Haha ja nou, de druk zat er wel een beetje op, z'n kleine broertje weegt inmiddels 13,5 kilo en kan niet zo heel lang meer voorop de fietsquote:Op vrijdag 28 oktober 2022 22:29 schreef Phaidra het volgende:
[..]
Tof als ze zo ineens de geest krijgen!
De jongste ging pas los rond zijn 7e verjaardag. Ik durfde vroeger zelf ook niet, dus heb me eigenlijk nooit druk gemaakt. Er komt vanzelf een moment dat ze motivatie vinden en ineens écht willen.
Oef, dat is wel zwaar jaquote:Op vrijdag 28 oktober 2022 22:41 schreef SQ het volgende:
[..]
Haha ja nou, de druk zat er wel een beetje op, z'n kleine broertje weegt inmiddels 13,5 kilo en kan niet zo heel lang meer voorop de fietsen om nou voor een jaartje nog een bakbeest aan te schaffen ging me ook wat ver. Dus dit is een mooie ontwikkeling
Heb je nog meer kinderen? Zo nee, dan zou ik voor een elektrische fiets gaan, waar je zoon achterop kan. Dat gaat toch het snelst denk ik en je bent meer wendbaar dan met een bakfiets. Eventueel je fiets iets opvoeren dat je tot 30km kan, maar ja, dat is natuurlijk iets minder legaalquote:Op dinsdag 18 april 2023 14:56 schreef VenusFlyTrap het volgende:
Dag fietsende ouders! Bedankt voor jullie eerdere tips. Ik heb ze naast elkaar gezet op het bankje en dat ging goed, we fietsen regelmatig met het gezin (papa op de bakfiets en ik op de racefiets).
Mijn elektrische Gazelle Cabby wil ik vervangen, hij is niet geschikt om sneller op te fietsen maar nu twijfel ik; Urban Arrow of een andere bakfiets of toch voor een e-bike gaan…
Mijn zoon gaat vanaf het nieuwe schooljaar naar het speciaal onderwijs met een busje, wij kunnen er zelf niet heen met de auto ivm files en in de toekomst de milieuzone.
Wat zijn jullie tips, afstand is ongeveer 15 km enkele reis.
Lekker veilig met een kind achterop..quote:Op dinsdag 18 april 2023 15:11 schreef June. het volgende:
[..]
Heb je nog meer kinderen? Zo nee, dan zou ik voor een elektrische fiets gaan, waar je zoon achterop kan. Dat gaat toch het snelst denk ik en je bent meer wendbaar dan met een bakfiets. Eventueel je fiets iets opvoeren dat je tot 30km kan, maar ja, dat is natuurlijk iets minder legaalJe kunt via Marktplaats eventueel ook nog een fietskar fixen.
Dan natuurlijk wel met helmquote:Op dinsdag 18 april 2023 18:23 schreef hilliebillie het volgende:
[..]
Lekker veilig met een kind achterop..
Maar venusflytrap als je zoon met een busje naar school gaat, hoe vaak denk je dan dat je hem met de fiets gaat halen/brengen? Oftewel wil je voor een enkele keer daar een ander type fiets voor aanschaffen? Of wil je het met enige regelmaat doen? Dan kun je de aanschaf beter wel daarop baseren.
Verder qua fiets op zich niet echt een tip. Alleen bovenstaande overdenking
Ik heb zowel een e-bike als een elektrische bakfiets en met kinderen pak ik het liefst de bakfiets. Het zit beter voor de kinderen, voor dagelijks vervoer vind ik het voor hun fijner (want tassen, boodschappen etc: het kan gewoon mee, inclusief onze kleine buggy) en met harde wind en/of regen zitten zij in ieder geval droog. Ook fietst het echt stabieler dan mijn ebike met kinderen erop.quote:Op dinsdag 18 april 2023 14:56 schreef VenusFlyTrap het volgende:
Dag fietsende ouders! Bedankt voor jullie eerdere tips. Ik heb ze naast elkaar gezet op het bankje en dat ging goed, we fietsen regelmatig met het gezin (papa op de bakfiets en ik op de racefiets).
Mijn elektrische Gazelle Cabby wil ik vervangen, hij is niet geschikt om sneller op te fietsen maar nu twijfel ik; Urban Arrow of een andere bakfiets of toch voor een e-bike gaan…
Mijn zoon gaat vanaf het nieuwe schooljaar naar het speciaal onderwijs met een busje, wij kunnen er zelf niet heen met de auto ivm files en in de toekomst de milieuzone.
Wat zijn jullie tips, afstand is ongeveer 15 km enkele reis.
Thanks ik ga eens zoeken. Is er een bepaalde die je kan aanraden?quote:Op dinsdag 18 april 2023 19:28 schreef Elleska het volgende:
@:VenusFlyTrap Een longtail bike overwogen? Snel, wendbaar en geschikt voor meerdere kinderen.
Hier zeiden ze in de fietsenwinkel dat je beter geen fietskar achter een ebike kan hangen ivm de snelheidquote:Op woensdag 19 april 2023 14:09 schreef June. het volgende:
Maar goed, als ook kosten toch een rol spelen: naast een bakfiets voldoet een e-bike met een fietskar natuurlijk ook. Dat scheelt zo een paar duizend euro t.o.v. een bakfiets. Voordeel daarvan is dat je de fietskar meteen ook kan gebruiken als buggy.
Ik zie niet in waarom niet. Op een gewone fiets kun je met wat training ook hard fietsen en je hoeft op je ebike geen 25 km/uur te gaan...quote:Op woensdag 19 april 2023 14:59 schreef Ynske het volgende:
[..]
Hier zeiden ze in de fietsenwinkel dat je beter geen fietskar achter een ebike kan hangen ivm de snelheid
Tis natuurlijk je eigen keus, had met stabiliteit te maken.quote:Op woensdag 19 april 2023 16:05 schreef Tink89 het volgende:
[..]
Ik zie niet in waarom niet. Op een gewone fiets kun je met wat training ook hard fietsen en je hoeft op je ebike geen 25 km/uur te gaan...
Mooi verkooppraatje volgens mij, met een elektrische bakfiets ga je toch net zo hardquote:Op woensdag 19 april 2023 14:59 schreef Ynske het volgende:
[..]
Hier zeiden ze in de fietsenwinkel dat je beter geen fietskar achter een ebike kan hangen ivm de snelheid
Nou ik heb wel eens een fietskar zien kapseizen van een verkeersdrempel en die moeder reed bij lange na geen 25. Het is niet zo stabiel als een bakfiets.quote:Op woensdag 19 april 2023 19:15 schreef June. het volgende:
[..]
Mooi verkooppraatje volgens mij, met een elektrische bakfiets ga je toch net zo hard? En als je dan valt dan ontbreekt er bij een bakfiets bescherming aan de bovenkant. Een fietskar heeft ook nog een soort kooiconstructie eromheen en die blijft rechtovereind staan als je met je ebike opzij valt.
Dat dus...quote:Op woensdag 19 april 2023 19:21 schreef SQ het volgende:
[..]
Nou ik heb wel eens een fietskar zien kapseizen van een verkeersdrempel en die moeder reed bij lange na geen 25. Het is niet zo stabiel als een bakfiets.
Een fietskar zien kapseizen en daaruit concluderen een fietskar niet zo stabiel is als een bakfiets vind ik inderdaad een bijzondere conclusie vandaar dat ik die vraag stelde.quote:
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |