quote:Leger ingezet bij RIVM voor boerenprotest, zeker 15 vrachtwagens paraat
Defensie heeft meerdere vrachtwagens richting de Rijksdienst voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) gestuurd. Dat is gebeurd met het oog op het boerenprotest dat voor morgen gepland staat. Het zijn ongeveer vijftien vrachtwagens, met ongeveer veertig militairen.
De vrachtwagens staan er op verzoek van de burgemeester van De Bilt. Het is de bedoeling dat ze straten afsluiten. Er zijn nu ook al blokkades opgesteld, dat heeft te maken met de onvoorspelbaarheid van de protesten, zegt de woordvoerder van de gemeente. Bij eerdere boerenprotesten werden in Den Haag ook al legervrachtwagens ingezet.
In Utrecht verboden
In de provincie Utrecht is het vandaag en morgen verboden om te demonstreren met landbouwvoertuigen op de openbare weg, op parkeerplaatsen en op alle andere openbare plekken in de provincie.
[twitter]https://twitter.com/jeroenwetzels/status/1285610803845050369[/twitter]
Actiegroep Farmers Defence Force heeft zijn achterban nu opgeroepen om met de auto naar het protest te gaan. Ze demonstreren tegen het stikstofbeleid van het kabinet, waaronder nieuwe veevoerregels.
Enige gemeente
De Bilt is de enige gemeente die om bijstand van Defensie heeft gevraagd, zegt een woordvoerder van het ministerie.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)-vrachtwagens-paraat
quote:Demonstraties met tractoren in meerdere regio's verboden
In navolging van Utrecht hebben nu meerdere veiligheidsregio's een demonstratie met landbouwvoertuigen verboden voor morgen. Farmers Defence Force (FDF) heeft een grootschalige actie aangekondigd waar ook veel tractoren bij worden verwacht.
Het gaat om onder meer de veiligheidsregio's in Groningen, Flevoland en de Gooi- en Vechtstreek. Bij het RIVM in De Bilt worden demonstranten verwacht. Daar is inmiddels het leger ingezet om blokkades op te zetten.
Lelystad Airport
Volgens de Veiligheidsregio Flevoland heeft de FDF via sociale media opgeroepen om met tractoren te komen demonstreren, met als mogelijke locatie Lelystad Airport.
Om opstoppingen en onveilige situaties in het verkeer te voorkomen, is besloten om op 21 en 22 juli een verbod in te stellen op het demonstreren met landbouwvoertuigen. Dat verbod geldt op de openbare weg, parkeerplaatsen en andere openbare plaatsen in de veiligheidsregio Flevoland.
Volgens de Veiligheidsregio Groningen is duidelijk geworden 'dat representanten van boeren, waaronder Farmer Defence Force, opnieuw voornemens zijn op grote schaal demonstraties, blokkades of andere ontwrichtende acties te organiseren'. Daar geldt het verbod op 22 juli, van middernacht tot middernacht.
Demonstraties niet gemeld
Volgens de veiligheidsregio in Groningen hebben in het recente verleden 'demonstraties van groepen boeren en sympathisanten met trekkers en andere zware (landbouw)voertuigen op verschillende plekken geleid tot opstoppingen en gevaarlijke situaties. Deze demonstraties waren vooraf niet gemeld. Hierdoor was het niet mogelijk om afspraken te maken over hoe op een veilige manier gedemonstreerd kon worden'.
De veiligheidregio Gooi- en Vechtstreek meldt dat het Mediapark ook een mogelijk doelwit zou zijn van FDF. Er is een verbod ingesteld 'om opstoppingen en onveilige situaties in het verkeer te voorkomen'.
In de provincie Utrecht was het al verboden om vandaag en morgen te demonstreren met landbouwvoertuigen op de openbare weg, op parkeerplaatsen en op alle andere openbare plekken in de provincie.
Met de auto
FDF heeft zijn achterban opgeroepen om met de auto naar het protest in De Bilt te gaan. Ze demonstreren tegen het stikstofbeleid van het kabinet, waaronder nieuwe veevoerregels.
https://www.rtlnieuws.nl/(...)tratie-met-tractoren
Dat pak je maar gewoon een andere weg waar geen boeren zitten. Niet doelbewust provoceren door daar met een ambulance te gaan rijden aub!quote:Op maandag 27 juni 2022 12:58 schreef RedFever007 het volgende:
[..]
Je zou maar met spoed naar het ziekenhuis moeten en je kind verliezen door deze gekken inderdaad![]()
![]()
Ik steun ze opzich wel maar het blokkeren van snelwegen kan echt niet!![]()
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
@RedFever007 deze figuur zegt alles te weten van wat jij wel en niet gezegd hebt over politieblokkades! Ik zou je telefoon even controleren, volgens mij ben je gehackt.quote:
quote:Op maandag 27 juni 2022 13:08 schreef Tourniquet het volgende:
[..]
Dat pak je maar gewoon een andere weg waar geen boeren zitten. Niet doelbewust provoceren door daar met een ambulance te gaan rijden aub!Gekke Gerrit is zelf een beetje de weg kwijt..SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Terrorisme werkt alleen als je de bevolking angst aanjaagt.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:12 schreef Lucifer_Doosje het volgende:
Prima dat ze gaan demonstreren, ze hebben gelijk wat mij betreft. Maar sluit dan lekker het Binnenhof af oid, ga geen snelwegen blokkeren. De vorige keer hebben ze al aardig wat krediet verspeeld bij met hun acties, dat gaat op deze manier weer gebeuren.
Dit is geen angst aanjagen, dit is de bevolking tegen je krijgen.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:13 schreef Confetti het volgende:
[..]
Terrorisme werkt alleen als je de bevolking angst aanjaagt.
Dat ook, maar ook een stuk intimidatie en bedreiging. We maken jullie bevolking en economie kapot als jullie aan ons bedrijf gaan zitten.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:15 schreef Lucifer_Doosje het volgende:
[..]
Dit is geen angst aanjagen, dit is de bevolking tegen je krijgen.
Het zijn dan ook momenten als deze dat ik niet snap dat niet gewoon elke crimineel een trekker gebruikt om zijn misdaden te plegen, niemand die je iets durft aan te doen als je in zo'n takkeding zit.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:16 schreef spoilert het volgende:
Op de A67 staat de Popo bonnen te schrijven, niet voor de trekkers, nee voor de bestuurders die op de tegeligende rijbaan aan het filmen zijn met hun telefoon, prioriteiten.....
Keek op de week speelde daar geweldig op in bij de mestprotesten 30 jaar terug.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:18 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Het zijn dan ook momenten als deze dat ik niet snap dat niet gewoon elke crimineel een trekker gebruikt om zijn misdaden te plegen, niemand die je iets durft aan te doen als je in zo'n takkeding zit.
Als er met gelijke munt terug wordt betaald is het ineens wel een probleemquote:Op maandag 27 juni 2022 13:19 schreef Bensel het volgende:
ik lees hier dat de tegenstanders nog radicaler zijn dan de boeren
Al eerder gezegd, maar ik zeg het nog maar eens:quote:Op maandag 27 juni 2022 12:41 schreef TweedeKlum het volgende:
En nu de A10 graag, tot vrijdag of zo.
Schijnt fake te zijn.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:21 schreef Momo het volgende:
[ twitter ]
Ik had deze nog niet gezien/gehoord
Hebben ze geluk dat de snelwegen over het algemeen toch al vol zitten met stukken stront in BMW'squote:Op maandag 27 juni 2022 13:22 schreef quirina het volgende:
Straks gaan ze de snelwegen nog volgooien met stront uit hun giertanks.
Amateurs. Gewoon BBQ op rijstrook 2.quote:
Man man. Bestaat er ook nog zoiets als nuance?quote:Op maandag 27 juni 2022 13:01 schreef GereDathan het volgende:
[..]
Hopelijk knallen er nog een paar tegen een viaduct aan met hun schijt trekker.
Dit laat goed zien dat veel boerderijen per direct weg kunnen, ze hebben tijd zat om burgers te pesten. Je kan het amper een baan noemen dat boer zijn, dat kan een kind van 3 nog blijkt. Opzouten met deze terroristen!!
Prachtig om te zien.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:08 schreef raptorix het volgende:
[ twitter ]
Handig als je remmende wagens krijgt.
nou ja, de havenwerkers zijn over het algemeen wel solidair met de boeren, die waren laatst ook al aan het protesterenquote:Op maandag 27 juni 2022 13:20 schreef Makrelis het volgende:
[..]
Al eerder gezegd, maar ik zeg het nog maar eens:
Kom maar naar de A15 Botlek/Europoort. Laden we die trekkers gelijk in bij de Britanniahaven om ze ergens in de wereld te verpatsen.
Makkelijk praten als je met een uitkering thuiszit.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:27 schreef Strijder_ het volgende:
Helden 💪🏻💪🏻. Gooi het hele land maar plat voor een paar weken.
Die chauffeur die zegt dat ze best weggesleept mogen worden door het leger zal nu wel worden ingedeeld in het vakje RANDSTEDELIJKE ELITE of iets met grachtengordels.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:28 schreef Gutanoth het volgende:
Lekker vrachtwagenchauffeurs pesten die ook voor een teringloontje nu op hun sodemieter gaan krijgen door hun bazen
Vervangen door een Pool.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:31 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Die chauffeur die zegt dat ze best weggesleept mogen worden door het leger zal nu wel worden ingedeeld in het vakje RANDSTEDELIJKE ELITE of iets met grachtengordels.
haha ja precies, gekke boerenquote:Op maandag 27 juni 2022 13:31 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Die chauffeur die zegt dat ze best weggesleept mogen worden door het leger zal nu wel worden ingedeeld in het vakje RANDSTEDELIJKE ELITE of iets met grachtengordels.
quote:Op de A2 en A67 is de politie aanwezig. Die laat weten dat de eerste stap is om te vragen of de boeren de weg willen vrijmaken.
https://nos.nl/artikel/24(...)ilometerslange-files
Ik dacht eventjes kijken...quote:Op maandag 27 juni 2022 13:16 schreef StephanL het volgende:
Lnn godin is ook live![]()
https://www.facebook.com/LNNMEDIANL/videos/2422979597839495
Best zwaar die hooibalen
Autootjes van een schip halen of erop te zetten is studentenwerk. Komt geen originele havenarbeider aan te pas.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:28 schreef Bensel het volgende:
[..]
nou ja, de havenwerkers zijn over het algemeen wel solidair met de boeren, die waren laatst ook al aan het protesteren
Als ze het maar niet doen als ik op vakantie gaquote:Op maandag 27 juni 2022 13:35 schreef StephanL het volgende:
Plannen moeten van tafel af. Dit gaat misschien nog wel de hele week duren
Goh, publieksvriendelijk hoor.quote:
Dit soort posts zijn wel typisch op feesboekquote:Op maandag 27 juni 2022 13:35 schreef YStec het volgende:
[..]
Ik dacht eventjes kijken...
[ afbeelding ]
Dit soort volk... Weggeklikt.
Interessant ook dat ze in hun strijd tegen de randstedelijke elite eigenlijk alleen maar acties daarbuiten ondernemen.quote:
De commentaren zijn echt allemaal van dit niveau.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:44 schreef Momo het volgende:
[..]
Dit soort posts zijn wel typisch op feesboek
En WEF niet te vergeten.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:48 schreef mootie het volgende:
[..]
De commentaren zijn echt allemaal van dit niveau.
De poliie moet boeven vangen
Zonder boeren geen voedsel
Linkse media is aan het framen
Voor het eten weer thuisquote:Op maandag 27 juni 2022 13:45 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Interessant ook dat ze in hun strijd tegen de randstedelijke elite eigenlijk alleen maar acties daarbuiten ondernemen.
de ME staat er bij en kijkt er na, althans op de A67, ze hebben alleen nog niet hun "Mep-outfit" aan.quote:
Dan is het dus geen ME.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:53 schreef spoilert het volgende:
[..]
de ME staat er bij en kijkt er na, althans op de A67, ze hebben alleen nog niet hun "Mep-outfit" aan.
Voelt een beetje alsof ze het doen omdat ze het kunnen, maar niet echt nadenken over hoe hun acties overkomen bij de rest van Nederland. Het imago van boeren wordt er niet beter op door groepen als de Farmers Defence Force.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:51 schreef Draak31 het volgende:
Dit loopt volledig uit de klauwen. Ik las net ergens dat ze weet niet hoeveel A-wegen af gaan zetten.
Lijkt me niet zo gek, van die ramptoeristen die met 100 voorbijsjeezen en dan ook nog eens met hun mobieltje filmen.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:53 schreef DustPuppy het volgende:
Wat een lef heb je dan als politie: Niet handhaven bij de boeren maar wel handhaven als mensen foto's maken.
Prima, laat maar een paar agenten die bonnen schrijven voor het filmen. Gebruik van die kut telefoon achter het stuur kan niet hard genoeg afgestraft worden. Kunnen de andere aanwezige agenten zich richten op de boeren. Lijkt me een win-win situatie.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:16 schreef spoilert het volgende:
Op de A67 staat de Popo bonnen te schrijven, niet voor de trekkers, nee voor de bestuurders die op de tegeligende rijbaan aan het filmen zijn met hun telefoon, prioriteiten.....
Ging niet om rijdend (want dat is ook niet echt slim natuurlijk)quote:Op maandag 27 juni 2022 13:55 schreef mootie het volgende:
[..]
Lijkt me niet zo gek, van die ramptoeristen die met 100 voorbijsjeezen en dan ook nog eens met hun mobieltje filmen.
Ja, mensen die op de andere baan reden toch.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:58 schreef DustPuppy het volgende:
[..]
Ging niet om rijdend (want dat is ook niet echt slim natuurlijk)
Ging om filmpjes maken en op social media plaatsen.
quote:Op maandag 27 juni 2022 13:21 schreef Momo het volgende:
[ twitter ]
Ik had deze nog niet gezien/gehoord
Minder dieren, niet minder boeren.quote:
Ja precies. Wat we moeten hebben zijn meer innoverende boeren, en minder wappie boeren.quote:Op maandag 27 juni 2022 14:03 schreef Piles het volgende:
[..]
Minder dieren, niet minder boeren.
Minder boeren doen we al decennia en de veestapel is alleen maar gegroeid...
Innoverende boeren?quote:Op maandag 27 juni 2022 14:04 schreef Eyjafjallajoekull het volgende:
[..]
Ja precies. Wat we moeten hebben zijn meer innoverende boeren, en minder wappie boeren.
Dan valt er weinig te interviewen daarquote:Op maandag 27 juni 2022 14:06 schreef OmniRocket het volgende:
Altijd handig iemand interviewen die niet kan communiceren
Uh zeggen gaat hem goed af.quote:Op maandag 27 juni 2022 14:06 schreef OmniRocket het volgende:
Altijd handig iemand interviewen die niet kan communiceren
Daarom bedreig ik ook altijd ambulancemedewerkers als ik ze zie. Smerige provocateurs met hun geluidjes en lampjesquote:
Precies, er zijn waarschijnlijk veel meer boeren als we van die megastallen en intensieve veeteelt af gaan stappen... maar dat blijkt niet overal door te dringen in het boerenland.quote:Op maandag 27 juni 2022 14:02 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Andere boeren die wel rekening willen houden met het land waar ze in leven zou wel fijn zijn.
Ga je daar überhaupt iemand vinden die dat wel kan. Op andere plekken met net zo'n gare standpunten (een bijeenkomst van Flat Earthers bijvoorbeeld) ga je ook niet echt veel heldere lichten tegenkomen.quote:Op maandag 27 juni 2022 14:06 schreef OmniRocket het volgende:
Altijd handig iemand interviewen die niet kan communiceren
Ze laten zich ontzettend kennen.quote:Op maandag 27 juni 2022 14:11 schreef EinarBoe het volgende:
Nu is het weer zo dat NOx vooral een groot probleem is. Bizar hoe een volgens de boeren niet-bestaand probleem dus allerlei oorzaken heeft in de ogen van de boeren, zoals TATA, en SCHIPHOL, en het verkeer, maar vooral niet de veehouderij.
In de file staan ze wel achter hun jaquote:Op maandag 27 juni 2022 14:12 schreef OmniRocket het volgende:
"90-95% van Nederland achter ze staat"... die zit ook in een fabeltjesfuik
Als dat zo is, is het wel een erg fanatieke.quote:Op maandag 27 juni 2022 14:07 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
...en Gerrit van Vliet is geen troll?
De kracht van ontkenning valt niet te onderschatten, zeker niet als je inkomen en toekomst afhankelijk van die ontkenning is.quote:Op maandag 27 juni 2022 14:11 schreef EinarBoe het volgende:
Nu is het weer zo dat NOx vooral een groot probleem is. Bizar hoe een volgens de boeren niet-bestaand probleem dus allerlei oorzaken heeft in de ogen van de boeren, zoals TATA, en SCHIPHOL, en het verkeer, maar vooral niet de veehouderij.
Sorry, maar als je zoiets tweet, is het toch obvious dat je een troll bent.quote:Op maandag 27 juni 2022 14:14 schreef Tourniquet het volgende:
[..]
Als dat zo is, is het wel een erg fanatieke.
https://twitter.com/gerrit_vliet/with_replies
Al zal Gerrit van Vliet zelf niet echt bestaan. De profielfoto komt zo te zien van www.thispersondoesnotexist.com
Heel goed gezien.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:54 schreef Gutanoth het volgende:
Blijkbaar zijn al die boeren niet nodig, want ze hebben allemaal tijd om kinderachtig de weg te blokkeren
En dan?quote:Op maandag 27 juni 2022 13:27 schreef Strijder_ het volgende:
Helden 💪🏻💪🏻. Gooi het hele land maar plat voor een paar weken.
En het dqn toch een goed idee vinden om op de snelweg te staan. Lekker hun achterban irriteren.quote:Op maandag 27 juni 2022 14:12 schreef OmniRocket het volgende:
"90-95% van Nederland achter ze staat"... die zit ook in een fabeltjesfuik
Zeker icm de kracht van de herhalingquote:Op maandag 27 juni 2022 14:14 schreef Farenji het volgende:
[..]
De kracht van ontkenning valt niet te onderschatten, zeker niet als je inkomen en toekomst afhankelijk van die ontkenning is.
Dat was een goede vraag geweest voor de verslaggeverquote:Op maandag 27 juni 2022 14:22 schreef Piles het volgende:
[..]
En het dqn toch een goed idee vinden om op de snelweg te staan. Lekker hun achterban irriteren.
Nou ja prima om het daar te doen eigenlijk, hebben we er in de Randstad geen last van
Er zijn lui die zoiets daadwerkelijk menen. De rest van z'n tweets is gewoon afdraaien van het standaard FvD-riedeltje. Dus tja, geen idee wat voor figuur het is.quote:Op maandag 27 juni 2022 14:16 schreef tesssssssss het volgende:
[..]
Sorry, maar als je zoiets tweet, is het toch obvious dat je een troll bent.
Ik bedoel, dat van die ambulance.![]()
Er bestaan ook hele fanatieke trollen.
Krediet is verspeeld wat mij betreft. De tijd dat de boeren de terroristen konden aanpakken is voorbij. Gewoon harde acties om te laten zien dat we niet met ons laten sollen als burgers.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:27 schreef Twentsche_Ros het volgende:
[..]
Man man. Bestaat er ook nog zoiets als nuance?
Die FDF'ers zijn niet goed snik. En de emoties zijn soms ook over de top. En de "steunbetuigingen" in de vorm van "gooi alles plat" slaat ook kant noch wal.
Maar deze opmerking leidt alleen maar tot nog meer polarisatie. Daar zit niemand op te wachten.
Voer jezelf af.quote:
#trotsopquote:
Dat weet je niet, he?quote:Op maandag 27 juni 2022 14:34 schreef Zwoerd het volgende:
[..]
Hij staat toch geen snelweg te blokkeren?
Zolang we nog 70% exporteren kunnen er prima wat minder boerenbedrijven zijn.quote:
Mag je vinden.quote:Op maandag 27 juni 2022 14:39 schreef D_A het volgende:
[..]
Zolang we nog 70% exporteren kunnen er prima wat minder boerenbedrijven zijn.
Wees blij dat ze niet met hun vee gaan wandelen over de snelweg.quote:Op maandag 27 juni 2022 14:19 schreef Maverick_tfd het volgende:
Ik snap werkelijk niet waarom ze niet gewoon alle trekkers die wegen blokkeren of op de snelweg rijden in beslag nemen. Als je dat consistent doet laten ze die kutdingen wel thuis.
En hun varkens meer dan de voorgeschreven vierkante meters aan bewegingsruimte geven? Ben je gek?!quote:Op maandag 27 juni 2022 14:42 schreef Nober het volgende:
[..]
Wees blij dat ze niet met hun vee gaan wandelen over de snelweg.
nou ja, de randstad zet zichzelf wel vast, daar hoef je niet zoveel voor te doen.quote:Op maandag 27 juni 2022 14:41 schreef Tocadisco het volgende:
Zo te zien zijn ze trouwens ook druk bezig om de elite in Drachten (Friesland) onder druk te zetten door daar de A7 te blokkeren.
elite in Drachten ?quote:Op maandag 27 juni 2022 14:41 schreef Tocadisco het volgende:
Zo te zien zijn ze trouwens ook druk bezig om de elite in Drachten (Friesland) onder druk te zetten door daar de A7 te blokkeren.
Howitzers?quote:Op maandag 27 juni 2022 14:52 schreef Gehrman het volgende:
De politie moet gewoon zwaar materieel aanschaffen zodat ze eens kunnen optreden tegen dat trekker tuig.
Speciaal opgeleide boerinnen of moeders?quote:Op maandag 27 juni 2022 14:52 schreef Gehrman het volgende:
De politie moet gewoon zwaar materieel aanschaffen zodat ze eens kunnen optreden tegen dat trekker tuig.
Waar heb je het over?quote:Op maandag 27 juni 2022 14:55 schreef HeatWave het volgende:
Echt de haat die sommigen hier spuien, en maar lullen over saamhorigheid, inclusiviteit en diversiteit.
Hypocriet much?.
Definieer jij saamhorigheid als je maar overgeven aan degene die het hardst roeptoetert? If so dan moet je waarschijnlijk toch hebben staan juichen om de Kick out Zwarte Piet protesten toch?quote:Op maandag 27 juni 2022 14:55 schreef HeatWave het volgende:
Echt de haat die sommigen hier spuien, en maar lullen over saamhorigheid, inclusiviteit en diversiteit.
Hypocriet much?.
Het is niet woke als je boeren niet aait, omdat elk onderwerp een antiwoke onderwerp moet zijn van hw.quote:
quote:Op maandag 27 juni 2022 14:42 schreef Nober het volgende:
[..]
Wees blij dat ze niet met hun vee gaan wandelen over de snelweg.
Hij komt even langs om een ritje te maken op z'n stokpaardje. Vrij voorspelbaar.quote:
Dan kunnen ze beter naar Beetsterzwaag, daar woont de elite van Frieslandquote:Op maandag 27 juni 2022 14:41 schreef Tocadisco het volgende:
Zo te zien zijn ze trouwens ook druk bezig om de elite in Drachten (Friesland) onder druk te zetten door daar de A7 te blokkeren.
De beleidsbepalers zitten hele dagen te telefoneren in hun auto's .quote:Op maandag 27 juni 2022 14:44 schreef michiel_merk het volgende:
[..]
elite in Drachten ?ik woon hier toevallig en moet straks ook weer de snelweg op, ze kunnen beter in Den Haag de boel blokkeren, dan raak je de beleidsbepalers
Het FvD publiek is juist hypocriet. Zodra de klimaatgekkies een paar lokale wegen blokkeren moet er keihard opgetreden worden maar zodra de boeren tokkies complete snelwegen vastzetten is het helemaal mooi.quote:Op maandag 27 juni 2022 14:55 schreef HeatWave het volgende:
Echt de haat die sommigen hier spuien, en maar lullen over saamhorigheid, inclusiviteit en diversiteit.
Hypocriet much?.
Blokkeren van wegen is gewoon gevaarlijk asociaal tokkiegedrag. Ongeacht wie het doet.quote:Op maandag 27 juni 2022 14:59 schreef Gehrman het volgende:
[..]
Het FvD publiek is juist hypocriet. Zodra de klimaatgekkies een paar lokale wegen blokkeren moet er keihard opgetreden worden maar zodra de boeren tokkies complete snelwegen vastzetten is het helemaal mooi.
Extreem beleid is het wel. Hier moet iedereen weerstand tegen bieden.quote:Op maandag 27 juni 2022 14:59 schreef Gehrman het volgende:
[..]
Het FvD publiek is juist hypocriet. Zodra de klimaatgekkies een paar lokale wegen blokkeren moet er keihard opgetreden worden maar zodra de boeren tokkies complete snelwegen vastzetten is het helemaal mooi.
Tja dit zou iemand anders dan weer zeggen over protesten voor klimaatbeleid.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:02 schreef ludovico het volgende:
[..]
Extreem beleid is het wel. Hier moet iedereen weerstand tegen bieden.
Tis al debiel dat ze uberhaupt moeten protesteren.
Totdat jouw huis wordt onteigend want stikstofquote:Op maandag 27 juni 2022 15:04 schreef TLC het volgende:
[ afbeelding ]
Boeren die Nederlands grondgebied Duits verklaren meteen hun paspoort afnemen![]()
![]()
![]()
Blijkbaar hebben ze echt niks beters te doen, je zou denken dat het runnen van een boerenbedrijf keihard werken is
Nee maar, ook een huisartsencrisis? Het lijkt wel een patroon van crises.quote:Op maandag 27 juni 2022 14:24 schreef tesssssssss het volgende:
De huisartsen gaan vrijdag protesteren, maar die hebben geen trekker.
Die kunnen dan allemaal hun stethoscoop meenemen. Om indruk te maken.
Ik denk dat ze je eerder zullen aanpakken omdat je een ongereguleerde grensovergang naar Narnia in je kast hebt. Dat is ongeveer net zo waarschijnlijk.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:05 schreef OxygeneFRL het volgende:
[..]
Totdat jouw huis wordt onteigend want stikstof
quote:Op maandag 27 juni 2022 15:04 schreef TLC het volgende:
[ afbeelding ]
Blijkbaar hebben ze echt niks beters te doen, je zou denken dat het runnen van een boerenbedrijf keihard werken is
Ehm nee, ik zeg niet niks, lekker puhquote:Op maandag 27 juni 2022 15:07 schreef schommelstoel het volgende:
[..]ze staan daar voor de lol...
Je hebt blijkbaar geen idee.
Zeg dan niks joh.
Als ik het zo bekijk hebben ze een grenspost in een weiland gezet. Wat is het probleem? Waarom reageer je daar zo extremistisch op?quote:Op maandag 27 juni 2022 15:04 schreef TLC het volgende:
[ afbeelding ]
Boeren die Nederlands grondgebied Duits verklaren meteen hun paspoort afnemen![]()
![]()
![]()
Blijkbaar hebben ze echt niks beters te doen, je zou denken dat het runnen van een boerenbedrijf keihard werken is
Welke huizen worden er momenteel onteigend dan?quote:Op maandag 27 juni 2022 15:05 schreef OxygeneFRL het volgende:
[..]
Totdat jouw huis wordt onteigend want stikstof
Het is niet extremistisch, ik moet zeggen dat er ook n vleugje sarcasme bij zit, maar ze staan toch ook gewoon vrij om te gaan boeren in een ander land ? Canada zit bv te springen om boeren, chauffeurs e.d.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:09 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Als ik het zo bekijk hebben ze een grenspost in een weiland gezet. Wat is het probleem? Waarom reageer je daar zo extremistisch op?
Gewoon op dezelfde manier mee omgaan als klimaatdemonstranten die een gebouw/ruimte bezetten toch?quote:Op maandag 27 juni 2022 15:10 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Dit vind ik dan weer een grensgevalletje, ze zijn de raadszaal van de gemeente Rijssen binnen gegaan.
Wat vinden we, moet dat kunnen?
Absoluut.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:11 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Gewoon op dezelfde manier mee omgaan als klimaatdemonstranten die een gebouw/ruimte bezetten toch?
Is er nu een vergadering bezig of dat niet?quote:Op maandag 27 juni 2022 15:10 schreef trein2000 het volgende:
[ twitter ]
Dit vind ik dan weer een grensgevalletje, ze zijn de raadszaal van de gemeente Rijssen binnen gegaan.
Wat vinden we, moet dat kunnen?
Neen.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:12 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Is er nu een vergadering bezig of dat niet?
dan komen de boeren met dit:quote:Op maandag 27 juni 2022 14:52 schreef Gehrman het volgende:
De politie moet gewoon zwaar materieel aanschaffen zodat ze eens kunnen optreden tegen dat trekker tuig.
Vorige week is er een ongeluk gebeurd waarbij een boer ernstig gewond is geraakt. Op de snelw eg wrd deze boer geraakt door een vrachtwagen.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:02 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Blokkeren van wegen is gewoon gevaarlijk asociaal tokkiegedrag. Ongeacht wie het doet.
Heel wat anders dan rijden over de snelweg met je trekker, daar kun je nog wat van vinden (zit ook een veiligheidscomponent aan, mag niet maar is soms wel verstandiger) maar dat doelbewust blokkeren nee.
Scheelt dat hun bedrijf toch opgedoekt wordt en ze tijd zat hebbenquote:Op maandag 27 juni 2022 15:14 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ah. Daar hebben we een aantal jaar gevangenisstraf.
welke mogelijkheden op democratische manier het beleid te veranderen hebben de boeren dan niet gedaan? Het beleid zelf is niet democratisch tot stand gekomen, uiteindelijk gaat de kruik te water tot deze barstquote:Op maandag 27 juni 2022 15:17 schreef Isdatzo het volgende:
Opmerkelijk hoeveel sympathie een groep nog geniet die probeert de democratische rechtstaat te gijzelenmet als doel bepaald beleid te forceren. Dat is niet hoe een democratie werkt hè.
Als ze geen weerstand bieden moeten ze de grond die ze al generaties bewerken verlaten. Dan is dit het einde van een groot deel van de boerenstand in Nederland. Waarschijnlijk zullen ze zich ook wel zonder al te veel weerstand laten opheffen, maar goed. Als het om je bestaan gaat mag je vechten van mij.quote:Op maandag 27 juni 2022 13:08 schreef trein2000 het volgende:
Ik heb ook sympathie voor de boeren zaak hoor. Alleen die militante tak die nu weer op de snelweg staat moet zsm aangepakt worden. Dit kan niet.
Alleen met honderden trekkers door de bebouwde kom rijden is ook linke soep. Dan is het wachten op schoolgaande kinderen op de fiets die een trekker raken. Dat wil je al helemaal niet.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:17 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Vorige week is er een ongeluk gebeurd waarbij een boer ernstig gewond is geraakt. Op de snelw eg wrd deze boer geraakt door een vrachtwagen.
Nu wil ik het helemaal niet over de schuldvraag hebben, maar over het waarom trekkers niet op de snelweg thuishoren: het is levensgevaarlijk, ze hebben geen gordels, geen kreukelzones, zijn op geen enkele manier beveiligd in die open kast. Dan hebben ze het geluk dat ze groot en zwaar zijn, maar als ze dus iemand tegenkomen die groter en zwaarder is dan zij, zoals een vrachtwagen, zijn de gevolgen dus wel zeer ernstig.
Bedrijf, dat in de meeste gevallen niet eens van de boeren zelf is maar wordt gepacht. En of geleend van de bank. En waarvoor ze gecompenseerd worden. Het blijft triest dat er een beroepsgroep moet boeten voor wanbeleid van de regering, ik vind dat minimaal ook de consument en supermarkten hiervoor moeten betalen.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:05 schreef OxygeneFRL het volgende:
[..]
Totdat jouw huis bedrijf wordt onteigend want stikstof
joh, dit is binnen 5 minuten geregeld als je het ziet via social media.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:19 schreef spoilert het volgende:
[..]
Apeldoorn ook al, maar er is echt niets gecoördineerd hoor...
[ twitter ]
Jawel hoor, men heeft gekozen voor de partijen die nu in de regering zitten en het beleid bepalen.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:19 schreef Bensel het volgende:
[..]
welke mogelijkheden op democratische manier het beleid te veranderen hebben de boeren dan niet gedaan? Het beleid zelf is niet democratisch tot stand gekomen, uiteindelijk gaat de kruik te water tot deze barst
Een misvatting van het begrip democratie/rechtstaat is dat alle acties van een democratisch gekozen regering automatisch ook democratisch zijn. Ik ben wel benieuwd naar de uitslag van een referendum met als vraag: Boeren weg voor woningbouw ja/nee?. En zelfs als een meerderheid van het volk ergens voor is hoeft dit nog niet in overeenstemming met de principes van de democratie/rechtstaat te zijn.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:17 schreef Isdatzo het volgende:
Opmerkelijk hoeveel sympathie een groep nog geniet die probeert de democratische rechtstaat te gijzelen met als doel bepaald beleid te forceren. Dat is niet hoe een democratie werkt hè.
gecomenseerd worden. De opstal is weinig meer waard, de grond met agrarische bestemming ook niet. Men neemt het af, en vervolgens past men het bestemmingsplan aan en verkoopt de grond met zeer groffe winst. ALs ze gaan compenseren, doe het voor de grond dan met de geldende grondprijs voor huizen.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:20 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Bedrijf, dat in de meeste gevallen niet eens van de boeren zelf is maar wordt gepacht. En of geleend van de bank. En waarvoor ze gecompenseerd worden. Het blijft triest dat er een beroepsgroep moet boeten voor wanbeleid van de regering, ik vind dat minimaal ook de consument en supermarkten hiervoor moeten betalen.
Maar dat is niet wat hier aan de hand is, dus waarom zou je zo'n referendumvraag stellen?quote:Op maandag 27 juni 2022 15:22 schreef LXIV het volgende:
[..]
Een misvatting van het begrip democratie/rechtstaat is dat alle acties van een democratisch gekozen regering automatisch ook democratisch zijn. Ik ben wel benieuwd naar de uitslag van een referendum met als vraag: Boeren weg voor woningbouw ja/nee?. En zelfs als een meerderheid van het volk ergens voor is hoeft dit nog niet in overeenstemming met de principes van de democratie/rechtstaat te zijn.
Het is op zijn allerminst toch wel democratischer dan degene die bereid is het meeste geweld te gebruiken zijn zin te geven?....quote:Op maandag 27 juni 2022 15:22 schreef LXIV het volgende:
[..]
Een misvatting van het begrip democratie/rechtstaat is dat alle acties van een democratisch gekozen regering automatisch ook democratisch zijn. Ik ben wel benieuwd naar de uitslag van een referendum met als vraag: Boeren weg voor woningbouw ja/nee?. En zelfs als een meerderheid van het volk ergens voor is hoeft dit nog niet in overeenstemming met de principes van de democratie/rechtstaat te zijn.
Dit is niet zo ingewikkeld te coördineren nee, maar enige vorm van centrale coördinatie (al is het maar een app groepje) is er echt wel, want ze gaan allemaal op hetzelfde tijdstip op pad. Dat is geen toeval.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:20 schreef Bensel het volgende:
[..]
joh, dit is binnen 5 minuten geregeld als je het ziet via social media.
Het valt me op dat de media op achterbakse wijze de haat tegen boeren aanwakkert. Veel mensen zijn daar gevoelig voor. Waarom nu haat tegen boeren aanwakkeren, terwijl bij de reeks terreuraanslagen alles in het werk werd gesteld om de islam positief te benoemen? En wie regisseert dit?quote:Op maandag 27 juni 2022 14:55 schreef HeatWave het volgende:
Echt de haat die sommigen hier spuien, en maar lullen over saamhorigheid, inclusiviteit en diversiteit.
Hypocriet much?.
In een democratie is het recht je stem te laten horen is iets anders dan het recht om je zin te krijgen.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:19 schreef Bensel het volgende:
[..]
welke mogelijkheden op democratische manier het beleid te veranderen hebben de boeren dan niet gedaan?
Hoezo niet?quote:Het beleid zelf is niet democratisch tot stand gekomen, uiteindelijk gaat de kruik te water tot deze barst
Weet ik niet. Hitler was ook democratisch gekozen in beginsel. Zou dat de joden geen recht hebben gegeven zich te verzetten? In sommige gevallen, wanneer je in je bestaan bedreigt wordt, is geweld gerechtvaardigd. Wel proportioneel natuurlijk en met gezond verstand. Maar daar vallen deze protesten volgens mij nog gerust onder.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:23 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Het is op zijn allerminst toch wel democratischer dan degene die bereid is het meeste geweld te gebruiken zijn zin te geven?....
Maar we leven ook niet in een democratie. Meer een schijndemocratie. Bijvoorbeeld d66 heeft maar 24 zetels van de 150 en bepaalt grotendeels wel het stikstof debat. Partijen waar een hoop mensen op stemmen worden geboycot. Of je het er nu mee eens bent of niet, dit klopt gewoon niet. De regeringspartijen staan niet voor niks zo laag in de peilingen.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:17 schreef Isdatzo het volgende:
Opmerkelijk hoeveel sympathie een groep nog geniet die probeert de democratische rechtstaat te gijzelen met als doel bepaald beleid te forceren. Dat is niet hoe een democratie werkt hè.
Het feit dat je boeren en terreuraanslagen in één zegt zegt al genoeg over de daadwerkelijke acties. Dit zijn geen demonstraties meer.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:23 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het valt me op dat de media op achterbakse wijze de haat tegen boeren aanwakkert. Veel mensen zijn daar gevoelig voor. Waarom nu haat tegen boeren aanwakkeren, terwijl bij de reeks terreuraanslagen alles in het werk werd gesteld om de islam positief te benoemen? En wie regisseert dit?
Geef eens voorbeeld van media die de haat tegen boeren aanwakkert?quote:Op maandag 27 juni 2022 15:23 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het valt me op dat de media op achterbakse wijze de haat tegen boeren aanwakkert. Veel mensen zijn daar gevoelig voor. Waarom nu haat tegen boeren aanwakkeren, terwijl bij de reeks terreuraanslagen alles in het werk werd gesteld om de islam positief te benoemen? En wie regisseert dit?
De boeren die er nu nog zijn hebben de afgelopen 30 jaar gemiddeld genomen hun bedrijf 2x zo groot gemaakt, ten koste van de boeren die verdwenen zijn. Het is dus geen kwestie van 'generaties lang dezelfde grond'. Net zoals de familie Heineken niet generaties lang dezelfde brouwerij runt en Albert Heijn niet al generaties lang dezelfde supermarkt runnen, zijn ook de boeren van nu niet 'al generaties lang' in het bezit van de grond die ze nu bezitten.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:20 schreef LXIV het volgende:
[..]
Als ze geen weerstand bieden moeten ze de grond die ze al generaties bewerken verlaten. Dan is dit het einde van een groot deel van de boerenstand in Nederland. Waarschijnlijk zullen ze zich ook wel zonder al te veel weerstand laten opheffen, maar goed. Als het om je bestaan gaat mag je vechten van mij.
Heftig allemaal, ik blijf na het werk maar binnen denk ik.quote:
Het hok in.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:23 schreef Gunner het volgende:
Brandje stichten bij een gemeentehuis (?) poei poei....
wat denken ze daarmee te bereiken?
Je snapt dat regeringspartijen regeren omdat meer dan 50% van de bevolking op deze partijen heeft gestemd?quote:Op maandag 27 juni 2022 15:24 schreef fjs het volgende:
[..]
Maar we leven ook niet in een democratie. Meer een schijndemocratie. Bijvoorbeeld d66 heeft maar 24 zetels van de 150 en bepaalt grotendeels wel het stikstof debat. Partijen waar een hoop mensen op stemmen worden geboycot. Of je het er nu mee eens bent of niet, dit klopt gewoon niet. De regeringspartijen staan niet voor niks zo laag in de peilingen.
Dat is wat de media in jouw tere hoofdje heeft gestopt. Dat een halve dag de snelweg blokkeren met trekkers hetzelfde is als met een vrachtwagen honderden mensen doodrijden op een boulevard. Of eigenlijk nog erger.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:24 schreef xzaz het volgende:
[..]
Het feit dat je boeren en terreuraanslagen in één zegt zegt al genoeg over de daadwerkelijke acties. Dit zijn geen demonstraties meer.
En een aanzienlijk deel van de oppositie staat ook nog eens positief ten opzichte van de stikstofplannen.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:25 schreef Momo het volgende:
[..]
Je snapt dat regeringspartijen regeren omdat meer dan 50% van de bevolking op deze partijen heeft gestemd?
Koekoekquote:Op maandag 27 juni 2022 15:24 schreef fjs het volgende:
[..]
Maar we leven ook niet in een democratie. Meer een schijndemocratie. Bijvoorbeeld d66 heeft maar 24 zetels van de 150 en bepaalt grotendeels wel het stikstof debat. Partijen waar een hoop mensen op stemmen worden geboycot. Of je het er nu mee eens bent of niet, dit klopt gewoon niet. De regeringspartijen staan niet voor niks zo laag in de peilingen.
De boeren hebben in je tere hoofdje gestopt dat ze heel zielig zijn.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:26 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat is wat de media in jouw tere hoofdje heeft gestopt. Dat een halve dag de snelweg blokkeren met trekkers hetzelfde is als met een vrachtwagen honderden mensen doodrijden op een boulevard. Of eigenlijk nog erger.
De media heeft in iemands tere hoofdje gestopt dat jij degene bent die de boerenprotesten gaat vergelijken met terroristische aanslagen?quote:Op maandag 27 juni 2022 15:26 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat is wat de media in jouw tere hoofdje heeft gestopt.
Hoe is dat relevant voor mijn stelling: omdat niet alle besluiten van 'de overheid' democratisch tot stand komen mag een groep het land gijzelen?quote:Op maandag 27 juni 2022 15:22 schreef LXIV het volgende:
[..]
Een misvatting van het begrip democratie/rechtstaat is dat alle acties van een democratisch gekozen regering automatisch ook democratisch zijn.
Vals dilemma much?quote:Ik ben wel benieuwd naar de uitslag van een referendum met als vraag: Boeren weg voor woningbouw ja/nee?. En zelfs als een meerderheid van het volk ergens voor is hoeft dit nog niet in overeenstemming met de principes van de democratie/rechtstaat te zijn.
https://www.bnnvara.nl/jo(...)en-treinverkeer-platquote:Op maandag 27 juni 2022 15:24 schreef Momo het volgende:
[..]
Geef eens voorbeeld van media die de haat tegen boeren aanwakkert?
quote:Op maandag 27 juni 2022 15:28 schreef LXIV het volgende:
[..]
https://www.bnnvara.nl/jo(...)en-treinverkeer-plat
En nog heel veel op Joop, waar boeren voortdurend terroristen worden genoemd.
Ja nee dan is het beter leven in een dictatuur waar de agrolobby bepaalt wat er gebeurtquote:Op maandag 27 juni 2022 15:24 schreef fjs het volgende:
[..]
Maar we leven ook niet in een democratie. Meer een schijndemocratie. Bijvoorbeeld d66 heeft maar 24 zetels van de 150 en bepaalt grotendeels wel het stikstof debat. Partijen waar een hoop mensen op stemmen worden geboycot. Of je het er nu mee eens bent of niet, dit klopt gewoon niet. De regeringspartijen staan niet voor niks zo laag in de peilingen.
Ik weet dat die eeuuw pas net bezig is maar het is eigenlijk nu al een goede kandidaat voor de grootste zwendel van de 21e eeuw: Het hele idee dat de voorhoede in de strijd tegen de elite bestaat uit een zooitje agromiljonairs die hun eigen nauwe, financiële eigenbelang boven zelfs de meest bassale levensbehoeften van anderen stellen.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:27 schreef xzaz het volgende:
[..]
De boeren hebben in je tere hoofdje gestopt dat ze heel zielig zijn.
Het is altijd wel schattig hoe we van 'de media' altijd vrij snel weer uitkomen bij iets als een wat provocerende blogje als Joop, soort van linkse variant van Geenstijl.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:28 schreef LXIV het volgende:
[..]
https://www.bnnvara.nl/jo(...)en-treinverkeer-plat
En nog heel veel op Joop, waar boeren voortdurend terroristen worden genoemd.
maar het stond niet in de partijprogramma's dat er sprake zou zijn van onteigeningen en een totaal rigide opstelling. En daarnaast hebben er een stuk minder mensen gekozen voor de huidige coalitie, er was zeker een afrekening van de partijen en mogelijkheid voor een andere coalitie.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:22 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Jawel hoor, men heeft gekozen voor de partijen die nu in de regering zitten en het beleid bepalen.
Jeetje artikelen van Joop, een medium dat aan de extremere links kant staat van het spectrum.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:28 schreef LXIV het volgende:
[..]
https://www.bnnvara.nl/jo(...)en-treinverkeer-plat
En nog heel veel op Joop, waar boeren voortdurend terroristen worden genoemd.
Vaak wel hoor. Inderdaad zijn de kavels ook al met de ruilverkaveling wel eens gewisseld en is de kavelgrootte toegenomen. Maar bijvoorbeeld de boerderij waar mijn familie vandaan komt is al sinds 1810 in onze handen en is dus ooit door een over-over-over-overgrootvader van me zelf ontgonnen uit woest gebied.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:25 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
De boeren die er nu nog zijn hebben de afgelopen 30 jaar gemiddeld genomen hun bedrijf 2x zo groot gemaakt, ten koste van de boeren die verdwenen zijn. Het is dus geen kwestie van 'generaties lang dezelfde grond'. Net zoals de familie Heineken niet generaties lang dezelfde brouwerij runt en Albert Heijn niet al generaties lang dezelfde supermarkt runnen, zijn ook de boeren van nu niet 'al generaties lang' in het bezit van de grond die ze nu bezitten.
Eigenlijk moet je helemaal niet met die trekker de hort op, natuurlijk. Daar is ie niet voor bedoeld.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:20 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Alleen met honderden trekkers door de bebouwde kom rijden is ook linke soep. Dan is het wachten op schoolgaande kinderen op de fiets die een trekker raken. Dat wil je al helemaal niet.
Nogmaals het mag niet, maar het is soms wel echt verstandiger.
Welke onteigeningen? En de meeste partijen hebben gewoon aangegeven dat het stikstofprobleem moet worden opgelost.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:30 schreef Bensel het volgende:
[..]
maar het stond niet in de partijprogramma's dat er sprake zou zijn van onteigeningen en een totaal rigide opstelling.
Nee dat was echt niet duidelijk uit de vorige regeerperiode, dat VVD, CDA en D66 willen doorpakken bij de stikstofplannen.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:30 schreef Bensel het volgende:
[..]
maar het stond niet in de partijprogramma's dat er sprake zou zijn van onteigeningen en een totaal rigide opstelling. En daarnaast hebben er een stuk minder mensen gekozen voor de huidige coalitie, er was zeker een afrekening van de partijen en mogelijkheid voor een andere coalitie.
Tsja, moet je dan niet eerder boos worden op de partijen die daarover gelogen hebben in verkiezingsprogramma? In 2021 was immers al lang en breed duidelijk dat we niet kunnen ontkomen aan een forse krimp van de veestapel, dat hadden de VVD en het CDA prima in hun verkiezingsprogramma's kunnen verwerken.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:30 schreef Bensel het volgende:
[..]
maar het stond niet in de partijprogramma's dat er sprake zou zijn van onteigeningen en een totaal rigide opstelling. En daarnaast hebben er een stuk minder mensen gekozen voor de huidige coalitie, er was zeker een afrekening van de partijen en mogelijkheid voor een andere coalitie.
Ja, maar dat je de boerderij nog hebt, zegt niets over de rest van de grond. Heel veel grond in de huidige boerenbedrijven is 'nieuwe grond', overgenomen van gestopte boeren die geen zin hadden in schaalvergrotingen of de concurrentiestrijd verloren.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:31 schreef LXIV het volgende:
[..]
Vaak wel hoor. Inderdaad zijn de kavels ook al met de ruilverkaveling wel eens gewisseld en is de kavelgrootte toegenomen. Maar bijvoorbeeld de boerderij waar mijn familie vandaan komt is al sinds 1810 in onze handen en is dus ooit door een over-over-over-overgrootvader van me zelf ontgonnen uit woest gebied.
Het is wel algemener hoor. Net als die enorme verontwaardiging toen er bij de vorige protesten een deur was uitgereden met een trekker. Dat werd telkens maar herhaald op de NOS. Terwijl dat niks voorstelt in vergelijking met allerlei Antifa-rellen in Hamburg toen eerder dat jaar.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:31 schreef Momo het volgende:
[..]
Jeetje artikelen van Joop, een medium dat aan de extremere links kant staat van het spectrum.
Ehhh, volgens mij is het vooral de agrarische industrie die aan het stuiptrekken is. Snap sowieso niet waarom men nog gevoelig is voor die emo-chantage van de boeren: het is een industrie (en nog een vervuilende ook, die amper wat oplevert), en boeren zijn ondernemers. Behandel ze als zodanig.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:30 schreef YoungDriller het volgende:
Hahah die hypocriete stuipen bij de progressievelingen is altijd +1
Er zijn nog helemaal geen manier gepresenteerd. Alleen dat de overheid bedrijven zullen uitkopen die dat willen. Als je als boer nog steeds niet biologisch bezig bent maar nog steeds met megastallen bezig bent ben je echt ondernemer onwaardig. Het is gewoon niet houdtbaar.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:30 schreef Bensel het volgende:
[..]
maar het stond niet in de partijprogramma's dat er sprake zou zijn van onteigeningen en een totaal rigide opstelling. En daarnaast hebben er een stuk minder mensen gekozen voor de huidige coalitie, er was zeker een afrekening van de partijen en mogelijkheid voor een andere coalitie.
de onteigeningen die aangekondigd zijn als de stikstofreductie niet voldoende is (hint, dit zal met de huidige waardes zelfs in de vrij natuur niet haalbaar zijn). Dit geldt overigens ook voor bioboeren, voor degenen die denken dat het met kleinschaliger boeren wel kanquote:Op maandag 27 juni 2022 15:31 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Welke onteigeningen? En de meeste partijen hebben gewoon aangegeven dat het stikstofprobleem moet worden opgelost.
Hamburg is in Duitsland, die deur was in Nederland.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:33 schreef LXIV het volgende:
[..]
Het is wel algemener hoor. Net als die enorme verontwaardiging toen er bij de vorige protesten een deur was uitgereden met een trekker. Dat werd telkens maar herhaald op de NOS. Terwijl dat niks voorstelt in vergelijking met allerlei Antifa-rellen in Hamburg toen eerder dat jaar.
Precies, zag een filmpje van koeien die in de mestput waren beland. Wie wordt er gebeld? De brandweer. Zoek gewoon lekker een privaat bedrijf die dat voor je oplost in plaats van de brandweer.quote:
Nee, maar dat is de essentie ook niet. Als je gewoon met je familie een geschiedenis hebt van 200+ jaar boeren op dezelfde plek dan is dat heel belangrijk. Of er nu wat kavels zijn toegevoegd aan je perceel verandert daar toch niks aan.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:33 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Ja, maar dat je de boerderij nog hebt, zegt niets over de rest van de grond. Heel veel grond in de huidige boerenbedrijven is 'nieuwe grond', overgenomen van gestopte boeren die geen zin hadden in schaalvergrotingen of de concurrentiestrijd verloren.
HUH!?!?!? Maar #BOERENHOUDENVANKOEIEN toch???!quote:Op maandag 27 juni 2022 15:34 schreef xzaz het volgende:
[..]
Precies, zag een filmpje van koeien die in de mestput waren beland. Wie wordt er gebeld? De brandweer. Zoek gewoon lekker een privaat bedrijf die dat voor je oplost in plaats van de brandweer.
Het aanwezige bedrijf wordt uitgekocht zodat het stopt met het vervuilen van de omgeving. Daar kan meer dwang achter zitten als je je niet vrijwillig laat uitkopen of je bedrijfsvoering niet wil omvormen tot een minder vervuilende variant.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:34 schreef Bensel het volgende:
[..]
de onteigeningen die aangekondigd zijn als de stikstofreductie niet voldoende is (hint, dit zal met de huidige waardes zelfs in de vrij natuur niet haalbaar zijn). Dit geldt overigens ook voor bioboeren, voor degenen die denken dat het met kleinschaliger boeren wel kan
Communisme dus. Fraaiquote:Op maandag 27 juni 2022 15:37 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Het aanwezige bedrijf wordt uitgekocht zodat het stopt met het vervuilen van de omgeving. Daar kan meer dwang achter zitten als je je niet vrijwillig laat uitkopen of je bedrijfsvoering niet wil omvormen tot een minder vervuilende variant.
Wat ze beter kunnen doen is gewoon in de dorpen en steden gratis hun melk weggeven en de supermarkten en distributiecentra overslaan. Maar dat durven ze niet aan.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:37 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
HUH!?!?!? Maar #BOERENHOUDENVANKOEIEN toch???!
(Daarom worden pasgeboren kalveren ook direct van hun moeder gescheiden terwijl er overweldigend bewijs is dat dat voor zowel moeder als kalf gigantische stress oplevert.)
Ook VVD/CDA zijn voor deze plannen. Alleen de opportunistische roeptoeters van FvD/PVV/BBB zijn tegen.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:30 schreef YoungDriller het volgende:
Hahah die hypocriete stuipen bij de progressievelingen is altijd +1
Partijen die bekend staan om al hun oplossingen voor problemen die ze de afgelopen jaren gepresenteerd hebbenquote:Op maandag 27 juni 2022 15:38 schreef Gehrman het volgende:
[..]
Ook VVD/CDA zijn voor deze plannen. Alleen de opportunistische roeptoeters van FvD/PVV/BBB zijn tegen.
Waarom zou je je huis moeten verkopen? Er is geen enkel plan dat zegt dat boeren hun huis moeten verkopen.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:35 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nee, maar dat is de essentie ook niet. Als je gewoon met je familie een geschiedenis hebt van 200+ jaar boeren op dezelfde plek dan is dat heel belangrijk. Of er nu wat kavels zijn toegevoegd aan je perceel verandert daar toch niks aan.
Als jij van de gemeente de mogelijkheid krijgt een stukje gemeentegrond bij te kopen, dan woon je toch ook nog steeds in hetzelfde huis?
en als je al bioboer bent binnen 1 km van natura2000 gebied? De wetgeving maakt daar geen onderscheid inquote:Op maandag 27 juni 2022 15:37 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Het aanwezige bedrijf wordt uitgekocht zodat het stopt met het vervuilen van de omgeving. Daar kan meer dwang achter zitten als je je niet vrijwillig laat uitkopen of je bedrijfsvoering niet wil omvormen tot een minder vervuilende variant.
het feit dat het land niet van de staat is.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:40 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Wat is er precies communisme aan het beschermen van de leefomgeving van alle Nederlanders?
Je mag nou eenmaal niet alles op je land doen als dat overlast veroorzaakt voor de mensen in de omgeving. Als ik morgen professioneel autobanden wil gaan verbranden in mijn achtertuin dan kan ik ook verwachten dat er tegen opgetreden wordt door de overheid.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:42 schreef Bensel het volgende:
[..]
het feit dat het land niet van de staat is.
Dat het land van jou is geeft je geen vrijgeleide om er op te doen en laten wat je wil als dat voor negatieve externaliteiten zorgt.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:42 schreef Bensel het volgende:
[..]
het feit dat het land niet van de staat is.
maar zorgt er ook niet voor dat je onteigend mag worden omdat men tussentijd toegestaande normen naar onrealistische waarden wijzigtquote:Op maandag 27 juni 2022 15:43 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Dat het land van jou is geeft je geen vrijgeleide om er op te doen en laten wat je wil als dat voor negatieve externaliteiten zorgt.
Dat klopt. Maar bioboeren kunnen ook gewoon teveel uitstoot veroorzaken. Je hebt als bioboer wel meer kansen om in de buurt van een natuurgebied te mogen blijven, aangezien je in ieder geval minder dieren hebt, minder gif gebruikt, een diverser weiland hebt, misschien zelfs - en dit is heel radicaal voor de gangbare boer - af en toe iets anders laat groeien dan alleen gras.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:41 schreef Bensel het volgende:
[..]
en als je al bioboer bent binnen 1 km van natura2000 gebied? De wetgeving maakt daar geen onderscheid in
Je wordt niet onteigend. Je moet gewoon stoppen met vervuilen.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:45 schreef Bensel het volgende:
[..]
maar zorgt er ook niet voor dat je onteigend mag worden omdat men tussentijd toegestaande normen naar onrealistische waarden wijzigt
Mooi. Dan ga ik vanavond een salpeterfabriek bouwen in mijn achtertuin. Tevens ga ik flink wat grondwater oppompen en afvalstoffen laat ik ook weer der grond inlopen. Topidee!quote:Op maandag 27 juni 2022 15:42 schreef Bensel het volgende:
[..]
het feit dat het land niet van de staat is.
Maar trek dan 1 lijn voor alle bedrijven. De boeren hebben al een gigantische stikstofreductie weten te realiseren, de vliegindustrie heeft juist steeds meer stikstof geproduceerd. Daar wordt dan een handig rekentruukje voor toegepast om alle uitstoot boven de 900!! meter niet mee te rekenen. Je snapt dat dit het overgrote deel van alle vliegverkeer is!!quote:Op maandag 27 juni 2022 15:37 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Het aanwezige bedrijf wordt uitgekocht zodat het stopt met het vervuilen van de omgeving. Daar kan meer dwang achter zitten als je je niet vrijwillig laat uitkopen of je bedrijfsvoering niet wil omvormen tot een minder vervuilende variant.
Laat de door u zo geliefde boeren maar eens even heel snel stoppen met het exporteren van voedsel dan.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:46 schreef LXIV het volgende:
[..]
Maar trek dan 1 lijn voor alle bedrijven. De boeren hebben al een gigantische stikstofreductie weten te realiseren, de vliegindustrie heeft juist steeds meer stikstof geproduceerd. Daar wordt dan een handig rekentruukje voor toegepast om alle uitstoot boven de 900!! meter niet mee te rekenen. Je snapt dat dit het overgrote deel van alle vliegverkeer is!!
Dan zou je bijvoorbeeld Schiphol en Eindhoven en Rotterdam moeten opleggen om het aantal vluchten met bijvoorbeeld 70% te verlagen. Dan ben je eerlijk bezig.
Maar dat gebeurt niet. Omdat vooral D66-ers zelf geen enkele concessie willen doen aan wat dan ook. die willen nog 2x per jaar intercontinentaal en 5x per jaar een stedentripje maken.
Het zou ook enorm goed zijn voor de CO2 als het vliegverkeer drastsich gereduceerd werd.
En voedsel is essentieel, vliegen meestal luxe.
Doe of je compleet imbeciel bent en niks kunt begrijpen. Of ben je letterlijk nog nooit buiten de stadsgrenzen van Amsterdam geweest.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:39 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Waarom zou je je huis moeten verkopen? Er is geen enkel plan dat zegt dat boeren hun huis moeten verkopen.
En jij zegt dat het niet de essentie is, maar het is wel een wezenlijk verschil. Al die zogenaamde familiegrond die er is, is dus voor een groot deel helemaal geen familiegrond maar gewoon aanwas aangekocht door ondernemers die een bedrijf runnen en dus ook best wel eens als ondernemers behandeld mogen worden en daarmee aan de regels die voor goed ondernemerschap gehouden.
Voor zover het überhaupt uit zou moeten maken natuurlijk, of het allemaal familiegrond is of niet.
Ja. want mais telen is hetzelfde als honden doodtrappenquote:Op maandag 27 juni 2022 15:47 schreef Bananenpap het volgende:
Straks weer eens lekker in mijn hobbykamer wat honden doodtrappen. Want hé, het is in mijn eigen huis en mijn familie doet dat al generaties lang!
Die export gaat grotendeels over de weg. Maar goed, ik ben ook niet voor het nodeloos heen-en-weer slepen van levende have.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:48 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Laat de door u zo geliefde boeren maar eens even heel snel stoppen met het exporteren van voedsel dan.
Dat valt dus wel mee en de vliegindustrie zorgt op de meeste plekken niet voor neerslag aangezien het aantal vliegvelden veel beperkter is dan het aantal veehouderijen.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:46 schreef LXIV het volgende:
[..]
Maar trek dan 1 lijn voor alle bedrijven. De boeren hebben al een gigantische stikstofreductie weten te realiseren, de vliegindustrie heeft juist steeds meer stikstof geproduceerd.
Maar ook dan ga je met het beperken van het vliegverkeer geen impact bewerkstelligen op de stikstofneerslag in de meeste natuurgebieden.quote:Daar wordt dan een handig rekentruukje voor toegepast om alle uitstoot boven de 900!! meter niet mee te rekenen. Je snapt dat dit het overgrote deel van alle vliegverkeer is!!
En dan moet je nog steeds heel veel stikstofuitstoot bij de boeren weghalen omdat het beperken van de vluchten enkel impact heeft op de stikstofneerslag rond de vliegvelden.quote:Dan zou je bijvoorbeeld Schiphol en Eindhoven en Rotterdam moeten opleggen om het aantal vluchten met bijvoorbeeld 70% te verlagen. Dan ben je eerlijk bezig.
Er worden wel degelijk maatregelen genomen tegen uitstoot bij vliegvelden en nogmaals, het tegengaan van stikstofuitstoot bij Schiphol heeft alleen impact in een kleine kring rond Schiphol en nergens anders. Dat heeft verder niets met D66 te maken, of met vliegvakanties.quote:Maar dat gebeurt niet. Omdat vooral D66-ers zelf geen enkele concessie willen doen aan wat dan ook. die willen nog 2x per jaar intercontinentaal en 5x per jaar een stedentripje maken.
Vlees is niet essentieel en zelfs een zeer ineffectieve manier van voedselproductie en daarmee het tegenovergestelde van essentieel. Dus als het je te doen is om voedselproductie dan zou je maatregelen tegen de verspilling genaamd veeteelt juist toejuichen.quote:Het zou ook enorm goed zijn voor de CO2 als het vliegverkeer drastsich gereduceerd werd.
En voedsel is essentieel, vliegen meestal luxe.
https://duitslandinstituu(...)wen-voor-hongersnoodquote:Op maandag 27 juni 2022 15:48 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Laat de door u zo geliefde boeren maar eens even heel snel stoppen met het exporteren van voedsel dan.
In welk universum is het slim om je eigen voedselvoorziening de nek om te draaien als er wereldwijd voedseltekorten zouden kunnen onstaan?quote:De ministers van Buitenlandse Zaken van de G7 hebben zaterdag na hun overleg in het Noord-Duitse Weissenhaus gewaarschuwd voor wereldwijde voedseltekorten. Die dreigen als Oekraïne geen graan kan exporteren. Duitsland is momenteel voorzitter van de G7, de groep van zeven vooraanstaande industrielanden.
Ik ben het met je eens dat er naar andere sectoren moet worden gekeken, maar de landbouw/veeteelt produceert echt veel meer CO2-uitstoot dan de vliegindustrie. Dat voedsel essentieel is, gaat ook niet helemaal op. Want zowat alles wat wij produceren gaat naar het buitenland. Als ons graan gaat naar het vee.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:46 schreef LXIV het volgende:
[..]
Maar trek dan 1 lijn voor alle bedrijven. De boeren hebben al een gigantische stikstofreductie weten te realiseren, de vliegindustrie heeft juist steeds meer stikstof geproduceerd. Daar wordt dan een handig rekentruukje voor toegepast om alle uitstoot boven de 900!! meter niet mee te rekenen. Je snapt dat dit het overgrote deel van alle vliegverkeer is!!
Dan zou je bijvoorbeeld Schiphol en Eindhoven en Rotterdam moeten opleggen om het aantal vluchten met bijvoorbeeld 70% te verlagen. Dan ben je eerlijk bezig.
Maar dat gebeurt niet. Omdat vooral D66-ers zelf geen enkele concessie willen doen aan wat dan ook. die willen nog 2x per jaar intercontinentaal en 5x per jaar een stedentripje maken.
Het zou ook enorm goed zijn voor de CO2 als het vliegverkeer drastsich gereduceerd werd.
En voedsel is essentieel, vliegen meestal luxe.
Alsof de boer dat doet. Je moet als overheid die productieketen reguleren.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:48 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Laat de door u zo geliefde boeren maar eens even heel snel stoppen met het exporteren van voedsel dan.
Want er worden ontzettend veel granen en zonnebloemen verbouwt in nederland?quote:Op maandag 27 juni 2022 15:52 schreef HeatWave het volgende:
[..]
https://duitslandinstituu(...)wen-voor-hongersnood
[..]
In welk universum is het slim om je eigen voedselvoorziening de nek om te draaien als er wereldwijd voedseltekorten zouden kunnen onstaan?
Ik neem aan dat jij een contract tekent om geen Nederlands voedsel meer te consumeren als er daadwerlekijk een tekort is, of dat jij als eerste ze bugs zal eten?
Voer is voer en als er evt dreiging van hongersnoden is is het in mijn ogen nogal dom om je eigen voedselvoorziening de nek om te draaien.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:56 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Want er worden ontzettend veel granen en zonnebloemen verbouwt in nederland?
Dit is zo'n mooi voorbeeld van geslaagde boerenpropaganda. Wat ze de nek om gaan draaien zijn boeren die enorm veel eten importeren om minder calorieën terug te geven aan exportvlees en in eigen land veel landbouwgrond innemen voor totaal kansloze strips mais waar ze amper naar omkijken maar wel volstoppen met poep.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:52 schreef HeatWave het volgende:
[..]
https://duitslandinstituu(...)wen-voor-hongersnood
[..]
In welk universum is het slim om je eigen voedselvoorziening de nek om te draaien als er wereldwijd voedseltekorten zouden kunnen onstaan?
Ik neem aan dat jij een contract tekent om geen Nederlands voedsel meer te consumeren als er daadwerlekijk een tekort is, of dat jij als eerste ze bugs zal eten?
Die stikstof-verbindingen (en overige fijnstoffen) die boven de 900 m uitgestoten worden komen uiteindelijk ook in de natuur/het landschap terecht.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:50 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Dat valt dus wel mee en de vliegindustrie zorgt op de meeste plekken niet voor neerslag aangezien het aantal vliegvelden veel beperkter is dan het aantal veehouderijen.
[..]
Maar ook dan ga je met het beperken van het vliegverkeer geen impact bewerkstelligen op de stikstofneerslag in de meeste natuurgebieden.
[..]
En dan moet je nog steeds heel veel stikstofuitstoot bij de boeren weghalen omdat het beperken van de vluchten enkel impact heeft op de stikstofneerslag rond de vliegvelden.
[..]
Er worden wel degelijk maatregelen genomen tegen uitstoot bij vliegvelden en nogmaals, het tegengaan van stikstofuitstoot bij Schiphol heeft alleen impact in een kleine kring rond Schiphol en nergens anders. Dat heeft verder niets met D66 te maken, of met vliegvakanties.
[..]
Vlees is niet essentieel en zelfs een zeer ineffectieve manier van voedselproductie en daarmee het tegenovergestelde van essentieel. Dus als het je te doen is om voedselproductie dan zou je maatregelen tegen de verspilling genaamd veeteelt juist toejuichen.
Ja, maar totaal verspreid over land en zee en dus niet lokaal in grote hoeveelheden. Dat is ook waarom we een lokale stikstofaanpak hebben.quote:Op maandag 27 juni 2022 16:01 schreef LXIV het volgende:
[..]
Die stikstof-verbindingen (en overige fijnstoffen) die boven de 900 m uitgestoten worden komen uiteindelijk ook in de natuur/het landschap terecht.
Maar voor een Duitser is voedsel net zo goed essentieel natuurlijk.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:54 schreef Bananenpap het volgende:
[..]
Ik ben het met je eens dat er naar andere sectoren moet worden gekeken, maar de landbouw/veeteelt produceert echt veel meer CO2-uitstoot dan de vliegindustrie. Dat voedsel essentieel is, gaat ook niet helemaal op. Want zowat alles wat wij produceren gaat naar het buitenland. Als ons graan gaat naar het vee.
Ja we hebben sind de hongerwinter ingezet op meer voedsel hebben dan nodig. Wat opzich wel goed is maar je kunt het ook overdrijven. Als je een procentje boven je vraag gaat zitten zit je ook al goed, 30% meer produceren dan je nodig bent is gewoon opportunisme. Dat is je land uitputten.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:59 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Voer is voer en als er evt dreiging van hongersnoden is is het in mijn ogen nogal dom om je eigen voedselvoorziening de nek om te draaien.
Maar alleen mensen die denken dat biefstuk uit de fabriek komt lijken dit wel een goed plan te vinden.
Propaganda you say?quote:Op maandag 27 juni 2022 16:00 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Dit is zo'n mooi voorbeeld van geslaagde boerenpropaganda. Wat ze de nek om gaan draaien zijn boeren die enorm veel eten importeren om minder calorieën terug te geven aan exportvlees en in eigen land veel landbouwgrond innemen voor totaal kansloze strips mais waar ze amper naar omkijken maar wel volstoppen met poep.
Als je je zorgen maakt om een hongersnood is het nogal dom om zaken als biefstuk te gaan produceren.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:59 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Voer is voer en als er evt dreiging van hongersnoden is is het in mijn ogen nogal dom om je eigen voedselvoorziening de nek om te draaien.
Maar alleen mensen die denken dat biefstuk uit de fabriek komt lijken dit wel een goed plan te vinden.
Die door A-ware en consorten betaalde marketingcampagne is volgens mij vrij succesvol! Dat moet je ze nageven. Ondertussen lobbyen ze lekker door in Den Haag en Brussel. De boer maar op de barricades voor het groot kapitaal.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:59 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Voer is voer en als er evt dreiging van hongersnoden is is het in mijn ogen nogal dom om je eigen voedselvoorziening de nek om te draaien.
Maar alleen mensen die denken dat biefstuk uit de fabriek komt lijken dit wel een goed plan te vinden.
Zoals ik al zei, voer is voer, biefstuk was een voorbeeld.quote:Op maandag 27 juni 2022 16:03 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Als je je zorgen maakt om een hongersnood is het nogal dom om zaken als biefstuk te gaan produceren.
Ja daarom zit de gaskraan dicht, zijn de kolencentrales gesloten en zijn we massaal aan de warmtepomp, zetten in op electrische auto's want we geven alleen maar koeien de schuld.quote:
Ja en zoals ook al gezegd is biefstuk een abominabel voorbeeld aangezien vleesproductie intens inefficiënt is en je om voedseltekorten tegen te gaan veel beter voedsel kan verbouwen dat je direct kunt consumeren ipv gras en mais als veevoer.quote:Op maandag 27 juni 2022 16:04 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Zoals ik al zei, voer is voer, biefstuk was een voorbeeld.
Wat leuk voor je. Voer blijft toch voer, dan hebben het maar over graan of ei of melk.quote:Op maandag 27 juni 2022 16:05 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Ja en zoals ook al gezegd is biefstuk een abominabel voorbeeld aangezien vleesproductie intens inefficiënt is en je om voedseltekorten tegen te gaan veel beter voedsel kan verbouwen dat je direct kunt consumeren ipv gras en mais als veevoer.
In ben wel voor de-intensivering van de landbouw hoor. Maar wat ze in de Randstad niet lijken te begrijpen is dat boeren helemaal geen keuze hadden hierin. Ze moesten wel schaalvergroting toepassen om economisch te kunnen blijven produceren.quote:Op maandag 27 juni 2022 16:02 schreef EinarBoe het volgende:
[..]
Ja, maar totaal verspreid over land en zee en dus niet lokaal in grote hoeveelheden. Dat is ook waarom we een lokale stikstofaanpak hebben.
Dat gaan ze dus doen.quote:Op maandag 27 juni 2022 15:54 schreef Wotte het volgende:
[..]
Alsof de boer dat doet. Je moet als overheid die productieketen reguleren.
Dat Tata Steel open mag blijven in Nederland is echt walgelijkquote:Op maandag 27 juni 2022 16:05 schreef Gehrman het volgende:
[..]
Tata Steel mag ook oprotten. Die gaan maar lekker in China de boel vervuilen.
Maar waarom worden ze dan niet boos op de charlatans van de LTO, de Rabobank, het CDA etc. etc. die dat volle bak hebben aangejaagd en zijn ze nu actie aan het voeren om toch vooral geen verandering te bewerkstelligen?quote:Op maandag 27 juni 2022 16:06 schreef LXIV het volgende:
[..]
In ben wel voor de-intensivering van de landbouw hoor. Maar wat ze in de Randstad niet lijken te begrijpen is dat boeren helemaal geen keuze hadden hierin. Ze moesten wel schaalvergroting toepassen om economisch te kunnen blijven produceren.
Denk je echt dat een boer het niet leuker vind om op een gemengd bedrijf met 40 koeien, 100 varkens, 200 kippen en nog allerlei akkergewas te boeren dan een kippenfarm te hebben met 400.000 kippen? natuurlijk wel. Alleen dat eerste is onmogelijk te doen in deze tijd.
Wat leuk voor je dat je nu snel over iets anders begint omdat het nogal dom was om te doen alsof biefstuk een effectief middel is tegen voedseltekorten.quote:Op maandag 27 juni 2022 16:06 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Wat leuk voor je. Voer blijft toch voer, dan hebben het maar over graan of ei of melk.
Spreekbuisje van de overheid dat je bent.
Van de stikstof wel lijkt het. Maar jij woont toch ook liever tussen de koeien dan op de parkeerplaats van Tatasteel?quote:Op maandag 27 juni 2022 16:04 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Ja daarom zit de gaskraan dicht, zijn de kolencentrales gesloten en zijn we massaal aan de warmtepomp, zetten in op electrische auto's want we geven alleen maar koeien de schuld.
Dan is het gewoon geen gezond bedrijfsmodel.quote:Op maandag 27 juni 2022 16:06 schreef LXIV het volgende:
[..]
In ben wel voor de-intensivering van de landbouw hoor. Maar wat ze in de Randstad niet lijken te begrijpen is dat boeren helemaal geen keuze hadden hierin. Ze moesten wel schaalvergroting toepassen om economisch te kunnen blijven produceren.
Denk je echt dat een boer het niet leuker vind om op een gemengd bedrijf met 40 koeien, 100 varkens, 200 kippen en nog allerlei akkergewas te boeren dan een kippenfarm te hebben met 400.000 kippen? natuurlijk wel. Alleen dat eerste is onmogelijk te doen in deze tijd.
Dat vooral. En dat kan nog geld opleveren ook, want ze zitten in principe op een A+++-locatie.quote:Op maandag 27 juni 2022 16:05 schreef Gehrman het volgende:
[..]
Tata Steel mag ook oprotten. Die gaan maar lekker in China de boel vervuilen.
Maar als ze geen geld hadden kunnen lenen voor investeringen waren ze failliet gegaan door de concurrentie in het buitenland.quote:Op maandag 27 juni 2022 16:08 schreef Tocadisco het volgende:
Maar waarom worden ze dan niet boos op de charlatans van de LTO, de Rabobank, het CDA etc. etc. die dat volle bak hebben aangejaagd en zijn ze nu actie aan het voeren om toch vooral geen verandering te bewerkstelligen?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |