Ik neem aan dat er een verdedigingslinie ligt bij Bahmut en bij Kramatorks - Sloviansk.quote:Op zondag 12 juni 2022 13:53 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Weliswaar met de notie dat de Oekraïners terugvallen op Kramartorks toch? Ik bedoel, iedere dag Sverdonetsk in handen houden is winst, maar vooral omdat dat de posities ten westen ten goede komt.
Maar elke verdedigingslinie gaat eraan als je 3 maanden met artillerie er op blijft schieten zonder dat je iets terug kan doen. Hopelijk houden ze het lang genoeg vol om ze met onze wapens te counteren.quote:Op dinsdag 14 juni 2022 20:24 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ik neem aan dat er een verdedigingslinie ligt bij Bahmut en bij Kramatorks - Sloviansk.
Ja als je er over nadenkt is het bizarquote:Op dinsdag 14 juni 2022 19:34 schreef Idisrom het volgende:
Op een klein stukje ten oosten van Charkov na, hebben de Russen vandaag ook niets bereikt aan de frontlinies. Dat is nu al twee dagen achter elkaar Ze schieten wel met heel veel munitie, maar ze hebben gewoon te weinig manschappen aan de fronten.
En nu neemt inmiddels het interne verzet van de Oekraïners in bezet gebied ook behoorlijk toe, zoals in de steden Melitopol en Kherson.
Volgens mij zijn aan Oekraïense kant ongeveer 90.000 tot 115.000 manschappen echt actief, en aan Russische kant ongeveer 10.000 minder, en die dat gaan overcompenseren met een overdosis aan munitie schieten.quote:Op dinsdag 14 juni 2022 20:54 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Ja als je er over nadenkt is het bizarin WOII was alleen bij Kiev al 900.000 man krijgsgevangen gemaakt in een maand tijd ofzo. Zoveel soldaten zullen er nu in de hele oorlog misschien vechten, beide kanten opgeteld.
Dat zal zeker het geval zijn. Het zou beter zijn dit nog te versterken en troepen weg te trekken uit gebieden die dreigen te worden ingesloten.quote:Op dinsdag 14 juni 2022 20:24 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ik neem aan dat er een verdedigingslinie ligt bij Bahmut en bij Kramatorks - Sloviansk.
Ja, daarom bereidt men preventief al de volgende verdedigingslinie voor. Als laatste verdedigingslinie heeft Oekraïne altijd nog de Dnjepr. Hoewel de Russen die wisten over te steken en Kherson in te nemen, vandaar dat dat ook zo'n blunder was in de Oekraïnse verdediging. Dat is het punt waar de initiële aanval wel degelijk volledig succesvol was.quote:Op dinsdag 14 juni 2022 20:52 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Maar elke verdedigingslinie gaat eraan als je 3 maanden met artillerie er op blijft schieten zonder dat je iets terug kan doen. Hopelijk houden ze het lang genoeg vol om ze met onze wapens te counteren.
Vanuit militair oogpunt is een kleine nederlaag - opgeven van Severodonetsk en Lysychansk - beter dan het mogelijk ingesloten raken van troepen en problemen op langere termijn.quote:Op woensdag 15 juni 2022 11:39 schreef Cherni het volgende:
[..]
Dat zal zeker het geval zijn. Het zou beter zijn dit nog te versterken en troepen weg te trekken uit gebieden die dreigen te worden ingesloten.
Overigens zware bombardementen op Donetsk mogelijk om Russiche troepen weg te lokken uit het noorden van de Donbass om Donetsk te verdedigen. Daar ligt wel de zwaarste verdedig van Oekraïne. Daar zullen de Russen zich nog lang op stuk bijten.
Donetsk zit in dezelfde positie als Charkov. Je hebt heel wat troepen nodig als Rusland om deze belangrijk(st)e stad in handen te houden De Oekraïners hebben minder troepen bij het Donetsk-front, maar ze zijn in staat om hun linies vrij gemakkelijk te verdedigen.quote:Op woensdag 15 juni 2022 11:39 schreef Cherni het volgende:
[..]
Dat zal zeker het geval zijn. Het zou beter zijn dit nog te versterken en troepen weg te trekken uit gebieden die dreigen te worden ingesloten.
Overigens zware bombardementen op Donetsk mogelijk om Russiche troepen weg te lokken uit het noorden van de Donbass om Donetsk te verdedigen. Daar ligt wel de zwaarste verdedig van Oekraïne. Daar zullen de Russen zich nog lang op stuk bijten.
Onze Oekraïense vriend Denys ziet dat Lysychansk nog wel lang te verdedigen is, want mocht de hoofdaanvoerroute vanuit Bakhmut niet meer mogelijk zijn, dan is deze stad nog wel te bevoorraden via hobbelige wegen vanuit Siversk.quote:Op woensdag 15 juni 2022 12:07 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Vanuit militair oogpunt is een kleine nederlaag - opgeven van Severodonetsk en Lysychansk - beter dan het mogelijk ingesloten raken van troepen en problemen op langere termijn.
Overigens maken de Russen weinig haast met het verder innemen van de kessel.
Denys is wat positiever ingesteld, dat is strategisch gezien hier denk ik niet de beste insteek. Het Oekraïnse leger heeft al zware verliezen geleden het is dan vaak beter om gewoon een stukje terug te trekken en terrein op te geven om zo ook wat rust te krijgen van constante artilleriebeschietingen.quote:Op woensdag 15 juni 2022 13:33 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Onze Oekraïense vriend Denys ziet dat Lysychansk nog wel lang te verdedigen is, want mocht de hoofdaanvoerroute vanuit Bakhmut niet meer mogelijk zijn, dan is deze stad nog wel te bevoorraden via hobbelige wegen vanuit Siversk.
Ik ben trouwens wel benieuwd naar het aantal ingesloten buitenlandse strijdkrachten in de kunstmestfabriek van Severodonetsk. De burgers en de Oekraïnse soldaten (met witte vlag) kunnen vandaag een uitgeleide krijgen naar een plaats elders in de oblast Loehansk.
Dat was toch vanwege verraad? Daar kan je je in principe niet tegen verdedigen.quote:Op woensdag 15 juni 2022 11:55 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ja, daarom bereidt men preventief al de volgende verdedigingslinie voor. Als laatste verdedigingslinie heeft Oekraïne altijd nog de Dnjepr. Hoewel de Russen die wisten over te steken en Kherson in te nemen, vandaar dat dat ook zo'n blunder was in de Oekraïnse verdediging. Dat is het punt waar de initiële aanval wel degelijk volledig succesvol was.
Dat dacht ik ook. De hele verdediging tegen Russische troepen uit de Krim bestond niet.quote:
Ik heb daar iets over gelezen inderdaad, echter, de stad was omsingelt en is toen overgegeven. De vraag is dan: is dat verraad, of simpelweg een wijze actie van een burgemeester die de stad wil beschermen?quote:Op woensdag 15 juni 2022 16:46 schreef BEFEM het volgende:
[..]
Dat was toch vanwege verraad? Daar kan je je in principe niet tegen verdedigen.
Deze overgave wordt denk ik als verraad gezien.quote:Later on 2 March, a group of around ten Russian soldiers, including a commander, entered the city council building and began negotiations with Kolykhaiev. That evening, Kolykhaiev announced that he had surrendered the city and that the Russian commander intended to set up a military administration. Kolykhaiev acknowledged the Ukrainian military was no longer present in Kherson, and another official stated the Russian military was in all parts of the city. According to Kolykhaiev, the battle led to the deaths of around 300 Ukrainian soldiers and civilians and severe destruction of the city's infrastructure. He also said that bodies were being buried in mass graves, and that many remains were unrecognizable.[1][30]
Dat misschien ook. Maar de Ukrainse eenheid die de Krim dicht moest houden maakte rare bewegingen en lieten de Russen gewoon binnen.quote:Op woensdag 15 juni 2022 17:24 schreef BlaZ het volgende:
Deze overgave wordt denk ik als verraad gezien.
Dat staat buiten kijf, dit gaat echter over de Dnjepr.quote:Op woensdag 15 juni 2022 17:27 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Dat misschien ook. Maar de Ukrainse eenheid die de Krim dicht moest houden maakte rare bewegingen en lieten de Russen gewoon binnen.
Ok, dan beperk je je tot die omgeving.quote:Op woensdag 15 juni 2022 17:35 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Dat staat buiten kijf, dit gaat echter over de Dnjepr.
Er zijn eigenlijk drie vreemde zaken gebeurt:
1) makkelijk verlaten Krim
2) Nova Kakhova
3) Kherson brug
Hoewel gezien de verliezen van 300 man een overgave van Kherson niet zo gek is.
Ik kan eigenlijks niks vinden over wat er precies bij de Perekop gebeurt is. Heb je misschien wat bronnen.quote:Op woensdag 15 juni 2022 17:38 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ok, dan beperk je je tot die omgeving.
Ik doelde op verraad bij Charkiv, daar hadden mijnen gelegd moeten worden voor de invasie.quote:Op woensdag 15 juni 2022 21:13 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Ik kan eigenlijks niks vinden over wat er precies bij de Perekop gebeurt is. Heb je misschien wat bronnen.
De Dnjeprbruggen liggen 80km verderop, dus ja dat bezie ik als een aparte militaire operatie.
Op de Krim liep het het Oekraïnse leger simpelweg over naar Rusland. Bij Perekop zou er iets soortgelijks gebeurt kunnen zijn.quote:Op woensdag 15 juni 2022 21:30 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Ik doelde op verraad bij Charkiv, daar hadden mijnen gelegd moeten worden voor de invasie.
Ik kan me geen details herinneren over de Krim verdediging die het niet deed.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.https://www.bbc.com/news/world-europe-61816337"People that use Fiat currency as a store of value.
There is a name for it:
We call them Poor"
quote:Op woensdag 15 juni 2022 23:38 schreef capricia het volgende:
Crosspost.
Deze al gelezen?
Echt super interessant. Men verwacht dat het nog jaren gaat duren.
Inside the room where Ukraine orders arms from the WestVooral dit stuk is belangrijk:SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.https://www.bbc.com/news/world-europe-61816337Het gaat niet bij Oekraïne blijven tenzij de Russen daar gestopt worden.quote:In Stuttgart they know the stakes couldn't be higher. Rear Adm Heinz describes the mission of providing Ukraine with weapons and ammunition as "the most important work this command has done" since US EUCOM (European Command) was set up in 1952.
Brig King calls it "a generational moment" and says the choice is stark: "We either help Ukraine to fight or we accept that, maybe not straight away but in the next few years, we're going to be fighting somewhere else. If we don't do enough we will sow the seeds for future conflict."
[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 15-06-2022 23:47:16 ]
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |