superniger | woensdag 6 april 2022 @ 08:18 |


Nieuws Twitter Events - War in Ukraine Live Nu.nl AlJazeera BBC News DailyMail
Fokforum: OOR - Oorlog Oekraine-Rusland
Wikipedia Wikipedia - 2022 Russian invasion of Ukraine Wikipedia - Russo-Ukrainian War
Daily Summary Wikipedia - Current Events MilitaryLand - Daily Summary
Maps ScribbleMaps Liveuamap FlightRadar24
Reddit WorldNews Live Twitter Thread Worldnews UkraineConflict UkraineWarReports Ukraine
Reddit militaire discussies CredibleDefense LessCredibleDefence CombatFootage
Quora Ukraine The Russian Bear
Youtube BBCNews Caspian Report
Filmpjes Funker530 Tiktok - Ukraine
Twitter https://twitter.com/IAPonomarenko https://twitter.com/ZelenskyyUa https://twitter.com/kamilkazani https://twitter.com/DefenceHQ https://twitter.com/christogrozev https://twitter.com/KyivPost https://twitter.com/worldonalert https://twitter.com/nexta_tv https://twitter.com/EnglishUkraine https://twitter.com/UAWeapons https://twitter.com/MarQs__ https://twitter.com/shaunwalker7 https://twitter.com/BNONews https://twitter.com/KofmanMichael https://twitter.com/michaelh992 https://twitter.com/Nrg8000 https://twitter.com/RALee85
Various 'No other option': Excerpts of Putin's speech declaring war |
superniger | woensdag 6 april 2022 @ 08:18 |
Chipfabrikant Intel weg uit Rusland Het Amerikaanse chipbedrijf Intel schort al zijn werkzaamheden in Rusland op. Er werken zo'n 1200 mensen voor Intel in Rusland. Het bedrijf zegt dat het er alles aan doet om de medewerkers "door deze moeilijke tijd" te helpen.
Intel is het zoveelste bedrijf dat Rusland in de ban doet. Eerder stopten multinationals als McDonald's, Heineken en IKEA al met hun activiteiten in het land, al dan niet tijdelijk. |
Ulx | woensdag 6 april 2022 @ 08:22 |
|
YoungDriller | woensdag 6 april 2022 @ 08:27 |
Zou het toeval zijn dat de meeste landen die Rusland sancties gunnen ook meteen de landen zijn met de hoogste staatsschulden?  |
-XOR- | woensdag 6 april 2022 @ 08:38 |
quote: Eritrea (tegen sancties): staatsschuld van 175% GDP Letland (voor sancties): staatsschuld van 36% GDP
Venezuela (tegen sancties): staatschuld van meer dan 300% GDP Estland (voor sancties): staatsschuld van 18% GDP
Oftwel, je lult maar wat en snapt er verder ook geen reet van. |
theunderdog | woensdag 6 april 2022 @ 08:46 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 08:18 schreef superniger het volgende:Chipfabrikant Intel weg uit Rusland Het Amerikaanse chipbedrijf Intel schort al zijn werkzaamheden in Rusland op. Er werken zo'n 1200 mensen voor Intel in Rusland. Het bedrijf zegt dat het er alles aan doet om de medewerkers "door deze moeilijke tijd" te helpen. Intel is het zoveelste bedrijf dat Rusland in de ban doet. Eerder stopten multinationals als McDonald's, Heineken en IKEA al met hun activiteiten in het land, al dan niet tijdelijk. Intel heeft flink lopen rekken. Hoe zou dat zijn gegaan?
'zeg, die lijken gezien in dat stadje?' 'ja man, misschien moeten we toch maar eens weggaan'. |
theunderdog | woensdag 6 april 2022 @ 08:47 |
quote: Wat een arrogantie... |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 08:53 |
Wat is berhaupt het verband tussen staatsschuld en het opleggen van sancties? |
Ulx | woensdag 6 april 2022 @ 08:55 |
Whoa |
Perrin | woensdag 6 april 2022 @ 08:56 |
Russische interne staatspropaganda. |
nixxx | woensdag 6 april 2022 @ 08:57 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 08:18 schreef superniger het volgende:Chipfabrikant Intel weg uit Rusland Het Amerikaanse chipbedrijf Intel schort al zijn werkzaamheden in Rusland op. Er werken zo'n 1200 mensen voor Intel in Rusland. Het bedrijf zegt dat het er alles aan doet om de medewerkers "door deze moeilijke tijd" te helpen. Intel is het zoveelste bedrijf dat Rusland in de ban doet. Eerder stopten multinationals als McDonald's, Heineken en IKEA al met hun activiteiten in het land, al dan niet tijdelijk. Beter laat dan nooit, als ze daar ook chips fabriceren, dan ook graag de machines grondig vernielen voor alle expats op het vliegtuig gaan. |
WheeledWarrior | woensdag 6 april 2022 @ 08:57 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 08:38 schreef -XOR- het volgende:[..] Eritrea (tegen sancties): staatsschuld van 175% GDP Letland (voor sancties): staatsschuld van 36% GDP Venezuela (tegen sancties): staatschuld van meer dan 300% GDP Estland (voor sancties): staatsschuld van 18% GDP Oftwel, je lult maar wat en snapt er verder ook geen reet van. Eritrea en Venezuela zijn bananenrepublieken. |
miss_sly | woensdag 6 april 2022 @ 09:01 |
quote: En dat slikt men dan voor zoete koek? Niet dat men een andere keus heeft, maar toch... |
Aether | woensdag 6 april 2022 @ 09:02 |
quote: Ho ho, je mag/kan dit geen #war noemen. |
Perrin | woensdag 6 april 2022 @ 09:04 |
quote: Het Kremlin heeft zijn tentakels ook daar al diep geworteld. |
Aether | woensdag 6 april 2022 @ 09:04 |
Veertien jachten van Russische eigenaren in Nederlandse werven aan de ketting https://nos.nl/liveblog/2(...)oten-in-regio-koersk
De douane heeft bij Nederlandse jachtbouwers veertien jachten van Russische eigenaren onder verscherpt toezicht gesteld. Het gaat om twaalf jachten in aanbouw, waaronder superjachten van meer dan 35 meter, en twee jachten in onderhoud. Dat meldt minister Hoekstra van Buitenlandse Zaken in een brief aan de Tweede Kamer.
De luxeschepen mogen het land niet uit vanwege de sancties tegen Rusland, president Poetin en honderden rijke zakenlieden die hem steunen. De jachten mogen ook niet formeel geleverd en overgedragen worden aan de eigenaren. |
Aether | woensdag 6 april 2022 @ 09:05 |
|
sp3c | woensdag 6 april 2022 @ 09:09 |
Er is weer wat weg jongens
Kappen pls want notes en band en vervelend allemaal |
theunderdog | woensdag 6 april 2022 @ 09:09 |
quote: Denk niet perse als 'zoete koek'. Kans is ook aanwezig dat ze weliswaar doorhebben dat ze worden voorgelogen, maar dat ze daardoor een mentaliteit zijn gaan ontwikkelen dat ze alles wantrouwen. |
Ronald | woensdag 6 april 2022 @ 09:09 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 07:15 schreef Shotty het volgende:[..] Mwa, zoveel interne steun geniet Putin niet. Waarom denk je dat hij altijd zover van zijn militaire medewerkers afzit? hij is doodbang dat er een moordaanslag op hem wordt gepleegd, net zoals bij Hitler een aantal keer gebeurde. De steun onder Russen voor alles wat Putin doet is nog steeds bijzonder hoog, dat zal onder z’n naaste medewerkers niet heel anders zijn helaas.
Ik hoop overigens op het tegendeel, maar het is mij intussen wel duidelijk geworden dat dit niet alleen Putin’s oorlog is. |
mcmlxiv | woensdag 6 april 2022 @ 09:17 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 09:09 schreef Ronald het volgende:[..] De steun onder Russen voor alles wat Putin doet is nog steeds bijzonder hoog, dat zal onder z’n naaste medewerkers niet heel anders zijn helaas. Ik hoop overigens op het tegendeel, maar het is mij intussen wel duidelijk geworden dat dit niet alleen Putin’s oorlog is. Tja, zo ongeveer elke dictator met uitzondering van de echte gecertificeerde gekken zoals Idi Amin en Pol Pot, lukte het toch met manipulatie van feiten, beroep op “patriotisme “ en ‘vaderlandsliefde ‘ en dergelijke shit in ieder geval een zekere tijd een deel van de eigen bevolking voor de gek te houden? Baudet heeft ook nog steeds aanhangers.
Ik denk dat het 1 van de grote tragedies van de mensheid is dat we net genoeg gevolueerd zijn om de gruwelijkste dingen te kunnen bedenken, maken en toepassen, maar net niet voldoende gevolueerd om daar verstandig mee om te gaan. We zijn het niveau van de gedresseerde aap niet zo heel ver ontstegen helaas.
Kortom, het zijn helaas niet de Russen, het is de mens als soort. Fermi kan maar zo gelijk krijgen |
YoungDriller | woensdag 6 april 2022 @ 09:19 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 08:38 schreef -XOR- het volgende:[..] Eritrea (tegen sancties): staatsschuld van 175% GDP Letland (voor sancties): staatsschuld van 36% GDP Venezuela (tegen sancties): staatschuld van meer dan 300% GDP Estland (voor sancties): staatsschuld van 18% GDP Oftwel, je lult maar wat en snapt er verder ook geen reet van. Ik zag dat @spec mijn reactie had weggehaald dus ik reageer maar even opnieuw. Hopelijk is je volgende reactie iets minder infantiel.
De landen met de hoogste schuld per capita komt ongeveer overeen met de landen die sancties hebben aangekondigd tegen Rusland. Je snapt het zelf niet.
Zo.  |
mcmlxiv | woensdag 6 april 2022 @ 09:21 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 09:19 schreef YoungDriller het volgende:[..] Ik zag dat @:Spec mijn reactie had weggehaald dus ik reageer maar even opnieuw. Hopelijk is je volgende reactie iets minder infantiel. De landen met de hoogste schuld per capita komt ongeveer overeen met de landen die sancties hebben aangekondigd tegen Rusland. Je snapt het zelf niet. Zo.  Ik begrijp dat je tegen sancties bent? Dat Rusland gewoon ongestraft zijn gang moet kunnen gaan?
Of wat is anders de zin van dit soort “feiten” waarbij causaliteit ver te zoeken is? |
Shotty | woensdag 6 april 2022 @ 09:23 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 09:09 schreef Ronald het volgende:[..] De steun onder Russen voor alles wat Putin doet is nog steeds bijzonder hoog, dat zal onder z’n naaste medewerkers niet heel anders zijn helaas. Ik hoop overigens op het tegendeel, maar het is mij intussen wel duidelijk geworden dat dit niet alleen Putin’s oorlog is. helaas hebben we geen onafhankelijk opinieonderzoek die ons dit kan vertellen, maar als ik Putin zo zie, denk ik niet dat hij er zelf heel veel vertrouwen in heeft.
Rusland's poll zegt meer dan 80% approval rating... ik vraag mij af wat de vraag was:
Do you support Putin? A. Yes i do! B. Please send me and my family to a Siberian gulag.
https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/news/20220403_02/ |
Lospedrosa | woensdag 6 april 2022 @ 09:25 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 09:04 schreef Aether het volgende:Veertien jachten van Russische eigenaren in Nederlandse werven aan de kettinghttps://nos.nl/liveblog/2(...)oten-in-regio-koerskDe douane heeft bij Nederlandse jachtbouwers veertien jachten van Russische eigenaren onder verscherpt toezicht gesteld. Het gaat om twaalf jachten in aanbouw, waaronder superjachten van meer dan 35 meter, en twee jachten in onderhoud. Dat meldt minister Hoekstra van Buitenlandse Zaken in een brief aan de Tweede Kamer. De luxeschepen mogen het land niet uit vanwege de sancties tegen Rusland, president Poetin en honderden rijke zakenlieden die hem steunen. De jachten mogen ook niet formeel geleverd en overgedragen worden aan de eigenaren. Nou dat is weer dom, want dan tref je die Nederlandse jachtbouwers. Je zou die af moeten laten bouwen, betaald laten uitvaren en dan in beslag nemen. Wopke, wopke  |
YoungDriller | woensdag 6 april 2022 @ 09:26 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 09:21 schreef mcmlxiv het volgende:[..] Ik begrijp dat je tegen sancties bent? Dat Rusland gewoon ongestraft zijn gang moet kunnen gaan? Of wat is anders de zin van dit soort “feiten” waarbij causaliteit ver te zoeken is? Die sancties zijn prima maar dan moet je hetzelfde ook tegen de Amerikanen, Saoedirs doen. Anders ben je wel heel erg hypocriet als je aan de pomp staat te tanken, vind je niet? |
Lyrewyn | woensdag 6 april 2022 @ 09:27 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 09:19 schreef YoungDriller het volgende:[..] Ik zag dat @:Spec mijn reactie had weggehaald dus ik reageer maar even opnieuw. Hopelijk is je volgende reactie iets minder infantiel. De landen met de hoogste schuld per capita komt ongeveer overeen met de landen die sancties hebben aangekondigd tegen Rusland. Je snapt het zelf niet. Zo.  Interessant. Welke reden zouden die landen hebben om sancties op te leggen? |
EinarBoe | woensdag 6 april 2022 @ 09:34 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 09:19 schreef YoungDriller het volgende:[..] Ik zag dat @:Spec mijn reactie had weggehaald dus ik reageer maar even opnieuw. Hopelijk is je volgende reactie iets minder infantiel. De landen met de hoogste schuld per capita komt ongeveer overeen met de landen die sancties hebben aangekondigd tegen Rusland. Je snapt het zelf niet. Zo.  Hoogste schuld per capita? Wie meet schuld nou op die manier? Dan ben je gewoon de rijkste landen op een rijtje aan het zetten - en niet geheel toevallig liggen die voor een groot deel in de EU en steunen dus de sancties tegen de invallen op een bijna buurland. |
Aether | woensdag 6 april 2022 @ 09:41 |
China calls for facts on ‘disturbing’ Bucha deaths in Ukraine war https://www.scmp.com/news(...)a-deaths-ukraine-war |
Aether | woensdag 6 april 2022 @ 09:41 |
|
Aether | woensdag 6 april 2022 @ 09:42 |
|
mcmlxiv | woensdag 6 april 2022 @ 09:46 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 09:26 schreef YoungDriller het volgende:[..] Die sancties zijn prima maar dan moet je hetzelfde ook tegen de Amerikanen, Saoedirs doen. Anders ben je wel heel erg hypocriet als je aan de pomp staat te tanken, vind je niet? Aha “whatabiut…..” in optima forma. Mooi man.
Tja Saoudi Arabi, kutland wat best geasfalteerd mag worden. Maar de Arabische lentes leren ons dat moslims blijkbaar nogal masochistisch zijn en graag door hun religieuze leiders onderdrukt en vernederd worden.
Maar mooi dat jij met ons gaat voor duurzaamheid en afbouw van afhankelijkheid van fossiele brandstoffen. Welkom aan boord van GroenLinks! Laten we samen gaan voor meer alternatief zodat we inderdaad minder VS en midden-oosten nodig hebben. |
la_perle_rouge | woensdag 6 april 2022 @ 09:47 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 09:09 schreef Ronald het volgende:[..] De steun onder Russen voor alles wat Putin doet is nog steeds bijzonder hoog, dat zal onder z’n naaste medewerkers niet heel anders zijn helaas. Ik hoop overigens op het tegendeel, maar het is mij intussen wel duidelijk geworden dat dit niet alleen Putin’s oorlog is. Steun of angst? Heeft iemand al weer iets gehoord van zijn visvriend Sergei? Die met die plotselinge hartproblemen?
[ Bericht 38% gewijzigd door la_perle_rouge op 06-04-2022 09:54:06 ] |
Perrin | woensdag 6 april 2022 @ 09:48 |
|
EinarBoe | woensdag 6 april 2022 @ 09:55 |
quote: Vroeg het me gister ook nog af. Behalve die zoom-meeting waar hij duidelijk niet echt aanwezig was, is ie al weer eens gespot? |
Joppiez | woensdag 6 april 2022 @ 09:58 |
quote: Al die getuigenverklaringen, satellietbeelden, videoopnamen en voice recordings zijn niet genoeg natuurlijk Amerikaanse propaganda is dat
Is wel duidelijk dat we nu in een tijd leven van Amerikaanse feiten, Europese feiten, Chinese feiten en Russische feiten. Gaat niet lang meer duren en wat we hier zwart benoemen is in Rusland niet zwart meer, maar wit. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 10:03 |
Ik las een interview van Putin een aantal jaren geleden waarin hij in zoveel bewoordingen zegt dat de Russen als martelaren zullen sterven bij een kernoorlog als het moet.
Zeer eng dat een man met zoveel kernwapens taal als martelaren bezigt.
https://www.themoscowtime(...)rs-putin-says-a63235
[ Bericht 33% gewijzigd door #ANONIEM op 06-04-2022 10:04:32 ] |
Gunner | woensdag 6 april 2022 @ 10:04 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:03 schreef Confetti het volgende:Ik las een interview van Putin een aantal jaren geleden waarin hij in zoveel bewoordingen zegt dat de Russen als martelaren zullen sterven bij een kernoorlog als het moet. Zeer eng dat een man met zoveel kernwapens taal als martelaren bezigt. Das makkelijk gezegd als je zelf in je atoombunker zit op dat moment. Ik betwijfel of de rus op de straat dat ook zo ziet. |
sp3c | woensdag 6 april 2022 @ 10:06 |
quote: Lol |
la_perle_rouge | woensdag 6 april 2022 @ 10:06 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 09:58 schreef Joppiez het volgende:[..] Al die getuigenverklaringen, satellietbeelden, videoopnamen en voice recordings zijn niet genoeg natuurlijk Amerikaanse propaganda is dat Is wel duidelijk dat we nu in een tijd leven van Amerikaanse feiten, Europese feiten, Chinese feiten en Russische feiten. Gaat niet lang meer duren en wat we hier zwart benoemen is in Rusland niet zwart meer, maar wit. Ik neem aan dat er ook wel Chinese journalisten of regeringsmedewerkers naar toe mogen om zelf te kijken? |
YoungDriller | woensdag 6 april 2022 @ 10:08 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 09:46 schreef mcmlxiv het volgende:[..] Aha “whatabiut…..” in optima forma. Mooi man. Tja Saoudi Arabi, kutland wat best geasfalteerd mag worden. Maar de Arabische lentes leren ons dat moslims blijkbaar nogal masochistisch zijn en graag door hun religieuze leiders onderdrukt en vernederd worden. Maar mooi dat jij met ons gaat voor duurzaamheid en afbouw van afhankelijkheid van fossiele brandstoffen. Welkom aan boord van GroenLinks! Laten we samen gaan voor meer alternatief zodat we inderdaad minder VS en midden-oosten nodig hebben. Nee waarom? Ik tank graag aan de pomp en het zal mij werkelijk een rotzorg zijn of de brandstof uit Rusland, de VS of Saoedie Arabi komt.
Vanwaar de selectieve verontwaardiging m.b.t. Rusland? Dt vraag ik mij hardop af. Kennelijk raakt dat een gevoelige snaar, of een lange teen. Geeft niet. Wel jammer.
[ Bericht 28% gewijzigd door sp3c op 06-04-2022 10:11:15 ] |
Perrin | woensdag 6 april 2022 @ 10:09 |
quote: Overal daar ook praat hoe de Oekraense identiteit moet worden uitgewist en meer van dat soort genocidale haatpraat. Deze oorlog gaat nog veel bloederiger worden. |
Frutsel | woensdag 6 april 2022 @ 10:11 |
Nee hoor... de Russen doen zoiets niet... Allemaal fakenews aldus Lavrov en de marionettenshow |
sp3c | woensdag 6 april 2022 @ 10:13 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:08 schreef YoungDriller het volgende:[..] Nee waarom? Ik tank graag aan de pomp en het zal mij werkelijk een rotzorg zijn of de brandstof uit Rusland, de VS of Saoedie Arabi komt. Vanwaar de selectieve verontwaardiging m.b.t. Rusland? Dt vraag ik mij hardop af. Kennelijk raakt dat een gevoelige snaar, of een lange teen. Geeft niet. Wel jammer. Verschil is dat Rusland een bondgenoot aan het verkrachten is en Saudi Arabi niet
Dat het kutlanden zijn is mijn probleem niet, dat moeten de daadwerkelijke bewoners maar regelen |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 10:14 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 08:57 schreef nixxx het volgende:[..] Beter laat dan nooit, als ze daar ook chips fabriceren, dan ook graag de machines grondig vernielen voor alle expats op het vliegtuig gaan. Nee, geen zorg, die machines zijn daar nooit geweest. |
zoost | woensdag 6 april 2022 @ 10:15 |
Wordt er nog onderhandeld? Of gaat Ukraine nu met alle westerse steun voor volledige overwinning inclusief de Krim terugveroveren? |
RamboDirk | woensdag 6 april 2022 @ 10:16 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:08 schreef YoungDriller het volgende:[..] Nee waarom? Ik tank graag aan de pomp en het zal mij werkelijk een rotzorg zijn of de brandstof uit Rusland, de VS of Saoedie Arabi komt. Vanwaar de selectieve verontwaardiging m.b.t. Rusland? Dt vraag ik mij hardop af. Kennelijk raakt dat een gevoelige snaar, of een lange teen. Geeft niet. Wel jammer. Als je niet snapt dat wanneer er een oorlog (invasie) bezig is op het continent tussen de twee grootste Europese landen er verontwaardiging is die groter is dan bij lokale onrust in het midden-oosten. Dan heb je geen plaat maar een heel flatgebouw voor je kop.. |
Ulx | woensdag 6 april 2022 @ 10:22 |
Als Rusland loopt te dreigen dat hun rijk zich van Vladivostok tot de Atlantische kust moet uitstrekken worden mensen in Europa nerveus. |
RamboDirk | woensdag 6 april 2022 @ 10:25 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:22 schreef Ulx het volgende:Als Rusland loopt te dreigen dat hun rijk zich van Vladivostok tot de Atlantische kust moet uitstrekken worden mensen in Europa nerveus. Hoogstens over de nucleaire dreiging. Het leger zelf, van Rusland stelt blijkbaar niet zoveel voor. Weinig mensen die daar angst voor hebben lijkt mij. |
Perrin | woensdag 6 april 2022 @ 10:27 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:15 schreef zoost het volgende:Wordt er nog onderhandeld? Of gaat Ukraine nu met alle westerse steun voor volledige overwinning inclusief de Krim terugveroveren? Wat valt er te onderhandelen met een partij die luid roept dat de Oekraense identiteit uitgewist moet worden en dat je geen bestaansrecht hebt? |
YoungDriller | woensdag 6 april 2022 @ 10:30 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:16 schreef RamboDirk het volgende:[..] Als je niet snapt dat wanneer er een oorlog (invasie) bezig is op het continent tussen de twee grootste Europese landen er verontwaardiging is die groter is dan bij lokale onrust in het midden-oosten. Dan heb je geen plaat maar een heel flatgebouw voor je kop.. Met andere woorden jouw mate verontwaarding wordt uitgedrukt in het oppervlakte land i.c.m. een natte vinger m.b.t. afstand en nabijheid ofzo? 
Goed verhaal, kerel.  |
RetepV | woensdag 6 april 2022 @ 10:32 |
quote: Op dinsdag 5 april 2022 19:57 schreef AchJa het volgende:[..] Dat het een ongeorganiseerde bende is zonder enige vorm van doordachte tactiek was al een tijdje duidelijk. Maar jij ziet echt niet waar een schot vandaan komt... Het enige wat je ziet gebeuren is dat jouw voorganger in de hens staat of uitelkaar klapt... Zo'n KE pijlpunt die zich met pak hem beet 1700m/s door de lucht verplaatst zie je echt niet voorbij zeilen... Dat was ook waar ik aan dacht. Maar je ziet toch twee APC's een beetje in het wild naar rechts schieten, zelfs vlak over of langs de vijandige tank heen. Dus ze hadden wel het idee dat het schot van rechts was gekomen. Ik zie gewoon geen enkele taktiek achter wat die Russen aan het doen waren. Dit zijn geen ervaren soldaten en geen ervaren bevelhebbers. |
RetepV | woensdag 6 april 2022 @ 10:33 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:25 schreef RamboDirk het volgende:[..] Hoogstens over de nucleaire dreiging. Het leger zelf, van Rusland stelt blijkbaar niet zoveel voor. Weinig mensen die daar angst voor hebben lijkt mij. Je hebt natuurlijk wel alleen maar zo'n 50.000 van de ongeveer 1.000.000 Russische soldaten gezien, vergeet dat niet. |
RetepV | woensdag 6 april 2022 @ 10:35 |
quote: Je hebt natuurlijk toch wel een beetje een plaat voor je hoofd als je gaat fietsen terwijl je dorpje midden in het front ligt.
Of zou de Oekraense regering de burgers niet van te voren waarschuwen dat de Russen er aan komen?
Edit: Als soldaat in vijandig gebied weet je van te voren niet of het om een onschuldige burger gaat of misschien om een verkenner die je probeert te spotten voor artillerievuur. De fietser lijkt wel heel voorzichtig die hoek om te gaan, hij stopt eerst en gaat dan langzaam verder. Dus die fietser had de tanks wel gezien. Vreemd dat de fietser dan toch besloot om door te gaan. Er is meer aan de hand. Of de fietser was suicidaal, of hij was met iets anders bezig dat mislukte omdat ze hem zagen.
[ Bericht 14% gewijzigd door RetepV op 06-04-2022 10:42:29 ] |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 10:37 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:33 schreef RetepV het volgende:[..] Je hebt natuurlijk wel alleen maar zo'n 50.000 van de ongeveer 1.000.000 Russische soldaten gezien, vergeet dat niet. In Oekraine is 75% van het actieve leger ingezet. Daarvan is ongeveer de helft van vernietigd.
Wensen we rusland veel succes met die ongeveer 900.000 reservisten opleiden en alle musea leeghalen om nog meer antieke tanks op het slagveld te krijgen. |
Isdatzo | woensdag 6 april 2022 @ 10:41 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:35 schreef RetepV het volgende:[..] Je hebt natuurlijk toch wel een beetje een plaat voor je hoofd als je gaat fietsen terwijl je dorpje midden in het front ligt. Of zou de Oekraense regering de burgers niet van te voren waarschuwen dat de Russen er aan komen? Ha kijk RetepV met voor de zoveelste keer een "had ze maar geen rokje moeten dragen"-argument. |
RamboDirk | woensdag 6 april 2022 @ 10:42 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:30 schreef YoungDriller het volgende:[..] Met andere woorden jouw mate verontwaarding wordt uitgedrukt in het oppervlakte land i.c.m. een natte vinger m.b.t. afstand en nabijheid ofzo?  Goed verhaal, kerel.  Ik zou zeggen open een topic over de andere conflicten  |
SamCooke | woensdag 6 april 2022 @ 10:42 |
quote: De hoogopgeleiden dus niet kan je uit dit stuk afleiden. Die worden dan ook gelijk als verraders afgeschilderd.
quote: 7) Inside Russia, the bourgeois elite is in opposition to the war. Quote: "The Russian people consider them traitors and degenerates."
|
-XOR- | woensdag 6 april 2022 @ 10:43 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 09:19 schreef YoungDriller het volgende:[..] Ik zag dat @:Spec mijn reactie had weggehaald dus ik reageer maar even opnieuw. Hopelijk is je volgende reactie iets minder infantiel. De landen met de hoogste schuld per capita komt ongeveer overeen met de landen die sancties hebben aangekondigd tegen Rusland. Je snapt het zelf niet. Zo.  Wat wil je daarmee suggereren? De landen met de grootste staatsschulden per capita in absolute zin zijn de welvarendste, Westerse landen. Die zijn inderdaad voor sancties, maar de relevantie van deze correlatie ontgaat me eerlijk gezegd volledig. |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 10:43 |
Hoe putin ook de lange termijn zijn land FUBAR maakt:
https://www.ft.com/conten(...)11511614974656978944
Zowaar gratis te lezen, FT heeft aangegeven berichtgeving omtrent achter de paywall vandaan te halen. |
RetepV | woensdag 6 april 2022 @ 10:45 |
quote: In tegenstelling tot jou, zit niet elke post van mij volgestopt met oordelen, vooroordelen en argumenten om mijn oordelen en vooroordelen te ondersteunen.
Als soldaat in vijandig gebied weet je van te voren niet of het om een onschuldige burger gaat of misschien om een verkenner die je probeert te spotten voor artillerievuur. Dus schiet je op alles wat beweegt.
De fietser lijkt wel heel voorzichtig die hoek om te gaan, hij stopt eerst en gaat dan langzaam verder. Dus die fietser had de tanks wel gezien (maar kom op, hij had ze zelfs al lang gehoord). Vreemd dat de fietser dan toch besloot om door te gaan. Er is meer aan de hand. Of de fietser was suicidaal, of hij was met iets anders bezig dat mislukte omdat ze hem zagen.
Serieus, zou jij werkelijk in oorlogsgebied gewoon met je fiets een hoek omfietsen terwijl je een tiental tanks hoort grommen? Ben jij zo suicidaal? |
miss_sly | woensdag 6 april 2022 @ 10:45 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:42 schreef SamCooke het volgende:[..] De hoogopgeleiden dus niet kan je uit dit stuk afleiden. Die worden dan ook gelijk als verraders afgeschilderd. [..] Die krijgen inderdaad een veeg uit de pan. Maar welke groep is dan de 'bourgeois elite'? Niet per se hoogopgeleid, maar wel op het westen gericht? |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 10:48 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:45 schreef miss_sly het volgende:[..] Die krijgen inderdaad een veeg uit de pan. Maar welke groep is dan de 'bourgeois elite'? Niet per se hoogopgeleid, maar wel op het westen gericht? Code woorden die nog resonantie hebben uit de sovjet tijd, denk ik.
In de sovjet tijd was de bourgeoisie de klassevijand van de werker, natuulijk.
[ Bericht 6% gewijzigd door #ANONIEM op 06-04-2022 10:48:56 ] |
YoungDriller | woensdag 6 april 2022 @ 10:50 |
quote: Nieg nodig. Die zijn er al veel geweest en de selectieve verontwaardiging is evident aanwezig. Vandaar mijn opmerking. Maar laten we weer OT gaan. We dwalen af.  |
icecreamfarmer_NL | woensdag 6 april 2022 @ 10:50 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:35 schreef RetepV het volgende:[..] Je hebt natuurlijk toch wel een beetje een plaat voor je hoofd als je gaat fietsen terwijl je dorpje midden in het front ligt. Of zou de Oekraense regering de burgers niet van te voren waarschuwen dat de Russen er aan komen? Edit: Als soldaat in vijandig gebied weet je van te voren niet of het om een onschuldige burger gaat of misschien om een verkenner die je probeert te spotten voor artillerievuur. De fietser lijkt wel heel voorzichtig die hoek om te gaan, hij stopt eerst en gaat dan langzaam verder. Dus die fietser had de tanks wel gezien. Vreemd dat de fietser dan toch besloot om door te gaan. Er is meer aan de hand. Of de fietser was suicidaal, of hij was met iets anders bezig dat mislukte omdat ze hem zagen. Misschien dacht hij dat ze burgers met rust zouden laten. de Duitsers schoten ook niet iedereen neer die ze zagen. |
Isdatzo | woensdag 6 april 2022 @ 10:51 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:45 schreef RetepV het volgende:[..] In tegenstelling tot jou, zit niet elke post van mij volgestopt met oordelen en argumenten om mijn oordelen te ondersteunen. Huh .
quote: Als soldaat in vijandig gebied weet je van te voren niet of het om een onschuldige burger gaat of misschien om een verkenner die je probeert te spotten voor artillerievuur. Dus schiet je op alles wat beweegt.
De fietser lijkt wel heel voorzichtig die hoek om te gaan, hij stopt eerst en gaat dan langzaam verder. Dus die fietser had de tanks wel gezien (maar kom op, hij had ze zelfs al lang gehoord). Vreemd dat de fietser dan toch besloot om door te gaan. Er is meer aan de hand. Of de fietser was suicidaal, of hij was met iets anders bezig dat mislukte omdat ze hem zagen.
Serieus, zou jij werkelijk in oorlogsgebied gewoon met je fiets een hoek omfietsen terwijl je een tiental tanks hoort grommen? Ben jij zo suicidaal?
Nee joh, je hebt helemaal gelijk: het is prima om fietsende burgers in het land dat je binnenvalt gewoon onder vuur te nemen met het boordkanon van je pantservoertuig. Normaalste zaak van de wereld . |
sp3c | woensdag 6 april 2022 @ 10:52 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:50 schreef YoungDriller het volgende:[..] Nieg nodig. Die zijn er al veel geweest en de selectieve verontwaardiging is evident aanwezig. Vandaar mijn opmerking. Maar laten we weer OT gaan. We dwalen af.  niet echt want die conflicten zijn niet met elkaar vergelijkbaar om verschillende redenen |
Cheeseburgert | woensdag 6 april 2022 @ 10:53 |
quote:
 |
zoost | woensdag 6 april 2022 @ 10:54 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:27 schreef Perrin het volgende:[..] Wat valt er te onderhandelen met een partij die luid roept dat de Oekraense identiteit uitgewist moet worden en dat je geen bestaansrecht hebt? Uiteindelijk eindigt iedere oorlog aan de onderhandelingstafel. Ik zou zeggen; beter om daar zo snel als kan een deal te sluiten. Dat scheelt een hoop ellende. |
sp3c | woensdag 6 april 2022 @ 10:56 |
zolang de oekrainers aan het winnen zijn of iig dat gevoel hebben zullen ze niet al te happig zijn op een deal |
mazaru | woensdag 6 april 2022 @ 10:57 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:56 schreef sp3c het volgende:zolang de oekrainers aan het winnen zijn of iig dat gevoel hebben zullen ze niet al te happig zijn op een deal Winnen? Ik denk niet dat je dat winnen kan noemen met zoveel verlies aan mensenlevens |
sp3c | woensdag 6 april 2022 @ 10:59 |
quote: noem het wat je wil maar zolang zij vooruit gaan en de Russen achteruit gaan ze niet heel veel water bij de wijn willen doen |
nixxx | woensdag 6 april 2022 @ 10:59 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:45 schreef RetepV het volgende:[..] In tegenstelling tot jou, zit niet elke post van mij volgestopt met oordelen, vooroordelen en argumenten om mijn oordelen en vooroordelen te ondersteunen. Als soldaat in vijandig gebied weet je van te voren niet of het om een onschuldige burger gaat of misschien om een verkenner die je probeert te spotten voor artillerievuur. Dus schiet je op alles wat beweegt.De fietser lijkt wel heel voorzichtig die hoek om te gaan, hij stopt eerst en gaat dan langzaam verder. Dus die fietser had de tanks wel gezien (maar kom op, hij had ze zelfs al lang gehoord). Vreemd dat de fietser dan toch besloot om door te gaan. Er is meer aan de hand. Of de fietser was suicidaal, of hij was met iets anders bezig dat mislukte omdat ze hem zagen. Serieus, zou jij werkelijk in oorlogsgebied gewoon met je fiets een hoek omfietsen terwijl je een tiental tanks hoort grommen? Ben jij zo suicidaal? Nee, je moet verifiren dat het een militair doel is. Een ongelukje of misverstand kan voorkomen, maar complete dorpen uitmoorden omdat je mensen ziet bewegen op straat of achter de gordijnen is een oorlogsmisdaad. |
miss_sly | woensdag 6 april 2022 @ 11:00 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:48 schreef Tijger_m het volgende:[..] Code woorden die nog resonantie hebben uit de sovjet tijd, denk ik. In de sovjet tijd was de bourgeoisie de klassevijand van de werker, natuulijk. Tuurlijk! Maar op wie zijn die woorden nu van toepassing? Is dat een specifieke groep? Hoe identificeer je die groep? Of is dat maar net naar de grillen van Putin? |
Ronald | woensdag 6 april 2022 @ 11:01 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 09:23 schreef Shotty het volgende:[..] helaas hebben we geen onafhankelijk opinieonderzoek die ons dit kan vertellen, maar als ik Putin zo zie, denk ik niet dat hij er zelf heel veel vertrouwen in heeft. Rusland's poll zegt meer dan 80% approval rating... ik vraag mij af wat de vraag was: Do you support Putin? A. Yes i do! B. Please send me and my family to a Siberian gulag. https://www3.nhk.or.jp/nhkworld/en/news/20220403_02/ Het is zeker lastig om precies te zeggen hoeveel procent van de bevolking daadwerkelijk Poetin steunt. Maar het is echt wel een overweldigende meerderheid.
Ook veel hele normale doorsnee Russen beschouwen Oekrane als een soort onlosmakelijk deel van Rusland dat in feite helemaal niet zelfstandig kan zijn. Uiteraard komt dit ook grotendeels door de propaganda en desinformatie.
Maar goed, hopelijk gaat er ooit een keer een andere wind waaien maar ik heb er een hard hoofd in. |
DDDDDaaf | woensdag 6 april 2022 @ 11:02 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:42 schreef SamCooke het volgende:[..] De hoogopgeleiden dus niet kan je uit dit stuk afleiden. Die worden dan ook gelijk als verraders afgeschilderd. [..] Die term ook; "bourgeois elite". De retoriek is een kruising tussen die uit de Sovjetunie en het derde rijk en zelfs dan gaat er nog geen belletje rinkelen bij de gewone Rus. Wat voor geschiedenisonderricht krijgen die mensen in vredesnaam?  |
miss_sly | woensdag 6 april 2022 @ 11:03 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:54 schreef zoost het volgende:[..] Uiteindelijk eindigt iedere oorlog aan de onderhandelingstafel. Ik zou zeggen; beter om daar zo snel als kan een deal te sluiten. Dat scheelt een hoop ellende. Je kunt je afvragen of dat voor Ukraene een hoop ellende zou schelen. Een deal zal zonder meer in moeten houden op dit moment dat Ukraene bepaalde gebieden afstaan. Daar zullen de Russen hun genocide van hun niet welgevallige bewoners gewoon doorzetten en dan zonder enige tegenstand. |
nixxx | woensdag 6 april 2022 @ 11:04 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:00 schreef miss_sly het volgende:[..] Tuurlijk! Maar op wie zijn die woorden nu van toepassing? Is dat een specifieke groep? Hoe identificeer je die groep? Of is dat maar net naar de grillen van Putin? Dat is natuurlijk het mooie, zonder duidelijke definitie kan het van alles betekenen, maar n ding staat boven water, het is slecht! |
RamboDirk | woensdag 6 april 2022 @ 11:04 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:50 schreef YoungDriller het volgende:[..] Nieg nodig. Die zijn er al veel geweest en de selectieve verontwaardiging is evident aanwezig. Vandaar mijn opmerking. Maar laten we weer OT gaan. We dwalen af.  Mee eens hoor, dit vind ik bijvoorbeeld ook als een crimineel een fiets steelt en een andere crimineel iemand vermoord. Dat dan alle aandacht uitgaat naar die moordenaar en niet naar die fietsendief. Slaat nergens op die selectieve verontwaardiging. |
sp3c | woensdag 6 april 2022 @ 11:06 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:04 schreef RamboDirk het volgende:[..] Mee eens hoor, dit vind ik bijvoorbeeld ook als een crimineel een fiets steelt en een andere crimineel iemand vermoord. Dat dan alle aandacht uitgaat naar die moordenaar en niet naar die fietsendief. Slaat nergens op die selectieve verontwaardiging. ik wilde wat zeggen maar eigenlijk is dit een prima vergelijking
of anders gezegd, een moord bij de buren is toch 'interessanter' dan een moord in Spanje ofzo |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 11:06 |
quote: Ja, ik zag het ook.
Bij mij doet die het nu helemaal niet meer, maar via onderstaande deed die het wel.
|
Ronald | woensdag 6 april 2022 @ 11:06 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:54 schreef zoost het volgende:[..] Uiteindelijk eindigt iedere oorlog aan de onderhandelingstafel. Ik zou zeggen; beter om daar zo snel als kan een deal te sluiten. Dat scheelt een hoop ellende. Met het huidige Rusland is het natuurlijk wel lastig deals te sluiten. Eerst worden complete steden de tyfus gebombardeerd in combinatie met de nodige moordpartijen. Dan ga je niet even snel vrede sluiten aan de onderhandelingstafel tenzij je echt een kat in het nauw bent.
Ik heb het idee dat Oekrane meer aan de winnende hand is op dit moment, voor zover er winnaars zijn in deze ellende. De Russen hebben zich toch aardig moeten terugtrekken met hun gedateerde pruts leger, ondanks alle vernietigen. |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 11:08 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:50 schreef YoungDriller het volgende:[..] Nieg nodig. Die zijn er al veel geweest en de selectieve verontwaardiging is evident aanwezig. Vandaar mijn opmerking. Maar laten we weer OT gaan. We dwalen af.  De mensen die denken dat de zon uit hun reet schijnt, kijk mij eens intelligent zijn, en onderwijl met whataboutisms strooien, zijn ook "evident" aanwezig. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 11:09 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:00 schreef miss_sly het volgende:[..] Tuurlijk! Maar op wie zijn die woorden nu van toepassing? Is dat een specifieke groep? Hoe identificeer je die groep? Of is dat maar net naar de grillen van Putin? Hoe identificeer je nazi's? Simpel, het zijn geen Russen. Zelfde principe.
[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 06-04-2022 11:10:10 ] |
Isdatzo | woensdag 6 april 2022 @ 11:10 |
quote: Hoe weet je of een Russische politicus liegt? Simpel: zijn lippen bewegen. |
Hugo862 | woensdag 6 april 2022 @ 11:10 |
quote: Waarom niet. De Russen hebben de grote patreotische oorlog ook gewonnen ondanks dat er meer als 27 miljoen Russen stierven. Winnen heeft niks te maken met het verlies van mensenlevens maar alles met het behalen van de politieke doelstellingen. Als Oekraine haar vrijheiden territorium behoud ondanks dat er een paar miljoen dooien zijn hebben ze als nog gewonnen. |
TheoddDutchGuy | woensdag 6 april 2022 @ 11:12 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:33 schreef RetepV het volgende:[..] Je hebt natuurlijk wel alleen maar zo'n 50.000 van de ongeveer 1.000.000 Russische soldaten gezien, vergeet dat niet. Dat van 1 miljoen is misleidend. Dat omvat alles, marine, luchtmacht etc elke technici etc.
Rusland kan feitelijk qua landmacht troepen plus ondersteuning zoals vliegtuigen etc, “maar” zo’n 360.000 inzetten. Daarvan ligt nu al een geschatte 40.000 eruit.
Oekrane zal, zeker als dit maanden voortsleept, zo’n 750.000 troepen hebben.. Getraind en wel.
Daarbij kan Rusland niet zomaar troepen weghalen uit kalingrad of Bijv nabij Japan daar. Voor het geval dit wel escaleert en navo betrokken zou raken. |
TheoddDutchGuy | woensdag 6 april 2022 @ 11:14 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:06 schreef Ronald het volgende:[..] Met het huidige Rusland is het natuurlijk wel lastig deals te sluiten. Eerst worden complete steden de tyfus gebombardeerd in combinatie met de nodige moordpartijen. Dan ga je niet even snel vrede sluiten aan de onderhandelingstafel tenzij je echt een kat in het nauw bent. Ik heb het idee dat Oekrane meer aan de winnende hand is op dit moment, voor zover er winnaars zijn in deze ellende. De Russen hebben zich toch aardig moeten terugtrekken met hun gedateerde pruts leger, ondanks alle vernietigen. Haast onmogelijk, 24/7 hoor je op elk media outlets in Rusland pro oorlog haviken die continu roepen dat ze niet bang zijn voor een nucleaire oorlog etc en dat alles en iedereen in Oekrane weggevaagd dient te worden aka “heropvoeden is niet meer mogelijk want allemaal nazi’s”.
Russen zijn, zoals gewoonlijk, weer smerig bezig. |
zoost | woensdag 6 april 2022 @ 11:14 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:03 schreef miss_sly het volgende:[..] Je kunt je afvragen of dat voor Ukraene een hoop ellende zou schelen. Een deal zal zonder meer in moeten houden op dit moment dat Ukraene bepaalde gebieden afstaan. Daar zullen de Russen hun genocide van hun niet welgevallige bewoners gewoon doorzetten en dan zonder enige tegenstand. Zijn er berichten geweest dat er ook zuiveringen zijn geweest op de Krim? Dat lijkt (voor zover mij bekend) toch in redelijke harmonie te zijn ingelijfd. Zal dat niet hetzelfde zijn voor Donbass? |
sp3c | woensdag 6 april 2022 @ 11:14 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:12 schreef TheoddDutchGuy het volgende:[..] Dat van 1 miljoen is misleidend. Dat omvat alles, marine, luchtmacht etc elke technici etc. Rusland kan feitelijk qua landmacht troepen plus ondersteuning zoals vliegtuigen etc, “maar” zo’n 360.000 inzetten. Daarvan ligt nu al een geschatte 40.000 eruit. Oekrane zal, zeker als dit maanden voortsleept, zo’n 750.000 troepen hebben.. Getraind en wel. Daarbij kan Rusland niet zomaar troepen weghalen uit kalingrad of Bijv nabij Japan daar. Voor het geval dit wel escaleert en navo betrokken zou raken. kwaliteit van de Oekrainse troepen gaat op een gegeven moment wel rap achteruit
geen idee waar het kantelpunt ligt en hoe ver ze er nu vandaan zitten maar een volledig opgeleide beroepsmilitair (al dan niet met gevechtservaring) is ff wat anders dan iemand die 3 weken geleden nog systeembeheerder was in de lokale bibliotheek |
Ronald | woensdag 6 april 2022 @ 11:15 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:12 schreef TheoddDutchGuy het volgende:[..] Dat van 1 miljoen is misleidend. Dat omvat alles, marine, luchtmacht etc elke technici etc. Rusland kan feitelijk qua landmacht troepen plus ondersteuning zoals vliegtuigen etc, “maar” zo’n 360.000 inzetten. Daarvan ligt nu al een geschatte 40.000 eruit. Oekrane zal, zeker als dit maanden voortsleept, zo’n 750.000 troepen hebben.. Getraind en wel. Daarbij kan Rusland niet zomaar troepen weghalen uit kalingrad of Bijv nabij Japan daar. Voor het geval dit wel escaleert en navo betrokken zou raken. En als je een beetje leest hoe dat Russische leger er uit ziet, dan kun je je ook afvragen hoe goed en gemotiveerd die soldaten zijn. Ze hebben schijnbaar ook een fijne ontgroeningstraditie https://nl.wikipedia.org/wiki/Dedovsjtsjina. |
sp3c | woensdag 6 april 2022 @ 11:16 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:14 schreef zoost het volgende:[..] Zijn er berichten geweest dat er ook zuiveringen zijn geweest op de Krim? Dat lijkt (voor zover mij bekend) toch in redelijke harmonie te zijn ingelijfd. Zal dat niet hetzelfde zijn voor Donbass? gaan over en weer wel wat verhalen de ronde maar niet op de schaal die we nu zien |
TheoddDutchGuy | woensdag 6 april 2022 @ 11:16 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:14 schreef sp3c het volgende:[..] kwaliteit van de Oekrainse troepen gaat op een gegeven moment wel rap achteruit geen idee waar het kantelpunt ligt en hoe ver ze er nu vandaan zitten maar een volledig opgeleide beroepsmilitair (al dan niet met gevechtservaring) is ff wat anders dan iemand die 3 weken geleden nog systeembeheerder was in de lokale bibliotheek Dat zal je verbazen.
Voor de oorlog had 900.000 mensen daar incl reservisten, een degelijke training van sowieso meer dan 3 weken. Maw de basis training zit er bij veel mensen in.
Wat je nu zal gaan zien is verdere training, omgaan met bepaalde wapens zoals javelins, want dat vereist zoveel uur. |
nixxx | woensdag 6 april 2022 @ 11:18 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:16 schreef TheoddDutchGuy het volgende:[..] Dat zal je verbazen. Voor de oorlog had 900.000 mensen daar incl reservisten, een degelijke training van sowieso meer dan 3 weken. Maw de basis training zit er bij veel mensen in. Wat je nu zal gaan zien is verdere training, omgaan met bepaalde wapens zoals javelins, want dat vereist zoveel uur. Na de oorlog zou het me niet verbazen als ze een Isral model gaan doen. Iedereen dienstplicht. |
sp3c | woensdag 6 april 2022 @ 11:18 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:16 schreef TheoddDutchGuy het volgende:[..] Dat zal je verbazen. Voor de oorlog had 900.000 mensen daar incl reservisten, een degelijke training van sowieso meer dan 3 weken. Maw de basis training zit er bij veel mensen in. Wat je nu zal gaan zien is verdere training, omgaan met bepaalde wapens zoals javelins, want dat vereist zoveel uur. dit hele conflict blijft me verbazen
als je de kaart van nu 6 weken geleden aan elke analist ter wereld had laten zien dan hadden ze je allemaal uitgelachen 
en ik durf mezelf geen analist te noemen  |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 11:19 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:16 schreef TheoddDutchGuy het volgende:[..] Dat zal je verbazen. Voor de oorlog had 900.000 mensen daar incl reservisten, een degelijke training van sowieso meer dan 3 weken. Maw de basis training zit er bij veel mensen in. Wat je nu zal gaan zien is verdere training, omgaan met bepaalde wapens zoals javelins, want dat vereist zoveel uur. Het verschil in motivatie maakt veel goed. Niet alles, uiteraard, een ervaren tankbemanning of piloot vervang je niet met motivatie maar voor soldaten in de infanterie is dat een ander verhaal.
En ik kan mij ook voorstellen dat een systeembeheerder best wel affiniteit heeft met een ATGM systeem en in staat is om de kruisdraden op een doelwit te houden. |
sp3c | woensdag 6 april 2022 @ 11:21 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:19 schreef Tijger_m het volgende:[..] Het verschil in motivatie maakt veel goed. Niet alles, uiteraard, een ervaren tankbemanning of piloot vervang je niet met motivatie maar voor soldaten in de infanterie is dat een ander verhaal. En ik kan mij ook voorstellen dat een systeembeheerder best wel affiniteit heeft met een ATGM systeem en in staat is om de kruisdraden op een doelwit te houden. iedereen kan leren schieten, als ik mijn zusje (geen pics) een week stil kan laten zitten kan ze ook schieten, schien sneller als ze niet de hele tijd zit te babbelen
bewegen is moeilijker, dat moet je drillen, drillen, drillen en dat heeft gewoon tijd nodig |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 11:22 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:10 schreef Hugo862 het volgende:[..] Waarom niet. De Russen hebben de grote patreotische oorlog ook gewonnen ondanks dat er meer als 27 miljoen Russen stierven. Winnen heeft niks te maken met het verlies van mensenlevens maar alles met het behalen van de politieke doelstellingen. Als Oekraine haar vrijheiden territorium behoud ondanks dat er een paar miljoen dooien zijn hebben ze als nog gewonnen. Maar zoveel mensen zijn er niet meer.

En dat smalle gedeelte aan de onderkant, geboren rond eind 90/begin 2000, die gaan nu massaal OF weg, OF in de gehaktmolen.
WO2 was dat anders, was er nog geen anticonceptie. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 11:23 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:22 schreef ExTec het volgende:[..] Maar zoveel mensen zijn er niet meer. [ afbeelding ] En dat smalle gedeelte aan de onderkant, geboren rond eind 90/begin 2000, die gaan nu massaal OF weg, OF in de gehaktmolen. WO2 was dat anders, was er nog geen anticonceptie. WO2 was ook niet alleen Rusland maar de Sovjet Unie wat toch aanzienlijk groter was. |
-XOR- | woensdag 6 april 2022 @ 11:23 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:02 schreef DDDDDaaf het volgende:[..] Die term ook; " bourgeois elite". De retoriek is een kruising tussen die uit de Sovjetunie en het derde rijk en zelfs dan gaat er nog geen belletje rinkelen bij de gewone Rus. Wat voor geschiedenisonderricht krijgen die mensen in vredesnaam?  Die zijn ook wijsgemaakt dat de Sovjet-Unie een verloren paradijs is, kapotgemaakt door Amerikanen. Ze zijn alleen even vergeten dat er hekken en muren omheen stonden om de eigen burgers het vluchten te beletten en dat de economie volledig naar de klote was. |
sp3c | woensdag 6 april 2022 @ 11:24 |
quote: relatief gezien meer Oekrainers ook, dat vergeten de Russen nog wel eens |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 11:25 |
quote: Ja, en waar de kwaliteit van het russische leger achteruit giert, naarmate er meer ervaren troepen het leven laten, blijft die kwaliteit van Oekrane hoog, want die worden, desnoods in de VS zelf, getraind. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 11:25 |
quote: Tja, geschiedenis kan zo'n leuke grabbelton zijn als je allleen eruit pikt wat goed van pas komt  |
sp3c | woensdag 6 april 2022 @ 11:25 |
quote: zeker waar |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 11:28 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:14 schreef sp3c het volgende:[..] kwaliteit van de Oekrainse troepen gaat op een gegeven moment wel rap achteruit geen idee waar het kantelpunt ligt en hoe ver ze er nu vandaan zitten maar een volledig opgeleide beroepsmilitair (al dan niet met gevechtservaring) is ff wat anders dan iemand die 3 weken geleden nog systeembeheerder was in de lokale bibliotheek WO2 de VS vs Japan, maakte de VS er al een gewoonte van om op tijd mensen weg te halen, zodat die met hun ervaring nieuwe mensen konden opleiden.
Oekrane lijkt in alles de westerse krijgskunst te volgen, rusland duwt nog steeds mensen in de gehaktmolen. |
Ulx | woensdag 6 april 2022 @ 11:34 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:28 schreef ExTec het volgende:[..] WO2 de VS vs Japan, maakte de VS er al een gewoonte van om op tijd mensen weg te halen, zodat die met hun ervaring nieuwe mensen konden opleiden. Oekrane lijkt in alles de westerse krijgskunst te volgen, rusland duwt nog steeds mensen in de gehaktmolen. De VS was juist een slecht voorbeeld. Daar lieten ze divisies aan het front en stuurden ze onervaren FNG's als versterking. De meesten waren binnen een paar dagen uitgeschakeld. De Britten haalden gewoon de hele divisie terug en bouwden die achter de linies weer op. |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 11:37 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:34 schreef Ulx het volgende:[..] De VS was juist een slecht voorbeeld. Daar lieten ze divisies aan het front en stuurden ze onervaren FNG's als versterking. De meesten waren binnen een paar dagen uitgeschakeld. De Britten haalden gewoon de hele divisie terug en bouwden die achter de linies weer op. Ervaring doe je niet op door te trainen.
Maar goed ik weet dat in de pacific de VS dat deed, maar jij kent blijkbaar andere voorbeelden. |
byah | woensdag 6 april 2022 @ 11:39 |
Deze apeasementstrategie van deze eeuw lijkt gericht op tijd kopen om defensie van de EU op orde te brengen de komende 2 tot 5 jaar? Vraag me af of het zo lang te rekken valt |
polderturk | woensdag 6 april 2022 @ 11:42 |
Luister naar dit gesprek van een Russische soldaat met zijn vrouw.
Hij zegt dat er een tekort is aan mensen. Hij zegt ook dat 60% van de Abkhazen terugkeren naar Abkhazi. Er zijn veel vechters uit het verre oosten van Rusland die weinig training hebben gehad. Kannonnenvoer.
|
polderturk | woensdag 6 april 2022 @ 11:43 |
quote: Ze kregen ook wapens en technologie uit de VS. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 11:49 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:14 schreef sp3c het volgende:[..] kwaliteit van de Oekrainse troepen gaat op een gegeven moment wel rap achteruit geen idee waar het kantelpunt ligt en hoe ver ze er nu vandaan zitten maar een volledig opgeleide beroepsmilitair (al dan niet met gevechtservaring) is ff wat anders dan iemand die 3 weken geleden nog systeembeheerder was in de lokale bibliotheek Oekrane is wel al sinds 2014 in oorlog, dus de afgelopen zeven jaar zullen al vele honderdduizenden Oekraners serieuze militaire training gekregen hebben. |
Ulx | woensdag 6 april 2022 @ 11:51 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:37 schreef ExTec het volgende:[..] Ervaring doe je niet op door te trainen. Maar goed ik weet dat in de pacific de VS dat deed, maar jij kent blijkbaar andere voorbeelden. Jawel hoor, ervaring doe je niet op als de ervaren soldaten aan het front uit je buurt blijven omdat je FNG fouten maakt waardoor zij ook gevaar lopen. Dan moet je alles zelf leren en hopen dat je ondertussen niet doodgeschoten wordt. Dan is achter de linies beter, daar kunnen de ervaren lui het rustiger uitleggen en je de truuks leren. |
Qarrad | woensdag 6 april 2022 @ 11:52 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:12 schreef TheoddDutchGuy het volgende:[..] Dat van 1 miljoen is misleidend. Dat omvat alles, marine, luchtmacht etc elke technici etc. Rusland kan feitelijk qua landmacht troepen plus ondersteuning zoals vliegtuigen etc, “maar” zo’n 360.000 inzetten. Daarvan ligt nu al een geschatte 40.000 eruit. Oekrane zal, zeker als dit maanden voortsleept, zo’n 750.000 troepen hebben.. Getraind en wel. Daarbij kan Rusland niet zomaar troepen weghalen uit kalingrad of Bijv nabij Japan daar. Voor het geval dit wel escaleert en navo betrokken zou raken. Vergeet de regio tussen Azerbeidzjan en Armeni niet. Dezelfde Turkse drones zijn dat al enorm succesvol geweest en het conflict in Oekrane heeft laten zien dat het Russische leger daar niet heel geweldig tegenstand aan kan bieden, hetzelfde Russische leger dat daar nu een vredesmacht heeft rondlopen om te voorkomen dat Nagorno Karabach verder overlopen wordt door Azeri's.
Als het daar weer fout gaat kunnen we ook half Armeni hier verwachten. |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 12:00 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 11:51 schreef Ulx het volgende:[..] Jawel hoor, ervaring doe je niet op als de ervaren soldaten aan het front uit je buurt blijven omdat je FNG fouten maakt waardoor zij ook gevaar lopen . Dan moet je alles zelf leren en hopen dat je ondertussen niet doodgeschoten wordt. Dan is achter de linies beter, daar kunnen de ervaren lui het rustiger uitleggen en je de truuks leren. Wil je gelijk?
Prima: ook de VS douwt haar soldaten in de gehaktmolen.
 |
Candymannetje | woensdag 6 april 2022 @ 12:07 |
quote: Bijna elk land toch? Die Engelse prins is nog wel dapper, die ging naar Irak om zijn troepen te helpen. |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 12:10 |
quote: Nou, nee, want waar Ulx en ik het iig over eens zijn, is dat de kwaliteit van soldaten omhoog gaat als je ze traint.
Maar als je wil doen alsof dat helemaal geen factor is, dan heb je gelijk ja. |
crystal_meth | woensdag 6 april 2022 @ 12:12 |
Vladimir Zhirinovsky overleden aan Covid. https://t.me/vv_volodin/386 |
Momo | woensdag 6 april 2022 @ 12:14 |
quote: Leider Liberal Democratic Party lees ik. Oppositie van Putin? |
luxerobots | woensdag 6 april 2022 @ 12:15 |
quote: Fake-oppositie. Een man die vaak nog extremere dingen zei dan Poetin. |
crystal_meth | woensdag 6 april 2022 @ 12:15 |
quote: Zowat de meest extremistische politicus die Rusland had. . |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 12:17 |
quote: Alweer? Twee weken geleden was hij ook al doodgegaan  |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 12:18 |
quote: Ahem. Nee.
De naam had totaal niets te maken met het gedachtengoed van de partij. Niets liberaals en niets democratisch aan. |
Frutsel | woensdag 6 april 2022 @ 12:18 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:35 schreef RetepV het volgende:[..] Je hebt natuurlijk toch wel een beetje een plaat voor je hoofd als je gaat fietsen terwijl je dorpje midden in het front ligt. Of zou de Oekraense regering de burgers niet van te voren waarschuwen dat de Russen er aan komen? Edit: Als soldaat in vijandig gebied weet je van te voren niet of het om een onschuldige burger gaat of misschien om een verkenner die je probeert te spotten voor artillerievuur. De fietser lijkt wel heel voorzichtig die hoek om te gaan, hij stopt eerst en gaat dan langzaam verder. Dus die fietser had de tanks wel gezien. Vreemd dat de fietser dan toch besloot om door te gaan. Er is meer aan de hand. Of de fietser was suicidaal, of hij was met iets anders bezig dat mislukte omdat ze hem zagen. Misschien waren ze al dagen onder het juk van de Russen zonder problemen en mensen hebben ook eten nodig? Maar goed, ik snap dat inmiddels elke Oekrainse burger een terrorist of een spotter kan zijn en dan mag je ze schijnbaar allemaal kapotschieten - want oorlog en eigen schuld dikke bult!
Dus al die lijken liggen daar terecht en zijn geen oorlogsmisdaden want "spotters"... ook al zeggen we later dat ze er pas later zijn neergelegd of dat ze nog bewegen. Het is elke keer wel een ander smoesje. |
UitStraling | woensdag 6 april 2022 @ 12:20 |
Het geeft een beetje te denken dat er volgens de media al 16.500 Russische soldaten zijn gesneuveld maar nog geen enkele Oekraense soldaat. |
Frutsel | woensdag 6 april 2022 @ 12:21 |
quote: Nee toen was ie dood en later nog in leven en werd door artsen gevochten voor zijn leven.
Zou mooi nieuws zijn, mist de wereld niets an |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 12:21 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 12:20 schreef UitStraling het volgende:Het geeft een beetje te denken dat er volgens de media al 16.500 Russische soldaten zijn gesneuveld maar nog geen enkele Oekraense soldaat.
|
Zwoerd | woensdag 6 april 2022 @ 12:21 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 12:20 schreef UitStraling het volgende:Het geeft een beetje te denken dat er volgens de media al 16.500 Russische soldaten zijn gesneuveld maar nog geen enkele Oekraense soldaat. Hoe kom je bij die onzin? |
UitStraling | woensdag 6 april 2022 @ 12:24 |
quote: Ik lees dagelijks wel het aantal Russische slachtoffers, zelfs het precieze aantal helikopters, tanks en vliegtuigen en warempel bootjes, maar ik heb nog geen enkele keer het Oekraense getal ergens gelezen. |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 12:25 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 12:24 schreef UitStraling het volgende:[..] Ik lees dagelijks wel het aantal Russische slachtoffers, zelfs het precieze aantal helikopters, tanks en vliegtuigen en warempel bootjes, maar ik heb nog geen enkele keer het Oekraense getal ergens gelezen. Is google je vriend niet ofzo? |
Tocadisco | woensdag 6 april 2022 @ 12:26 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 12:24 schreef UitStraling het volgende:[..] Ik lees dagelijks wel het aantal Russische slachtoffers, zelfs het precieze aantal helikopters, tanks en vliegtuigen en warempel bootjes, maar ik heb nog geen enkele keer het Oekraense getal ergens gelezen. Stond gisteren gewoon in het nieuws dat er tussen de 15.000 en 30.000 Oekraense troepen gesneuveld waren, niet zo heel moeilijk te vinden: https://nos.nl/artikel/24(...)t-laatste-troefkaart |
polderturk | woensdag 6 april 2022 @ 12:27 |
Zhirinovski is dood. Burn in hell. |
polderturk | woensdag 6 april 2022 @ 12:29 |
quote: Dood of gewond. Als ik naar het verlies van visueel geconfirmeerd militair materieel kijk, dan zouden er 3,5 keer meer Russen gesneuveld moeten zijn dan Oekraners |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 12:30 |
quote: Dit was Zhirinovski op 27 december 2021:
Bepaald geen oppositie dus. |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 12:32 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 12:29 schreef polderturk het volgende:[..] Dood of gewond. Als ik naar het verlies van visueel geconfirmeerd militair materieel kijk, dan zouden er 3,5 keer meer Russen gesneuveld moeten zijn dan Oekraners Dat is inderdaad ook wat ik uit allerhande bronnen meekrijg. 15K of 30K is net zo veel of 2 keer zoveel als de russische verliezen. |
polderturk | woensdag 6 april 2022 @ 12:34 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 12:32 schreef ExTec het volgende:[..] Dat is inderdaad ook wat ik uit allerhande bronnen meekrijg. 15K of 30K is net zo veel of 2 keer zoveel als de russische verliezen. Verlies militair materieel: Rusland: 2500 Oekrane: 680 |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 12:35 |
quote: Maar die NOS link was ook mart "Kiev valt binnen 2 dagen" de kruif. |
DDDDDaaf | woensdag 6 april 2022 @ 12:36 |
quote: Die liep al in de jaren '90 ofzo te kwaken dat Rusland het westen moest nuken en totale wereldheerschappij moest nastreven. Good riddance! |
Ulx | woensdag 6 april 2022 @ 12:42 |
De eerste tanks uit de EU zijn aangekomen.
|
pvdplanet | woensdag 6 april 2022 @ 12:50 |
Beelden van de loopgraven op steenworp afstand van Chernobyl
|
Vallon | woensdag 6 april 2022 @ 12:50 |
quote: Dat is een ABC oorlog ook waar iedereen zal lijden. Derhalve moet het Westen daar nooit zelf mee willen beginnen noch (gaan) dreigen. Laat dat initiatief om maar aan de andere partij die wellicht zich zal afvragen of zij het schade en schande om de mensheid te gaan vernietigen, met zich mee willen torsen. We kunnen alleen maar benadrukken dat het gebruik tot niets leidt.
quote: Dramatisch is het niet, wel waarschuwend om het gevaar omtrent elk gebruik van ABC wapens niet mis te verstaan. Lijkt mij wel op zijn plaats om elke aspiratie en uiting te overwegen dat de mensheid die vernietiging zou moeten inzetten, in de kiem van een gedachte te smoren.
De enige functie van ABC wapens is elkaar daarin de zekerheid te bieden dat geen leider of land die dieprode lijn gaat willen oversteken. Ook iets met lessons learned. Oorlog met alleen knotsen en vuur(wapens) zelf is - zoals we elke dag kunnen waarnemen - al meer dan mensonterend genoeg. |
Vallon | woensdag 6 april 2022 @ 12:56 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 10:35 schreef RetepV het volgende:Je hebt natuurlijk toch wel een beetje een plaat voor je hoofd als je gaat fietsen terwijl je dorpje midden in het front ligt. Of zou de Oekraense regering de burgers niet van te voren waarschuwen dat de Russen er aan komen? .... Stop nu toch 's een keer met die misselijkmakende retoriek "ze had een rokje aan" dus de persoon is zelf schuldig aan gepleegde misdaden. Dat je het uit je toetsenbord kan krijgen, blijft mij verbazen. |
Aether | woensdag 6 april 2022 @ 12:57 |
Russians began to burn the dead in Mariupol in mobile crematoria - the City Council. The killers are covering their tracks. After the widespread news of the international genocide in Bucha, Russia's top leadership ordered the destruction of any evidence of its army's crimes in Mariupol.
https://redd.it/txj7wf |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 12:58 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 12:57 schreef Aether het volgende:Russians began to burn the dead in Mariupol in mobile crematoria - the City Council. The killers are covering their tracks. After the widespread news of the international genocide in Bucha, Russia's top leadership ordered the destruction of any evidence of its army's crimes in Mariupol. https://redd.it/txj7wf Toch opvallend dat het leger dat kwam om tegen de nazi's te vechten zoveel lijkt op het leger dat kwam om de nazi's te brengen. |
Perrin | woensdag 6 april 2022 @ 12:59 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 12:57 schreef Aether het volgende:Russians began to burn the dead in Mariupol in mobile crematoria - the City Council. The killers are covering their tracks. After the widespread news of the international genocide in Bucha, Russia's top leadership ordered the destruction of any evidence of its army's crimes in Mariupol. https://redd.it/txj7wf Dat wordt straks als de stof is opgetrokken een heel rekenwerk hoeveel doden de Russen op hun geweten hebben. |
Red_85 | woensdag 6 april 2022 @ 12:59 |
quote: Ja, echt super goed om daar de grond te verstoren.... |
Frutsel | woensdag 6 april 2022 @ 13:00 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 12:57 schreef Aether het volgende:Russians began to burn the dead in Mariupol in mobile crematoria - the City Council. The killers are covering their tracks. After the widespread news of the international genocide in Bucha, Russia's top leadership ordered the destruction of any evidence of its army's crimes in Mariupol. https://redd.it/txj7wf Nee joh, spotters waren het. |
Tocadisco | woensdag 6 april 2022 @ 13:00 |
quote: Nou ja, hier niet maar aan het Oostfront wel. Want dat waren immers maar Slavische untermenschen die sowieso wel geruimd moesten worden . Uiteindelijk heeft dat ook bijgedragen aan hun ondergang daar, want als er toch iets is dat vrijwel garandeert dat mensen tot het bittere einde doorvechten dan is het wel als de vijand een exterminatieoorlog tegen je aan het voeren is. Een fout die Poetin nu ironisch gezien (voor iemand die zo geobsedeerd is door de Tweede Wereldoorlog) nog eens dunnetjes overdoet. |
RetepV | woensdag 6 april 2022 @ 13:02 |
quote: Zwak argument. Ik hoor niets anders van Oekraners dat ze de Russen beesten vinden die onschuldige burgers afslachten. Waarom zou dan n Oekraner recht op een tank af fietsen en denken dat ze hem wel met rust zullen laten?
En sowieso, waarom gaat hij niet gewoon een blokje om als hij werkelijk zo nodig ergens moet zijn, terwijl zijn dorp aangevallen wordt door een tankbataljon?
Die tanks maken een onmeulige herrie. Je voelt het zelfs van binnen. Het kan niet anders dan dat hij het wist en er dus expres op af ging. Dus ik zie de volgende mogelijkheden:
* Hij was achterlijk en wilde die tanks van dichtbij gaan bekijken. * Hij wilde suicide-by-Russian plegen. * Hij was verkenner en deed dat niet al te slim. * Hij kan ook dronken zijn geweest en in zijn boze dronk naar die tanks gefietst om ze eens goed de waarheid te vertellen.
Ik verdedig niemand (maar dus ook niet die fietser...). Ik probeer in een poel van waarheden en onwaarheden de waarheid te vinden, of in ieder geval de onwaarheden te identificeren. Ik ben gewoon kritisch, en dat zouden meer mensen moeten zijn. |
Aether | woensdag 6 april 2022 @ 13:03 |
quote:
 |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 13:06 |
quote: Nee, acteurs!
Van de CIA! |
Aether | woensdag 6 april 2022 @ 13:06 |
|
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 13:07 |
quote: Said every wappie, ever, h?
Maak em ff af, en zeg dat je "onderzoek" hebt gedaan op "feesboek". |
xpompompomx | woensdag 6 april 2022 @ 13:09 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 13:02 schreef RetepV het volgende:[..] Zwak argument. Ik hoor niets anders van Oekraners dat ze de Russen beesten vinden die onschuldige burgers afslachten. Waarom zou dan n Oekraner recht op een tank af fietsen en denken dat ze hem wel met rust zullen laten? En sowieso, waarom gaat hij niet gewoon een blokje om als hij werkelijk zo nodig ergens moet zijn, terwijl zijn dorp aangevallen wordt door een tankbataljon? Die tanks maken een onmeulige herrie. Je voelt het zelfs van binnen. Het kan niet anders dan dat hij het wist en er dus expres op af ging. Dus ik zie de volgende mogelijkheden: * Hij was achterlijk en wilde die tanks van dichtbij gaan bekijken. * Hij wilde suicide-by-Russian plegen. * Hij was verkenner en deed dat niet al te slim. * Hij kan ook dronken zijn geweest en in zijn boze dronk naar die tanks gefietst om ze eens goed de waarheid te vertellen.Ik verdedig niemand (maar dus ook niet die fietser...). Ik probeer in een poel van waarheden en onwaarheden de waarheid te vinden, of in ieder geval de onwaarheden te identificeren. Ik ben gewoon kritisch, en dat zouden meer mensen moeten zijn. Ik kan nog wel tig redenen bedenken die niet meteen negatief zijn, beste vlad. |
xpompompomx | woensdag 6 april 2022 @ 13:10 |
quote: Hij bedoelt "kritisch" en niet kritisch. |
Vallon | woensdag 6 april 2022 @ 13:12 |
quote: Iets worden pas feiten als de ander ze als zodanig erkent. Waar voor de n burgers doden een misdaad is, is dat voor de ander een glorierijke heldendaad. Probleem hier is ook, ik generaliseer, dat China vooral op haar eigen koord aan het dansen is. Elke stellingname inzake Putin's oorlog in Oekrane, gaat binnenlands rechtstreeks verband houden met het gevoerde beleid. Dus zaak om het lontje niet te veel kruit te geven.
Wat wel verheugend is dat China, voor chinese begrippen, niet bij voorbaat het hoofd afwendt en informatie (ver/)wegdraait.
In de Chinese media is de oorlog in Oekrane onderdeel van het dagelijks nieuws zoals een verkeersongeluk of het economische nieuws of de 30 jarige samenwerking met Armeni. Wat wel weer interessant is dat CGTN een tracker heeft die aardig overzichtelijk weergeeft wat er in Oekrane gebeurd. Jammer is weer dat CGTN alleen maar registreert en verder geen stellingname propageert. Meer dan deze insteek, lijkt mij dan dan ook niet te verwachten.
[ Bericht 0% gewijzigd door Vallon op 06-04-2022 13:21:27 ] |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 13:13 |
quote: Al was die dronken, boei-end.
Op een fiets zittend is het behoorlijk lastig om zoiets als een AR of ATGM in je hand te hebben, laat staan te kunnen gebruiken, in alle waarschijnlijkheid was die persoon dus compleet ongewapend.
Brainfarts als dat "HET DAN HEUS EEN SPOTTER KAN ZIJN! " gaan gewoon helemaal nergens over. |
Vallon | woensdag 6 april 2022 @ 13:14 |
quote: Yep, die zijn dan ook net als Westerse media onsite en doen met wat ik zie verslag zoals het - voor hun begrippen - hoort. |
Aether | woensdag 6 april 2022 @ 13:14 |
Why Russia is losing this war? https://threadreaderapp.com/thread/1511528319656755205.html |
Aether | woensdag 6 april 2022 @ 13:15 |
|
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 13:17 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 13:13 schreef ExTec het volgende:[..] Al was die dronken, boei-end. Op een fiets zittend is het behoorlijk lastig om zoiets als een AR of ATGM in je hand te hebben, laat staan te kunnen gebruiken, in alle waarschijnlijkheid was die persoon dus compleet ongewapend. Brainfarts als dat "HET DAN HEUS EEN SPOTTER KAN ZIJN!  " gaan gewoon helemaal nergens over. Dubbele Picard facepalm als het geen bittere ernst was.
Ik heb trouwens begrepen van onze eckte onvermoeibare waarheidszoekers dat het in werkelijkheid Azov was die de mensen in Bucha vermoord heeft en Rusland de schuld geven, de bron is uiteraard een anoniem verhaal op Twitter dus 100% waar. Dat je het weet. |
capricia | woensdag 6 april 2022 @ 13:20 |
Mooi artikel in de Financial Times: Weaponisation of finance: how the west unleashed ‘shock and awe’ on Russia
quote: It was the third day of the war in Ukraine, and on the 13th floor of the European Commission’s headquarters Ursula von der Leyen had hit an obstacle.
The commission president had spent the entire Saturday working the phones in her office in Brussels, seeking consensus among western governments for the most far-reaching and punishing set of financial and economic sanctions ever levelled at an adversary.
A deal was close but, in Washington, Treasury secretary Janet Yellen was still reviewing the details of the most dramatic and market-sensitive measure — sanctioning the Russian central bank itself. The US had been the driving force behind the sanctions push. But as Yellen pored over the fine print, the Europeans, worried that the Russians might get wind of the plans, were anxious to push the plans over the finishing line as quickly as possible.
Von der Leyen called Mario Draghi, Italian prime minister, and asked him to thrash the details out directly with Yellen. “We were all waiting around, asking, ‘What’s taking so long?’” recalls an EU official. “Then the answer came: Draghi has to work his magic on Yellen.” By the evening, agreement had been reached .......
En verder. Echt de moeite waard om even te lezen.
https://www.ft.com/content/5b397d6b-bde4-4a8c-b9a4-080485d6c64a |
archito | woensdag 6 april 2022 @ 13:21 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 13:02 schreef RetepV het volgende:[..] Zwak argument. Ik hoor niets anders van Oekraners dat ze de Russen beesten vinden die onschuldige burgers afslachten. Waarom zou dan n Oekraner recht op een tank af fietsen en denken dat ze hem wel met rust zullen laten? En sowieso, waarom gaat hij niet gewoon een blokje om als hij werkelijk zo nodig ergens moet zijn, terwijl zijn dorp aangevallen wordt door een tankbataljon? Die tanks maken een onmeulige herrie. Je voelt het zelfs van binnen. Het kan niet anders dan dat hij het wist en er dus expres op af ging. Dus ik zie de volgende mogelijkheden: * Hij was achterlijk en wilde die tanks van dichtbij gaan bekijken. * Hij wilde suicide-by-Russian plegen. * Hij was verkenner en deed dat niet al te slim. * Hij kan ook dronken zijn geweest en in zijn boze dronk naar die tanks gefietst om ze eens goed de waarheid te vertellen. Ik verdedig niemand (maar dus ook niet die fietser...). Ik probeer in een poel van waarheden en onwaarheden de waarheid te vinden, of in ieder geval de onwaarheden te identificeren. Ik ben gewoon kritisch, en dat zouden meer mensen moeten zijn. Zou je voor de andere 300 vermoorde burgers ook even een lijstje met mogelijke redenen kunnen geven? Graag per individu. |
Vallon | woensdag 6 april 2022 @ 13:29 |
quote: Mooi, lang, stuk idd dat weergeeft dat er economisch een oorlog woedt met best heftige (financile) wapens.
 De handel wordt voor het overgrote deel gedomineerd door de dollar en euro als goede tweede waarbij santies steeds meer een middel zijn om een ontsporende "dwarsligger" tot inzicht te brengen. |
Lospedrosa | woensdag 6 april 2022 @ 13:30 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 12:50 schreef Vallon het volgende:[..] Dat is een ABC oorlog ook waar iedereen zal lijden. Derhalve moet het Westen daar nooit zelf mee willen beginnen noch (gaan) dreigen. Laat dat initiatief om maar aan de andere partij die wellicht zich zal afvragen of zij het schade en schande om de mensheid te gaan vernietigen, met zich mee willen torsen. We kunnen alleen maar benadrukken dat het gebruik tot niets leidt. [..] Dramatisch is het niet, wel waarschuwend om het gevaar omtrent elk gebruik van ABC wapens niet mis te verstaan. Lijkt mij wel op zijn plaats om elke aspiratie en uiting te overwegen dat de mensheid die vernietiging zou moeten inzetten, in de kiem van een gedachte te smoren. De enige functie van ABC wapens is elkaar daarin de zekerheid te bieden dat geen leider of land die dieprode lijn gaat willen oversteken. Ook iets met lessons learned. Oorlog met alleen knotsen en vuur(wapens) zelf is - zoals we elke dag kunnen waarnemen - al meer dan mensonterend genoeg. Snap je humor wel? Dit ging over avonturenpark Hellendoorn. |
Perrin | woensdag 6 april 2022 @ 13:37 |
|
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 13:37 |
quote: En Duitsland?  |
Vallon | woensdag 6 april 2022 @ 13:37 |
quote: Nee die snap ik niet en mijn analogie was om aan te geven dat het gebruik van ABC wapens het huidige geweld zal doen verbleken tot een schaafwondje. |
Cheeseburgert | woensdag 6 april 2022 @ 13:38 |
quote: Met Putler zijn eigen argumenten zou Duitsland nu sowiezo Kaliningrad Koningsbergen binnen moeten rollen met tanks ja  |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 13:39 |
quote: Ah, maar Duitsland is vandaag in 11 deelstaten tegelijk neo-nazi's aan het arresteren, let maar op, Konigsberg is next 
Of Oekraine, natuurlijk, je weet het nooit met die nazi's, die zijn overal. |
AToontje87 | woensdag 6 april 2022 @ 13:40 |
quote: Bedankt voor het plaatsen van een random tweet van een random persoon die een random taxichauffeur uit Rome quote.
Echt een top bijdrage! |
Hathor | woensdag 6 april 2022 @ 13:40 |
quote: Das best bijzonder, die zijn normaal gesproken nogal innig met elkaar. |
over_hedge | woensdag 6 april 2022 @ 13:43 |
quote: Met die logica kunnen we nog wel ff doorgaan. De fransen, de duitsers, de russen, de turken, egypte, mongoli, engeland, nederland, spanje etc etc etc
Gaat nog druk worden met oorlogen  |
HiZ | woensdag 6 april 2022 @ 13:45 |
Ik ben het wel eens met Navalny als hij zegt dat het verspreiden van Russische oorlogspropaganda strafbaar zou moeten worden gesteld. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 13:45 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 13:43 schreef over_hedge het volgende:[..] Met die logica kunnen we nog wel ff doorgaan. De fransen, de duitsers, de russen, de turken, egypte, mongoli, engeland, nederland, spanje etc etc etc Gaat nog druk worden met oorlogen  Ja, dat wordt nog wat  |
nixxx | woensdag 6 april 2022 @ 13:45 |
quote: Eerst groene mannetjes.. en paspoorten voor wie ze wil, gevolgd door wapens voor wie een paspoort heeft. |
Perrin | woensdag 6 april 2022 @ 13:46 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 13:40 schreef AToontje87 het volgende:[..] Bedankt voor het plaatsen van een random tweet van een random persoon die een random taxichauffeur uit Rome quote. Echt een top bijdrage! Ik vond hem grappig. |
HiZ | woensdag 6 april 2022 @ 13:46 |
quote: Volgens mij was Oost-Pruisen nog wel wat groter. |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 13:47 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 13:37 schreef Vallon het volgende:[..] Nee die snap ik niet en mijn analogie was om aan te geven dat het gebruik van ABC wapens het huidige geweld zal doen verbleken tot een schaafwondje. Ik zou ophouden met alles door het prisma van De Bom te bekijken.
MAD is voor vergelding, niet als aanval.
Want uiteindelijk zijn het mensen met familie's de op De Knop moeten drukken.
En niemand wil het einde van de mensheid inluiden. |
Alpha0 | woensdag 6 april 2022 @ 13:49 |
Na de oorlog mag je er toch wel vanuit gaan dat Oekrane kernwapens gaat ontwikkelen. Hoe zal Rusland hierop reageren? |
Hathor | woensdag 6 april 2022 @ 13:50 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 13:49 schreef Alpha0 het volgende:Na de oorlog mag je er toch wel vanuit gaan dat Oekrane kernwapens gaat ontwikkelen. Hoe zal Rusland hierop reageren? Dat gaan ze nooit toestaan. |
Cheeseburgert | woensdag 6 april 2022 @ 13:51 |
quote: Gaan ze dan binnenvallen met een speciale operatie om het land te verkrachten denazificeren?  |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 13:51 |
quote: Denk niet dat ze keus hebben.
Tenzij ze nog meer museum tanks hebben, ergens.
Anderzijds is het ook niet nodig. |
Discombobulate | woensdag 6 april 2022 @ 13:56 |
quote: Ik heb wel een beetje zo'n resentful gevoel bij Poetin dat als hij moet gaan hij de gehele wereld met zich meetrekt. |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 13:58 |
quote: Dan moet je snel onder je bed gaan liggen.
Of misschien je laatste centen uitgeven aan een Scarface dienblad vol coke en er nog wat van maken. |
Papierversnipperaar | woensdag 6 april 2022 @ 13:58 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 13:49 schreef Alpha0 het volgende:Na de oorlog mag je er toch wel vanuit gaan dat Oekrane kernwapens gaat ontwikkelen. Hoe zal Rusland hierop reageren? Na de oorlog heeft Rusland geen leger en geen vrienden meer. |
over_hedge | woensdag 6 april 2022 @ 13:59 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 13:49 schreef Alpha0 het volgende:Na de oorlog mag je er toch wel vanuit gaan dat Oekrane kernwapens gaat ontwikkelen. Hoe zal Rusland hierop reageren? Met welke economie willen ze dat gaan doen? |
crystal_meth | woensdag 6 april 2022 @ 14:01 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 13:49 schreef Alpha0 het volgende:Na de oorlog mag je er toch wel vanuit gaan dat Oekrane kernwapens gaat ontwikkelen. Hoe zal Rusland hierop reageren? Dat zou hen in de groep van Iran en Noord Korea plaatsen. Ik betwijfel dat Oekraine zin heeft in zware economische sancties.. |
Tocadisco | woensdag 6 april 2022 @ 14:01 |
quote: Als Noord-Korea het kan moet het Oekrane ook wel lukken. |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 14:02 |
quote: Diegene die ze krijgen omdat wij ze al het geld toestoppen wat we van de RUS centrale bank hebben gejat  |
RetepV | woensdag 6 april 2022 @ 14:05 |
quote: Heb je het filmpje eigenlijk wel goed bekeken? |
RetepV | woensdag 6 april 2022 @ 14:07 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 13:13 schreef ExTec het volgende:[..] Al was die dronken, boei-end. Op een fiets zittend is het behoorlijk lastig om zoiets als een AR of ATGM in je hand te hebben, laat staan te kunnen gebruiken, in alle waarschijnlijkheid was die persoon dus compleet ongewapend. Brainfarts als dat "HET DAN HEUS EEN SPOTTER KAN ZIJN!  " gaan gewoon helemaal nergens over. Ok, laten we de discussie anders voeren.
Leg jij dan eens uit wat jij dan denkt dat er door het hoofd van die fietser heen ging (en vergeet de stomme grap die je hier kan maken). |
Vallon | woensdag 6 april 2022 @ 14:08 |
errr.theeeeegen is gas aan het terugnemen dat Bucha totale fake zou zijn....
quote: bron: errr.thee.dot.com 5 Apr, 2022 18:45 Evgeny Norin (red: historicus): Bucha needs to be properly investigated, not used for propaganda
The rebellion in the Donbass and the military assault now resulting from it can be called one of the bloodiest armed conflicts in the post-Soviet space. The widespread destruction of Mariupol during Moscow's offensive, a group of Russian POWs shot by Ukrainians, and a missile attack on residential areas of Donetsk by Kiev's forces are just some of the atrocities this war has seen so far. ... ... Bucha is another one on this list. In the period between February 25 and the middle of March, when Russian troops controlled this small town, it saw fierce fighting.
However, some observations can be made right away. • both armies mainly use old tube and rocket artillery systems ... they can easily kill someone even if they are far away from the actual target. • armored vehicles were maneuvering along the streets of Bucha all the time, which unfortunately can lead to casualties among civilians • bodies found on the road had their hands tied with a piece of white cloth. ... ... it is common practice to tie a corpse’s hands together for transportation .... • there are always gangs of looters operating in any war .... • ... bodies were found in Bucha, were most likely killed at various times and as a result of various occurrences .... .... This article is not intended to accuse or exonerate anyone, but the author would like to remind the reader that it always takes an unbiased investigation, and preferably an international one, to draw a line under a serious matter like this. Such tragedies can’t be prevented when two armies are fighting in an urbanized, densely populated area, with lots of civilians present. NB: de punten en gelijste snippets zijn 1:1 as-is door mij neergezet.
Helaas ontbreekt het bij de schrijver van het artikel de andere nuance dat Rusland oorlogsmisdaden pleegt en al helemaal voorbij gaat dat Rusland als verantwoordelijke agressor, daar niets te zoeken had en heeft.
Een goed lezer ziet & leest ook de datum aanwezigheid van Russen eerder tot 31mar22 nu - middle of March - naar voren wordt getrokken. Ws om de satellietbeelden te kunnen ontkrachten dat alles dus pas na 15mar22 zou hebben plaatsgevonden. Benieuwd ook of Lavrow als aartsontkenner nu gaat melden dat e.e.a. al op 17 maart in scne zou zijn gezet.
Waarom ik dit noem, voor mij geen discussie, is dat het denkbaar is dat leiders en vertegenwoordigers die zaken willen gaan ontkennen of klein maken, de inhoud van o.a. voornoemde ontkrachting zullen gaan (laten) roeptoeteren Kremlin lovers die hierbij dan alvast bekend is. |
capricia | woensdag 6 april 2022 @ 14:09 |
De volgende smerigheden zijn al in de maak. Ik kan het me gewoon niet voorstellen. Maar weet wel beter.
|
TheoddDutchGuy | woensdag 6 april 2022 @ 14:11 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 12:20 schreef UitStraling het volgende:Het geeft een beetje te denken dat er volgens de media al 16.500 Russische soldaten zijn gesneuveld maar nog geen enkele Oekraense soldaat. Daar word gewoon verslag van gemaakt, het is iets minder, een cijfer richting de 11.000. Maar verdedigen is meestal makkelijker dan aanval, zeker op eigen grond. |
Poem_ | woensdag 6 april 2022 @ 14:11 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 13:02 schreef RetepV het volgende:[..] Zwak argument. Ik hoor niets anders van Oekraners dat ze de Russen beesten vinden die onschuldige burgers afslachten. Waarom zou dan n Oekraner recht op een tank af fietsen en denken dat ze hem wel met rust zullen laten? Omdat dat ook geregeld wel gebeurt.
En wat ik altijd heb geleerd is dat mensen die iets positiefs over zichzelf zeggen en dat geregeld herhalen altijd wantrouwd moeten worden.  |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 14:11 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:07 schreef RetepV het volgende:[..] Ok, laten we de discussie anders voeren. Leg jij dan eens uit wat jij dan denkt dat er door het hoofd van die fietser heen ging (en vergeet de stomme grap die je hier kan maken). Vind ik niet relevant.
Het untermensch die zeer heldhaftig in zo'n jaren 50 sovjet tank een fietser afknalt is het probleem, niet die fietser.
Excuses "bedenken" voor dit soort lage daden is blijkbaar jouw hobby, niet de mijne. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 14:17 |
Nou ja, wie weet, mischien was het een Oekrainse fietsbom?
Maar waren al die mensen in Bucha fout of fietsbommen of denk jij dat er mischien iets niet helemaal goed gaat bij de Russische troepen aldaar, @RetepV ?
[ Bericht 0% gewijzigd door #ANONIEM op 06-04-2022 14:17:32 ] |
Vallon | woensdag 6 april 2022 @ 14:22 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 13:49 schreef Alpha0 het volgende:Na de oorlog mag je er toch wel vanuit gaan dat Oekrane kernwapens gaat ontwikkelen. Hoe zal Rusland hierop reageren? Ik ga er vanuit dat ze na tot rust te zijn gekomen, relatief snel volledig deel gaan uitmaken van de EU met bijbehorend schild. Los daarvan schat ik in dat een beetje wetenschapper en hun vaardigheid wel in staat zijn om met de beschikbare middelen van/uit hun kernreactoren een (soort van) kernwapen te kunnen maken. De vraag is dan hoe zinvol dat is omdat het land daarmee ook voor/door anderen aanleiding kan zijn om (proxy) agressie uit te lokken ?
Ik vergelijk het met het thuis hebben van een vuurwapen als afschrikking. Voor sommigen stoer, voor mij schijnveiligheid en vooral een last om (daar & altijd) verantwoording voor te hebben. Een wapen dat (alleen) wordt opgeborgen en dus niet kan/mag/zal worden gebruikt, is niets waard. Alleen maar een hoop - zinloos - werk om werking te controleren of te onderhouden. |
Jor_Dii | woensdag 6 april 2022 @ 14:25 |
quote: Het woordje genocide begint wel steeds nadrukkelijker te klinken. |
Tocadisco | woensdag 6 april 2022 @ 14:25 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:22 schreef Vallon het volgende:[..] Ik ga er vanuit dat ze na tot rust te zijn gekomen, relatief snel volledig deel gaan uitmaken van de EU met bijbehorend schild. Los daarvan schat ik in dat een beetje wetenschapper en hun vaardigheid wel in staat zijn om met de beschikbare middelen van/uit hun kernreactoren wel een (soort van) kernwapen te maken. De vraag is dan hoe zinvol dat is omdat het land daarmee ook voor/door anderen aanleiding kan zijn om (proxy) agressie uit te lokken ? Ik vergelijk het met het thuis hebben van een vuurwapen als afschrikking. Voor sommigen stoer, voor mij schijnveiligheid en vooral een last om (daar & altijd) verantwoording voor te hebben. Een wapen dat (alleen) wordt opgeborgen en dus niet kan/mag/zal worden gebruikt, is niets waard. Alleen maar een hoop - zinloos - werk om werking te controleren of te onderhouden. Met EU lidmaatschap val je de facto onder het nucleaire schild van de Fransen, dan valt ook vrij snel het nut weg om ze zelf te ontwikkelen. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 14:26 |
quote: Dat lijkt mij wat overdreven maar dat er oorlogsmisdaden gepleegd worden staat buiten kijf. |
Jor_Dii | woensdag 6 april 2022 @ 14:27 |
quote: Waar ligt de grens? Er worden stelselmatig mensen vermoord.. |
SamCooke | woensdag 6 april 2022 @ 14:27 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:07 schreef RetepV het volgende:[..] Ok, laten we de discussie anders voeren. Leg jij dan eens uit wat jij dan denkt dat er door het hoofd van die fietser heen ging (en vergeet de stomme grap die je hier kan maken). Misschien heeft ie wel geprobeerd ergens nog eten te krijgen. Dat ligt veel meer voor de hand dan jouw suggestie dat ie een idioot is. |
miss_sly | woensdag 6 april 2022 @ 14:28 |
quote: Genocide
Genocide is een ander woord voor volkenmoord, de misdaad van stelselmatige en opzettelijke uitroeiing van een etnische groep, of van een deel daarvan.
Het hoeft niet per se over miljoenen mensen te gaan om wel genocide te kunnen zijn, denk ik. Het gaat meer om de intentie. |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 14:28 |
quote: Er zijn/circuleren meerdere definities. Complete dorpen uitmoorden, louter omdat er andere burgers rondlopen dan de jouwe valt binnen (enkele van die) definities. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 14:28 |
quote: De naam zegt het al, volkorenmoord. Dat geeft aan dat er tenminste de intentie om een heel volk te vermoorden en dat lijkt niet plaats te vinden. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 14:29 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:28 schreef ExTec het volgende:[..] Er zijn/circuleren meerdere definities. Complete dorpen uitmoorden, louter omdat er andere burgers rondlopen dan de jouwe valt binnen (enkele van die) definities. Dat is dan wel een hele ruime en, naar mijn mening, onterechte uitleg ervan. Voegt ook weinig toe, denk ik. |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 14:29 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:28 schreef Tijger_m het volgende:[..] De naam zegt het al, volkorenmoord. Dat geeft aan dat er tenminste de intentie om een heel volk te vermoorden en dat lijkt niet plaats te vinden. lol.
Dus alleen genocide als ze ze ook echt allemaal afmaken?
Ik weet het niet.....  |
SamCooke | woensdag 6 april 2022 @ 14:30 |
quote: Medvedev heeft in ieder geval al openlijk genocide gesuggereerd. |
Simmertje | woensdag 6 april 2022 @ 14:31 |
Wel schattig dat mensen dachten dat dit om de uitbreiding van de NAVO ging. |
SamCooke | woensdag 6 april 2022 @ 14:31 |
quote: Allemaal schuld van de VS. |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 14:32 |
quote: Don't poke the bear. |
Tocadisco | woensdag 6 april 2022 @ 14:33 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:28 schreef Tijger_m het volgende:[..] De naam zegt het al, volkorenmoord. Dat geeft aan dat er tenminste de intentie om een heel volk te vermoorden en dat lijkt niet plaats te vinden. Het gaat om de intentie om het volk te vernietigen, niet de leden in het volk. Of je dat nou doet door ze allemaal uit te moorden of ze gedwongen opnieuw 'op te voeden' (denk bijv. aan wat met Oeigoeren in China gebeurd of vroeger met Indiaanse kostscholen in Canada en de VS) maakt niet uit als de intentie is om hen als losstaande groep te doen verdwijnen. |
Jor_Dii | woensdag 6 april 2022 @ 14:34 |
quote: Het blijft - wat mij betreft - iig een weerzinwekkende gedachte dat dit binnen ons 'vredige' Europa gaande is momenteel. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 14:34 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:33 schreef Tocadisco het volgende:[..] Het gaat om de intentie om het volk te vernietigen, niet de leden in het volk. Of je dat nou doet door ze allemaal uit te moorden of ze gedwongen opnieuw 'op te voeden' (denk aan wat met Oeigoeren in China gebeurd of met Indiaanse kostscholen in Canada en de VS) maakt niet uit als de intentie is om hen als losstaande groep te doen verdwijnen. Ja, maar dat vind naar mijn mening niet plaats momenteel in Oekraine. Ernstige misdaden tegen de menselijkheid wel. |
Vallon | woensdag 6 april 2022 @ 14:35 |
quote: Niet om een lans te breken, maar verbranden van doden (of spullen) is op zichzelf niet veel mis mee. Vraag is of die mobiele crematoria vooropgezet met dat doel worden ingezet om oorlogsmisdaden te verhullen ? Cynisch: niet iedereen wil begraven worden.
Itt tot andere oorlogen waar aanklagers moesten afgaan op ooggetuigenverslagen, zijn er nu meer mogelijkheden om misdaden te constateren. Met de huidige (observatie) technologie zoals ieders telefoon, sws drones en imo ook satellieten, ontstaan er moeilijk te ontkennen (video)beelden & communicatie.
Op het moment dat iemand dan hordes (groepen van) burgers aan de opende band in de brandkoker geschoven ziet worden, is "genocide" op zijn minst aannemelijk. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 14:35 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:34 schreef Jor_Dii het volgende:[..] Het blijft - wat mij betreft - iig een weerzinwekkende gedachte dat dit binnen ons 'vredige' Europa gaande is momenteel. Dat ontkent ook niemand behalve wat useful idiots. |
DDDDDaaf | woensdag 6 april 2022 @ 14:36 |
quote: Medvedev heeft Rusland's wens om geheel Europa te bezetten kenbaar gemaakt, de intentie om genocide te plegen op het Oekranse volk is zondag door Russische staatsmedia bekend gemaakt. |
nixxx | woensdag 6 april 2022 @ 14:36 |
quote: Wel dezelfde foto die bij dat bericht in het begin van de oorlog stond dat de Russen die crematoria meenamen om hun eigen verliezen te verduisteren.
Lijkt me dat deze op benzine of diesel werken? Waar ze schijnbaar toch al wel wat aanvoer problemen mee hebben. |
Jor_Dii | woensdag 6 april 2022 @ 14:37 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:36 schreef DDDDDaaf het volgende:[..] Medvedev heeft Rusland's wens om geheel Europa te bezetten kenbaar gemaakt, de intentie om genocide te plegen op het Oekranse volk is zondag door Russische staatsmedia bekend gemaakt. Heb je een bron die ik kan lezen / zien? |
miss_sly | woensdag 6 april 2022 @ 14:39 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:33 schreef Tocadisco het volgende:[..] Het gaat om de intentie om het volk te vernietigen, niet de leden in het volk. Of je dat nou doet door ze allemaal uit te moorden of ze gedwongen opnieuw 'op te voeden' (denk bijv. aan wat met Oeigoeren in China gebeurd of vroeger met Indiaanse kostscholen in Canada en de VS) maakt niet uit als de intentie is om hen als losstaande groep te doen verdwijnen. Deels gebeurt dat nu natuurlijk ook met Ukraeners die naar Rusland zijn gedeporteerd, gestript van al wat hun eigen is en doorgestuurd naar een verder oostelijk gelegen dorp om tewerkgesteld te worden. |
Tocadisco | woensdag 6 april 2022 @ 14:42 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:34 schreef Tijger_m het volgende:[..] Ja, maar dat vind naar mijn mening niet plaats momenteel in Oekraine. Ernstige misdaden tegen de menselijkheid wel. Mwah, het begint er toch wel heel erg op te lijken dat het wel de initile doelstelling van de Russen was om de Oekraners als losstaand volk te doen verdwijnen. Alle retoriek wijst er al op en de daden van het Russische leger (politieke leiders, prominenten en tegenstanders vermoorden) belooft ook niet heel veel goeds. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 14:42 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:36 schreef nixxx het volgende:[..] Wel dezelfde foto die bij dat bericht in het begin van de oorlog stond dat de Russen die crematoria meenamen om hun eigen verliezen te verduisteren. Lijkt me dat deze op benzine of diesel werken? Waar ze schijnbaar toch al wel wat aanvoer problemen mee hebben. Gas hebben ze genoeg (te vroeg voor deze grap mischien?) |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 14:44 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:42 schreef Tocadisco het volgende:[..] Mwah, het begint er toch wel heel erg op te lijken dat het wel de initile doelstelling van de Russen was om de Oekraners als losstaand volk te doen verdwijnen. Alle retoriek wijst er al op en de daden van het Russische leger (politieke leiders, prominenten en tegenstanders vermoorden) belooft ook niet heel veel goeds. Niet om het een of ander maar dat is toch complete waanzin? Je hebt hier te maken met een land wat in hoog tempo krimpt qua bevolking wat dan probeert een buurland in te nemen om het vervolgens te ontvolken? Never mind dat Oekrainers en Russen verdomd weinig van elkaar verschillen. |
RetepV | woensdag 6 april 2022 @ 14:45 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:27 schreef SamCooke het volgende:[..] Misschien heeft ie wel geprobeerd ergens nog eten te krijgen. Dat ligt veel meer voor de hand dan jouw suggestie dat ie een idioot is. Ligt niet voor de hand voor mij, hoor. Er zijn honderd andere straten daar en hij had makkelijk een blokje om kunnen fietsen. En we hadden door zijn aarzeling al vastgesteld dat hij wist dat die tanks daar waren en dus niet verrast was.
Overigens vind ik het walgelijk dat ik drie suggesties doe, en jij er maar eentje noemt en mij dan op die ene afrekent. |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 14:45 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:34 schreef Tijger_m het volgende:[..] Ja, maar dat vind naar mijn mening niet plaats momenteel in Oekraine. Ernstige misdaden tegen de menselijkheid wel. Gedachte: was de genocide op de joden in WO2 ook geen genocide omdat ze alleen vermoord werden op die plekken waar duitsland het voor het zeggen had?  |
nixxx | woensdag 6 april 2022 @ 14:45 |
quote: Is wat lastig misschien om met flinke LPG tankwagens rond te gaan rijden.. op een normale huis tuin en keuken gas aansluiting werkt dat ding niet. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 14:47 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:45 schreef ExTec het volgende:[..] Gedachte: was de genocide op de joden in WO2 ook geen genocide omdat ze alleen vermoord werden op die plekken waar duitsland het voor het zeggen had?  Nee en sorry, dat weet je donders goed, Joden werden als bevolkingsgroep uitgemoord. Oekrainers worden dat niet. Of Rusland dat van plan is of niet weet ik niet maar de huidige realiteit heeft geen raakvlakken met de Holocaust.
Maakt ook verder geen ene fuck uit, wat er gebeurt is in Bucha is gewoon een misdaad tegen de menselijkheid.
[ Bericht 1% gewijzigd door #ANONIEM op 06-04-2022 14:48:24 ] |
theunderdog | woensdag 6 april 2022 @ 14:47 |
quote: Maar is er bewijs dat ze opzettelijk worden vermoord vanwege hun etnische afkomst? |
theunderdog | woensdag 6 april 2022 @ 14:48 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:28 schreef miss_sly het volgende:[..] GenocideGenocide is een ander woord voor volkenmoord, de misdaad van stelselmatige en opzettelijke uitroeiing van een etnische groep, of van een deel daarvan.Het hoeft niet per se over miljoenen mensen te gaan om wel genocide te kunnen zijn, denk ik. Het gaat meer om de intentie. En hiervoor is toch nog geen bewijs? |
Hatseflats22 | woensdag 6 april 2022 @ 14:51 |
Ik denk wel dat er genocide echt om de hoek ligt, dan wel gaande is.
Niet alleen vanwege de doden, maar juist ook het taalgebruik;
[ Bericht 22% gewijzigd door Hatseflats22 op 06-04-2022 14:53:29 (Foutje) ] |
Tocadisco | woensdag 6 april 2022 @ 14:51 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:44 schreef Tijger_m het volgende:[..] Niet om het een of ander maar dat is toch complete waanzin? Je hebt hier te maken met een land wat in hoog tempo krimpt qua bevolking wat dan probeert een buurland in te nemen om het vervolgens te ontvolken? Never mind dat Oekrainers en Russen verdomd weinig van elkaar verschillen. Niet ontvolken maar eerder gedwongen Russificeren. Beetje in dezelfde categorie als de Ustaa (Kroatische fascistische partij) die het land probeerde te ontdoen van de Servirs door ze (in ieder geval deels) gedwongen te bekeren tot Katholieken en zo Kroaten te laten worden, ook dat is gewoon genocide. |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 14:53 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:47 schreef Tijger_m het volgende:[..] Nee en sorry, dat weet je donders goed, Joden werden als bevolkingsgroep uitgemoord. Oekrainers worden dat niet. Of Rusland dat van plan is of niet weet ik niet maar de huidige realiteit heeft geen raakvlakken met de Holocaust. Maakt ook verder geen ene fuck uit, wat er gebeurt is in Bucha is gewoon een misdaad tegen de menselijkheid. Het gaat mij niet om de holocaust devalueren/ bagatelliseren.. 
Gevoelsmatig ben ik het wel met je eens. Maar afhankelijk van hoe je het e.e.a. interpreteert, kan het het zeker zijn, denk ik. |
TARAraboemdijee | woensdag 6 april 2022 @ 14:55 |
quote: Ik denk dat hij verwijst naar dit artikel: https://uacrisis.org/en/j(...)rainians-as-a-nation |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 14:59 |
quote: Volk en etniciteit vallen niet per definitie samen. |
Hathor | woensdag 6 april 2022 @ 15:04 |
quote: Nee, maar dan zouden ze wel eens zelf preventief met nukes kunnen gaan smijten, ik sta tegenwoordig nergens meer van te kijken. |
Frutsel | woensdag 6 april 2022 @ 15:09 |
|
miss_sly | woensdag 6 april 2022 @ 15:13 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:47 schreef Tijger_m het volgende:[..] Nee en sorry, dat weet je donders goed, Joden werden als bevolkingsgroep uitgemoord. Oekrainers worden dat niet. Of Rusland dat van plan is of niet weet ik niet maar de huidige realiteit heeft geen raakvlakken met de Holocaust. Maakt ook verder geen ene fuck uit, wat er gebeurt is in Bucha is gewoon een misdaad tegen de menselijkheid.
quote: Ik vond in dat kader dit artikel wel goed, waarom het wel genocide zou kunnen zijn:
https://thecritic.co.uk/is-putins-war-turning-genocidal/ |
DDDDDaaf | woensdag 6 april 2022 @ 15:18 |
quote: Het (weerzinwekkende) artikel waarin - onder het mom van "denazificering" - afgelopen zondag de plannen voor genocide op de Oekranse bevolking uit de doeken gedaan werden: https://ria.ru/20220403/ukraina-1781469605.html
En de door Medvedev uitgesproken natte droom van de Russen, het derde rijk 2.0: https://www.dailymail.co.(...)divostok-Lisbon.html |
capricia | woensdag 6 april 2022 @ 15:23 |
Het moet nog bewezen worden. Maar er zijn wel aanwijzingen dat het etnoculturele zuiveringen betreft. De grens met genocide wordt overschreden wanneer het verdrijven van een etnoculturele groep een massamoord wordt.
Maar goed. Ik ben geen expert hierin. Daar moeten rechters maar uitspraak over doen. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 15:25 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 15:23 schreef capricia het volgende:Het moet nog bewezen worden. Maar er zijn wel aanwijzingen dat het etnoculturele zuiveringen betreft. De grens met genocide wordt overschreden wanneer het verdrijven van een etnoculturele groep een massamoord wordt. Maar goed. Ik ben geen expert hierin. Daar moeten rechters maar uitspraak over doen. Komt goed uit want het ICC heeft jurisdictie over zowel genocide, oorlogsmisdaden alsmede misdaden tegen de menselijkheid. Dus zet ze maar voor het ICC. |
Perrin | woensdag 6 april 2022 @ 15:29 |
Pittige toespraak.
|
Jor_Dii | woensdag 6 april 2022 @ 15:30 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 15:25 schreef Tijger_m het volgende:[..] Komt goed uit want het ICC heeft jurisdictie over zowel genocide, oorlogsmisdaden alsmede misdaden tegen de menselijkheid. Dus zet ze maar voor het ICC. Uiteraard en goed dat een breed onderzoek is ingesteld maar dat verandert weinig aan de huidige situatie (van de afgelopen weken). |
luxerobots | woensdag 6 april 2022 @ 15:30 |
quote: Volgens de Russen is het Oekraense volk niet langer goed, zij zijn (hoogstwaarschijnlijk de meerderheid) net als de overheid fout.
De Russische geesten worden duidelijk klaar gemaakt voor genocide.
''Denazificatie is noodzakelijk wanneer een aanzienlijk deel van de mensen - hoogstwaarschijnlijk de meerderheid - door het naziregime is opgenomen en in de politiek is getrokken. Dat wil zeggen, wanneer de hypothese "het volk is goed – de overheid is slecht" niet werkt. Erkenning van dit feit is de basis van het beleid van denazificatie, al zijn activiteiten, en het feit zelf is het onderwerp ervan.
(nieuwe alinea) Oekrane zit in die situatie.''
[ Bericht 0% gewijzigd door luxerobots op 06-04-2022 15:45:27 ] |
Grrrrrrrr | woensdag 6 april 2022 @ 15:31 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:44 schreef Tijger_m het volgende:[..] Niet om het een of ander maar dat is toch complete waanzin? Je hebt hier te maken met een land wat in hoog tempo krimpt qua bevolking wat dan probeert een buurland in te nemen om het vervolgens te ontvolken? Never mind dat Oekrainers en Russen verdomd weinig van elkaar verschillen. De mythe dat het broedervolkeren zijn is toch ondertussen wel vrij hardhandig uit de wereld geholpen aan beide kanten dunkt me. |
HiZ | woensdag 6 april 2022 @ 15:32 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:34 schreef Tijger_m het volgende:[..] Ja, maar dat vind naar mijn mening niet plaats momenteel in Oekraine. Ernstige misdaden tegen de menselijkheid wel. Jouw mening is weinig relevant. Ik vond oorspronkelijk dat het woord genocide wel snel uit de kast was gehaald. Maar de combinatie van feiten en intenties laten weinig ruimte meer over voor een andere conclusie over wat de Russen aan het doen zijn. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 15:33 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 15:31 schreef Grrrrrrrr het volgende:[..] De mythe dat het broedervolkeren zijn is toch ondertussen wel vrij hardhandig uit de wereld geholpen aan beide kanten dunkt me. Welnee, dat zijn het ook gewoon alleen Oekrainers voelen zich prima bij Oekraine en zelfs de pro-Russen willen over het algemeen onafhankelijk blijven van Rusland. |
Jor_Dii | woensdag 6 april 2022 @ 15:33 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 15:32 schreef HiZ het volgende:[..] Jouw mening is weinig relevant. Ik vond oorspronkelijk dat het woord genocide wel snel uit de kast was gehaald. Maar de combinatie van feiten en intenties laten weinig ruimte meer over voor een andere conclusie over wat de Russen aan het doen zijn. En dan weten we nog maar een fractie van wat er daadwerkelijk gebeurt daar. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 15:33 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 15:32 schreef HiZ het volgende:[..] Jouw mening is weinig relevant. Ik vond oorspronkelijk dat het woord genocide wel snel uit de kast was gehaald. Maar de combinatie van feiten en intenties laten weinig ruimte meer over voor een andere conclusie over wat de Russen aan het doen zijn. Niemands mening hier is relevant  |
Joppiez | woensdag 6 april 2022 @ 15:35 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 14:28 schreef miss_sly het volgende:[..] GenocideGenocide is een ander woord voor volkenmoord, de misdaad van stelselmatige en opzettelijke uitroeiing van een etnische groep, of van een deel daarvan.Het hoeft niet per se over miljoenen mensen te gaan om wel genocide te kunnen zijn, denk ik. Het gaat meer om de intentie. Nogal achterhaalde definitie naar mijn mening. Wat Rusland doet is opzettelijk elimineren van mensen die niet denken of in het leven staan zoals zij willen in plaats van dat het gericht is op een etnische groep. Beetje lomp als mensen het daarom geen genocide wlilen noemen, of dat het eventueel minder erg is omdat het niet gericht is op etniciteit. |
AToontje87 | woensdag 6 april 2022 @ 15:36 |
quote: Aaah, jij bent bekend met de omgeving?
Of lul je gewoon maar wat? |
Simmertje | woensdag 6 april 2022 @ 15:40 |
quote: Oeff, even die sneer naar Duitsland.
Overigens wel een punt hoor, elke keer een slappe net niet sanctie erbij. Aan de ene kant je afschuw tonen van de oorlog maar aan de andere kant zelf geen pijn willen lijden. Ondertussen worden hele dorpen uitgemoord op ons continent. |
polderturk | woensdag 6 april 2022 @ 15:41 |
Zie dit interview met Zhirinovsky uit 2018 om de gedachtengang in Rusland van toen en nu beter te begrijpen. |
capricia | woensdag 6 april 2022 @ 15:41 |
Een nieuw stukje proza aan de hand van Medvedev. Ze gaan duizenden rechtzaken voeren om het in beslag genomen goed terug te krijgen.
SPOILER Over de inquisiteurs
Vandaag zien we met eigen ogen wat Europa bijna het hele afgelopen millennium heeft waargenomen en waarvoor de Rooms-Katholieke Kerk zich aan het einde van de 20e eeuw bekeerde. Het gaat over de inquisitie.
De huidige sancties van de westerse wereld tegen de Russische staat, economie en bedrijfsleven doen sterk denken aan de methoden van Inquisitio Haereticae Pravitatis Sanctum Officium. Ze kwamen zelf met de beschuldiging, ze martelden zelf, ze spraken zelf het vonnis uit, ze verbrandden zelf de ketter. Zoals vaak gebeurt in dergelijke gevallen, zijn vragen over spiritualiteit het laatste wat de 'rechtvaardigen' met grote macht interesseerde. Ze vernietigden het verwerpelijke en voerden regelrechte diefstal uit, waarbij ze zich hun goud, onroerend goed en andere eigendommen toe-eigenden. Eerst - wereldse goederen, en dan pas - de strijd voor een heilige zaak.
De veroordeling van de inquisiteurs, bedwelmd door hun eigen straffeloosheid, betekende een doodvonnis. Immers, niet alleen en niet eens zozeer voor "ketterse veroordelingen" voerde de pauselijke inquisitie Giordano Bruno uit.
Ambtenaren van landen die ons onvriendelijk zijn en Europese bureaucraten bieden niet aan om onze ondernemers meteen in het vuur te gooien. En dus - alle inquisitoire methoden zijn aanwezig. De basis van de beschuldiging is het behoren tot een "slechte" staat (Rusland). Bewijs is niet nodig, een vermoeden van "hekserij" (verbinding met macht) is voldoende. Getuigen - alleen van de kant van de Grootinquisiteur (VS en hun Europese lakeien). Geschillen van partijen en concurrentievermogen in het inquisitoire proces zijn niet toegestaan (het beschuldigde Russische bedrijf heeft geen recht op een advocaat). En dat is het. Kom op, tot ziens: debita animadversione puniendum ("laat hem krijgen wat hij verdient"!).
Wat zijn de algemene beginselen van burgerlijk recht en proces, welk heilig priv-eigendom! Alle rekeningen en andere eigendommen zijn onderworpen aan arrestatie op basis van de woorden van de inquisiteur. In de toekomst is een beslissing over de confiscatie ervan mogelijk ten gunste van door de inquisiteurs zelf aangewezen personen. Wat dan?
Het inquisitoire proces werd gevolgd door een regulier proces. Hij sprak in de regel altijd de doodstraf uit over een ketter, aangezien de kerk hem schuldig bevonden aan ketterij. Beroep van de ongelukkigen was praktisch niet toegestaan. Maar vandaag zijn ze er: er is een procedure om in beroep te gaan tegen de beslissingen van de grootinquisiteur. Het gerechtelijk apparaat werkt zowel in de VS en Groot-Brittanni (precedent) als in Europa (continentaal). En ze heeft de kans om de fout van het inquisitieproces te corrigeren (Amerikaanse autoriteiten en marionetten die zich hebben aangesloten). Bovendien moet eerlijk worden toegegeven dat het in veel westerse landen een aanzienlijke mate van onafhankelijkheid geniet. Het is niet zo eenvoudig om de juridische en juridische fundamenten van Uncle Sam en het oude Europa te ondermijnen als het lijkt voor individuele politici. Zelfs ondanks de ziekte van Russofobie, die rechts stopte en de geest overschaduwde. De strijd tegen Rusland wordt uitsluitend op emoties gevoerd, zonder enig respect voor gezond verstand en zelfs voor het recht. Niemand probeert diep in de eigen wetgeving of bibliotheek van precedenten te graven, om de eeuwenoude basisprincipes toe te passen waarop ze zijn gebouwd. Waarom, als je zo gemakkelijk en natuurlijk kunt afpakken waar deze landen nooit toe hebben behoord? De nieuw verschenen inquisiteurs, die opgewonden het leren jack van Polygraph Poligrafovich Sharikov en zijn mentor Shvonder hebben geprobeerd, staan niet op de ceremonie.
Onze tegenstanders, laten we eerlijk zijn, de vijanden van Rusland, die zo heftig proberen het eigendom van Russische bedrijven te 'annuleren', moeten begrijpen dat ze met veel rechtszaken te maken zullen krijgen. Zowel in de nationale rechtbanken van de Verenigde Staten en Europa als in internationale rechtbanken. Hier zal het mogelijk zijn om te controleren wat de geroemde westerse rechtsmachine zal ondersteunen: diefstal van de inquisiteurs of de eerlijke eisen van de eigenaren. Bovendien zal de hele wereld deze processen volgen. Niet alleen Russische bezittingen bevinden zich immers in westerse jurisdicties, en iedereen kan last hebben van wetteloosheid. Anders zullen juridische onpartijdigheid en gelijkheid van allen voor de wet voor altijd vergaan in het vuur van de politieke haat van het Westen jegens Rusland. En wat blijft er over? Inderdaad: jus ad bellum!
Gr Gr Medvedev op zijn Telgram https://t.me/s/medvedev_telegram/30 |
miss_sly | woensdag 6 april 2022 @ 15:42 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 15:35 schreef Joppiez het volgende:[..] Nogal achterhaalde definitie naar mijn mening. Wat Rusland doet is opzettelijk elimineren van mensen die niet denken of in het leven staan zoals zij willen in plaats van dat het gericht is op een etnische groep. Beetje lomp als mensen het daarom geen genocide wlilen noemen, of dat het eventueel minder erg is omdat het niet gericht is op etniciteit. De term 'etnische groep' is met verschillende definities uit te leggen.
Zie hier:
Een etnische groep is een groep mensen die zich door een andere cultuur (gewoonten en gebruiken) onderscheidt van andere groepen.
etnische groep - Subgroepen binnen een grotere culturele of sociale groep die zich onderscheiden van de meerderheid en van elkaar door hun nationale, religieuze, taalkundige, culturele of soms raciale achtergronden. Gebruik 'minderheden' voor groepen die het doelwit zijn van vooroordelen of discriminatie door de meerderheid.
Groep waarvan de leden zich onderling verbonden voelen door een gemeenschappelijke afstamming en culturele erfenis. |
miss_sly | woensdag 6 april 2022 @ 15:44 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 15:41 schreef capricia het volgende:Een nieuw stukje proza aan de hand van Medvedev. Ze gaan duizenden rechtzaken voeren om het in beslag genomen goed terug te krijgen. SPOILER Over de inquisiteurs
Vandaag zien we met eigen ogen wat Europa bijna het hele afgelopen millennium heeft waargenomen en waarvoor de Rooms-Katholieke Kerk zich aan het einde van de 20e eeuw bekeerde. Het gaat over de inquisitie.
De huidige sancties van de westerse wereld tegen de Russische staat, economie en bedrijfsleven doen sterk denken aan de methoden van Inquisitio Haereticae Pravitatis Sanctum Officium. Ze kwamen zelf met de beschuldiging, ze martelden zelf, ze spraken zelf het vonnis uit, ze verbrandden zelf de ketter. Zoals vaak gebeurt in dergelijke gevallen, zijn vragen over spiritualiteit het laatste wat de 'rechtvaardigen' met grote macht interesseerde. Ze vernietigden het verwerpelijke en voerden regelrechte diefstal uit, waarbij ze zich hun goud, onroerend goed en andere eigendommen toe-eigenden. Eerst - wereldse goederen, en dan pas - de strijd voor een heilige zaak.
De veroordeling van de inquisiteurs, bedwelmd door hun eigen straffeloosheid, betekende een doodvonnis. Immers, niet alleen en niet eens zozeer voor "ketterse veroordelingen" voerde de pauselijke inquisitie Giordano Bruno uit.
Ambtenaren van landen die ons onvriendelijk zijn en Europese bureaucraten bieden niet aan om onze ondernemers meteen in het vuur te gooien. En dus - alle inquisitoire methoden zijn aanwezig. De basis van de beschuldiging is het behoren tot een "slechte" staat (Rusland). Bewijs is niet nodig, een vermoeden van "hekserij" (verbinding met macht) is voldoende. Getuigen - alleen van de kant van de Grootinquisiteur (VS en hun Europese lakeien). Geschillen van partijen en concurrentievermogen in het inquisitoire proces zijn niet toegestaan (het beschuldigde Russische bedrijf heeft geen recht op een advocaat). En dat is het. Kom op, tot ziens: debita animadversione puniendum ("laat hem krijgen wat hij verdient"!).
Wat zijn de algemene beginselen van burgerlijk recht en proces, welk heilig priv-eigendom! Alle rekeningen en andere eigendommen zijn onderworpen aan arrestatie op basis van de woorden van de inquisiteur. In de toekomst is een beslissing over de confiscatie ervan mogelijk ten gunste van door de inquisiteurs zelf aangewezen personen. Wat dan?
Het inquisitoire proces werd gevolgd door een regulier proces. Hij sprak in de regel altijd de doodstraf uit over een ketter, aangezien de kerk hem schuldig bevonden aan ketterij. Beroep van de ongelukkigen was praktisch niet toegestaan. Maar vandaag zijn ze er: er is een procedure om in beroep te gaan tegen de beslissingen van de grootinquisiteur. Het gerechtelijk apparaat werkt zowel in de VS en Groot-Brittanni (precedent) als in Europa (continentaal). En ze heeft de kans om de fout van het inquisitieproces te corrigeren (Amerikaanse autoriteiten en marionetten die zich hebben aangesloten). Bovendien moet eerlijk worden toegegeven dat het in veel westerse landen een aanzienlijke mate van onafhankelijkheid geniet. Het is niet zo eenvoudig om de juridische en juridische fundamenten van Uncle Sam en het oude Europa te ondermijnen als het lijkt voor individuele politici. Zelfs ondanks de ziekte van Russofobie, die rechts stopte en de geest overschaduwde. De strijd tegen Rusland wordt uitsluitend op emoties gevoerd, zonder enig respect voor gezond verstand en zelfs voor het recht. Niemand probeert diep in de eigen wetgeving of bibliotheek van precedenten te graven, om de eeuwenoude basisprincipes toe te passen waarop ze zijn gebouwd. Waarom, als je zo gemakkelijk en natuurlijk kunt afpakken waar deze landen nooit toe hebben behoord? De nieuw verschenen inquisiteurs, die opgewonden het leren jack van Polygraph Poligrafovich Sharikov en zijn mentor Shvonder hebben geprobeerd, staan niet op de ceremonie.
Onze tegenstanders, laten we eerlijk zijn, de vijanden van Rusland, die zo heftig proberen het eigendom van Russische bedrijven te 'annuleren', moeten begrijpen dat ze met veel rechtszaken te maken zullen krijgen. Zowel in de nationale rechtbanken van de Verenigde Staten en Europa als in internationale rechtbanken. Hier zal het mogelijk zijn om te controleren wat de geroemde westerse rechtsmachine zal ondersteunen: diefstal van de inquisiteurs of de eerlijke eisen van de eigenaren. Bovendien zal de hele wereld deze processen volgen. Niet alleen Russische bezittingen bevinden zich immers in westerse jurisdicties, en iedereen kan last hebben van wetteloosheid. Anders zullen juridische onpartijdigheid en gelijkheid van allen voor de wet voor altijd vergaan in het vuur van de politieke haat van het Westen jegens Rusland. En wat blijft er over? Inderdaad: jus ad bellum!
Gr Gr Medvedev op zijn Telgram https://t.me/s/medvedev_telegram/30 Ik dacht dat Rusland geen enkele (internationale) rechtbank erkent? |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 15:45 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 15:41 schreef capricia het volgende:Een nieuw stukje proza aan de hand van Medvedev. Ze gaan duizenden rechtzaken voeren om het in beslag genomen goed terug te krijgen. SPOILER Over de inquisiteurs
Vandaag zien we met eigen ogen wat Europa bijna het hele afgelopen millennium heeft waargenomen en waarvoor de Rooms-Katholieke Kerk zich aan het einde van de 20e eeuw bekeerde. Het gaat over de inquisitie.
De huidige sancties van de westerse wereld tegen de Russische staat, economie en bedrijfsleven doen sterk denken aan de methoden van Inquisitio Haereticae Pravitatis Sanctum Officium. Ze kwamen zelf met de beschuldiging, ze martelden zelf, ze spraken zelf het vonnis uit, ze verbrandden zelf de ketter. Zoals vaak gebeurt in dergelijke gevallen, zijn vragen over spiritualiteit het laatste wat de 'rechtvaardigen' met grote macht interesseerde. Ze vernietigden het verwerpelijke en voerden regelrechte diefstal uit, waarbij ze zich hun goud, onroerend goed en andere eigendommen toe-eigenden. Eerst - wereldse goederen, en dan pas - de strijd voor een heilige zaak.
De veroordeling van de inquisiteurs, bedwelmd door hun eigen straffeloosheid, betekende een doodvonnis. Immers, niet alleen en niet eens zozeer voor "ketterse veroordelingen" voerde de pauselijke inquisitie Giordano Bruno uit.
Ambtenaren van landen die ons onvriendelijk zijn en Europese bureaucraten bieden niet aan om onze ondernemers meteen in het vuur te gooien. En dus - alle inquisitoire methoden zijn aanwezig. De basis van de beschuldiging is het behoren tot een "slechte" staat (Rusland). Bewijs is niet nodig, een vermoeden van "hekserij" (verbinding met macht) is voldoende. Getuigen - alleen van de kant van de Grootinquisiteur (VS en hun Europese lakeien). Geschillen van partijen en concurrentievermogen in het inquisitoire proces zijn niet toegestaan (het beschuldigde Russische bedrijf heeft geen recht op een advocaat). En dat is het. Kom op, tot ziens: debita animadversione puniendum ("laat hem krijgen wat hij verdient"!).
Wat zijn de algemene beginselen van burgerlijk recht en proces, welk heilig priv-eigendom! Alle rekeningen en andere eigendommen zijn onderworpen aan arrestatie op basis van de woorden van de inquisiteur. In de toekomst is een beslissing over de confiscatie ervan mogelijk ten gunste van door de inquisiteurs zelf aangewezen personen. Wat dan?
Het inquisitoire proces werd gevolgd door een regulier proces. Hij sprak in de regel altijd de doodstraf uit over een ketter, aangezien de kerk hem schuldig bevonden aan ketterij. Beroep van de ongelukkigen was praktisch niet toegestaan. Maar vandaag zijn ze er: er is een procedure om in beroep te gaan tegen de beslissingen van de grootinquisiteur. Het gerechtelijk apparaat werkt zowel in de VS en Groot-Brittanni (precedent) als in Europa (continentaal). En ze heeft de kans om de fout van het inquisitieproces te corrigeren (Amerikaanse autoriteiten en marionetten die zich hebben aangesloten). Bovendien moet eerlijk worden toegegeven dat het in veel westerse landen een aanzienlijke mate van onafhankelijkheid geniet. Het is niet zo eenvoudig om de juridische en juridische fundamenten van Uncle Sam en het oude Europa te ondermijnen als het lijkt voor individuele politici. Zelfs ondanks de ziekte van Russofobie, die rechts stopte en de geest overschaduwde. De strijd tegen Rusland wordt uitsluitend op emoties gevoerd, zonder enig respect voor gezond verstand en zelfs voor het recht. Niemand probeert diep in de eigen wetgeving of bibliotheek van precedenten te graven, om de eeuwenoude basisprincipes toe te passen waarop ze zijn gebouwd. Waarom, als je zo gemakkelijk en natuurlijk kunt afpakken waar deze landen nooit toe hebben behoord? De nieuw verschenen inquisiteurs, die opgewonden het leren jack van Polygraph Poligrafovich Sharikov en zijn mentor Shvonder hebben geprobeerd, staan niet op de ceremonie.
Onze tegenstanders, laten we eerlijk zijn, de vijanden van Rusland, die zo heftig proberen het eigendom van Russische bedrijven te 'annuleren', moeten begrijpen dat ze met veel rechtszaken te maken zullen krijgen. Zowel in de nationale rechtbanken van de Verenigde Staten en Europa als in internationale rechtbanken. Hier zal het mogelijk zijn om te controleren wat de geroemde westerse rechtsmachine zal ondersteunen: diefstal van de inquisiteurs of de eerlijke eisen van de eigenaren. Bovendien zal de hele wereld deze processen volgen. Niet alleen Russische bezittingen bevinden zich immers in westerse jurisdicties, en iedereen kan last hebben van wetteloosheid. Anders zullen juridische onpartijdigheid en gelijkheid van allen voor de wet voor altijd vergaan in het vuur van de politieke haat van het Westen jegens Rusland. En wat blijft er over? Inderdaad: jus ad bellum!
Gr Gr Medvedev op zijn Telgram https://t.me/s/medvedev_telegram/30 En hoe gaan ze die advocaten betalen? 
De Westerse banken nemen geen roebels aan van de Russische overheid  |
RetepV | woensdag 6 april 2022 @ 15:45 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 13:21 schreef archito het volgende:[..] Zou je voor de andere 300 vermoorde burgers ook even een lijstje met mogelijke redenen kunnen geven? Graag per individu. Nee. Ik was de gebeurtenissen in dit bepaalde filmpje aan het analyseren en dat wat er over bericht wordt in de juiste context proberen te plaatsen. Waarom zou ik van n gebeurtenis overschakelen naar 300 gebeurtenissen tegelijkertijd? Alleen maar omdat jij dat wil?
Ach joh, bespaar je de moeite om te reageren. Ik had dat ook moeten doen. |
RetepV | woensdag 6 april 2022 @ 15:49 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 12:56 schreef Vallon het volgende:[..] Stop nu toch 's een keer met die misselijkmakende retoriek "ze had een rokje aan" dus de persoon is zelf schuldig aan gepleegde misdaden. Dat je het uit je toetsenbord kan krijgen, blijft mij verbazen. Luister. Ik vertel het nog n keer. Ik probeer kritisch te zijn over wat ons allemaal verteld wordt. Want dat is de enige manier om geen prooi te worden van propaganda. Als je prooi wordt van propaganda, dan geef je je eigen wil in handen van diegene die de propaganda verspreid. En dat reduceert je tot een werktuig van deze oorlog.
Wees je fokking eigen leider. |
Poem_ | woensdag 6 april 2022 @ 15:50 |
quote: Hou toch op joh. Die zogenaamd 'kritische houding' is volstrekt niet geloofwaardig meer. |
polderturk | woensdag 6 april 2022 @ 15:50 |
Een Oezbeek of een Kazakh. Heel jammer dat deze mensen voor Putler vechten. Ze hebben ook geleden onder Russische bezetting. Hopelijk wordt hij kapotgeschoten.
|
RetepV | woensdag 6 april 2022 @ 15:51 |
quote:

Heb jij geen Google Maps?
https://www.google.com/ma(...)0.553333!4d30.213517
Honderden straten in Bucha. |
Perrin | woensdag 6 april 2022 @ 15:52 |
quote: Alleen als het hun uitkomt wel. |
Tocadisco | woensdag 6 april 2022 @ 15:53 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 15:49 schreef RetepV het volgende:[..] Luister. Ik vertel het nog n keer. Ik probeer kritisch te zijn over wat ons allemaal verteld wordt. Want dat is de enige manier om geen prooi te worden van propaganda. Als je prooi wordt van propaganda, dan geef je je eigen wil in handen van diegene die de propaganda verspreid. En dat reduceert je tot een werktuig van deze oorlog. Wees je fokking eigen leider. Wat moet het toch fantastisch zijn om je zo superieur te wanen dat je als enige ziet wat de rest van de Sheeple allemaal niet kan zien. |
capricia | woensdag 6 april 2022 @ 15:53 |
quote: Heb ik nog wel een mooie over. Het Russische ministerie van financin klaagt vandaag dat ze de euro-bonds in Roebels moeten afbetalen. Omdat ze geen geld kunnen wisselen.
quote: Het ministerie van Financin voldeed voor het eerst aan zijn Eurobond-verplichtingen in roebels SPOILER Het Russische ministerie van Financin kondigde aan dat het een betaling in roebels had gedaan op euro-obligaties ter waarde van $ 649,2 miljoen vanwege de weigering van een buitenlandse agentbank om orders in vreemde valuta uit te voeren. Het bureau stelt dat de verplichtingen op euro-obligaties die vervallen in 2022 en 2042 "volledig" zijn nagekomen.
Het ministerie van Financin heeft verduidelijkt dat het op 4 april middelen in roebels heeft overgemaakt aan de National Settlement Depository tegen de koers van de Centrale Bank. Investeerders uit "onvriendelijke landen" ontvingen betalingen op rekeningen van het type C. Het ministerie voegde eraan toe dat het herstel van Ruslands toegang tot rekeningen in vreemde valuta de voorwaarden zal scheppen voor investeerders om roebels om te zetten in vreemde valuta tegen de wisselkoers op de betalingsdata.
Ongeveer de helft van de goud- en deviezenreserves van de Centrale Bank ($300 miljard) werd bevroren als gevolg van westerse sancties die waren opgelegd als reactie op de Russische militaire operatie in Oekrane. Het Amerikaanse ministerie van Financin kondigde aan de vooravond aan dat het vanaf 4 april stopte met het verlenen van toestemming aan Rusland om dollarbetalingen op de overheidsschuld te doen van de rekeningen van Russische staatsinstellingen bij Amerikaanse banken. In het Witte Huis zeiden de Verenigde Staten dat ze Rusland voor de keuze stellen tussen in gebreke blijven en deviezenreserves uitgeven.
https://www.kommersant.ru/doc/5294713 |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 15:54 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 15:49 schreef RetepV het volgende:[..] Luister. Ik vertel het nog n keer. Ik probeer kritisch te zijn over wat ons allemaal verteld wordt. Want dat is de enige manier om geen prooi te worden van propaganda. Als je prooi wordt van propaganda, dan geef je je eigen wil in handen van diegene die de propaganda verspreid. En dat reduceert je tot een werktuig van deze oorlog. Wees je fokking eigen leider. Wanneer is iets propaganda, volgens jou? Of is alles wat jou vertelt word propaganda? En is het mogelijk dat propaganda soms niet onwaar of slecht is? En waarom zou mijn eigen wil niet dezelfde wil kunnen zijn als die van,zeg, het volk van Oekraine? |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 15:54 |
quote: Ja, maar Westerse banken accepteren die roebels niet omdat de bonds in euro's zijn  |
theunderdog | woensdag 6 april 2022 @ 15:55 |
quote: Je moet kunnen bewijzen dat het een systematische moord is op een groep mensen, die samen een volk vormen.
Massamoorden kunnen ook willekeurig zijn. |
capricia | woensdag 6 april 2022 @ 15:55 |
quote: Alleen als ze het uitkomt natuurlijk. |
capricia | woensdag 6 april 2022 @ 15:57 |
quote: Dat worden ze in gebreke gesteld. En dan? Geen idee wat er gebeurt als een land failliet verklaard wordt. Gaan we dan hun Rijnland bezetten?  |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 15:58 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 15:57 schreef capricia het volgende:[..] Dat worden ze in gebreke gesteld. En dan? Geen idee wat er gebeurt als een land failliet verklaard wordt. Gaan we dan hun Rijnland bezetten?  Nee maar dan hebben ze wel een probleem met krediet faciliteiten en laat je die nou net nodig hebben als je handel wil drijven  |
theunderdog | woensdag 6 april 2022 @ 15:59 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 15:25 schreef Tijger_m het volgende:[..] Komt goed uit want het ICC heeft jurisdictie over zowel genocide, oorlogsmisdaden alsmede misdaden tegen de menselijkheid. Dus zet ze maar voor het ICC. Dat gaat Israel niet leuk vinden. |
DDDDDaaf | woensdag 6 april 2022 @ 16:03 |
quote: Al die kritische, zelf onderzoekende heldere lichten lopen, perfect gendoctrineerd en geconditioneerd, willoos achter poppenspelers als Willem Engel, Baudet en Poetin aan. Zichzelf op de borst roffelend omdat zij de enigen zijn die het allemaal perfect doorzien. |
Simmertje | woensdag 6 april 2022 @ 16:06 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 16:03 schreef DDDDDaaf het volgende:[..] Al die kritische, zelf onderzoekende heldere lichten lopen, perfect gendoctrineerd en geconditioneerd, willoos achter poppenspelers als Willem Engel, Baudet en Poetin aan. Zichzelf op de borst roffelend omdat zij de enigen zijn die het allemaal perfect doorzien. En dan vooral blijven schreeuwen ZELF NADENKEN. |
RetepV | woensdag 6 april 2022 @ 16:09 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 15:54 schreef Tijger_m het volgende:[..] Wanneer is iets propaganda, volgens jou? Of is alles wat jou vertelt word propaganda? En is het mogelijk dat propaganda soms niet onwaar of slecht is? En waarom zou mijn eigen wil niet dezelfde wil kunnen zijn als die van,zeg, het volk van Oekraine? Iets is propaganda wanneer er een context om iets (een foto, een film) heen gespind wordt dat als doel heeft om de gedachten van de lezer in een bepaalde richting te sturen.
Om te beoordelen of iets propaganda is of niet, moet je de context controleren op logica, en moet je controleren of de context en het ding (een filmpje of foto) met elkaar overeen komen.
En daarmee filter je in ieder geval de voor de hand liggende propaganda er tussenuit. De knap in elkaar gezette propaganda zal alsnog niet van waarheid te onderscheiden zijn. Maar waarom zouden we het de propagandisten makkelijk maken om ons te benvloeden?
En waarom zouden bepaalde Fok!kers hier het de propagandisten lekker makkelijk maken door iedereen die vraagtekens durft te stellen bij berichtgeving met bully-taktieken proberen tot stilte te krijgen? |
Lospedrosa | woensdag 6 april 2022 @ 16:10 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 15:50 schreef polderturk het volgende:Een Oezbeek of een Kazakh. Heel jammer dat deze mensen voor Putler vechten. Ze hebben ook geleden onder Russische bezetting. Hopelijk wordt hij kapotgeschoten. [ twitter ] Kijk dat is belangrijk, de dader(s) zijn gevonden, goede zaak daarop een heksenjacht te houden en die te elimineren. Wat een schijtvolk.
Wie pakt die taak op eigenlijk? De CIA zal er ook bekend mee zijn? |
Tyranoesauroes | woensdag 6 april 2022 @ 16:14 |
quote: Ben niet vaak zo eens met Guy  |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 16:16 |
quote: Het is gewoon een dog whistle anno nu. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 16:16 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 16:10 schreef Lospedrosa het volgende:[..] Kijk dat is belangrijk, de dader(s) zijn gevonden, goede zaak daarop een heksenjacht te houden en die te elimineren. Wat een schijtvolk. Wie pakt die taak op eigenlijk? De CIA zal er ook bekend mee zijn? Wat heeft de CIA hiermee te maken? |
polderturk | woensdag 6 april 2022 @ 16:17 |
Nu heeft Putin het ook gezegd.
|
Perrin | woensdag 6 april 2022 @ 16:17 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 16:03 schreef DDDDDaaf het volgende:[..] Al die kritische, zelf onderzoekende heldere lichten lopen, perfect gendoctrineerd en geconditioneerd, willoos achter poppenspelers als Willem Engel, Baudet en Poetin aan. Zichzelf op de borst roffelend omdat zij de enigen zijn die het allemaal perfect doorzien. Waarmee ze helaas ook niet snappen dat ze hiermee iedereen die wl een driecijferig IQ heeft in de oren schreeuwen dat het verder ook niet zoveel nut heeft om met hen in discussie te gaan. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 16:18 |
quote: Kortom, blijkbaar zijn de gebeurtenissen in Bucha ook in Rusland bekend nu want dit is puur voor binnenlandse consumptie.
[ Bericht 3% gewijzigd door #ANONIEM op 06-04-2022 16:19:12 ] |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 16:20 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 16:09 schreef RetepV het volgende:En waarom zouden bepaalde Fok!kers hier het de propagandisten lekker makkelijk maken door iedereen die vraagtekens durft te stellen bij berichtgeving met bully-taktieken proberen tot stilte te krijgen? Wat zit je nou te zeuren.
Je mag van mij zo "kritisch" en "zelf nadenkend" en "zelf leidend" zijn als je wilt.
Maar ik mag daar net zo goed een mening over hebben, en die zelfs hier posten  |
Poem_ | woensdag 6 april 2022 @ 16:23 |
quote: Mooi wel, zoveel passie en er dan nog even aan toevoegen dat hij weet dat degene die hij toespreekt het voor 90% met hem eens is.  |
xpompompomx | woensdag 6 april 2022 @ 16:24 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 16:10 schreef Lospedrosa het volgende:[..] Kijk dat is belangrijk, de dader(s) zijn gevonden, goede zaak daarop een heksenjacht te houden en die te elimineren. Wat een schijtvolk. Wie pakt die taak op eigenlijk? De CIA zal er ook bekend mee zijn? Kijk je niet teveel films? |
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 16:25 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 15:57 schreef capricia het volgende:[..] Dat worden ze in gebreke gesteld. En dan? Geen idee wat er gebeurt als een land failliet verklaard wordt. Gaan we dan hun Rijnland bezetten?  Inkoppertje is dat RUS staatsobligaties, gedenomineerd in EU nu integraal 0 meer waard zijn. De RUS schatkist gaf die ooit uit, met de belofte dat dan en dan je je inleg plus nominale winst terug kreeg.
Belofte gebroken.
Reputatieschade die decennia aan gaat houden.
Naar de verdere effecten van deze default ben ik ook benieuwd  |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 16:25 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 16:23 schreef Poem_ het volgende:[..] Mooi wel, zoveel passie en er dan nog even aan toevoegen dat hij weet dat degene die hij toespreekt het voor 90% met hem eens is. Zo dan, hij gaat flink tekeer 
Terecht hoor, daar niet van. |
Puzzie | woensdag 6 april 2022 @ 16:27 |
quote: Mooie toespraak. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 16:28 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 16:25 schreef ExTec het volgende:[..] Inkoppertje is dat RUS staatsobligaties, gedenomineerd in EU nu integraal 0 meer waard zijn. De RUS schatkist gaf die ooit uit, met de belofte dat dan en dan je je inleg plus nominale winst terug kreeg. Belofte gebroken. Reputatieschade die decennia aan gaat houden. Naar de verdere effecten van deze default ben ik ook benieuwd  Geen kredietfaciliteiten is mijn eerste gedachte en die zijn essentieel als je wil handelen met Rusland, of dat nu im of export is. En betalingen in roebels zullen niet geaccepteerd worden wat nogal lastig is voor Rusland om het zacht uit te drukken |
Simmertje | woensdag 6 april 2022 @ 16:42 |
NAVO waarschuwt: oorlog kan nog maanden of jaren duren De NAVO verwacht voorlopig geen einde aan de oorlog in Oekrane. NAVO-baas Stoltenberg zegt dat er geen tekenen dat zijn dat president Poetin de wens om heel Oekrane te controleren heeft opgegeven. De oorlog kan nog "vele maanden of zelfs jaren" voortduren, waarschuwde Stoltenberg aan het begin van een tweedaags overleg van de ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
Uit het noorden van Oekrane zijn veel Russische troepen inmiddels vertrokken, maar de NAVO houdt rekening met een grootschalig offensief in het oosten van het land. Het Russische leger is volgens Stoltenberg van plan te gaan strijden om de hele oostelijke Donbas-regio.
"We moeten Oekrane steunen, onze sancties handhaven en onze verdediging versterken", zei Stoltenberg.
Bron: nos.nl |
Kijkertje | woensdag 6 april 2022 @ 16:42 |
|
ExTec | woensdag 6 april 2022 @ 16:52 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 16:28 schreef Tijger_m het volgende:[..] Geen kredietfaciliteiten is mijn eerste gedachte en die zijn essentieel als je wil handelen met Rusland, of dat nu im of export is. En betalingen in roebels zullen niet geaccepteerd worden wat nogal lastig is voor Rusland om het zacht uit te drukken Deze gevonden:
https://www.reuters.com/b(...)ult-have-2022-03-30/ |
Aether | woensdag 6 april 2022 @ 16:52 |
|
HiZ | woensdag 6 april 2022 @ 16:52 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 16:09 schreef RetepV het volgende:[..] Iets is propaganda wanneer er een context om iets (een foto, een film) heen gespind wordt dat als doel heeft om de gedachten van de lezer in een bepaalde richting te sturen. Om te beoordelen of iets propaganda is of niet, moet je de context controleren op logica, en moet je controleren of de context en het ding (een filmpje of foto) met elkaar overeen komen. En daarmee filter je in ieder geval de voor de hand liggende propaganda er tussenuit. De knap in elkaar gezette propaganda zal alsnog niet van waarheid te onderscheiden zijn. Maar waarom zouden we het de propagandisten makkelijk maken om ons te benvloeden? En waarom zouden bepaalde Fok!kers hier het de propagandisten lekker makkelijk maken door iedereen die vraagtekens durft te stellen bij berichtgeving met bully-taktieken proberen tot stilte te krijgen? Zegt iemand die net nog uitlegde dat in de foute straat lopen met je fiets voldoende verklaring was om aan gort te worden geschoten.
Is die extreme doublethink niet extreem vermoeiend? |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 16:54 |
quote: Op woensdag 6 april 2022 16:52 schreef HiZ het volgende:[..] Zegt iemand die net nog uitlegde dat in de foute straat lopen met je fiets voldoende verklaring was om aan gort te worden geschoten. Is die extreme doublethink niet extreem vermoeiend? Oh, het kan erger, hoor:
quote: De wreedheden in Boetsja zijn „eerder het resultaat van zuivering door Oekraense troepen dan door Russische troepen”. Niet de Russische president Vladimir Poetin is hier aan het woord, maar Marcel de Graaff, Europarlementarir namens Forum voor Democratie. Zijn – door satellietbeelden weerlegde – suggestie wekte maandag consternatie in het Europees Parlement. De Graaff, die op zijn Twitter-account de Oekraense president Volodymyr Zelensky voor „nazi” uitmaakt, was een van de dertien Europarlementarirs die na de invasie in Oekrane tegen een anti-Russische resolutie stemden. https://www.nrc.nl/nieuws(...)lijk-alleen-a4108178 Zum kotzen en dan druk ik mij nog beschaafd uit. |
HiZ | woensdag 6 april 2022 @ 16:56 |
quote: In de goede oude tijd zat dit soort gekken in een gesloten inrichting. |
#ANONIEM | woensdag 6 april 2022 @ 16:56 |
quote: Gek? Was het maar zo'n feest. |
HiZ | woensdag 6 april 2022 @ 16:58 |
quote: Nou ja, ik wilde niet meteen over tribunalen beginnen. Maar het is inderdaad ook steun aan een vijandige mogendheid. |
superniger | woensdag 6 april 2022 @ 16:59 |
Terecht opgepakt en uitgezet. https://nos.nl/artikel/24(...)iendschap-met-baudet |
BlaZ | woensdag 6 april 2022 @ 17:01 |
quote: Dat is eigenlijk in heel Oost-Europa een gigantisch probleem. Rusland zit nu op 1,5 kinderen per vrouw, Oekrane 1,2, Daar krijg je ook vaak bedragen van ~10.000 euro per geboren kind als steun. |
superniger | woensdag 6 april 2022 @ 17:04 |
Vol |