Die weten ook wel dat de boeren uiteindelijk voor ze de straat op gaan om bij de overheid compensatie te eisen. Investeren in boerenbedrijven is het veiligste dat er is, want vrijwel alle bedrijfsrisico's liggen uiteindelijk bij de belastingbetaler.quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:48 schreef nils7 het volgende:
[..]
Dat banken nog zoveel geld pompen in boeren terwijl er veel betere (als in dierenwelzijn als in milieu impact) alternatieven in ontwikkeling zijn. Die banken hebben ook boter op hun hoofd.
Nou nee, een biologische kringloop boer is ook nog steeds boer, mensen die tegen de intensieve veehouderij zijn vinden circulaire, biologische boeren vaak helemaal geen probleem.quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:40 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
Ik probeer in zo'n tekst altijd een essentieel woordje te vervangen en dan zien of het kan wat hij zegt....
bijvoorbeeld:
[..]
Dan zou je zeggen... Ja, niks geks aan.
Maar als hij zou zeggen:
[..]
Dan klinkt het ineens weer heel raar.
Dus tja, ben je voor of tegen boeren... Voor beide groepen klinkt de uitspraak anders.
Ik heb vorig jaar zelf VVD gestemd en ben hier eigenlijk helemaal geen voorstander van, en ik heb het idee dat ik daar lang niet de enige zal zijn. Ook zie ik niet dat er geen keuze is, die is er namelijk wel. Niet doorgaan met het uitgestippelde beleid.quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:46 schreef nils7 het volgende:
[..]
Het is kabinetsbeleid en van de partijen die je noemt zit alleen D66 in het kabinet.
Maar het kabinet is wel aangesteld door de volksvertegenwoordigers die wij met z'n allen gekozen hebben dus ik durf wel te zeggen dat de meerderheid van Nederland voor dit beleid is.
Afgezien dat het gewoon wetten zijn die we ons in Nederland maar ook door Europa aan moeten houden dus zelfs als zat D66 niet in het kabinet dan nog hadden we deze discussie gehad.
Maar even hard gezegd de meerderheid is wel voor dit beleid, afgezien dat er geen keuze eigenlijk is. Na ja ze zouden andere keuzes kunnen maken maar die zijn voor iedereen nog ingrijpender dan een kleine groep aanpakken die voor het grootste gedeelte van de vervuiling zorgt.
Toch niet? Je bracht het eerst nog alsof de hele maatschappij hier voorstander van was. En inkrimpen is natuurlijk alweer iets anders dan laten verdwijnen.quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:48 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Absolute meerderheden bestaan niet. Er zullen ook zat Nederlanders zijn geweest die zich verzetten tegen beëindiging van de mijnbouw.
Er is een verkozen politieke meerderheid voor verkleining van de veestapel en inkrimping van de intensieve veehouderij. Dat is de realiteit. Vroeg of laat zal deze sector krimpen of zelfs geheel verdwijnen.
En in dat opzicht heeft Hartman dus gelijk.
Moet zeggen dat Arie van den Berg een slimme ondernemer is. Een plan leggen bij de regering wat zen eigen winst zonder enige investering te kunnen maximaliseren.quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:35 schreef EinarBoe het volgende:
https://www.nu.nl/binnenl(...)-tienpuntenplan.html
Om boeren een goede toekomst te bieden, moeten de overheid, supermarkten en banken op een andere manier gaan werken, vinden de 2.500 boeren achter het plan.
Zo moeten boeren die duurzaam werken een hogere prijs voor hun producten krijgen. Dat kan bijvoorbeeld door de btw-tarieven aan te passen, waardoor de winstmarge voor biologische boeren groter wordt.
Het plan adviseert bedrijven ook om niet meer dieren te houden dan er grond beschikbaar is voor eigen voer en verspreiding van de mest. "Sluit de kringloop", staat in de aanbevelingen.
"Met minder stikstof en zonder kunstmest kunnen boeren een goed inkomen verdienen. Dat is ook voor anderen mogelijk", zegt melkveehouder Arie van den Berg in Trouw.
Het plan stelt een gelijktijdige aanpak van verschillende problemen, zoals stikstof, klimaat en waterklimaat, voor. Dat is "nuttig", vindt Imke de Boer, hoogleraar dieren en duurzame voedselsystemen.
De boeren overhandigen het Groenboerenplan woensdag aan ministers Henk Staghouwer (Landbouw) en Christianne van der Wal (Natuur en Stikstof).
Betrek deze mensen nou gewoon bij de plannen en hou Mark vd Oever en zijn mafiamaatjes er buiten, daar heeft heel Nederland het meest aan.
... GL/D66/Volt....quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:41 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Vindt daadwerkelijk de hele maatschappij dat of is dat meer de mening van een bepaald deel van de maatschappij (vaak hoogopgeleid, wonend in de Randstad en GL/D66/Volt stemmend) die als de norm wordt gepresenteerd? Ik denk het laatste. Het is ook voornamelijk bij deze groep mensen dat het nogal een trend is te denken dat hun visie de enige juiste is, en iedereen die het daar niet mee eens is, dat zijn maar 'domme wappies'.
je mag er voor mij elk woord van maken wat jij wilt. Ik verzon dit zo net even.quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:50 schreef Leandra het volgende:
Overigens gaat je tweede woordswijziging niet op, dat gaat over een persoonskenmerk niet over een beroep.
Hier heb je 100% gelijk in. We zeggen als samenleving dat we geen intensieve-veeteelt boeren meer willen.quote:En als je dan stelt dat boer zijn in je bloed zit en dat het daarom ook een persoonskenmerk is dan gaan we weer terug naar de boer die aan intensieve veeteelt doet vs de circulaire, biologische boer.
Als boer zijn in je bloed zit dan hoef je je niet op intensieve veeteelt te storten, je kunt ook circulair, biologisch boeren.
Als stikstof een belangrijk punt voor je was dan heb je gewoon niet goed opgelet en heb je verkeerd gestemd.quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:51 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ik heb vorig jaar zelf VVD gestemd en ben hier eigenlijk helemaal geen voorstander van, en ik heb het idee dat ik daar lang niet de enige zal zijn. Ook zie ik niet dat er geen keuze is, die is er namelijk wel. Niet doorgaan met het uitgestippelde beleid.
[..]
Er worden hier geen boeren bespot.quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:46 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Nou, als ik afga op dit topic klopt mijn aanname in elk geval wel. Voornamelijk links en progressieve users (zoals jijzelf) die het hardst brullen over dit vermeende probleem en hier een beetje de boeren komen bespotten.
Goeie vergelijking man.quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:40 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
Ik probeer in zo'n tekst altijd een essentieel woordje te vervangen en dan zien of het kan wat hij zegt....
bijvoorbeeld:
[..]
Dan zou je zeggen... Ja, niks geks aan.
Maar als hij zou zeggen:
[..]
Dan klinkt het ineens weer heel raar.
Dus tja, ben je voor of tegen boeren... Voor beide groepen klinkt de uitspraak anders.
Zo zijn veel heel normale uitspraken over moslims ook heel raar.
Als je in sommige uitspraken het woord 'moslim' vervangt door 'jood' zou je de hele wereld op je nek krijgen.
Je mist dat stukje dierenmishandeling tijdens het kauwen inderdaad.quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:53 schreef hunterrnl het volgende:
[..]
Maar persoonlijk vind ik het bio spul niet echt bepaald de vreten
Dat doen we dus al 12 jaar en heeft overduidelijk gefaald.quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:51 schreef HowardRoark het volgende:
Ik heb vorig jaar zelf VVD gestemd en ben hier eigenlijk helemaal geen voorstander van, en ik heb het idee dat ik daar lang niet de enige zal zijn. Ook zie ik niet dat er geen keuze is, die is er namelijk wel. Niet doorgaan met het uitgestippelde beleid.
Dus eigenlijk hou je niet van de smaak van vlees?quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:53 schreef hunterrnl het volgende:
[..]
Moet zeggen dat Arie van den Berg een slimme ondernemer is. Een plan leggen bij de regering wat zen eigen winst zonder enige investering te kunnen maximaliseren.
Als het lukt is het mooi natuurlijk. Maar persoonlijk vind ik het bio spul niet echt bepaald de vreten en is nog duur ook.
Ik hoor wel eens mensen zeggen dat ze KFC beter vinden dan een 2 sterren restaurant. Dat noemen we tokkies.quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:53 schreef hunterrnl het volgende:
Maar persoonlijk vind ik het bio spul niet echt bepaald de vreten en is nog duur ook.
Wanneer kun je volgens jou spreken van 'de maatschappij'? Als 17 miljoen neuzen dezelfde kant op staan?quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:51 schreef HowardRoark het volgende:
Toch niet? Je bracht het eerst nog alsof de hele maatschappij hier voorstander van was. En inkrimpen is natuurlijk alweer iets anders dan laten verdwijnen.
Voor zover ik weet was de VVD niet voor het inkrimpen van de veeteelt. Dit in tegenstelling tot D66 die de veestapel wilde halveren.quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:54 schreef nils7 het volgende:
[..]
Als stikstof een belangrijk punt voor je was dan heb je gewoon niet goed opgelet en heb je verkeerd gestemd.
Of de VVD kwam het dichtstbij andere ideeen/levenswijzen maar dan moet je helaas dit op de koop nemen.
Je had beter BBB kunnen stemmen in dat geval.
Maar zelfs al zou Caroline de meeste stemmen halen, dan nog zal zij zich aan de gemaakte afspraken moeten houden.
Geen idee hoe zij dat voor zich ziet maar ach zo gaat het al tientallen jaren maar zij kan niet roepen dat ze het van tafel kan vegen want dat gaat gewoon niet want die problemen zijn er gewoon wel.
En zo zijn er tal van problemen waarbij wegkijken het probleem niet minder maakt of oplost.
Op welk vlak heb je het idee dat het zou falen?quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:55 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Dat doen we dus al 12 jaar en heeft overduidelijk gefaald.
Ik stemde ook VVD en ben wel (in grote lijnen) voorstander van deze koers. En nu?quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:51 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ik heb vorig jaar zelf VVD gestemd en ben hier eigenlijk helemaal geen voorstander van, en ik heb het idee dat ik daar lang niet de enige zal zijn. Ook zie ik niet dat er geen keuze is, die is er namelijk wel. Niet doorgaan met het uitgestippelde beleid.
Punt is dat de consument dan wel moet laten zien dat ze geen behoefte meer hebben aan producten uit de intensieve veeteelt, en dus biologische producten moeten gaan kopen.quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:43 schreef Nielsch het volgende:
[..]
dit, we handelen ook niet meer in slaven, asbest en cassettebandjes...
Omdat de Natura2000 doelen niet worden gehaald.quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:00 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Op welk vlak heb je het idee dat het zou falen?
De VVD gaf aan dat ze het stikstofprobleem wilden oplossen. Dit is de oplossing geworden.quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:00 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Voor zover ik weet was de VVD niet voor het inkrimpen van de veeteelt. Dit in tegenstelling tot D66 die de veestapel wilde halveren.
https://www.raadvanstate.nl/stikstof/quote:Op welk vlak heb je het idee dat het zou falen?
Klopt, dat is een optie.quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:51 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Niet doorgaan met het uitgestippelde beleid.
Dat de VVD allang niet meer de partij is van weleer blijkt maar weer eens te meer aan het aandeel progressieve kiezers zoals jij. Uiteindelijk is D66 en VVD eigenlijk twee handen op één buik. De volgende keer stem ik zeker op een andere partij.quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:01 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ik stemde ook VVD en ben wel (in grote lijnen) voorstander van deze koers. En nu?
Klassiek Liberaal-roeptoeteraar gespotquote:Op woensdag 6 juli 2022 10:04 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat de VVD allang niet meer de partij is van weleer blijkt maar weer eens te meer aan het aandeel progressieve kiezers zoals jij. Uiteindelijk is D66 en VVD eigenlijk twee handen op één buik. De volgende keer stem ik zeker op een andere partij.
Als je stikstof uit het buitenland uit wegstreept (dat kunnen we hier niet oplossen), dan is de boer zelfs voor 80% verantwoordelijk.quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:04 schreef nils7 het volgende:
De boeren zijn voor meer dan de helft van het probleem dus onderdeel van de oplossing, niet alleen hen natuurlijk maar zij zitten wel dichtbij natuur gebieden.
Als je dus meer dan 50% van de oplossing niet wil gebruiken dan moet je heel drastische maatregelen nemen die voor iedereen impact hebben.
Welke partijen ook het kabinet hadden gevormd; je legt een uitspraak van RvS niet naast je neer.quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:04 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat de VVD allang niet meer de partij is van weleer blijkt maar weer eens te meer aan het aandeel progressieve kiezers zoals jij. Uiteindelijk is D66 en VVD eigenlijk twee handen op één buik. De volgende keer stem ik zeker op een andere partij.
Hij legt haarfijn uit waarom de boeren op moeten houden om zichzelf enkel als slachtoffer te zien. Er is geen recht om boer te zijn. Boeren kunnen zich ook laten omscholen.quote:Op woensdag 6 juli 2022 09:20 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Wat vind je goed aan deze opmerking dan?
65% kwam ik ooit op.quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:05 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
Als je stikstof uit het buitenland uit wegstreept (dat kunnen we hier niet oplossen), dan is de boer zelfs voor 80% verantwoordelijk.
Dat is uiteindelijk ook een keuze, natuurlijk.quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:01 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Omdat de Natura2000 doelen niet worden gehaald.
Dit is eerder besproken, ik ben een groot voorstander van biologische producten aangezien en koop dat ook waar mogelijk, maar dit is natuurlijk niet voor iedereen een optie. Je kunt niet een deel van de maatschappij buitenspel zetten op dat vlak.quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:01 schreef Leandra het volgende:
[..]
Punt is dat de consument dan wel moet laten zien dat ze geen behoefte meer hebben aan producten uit de intensieve veeteelt, en dus biologische producten moeten gaan kopen.
Je bepaalt met je portemonnee, en als je alleen maar gaat zitten jengelen dat boeren niet door mogen maar je vervolgens geen biologische producten koopt ben je gewoon hypocriet natuurlijk.
Je kunt niet roepen dat het op manier X moet om vervolgens je eigen gedrag pas aan te passen als er alleen nog maar biologische producten in de schappen liggen.
In het partijprogramma stonden andere dingen, zoals het ondersteunen van nieuwe technieken om de uitstoot terug te dringen.quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:02 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
De VVD gaf aan dat ze het stikstofprobleem wilden oplossen. Dit is de oplossing geworden.
[..]
https://www.raadvanstate.nl/stikstof/
Kan kloppen...quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:06 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
65% kwam ik ooit op.
45% boeren
31% buitenland
(45/69) x 100
Dan moet je wel leven met het feit dat je natuur drastisch verandert en de leefomgeving voor de mens er niet beter op wordt.quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:06 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat is uiteindelijk ook een keuze, natuurlijk.
Als je alleen naar NH3 kijkt dan is het meer dan 80% want dat is de stikstof die van de veestapel komt.quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:08 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
Kan kloppen...
Dit zeht het CBS:
https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)femissies-naar-lucht
Dit is ook niet het moment dat op hem ingereden wordt.quote:Op woensdag 6 juli 2022 08:34 schreef Scorpie het volgende:
[ twitter ]
Lijkt er toch niet echt op dat de trekker op agenten aan het inrijden is. Laten we het onderzoek maar afwachten.
We zien duidelijk op andere filmpjes het moment van wegrijden trekker, maar dat vindt dus pas ná het voorval plaats.quote:Een tractorbestuurder heeft rond 22.40 uur geprobeerd in te rijden op agenten en politievoertuigen tijdens een protest bij Heerenveen Daarbij is door de politie geschoten, zowel gericht als waarschuwingsschoten, schrijft Politie Friesland op Twitter. Er raakte niemand gewond.
Er ontstond volgens de politie een dreigende situatie bij de oprit naar de A32. Door het schieten is een tractor geraakt. Daar circuleren ook foto's van op sociale media. Na het incident reed de tractor weg, maar de politie kon het even later alsnog tegenhouden op de Jousterweg. Er zijn drie verdachten opgepakt.
De weg is op dit moment afgesloten voor onderzoek. De Rijksrecherche doet zoals altijd onafhankelijk onderzoek omdat een agent heeft geschoten.
Hoe dan ook, enorme getallen. Je kan het probleem in elk geval niet oplossen zonder de boeren erbij te betrekken. Vandaar oko dat de boeren zeggen dat er geen probleem is.quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:09 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Als je alleen naar NH3 kijkt dan is het meer dan 80% want dat is de stikstof die van de veestapel komt.
Als je alle stikstof meerekent (dus ook NOx) dan is het 65,22%
We komen nog goed weg met dat buitenland, want netto waait er een stuk meer vanuit Nederland de grens over dan andersom.quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:06 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
65% kwam ik ooit op.
Verhouding is:
45% boeren
31% buitenland
(45/69) x 100 = 65,22% van de Nederlandse uitstoot.
Dit lijkt mij ook niet de bedoeling en is gewoon strafbaar.quote:
Ja, onder andere. En daar is ook geld voor. Heb je het stikstofplan gelezen of niet?quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:08 schreef HowardRoark het volgende:
In het partijprogramma stonden andere dingen, zoals het ondersteunen van nieuwe technieken om de uitstoot terug te dringen.
Partij van weleer?quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:04 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dat de VVD allang niet meer de partij is van weleer blijkt maar weer eens te meer aan het aandeel progressieve kiezers zoals jij. Uiteindelijk is D66 en VVD eigenlijk twee handen op één buik. De volgende keer stem ik zeker op een andere partij.
Je moet geen dingen van het viaduct gooien nee. Of met je trekker over de snelweg gaan rijden.quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:12 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Dit lijkt mij ook niet de bedoeling en is gewoon strafbaar.
Vind er weinigquote:
Haha, wat kansloos en bovendien ook gevaarlijk. Wat vind je hier nu leuk aan?quote:
Ik ken koeien-boeren, kippen-boeren, varkensboeren ene groenteboeren.quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:11 schreef xpompompomx het volgende:
[ twitter ]
Tieners bekogelen boeren tijdens de boerenprotesten en zeggen dat de Kutboeren voor hun koeien moeten gaan zorgen.
![]()
![]()
Jij zegt dus:quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:09 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Dit is ook niet het moment dat op hem ingereden wordt.
Dat lijkt hier te zijn gebeurd:
[ twitter ]
[ twitter ]
Kijk goed naar het begin van het filmpje. Agent staat vlak voor de trekker, loopt zelfs op het wiel heen. Helaas missen we zogenaamd het beginstuk, want het kan hier makkelijk zo zijn dat deze trekker richting de agent reed. Zijn trekker staat schuin naar links en het filmpje begint met een trekker die dicht staat op de benen van de agent. Nu kunnen we helaas niet zien wat daar net voor is voorgevallen.
Later reed de trekker weg.
Dit lijkt dat te bevestigen.
[..]
We zien duidelijk op andere filmpjes het moment van wegrijden trekker, maar dat vindt dus pas ná het voorval plaats.
Niet per se. Die gebieden kunnen ook op een andere manier uitgebreid en aangewezen worden.quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:08 schreef nils7 het volgende:
[..]
Dan moet je wel leven met het feit dat je natuur drastisch verandert en de leefomgeving voor de mens er niet beter op wordt.
Klopt, beide enorm strafbaar.quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:14 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Je moet geen dingen van het viaduct gooien nee. Of met je trekker over de snelweg gaan rijden.
Ik vind het op z'n zachts gezegt nogal debiel.quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:16 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Klopt, beide enorm strafbaar.
Filmpje is trouwens bijna een week oud.
Eens. Wist je dat snelweg blokkeren ook hartstikke strafbaar is? Of brand stichten op de snelweg?quote:Op woensdag 6 juli 2022 10:15 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Haha, wat kansloos en bovendien ook gevaarlijk. Wat vind je hier nu leuk aan?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |