (belasting).
Joh, meer dan 3000 voor de boerderij?quote:
De regering zou inderdaad wel wat minder scheutig mogen zijn met het uitkopen van een vastlopende sector zonder toegevoegde waarde.quote:Op zondag 28 augustus 2022 13:14 schreef loveli het volgende:
[..]
Nee, ze rekenen je voor hoeveel jij betaalt voor het uitkopen. Als die 25 mld wordt uitgegeven, moet het eerst door iemand betaald worden (belasting).
Dat geknoei met cijfers geeft aan dat ze dondersgoed weten hoe het echt zit.quote:Op zondag 28 augustus 2022 13:15 schreef Malavita het volgende:
[..]
dat wordt totaal niet gesuggereerddat bericht is zo ontzettend suggestief en compleet wappie, verbaasd me niks dat een user met de naam qanon daarmee op de proppen komt.
nou dat is onzin, een boer die niet goed met zijn koeien om gaat die is in notime faillietquote:Op zondag 28 augustus 2022 18:21 schreef quirina het volgende:
net een filmpje van wakker dier gezien hoe mega stallen omgaan met koeien.
Zuivel is niet zuiver mensen.
Dude.quote:Op zondag 28 augustus 2022 19:10 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nou dat is onzin, een boer die niet goed met zijn koeien om gaat die is in notime failliet
Wat een kolder er is al tijden geen sociale controle, waardoor de boeren met dieren dus niet gezien kunnen doen en laten wat zij willen.quote:Op zondag 28 augustus 2022 19:10 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nou dat is onzin, een boer die niet goed met zijn koeien om gaat die is in notime failliet
Uhuh…. In je paralelle universum?quote:Op zondag 28 augustus 2022 19:10 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nou dat is onzin, een boer die niet goed met zijn koeien om gaat die is in notime failliet
nee dat is niet waarquote:Op zondag 28 augustus 2022 19:16 schreef Noek het volgende:
[..]
Dude.
Dieren worden vaak afschuwelijk behandeld. Vooral varkens.
Zo zag ik laatst nog een boer een kalf schoppen. Ik zag een boerin een moeder schoppen terwijl ze het kalf probeerde weg te grissen. Op haar kop.
Prachtige beelden. Dit zouden ze gewoon na elke bonus of hamster reclame moeten laten zien als men weer vlees in de aanbieding gooit.
Vooral de slacht. Of het vervoer, ook zo goed geregeld. Vandaag nog gezien dat een te jong biggetje door de opening was gevallen van de vrachtwagen. Nobody cares.
Stikstof, dat is pas erg.
Mooi voorbeeld:
https://www.bnnvara.nl/joop/artikelen/kankerbeest-ga-maar-dood
Vuile hond.
nee is echt waar , een beest die slecht behandelt wordt geeft geen melk en een varken verliest veel gewicht door stressquote:
Er zijn vele bewijzen van, reportages over gemaakt.quote:Op zondag 28 augustus 2022 21:11 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nee dat is niet waar
beesten slecht behandelen doet een boer niet, dat kost geld veel geld
ja als er een kalfje overleden is dan wordt ie door die mensen uit de dode beesten bak gehaald en in de stal gelegd en gefilmdquote:Op zondag 28 augustus 2022 21:12 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Er zijn vele bewijzen van, reportages over gemaakt.
Als ik nu Google kan ik zo 50 artikelen vinden van afgelopen jaar waarbij weer eens dieren in de bio-industrie mishandeld werden.quote:Op zondag 28 augustus 2022 21:11 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nee dat is niet waar
beesten slecht behandelen doet een boer niet, dat kost geld veel geld
[..]
nee is echt waar , een beest die slecht behandelt wordt geeft geen melk en een varken verliest veel gewicht door stress
zelfs zachte muziek wordt gespeeld , echt waar
prima, een varkens boer heeft alarm om hem te waarschuwen als er iets mis isquote:Op zondag 28 augustus 2022 21:15 schreef Waldorf22 het volgende:
[..]
Als ik nu Google kan ik zo 50 artikelen vinden van afgelopen jaar waarbij weer eens dieren in de bio-industrie mishandeld werden.
Hoef die troep niet meer.
Prima joh, als jij daardoor beter slaapt.quote:Op zondag 28 augustus 2022 21:17 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
prima, een varkens boer heeft alarm om hem te waarschuwen als er iets mis is
als er brand uit breekt of zo
een beest heeft een prima leven met uitgekiende voeding die hij of zij graag lust , anders geeft ei geen melk en komt niet aan in gewicht
Ja, een varken heeft dikke pret tussen de buizen waar ze exact tussen past. Zoveel mogelijk biggetjes maken, lekker vet worden. Biggetjes verdrukken. Ze kan niet eens meer opstaan.quote:Op zondag 28 augustus 2022 21:17 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
prima, een varkens boer heeft alarm om hem te waarschuwen als er iets mis is
als er brand uit breekt of zo
een beest heeft een prima leven met uitgekiende voeding die hij of zij graag lust , anders geeft ei geen melk en komt niet aan in gewicht
en slakken dan , vertrapt worden door mensen met klompenquote:Op zondag 28 augustus 2022 21:27 schreef mootie het volgende:
[..]
Ja, een varken heeft dikke pret tussen de buizen waar ze exact tussen past. Zoveel mogelijk biggetjes maken, lekker vet worden. Biggetjes verdrukken. Ze kan niet eens meer opstaan.
Iedereen zou een varken willen zijn.
Of een kalfje, meteen bij de moeder weg. Moeders over de zeik. Wil kalf niet kwijt. Gewoon melk blijven produceren tot het lichaam helemaal op is.
Als het kalf mag blijven zo’n feestelijke prikring door de neus zodat ze niet bij moeder drinken. Wie wil dat nou niet.
En kippen, moet ik daar nog iets over zeggen?
Ja, geweldige vergelijkingen.quote:Op zondag 28 augustus 2022 21:30 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
en slakken dan , vertrapt worden door mensen met klompen
of doodgeslagen worden als vlieg zijnde
of die zielige jafar die opgesloten is en met zijn kop tegen de schuif botst
https://www.rtvdrenthe.nl(...)fa-9dfb-cf24ff2f1dae
Ja beesten zijn beesten, ongeacht hun aaibaarheidsfactorquote:
Met vrienden zoals jij hebben boeren geen vijanden meer nodig.quote:Op zondag 28 augustus 2022 21:30 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
en slakken dan , vertrapt worden door mensen met klompen
of doodgeslagen worden als vlieg zijnde
of die zielige jafar die opgesloten is en met zijn kop tegen de schuif botst
https://www.rtvdrenthe.nl(...)fa-9dfb-cf24ff2f1dae
Ze moeten er gewoon nog 5 jaar afhalen als die vlaggen morgen niet weg zijn.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 10:13 schreef Twentsche_Ros het volgende:
Waar ik me nog t meeste over verbaas zijn de mensen die telkens opnieuw beweren dat de stikstofmaatregelen als "donderslag bij heldere hemel" worden opgelegd.
Zo van:
"De boeren moesten tot een half jaar geleden zo veel mogelijk voedsel produceren, en ineens moeten ze weg".
Dus ik denk eigenlijk: "Laat die omgekeerde vlaggen maar een tijdje wapperen als die trekkerterroristen daar hun overwinningsgevoel mee koesteren".
Want: het hoogst haalbare (verwoord door de Jeanne d'Arc van de trekkerterroristen, Caroline vd Plas) is "vijf jaar uitstel".
Ik ben te weinig deskuindig om de negatieve gevolgen van "vijf jaar uitstel" te overzien.
Maar: In vredesnaam dan maar.
Zodat dat gejammer van "Donderslag bij heldere hemel" voor eens en altijd niet meer als argument kan gelden.
Vroeger moesten negen van de tien kinderen uit een boerengezin ook weg, en een andere baan zoeken.
Wat maakt dat nu uit dat dit "tien van de tien" wordt.
En hoe zat het met de opvolgers van pottenbakkers, mandenvlechters, lantaarnopstekers, videotheekhouders, molenaars, hoelahoepproducenten, ponstypistes.
Dit slaat natuurlijk ook nergens op.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 12:27 schreef vipergts het volgende:
[..]
Ze moeten er gewoon nog 5 jaar afhalen als die vlaggen morgen niet weg zijn.
We kunnen ons niet de terreur van een minderheid laten welgevallen, wat dat betreft heeft de geschiedenis ons al genoeg geleerd.
Onderbuik en eigen belangquote:Op dinsdag 30 augustus 2022 10:13 schreef Twentsche_Ros het volgende:
Waar ik me nog t meeste over verbaas zijn de mensen die telkens opnieuw beweren dat de stikstofmaatregelen als "donderslag bij heldere hemel" worden opgelegd.
Zo van:
"De boeren moesten tot een half jaar geleden zo veel mogelijk voedsel produceren, en ineens moeten ze weg".
Dus ik denk eigenlijk: "Laat die omgekeerde vlaggen maar een tijdje wapperen als die trekkerterroristen daar hun overwinningsgevoel mee koesteren".
Want: het hoogst haalbare (verwoord door de Jeanne d'Arc van de trekkerterroristen, Caroline vd Plas) is "vijf jaar uitstel".
Ik ben te weinig deskuindig om de negatieve gevolgen van "vijf jaar uitstel" te overzien.
Maar: In vredesnaam dan maar.
Zodat dat gejammer van "Donderslag bij heldere hemel" voor eens en altijd niet meer als argument kan gelden.
Vroeger moesten negen van de tien kinderen uit een boerengezin ook weg, en een andere baan zoeken.
Wat maakt dat nu uit dat dit "tien van de tien" wordt.
En hoe zat het met de opvolgers van pottenbakkers, mandenvlechters, lantaarnopstekers, videotheekhouders, molenaars, hoelahoepproducenten, ponstypistes.
Nu gaan er vast mensen nog meer vlees eten want hahoehahahiho.quote:Op zondag 28 augustus 2022 21:27 schreef mootie het volgende:
[..]
Ja, een varken heeft dikke pret tussen de buizen waar ze exact tussen past. Zoveel mogelijk biggetjes maken, lekker vet worden. Biggetjes verdrukken. Ze kan niet eens meer opstaan.
Iedereen zou een varken willen zijn.
Of een kalfje, meteen bij de moeder weg. Moeders over de zeik. Wil kalf niet kwijt. Gewoon melk blijven produceren tot het lichaam helemaal op is.
Als het kalf mag blijven zo’n feestelijke prikring door de neus zodat ze niet bij moeder drinken. Wie wil dat nou niet.
En kippen, moet ik daar nog iets over zeggen?
Bio industrie waar zulke zaken in voor komen komen alleen maar voor omdat er geen dekkende regelgeving en handhaving is. Er is nauwelijks toezicht / handhaving.quote:Op zondag 28 augustus 2022 21:15 schreef Waldorf22 het volgende:
[..]
Als ik nu Google kan ik zo 50 artikelen vinden van afgelopen jaar waarbij weer eens dieren in de bio-industrie mishandeld werden.
Hoef die troep niet meer.
Dat soort mensen hoef je niet serieus te nemen. Kansloos gedrag.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:16 schreef Noek het volgende:
Nah ja, voor iedere kutlul die een extra stuk vlees gaat vreten wanneer iemand schrijft of zegt geen vlees te eten, adopteer ik een slachtvarken die naar een sanctuary wordt gebracht.
Dit is idd een onbegrijpelijk stuk ego, dat het gilde der "vleeseters" telkens te berde brengt.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:16 schreef Noek het volgende:
Nah ja, voor iedere kutlul die een extra stuk vlees gaat vreten wanneer iemand schrijft of zegt geen vlees te eten, adopteer ik een slachtvarken die naar een sanctuary wordt gebracht.
Volgens mij wordt dat ook niet gedaan. Alleen het omgekeerde, dat boeren zonder uitzondering goed zijn voor hun dieren.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:14 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Bio industrie waar zulke zaken in voor komen komen alleen maar voor omdat er geen dekkende regelgeving en handhaving is. Er is nauwelijks toezicht / handhaving.
Maar om die zaken te extrapoleren naar alle boeren is ook niet heel kies en daarmee speel je mensen die dit debat op de spits willen drijven alleen maar mee in de hand.
Het is ook zo ergerlijk om woorden als "de boeren" te claimen. Net als "het volk".quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 14:31 schreef Waldorf22 het volgende:
[..]
Volgens mij wordt dat ook niet gedaan. Alleen het omgekeerde, dat boeren zonder uitzondering goed zijn voor hun dieren.
Het is schering en inslag. Sectorbreed. En dat is niet omdat het nou eenmaal een natuurwet is dat er onder boeren, transporteurs en slachters meer zieke geesten (alhoewel, bij slachters misschien wel) rondlopen, maar omdat de vleesindustrie en alles eromheen onderdeel van een tot op het bot verpest systeem is. In een gezonde sector is handhaving en toezicht van/op elke millimeter niet noodzakelijk, maar in de bio-industrie wel. Dat zou te denken moeten geven.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:14 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Bio industrie waar zulke zaken in voor komen komen alleen maar voor omdat er geen dekkende regelgeving en handhaving is. Er is nauwelijks toezicht / handhaving.
Ik snap dat het goed is om minder vlees te eten en meer plantaardige producten te nuttigen, het probleem is dat de vegetariers/veganisten die dat proberen te verkopen net zo aggressief handelen als een anti-roker die bewust bij je gaat staan op een plek waar niemand er last van heeft en dan in je gezicht gaat hoesten omdat deze er last van heeft.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 13:16 schreef Noek het volgende:
Nah ja, voor iedere kutlul die een extra stuk vlees gaat vreten wanneer iemand schrijft of zegt geen vlees te eten, adopteer ik een slachtvarken die naar een sanctuary wordt gebracht.
Oh grappig, dat vind ik juist van vleeseters die mij hun mening proberen op te dringen. Zou het soms per persoon kunnen verschillen?quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 14:56 schreef PaRoDiUzZ het volgende:
[..]
Ik snap dat het goed is om minder vlees te eten en meer plantaardige producten te nuttigen, het probleem is dat de vegetariers/veganisten die dat proberen te verkopen net zo aggressief handelen als een anti-roker die bewust bij je gaat staan op een plek waar niemand er last van heeft en dan in je gezicht gaat hoesten omdat deze er last van heeft.
Er zijn mensen die je over kunt halen om met beide dingen te minderen/stoppen, maar je moet wel de goede groep aanpakken, de groep die het niet niet wilt ga je alleen maar irriteren als je ze religieus-fundamentalistisch wilt overtuigen dat er iets veranderd moet worden.
Dat is mijn voornaamste probleem met Wakker Dier en andere vgetarisch/veganistische lobby's, men probeert mensen alleen maar over te halen omdat zielig voor de dieren en niet omdat beter voor het lichaam/leefomgeving.
Dat klopt, mij zul je er ook niet over horen zeuren/overhalen dat je geen vlees wilt eten en ik probeer ook bepaald vlees te vermijden omdat dat icm mijn gezondheid niet handig is, ik weet ook dat de vlees en zuivelindustrie jarenlang bezig is geweest om er voor te zorgen dat je in een situatie komt waarbij je als iemand die dat niet doet als paria word beschouwd en er miljarden aan guldens en euros in marketing gepompt is om er voor te zorgen dat vader de witte motor op zondag het vlees aansnijdt.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 15:33 schreef Waldorf22 het volgende:
[..]
Oh grappig, dat vind ik juist van vleeseters die mij hun mening proberen op te dringen. Zou het soms per persoon kunnen verschillen?
Omdat mensen vaak vinden dat het ze opgedrongen wordt en dan uit recalcitrantie nog een extra stukkie vlees op de barbecue gooien.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 15:51 schreef PaRoDiUzZ het volgende:
[..]
Dat klopt, mij zul je er ook niet over horen zeuren/overhalen dat je geen vlees wilt eten en ik probeer ook bepaald vlees te vermijden omdat dat icm mijn gezondheid niet handig is, ik weet ook dat de vlees en zuivelindustrie jarenlang bezig is geweest om er voor te zorgen dat je in een situatie komt waarbij je als iemand die dat niet doet als paria word beschouwd en er miljarden aan guldens en euros in marketing gepompt is om er voor te zorgen dat vader de witte motor op zondag het vlees aansnijdt.
Ik begrijp zelfs dat boeren nu boos zijn omdat er 'opeens' een knoop word door gehakt waar al meer dan 30 jaar geleden voor gewaarschuwd zijn, maar niks aan gedaan werd omdat het goed was voor de schatkist.
Ik begrijp zelfs dat als ik een stukje vlees nodig heb, dat ik daar niet voor naar een supermarkt hoef te gaan omdat de helft van het volume in de pan verdampt(alhoewel ik dan weer wel kan begrijpen dat als je een gezin van 4+ hebt dat je dat vanwege de prijs wel doet).
Wat ik niet begrijp is dat er geen moeite gedaan word om mensen over te halen om minder vlees te eten en er dan maar aggressieve campagnes tegen dierenleed gevoerd worden, want als iedereen toch al jaren het mandaat aan partijen geeft die 'de boeren' de hand boven het hoofd houden, heeft het mijns inziens geen zin om met een dode koe voor de mcdonalds te gaan staan.
Misschien dat vanuit de vega sector meer gekeken moet worden naar de mensen die niet meteen een extra lapje vlees op de bbq leggen op het moment dat WD een fimpje laat zien, en dat men meer inzet op de marketing van vegaproducten die niet perse een vleesproduct moeten vervangen.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 15:57 schreef Waldorf22 het volgende:
[..]
Omdat mensen vaak vinden dat het ze opgedrongen wordt en dan uit recalcitrantie nog een extra stukkie vlees op de barbecue gooien.
Er zijn genoeg alternatieven om zonder veel moeite geen vlees te hoeven eten en die promotie is er ook wel dus ik zou niet weten hoe en waarom je mensen dan nog moet overhalen.
Bovendien is het bewonderenswaardig dat de Trekkerdemonstranten inmiddels de blokkade bij Schouten Goor (vegabedrijf) hebben opgeheven, nadat Schouten Goor haar website even heeft aangepast.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 15:57 schreef Waldorf22 het volgende:
[..]
Omdat mensen vaak vinden dat het ze opgedrongen wordt en dan uit recalcitrantie nog een extra stukkie vlees op de barbecue gooien.
Er zijn genoeg alternatieven om zonder veel moeite geen vlees te hoeven eten en die promotie is er ook wel dus ik zou niet weten hoe en waarom je mensen dan nog moet overhalen.
Ik zie niet waarom je een deal met die lui zou moeten maken.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 16:31 schreef Twentsche_Ros het volgende:
[..]
Bovendien is het bewonderenswaardig dat de Trekkerdemonstranten inmiddels de blokkade bij Schouten Goor (vegabedrijf) hebben opgeheven, nadat Schouten Goor haar website even heeft aangepast.
Zo zie je maar weer dat er met de trekkerdemonstranten best wel een goede deal is te maken.
Maar het is natuurlijk wel verstandig om niet helemaal het "vlees-eten" uit te bannen. Want de mensen met de trekkers kunnen natuurlijk ieder moment weer een vegabedrijf blokkeren, en dan ben je toch weer aangewezen op vleesconsumptie.
Een deal word gemaakt zodra het je meer oplevert dan het kost.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 16:36 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Ik zie niet waarom je een deal met die lui zou moeten maken.
Dan moet de hele veeteelt maar uit Nederland verdwijnen. Dan hebben we maximale winst voor wat betreft vermindering ammoniakuitstoot.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 16:41 schreef PaRoDiUzZ het volgende:
[..]
Een deal word gemaakt zodra het je meer oplevert dan het kost.
Omdat 90% niet te vreten is misschien? Heb het al een paar keer geprobeerd maar op het vega Frikadel broodje van de AH en vega ballen van Ikea na was het allemaal net binnen te houden.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 15:57 schreef Waldorf22 het volgende:
[..]
Omdat mensen vaak vinden dat het ze opgedrongen wordt en dan uit recalcitrantie nog een extra stukkie vlees op de barbecue gooien.
Er zijn genoeg alternatieven om zonder veel moeite geen vlees te hoeven eten en die promotie is er ook wel dus ik zou niet weten hoe en waarom je mensen dan nog moet overhalen.
Smaken verschillen. Ik heb ook liever vlees (eet het alleen niet) maar vind die vervangers meestal prima te nassen.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 16:47 schreef MatthijsDJ het volgende:
[..]
Omdat 90% niet te vreten is misschien? Heb het al een paar keer geprobeerd maar op het vega Frikadel broodje van de AH en vega ballen van Ikea na was het allemaal net binnen te houden.
Ja gut nu heb je inderdaad wel onomstotelijk vastgesteld dat het niet mogelijk is om zonder vlees een lekkere en gezonde maaltijd op tafel te zetten hoorquote:Op dinsdag 30 augustus 2022 16:47 schreef MatthijsDJ het volgende:
[..]
Omdat 90% niet te vreten is misschien? Heb het al een paar keer geprobeerd maar op het vega Frikadel broodje van de AH en vega ballen van Ikea na was het allemaal net binnen te houden.
Het voornaamste probleem ligt er in dat dit probleem al 30 jaar bekend is en dat er, ookal innovatie en renovatie, niet aan te voorkomen is dat er in tijde van een economische crisis bezuinigd moet worden, alleen maar bezig zijn bezig geweest met een verdienmodel waarvan je op voorhand al had kunnen zien dat de bubbel zou barsten.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 16:43 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Dan moet de hele veeteelt maar uit Nederland verdwijnen. Dan hebben we maximale winst voor wat betreft vermindering ammoniakuitstoot.
Er is ook werk zat in andere sectoren. Ik werkte in de scheepsbouw. Dat is bijna geheel uit Nederland verdwenen. Op een gegeven moment gaan varen tot ik weg werd geconcureerd door oostblokkers. Weer wat anders gaan doen. Gewoon flexibel zijn..quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 16:52 schreef PaRoDiUzZ het volgende:
[..]
Het voornaamste probleem ligt er in dat dit probleem al 30 jaar bekend is en dat er, ookal innovatie en renovatie, niet aan te voorkomen is dat er in tijde van een economische crisis bezuinigd moet worden, alleen maar bezig zijn bezig geweest met een verdienmodel waarvan je op voorhand al had kunnen zien dat de bubbel zou barsten.
Het probleem is de marketing, je moet een worst met soja en spinazie niet als vega-frikandel verkopen, je kunt er beter voor zorgen dat je die worst met soja en spinazie door kruiden zo lekker maakt dat je er geen stickertje vega-frikandel op hoeft te plakken.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 16:52 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ja gut nu heb je inderdaad wel onomstotelijk vastgesteld dat het niet mogelijk is om zonder vlees een lekkere en gezonde maaltijd op tafel te zetten hoor.
Ja mee eens hoor. Erger me al tijden aan vegaproducten die vleesproducten zouden moeten imiteren, maar blijkbaar is de gemiddelde Nederlander gigantisch inspiratieloos in de keuken. Tja.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 16:56 schreef PaRoDiUzZ het volgende:
[..]
Het probleem is de marketing, je moet een worst met soja en spinazie niet als vega-frikandel verkopen, je kunt er beter voor zorgen dat je die worst met soja en spinazie door kruiden zo lekker maakt dat je er geen stickertje vega-frikandel op hoeft te plakken.
#stockholmsyndroomquote:Op dinsdag 30 augustus 2022 16:36 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Ik zie niet waarom je een deal met die lui zou moeten maken.
Met scherp schieten. Ik ben niet zo moeilijk. Als dat duidelijk is denkt men wel twee keer na.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 17:04 schreef Twentsche_Ros het volgende:
[..]
#stockholmsyndroom
Je moet wel weten wie de macht heeft. Wie heeft de trekkers (pantservoertuigen). Net zoals Arjen Lubach het ooit zei nav het forceren van een deur in het provinciehuis in Groningen.
Je hebt de bestuurlijke macht, wetgevende macht en controlerende macht. Tot zover de theorie.
Maar in de praktijk staat daarboven: Iedereen met een trekker.
#stockholmsyndroom
Dat waren twee voorbeelden die goed te doen vond. De rest gewoon echt niet.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 16:52 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ja gut nu heb je inderdaad wel onomstotelijk vastgesteld dat het niet mogelijk is om zonder vlees een lekkere en gezonde maaltijd op tafel te zetten hoor.
Daarnaast zeg je dat 90% niet te vreten is, maar je komt naar eigen zeggen niet veel verder dan de vegaballetjes van de IKEA. Ja koekoek, je wil het gewoon niet proberen.
Je hebt al decennia "apenkoppen" als drop-goed.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 16:58 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ja mee eens hoor. Erger me al tijden aan vegaproducten die vleesproducten zouden moeten imiteren, maar blijkbaar is de gemiddelde Nederlander gigantisch inspiratieloos in de keuken. Tja.
Nee. De agent die dit namelijk heeft gedaan zit nu thuis met een aanklacht aan z’n broek. En die heeft nog alleen maar een trekker geraakt.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 17:05 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Met scherp schieten. Ik ben niet zo moeilijk. Als dat duidelijk is denkt men wel twee keer na.
Daarom het leger inzetten. Ik zie die trekkerboeren als terroristen. Die verdienen een kogel door hun harses. Toegeven aan terreur, komaan zeg.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 17:08 schreef Gunner het volgende:
[..]
Nee. De agent die dit namelijk heeft gedaan zit nu thuis met een aanklacht aan z’n broek. En die heeft nog gemist ook.
Afhankelijk wat je definitie is van terrorisme ; ze zijn wel op ontwrichting van de maatschappij uit ja.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 17:10 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Daarom het leger inzetten. Ik zie die trekkerboeren als terroristen. Die verdienen een kogel door hun harses. Toegeven aan terreur, komaan zeg.
Precies. Bovendien hoeven ze niet allemaal afgeknald te worden. Een stuk of vijf is voldoende. Dan leren ze hun gedrag wel af. Hoe het tot nu toe gaat zullen er ook wel doden gaan vallen, da's ook al bijna gebeurd. Dan heb ik liever dat die lui het zelf zijn ipv burgers die er niets mee te maken hebben.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 17:12 schreef Gunner het volgende:
[..]
Afhankelijk wat je definitie is van terrorisme ; ze zijn wel op ontwrichting van de maatschappij uit ja.
Het gaat niet om de letters, het gaat om de omschrijving, op het moment dat jij wat soja en kruiden bijelkaar gooit en je noemt het een vega-sauzijcenbroodje, gaan ze het automatisch vergelijken met een normaal sauzijcenbroodje die vanwege het vet dat in het vlees zit, sws een andere structuur en evt smaak heeft, sommige mensen hebben daar geen problemen mee, anderen wel en degene die daar wel problemen mee hebben zulleen wel 2 keer na denken om dat bij andere producten die zich als vleesproducten aanprijzen ook te proberen, zeker als er een specifiek merk op staat.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 17:08 schreef Twentsche_Ros het volgende:
[..]
Je hebt al decennia "apenkoppen" als drop-goed.
Zijn dat voor sommige mensen echte apenkoppen als vlees.
Vleestomaten zijn ook niet van vlees. Maar waar bemoeien de vleeseters zich mee als het gaat om de naamgevingen die binnen de vega-bubbel plaatsvinden.
Vroeger werd een kind "Peter" genoemd als eerbetoon aan Petrus.
Toen later menigeen seculier werd, werd de naam Peter nog steeds gebruikt. En terecht. Gewoon een rijtje letters, die niet zijn te claimen.
Maar daar hebben er maar een paar echt debiele dingen gedaan.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 17:10 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Daarom het leger inzetten. Ik zie die trekkerboeren als terroristen. Die verdienen een kogel door hun harses. Toegeven aan terreur, komaan zeg.
Ik vind dat soms wel handig als ik geen specifiek vegarecept volg. Snap ook nooit waarom vleeseters er zo op tegen zijn want in de meeste supermarkten is het niet dat vega niet apart ligt van het vlees. Lekker belangrijk hoe je het wil noemen.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 16:58 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ja mee eens hoor. Erger me al tijden aan vegaproducten die vleesproducten zouden moeten imiteren, maar blijkbaar is de gemiddelde Nederlander gigantisch inspiratieloos in de keuken. Tja.
quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 17:06 schreef MatthijsDJ het volgende:
[..]
Dat waren twee voorbeelden die goed te doen vond. De rest gewoon echt niet.
Bedenk me wel dat ik nooit vega kip geprobeerd heb. De smaak van kip is chemisch na te maken dus zal vast wel goed te doen zijn.
Het probleem dat ik heb dat ze persee bestaande vlees producten willen namaken en daar in falen. Bij producten waar vooral de kruiden het werk doen is dat overigens minder een probleem. Wss dat ik daarom de frikadel wel lekker vond.
En toegegeven met het avondeten hebben wij het nooit geprobeerd. Ik zal eens voorstellen om falafel te doen ipv gehaktballen.
De 'vleeseters' hebben daar geen problemen mee, maar de commeciele partijen wel, daarnaast heeft het gewoon geen zin om een product te verkopen dat met bijna de zelfde naam net zo lekker moet zijn, maar anderhalf keer zo duur als het zelfde product wat er naast ligt (wat ook verklaart dat het vegetarisch vlees meestal in een koeling ligt zo ver mogelijk weg van de plofkippen).quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 17:17 schreef Waldorf22 het volgende:
[..]
Ik vind dat soms wel handig als ik geen specifiek vegarecept volg. Snap ook nooit waarom vleeseters er zo op tegen zijn want in de meeste supermarkten is het niet dat vega niet apart ligt van het vlees. Lekker belangrijk hoe je het wil noemen.
Maar goed ik ben ook gigantisch inspiratieloos in de keuken.
De vleeseters op Facebook hebben daar ontzettend veel moeite mee.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 17:48 schreef PaRoDiUzZ het volgende:
[..]
De 'vleeseters' hebben daar geen problemen mee, maar de commeciele partijen wel, daarnaast heeft het gewoon geen zin om een product te verkopen dat met bijna de zelfde naam net zo lekker moet zijn, maar anderhalf keer zo duur als het zelfde product wat er naast ligt (wat ook verklaart dat het vegetarisch vlees meestal in een koeling ligt zo ver mogelijk weg van de plofkippen).
Ik volg facebook niet, maar om eerlijk te zeggen kan ik vanuit jouw omschrijving er wel iets in vinden dat je iets plantaardigs als biefstuk te verkopen, het gaat niet om de letters, maar om de omschrijving, noem het dat bietstuk oid.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 18:02 schreef Noek het volgende:
[..]
De vleeseters op Facebook hebben daar ontzettend veel moeite mee.
Zie het nieuws van Loetje onlangs. Iedereen over de jank omdat zij plantaardige biefstuk verkochten.
Grafhekel aan zulke types.
maar betekent dat dat de bief planten gegeten heeft ofdat de bief van planten gemaakt is?quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 18:08 schreef sp3c het volgende:
Plantaardige biefstuk lijkt me duidelijker dan voetstuk of biefstuk oid eigenlijk
Hebben mensen met bier of wijn geen enkel probleem mee. Met huizen ook niet, met auto's niet, met elektronica niet. Met wasmiddel niet, met hagelslag niet, met chocolade niet, met fruit niet. Eigenlijk is het nooit een probleem behalve bij vlees.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 17:48 schreef PaRoDiUzZ het volgende:
[..]
De 'vleeseters' hebben daar geen problemen mee, maar de commeciele partijen wel, daarnaast heeft het gewoon geen zin om een product te verkopen dat met bijna de zelfde naam net zo lekker moet zijn, maar anderhalf keer zo duur als het zelfde product wat er naast ligt (wat ook verklaart dat het vegetarisch vlees meestal in een koeling ligt zo ver mogelijk weg van de plofkippen).
Hier ga ik altijd de mist in bij de bouwmarktquote:Op dinsdag 30 augustus 2022 18:14 schreef sp3c het volgende:
Het betekend dat het een plantaardige biefstuk is
Net als gele verf
Das verf maar dan geel
Snap ikquote:Op dinsdag 30 augustus 2022 18:20 schreef Waldorf22 het volgende:
[..]
Hier ga ik altijd de mist in bij de bouwmarkt
Volgensmij maak je je argument niet sterker met deze bewering.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 18:27 schreef Noek het volgende:
Ja vreselijk en paprikachips zijn helemaal geen paprika. Noem het dan gewoon chips. Maar oh wacht.
Het is handig om te weten waar iets naar smaakt maar ik begrijp dat veel mensen daar een waas voor hun ogen van krijgen en daardoor nog meer koeien gaan eten want hihaho.
Degenen die het hardst zeuren over plantaardig vlees hebben geen idee waar het naar smaakt omdat ze het nog nooit gehad hebben.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 18:31 schreef sp3c het volgende:
Als plantaardige biefstuk naar plant smaakt dan snap ik het gezeur erover
Hoe weet jij dat dan?quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 18:40 schreef Leandra het volgende:
[..]
Degenen die het hardst zeuren over plantaardig vlees hebben geen idee waar het naar smaakt omdat ze het nog nooit gehad hebben.
Boeren doen alles voor winstmaximalisatie. Dat is niet verwonderlijk want het zijn ondernemers. Een koe bewust mishandelen past niet in dat plaatje want het is veel werk en de koe zal er niet meer en waarschijnlijk minder melk doorgeven.quote:Op zondag 28 augustus 2022 21:11 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
nee dat is niet waar
beesten slecht behandelen doet een boer niet, dat kost geld veel geld
[..]
nee is echt waar , een beest die slecht behandelt wordt geeft geen melk en een varken verliest veel gewicht door stress
zelfs zachte muziek wordt gespeeld , echt waar
Nogmaals, als jij vegetarisch of vegan wilt zijn, respect. Ik wil dat niet zijn en heb al meerdere malen gezegd dat ik alhoewel ik zo nu en dan een avondje geen vlees eet, als ik dat wel wil geen plantaardige biefstuk , of kipstuckjes op mijn bord wil hebben, omdat dat het hele idee van bewust kiezen voor een alternatief om zeep helpt en ik er zeer waarschijnlijk net zo veel geld aan kwijt ben dan als ik deze produckten zelf bewerk.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 18:35 schreef Noek het volgende:
Ondertussen vreet ik gewoon vegan magnums. Ook niet ok waarschijnlijk want dat zijn geen magnums!!!!!!!1111!!
maar wat ik wel vind, ik zou graag zien dat NLse boeren gaan werken voor de locals. Ik zou hier al mn eten kunnen halen bij de boeren, vlees, groentes, zuivel, fruit, etc. Inje Drenthe
Ik hou er niet van om alles overzees te laten komen ivm dierenwelzijn en contrcoles. Dan hou ik het liever hier in NL. Men blijft toch wel vlees eten, dan het liefst zo "vriendelijk" mogelijk.
Omdat ze vaak heel hard roepen dat ze moeten opdonderen/opflikkeren/opkankeren met dat nepvlees.quote:
Boeren alsnog om tafel met Remkes over stikstof na verandering agendaquote:Op dinsdag 30 augustus 2022 18:38 schreef EinarBoe het volgende:
[ twitter ]
Oh toch wel dus. Ze krabbelen steeds vaker terug van hun harde uitspraken - die hardste acties ooit gingen ook al niet door.
Aardappel. Dat is godverdomme helemaal geen appel.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 19:38 schreef Twentsche_Ros het volgende:
Hoe zit het met het woord "pen".
Vroeger was pen automatisch de pen van de ganzeveer. De balpen of vulpen was nog lang niet uitgevonden.
De pen als schrijfgereedschap bleef "pen" heten ondanks dat ie niet meer van een dier kwam.
Ook weer een voorbeeld.
Verder zijn er panterleggings die die van panters zijn gemaakt. Spaan en Vermeegen gingen vroeger met een knuffelkoe naar voetbalgezinnen waar net een kind was geboren.
Knuffelbeer, Teddybeer.
Je hebt ook hobbelpaarden. Op kermissen heb je van die stierenkoppen waar je hoorns naar binnen moet duwen.
Ach... eigenlijk te veel om op te noemen. Het gezeur over de naamgeving slaat nergens op.
Vieze grondknol.quote:Op woensdag 31 augustus 2022 11:26 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Aardappel. Dat is godverdomme helemaal geen appel.
Ben als overtuigd fruitariër ontzettend beledigd dat zo'n vieze grondknol geassocieerd wordt met de heilige godenvruchten. Waar blijven de kamervragen, Geert?
Klinkt als homofoben zijn meestal stiekom zelf homo!quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 19:30 schreef Noek het volgende:
[..]
Omdat ze vaak heel hard roepen dat ze moeten opdonderen/opflikkeren/opkankeren met dat nepvlees.
Ook onder berichten van de Vegetarische Slager bijv. op hun pagina..
Iets zegt me dat het geen liefhebbers zijn en dat ze het niet vaak in hun mandje donderen/flikkeren/kankeren.
Nu noem je me ook een doelgroep op zeg. Dat zijn inderdaad de clowns die roepen dat ze een extra stuk vlees eten ter compensatie van vegans.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 19:30 schreef Noek het volgende:
[..]
Omdat ze vaak heel hard roepen dat ze moeten opdonderen/opflikkeren/opkankeren met dat nepvlees.
Ook onder berichten van de Vegetarische Slager bijv. op hun pagina..
Iets zegt me dat het geen liefhebbers zijn en dat ze het niet vaak in hun mandje donderen/flikkeren/kankeren.
Laten we hopen dat het een WVTTK blijft en dat ze niet gaan schuiven met die 2030.quote:Op dinsdag 30 augustus 2022 22:40 schreef Zelva het volgende:
[..]
Boeren alsnog om tafel met Remkes over stikstof na verandering agenda
Dus voor een WVTTK-tje zijn ze nu overstag
Ik mag het hopen. Het eisenpakket van de belangenorganisaties was echt om te janken.quote:Op woensdag 31 augustus 2022 11:40 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Laten we hopen dat het een WVTTK blijft en dat ze niet gaan schuiven met die 2030.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |