Organisatie land van ons combineert het weiland met extensief boeren, misschien leuk voor je.quote:Op donderdag 14 juli 2022 10:18 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Op zich wel iets wat mij ook altijd aangetrokken heeft; een stuk van ~5 hectare ergens in de regio kopen, dat zo inrichten en de natuur z'n gang laten gaan. Misschien ooit.
Het detail van zowel lage als hoge, steile oever is wel slim, een oeverzwaluw of ijsvogel zou er dan ook kunnen broeden, als de samenstelling van de grond een beetje geschikt is.
Mooi is dat, dat autisme.quote:Op donderdag 14 juli 2022 17:20 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Ik was laatst op Skomer eiland en op Ramsey eiland. Op Ramsey eiland zaten ratten, die de papegaaiduikers uitgeroeid hadden en de manx shearwaters tot 800 broedparen hadden gereduceerd. De ratten zijn zo'n 10 jaar geleden op Ramsey uitgeroeid. Op Skomer zijn Papegaaiduikers nooit uitgeroeid geweest, en zijn nooit ratten geweest. De eilanden liggen hemelsbreed misschien 15 km van elkaar. Op Skomer broeden meer dan 350.000 Manx shearwater (de halve wereldpopulatie zo'n beetje), op Ramsey misschien net 10.000 inmiddels. Op Skomer broeden tienduizenden papegaaiduikers, op Ramsey nul. De papegaaiduikers van Skomer vliegen de halve Atlantische oceaan over, maar vertikken het om te gaan broeden op Ramsey. Natuur komt niet altijd zomaar terug, soms zelfs niet na lange tijd, ook niet als een plaats fysiek makkelijk bereikbaar is.
misschien komen ze nooit meer terug omdat er geen andere vogels zijn of geen voedselquote:Op donderdag 14 juli 2022 17:20 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Ik was laatst op Skomer eiland en op Ramsey eiland. Op Ramsey eiland zaten ratten, die de papegaaiduikers uitgeroeid hadden en de manx shearwaters tot 800 broedparen hadden gereduceerd. De ratten zijn zo'n 10 jaar geleden op Ramsey uitgeroeid. Op Skomer zijn Papegaaiduikers nooit uitgeroeid geweest, en zijn nooit ratten geweest. De eilanden liggen hemelsbreed misschien 15 km van elkaar. Op Skomer broeden meer dan 350.000 Manx shearwater (de halve wereldpopulatie zo'n beetje), op Ramsey misschien net 10.000 inmiddels. Op Skomer broeden tienduizenden papegaaiduikers, op Ramsey nul. De papegaaiduikers van Skomer vliegen de halve Atlantische oceaan over, maar vertikken het om te gaan broeden op Ramsey. Natuur komt niet altijd zomaar terug, soms zelfs niet na lange tijd, ook niet als een plaats fysiek makkelijk bereikbaar is.
Inderdaaadquote:Op zondag 24 april 2022 18:16 schreef Lucifer_Doosje het volgende:
Überhaupt al belachelijk dat we een minister voor zoiets onzinnigs hebben als die stikstof flauwekul.
Wat probeer je nou eigenlijk toe te voegen hier met dat getroll? Heb je nou echt niet in de gaten dat mensen geen zin meer hebben om inhoudelijk op je te reageren?quote:Op zaterdag 16 juli 2022 11:02 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Inderdaaad
tijd dat meer grote bedrijven hun mening geven over deze onzin
[ afbeelding ]
Heeft u al kennis gemaakt met de minister van Stikstofzaken , ja echt, niet lachen
Ze heeft een budget van 25 miljard euro , 2 keer zoveel als de minister van defensie , onze doos Ollongren
Ik dacht dat we na Vogelaar het ergste wel gehad zouden hebben , maar nee
We kunnen nog debielere vrouwelijke ministers vinden kennelijk
https://twitter.com/SjoerdWachter/status/1517730566929584129
quote:Juristen voorzien bouwstop na de zomer door verwachte stikstofuitspraak
De problemen met stikstof kunnen na de zomer nog groter worden. Juristen met wie de NOS sprak, vrezen dat de Raad van State met een nieuwe uitspraak komt, die op grote schaal bouwprojecten stil kan leggen.
De bouw kwam al eens grotendeels stil te liggen, nadat de Raad van State in 2019 de vloer had aangeveegd met het Nederlandse stikstofbeleid. Gaandeweg werden andere manieren gevonden om projecten toch door te laten gaan. Een daarvan is de bouwvrijstelling, waarbij de tijdelijke stikstofuitstoot bij de bouw niet meetelt en er bij de vergunningsverlening alleen wordt gekeken naar de uitstoot als het gebouw wordt gebruikt. De vraag is hoelang dat nog mag.
De Raad van State buigt zich nu over het Porthos project in de Rotterdamse haven. De uitspraak werd rond deze tijd verwacht, maar is uitgesteld naar oktober, bevestigt een woordvoerder van de hoogste bestuursrechter.
Porthos is bedoeld om CO2 van de industrie in de Rotterdamse haven te vervoeren en op te slaan in lege gasvelden onder de Noordzee. Dat moet bijdragen aan het halen van de klimaatdoelen, maar tijdens de aanleg van de infrastructuur komt stikstof vrij. Als de Raad van State de vrijstelling van Porthos afwijst, kan dat grote gevolgen hebben voor andere projecten.
Vrijstelling kan sneuvelen
Toen de 'vrijstellingsroute' na de uitspraak in 2019 in gebruik kwam, was de Raad van State al kritisch. Ook het Planbureau voor de Leefomgeving, een belangrijke adviseur van het kabinet, schreef vorig jaar dat het zeer de vraag is of het "splitsen van stikstofuitstoot tijdens de bouw en tijdens de gebruiksfase" volgens het Europese recht is toegestaan.
"Die splitsing staat haaks op vaste jurisprudentie van de Raad van State, waaruit volgt dat je naar het onlosmakelijke geheel moet kijken. Alleen al daarom gaat de vrijstelling waarschijnlijk sneuvelen", zegt universitair docent omgevingsrecht Ralph Frins. Ook andere juristen denken dat het die kant op gaat.
Mink Oude Breuil, omgevingsrechtjurist: "Ik heb gemerkt dat rechters kritisch zijn op de bouwvrijstelling. De regering zal met een goede onderbouwing moeten komen om te voorkomen dat de bouw weer tot stilstand komt". Juriste Marieke Kaajan ziet in recente uitspraken van rechtbanken dat de regels voor bescherming van Natura 2000-gebieden in de weg staan van nieuwe of zelfs al bestaande activiteiten.
https://nos.nl/artikel/24(...)te-stikstofuitspraak
Ik kan niet wachten het moet maar eens afgelopen zijn met geitenpaadjes zoeken.quote:
zet maar stil ,maar dan ook geen tijdelijke wooncontainers voor asielzoekers hequote:
Ze fourageren tot honderden kilometers ver, dus 20km is niks. Maar ze zijn heel honkvast, en gaan inderdaad niet zomaar ergens heen als er niet al soortgenoten zijn. Sommige soorten doen dat wel, anderen niet.quote:Op zaterdag 16 juli 2022 09:27 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
misschien komen ze nooit meer terug omdat er geen andere vogels zijn of geen voedsel
Ik ga ook niet meer naar een plek als het saai is
Maar we moeten eens ophouden om miljarden te spenderen aan bevliegingen als Ozongaten Zure regen en Stikstof, terwijl de Nederlandse stikstof deskundigen de hele wereld over vliegen
En in Duitsland niemand ergens vanaf weet
Mooi toch dat ze zo'n groot budget heeft, dan kunnen boeren die uitgekocht worden tenminste op een goede manier en met een goede prijs uitgekocht worden?quote:Op zaterdag 16 juli 2022 11:02 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Inderdaaad
tijd dat meer grote bedrijven hun mening geven over deze onzin
[ afbeelding ]
Heeft u al kennis gemaakt met de minister van Stikstofzaken , ja echt, niet lachen
Ze heeft een budget van 25 miljard euro , 2 keer zoveel als de minister van defensie , onze doos Ollongren
Ik dacht dat we na Vogelaar het ergste wel gehad zouden hebben , maar nee
We kunnen nog debielere vrouwelijke ministers vinden kennelijk
https://twitter.com/SjoerdWachter/status/1517730566929584129
Natuur kan zeker tegen een stootje, en heeft ook een enorme kracht om te herstellen, maar dan moet je het wel een kans geven, en niet mokerslagen uit blijven delen.quote:Op vrijdag 15 juli 2022 23:49 schreef Jojoke het volgende:
[ afbeelding ]
https://twitter.com/oers_sandra/status/1548038816883019776
Een tegengeluid, maar soms is dat ook nuttig.
Maar ze maken al verkeerde aannames in de inleiding/samenvatting. Dat men de biodiversiteit instand wilt houden, wilt niet zeggen dat je exact dezelfde flora en fauna wilt vastleggen en bewaren, zoals er staat.quote:Op zaterdag 16 juli 2022 00:02 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Deze heren hebben ook decennia in het gebied rondgelopen en de seizoenen mee gemaakt. Praktijkkennis is enorm waardevol. Van theorieën en modellen eet men ook geen kaas.
Niemand merkt schade aan de natuur? Door lagere biodiversiteit krijg je ook vaker last van plaaginsecten, en ook van meer plaaginsecten-soorten. Ook invasieve soorten krijgen dan vaak meer kans. Denk processie-rupsen, buxusmotten, wespennesten. En als bomen minder gezond zijn, valllen ze ook eerder om in stormen, en als er eentje op het spoor ligt, hebben er gelijk veel mensen last van. Maar velen zien die connecties niet.quote:Op zaterdag 16 juli 2022 06:18 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Het punt is niemand ziet schade aan natuur, alleen een paar wandelelite mensen die van alles de schuld geven aan de stikstof en zichzelf willen profileren als experts, en roepen het ecosysteem stort in, alsof nederland het centrum van de wereld is .
dat er fijnsparren dood gaan op de veluwe en in duitsland komt door de droogte, fijnsparren horen hier niet
Overigens in duitsland hoor je geen mens over een stikstof probleem
Het probleem zijn de nederlandse ambtenaren, die mogen weer 25 miljard over de balk gaan gooien naar vrienden en relaties
Ik heb zelf een boomgaard hier en strooi ieder jaar stikstof korrrels
en ik blijf dat doen , dat is goed voor de groei na de knopvorming , ik kan er ook stront op gooien maar dat is meer werk
en kippemest is te scherp
Als men graag straatarme natuur wil dan gaan ze maar in Midden Spanje kijken
https://www.triferto.eu/nl/commodities/stikstof-meststoffen
[ afbeelding ]
Overigens ben ik wel eens dat er teveel megastallen in nederland zijn en te weinig ruimte voor de mens ., dat er 30% boeren weg gaan ben ik wel eens, maar dat heeft geen zak met stikstof te maken
[ afbeelding ]
Zo'n piek-uitstoot bedrijf brengt wel de algehele uitstoot naar beneden ook, ook buiten natura2000 gebieden is stikstof wel degelijk een probleem (oppervlaktewater bijv), alleen is dat wettelijk (nog) niet zo strikt geregeld. Dus nu die boeren een goede mogelijkheid bieden tot uitkopen/omvormen bedrijfsvoering, helpt ook zeker op de lange duur wel.quote:Op zaterdag 16 juli 2022 08:39 schreef ludovico het volgende:
[..]
En hier inhoudelijk op. Wat doet het er toe, dat die "piek uitstoot" het komt toch niet op de plekken waar het niet moet? Dan is dat bedrijf toch OK?
Het is ontzettend klote voor getroffen boeren. Die zijn slachtoffer van het jarenlange struisvogel-beleid van CDA en CU bewindslieden tov dit probleem. Voor de meeste boeren zijn er zeker wel mogelijkheden om te blijven boeren, maar dat zal wel een flinke verandering van bedrijfsvoering worden dan. Daarin moeten ze gesteund worden, en met die nieuwe bedrijfsvoering moeten ze een goede boterham kunnen verdienen, en ze moeten er zekerheid mee krijgen dat het niet over 10 jaar weer anders zal moeten. Een klein aantal boeren moet waarschijnlijk wel echt stoppen op de lokatie waar ze zitten. Die zouden op een dusdanige manier uitgekocht moeten worden dat ze de vrijheid hebben om ergens anders een bedrijf op te kunnen zetten mochten ze dat willen.quote:Op zaterdag 16 juli 2022 08:37 schreef ludovico het volgende:
Ik zal er wel niks van begrijpen hoor, 100% van de boeren ook niet, en gooi er dan nog een sausje onteigenen overheen en mensen voelen zich gewoon terecht bedreigd in hun bestaan. Dit beleid is zo extreem, het is absurd dat ze bij VVD en links met meer dan 50% van de partijleden denken dat dit goed beleid is. Dan heb je dus echt geen enkel benul van wat er gebeurt of je bent een extremist.
Het meeste van dat geld gaat naar bevriende advies bedrijven en relatiesquote:Op zondag 17 juli 2022 15:36 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Mooi toch dat ze zo'n groot budget heeft, dan kunnen boeren die uitgekocht worden tenminste op een goede manier en met een goede prijs uitgekocht worden?
jeetje , jeetje wat erg hequote:Op zondag 17 juli 2022 15:44 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Niemand merkt schade aan de natuur? Door lagere biodiversiteit krijg je ook vaker last van plaaginsecten, en ook van meer plaaginsecten-soorten. Ook invasieve soorten krijgen dan vaak meer kans. Denk processie-rupsen, buxusmotten, wespennesten. En als bomen minder gezond zijn, valllen ze ook eerder om in stormen, en als er eentje op het spoor ligt, hebben er gelijk veel mensen last van. Maar velen zien die connecties niet.
quote:Het zogenaamde Waldsterben komt inmiddels in alle deelstaten voor. Er zijn zoveel bomen doodgegaan dat een gebied van 277.000 hectare grond opnieuw bebost moet worden.
In september 2019 stelde de overheid 800 miljoen euro beschikbaar, onder meer om bossen bestendiger te maken tegen klimaatverandering.
Volgens Klöckner waren ze samen met de boseigenaren op de goede weg om de bossen gemengder en natuurlijker te maken, maar worden deze inspanningen flink geremd door de droogte en de schorskever, een insect die door klimaatverandering ook de winters overleeft.
Eind 2020 was slechts een kleine 57 miljoen euro van de staatssteun uitgegeven.
Het landbouwbeleid de afgelopen decennia is altijd flink beinvloed geweest door de boeren zelf, met de nauwe banden met CDA en CU vooral.quote:Op zondag 17 juli 2022 15:56 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Het meeste van dat geld gaat naar bevriende advies bedrijven en relaties
Inderdaad, alles hangt met elkaar samen in onze leefomgeving, maar laten we ons vooral verzetten om ervoor te zorgen dat die leefomgeving wat beter in balans komt (CO2, stikstof, ozon, zure regen).quote:Op zondag 17 juli 2022 15:57 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
jeetje , jeetje wat erg he
In Duitsland gaan er ook zoveel bomen dood en vallen dan om
https://nos.nl/artikel/22(...)pig-met-bomen-kappen
[..]
?quote:
Ja, leuk, maar die hypermoderne boerderij is efficiënter en schoner en nieuwer dan die 5 boeren in de omgeving die toch al wilden stoppen met hun oude zooitje.quote:Op zondag 17 juli 2022 15:46 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Zo'n piek-uitstoot bedrijf brengt wel de algehele uitstoot naar beneden ook, ook buiten natura2000 gebieden is stikstof wel degelijk een probleem (oppervlaktewater bijv), alleen is dat wettelijk (nog) niet zo strikt geregeld. Dus nu die boeren een goede mogelijkheid bieden tot uitkopen/omvormen bedrijfsvoering, helpt ook zeker op de lange duur wel.
Als hij hypermodern is, dan zou het geen stikstof vulkaan moeten zijn. En zoals gezegd, stikstof is niet alleen in de natura2000 gebieden een probleem, het is alleen dat er voor die gebieden een wettelijk kader is om de uitstoters aan te kunnen pakken. In de huidige regelgeving kan een dergelijke boerderij uitgekocht worden, maar dat hoeft niet.quote:Op zondag 17 juli 2022 16:47 schreef ludovico het volgende:
[..]
Ja, leuk, maar die hypermoderne boerderij is efficiënter en schoner en nieuwer dan die 5 boeren in de omgeving die toch al wilden stoppen met hun oude zooitje.
en binnenkort komt er wel een nieuw gevaar bij die 25 milljard gaat kostenquote:Op zondag 17 juli 2022 16:30 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Inderdaad, alles hangt met elkaar samen in onze leefomgeving, maar laten we ons vooral verzetten om ervoor te zorgen dat die leefomgeving wat beter in balans komt (CO2, stikstof, ozon, zure regen).
ik strooi zelf 5 000 kg stikstofkorrels voor de groei ieder jaarquote:Op zondag 17 juli 2022 17:42 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Als hij hypermodern is, dan zou het geen stikstof vulkaan moeten zijn. En zoals gezegd, stikstof is niet alleen in de natura2000 gebieden een probleem, het is alleen dat er voor die gebieden een wettelijk kader is om de uitstoters aan te kunnen pakken. In de huidige regelgeving kan een dergelijke boerderij uitgekocht worden, maar dat hoeft niet.
quote:Waarom je fruitbomen bemesten?
Fruitbomen bemesten kan zorgen voor een mooiere, vollere bloei;
Door je fruitbomen te bemesten vul je de voedingsstoffen aan die niet in de grond aanwezig zijn;
De bemesting van fruitbomen zorgt dat de boom meer vruchten kan produceren;
Met extra voeding blijft je boom gezond, vooral wanneer die op voedingsarme grond staat.
quote:Vanaf dat moment zal de boom het sterkst groeien, waardoor hij de bemesting goed kan gebruiken. Is je appelboom wat ouder, dan kun je de mest wat eerder in het jaar geven.
Op die manier heeft het de tijd om dieper in de grond door te dringen, waar de wortels van de boom zich begeven.
Een appelboom heeft in de regel geen kunstmest nodig en kan goed uit de voeten met gedroogde koemest.
Niets doen kost nog veel meer geld op de lange duur, dat schijn je lastig te kunnen bevatten.quote:Op zondag 17 juli 2022 18:01 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
en binnenkort komt er wel een nieuw gevaar bij die 25 milljard gaat kosten
zonnevlekken of maanstralen of zo
Daarom gaat het in deze discussie ook over veelteelt, niet over akkerbouw of fruitteelt. Je bemest om de planten die je oogst zo goed mogelijk te laten groeien. Je weet precies welke NPK-verhouding ze nodig hebben. In de veeteelt worden gigantische hoeveelheden stikstof gebruikt. Om te voeren, en die komen er voor een flink deel ook weer uit, in de vorm van mest en urine. Daarmee voegen ze direct stikstof toe aan de bodem als dat buiten gebeurt, maar vooral ook doordat het verdampt en in de lucht komt, waardoor het weer neerslaat rond de boerderij, op plekken waar je het niet wilt hebben. Dat is een heel ander verhaal dan wanneer je korrels op land strooit, op de plek waar je het wilt hebben (al vervuilt het het oppervlaktewater wel). Maar je geeft ook al aan hoeveel er bemest wordt. Over hoeveel hectare verspreid je die 5000 kg?quote:Op zondag 17 juli 2022 18:02 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik strooi zelf 5 000 kg stikstofkorrels voor de groei ieder jaar
voor de fruitbomen
Maar iedere melkveeboer zal jaarlijks een grondmonster nemen om te kijken of de grond kalk nodig heeft en of het te rijk aan stikstof is , voor de voermais
Die kan jou precies vertellen hoe de verhouding NPK is per perceel
Waarom je fruitbomen bemesten?
Fruitbomen bemesten kan zorgen voor een mooiere, vollere bloei;
Door je fruitbomen te bemesten vul je de voedingsstoffen aan die niet in de grond aanwezig zijn;
De bemesting van fruitbomen zorgt dat de boom meer vruchten kan produceren;
Met extra voeding blijft je boom gezond, vooral wanneer die op voedingsarme grond staat.
korrels is ook minder dan stront , vooral kippemest zit veel stikstof inquote:Op zondag 17 juli 2022 19:06 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Daarom gaat het in deze discussie ook over veelteelt, niet over akkerbouw of fruitteelt. Je bemest om de planten die je oogst zo goed mogelijk te laten groeien. Je weet precies welke NPK-verhouding ze nodig hebben. In de veeteelt worden gigantische hoeveelheden stikstof gebruikt. Om te voeren, en die komen er voor een flink deel ook weer uit, in de vorm van mest en urine. Daarmee voegen ze direct stikstof toe aan de bodem als dat buiten gebeurt, maar vooral ook doordat het verdampt en in de lucht komt, waardoor het weer neerslaat rond de boerderij, op plekken waar je het niet wilt hebben. Dat is een heel ander verhaal dan wanneer je korrels op land strooit, op de plek waar je het wilt hebben (al vervuilt het het oppervlaktewater wel). Maar je geeft ook al aan hoeveel er bemest wordt. Over hoeveel hectare verspreid je die 5000 kg?
Flinke boomgaard! Tof!quote:Op zondag 17 juli 2022 20:11 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
korrels is ook minder dan stront , vooral kippemest zit veel stikstof in
21 hectare dacht ik, is niet allemaal van mij hoor , ik heb krap twee ha zelf
Ja natuurlijk is eer een heel eenvoudige manier om stikstof te verlagen , maar zoals altijd gaat dat ijn tegenandere delen vande rijksoverheidquote:Op zondag 17 juli 2022 20:15 schreef Kickinalfa het volgende:
Waarom maken we niet een gesloten systeem voor de boeren.
Als we willen produceren stop dan met het voor de vorm in de wei laten lopen etc.
Maak een gesloten mega stal en vang de stikstof etc op.
Dat gaat niet zo makkelijk. Veel van de stikstof die uitgestoten wordt, wordt in het systeem gebracht dmv veevoer, dat is dus niet een gesloten systeem. Je kunt wel een stuk afvangen, en ook dmv vloeren zorgen dat er een stuk minder in de lucht komt.quote:Op zondag 17 juli 2022 20:15 schreef Kickinalfa het volgende:
Waarom maken we niet een gesloten systeem voor de boeren.
Als we willen produceren stop dan met het voor de vorm in de wei laten lopen etc.
Maak een gesloten mega stal en vang de stikstof etc op.
Alleen 1 koe nu, produceert meer melk, en dus ook meer mest, urine en dus stikstof dan een koe 50 jaar geleden. En je kunt niet zomaar alle koeien die nu op stal staan, jaarrond buiten neerzetten. Wil je dat doen dat is er een flinke reductie van de veestapel nodig. En zoals genoemd in het artikel, de veevoer-producenten zijn niet blij met dergelijke plannen, die zien hun omzet dan flink dalen. Vandaar ook dat zij de protesten flink steunen.quote:Op maandag 18 juli 2022 07:41 schreef Alpha0 het volgende:
Prachtig artikel op NU afgelopen weekend. Stikstof komt vooral vanwege het (uit buitenland geïmporteerde fabrieks)voer wat die koeien eten en het vermengen van urine en stront in de stallen. Het stikstofprobleem is dus heel eenvoudig te verhelpen door die beesten in de wei te laten grazen.Kom niet meer bij van het lachen.
Overstappen op biologische melk kan de stikstofcrisis deels oplossen
Je bedoelt eindelijk eens iemand die zich niet laat gijzelen door de Agrolobby.quote:Op zaterdag 16 juli 2022 11:02 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Inderdaaad
tijd dat meer grote bedrijven hun mening geven over deze onzin
[ afbeelding ]
Heeft u al kennis gemaakt met de minister van Stikstofzaken , ja echt, niet lachen
Ze heeft een budget van 25 miljard euro , 2 keer zoveel als de minister van defensie , onze doos Ollongren
Ik dacht dat we na Vogelaar het ergste wel gehad zouden hebben , maar nee
We kunnen nog debielere vrouwelijke ministers vinden kennelijk
https://twitter.com/SjoerdWachter/status/1517730566929584129
koeien die buiten lopen , leveren veel minder melk en kunnen niet drie keer per dag gemolken wordenquote:Op maandag 18 juli 2022 10:37 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Alleen 1 koe nu, produceert meer melk, en dus ook meer mest, urine en dus stikstof dan een koe 50 jaar geleden. En je kunt niet zomaar alle koeien die nu op stal staan, jaarrond buiten neerzetten. Wil je dat doen dat is er een flinke reductie van de veestapel nodig. En zoals genoemd in het artikel, de veevoer-producenten zijn niet blij met dergelijke plannen, die zien hun omzet dan flink dalen. Vandaar ook dat zij de protesten flink steunen.
nou het klopt wel hoor, dat eiwit rijke vreten als Soja en voermais levert heel veel melk maar ook heel veel stront op.quote:Op maandag 18 juli 2022 07:41 schreef Alpha0 het volgende:
Prachtig artikel op NU afgelopen weekend. Stikstof komt vooral vanwege het (uit buitenland geïmporteerde fabrieks)voer wat die koeien eten en het vermengen van urine en stront in de stallen. Het stikstofprobleem is dus heel eenvoudig te verhelpen door die beesten in de wei te laten grazen.Kom niet meer bij van het lachen.
Overstappen op biologische melk kan de stikstofcrisis deels oplossen
we zijn allemaal slachtoffer van de wandelelite , dezelfden die graag een Brede Ecologische Hoofdstructuur wilden aanleggen waarvoor 10.000 hectare akkerbouw land zou moeten verdwijnenquote:Op maandag 18 juli 2022 11:36 schreef SjonShitcoin het volgende:
[..]
Je bedoelt eindelijk eens iemand die zich niet laat gijzelen door de Agrolobby.
40 jaar geleden waren ze er al achter dat het zo niet verder kon. Maar alles zou opgelost worden met innovatie. En wie zijn daar heel rijk van geworden ?
quote:Vergeet niet dat de regering 25 miljard mag stukgooien ter oplossing van een verzonnen probleem
author avatar
Door ROB HOOGLAND
Klaar voor, jongens en meisjes?
Daar gaan we, met z'n allen, op het refrein van Harry Belafonte's 'O, island in the sun', dat niet zomaar is gekozen: het is het lied dat de zeldzame sombere buien van mijn moeder onmiddellijk verdreef.
Let wel, slechts als je uit de Noord-Hollandse klei bent getrokken mag je de woorden meezingen. De rest neuriet mee.
quote:Kabinet kiest voor dure route uit stikstofimpasse
Door GERT VAN HARSKAMP
1 uur geleden
in FINANCIEEL
AMSTERDAM - De stikstofstukken die het ministerie van Financiën na vragen van de Kamerleden Pieter Omtzigt en Caroline van der Plas (BBB) online heeft gezet, geven aan dat het kabinet kiest voor een dure variant van de stikstofaanpak.
Het ministerie van Landbouw wil het leed over de hele veehouderij verdelen in plaats van het de veel goedkopere gerichte aanpak van de piekbelasters, zoals ambtenaren van het ministerie van Financiën adviseren.
en het doel woningbouw realiseren gaat toch niet lukken, want de gemeenteraden van gemeentes en wethouders werken niet meequote:Op donderdag 21 juli 2022 20:51 schreef Jojoke het volgende:
https://www.nu.nl/binnenl(...)en-onnodig-hoog.html
Hierin staan meerdere zaken die ongetwijfeld tot een kamerdebat gaan leiden als deze informatie inderdaad klopt.
Stikstofdoelen onnodig hoog
Financiën gaat uit van een bedrag van 10,4 miljard euro om te komen tot een reductie van 23,5 kiloton stikstof per jaar. Dat zou voldoende moeten zijn om aan de internationale verplichtingen te voldoen.
LNV gaat uit van een reductie van 30 tot 40 kiloton, wat volgens Financiën "onnodig hoog" is.
Plannen duurder dan gedacht
Mocht Van der Wal aan haar plannen vasthouden, dan moeten volgens de berekeningen van Financiën 11.200 agrariërs stoppen met hun bedrijf. De kosten hiervoor lopen dan ook hoger op dan de ruim 23 miljard die hiervoor is gereserveerd. Volgens Financiën kunnen de kosten wel oplopen van 30 tot 45 miljard euro.
Financiën ziet grote risico's als LNV haar plannen ongewijzigd doorzet.
Hoge kosten achteraf
Op verzoek van Financiën werden de plannen van het eigen ministerie en die van LNV naast elkaar gelegd door het Planbureau voor de Leefomgeving. In beide scenario's worden de stikstofdoelen gehaald, stelde de instantie vast. De plannen van LNV pakten weliswaar iets gunstiger uit voor de natuur, maar kosten "de blijvers (de boeren die doorgaan)" maar liefst 15 miljard euro extra. "Dit is een fors bedrag terwijl dit voor stikstof en klimaat niets extra's doet", aldus de ambtenaren van Financiën.
Een ander gevaar is dat boeren die vaste vergoedingen gaan krijgen om de natuur te onderhouden een enorme kostenpost worden. En dat is iets waarmee volgens de ambtenaren van Financiën "geen rekening is gehouden" door hun collega's van LNV.
Het vooraf goed inschatten van de doelen, risico's, kosten en latere beheerkosten zijn toch de basis van elk plan. Als de collega's van Financiën zoveel kritiek hebben, dan moet er in ieder geval nog een keer goed naar gekeken worden.
Je zult het lekker op de markt moeten gooien. Stoppende boeren worden hier rijker van ten laste van de boeren die doorgaan overigens.quote:Op woensdag 20 juli 2022 21:02 schreef michaelmoore het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)n-verzonnen-probleem
[..]
Is dat de nieuwe vijand? De veevoer producent?quote:Op maandag 18 juli 2022 10:37 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Alleen 1 koe nu, produceert meer melk, en dus ook meer mest, urine en dus stikstof dan een koe 50 jaar geleden. En je kunt niet zomaar alle koeien die nu op stal staan, jaarrond buiten neerzetten. Wil je dat doen dat is er een flinke reductie van de veestapel nodig. En zoals genoemd in het artikel, de veevoer-producenten zijn niet blij met dergelijke plannen, die zien hun omzet dan flink dalen. Vandaar ook dat zij de protesten flink steunen.
Nee, maar belangen gaan een stuk verder dan de boeren. Veel protesten worden flink gesteund door de kunstmest en veevoer industrie, veel mensen hebben dat niet echt door. En het zou me ook niet verbazen als Rabobank achter de schermen flink aan het lobbyen is om te zorgen dat boeren hun leningen aan de bank af kunnen betalen.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 09:36 schreef ludovico het volgende:
[..]
Is dat de nieuwe vijand? De veevoer producent?
Het lijkt me toch aannemelijk dat de uitgekochte boeren wel genoeg geld krijgen om hun leningen af te lossen dat ze in ieder geval niet met schulden eindigen na een onteigening.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 09:55 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[. En het zou me ook niet verbazen als Rabobank achter de schermen flink aan het lobbyen is om te zorgen dat boeren hun leningen aan de bank af kunnen betalen.
Lol.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 10:02 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Het lijkt me toch aannemelijk dat de uitgekochte boeren wel genoeg geld krijgen om hun leningen af te lossen dat ze in ieder geval niet met schulden eindigen na een onteigening.
En het lijkt me dus dat de Rabobank er druk mee bezig om te zorgen dat dat ook zo zal zijn, zodat in ieder geval zijzelf betaald zullen worden.quote:Op vrijdag 22 juli 2022 10:02 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Het lijkt me toch aannemelijk dat de uitgekochte boeren wel genoeg geld krijgen om hun leningen af te lossen dat ze in ieder geval niet met schulden eindigen na een onteigening.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |