Even draadje gepakt waar wat info hierover staat: https://www.weerwoord.be/m/2889996.quote:
Kijk maar naar de ECMW-pluim.quote:Op maandag 8 augustus 2022 11:16 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Volgens zo'n beetje elke bron die ik kan vinden is er geen enkele klap, de 25 blijft tot het einde van de pluim een realistische optie.
Eerder als vrieskouquote:Op maandag 8 augustus 2022 11:24 schreef Elan het volgende:
[..]
Kijk maar naar de ECMW-pluim.
Als je van 5 dagen achtereenvolgens 33/34 graden komt zal mogelijk 25 graden op de dinsdag ongetwijfeld als een verademing voelen.
Twee dingen: sterke inversielaag en geen bewolking. Krijg je als je een hoog met een koude kern (wat wij nu hebben) richting het zuiden verhuist. De warmte komt altijd als eerste aan in de hoge luchtlagen, dus op de grond is het alleen de zon en het gebrek aan verkoelende wind dat voor warmte zorgt. De koude luchtbel waar wij nu in zitten wordt langzaam steeds kleiner.quote:Op maandag 8 augustus 2022 11:21 schreef Pvt.Webster het volgende:
[..]
Even draadje gepakt waar wat info hierover staat: https://www.weerwoord.be/m/2889996.
Volgens mij kan dat alleen als er weinig wind is. Bij wind krijg je namelijk juist vermeninging met warmere bovenluchten.
Oosten des land. Veluwe. Inmiddels wel hogerquote:Op maandag 8 augustus 2022 10:25 schreef cherrycoke het volgende:
[..]
Ik weet niet waar jij zit maar hier is het 69%,
Prima toch? Hoe minder de zon je huis opwarmt voor de hittegolf, hoe beter die hittegolf uit te houden isquote:Op maandag 8 augustus 2022 12:04 schreef dick_laurent het volgende:
Nederland doet wel weer mooi een "Nederlandje" betreft bewolking
[ afbeelding ]
Fair enough. Vond het vooral typisch dat wij weer als enige land het voor elkaar weten te krijgen om bewolking te genererenquote:Op maandag 8 augustus 2022 12:08 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Prima toch? Hoe minder de zon je huis opwarmt voor de hittegolf, hoe beter die hittegolf uit te houden is
Dankjewel!quote:Op maandag 8 augustus 2022 11:21 schreef Pvt.Webster het volgende:
[..]
Even draadje gepakt waar wat info hierover staat: https://www.weerwoord.be/m/2889996.
Volgens mij kan dat alleen als er weinig wind is. Bij wind krijg je namelijk juist vermeninging met warmere bovenluchten.
quote:Op maandag 8 augustus 2022 15:56 schreef Bocaj het volgende:
Mensen, zet je maar weer schrap voor een week... HOT HOT HOT...
Vooral die koudere nachten zijn hemels.quote:Op maandag 8 augustus 2022 18:08 schreef Elan het volgende:
Blijkbaar lage luchtvochtigheid deze hittegolf en temperaturen ruim onder de 20 graden in de nacht, dat maakt het allemaal een stuk hanteerbaarder.
Sowieso merk je al dat de zomer aardig op z'n retour is want om half 10 is het al donker.
Nachten zijn acceptabel en het raam kan op tijd open, luchtvochtigheid is laag, veel zon en lekker warm. Volgens mij noemen we dat zomer, dus ik zou niet klagenquote:Op maandag 8 augustus 2022 20:49 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Vooral die koudere nachten zijn hemels.
Die houden ze toch nat? De waterschappen checken dat . (Dijkgraven.)quote:Op maandag 8 augustus 2022 19:24 schreef cherrycoke het volgende:
Ik maak me vooral erg zorgen over de droogte niet alleen met laagstaand water met ook met verzilting, is er überhaupt al een plan voor de dijken om die actief te blijven bekijken als het zo droog blijft.
Volgens mij ga je die 17 pas ergens in het holst van de vroege ochtend krijgen, dus ik vind dat allemaal wat relatief hoor. Krijg je nog steeds van dat 23°C om 00:00 genot. Leuk voor in de achtertuin of terras zitten maar niet om te pitten.quote:Op maandag 8 augustus 2022 20:49 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Vooral die koudere nachten zijn hemels.
Mij hoor je niet klagen hoor. Deze gehele zomer niet. Een dag of drie die echt heel smerig waren (vorige week woensdag bvquote:Op maandag 8 augustus 2022 20:57 schreef INViCTuS het volgende:
[..]
Nachten zijn acceptabel en het raam kan op tijd open, luchtvochtigheid is laag, veel zon en lekker warm. Volgens mij noemen we dat zomer, dus ik zou niet klagen. Het is droog, maar niks aan te doen. Volgende week komt er wel weer regen
Valt denk ik wel mee. In ieder geval geen 20+ windstille plaknachten meer.quote:Op maandag 8 augustus 2022 21:15 schreef Kriegel het volgende:
[..]
Volgens mij ga je die 17 pas ergens in het holst van de vroege ochtend krijgen, dus ik vind dat allemaal wat relatief hoor. Krijg je nog steeds van dat 23°C om 00:00 genot. Leuk voor in de achtertuin of terras zitten maar niet om te pitten.
Vannacht en gisternacht, dat was prettig. Daar krijg je het echt mee afgekoeld.
Vooral dat windstille is erg, als dat even meevalt scheelt het al een stuk.quote:Op maandag 8 augustus 2022 21:21 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Valt denk ik wel mee. In ieder geval geen 20+ windstille plaknachten meer.
quote:Op maandag 8 augustus 2022 21:15 schreef Kriegel het volgende:
[..]
Volgens mij ga je die 17 pas ergens in het holst van de vroege ochtend krijgen, dus ik vind dat allemaal wat relatief hoor. Krijg je nog steeds van dat 23°C om 00:00 genot. Leuk voor in de achtertuin of terras zitten maar niet om te pitten.
Vannacht en gisternacht, dat was prettig. Daar krijg je het echt mee afgekoeld.
Het is nu al 18 graden...quote:Op maandag 8 augustus 2022 21:21 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Valt denk ik wel mee. In ieder geval geen 20+ windstille plaknachten meer.
Natuurlijk niet. Politiek en iets oplossenquote:Op maandag 8 augustus 2022 19:24 schreef cherrycoke het volgende:
Ik maak me vooral erg zorgen over de droogte niet alleen met laagstaand water met ook met verzilting, is er überhaupt al een plan voor de dijken om die actief te blijven bekijken als het zo droog blijft.
Of 30 graden om 0:00 op sommige plekken zoals een paar weken geleden. Gelukkig airco maar dat soort shit gaat helemaal nergens over.quote:Op maandag 8 augustus 2022 21:21 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Valt denk ik wel mee. In ieder geval geen 20+ windstille plaknachten meer.
Verkapt opscheppen over de airco.quote:Op maandag 8 augustus 2022 22:35 schreef Nattekat het volgende:
Ik denk dat dit de laatste keer gaat zijn dat ik de 21 op mijn thermostaat zie voor de komende twee weken.
Ik moet hier continu aanhoren hoe mensen het op 20 of zelfs nog lager weten te krijgen met alleen doorluchten, dan valt dit nog reuze meequote:
Jij helpt het hele bouwwerk afkoelen in de zomer, zij warmen het beton op in de winterquote:Op maandag 8 augustus 2022 23:02 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Ik moet hier continu aanhoren hoe mensen het op 20 of zelfs nog lager weten te krijgen met alleen doorluchten, dan valt dit nog reuze mee
Ik heb helaas buren die niet mee doen, dus morgenochtend weer gewoon 23 puur door restwarmte van alle kanten. Ik denk oprecht dat ik mijn buren ook een klein beetje help hiermee, zo veel isolatie kan er niet tussen huizen zitten. Goedmakertje voor als ze weer eens riant zitten te stoken
de 21 heb ik weken geleden voor het laatst gezien. Het is nu 22 graden binnen, en dan heb ik vannacht met m'n zolderramen en de balkondeur open geslapen.quote:Op maandag 8 augustus 2022 22:35 schreef Nattekat het volgende:
Ik denk dat dit de laatste keer gaat zijn dat ik de 21 op mijn thermostaat zie voor de komende twee weken.
Volgens mij neemt niemand GFS nog serieus op deze manierquote:Op dinsdag 9 augustus 2022 07:44 schreef DemonRage het volgende:
[ afbeelding ]
GFS kan ook niet normaal doen!![]()
Elke run zit weer vol verrassingen.
Ja, maar dit warme weer zal ook wel weer z'n nut hebben zoals zoveel in het leven!quote:Op dinsdag 9 augustus 2022 08:31 schreef Frutsel het volgende:
Ruim een week lang kutweer...
Doe gewoon 25 graden en een zonnetje ofzo
Net teveel wind.quote:Op dinsdag 9 augustus 2022 13:17 schreef INViCTuS het volgende:
Weer van vandaag zit tegen perfectie aan
Zeker waar, dauwpunten liggen relatief laag. Een hittegolf met 5-6 tropische dagen is echter vrij uniek en is volgens de historie pas zo'n 10x voorgekomen.quote:Op dinsdag 9 augustus 2022 07:50 schreef heywoodu het volgende:
Ach, de komende dagen lijkt het warm te worden, maar lijkt het 's nachts ook wel een beetje normaal af te koelen. Dat maakt dingen een héél stuk draaglijker dan van die standaard juli-ellende waar het 's nachts ook amper afkoelt.
Dit is bijna standaard met pluimen. Zo'n enorme onzekerheid geeft bijna per definitie regen, puur door het grote schala aan weerstypen die regen brengen. Dit belooft nog weinig goeds eigenlijk, veel te veel runs blijven plat op 0.quote:Op dinsdag 9 augustus 2022 11:38 schreef Elan het volgende:
Voor volgende week eindelijk wat neerslag in de kaarten. Zou eens tijd worden ook
[ afbeelding ]
Alles maar met een korrel zout nemen, de onzekerheidsfactor in deze runs is gigantisch.quote:Op dinsdag 9 augustus 2022 14:12 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Dit is bijna standaard met pluimen. Zo'n enorme onzekerheid geeft bijna per definitie regen, puur door het grote schala aan weerstypen die regen brengen. Dit belooft nog weinig goeds eigenlijk, veel te veel runs blijven plat op 0.
Niet per se, hittegolven zijn redelijk betrouwbaar te voorspellen ruim een week van tevoren. Regen is heel specifiek en lokaal, hittegolven strekken zich uit over het halve continent.quote:Op dinsdag 9 augustus 2022 14:16 schreef cherrycoke het volgende:
[..]
Alles maar met een korrel zout nemen, de onzekerheidsfactor in deze runs is gigantisch.
Ik weet ja. Maar de afgelopen weken stond er helemaal geen neerslag in de pluimen. Hopen op een paar dagen regen om de natuur en gewassen op adem te laten komen.quote:Op dinsdag 9 augustus 2022 14:12 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Dit is bijna standaard met pluimen. Zo'n enorme onzekerheid geeft bijna per definitie regen, puur door het grote schala aan weerstypen die regen brengen. Dit belooft nog weinig goeds eigenlijk, veel te veel runs blijven plat op 0.
Die paar dagen zullen weinig doen, het neerslagtekort is op veel plekken >200mm.quote:Op dinsdag 9 augustus 2022 14:49 schreef Elan het volgende:
[..]
Ik weet ja. Maar de afgelopen weken stond er helemaal geen neerslag in de pluimen. Hopen op een paar dagen regen om de natuur en gewassen op adem te laten komen.
En lage luchtvochtigheidquote:Op dinsdag 9 augustus 2022 07:50 schreef heywoodu het volgende:
Ach, de komende dagen lijkt het warm te worden, maar lijkt het 's nachts ook wel een beetje normaal af te koelen. Dat maakt dingen een héél stuk draaglijker dan van die standaard juli-ellende waar het 's nachts ook amper afkoelt.
Die stevige buien zijn juist slecht voor het opnemen van water in de grond.quote:Op dinsdag 9 augustus 2022 15:15 schreef ZaZoe het volgende:
Als het dan moet gaan regenen dan maar stevig.
die kleine buitjes brengen alleen maar een hoge luchtvochtigheid
Maar goed voor de waterstand van de rivieren.quote:Op dinsdag 9 augustus 2022 15:49 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Die stevige buien zijn juist slecht voor het opnemen van water in de grond.
Het was net best aangenaam buiten, zeker omdat er een windje staat. Dat zal vanaf morgen wel anders zijn.quote:
Dat valt best tegen als het lokaal is. Om de waterstanden hoger te krijgen zal er over een groter deel van het stroomgebied flink wat water moeten vallen. Bij voorkeur gestaag zodat de bodem het water op kan nemen en gefaseerd aan de watergangen af kan geven.quote:Op dinsdag 9 augustus 2022 15:52 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Maar goed voor de waterstand van de rivieren.
Verder niks aan de hand met ons klimaatquote:Op dinsdag 9 augustus 2022 16:38 schreef crystal_meth het volgende:
Voor België wordt het de 8ste hittegolf in 5 jaar (2017, 2x2018, 3x2019, 2020). Voor Nederland de 6de (2x2018, 2x2019, 2020).
Oeps, heb een elementaire fout gemaakt, 2017 tot 2022 is in totaal zes jaar.quote:Op dinsdag 9 augustus 2022 16:39 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Verder niks aan de hand met ons klimaat
De Biltquote:Op dinsdag 9 augustus 2022 16:53 schreef Nattekat het volgende:
Hier is ook echt op een haar na de 25 aangetikt voor de hittegolf, lijkt de Bilt wel
Hahha ja dan is het landelijk dus verprutst. Lokaal liep het wel door en kwam de teller uiteindelijk op iets van 28 dagen uit.quote:Op dinsdag 9 augustus 2022 18:22 schreef Starhopper het volgende:
[..]
De Bilt![]()
Doet mij denken aan de hittegolf een paar jaar geleden. Zou de langste ooit zijn maar er zat 1 dag van 24,9 tussen
welke? vandaag was er geen hittequote:
https://www.meteo.be/nl/mechelenquote:Verwachtingen voor volgende uren
Laatste update: 09/08 21:15
Zonnig.
Maar De Bilt haalde het juist precies wélquote:Op dinsdag 9 augustus 2022 16:53 schreef Nattekat het volgende:
Hier is ook echt op een haar na de 25 aangetikt voor de hittegolf, lijkt de Bilt wel
Daar heeft de persoon die de sproeiers beheert even zitten pitten.quote:Op dinsdag 9 augustus 2022 22:40 schreef heywoodu het volgende:
[..]
Maar De Bilt haalde het juist precies wél
Dit is niet leukquote:Op woensdag 10 augustus 2022 07:07 schreef DemonRage het volgende:
GFS is een graadje afgekoeld voor de komende dagen, maar knalt er wel een eeuwige hittegolf uit.
Max temperaturen voor het zuiden van het land:
Vandaag: 32°C
Morgen: 33°C
Vrijdag: 35°C
Zaterdag: 34°C
Zondag: 35°C
Maandag: 34°C
Dinsdag: 33°C
Woensdag: 33°C
Donderdag: 33°C
Vrijdag: 30°C
Zaterdag: 36°C
Zondag: 25°C (oostelijke helft)
Maandag: 26°C
Bakken en braden dus.
Inderdaad. Volgens mij vanaf de 15e wel weer wat meer regen ondanks temperaturen van 25+quote:Op woensdag 10 augustus 2022 08:30 schreef Jor_Dii het volgende:
11 tropische dagen op rij..dat zou een nieuw record worden![]()
(2020 had er 8 op rij)
Ja joh, niks moeilijke warmte tot nu toe, gewoon frisjes snachts. Maar goed, over paar dagen als het huis flink is opgewarmd zal het denk ik wel anders gaan wordenquote:
quote:Op woensdag 10 augustus 2022 07:07 schreef DemonRage het volgende:
GFS is een graadje afgekoeld voor de komende dagen, maar knalt er wel een eeuwige hittegolf uit.
Max temperaturen voor het zuiden van het land:
Vandaag: 32°C
Morgen: 33°C
Vrijdag: 35°C
Zaterdag: 34°C
Zondag: 35°C
Maandag: 34°C
Dinsdag: 33°C
Woensdag: 33°C
Donderdag: 33°C
Vrijdag: 30°C
Zaterdag: 36°C
Zondag: 25°C (oostelijke helft)
Maandag: 26°C
Bakken en braden dus.
Genieten hoorquote:Op woensdag 10 augustus 2022 09:15 schreef kree het volgende:
Het is nu wel een lekkere temperatuur. Zou zo moeten blijven eigenlijk de rest van de dag.
Ik tel er nu 7 in de Bilt.quote:Op woensdag 10 augustus 2022 08:30 schreef Jor_Dii het volgende:
11 tropische dagen op rij..dat zou een nieuw record worden![]()
(2020 had er 8 op rij)
Het lijkt er steeds meer op dat de regen wordt uitgesteld en de warme aanhoud tot wellicht wel volgend weekend.quote:Op woensdag 10 augustus 2022 14:52 schreef Predator40 het volgende:
maandag alweer onder de 30 graden hier gelukkig.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |