FOK!forum / Nieuws & Achtergronden / Tientallen soorten pindakaas in de supermarkt, is dat belachelijk?
Bocajwoensdag 27 april 2022 @ 10:42
Tientallen soorten pindakaas in de supermarkt, is dat belachelijk of logisch?

CROPPER_pindakaas_dekamarkt.jpg?itok=hcHML28m&width=1024&height=576&impolicy=semi_dynamic
quote:
Er staan steeds meer verschillende soorten pindakaas in de supermarkt. Vaak kun je kiezen uit tientallen smaken, kleine potjes en flinke emmers van het broodbeleg. Is dat wat overdreven of is er ook echt behoefte aan?

"Pap, de pindakaas is op!" Zo'n noodkreet kost je nu minstens een kwartier extra in de supermarkt, want het aantal soorten in de winkel is de laatste tijd explosief gegroeid. Welke pindakaas moet je in vredesnaam in je mandje stoppen?

Met fijne of grote stukjes noot, creamy, aardbeiensmaak, kokos, of chilipepers? Of toch liever met geroosterde pinda's, druiven, honing, zeezout caramel, 'crunchy' M&M's, biologisch met of zonder stukjes pinda, of die ene Surinaamse pindakaas met madame-jeanettepepers, om maar eens wat te noemen?

En wil je dan een potje van 200 gram, of 600 gram, of iets dat daartussenin zit? Misschien ga je toch maar voor een emmer van een hele kilo, zodat je even vooruit kunt.

Van Calvé of huismerk naar 40 soorten
Ooit had je de keuze uit Calvé of een huismerk. Maar inmiddels hebben veel meer producenten zich op pindakaas geworpen en ze hebben ook nog eens allemaal verschillende varianten bedacht.

Bij Albert Heijn heb je de keuze uit, schrik niet, zo'n 40 verschillende soorten pindakaas. Maar ook bij supermarkten waar voor de meeste consumenten de prijs belangrijker is, heb je al snel de keuze uit 20 verschillende soorten. Zelfs bij een discounter als Aldi kun je uit meerdere varianten kiezen.

'We willen veel keuze'
De grote groei van het aantal soorten pindakaas in de winkel komt door een paar trends in de samenleving, zegt Dirk Mulder, die zich bij ING onder meer richt op detailhandel. Een belangrijke trend is die van individualisering: we willen ons onderscheiden van de rest. Verder kiezen we steeds vaker voor veganistisch, suikervrij of biologisch, zegt Mulder.

Als een product populair is, dan laten supermarkten die variant vaak ook voor hun huismerk maken. En huismerken komen vaak ook zelf met innovaties, aldus Mulder.

Niet Nederlands en geen kaas
Helaas pindakaas, pindakaas is niet Nederlands en het was ook niet de bedoeling dat het in Nederland pindakaas zou gaan heten. In het Engels is de naam namelijk peanut butter. Maar de naam boter is beschermd in ons land: je mag niet zomaar iets boter noemen als er geen zuivel in zit.

Vandaar dat half Nederland nu geen pindaboter, maar pindakaas op zijn of haar boterham doet. Achteraf misschien maar goed ook, want zeg nu zelf, 'helaas pindaboter' klinkt niet echt lekker.

'A-merken hebben zitten slapen'
"Veel Nederlanders hadden al de gewoonte om zelf pindakaas te combineren, door er bijvoorbeeld sambal of hagelslag overheen te doen", zegt Igor Sorko. Hij is één van de drie oprichters van Mister Kitchen, een kleine producent van verschillende soorten pindakaas.

"In de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk werd al pindakaas met verschillende smaken gemaakt, maar in Nederland deed de consument dat dus zelf."

Producenten van A-merken (zoals Calvé) hebben wat dat betreft kansen laten liggen, concludeert Robert Rooderkerk, universitair hoofddocent Digitalisering en Productie aan de Erasmus Universiteit Rotterdam. "Ze zijn met weinig nieuws gekomen, hoogstens brachten ze een grotere pot op de markt, of een variant met minder suiker of vet".

"A-merken probeerden hun machtspositie uit te melken, maar de loyaliteit van consumenten aan A-merken is nu kleiner dan voorheen. Ze kiezen net zo goed voor huismerken", zegt Rooderkerk.

Ook het productieproces is een belemmering voor grote merken om met iets nieuws te komen, zegt hij. "Grote fabrikanten van pindakaas zijn er helemaal op gericht om zo goedkoop mogelijk te produceren."

Daardoor is het voor hen lastiger om een nieuw ingrediënt aan pindakaas toe te voegen, voegt Sorko daaraan toe.

Snickers en M&M's
Sommige producenten lukt het wél om te innoveren, aldus Rooderkerk. Hij noemt chocolademerken M&M's en Snickers, die ook pindakaasvariaties op de markt brachten.

"Bestaande merken hebben een groep loyale volgers, die bijvoorbeeld Snickers heel lekker vinden. Door dan ook met pindakaas (met melkchocolade en karamel.) te komen, leen je je merkwaarde uit aan een nieuwe categorie."

"En als honing populair wordt, dan brengen Snickers of M&M's misschien wel een potje honing met stukjes Snickers of M&M's uit", schetst consumentenpsycholoog Patrick Wessels het - in zijn ogen - opportunisme van sommige bedrijven.

De overvloed aan soorten pindakaas komt ook door marketing, legt Wessels uit. Zo wordt het broodbeleg in de markt gezet als 'gezond', zegt hij. "En als er veel soorten pindakaas zijn, dan kunnen we steeds een andere proberen en zo steeds onze smaak blijven ontdekken."

Straks minder soorten?
Maar uiteindelijk zal het aantal soorten pindakaas in de winkel dalen, verwachten de experts. "Je hebt natuurlijk echte fans, die bereid zijn flink meer te betalen voor een speciale variant. Maar als het prijsverschil tussen de ene en de andere pot te groot wordt, dan haken veel consumenten toch af", zegt Mulder.

Verder is de ruimte in winkels beperkt, zodat uiteindelijk supermarkten een keuze moeten maken welke soorten ze in het schap zetten, denkt hoofddocent Rooderkerk.

Pindakaaswinkel
Voor je dagelijkse shot pindakaas kun je zelfs naar de Pindakaaswinkel. Maar daar hebben ze 'slechts' tien verschillende soorten, minder dan in veel supermarkten dus.

Toch heeft de Pindakaaswinkel wel toekomst, denkt Wessels. "Consumenten gaan er onbewust vanuit dat als je goede pindakaas wilt hebben je dan dáár moet zijn", zegt hij. Wessels moet bekennen dat hij ook een trui heeft met daarop 'pindabaas'. "Ik ben er dus ook een beetje ingetrapt."
Het viel mij ook al op dat er wel heeeeel veel keus is... En toch koop ik alleen Calvé Pindakaas. (original)
Maar misschien is er een variant die ik écht eens moet proberen?

[ Bericht 0% gewijzigd door Bocaj op 27-04-2022 10:46:54 (Clavé....) ]
mstxwoensdag 27 april 2022 @ 10:44
quote:
6s.gif Op woensdag 27 april 2022 10:42 schreef Bocaj het volgende:
Het viel mij ook al op dat er wel heeeeel veel keus is... En toch koop ik alleen Clavé Pindakaas. (original)
Maar misschien is er een variant die ik écht eens moet proberen?
Ik zou Calvé pindakaas eens proberen
myShizzlewoensdag 27 april 2022 @ 10:46
Doet me denken aan het meest briljante merk in retail-history

3166_01.png
saparmurat_niyazovwoensdag 27 april 2022 @ 10:47
Ondanks dat het artikel over allerlei bijzaken gaat naast de gestelde vraag in de titel, mis ik een beetje de mening van pindakaasliefhebber rapper Sjors.
Sunshine1982woensdag 27 april 2022 @ 10:47
AHI_434d50323138353333?revLabel=4&rendition=800x800_JPG_Q90&fileType=binary

Deze _O_ Wel eerst even roeren.
Bocajwoensdag 27 april 2022 @ 10:48
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 10:46 schreef myShizzle het volgende:
Doet me denken aan het meest briljante merk in retail-history

[ afbeelding ]
Aldi... wel eens gehad... vind hem wat droog... (Pot lijkt wel verdacht veel op Calvé.)
TheoddDutchGuywoensdag 27 april 2022 @ 10:48
Er is sowieso een overvloed aan overdreven keuzes.

In een tijdperk (ook los van Oekraïne etc) van steeds schaarser wordende grondstoffen etc is het best achterlijk qua tig verschillende producten.

Mag best allemaal wat minder of beperkter.
En alles heeft een “plastic jasje”.

Lekker gezond allemaal wat we doen en dan denken we een intelligent ras te zijn.
Geerdwoensdag 27 april 2022 @ 10:48
MOeten die kaazen zelf weten
Fok-itwoensdag 27 april 2022 @ 10:51
quote:
6s.gif Op woensdag 27 april 2022 10:42 schreef Bocaj het volgende:
Tientallen soorten pindakaas in de supermarkt, is dat belachelijk of logisch?

[ afbeelding ]
[..]
Het viel mij ook al op dat er wel heeeeel veel keus is... En toch koop ik alleen Calvé Pindakaas. (original)
Maar misschien is er een variant die ik écht eens moet proberen?
De creamy variant

Jammer wel dat dat meteen een van de duurdere in de schappen is, maar wel de lekkerste :9
JustinKwoensdag 27 april 2022 @ 10:52
https://depindakaaswinkel.nl/
kl1172woensdag 27 april 2022 @ 10:53
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 10:47 schreef Sunshine1982 het volgende:
[ afbeelding ]

Deze _O_ Wel eerst even roeren.
_O_ _O_ _O_
Geerdwoensdag 27 april 2022 @ 10:56
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 10:53 schreef kl1172 het volgende:

[..]
_O_ _O_ _O_
Die meuk is zo droog,,,bijna letterlijk keer in gestikt man _O- _O- _O- _O- _O-
Hermanusvanurbanuswoensdag 27 april 2022 @ 10:58
Ja die mensen van de marketing moeten we natuurlijk wel aan het werk houden.
laforestwoensdag 27 april 2022 @ 10:59
Wat is er mis met keuze? Geen Sovjet Unie hier hoor.

Pindakaas is wel ongezonde rommel though. :r
Wie wil dat überhaupt vreten???
Fok-itwoensdag 27 april 2022 @ 11:00
quote:
1s.gif Op woensdag 27 april 2022 10:59 schreef laforest het volgende:
Wat is er mis met keuze? Geen Sovjet Unie hier hoor.

Pindakaas is wel ongezonde rommel though. :r
Wie wil dat überhaupt vreten???
Pindakaas is juist heel gezond vergeleken met het gros van het broodbeleg
laforestwoensdag 27 april 2022 @ 11:02
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 11:00 schreef Fok-it het volgende:

[..]
Pindakaas is juist heel gezond vergeleken met het gros van het broodbeleg
Uhu, ik zie het:

Pindakaas-vergeleken.png

:')
christmastsunamiwoensdag 27 april 2022 @ 11:02
quote:
1s.gif Op woensdag 27 april 2022 10:59 schreef laforest het volgende:
Wat is er mis met keuze? Geen Sovjet Unie hier hoor.

Pindakaas is wel ongezonde rommel though. :r
Wie wil dat überhaupt vreten???
Waar slaat dat nou op? Pinda's zijn extreem gezond, je kan er op overleven.
laforestwoensdag 27 april 2022 @ 11:03
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 11:02 schreef christmastsunami het volgende:

[..]
Waar slaat dat nou op? Pinda's zijn extreem gezond, je kan er op overleven.
Ja, ik eet graag pinda's, maar pindakaas is smerige, ongezonde troep met een beetje pinda.
Fok-itwoensdag 27 april 2022 @ 11:04
quote:
1s.gif Op woensdag 27 april 2022 11:02 schreef laforest het volgende:

[..]
Uhu, ik zie het:

[ afbeelding ]

:')
Onverzadigde vetten zijn niet slecht hoor? Hoop eiwitten, vitamines, zink

Maar is goed laforest, is goed
111210woensdag 27 april 2022 @ 11:05
quote:
6s.gif Op woensdag 27 april 2022 10:42 schreef Bocaj het volgende:
Tientallen soorten pindakaas in de supermarkt, is dat belachelijk of logisch?

[ afbeelding ]
[..]
Het viel mij ook al op dat er wel heeeeel veel keus is... En toch koop ik alleen Calvé Pindakaas. (original)
Lekker pindakaas met palmolie :`)
christmastsunamiwoensdag 27 april 2022 @ 11:06
quote:
1s.gif Op woensdag 27 april 2022 11:03 schreef laforest het volgende:

[..]
Ja, ik eet graag pinda's, maar pindakaas is smerige, ongezonde troep met een beetje pinda.
Er is 100% Pindakaas, dus.
En ze zijn zo gezond dat ze het maar onder de noten nomenclatuurt, aangezien ze evenveel goede voedingstoffen zoals noten bevatten.
laforestwoensdag 27 april 2022 @ 11:07
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 11:04 schreef Fok-it het volgende:

[..]
Onverzadigde vetten zijn niet slecht hoor? Hoop eiwitten, vitamines, zink

Maar is goed laforest, is goed
Uhu. Heb je ratio verzadigd vs onverzadigd bekeken? Lul de banaan maar weer recht.

Is goed hoor. Eet jij toch lekker die troep.
Ik eet liever wat minder ongezond. :*
laforestwoensdag 27 april 2022 @ 11:08
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 11:06 schreef christmastsunami het volgende:

[..]
Er is 100% Pindakaas, dus.
En ze zijn zo gezond dat ze het maar onder de noten nomenclatuurt, aangezien ze evenveel goede voedingstoffen zoals noten bevatten.
Ja, AH staat er vol mee. :{
icecreamfarmer_NLwoensdag 27 april 2022 @ 11:10
quote:
1s.gif Op woensdag 27 april 2022 11:02 schreef laforest het volgende:

[..]
Uhu, ik zie het:

[ afbeelding ]

:')
De light variant heeft 10x zoveel suikers tov de normale variant.
111210woensdag 27 april 2022 @ 11:18
Niet zo zeiken, pindakaas eet je omdat het lekker is, niet om gezond te doen.

En tja wat is ongezond, als je 10 liter water per dag drinkt is het ook ongezond :`)
laforestwoensdag 27 april 2022 @ 11:21
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 11:10 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:

[..]
De light variant heeft 10x zoveel suikers tov de normale variant.
Dat is met veel light producten, anders smaakt het niet.
mailywoensdag 27 april 2022 @ 11:25
instagram
SymbolicFrankwoensdag 27 april 2022 @ 11:28
Pindakaas is gewoon gemalen pinda's. Dat is het. Het is toevallig ook verreweg het droogste eten in de supermarkt.

In het kader van de winstmaximalisatie kun je proberen er meer geld aan te verdienen door het aan te lengen met goedkopere materialen (water is populair, maar lastig voor de vette pindakaas), of het een luxere uitstraling te geven, waardoor de prijs omhoog kan. Nou geldt dat voor de meeste producten. Kijk bijvoorbeeld maar eens hoeveel water er is toegevoegd aan je biefstukje.

Van de meeste producten in de supermarkt staat er in de wet waar het aan moet voldoen en is de inhoud van een pakje huismerk vrijwel identiek aan een duur merkproduct. Er is hoogstens een klein beetje kleur-, geur- en/of smaakstof aan toegevoegd. Als je dat liever niet hebt, kun je het beste de goedkoopste nemen.
Enchanterwoensdag 27 april 2022 @ 11:33
De geur van Pindakaas :r :r

/ontopic is er genoeg keus , is het weer niet goed
voetbalmanager2woensdag 27 april 2022 @ 11:37
In Rotterdam zijn er al een decennium meerdere filialen van de pindakaaswinkel.
https://depindakaaswinkel.nl/verkooplocaties/rotterdam/

Overigens is er ook al zolang een winkel met alleen maar tandpasta.
Monomeismwoensdag 27 april 2022 @ 12:04
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 10:48 schreef Bocaj het volgende:

[..]
Aldi... wel eens gehad... vind hem wat droog...
Deze vond ik dus helemaal niets. Nooit eten wanneer er niemand in de buurt is die de Heimrich greep beheerst.
probeerwoensdag 27 april 2022 @ 12:07
quote:
Die chilipeper citroengras is echt zo enorm lekker.
Geerdwoensdag 27 april 2022 @ 12:30
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 12:16 schreef vipergts het volgende:

[..]
Toen ik dat met het laatste vriendenweekend zei werd ik gek aangekeken je gaat toch als volwassene geen zoetbeleg eten. Alles moest mee hagelslag, vruchenhagelslag, jam, vlokken, pindakaas. Het was net of ik weg was met de jostiband.
_O- _O- _O- _O- _O- eigengemaakte sjam kan ik ook nog inkomen..
DDDDDaafwoensdag 27 april 2022 @ 12:32
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 10:48 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Er is sowieso een overvloed aan overdreven keuzes.

In een tijdperk (ook los van Oekraïne etc) van steeds schaarser wordende grondstoffen etc is het best achterlijk qua tig verschillende producten.

Mag best allemaal wat minder of beperkter.
En alles heeft een “plastic jasje”.

Lekker gezond allemaal wat we doen en dan denken we een intelligent ras te zijn.
Mee eens.
Alpha0woensdag 27 april 2022 @ 12:59
De AH hier heeft wel 28 (heb ze geteld) soorten pesto ........... en nagenoeg geen tapenade.

}:|
mailywoensdag 27 april 2022 @ 12:59
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 10:48 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Er is sowieso een overvloed aan overdreven keuzes.

In een tijdperk (ook los van Oekraïne etc) van steeds schaarser wordende grondstoffen etc is het best achterlijk qua tig verschillende producten.

Mag best allemaal wat minder of beperkter.
En alles heeft een “plastic jasje”.

Lekker gezond allemaal wat we doen en dan denken we een intelligent ras te zijn.
^O^
AchJawoensdag 27 april 2022 @ 13:35
e17677017799fa23ed963632e2648929.jpg
roos94woensdag 27 april 2022 @ 13:36
We chappen alleen Calve
AchJawoensdag 27 april 2022 @ 13:38
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 10:56 schreef Geerd het volgende:
Die meuk is zo droog,,,bijna letterlijk keer in gestikt man _O- _O- _O- _O- _O-
Twiitchwoensdag 27 april 2022 @ 14:08
Pindakaas is voor mij makkelijk, altijd en immer Calve met stukjes noot. Chips uitkiezen, dat is pas een probleem.
Donnawoensdag 27 april 2022 @ 14:38
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 10:47 schreef Sunshine1982 het volgende:
[ afbeelding ]

Deze _O_ Wel eerst even roeren.
Of met stukjes _O_
Interloperwoensdag 27 april 2022 @ 14:38
Natuurlijk maken kleingeestige Europeanen zich weer druk om groot aanbod :')

Want stel je voor dat er eens iets te kiezen valt in vanilleland :')
Farenjiwoensdag 27 april 2022 @ 14:38
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 11:37 schreef voetbalmanager2 het volgende:
In Rotterdam zijn er al een decennium meerdere filialen van de pindakaaswinkel.
https://depindakaaswinkel.nl/verkooplocaties/rotterdam/

Overigens is er ook al zolang een winkel met alleen maar tandpasta.
Wie eet er nou gemalen tanden :r
Lyrebirdwoensdag 27 april 2022 @ 15:08
Interessante literatuur over dit topic.

quote:
Bernie Sanders, the Brooklyn socialist who represents Vermont in the Senate, generated a great deal of mirth on Tuesday when he wondered aloud how it is that a society with 23 kinds of deodorant and 18 kinds of sneakers has hungry children. Setting aside the fact that we must have hundreds of kinds of deodorant and thousands of choices of sneakers, Senator Sanders here communicates a double falsehood: The first falsehood is that the proliferation of choices in consumer goods is correlated with poverty, among children or anybody else, which is flatly at odds with practically all modern human experience. The reality is precisely the opposite: Poverty is worst where consumers have the fewest choices, e.g., in North Korea, the old Soviet Union, the socialist paradise that is modern Venezuela, etc. The second falsehood is that choice in consumer goods represents the loss of resources that might have gone to some other end — that if we had only one kind of sneaker, then there would be more food available for hungry children.

Lest you suspect that I am distorting the senator’s words, here they are:

You can’t just continue growth for the sake of growth in a world in which we are struggling with climate change and all kinds of environmental problems. All right? You don’t necessarily need a choice of 23 underarm spray deodorants or of 18 different pairs of sneakers when children are hungry in this country. I don’t think the media appreciates the kind of stress that ordinary Americans are working on.

This is a very old and thoroughly discredited idea, one that dates back to Karl Marx and to the anti-capitalists who preceded him. It is a facet of the belief that free markets are irrational, and that if reason could be imposed on markets — which is to say, if reason could be imposed on free human beings — then enlightened planners could ensure that resources are directed toward their best use. This line of thinking historically has led to concentration camps, gulags, firing squads, purges, and the like, for a few reasons: The first is that free markets are not irrational; they are a reflection of what people actually value at a particular time relative to the other things that they might also value. Real people simply want things that are different from what the planners want them to want, a predicament that can be solved only through violence and the threat of violence. That is the first reason that this sort of planning leads to gulags. The second is that there are no enlightened planners; men such as Senator Sanders imagine themselves to be candidates for enlightened leadership, but put a whip in his hand and the gentleman from Vermont will turn out to be another thug in the long line of thugs who have cleaved to his faith. The third reason that this sort of planning always works out poorly is that nobody knows what the best use of resources actually is; all that the would-be masters know is that they do not approve of the current deployment of resources.
Zwansenwoensdag 27 april 2022 @ 15:15
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 11:00 schreef Fok-it het volgende:

[..]
Pindakaas is juist heel gezond vergeleken met het gros van het broodbeleg
Uhm? Als je kijkt naar het aantal calorieën dan verliest pindakaas het van vrijwel alle andere broodbelegsoorten.
Resistorwoensdag 27 april 2022 @ 16:18
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 14:38 schreef Interloper het volgende:
Natuurlijk maken kleingeestige Europeanen zich weer druk om groot aanbod :')

Want stel je voor dat er eens iets te kiezen valt in vanilleland :')
Bedoel je Madagaskar (Bourbon) Vanille, Indonesische Vanille, Papoea-Nieuw-Guineese Vanille, India Planifolia Vanille, Tahitiaanse Vanille, Mexicaanse (Papantla) Vanille, Oegandese Vanille, Comoren Vanille of Tonga Vanille?

bronvermelding
Tenganowoensdag 27 april 2022 @ 16:39
Er bestaat zelfs een winkelketen met winkels waar ze alleen maar pindakaas verkopen met potjes vanaf 6 euro per stuk. Dat vind ik pas overdreven.

https://depindakaaswinkel(...)x7Bnwj0aAkO7EALw_wcB

images_OpinieEnAchtergrond_Reportages_BladReportages_Pindakaas_van_de_Pindabaas_Pindabaas_260x194.jpg

[ Bericht 19% gewijzigd door Tengano op 27-04-2022 16:45:34 ]
Donnawoensdag 27 april 2022 @ 17:32
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 16:39 schreef Tengano het volgende:
Er bestaat zelfs een winkelketen met winkels waar ze alleen maar pindakaas verkopen met potjes vanaf 6 euro per stuk. Dat vind ik pas overdreven.

https://depindakaaswinkel(...)x7Bnwj0aAkO7EALw_wcB

[ afbeelding ]
Wel super lekkere pindakaas is dat O+
mailywoensdag 27 april 2022 @ 17:37
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 16:39 schreef Tengano het volgende:
Er bestaat zelfs een winkelketen met winkels waar ze alleen maar pindakaas verkopen met potjes vanaf 6 euro per stuk. Dat vind ik pas overdreven.

https://depindakaaswinkel(...)x7Bnwj0aAkO7EALw_wcB

[ afbeelding ]
Blijkbaar is er een markt voor.
the-eyewoensdag 27 april 2022 @ 18:47
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 10:47 schreef Sunshine1982 het volgende:
[ afbeelding ]

Deze _O_ Wel eerst even roeren.
Het mooie is dat ze die ook in kilo potten verkopen
the-eyewoensdag 27 april 2022 @ 18:50
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 11:18 schreef 111210 het volgende:
Niet zo zeiken, pindakaas eet je omdat het lekker is, niet om gezond te doen.

En tja wat is ongezond, als je 10 liter water per dag drinkt is het ook ongezond :`)
Ik eet het omdat het lekker en gezond is
#ANONIEMwoensdag 27 april 2022 @ 18:50
Van mij mag het beperkt worden tot een soort pindakaas (uiteraard tot degene die ik eet ;) ) maar het is niet alsof dit zo enorm nieuw is, er zijn al jaren en jaren aardig wat merken pindakaas op de markt in Nederland.
Regilio_woensdag 27 april 2022 @ 18:54
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 11:25 schreef maily het volgende:
[ instagram ]
@JohanDerksen
torentjewoensdag 27 april 2022 @ 18:56
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 18:50 schreef the-eye het volgende:

[..]
Ik eet het omdat het lekker en gezond is
bron?
TLCwoensdag 27 april 2022 @ 19:05
En dit is nieuws omdat... ?
Speekselklierwoensdag 27 april 2022 @ 19:20
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 12:59 schreef Alpha0 het volgende:
De AH hier heeft wel 28 (heb ze geteld) soorten pesto ........... en nagenoeg geen tapenade.

}:|
en van die 28 is er niet èèn die het maakt zoals het hoort.

Met pijnboompitten ipv pinda's, cashewnoten, walnoten en aardappels.
Met bascilicum ipv spinazie (ah vers)!

[ Bericht 2% gewijzigd door Speekselklier op 27-04-2022 19:28:06 ]
tjoptjopwoensdag 27 april 2022 @ 20:03
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 10:47 schreef Sunshine1982 het volgende:
[ afbeelding ]

Deze _O_ Wel eerst even roeren.
Is die niet gortdroog? Heb wel eens zo'n 100% pinda pindakaas bij zo'n ecowinkel gehaald en daar was bijna niet doorheen te komen. Alsof m'n mond een speciemixer was
Sunshine1982woensdag 27 april 2022 @ 20:14
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 20:03 schreef tjoptjop het volgende:

[..]
Is die niet gortdroog? Heb wel eens zo'n 100% pinda pindakaas bij zo'n ecowinkel gehaald en daar was bijna niet doorheen te komen. Alsof m'n mond een speciemixer was
Nee. Sterker nog, als je niet roert kan je het goedje zo de pot uit gieten.
-Sigaartjewoensdag 27 april 2022 @ 20:16
Ik heb meerdere pindakazen geprobeerd, maar ik kom altijd terug op die ene originele van Calvé.
Dus ik verander niet meer.
-Sigaartjewoensdag 27 april 2022 @ 20:17
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 20:03 schreef tjoptjop het volgende:

[..]
Is die niet gortdroog? Heb wel eens zo'n 100% pinda pindakaas bij zo'n ecowinkel gehaald en daar was bijna niet doorheen te komen. Alsof m'n mond een speciemixer was
Klopt. Die 100% zijn drie keer niks. Dat roeren door die vaste massa...
Sunshine1982woensdag 27 april 2022 @ 20:19
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 20:17 schreef -Sigaartje het volgende:

[..]
Klopt. Die 100% zijn drie keer niks. Dat roeren door die vaste massa...
Die 100 % is absoluut geen vaste massa.

Als het een vaste massa was, zou je niet hoeven roeren :P
the-eyewoensdag 27 april 2022 @ 20:24
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 18:56 schreef torentje het volgende:

[..]
bron?
"Welke bron zegt van niet?" kan je beter vragen (ik heb het over de 100% pindakaas hè)

689981.jpg
Speekselklierwoensdag 27 april 2022 @ 20:46
ik vind pindakaas smerig. Maar mijn familie zweert al 40 jaar bij pcd. Etiket al 40 jaar onveranderd.
zie nu dat het indisch is.

https://www.asianfoodlovers.nl/pindakaas-500-gram

9105_5.jpg
polderturkwoensdag 27 april 2022 @ 20:47
quote:
1s.gif Op woensdag 27 april 2022 11:02 schreef laforest het volgende:

[..]
Uhu, ik zie het:

[ afbeelding ]

:')
Het gaat om onverzadigde vetten.
Noberwoensdag 27 april 2022 @ 20:54
Ik heb al heel lang geen calvé pindakaas meer gegeten.

Misschien weer eens kopen als de houdbaarheidsdatum twee jaar is.
Harvest89woensdag 27 april 2022 @ 20:56
Mensen die geen Panda pindakaas eten en dat wegspoelen met een slokje Schultenbräu. :')
Papierversnipperaarwoensdag 27 april 2022 @ 21:07
quote:
6s.gif Op woensdag 27 april 2022 10:42 schreef Bocaj het volgende:
Tientallen soorten pindakaas in de supermarkt, is dat belachelijk of logisch?

[ afbeelding ]
[..]
Het viel mij ook al op dat er wel heeeeel veel keus is... En toch koop ik alleen Calvé Pindakaas. (original)
Maar misschien is er een variant die ik écht eens moet proberen?
Je moet altijd eerst de goedkoopste proberen. En de echte, van Calvé, gewoon niet. Vanwege de prijs. En omdat je dan door iemand anders laat bepalen wat je lekker moet vinden.
#ANONIEMwoensdag 27 april 2022 @ 21:19
Van alles soorten voeding zijn toch ooit wel "hippe" varianten geweest die tijdelijk verkrijgbaar zijn? Iig, ik denk dat dit een soort hype is en dat bv. de pindakaas met M&M's binnenkort weer weg is.
crystal_methwoensdag 27 april 2022 @ 21:20
Ik gebruik pindakaas enkel om muizen te vangen.
Isabeauwoensdag 27 april 2022 @ 21:24
Ik denk altijd dat als iemand eenmaal graag een bepaald merk pindakaas koopt, ze daar gewoon bij blijven en dat altijd kopen. Dan kan je nog 100 andere keuzes in dat schap zetten, de meeste mensen kopen toch wat ze altijd al kochten. Of ben ik nou raar met deze gedachte?

Ik ben dol op pindakaas, maar probeer eigenlijk nooit iets anders uit. Dus hoezo 'kwartier extra'?
raptorixwoensdag 27 april 2022 @ 21:27
Pindakaas :') :') :')
Bebogeen! c_/ c_/ c_/ c_/

Twixbrownies-met-karamel-021_0.jpg?VersionId=.Vn2LPXM87xi9jJqD0La.nhWowtN3Anl
fluitbekzeenaald2.0woensdag 27 april 2022 @ 22:00
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 21:24 schreef Isabeau het volgende:
Ik denk altijd dat als iemand eenmaal graag een bepaald merk pindakaas koopt, ze daar gewoon bij blijven en dat altijd kopen. Dan kan je nog 100 andere keuzes in dat schap zetten, de meeste mensen kopen toch wat ze altijd al kochten. Of ben ik nou raar met deze gedachte?

Ik ben dol op pindakaas, maar probeer eigenlijk nooit iets anders uit. Dus hoezo 'kwartier extra'?
Er zijn zat mensen die wel eens zo'n exclusief potje pindakaas met een of andere exotische toevoeging willen proberen. Diezelfde hipsters vormen ook de doelgroep voor stroopwafels met lavendel en zwarte peper, kruidnoten met aardbeienyoghurtsmaak en eigenlijk alles met karamel zeezout. Klassiek Hollands voedsel schijnt er vatbaar voor te zijn. Ben benieuwd wanneer de eerste frikandel koffie-kokos op de markt komt.
Bocajwoensdag 27 april 2022 @ 22:10
quote:
7s.gif Op woensdag 27 april 2022 21:07 schreef Papierversnipperaar het volgende:
En de echte, van Calvé
Wie is er niet groot mee geworden?
Jed1Gamwoensdag 27 april 2022 @ 22:18
Mensen worden steeds dikker, dus meer aanbod nodig.
Papierversnipperaarwoensdag 27 april 2022 @ 22:18
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 22:10 schreef Bocaj het volgende:

[..]
Wie is er niet groot mee geworden?
Ik niet. Pindakaas :r
Draak31woensdag 27 april 2022 @ 22:30
quote:
7s.gif Op woensdag 27 april 2022 22:18 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]
Ik niet. Pindakaas :r
Lekker anders zijn hè? Net als vroeger. Akelige viezerik dat je bent.
Isabeauwoensdag 27 april 2022 @ 22:32
quote:
7s.gif Op woensdag 27 april 2022 22:00 schreef fluitbekzeenaald2.0 het volgende:

[..]
Er zijn zat mensen die wel eens zo'n exclusief potje pindakaas met een of andere exotische toevoeging willen proberen. Diezelfde hipsters vormen ook de doelgroep voor stroopwafels met lavendel en zwarte peper, kruidnoten met aardbeienyoghurtsmaak en eigenlijk alles met karamel zeezout. Klassiek Hollands voedsel schijnt er vatbaar voor te zijn. Ben benieuwd wanneer de eerste frikandel koffie-kokos op de markt komt.
Geef de food industrie nou geen ideeën :(
Papierversnipperaarwoensdag 27 april 2022 @ 22:34
quote:
4s.gif Op woensdag 27 april 2022 22:30 schreef Draak31 het volgende:

[..]
Lekker anders zijn hè? Net als vroeger. Akelige viezerik dat je bent.
Pindakaas eters zijn viezeriken. :{w Die stinken uit hun mond.
Draak31woensdag 27 april 2022 @ 22:35
quote:
7s.gif Op woensdag 27 april 2022 22:34 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]
Pindakaas eters zijn viezeriken. :{w Die stinken uit hun mond.
Daar ben ik het dan wel weer mee eens. Het is met name ranzig als vrouwen het eten.
Papierversnipperaarwoensdag 27 april 2022 @ 22:39
quote:
4s.gif Op woensdag 27 april 2022 22:35 schreef Draak31 het volgende:

[..]
Daar ben ik het dan wel weer mee eens. Het is met name ranzig als vrouwen het eten.
De enige goede pindakaas, is verwarmde pindakaas met extra water, olie, sojasaus, likje sambal, citroenzuur, kruiden en specerijen.

SPOILER
Goddelijke eigengemaakte Sateh-saus :9
Tenganowoensdag 27 april 2022 @ 22:39
Ik heb me toch een beetje bedacht. Chips heb je eigenlijk ook in verschillende smaken en met en zonder ribbels ed. verkijgen. Dus waarom zou dat dan niet met pindakaas kunnen want eigenlijk leent dat produkt zich er prima voor.

En ik was vroeger als kind trouwens ook helemaal verzot op combinaties van pindakaas op mijn brood; pindakaas met suiker, pindakaas met jam, pindakaas met appelstroop, pindakaas met sambal, maar vooral pindakaas met honing!! :9

En dit type combinaties en dergelijke vind je nu dus ook kant en klaar in een potje en waarom niet eigenlijk. Dus toch niet zo belachelijk als ik aanvankelijk bedacht. Was dus een onterechte klacht van mij.

#herstel
#rectificatie
Red_85woensdag 27 april 2022 @ 22:40
quote:
9s.gif Op woensdag 27 april 2022 14:08 schreef Twiitch het volgende:
Pindakaas is voor mij makkelijk, altijd en immer Calve met stukjes noot. Chips uitkiezen, dat is pas een probleem.
Ik hoef niks meer te posten hier.
Is al gedaan voor me.
Tenganowoensdag 27 april 2022 @ 22:40
quote:
7s.gif Op woensdag 27 april 2022 22:39 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]
De enige goede pindakaas, is verwarmde pindakaas met extra water, olie, sojasaus, likje sambal, citroenzuur, kruiden en specerijen.

SPOILER
Goddelijke eigengemaakte Sateh-saus :9
Wat dacht je van pindasoep :9 Die heb ik pas sinds een maand ontdekt _O_
Red_85woensdag 27 april 2022 @ 22:42
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 21:20 schreef crystal_meth het volgende:
Ik gebruik pindakaas enkel om muizen te vangen.
Werkt als een malle idd.
Hyperdudewoensdag 27 april 2022 @ 22:42
quote:
7s.gif Op woensdag 27 april 2022 22:39 schreef Papierversnipperaar het volgende:

[..]
De enige goede pindakaas, is verwarmde pindakaas met extra water, olie, sojasaus, likje sambal, citroenzuur, kruiden en specerijen.

SPOILER
Goddelijke eigengemaakte Sateh-saus :9
Kip-sateh met dikke frieten. *O*
Papierversnipperaarwoensdag 27 april 2022 @ 22:46
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 22:40 schreef Tengano het volgende:

[..]
Wat dacht je van pindasoep :9 Die heb ik pas sinds een maand ontdekt _O_
Nee, die ken ik nog niet.
Kriegelwoensdag 27 april 2022 @ 22:49
quote:
1s.gif Op woensdag 27 april 2022 11:02 schreef laforest het volgende:

[..]
Uhu, ik zie het:

[ afbeelding ]

:')
Oh nee, er zitten calorieën in pinda's! Paniek!

Dat ze verder vol goede stoffen zitten, en vezels waardoor je verder weer minder snel gaat vreten, en dat ze vooral onverzadigd vet hebben is minder belangrijk.

[ Bericht 4% gewijzigd door Kriegel op 28-04-2022 01:39:12 ]
Speekselklierwoensdag 27 april 2022 @ 23:07
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 21:20 schreef crystal_meth het volgende:
Ik gebruik pindakaas enkel om muizen te vangen.
hardstikke slecht voor de beesten!
mailydonderdag 28 april 2022 @ 00:01
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 23:07 schreef Speekselklier het volgende:

[..]
hardstikke slecht voor de beesten!
_O-
AllesFlexiedonderdag 28 april 2022 @ 01:35
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 20:47 schreef polderturk het volgende:

[..]
Het gaat om onverzadigde vetten.
Als dit etiket klopt zit er veel meer onverzadigde vetten in dan verzadigd
Intintdonderdag 28 april 2022 @ 13:24
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 11:07 schreef laforest het volgende:

[..]
Uhu. Heb je ratio verzadigd vs onverzadigd bekeken? Lul de banaan maar weer recht.

Is goed hoor. Eet jij toch lekker die troep.
Ik eet liever wat minder ongezond. :*
Wat is er volgens jou dan gezonder?
laforestdonderdag 28 april 2022 @ 13:31
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2022 13:24 schreef Intint het volgende:

[..]
Wat is er volgens jou dan gezonder?
Yoghurt met verse vruchten en af en toe wat muesli (niet elke dag, 1 keer per week).
Fok-itdonderdag 28 april 2022 @ 13:37
quote:
1s.gif Op donderdag 28 april 2022 13:31 schreef laforest het volgende:

[..]
Yoghurt met verse vruchten en af en toe wat muesli (niet elke dag, 1 keer per week).
Het ging om broodbeleg
Intintdonderdag 28 april 2022 @ 13:39
quote:
1s.gif Op donderdag 28 april 2022 13:31 schreef laforest het volgende:

[..]
Yoghurt met verse vruchten en af en toe wat muesli (niet elke dag, 1 keer per week).
Wat maakt volgens jou de gemiddelde yoghurt dan zo ontzettend veel gezonder dan de gemiddelde pindakaas?
laforestdonderdag 28 april 2022 @ 13:40
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2022 13:37 schreef Fok-it het volgende:

[..]
Het ging om broodbeleg
Af en toe kaas en ham. Ik eet niet veel brood.
SymbolicFrankdonderdag 28 april 2022 @ 13:42
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2022 13:40 schreef laforest het volgende:

[..]
Af en toe kaas en ham. Ik eet niet veel brood.
Twee maal daags een warme maaltijd met een lap vlees en een glaasje wijn?
Fok-itdonderdag 28 april 2022 @ 13:43
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2022 13:40 schreef laforest het volgende:

[..]
Af en toe kaas en ham. Ik eet niet veel brood.
En wat maakt bewerkt vlees gezonder dan pindakaas?
EdvandeBergdonderdag 28 april 2022 @ 14:43
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 10:46 schreef myShizzle het volgende:
Doet me denken aan het meest briljante merk in retail-history

[ afbeelding ]
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 10:46 schreef myShizzle het volgende:
Doet me denken aan het meest briljante merk in retail-history

[ afbeelding ]
Vond ik van Vlugge Japie ontbijtkoekrepen (vs Snelle Jelle)

[ Bericht 0% gewijzigd door EdvandeBerg op 28-04-2022 15:01:54 ]
AchJadonderdag 28 april 2022 @ 14:45
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2022 14:43 schreef EdvandeBerg het volgende:

Vond ik van Vlugge Japie ontbijtkoekrepen (vs Snelle Japie)
Snelle Jelle...
EdvandeBergdonderdag 28 april 2022 @ 15:02
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2022 14:45 schreef AchJa het volgende:

[..]
Snelle Jelle...
Je hebt gelijk. Correctie uitgevoerd.
laforestdonderdag 28 april 2022 @ 15:33
quote:
0s.gif Op donderdag 28 april 2022 13:42 schreef SymbolicFrank het volgende:

[..]
Twee maal daags een warme maaltijd met een lap vlees en een glaasje wijn?
Ik eet niet iedere dag vlees
Tyranoesauroesdonderdag 28 april 2022 @ 16:24
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 10:46 schreef myShizzle het volgende:
Doet me denken aan het meest briljante merk in retail-history

[ afbeelding ]
Echt ranzige shit die Helaes, veel te zoet.
Eightyonedonderdag 28 april 2022 @ 16:32
Zo lang Jumbo's Notenmix Crunchy maar blijft.

(Officieel geen pindakaas, maar bevat alsnog veel pinda's en staat gewoon op hetzelfde schap.)
Captain_Jack_Sparrowvrijdag 29 april 2022 @ 21:34
quote:
7s.gif Op woensdag 27 april 2022 15:15 schreef Zwansen het volgende:

[..]
Uhm? Als je kijkt naar het aantal calorieën dan verliest pindakaas het van vrijwel alle andere broodbelegsoorten.
Calorieën zijn niet ongezond. Het wordt op den duur ongezond als je de energie niet verbrand. Maar als jij een boterham met pindakaas eet en daarna 10 km gaat hardlopen, dan is dat prima voor elkaar.