FOK!forum / Wielrennen / Doping #3 Toon Aerts liet zich thuis op 19-01 controleren
Idisromwoensdag 16 februari 2022 @ 10:28
Een forum over wielrennen kan natuurlijk niet zonder een dopingtopic.

We zijn gewend om alle dopingzaken te bespreken in het dopingtopic in SPT, maar nu WLR is afgescheiden hebben we ons eigen topic nodig. Zo worden we niet meer lastiggevallen door gemuteerde gewichtsheffers en dealende atleten.

Meld hier alle dopinggerelateerde informatie. Dat kan gaan van positieve tests tot discussies over middelen als ketonen. Alles is toegestaan, zolang het een beetje beschaafd blijft natuurlijk.

De link naar de originele dopingreeks, waar vanaf nu dus alleen nog maar de minderwaardige sporten besproken worden: SPT / Doping #144 Weer aan de EPO

Tevens een deel van die OP:

Er bestaat een hele waaier aan dopingmiddelen, hieronder vind je een (vereenvoudigd) beknopt overzicht:

(Androgene) Anabole steroïden: zorgen ondermeer voor een hogere eiwitaanmaak en mindere eiwitafbraak in het lichaam wat kan resulteren in extra spiergroei en kracht. Hierdoor kan een atleet meer en harder trainen omdat zijn lichaam veel beter recupereert van de verrichte arbeid. Kan ook bij blessures gebruikt worden om weer sneller op de been te zijn.
Bv. Stanozolol, Nandrolon, Dianabol, Deca durabolin, Estragol, THG, ...

Groeihormonen: kunnen voor wat extra spier- en weefselgroei zorgen (regelmatig in combinatie met anabole steroïden), vetverbranding en helpen ook om sneller te genezen bij een blessure . Wordt sinds de jaren ’80 gebruikt en is zelfs nu nog steeds moeilijk op te sporen.
HGH, GH, Somatrotopine, Somatropine

Peptides: peptides zijn aminozuurketens die de bouwstenen vormen van proteïnen. Peptides zijn de nieuwe generatie van dopingmiddelen te noemen.
- GHRP: afkorting voor growth hormone releasing peptide.
aminozuurketens die ons lichaam triggeren om meer groeihormoon af te geven waardoor het lichaam de voordelen van extra groeihormoon krijgt. Worden blijkbaar vrij snel gemetaboliseerd en zijn daardoor niet makkelijk op te sporen.
Bv. GHRP - 6, CJC 1295, TB-500, ...

- GW1516:een stofje dat zich bind aan de PPARdelta receptor en er voor zorgt dat er meer proteïnen vrijkomen die helpen bij de energie uitstoot. In combinatie met AICAR zou het een erg goede verbetering moeten geven van het uithoudingsvermogen.
Bij ratten hielp GW1516 bij het vetmetabolisme en bescherming tegen zwaarlijvigheid. Omdat het erg kankerverwekkend was, werd deze stof niet meer verder ontwikkeld en is enkel op de zwarte markt te verkrijgen. Ze is zo gevaarlijk dat het WADA atleten specifiek voor deze stof waarschuwt , maar ondanks deze waarschuwing zijn er toch al meerdere atleten betrapt op het gebruik ervan.

- SARM: afkorting voor Selective Androgen Receptor Modulator.
SARMs binden aan de androgeen receptor, maar hebben weefselafhankelijke effecten door bijv. de verschillen in co-expressie van relevante cofactoren. Streven in het kader van sport is hierbij het maximaliseren van androgene activiteit in skeletspierweefsel, maar het minimaliseren in bijv. de prostaat om zodoende sportprestaties te maximaliseren, en tegelijkertijd androgene bijwerkingen te minimaliseren.

- AICAR afkorting voor amino-imidazole carboxamide ribotide
een stof die de aanmaak van nucleotiden stimuleert. Nucleotiden spelen een rol bij het doorgeven van signalen in en tussen cellen en de energielevering in cellen. Het zorgt voor een verandering naar spiervezeltype 1 dat belangrijk is bij duursporten, zorgt voor een betere doorbloeding en heeft effect op het koolhydraat en vetmetabolisme. Gebruik is moeilijk te traceren omdat het een lichaamseigen stof is, maar ondertussen zijn er wel limieten vastgesteld.

AOD9604 (Lipotropin) Vetverbander is gebaseerd op een stuk van de menselijke molecule van het de groeihormoon. Dit hormoon, dat natuurlijk in het lichaam voorkomt en dat vet metabolisme bevordert, wordt onderdrukt in het lichaam.

- GAS6 een lichaamseigen eiwit dat de aanmaak van rode bloedcellen stimuleert. Is ontwikkeld om nierpatiënten met anemie, die slecht of niet reageren op EPO, te helpen om hun hematocriet terug richting een normaler niveau te brengen. Als GAS6 werd gebruikt, reageerde de patient ook beter op EPO. Terwijl bij EPO voorzichtig moet omgesprongen worden met de dosering om geen trombose te veroorzaken, is dit bij GAS6 minder het geval en dus veiliger in gebruik. dan EPO. Volgens de onderzoeken gaf de combinatie van de 2 de beste resultaten in functie van het hematocrietniveau.

EPO: dit hormoon zorg er voor dat er meer rode bloedlichaampjes worden aangemaakt. Hierdoor kan het bloed meer zuurstof transporteren en dat zorgt er voor dat je een inspanning langer kan volhouden.
Erytropoëtine, rhEPO, Darbepoëtine alfa (Aranesp), epoëtine delta (Dynepo), CERA

FG-4592 (zuurstof in een pil) is bedoeld voor mensen die een tekort hebben aan rode bloedlichaampjes, zoals mensen met nierproblemen. Het middel stimuleert de aanmaak van rode bloedlichaampjes en werkt dus als epo, maar dan in pilvorm. Het is dus makkelijker toe te dienen dan epo zelf, dat werkt met een spuit."
FG-4592 alleen beschikbaar voor deelnemers aan klinische proeven. Het geneesmiddel bevindt zich in de laatste testfase, maar is nog niet goedgekeurd voor de markt. Toch kan het al op verschillende websites besteld worden, als de koper tenminste kan laten zien dat hij onderzoeker is.

Mechano groeifactor (Mechano Growth Factor) (MGF) is een variant van de spier insuline-achtige groeifactor-1 (IGF-1) die op strikte lichaamsbeweging en spierschade. Structureel anders dan andere groeifactoren, zoals IGF-1, dat wordt gesynthetiseerd door de lever, MGF gaat spiervezels skeletspier weefsel te herstellen en voorkomt beschadigde cellen sterven af. Het voegt stamcellen in de spier en wordt geactiveerd door een puls van stimulatie na spierweefsel belangrijke mechanische belasting ondergaan. Genen voor MGF getranscribeerd in mindere mate het ouder daarom spiermassa afneemt bij ouderen en bepaalde ziekten ook interfereren met de productie ervan

Bloedtransfusie: Een atleet laat bloed aftappen om later terug te injecteren. Bij de heropname van dat bloed zal de atleet zijn aantal rode bloedlichaampjes goed zien toenemen, waardoor zijn uithoudingsvermogen beter zal zijn.

Stimulantia: bevorderen de werking van het centrale zenuwstelsel, je reageert sneller/harder op prikkels en voelt je ook alerter/energieker.
efedra, ritalin, amfetamine, cocaïne, cafeïne, nicotine, ...

Beta 2 agonisten : verhogen de stofwisseling en worden onder meer bij wielrenners gebruikt omdat je hiermee goed vet kan verbranden zonder kostbare spieren te verliezen. Het is mogelijk dat er een beetje extra spiergroei onder invloed van deze middelen plaatsvind. Je vindt ze bijvoorbeeld in astmamedicijnen.
Clenbuterol, Salbutamol

Insuline: een hormoon dat de suikerspiegel in het bloed regelt en kan gebruikt worden om extra koolhydraten in de spieren op te slaan, waardoor de spieren een grotere energievoorraad hebben.

Diuretica: medicijnen die de urineproductie verhogen. Hierdoor kunnen verboden middelen sneller uit het lichaam verdwijnen en wordt de urine erg waterachtig. Dit resulteert dan in geen positieve test voor de dopingmiddelen die een atleet gebruikt, maar wel een positieve test voor diuretica en dat kan zoals het geval F. Schleck heel wat vragen oproepen.
Furosemide, Xipamide, ...

Probenicide: een middel dat (doping)metabolieten aan zich vasthecht waardoor het dopinggebruik gemaskeerd wordt omdat ze niet in de urinetest terechtkomen. Is eigenlijk een geneesmiddel dat wordt gebruikt bij jicht.

Dopingtesten
SPOILER
under construction
urine controle
Bij deze controle dien je een urinestaal af te staan. Er moet minimum 90 ml urine geproduceerd worden. Ben je aanvankelijk niet in staat om 90 ml te produceren, dan zul je moeten wachten tot je dit toch zal lukken. Dit is nodig omdat het A-staal 60 ml moet zijn en het B staal minstens 30 ml. Deze urine zal gecontroleerd worden op de afbraakstoffen die dopingmiddelen achterlaten in het lichaam. Er zijn 2 stalen nodig om een foutief uitgevoerde test uit te sluiten. Als een A staal positief wordt bevonden, dan dient het B-staal in aanwezigheid van de atleet geopend te worden en gecontroleerd om zo het A-staal te bevestigen of te weerleggen.

bloedanalyse
Bij bloedanalyse wordt onder meer gekeken naar volgende stoffen:

-hematocriet: het volume aan bloedcellen (voornamelijk rode bloedlichaampjes) dat door middel van centrifuge gescheiden kan worden van het bloedplasma;
-hemoglobine: de concentratie van het ijzerhoudende eiwit in de rode bloedcel dat zuurstof transporteert van de longen naar de spieren voor de energielevering;
-erytrocyten: het aantal rode bloedlichaampjes;
-reticulocyten: het aantal en percentage nieuwe, nog niet geheel 'volgroeide' rode bloedlichaampjes

De waardes van de hier opgesomde stoffen worden meestal gecontroleerd ivm het gebruik van EPO of bloedtransfusies. Er wordt naar nog veel meer gekeken natuurlijk, maar deze 4 waren de laatste jaren erg belangrijk.

T/E-ratio
Testosteron/epitestosteron ratio: bij een normale mens is deze ratio 1:1, maar er bestaan uitschieters. Er is een grens vastgelegd van 4:1, kom je daarboven dan zal er een aanvullend onderzoek gedaan worden om het gebruik van testosteron of prohormonen aan te tonen of uit te sluiten. Een aanvullend onderzoek kan bestaan uit IRMS, isotopenratio massaspectrometrie, om vast te stellen of het lichaamseigen of lichaamsvreemd testosteron is.

biomedisch paspoort
een elektronisch document waarin de resultaten van bloed- en urinecontroles over een langere periode worden bijgehouden. Hierdoor wordt een beeld geschetst van de 'normale' waarden van de atleet. Worden er bij een controle pieken vastgesteld in vergelijking met het bloedpaspoort, dan is dit een eerste alarmsignaal dat er mogelijk doping wordt gebruikt. Om een atleet op basis van het biomedisch paspoort te straffen, moet dit wel uitvoerig gemotiveerd en gestaafd worden.

haaranalyse
Wordt soms als aanvullende test toegepast aangezien het WADA niet echt zeker is van de nauwkeurigheid van deze test. Het voordeel is dat afbraakstoffen over een langere periode in het haar op te sporen zijn. Het nadeel is dat door kleursopoelingen e.d. de nauwkeurigheid nog sneller verminderd en hierdoor zeker niet als een volwaardige test kan doorgaan. De politie gebruikt deze test wel om druggebruik vast te stellen.

Niet echt een test maar ook een onderdeel van het anti-dopingbeleid:

Whereabouts
Sporters die whereabouts moeten indienen, zullen per kwartaal in elk geval de volgende informatie moeten aanleveren:

Een correct en actueel postadres, waar de sporter ook bij verblijf in het buitenland post kan (laten) ophalen en (laten) lezen;
Voor elke dag het volledige adres van de locatie waar de sporter verblijft. Dit kan een thuislocatie zijn, maar ook de locatie van een hotel op een trainingslocatie, of het adres van ouders of partner;
Voor elke dag het 1-hour time slot (het Uur): voor een aaneengesloten periode van zestig minuten een specifieke locatie waarop de sporter zeker beschikbaar is voor een dopingcontrole;
Het wedstrijdschema van de sporter inclusief de adressen van de wedstrijdlocaties;
De namen en adressen van locaties waar de sporter reguliere activiteiten uitvoert, zoals trainen, werken en/of studeren;
De tijdstippen waarop deze reguliere activiteiten plaatsvinden.

Idisromwoensdag 16 februari 2022 @ 10:30
Reactie van een HLN-lezer/reageerder

edwig Impen
10 uur geleden

Toon is op 16/01 ( flamenville) en op 22/01 (Hamme) tweede geeindigd en dus wschlk op doping gecontroleerd. Op 19/01 vond de controle buiten competitie plaats.
Het produkt is ongeveer 14 dagen lang opspoorbaar. Dus moet hij in 1 van de 2 wedstrijden ook positief geweest zijn. Afwachten dus , indien hij telkens negatief test klopt er iets niet. Vraag is ook of een renner bewust een produkt gaat nemen dat 14 dagen opspoorbaar is tussenin 2 wedstrijden op een tijdsspanne van een week
Bugno3donderdag 17 februari 2022 @ 07:12
"Iedereen die mij een beetje kent weet dat ik al heel mijn carrière tegen enige vorm van doping ben en er altijd alles aan gedaan heb om een voorbeeld te zijn als atleet."

"Ik zal er dan ook alles aan doen om mijn onschuld aan te tonen en mijn naam te zuiveren. In afwachting van de analyse van het B- staal en verdere onderzoeken zal ik geen commentaar geven", besluit Aerts."


Eén groot misverstand jongens, een mysterie. Sneu voor Toon wel.
Idisromdonderdag 17 februari 2022 @ 15:33
quote:
0s.gif Op donderdag 17 februari 2022 07:12 schreef Bugno3 het volgende:
"Iedereen die mij een beetje kent weet dat ik al heel mijn carrière tegen enige vorm van doping ben en er altijd alles aan gedaan heb om een voorbeeld te zijn als atleet."

"Ik zal er dan ook alles aan doen om mijn onschuld aan te tonen en mijn naam te zuiveren. In afwachting van de analyse van het B- staal en verdere onderzoeken zal ik geen commentaar geven", besluit Aerts."


Eén groot misverstand jongens, een mysterie. Sneu voor Toon wel.
Toon schijnt bij te houden welke voedingssupplementen hij op welke dag gebruikt heeft. En dat hij vervolgens de restjes van die supplementen bewaart. Hij weet nu precies bij welke restantje voedingssupplement een paar druppels lectrozole in moeten.
Halconzaterdag 19 februari 2022 @ 18:59
'In 2020 waren er wereldwijd zeventien gevallen, als je weet dat er 28 EPO-gevallen waren dan plaatst dat alles wat in perspectief. Letrozole komt best vaak terug', zo benadrukt Van Eenoo.

https://www.indeleiderstr(...)0-zeventien-gevallen
Idisrommaandag 21 februari 2022 @ 15:13
Ik las dat de winnaar van het veldrijden werd gecontroleerd plus een paar anderen.
Maar hoe worden die anderen aangewezen?
Ik ging er van uit dat er geloot werd, en dat van te voren niet bekend werd gemaakt wie er geloot is.
Dat lijkt mij het eerlijkst dat er lottoballetjes getrokken worden van de daguitslag, en die naar de controle moeten.

Ik las deze reactie bij HLN.
quote:
ANDRE AERTS

Wie zegt er dat Aerts met zijn (2) 2de plaatsen 16-1/ 22-1 naar de dopingcontrole moest? De winnaar wordt verplicht te gaan de 2 of 3 andere worden getrokken. En indien deze hebben opgegeven of zelfs niet gestart zijn moeten ze wachten tot NA de wedstrijd wanneer deze lijst wordt opgehangen met naam en deelnemingsnummer. Controleurs komen maar op de wedstrijd indien deze reeds is gestart zodat men dit niet weet voor de wedstrijd begint dat deze al dan niet komen controleren.
Idisromdonderdag 24 maart 2022 @ 18:10
Het wachten op een B-staal duurt tegenwoordig zo lang, dat ik eerst op 'hier' moet drukken voor om zeker te weten om in dit topic te mogen posten.

https://www.hln.be/wielre(...)onderzocht~ab4a7ea1/
Rellende_Rotscholierwoensdag 30 maart 2022 @ 11:27
twitter


Gecondoleerd @Mani89 @Koffieplanter
Kopikowoensdag 30 maart 2022 @ 11:44
quote:
0s.gif Op woensdag 30 maart 2022 11:27 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
[ twitter ]

Gecondoleerd @:mani89 @:koffieplanter
Alarcón :? Echt :?
Donderslag bij heldere hemel!
DeeBeewoensdag 30 maart 2022 @ 11:52
R.I.P.

http://www.climbing-recor(...)ouchable-in.html?m=1

We zullen het nooit, maar dan ook nooit vergeten.
Mani89woensdag 30 maart 2022 @ 12:54
quote:
0s.gif Op woensdag 30 maart 2022 11:27 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
[ twitter ]

Gecondoleerd @:mani89 @:koffieplanter
We zullen het nooit vergeten.

E7d6Wv3UYAQ5V8T?format=jpg&name=900x900
Idisromvrijdag 8 april 2022 @ 06:33
Hebben jullie al nieuws over de B-staal van Toon Aerts?

Quote uit HLN op 24 maart 2022:
"De B-staal zal echter pas op 6 april onderzocht worden in het labo van Keulen. De reden dat Aerts en zijn management zo lang moeten wachten is omdat het labo in Keulen geteisterd werd door een covid-golf. "
Afhaalchineesdonderdag 21 april 2022 @ 17:52
Is hier al iets over bekend?
Idisromdonderdag 21 april 2022 @ 21:21
quote:
1s.gif Op donderdag 21 april 2022 17:52 schreef Afhaalchinees het volgende:
Is hier al iets over bekend?
Ik had vanmorgen precies dezelfde vraag, maar op Google kon ik niks vinden met recent nieuws
Frozen-assassindonderdag 21 april 2022 @ 22:14
Nog niets over gelezen op Sporza. Duurt wel erg lang inderdaad
TargaFloriozondag 24 april 2022 @ 15:20
twitter
Mani89zondag 24 april 2022 @ 15:41
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Noberzondag 24 april 2022 @ 15:42
Foei, UCI! Dat kan beter. #freeToon
Coppimaandag 25 april 2022 @ 10:35
Ik ga W52 wel missen. De ronde van Portugal was altijd wel een hoogtepuntje in het wielerjaar.
OProgmaandag 25 april 2022 @ 10:38
We zullen het nooit, maar dan ook nooit vergeten.
Frozen-assassinmaandag 25 april 2022 @ 10:56
6 april zou B-staal worden onderzocht in lab bij Köln maar nu zijn we al 3 weken verder...
THEFXRmaandag 25 april 2022 @ 11:14
quote:
0s.gif Op maandag 25 april 2022 10:56 schreef Frozen-assassin het volgende:
6 april zou B-staal worden onderzocht in lab bij Köln maar nu zijn we al 3 weken verder...
die hebben meestal een grote stapel papieren, het gaat zo allemaal niet zo snel.
DeeBeemaandag 25 april 2022 @ 11:29
Erg jammer dat de altijd vervelende UCI het compleet cleane W52 meent te moeten vernietigen, dit is groot onrecht.
Mani89dinsdag 26 april 2022 @ 14:09
Its over.

twitter
Mexicanobakkerdinsdag 26 april 2022 @ 14:20
Jammer, W52 was altijd wel een leuke rubriek.

Verbaasd ben ik verder niet.
Aguerodinsdag 26 april 2022 @ 14:50
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2022 14:09 schreef Mani89 het volgende:
Its over.

[ twitter ]
Geloof er niks van, allemaal fake news.
Koffieplanterdinsdag 26 april 2022 @ 14:54
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2022 14:09 schreef Mani89 het volgende:
Its over.

[ twitter ]
Heeft het leven van jou en mij nu nog zin?
Mani89dinsdag 26 april 2022 @ 15:01
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2022 14:54 schreef Koffieplanter het volgende:

[..]
Heeft het leven van jou en mij nu nog zin?
Niet echt. Dit is een enorme klap in het gezicht van.
Koffieplanterdinsdag 26 april 2022 @ 15:03
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2022 15:01 schreef Mani89 het volgende:

[..]
Niet echt. Dit is een enorme klap in het gezicht van.
Eigenlijk hebben wij de Volta groot gemaakt. En wat krijg je? Stank voor dank. Alsof iemand anders ooit van Portugal gehoord zou hebben.
Mani89dinsdag 26 april 2022 @ 15:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 april 2022 15:03 schreef Koffieplanter het volgende:

[..]
Eigenlijk hebben wij de Volta groot gemaakt. En wat krijg je? Stank voor dank. Alsof iemand anders ooit van Portugal gehoord zou hebben.
Welke doping safe haven blijft er nu nog over? Het wielrennen is dood, dood en begraven
Rellende_Rotscholierdinsdag 26 april 2022 @ 15:12
Wint Mauri Moreira hier de Volta of gaat het voormalige Efapel ook nog aangepakt worden?

Mijn Joni. :{
wimderondinsdag 26 april 2022 @ 15:21
twitter
wimderonwoensdag 27 april 2022 @ 16:07
twitter
Mani89woensdag 27 april 2022 @ 16:24
Bommen op de Portugese justitie.
Afhaalchineeswoensdag 27 april 2022 @ 17:40
Niks aan de hand mensen
TargaFloriowoensdag 27 april 2022 @ 19:59
Neem het Portugese voetbal ook meteen mee.
hhh38woensdag 27 april 2022 @ 20:00
quote:
0s.gif Op woensdag 27 april 2022 19:59 schreef TargaFlorio het volgende:
Neem het Portugese voetbal ook meteen mee.
Ze zijn niet voor niets gelinkt aan FC Porto ;)
DeeBeewoensdag 27 april 2022 @ 20:13
Groots onrecht
Koffieplanterdonderdag 28 april 2022 @ 21:47
twitter


Mijn bloed kookt. En dat van Jose Neves sputtert.
valleilijndonderdag 28 april 2022 @ 21:47
edit: spuit 11.
Koffieplanterdonderdag 28 april 2022 @ 21:48
Het is gewoon echt voorbij. Ik kan het niet geloven. Het leven zal nooit meer hetzelfde zijn.
Aguerodinsdag 3 mei 2022 @ 22:36
Allemaal negatief! Witch hunt confirmed.

https://www.record.pt/mod(...)deram-todos-negativo
TargaFloriomaandag 23 mei 2022 @ 18:42
quote:
Hoe zou het zijn met Toon Aerts? Hij wacht al drie maanden op nieuws van de UCI in verband met zijn afwijkende waarden bij een dopingtest. Sven Nys lichte een tipje van de sluier. "Ons huiswerk is klaar en afgeleverd bij de UCI."

Midden februari raakte bekend dat Toon Aerts bij een dopingcontrole een afwijkend resultaat had laten noteren. Meer dan drie maanden later weet de veldrijder van Baloise-Trek Lions nog altijd niet waar hij aan toe is.

Is het B-staal eigenlijk al onderzocht? "Dat is nog altijd niet helemaal uitgeklaard en daar gaat veel tijd overheen voor we daar duidelijkheid over hebben", vertelde zijn ploegleider Sven Nys. "Ik kan er niet heel veel over zeggen."

"Het huiswerk is klaar, er is een heel team opgesteld om Toon te ondersteunen. Dat huiswerk is afgeleverd bij de UCI, het is nu wachten hoe en wanneer de UCI zal reageren en dan kunnen we de volgende stap zetten. Nu zitten we eigenlijk te wachten in de hoop dat er communicatie komt."

Het is voor Toon Aerts een moeilijke periode. "We proberen hem zo goed mogelijk te ondersteunen. Toon traint heel hard en houdt zich klaar voor het moment dat hij eventueel weer in competitie zou mogen uitkomen", zegt Nys.

...
https://sporza.be/nl/2022(...)aerts~1653240576305/
Wienerschnitzelsmaandag 23 mei 2022 @ 18:56
quote:
Is het B-staal eigenlijk al onderzocht? "Dat is nog altijd niet helemaal uitgeklaard en daar gaat veel tijd overheen voor we daar duidelijkheid over hebben", vertelde zijn ploegleider Sven Nys. "Ik kan er niet heel veel over zeggen."
Beetje vaag antwoord op een vrij simpele ja/nee vraag.
Idisromdinsdag 24 mei 2022 @ 14:36
De B-staal van Toon Aerts bleek twee maanden later ook positief te zijn, en hij staat momenteel op non-actief bij zijn ploeg.
Hij traint derhalve in zijn eentje.
https://www.hln.be/veldri(...)tieve-test~afaf7c6d/

Vreemd dat de positieve uitslag van de B-staal eerst stil gehouden werd.
DeeBeedinsdag 24 mei 2022 @ 14:39
Gewoon twee keer positief, dus de bewijslast ligt nu bij de atleet. Apart dat de ploeg hem daarin zo bijstaat, dat zie je niet vaak.
TargaFloriodinsdag 24 mei 2022 @ 14:45
quote:
0s.gif Op dinsdag 24 mei 2022 14:36 schreef Idisrom het volgende:
Vreemd dat de positieve uitslag van de B-staal eerst stil gehouden werd.
Gisteren wist Nys dat blijkbaar nog niet. :')

@Wienerschnitzels
Rellende_Rotscholiermaandag 27 juni 2022 @ 17:55
quote:
BAHRAIN VICTORIOUS RIDERS AND STAFF INVESTIGATED

Some riders and staff of Team Bahrain Victorious had Police search their homes today before their departure to the Tour de France.

Team Bahrain Victorious always works based on the highest standards of professionalism in sports, including the integrity of all professional members and competitors. The team cooperates constructively in all procedures and with all competent institutions. The investigation into the members of the team, which started almost a year ago and did not yield any results, continues just before the start of the most important cycling race, the Tour de France, and damages the reputation of individuals and Team Bahrain Victorious. Due to recent investigations, the team feels the timing of this investigation is aimed at intentionally damaging the team’s reputation.

The house searches experienced today by members from Team Bahrain Victorious represent a continuation of the investigation process that began during the team’s successful performances at last year’s Tour de France. Bahrain Victorious were the only team in the Tour de France under investigation during the race last year. At no time, and so far, have the team been informed of the progress, results or received any feedback about the investigation from the Marseilles Prosecutor’s Office. Bahrain Victorious has repeatedly requested access to the file or acquaintance with the state of investigation but without success.

Moreover, shortly after the investigation was carried out, the investigators illegally provided information regarding the seized items, on the basis of which an article was published in a professional medical journal. The journal stated that the team did not possess illicit substances. Still, this behaviour of the investigators casts doubt on the investigation’s credibility, given that information about the investigation by the French authorities comes to the media. In contrast, the team does not receive any feedback.

After almost a year of unsuccessful efforts by the team to obtain additional information, the investigators decided on new investigations just days before the start of the most important cycling race, which undoubtedly casts a shadow of doubt on the purpose of the investigation.

The team have always cooperated completely transparently with all competent institutions and will continue to do so in the future, with the hope of greater transparency and a sense of the independence of investigators, as well as equal treatment of all teams.
De nieuwe Bahrein is uit. Volgens het Spaanse ciclo21 gaat het om de volgende luitjes:
quote:
Met nog minder dan een week te gaan tot de start van de Tour de France in Kopenhagen ademt Bahrein zwaar. Het Agentschap van de Europese Unie voor politiële samenwerking (Europol) heeft twee huiszoekingen uitgevoerd bij de officiële staf van het Aziatische team in Elsovenia, Polen en Spanje, volgens betrouwbare bronnen die door dit medium zijn geraadpleegd.

De manager van de groep, de Sloveen Milan Erzen -gelinkt aan Operatie Aderlass- , de Poolse arts Piotr Kosielski en de Franse fysiotherapeut Barnabé Moulin, woonachtig in de provincie Alicante, zagen hoe Europese politieagenten op gerechtelijk bevel hun woningen binnendrongen met instructies voor informatie en materiaal. Wat tot nu toe is aangehouden, is niet gebeurd en als er tegen de drie geregistreerde aanklachten komen, blijven deze hangende in het vervolgonderzoek, dat nog gaande is en waarin nieuwe interventies van de veiligheidstroepen niet worden uitgesloten.
Immerdebestebobmaandag 27 juni 2022 @ 17:57
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2022 17:55 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:

[..]
De nieuwe Bahrein is uit. Volgens het Spaanse ciclo21 gaat het om de volgende luitjes:
[..]

Ik mis nog een foto van Milan Erzen :@
Rellende_Rotscholiermaandag 27 juni 2022 @ 18:00
quote:
1s.gif Op maandag 27 juni 2022 17:57 schreef Immerdebestebob het volgende:

[..]
Ik mis nog een foto van Milan Erzen :@
Captura-de-Pantalla-2022-06-27-a-las-16.54.27.png
DeeBeemaandag 27 juni 2022 @ 18:17
Hopelijk hebben ze een paar vriezers in beslag genomen, Mark P. moet wel een eigen hebben gehad.
Felagundmaandag 27 juni 2022 @ 19:51
quote:
10s.gif Op maandag 27 juni 2022 18:17 schreef DeeBee het volgende:
Hopelijk hebben ze een paar vriezers in beslag genomen, Mark P. moet wel een eigen hebben gehad.
Mark P is volgens mij die vriezer al kwijt sinds zomer vorig jaar.
TargaFloriomaandag 27 juni 2022 @ 19:54
De Tour staat zeker op punt van beginnen?
Immerdebestebobmaandag 27 juni 2022 @ 19:56
quote:
0s.gif Op maandag 27 juni 2022 19:54 schreef TargaFlorio het volgende:
De Tour staat zeker op punt van beginnen?
Het is weer 2006?
Felagundmaandag 27 juni 2022 @ 19:57
quote:
1s.gif Op maandag 27 juni 2022 19:56 schreef Immerdebestebob het volgende:

[..]
Het is weer 2006?
Ik verwacht niet echt dat ze echt weer renners worden uitgesloten/geschorst voor de Tour.
TargaFloriomaandag 27 juni 2022 @ 19:59
quote:
1s.gif Op maandag 27 juni 2022 19:56 schreef Immerdebestebob het volgende:

[..]
Het is weer 2006?
Invallen vlak voor de Tour zijn er bijna jaarlijks, vervolgens hoor je er niks meer van.
Mani89zaterdag 16 juli 2022 @ 17:21
Zo ongeveer heel W52 voorlopig 120 dagen geschorst, Jose Neves rijdt momenteen nog in zijn eentje in de leiderstrui van de GP Douro Internacional,
Rellende_Rotscholierdonderdag 21 juli 2022 @ 20:56
twitter


Superman heeft een GROOT probleem.
Mani89donderdag 21 juli 2022 @ 20:58
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2022 20:56 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
[ twitter ]

Superman heeft een GROOT probleem.
Jeetje dat verwacht je ook niet, van een Columbiaan.
Momodonderdag 21 juli 2022 @ 21:00
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2022 20:56 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
[ twitter ]

Superman heeft een GROOT probleem.
Drugs als in doping of als wit plezier poeder?
Steven184donderdag 21 juli 2022 @ 21:05
Geboren in het witte poeder.
Rellende_Rotscholierdonderdag 21 juli 2022 @ 21:05
quote:
1s.gif Op donderdag 21 juli 2022 21:00 schreef Momo het volgende:

[..]
Drugs als in doping of als wit plezier poeder?
Superman is (mogelijk) klant van een bekende Spaanse dopingarts waar momenteel een onderzoek naar loopt.
Mani89donderdag 21 juli 2022 @ 21:07
Ah gelinkt aan Dr. Maynar, die heeft een verleden. Was onder meer verantwoordelijk voor de suprematie van het continentale LA-MSS in 2008 met dit als hoogtepunt.

9b5da6c943.png

Dat feest eindigde met de dood van Bruno Neves (hartstilstand) waarna na invallen een karrevracht aan doping en apparatuur voor bloedtransfusies in beslag werden genomen. Leuk hoe die dokters altijd weer ergens terugkeren.
Rellende_Rotscholierdonderdag 21 juli 2022 @ 21:11
https://es.m.wikipedia.org/wiki/Marcos_Maynar

Dit artikel is echt fascinerend. Even door de translate gooien. Ook al een connectie met TerminAitor, Superman kent zijn pappenheimers.
Mani89donderdag 21 juli 2022 @ 21:14
Na een ban van 10 jaar gelijk weer begonnen lol.

twitter
Mexicanobakkerdonderdag 21 juli 2022 @ 22:01
Maar het huidige peloton is toch brandschoon?
Rellende_Rotscholierdonderdag 21 juli 2022 @ 22:24
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2022 22:01 schreef Mexicanobakker het volgende:
Maar het huidige peloton is toch brandschoon?
Nieuwe generatie.

18e tijd ooit op Hautacam vandaag, klinkt geloofwaardig aldus Karl Vannieuwkerke.
Mexicanobakkerdonderdag 21 juli 2022 @ 22:26
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2022 22:24 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:

[..]
Nieuwe generatie.

18e tijd ooit op Hautacam vandaag, klinkt geloofwaardig aldus Karl Vannieuwkerke.
Dan hebben er dus 17 doping gebruikt, neem ik aan?
Idisromvrijdag 22 juli 2022 @ 08:02
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2022 20:56 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
[ twitter ]

Superman heeft een GROOT probleem.
Ik denk dat hij alleen nog verdacht wordt van handel in drugs.
Steven184vrijdag 22 juli 2022 @ 08:08
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2022 22:24 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:

[..]
Nieuwe generatie.

18e tijd ooit op Hautacam vandaag, klinkt geloofwaardig aldus Karl Vannieuwkerke.
Ronde wielen
Immerdebestebobvrijdag 22 juli 2022 @ 08:21
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2022 21:07 schreef Mani89 het volgende:
Ah gelinkt aan Dr. Maynar, die heeft een verleden. Was onder meer verantwoordelijk voor de suprematie van het continentale LA-MSS in 2008 met dit als hoogtepunt.

[ afbeelding ]

Dat feest eindigde met de dood van Bruno Neves (hartstilstand) waarna na invallen een karrevracht aan doping en apparatuur voor bloedtransfusies in beslag werden genomen. Leuk hoe die dokters altijd weer ergens terugkeren.
Krijg hetzelfde gevoel bij Bahrein. Dat ze na die hartaanval van Colbrelli er heel strak op zijn gaan zitten om dooien te voorkomen.
Mani89vrijdag 22 juli 2022 @ 09:57
quote:
1s.gif Op vrijdag 22 juli 2022 08:21 schreef Immerdebestebob het volgende:

[..]
Krijg hetzelfde gevoel bij Bahrein. Dat ze na die hartaanval van Colbrelli er heel strak op zijn gaan zitten om dooien te voorkomen.
Ik sluit het niet uit, de opleving van Colbrelli vorig jaar was ook lachwekkend verdacht.
Momovrijdag 22 juli 2022 @ 10:12
twitter
wimderonvrijdag 22 juli 2022 @ 10:30
quote:
1s.gif Op vrijdag 22 juli 2022 08:21 schreef Immerdebestebob het volgende:

[..]
Krijg hetzelfde gevoel bij Bahrein. Dat ze na die hartaanval van Colbrelli er heel strak op zijn gaan zitten om dooien te voorkomen.
Colbrelli was doordat hij met koorts ging koersen. Daarna ging het nog gewoon door, tot aan de invallen.
Rellende_Rotscholiervrijdag 22 juli 2022 @ 10:36
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juli 2022 08:02 schreef Idisrom het volgende:

[..]
Ik denk dat hij alleen nog verdacht wordt van handel in drugs.
Hoe bedoel je alleen? Daar staat een zwaardere sanctie op dan het gebruiken van drugs. Onze vriend kan in de gevangenis eindigen als dit bewezen wordt. (lol)
Dale__Coopervrijdag 22 juli 2022 @ 10:38
Heeft ie dan de hele voorraad van Astana verhandeld ofzo?
Idisromvrijdag 22 juli 2022 @ 10:50
quote:
0s.gif Op vrijdag 22 juli 2022 10:36 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:

[..]
Hoe bedoel je alleen? Daar staat een zwaardere sanctie op dan het gebruiken van drugs. Onze vriend kan in de gevangenis eindigen als dit bewezen wordt. (lol)
Ja, ik vind ook dat hij daar een zwaardere sanctie voor moet krijgen van Justitie. Ik bedoelde alleen dat hij nog niet was betrapt op eigen gebruik.
Beregdvrijdag 22 juli 2022 @ 12:06
twitter
Mani89zaterdag 23 juli 2022 @ 16:05
Lol.
twitter
Ericrdinsdag 26 juli 2022 @ 17:10
https://wielerrevue.nl/ar(...)ik-nooit-eerder-zag/

Taking the piss. Nog even aanstippen dat Wout een alien is.
Faraday01dinsdag 26 juli 2022 @ 17:13
Nu ik dit topic op zie poppen: Heeft Toon het resultaat van zijn B-straal al binnen?
Pino112dinsdag 26 juli 2022 @ 17:57
quote:
0s.gif Op dinsdag 26 juli 2022 17:13 schreef Faraday01 het volgende:
Nu ik dit topic op zie poppen: Heeft Toon het resultaat van zijn B-straal al binnen?
Zie post 45, meer is er nog niet officieel bekend nee.
Mani89woensdag 27 juli 2022 @ 17:26
Het is officieel, W52 bestaat niet meer, UCI heeft de licentie ingetrokken.
Mani89vrijdag 29 juli 2022 @ 19:56
Genot.
quote:
"There has never been a doping process as complex and heavy as this one in Portugal. The tons of pills found - 99% of them banned -, the blood bags, the equipment for making blood transfusions, indicated massive doping operations unpunished for a long time" , a source familiar with the process explained to DN.
https://www-dn-pt.transla(...)hl=nl&_x_tr_pto=wapp
Mani89dinsdag 2 augustus 2022 @ 18:11
Tot ziens oh mooie Volta.

twitter
Rellende_Rotscholierdinsdag 2 augustus 2022 @ 18:37
twitter


Francisco Campos, niet geheel ontoevallig een voormalig coureur van W52, tegenwoordig actief voor het Efapel van José Azevedo (kennen we die nog?) is een van de personen die de lul is.

Ik hoop dat Mauri Moreira snel volgt.
wimderondinsdag 2 augustus 2022 @ 18:37
quote:
1s.gif Op dinsdag 2 augustus 2022 18:11 schreef Mani89 het volgende:
Tot ziens oh mooie Volta.

[ twitter ]
antoniojulionevesDR2-624x905.jpg

Mani89dinsdag 2 augustus 2022 @ 18:43
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 augustus 2022 18:37 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
[ twitter ]

Francisco Campos, niet geheel ontoevallig een voormalig coureur van W52, tegenwoordig actief voor het Efapel van José Azevedo (kennen we die nog?) is een van de personen die de lul is.

Ik hoop dat Mauri Moreira snel volgt.
Maar die heeft dit jaar nog nergens de finish gehaald, als die al de lul is.
Mani89dinsdag 2 augustus 2022 @ 18:44
quote:
Een losse kogel ga je niet dood aan.
Rellende_Rotscholierdinsdag 2 augustus 2022 @ 18:45
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 augustus 2022 18:43 schreef Mani89 het volgende:

[..]
Maar die heeft dit jaar nog nergens de finish gehaald, als die al de lul is.
Portugal is een bijzonder land, en dat is het.
H.Vvivdinsdag 2 augustus 2022 @ 19:01
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 augustus 2022 18:37 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
[ twitter ]

Francisco Campos, niet geheel ontoevallig een voormalig coureur van W52, tegenwoordig actief voor het Efapel van José Azevedo (kennen we die nog?) is een van de personen die de lul is.

Ik hoop dat Mauri Moreira snel volgt.
Campos is ook maar direct ontslagen.

twitter
Rellende_Rotscholierdinsdag 2 augustus 2022 @ 19:06
twitter


Slechts één van de renners van Glassdrive lijkt de klos te zijn. Zeg het maar, jongens. Rafa Reis? Mauri Moreira? Barman Mendonca? Fredje Figueiredo?
Immerdebestebobdinsdag 2 augustus 2022 @ 19:07
quote:
0s.gif Op dinsdag 2 augustus 2022 19:06 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
[ twitter ]

Slechts één van de renners van Glassdrive lijkt de klos te zijn. Zeg het maar, jongens. Rafa Reis? Mauri Moreira? Barman Mendonca? Fredje Figueiredo?
Zolang het Mauri maar niet is.
Steven184dinsdag 2 augustus 2022 @ 19:08
quote:
1s.gif Op dinsdag 2 augustus 2022 19:07 schreef Immerdebestebob het volgende:

[..]
Zolang het Mauri maar niet is.
Jinx
Mani89dinsdag 2 augustus 2022 @ 19:18
Freitas van Boavista ook de sjaak en is ontslagen.
heywoodudinsdag 2 augustus 2022 @ 20:46
Zo'n Alex Molenaar die daar ook zit moet toch non-stop bij zijn hotelraam zitten en zich de ogen uit de kop kijken waar hij in vredesnaam eigenlijk in beland is? :D
Momodinsdag 2 augustus 2022 @ 20:50
Dit voelt meer als een misdaadserie dan wielernieuws
OProgdinsdag 2 augustus 2022 @ 21:59
Het prachtige Portugese circuit is straks een veredeld amateurcircuit.

Erg spijtig
Rellende_Rotscholierwoensdag 3 augustus 2022 @ 18:49
twitter


Ach, barman Mendonsj. Ach, de al eerder geschorste Zjauw Benta.
Mani89woensdag 3 augustus 2022 @ 19:09
quote:
0s.gif Op woensdag 3 augustus 2022 18:49 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
[ twitter ]

Ach, barman Mendonsj. Ach, de al eerder geschorste Zjauw Benta.
Taxichauffeur Mendonca die op zijn 36ste nog even zijn met afstand meest schroeiende seizoen ooit uit de mouw schudt. Schokkend.
DeeBeewoensdag 3 augustus 2022 @ 20:28
Zeer groot onrecht
wimderondonderdag 11 augustus 2022 @ 15:24
quote:
Michele Gazzoli (23) staat tot 9 augustus 2023 aan de kant. De Italiaan wordt door de UCI gesanctioneerd nadat er in februari verboden stoffen in een staal zijn gevonden. Het gaat om een "onvrijwillige inbreuk", Astana heeft de Italiaan op straat gezet.

Michele Gazzoli werd vorig jaar 4e op het WK voor beloften na Filippo Baroncini, Biniam Girmay en Olav Kooij.

Bij Astana Qazaqstan maakte hij dit jaar zijn profdebuut, maar nu is uitgelekt dat er in de Ronde van de Algarve op 17 februari een verboden product in zijn urine is aangevonden. Het gaat om Tuaminoheptane.

Zijn werkgever meldt dat het de uitleg van Gazzoli aan de UCI heeft doorgespeeld. Het ging, zo lezen we, om een "niet-intentionele inname van de stof" na het gebruiken van een neusspray die hij had gekocht zonder inmenging van de medische staf van Astana.

De UCI heeft het dossier geklasseerd als een "onvrijwillige inbreuk" op de dopingregelgeving. Daarom gaat het slechts om een straf van een jaar en worden enkele de resultaten van Gazzoli in de Algarve geschrapt.

Astana wast zijn handen in onschuld en heeft het contract met de Italiaan meteen stopgezet.
alpekowoensdag 17 augustus 2022 @ 16:22
Capibara aan de tramadol

https://www.wielerflits.n(...)-uit-tour-de-france/

Madouas toch nog top 10 in de Tour.
heywooduwoensdag 17 augustus 2022 @ 18:16
Zo snel al uitslagen geschrapt, normaal duurde dat maanden, zo niet jaren :o
heywooduwoensdag 17 augustus 2022 @ 18:18
Oh, geen doping en dus geen schorsing. Maar wel DQ.
wimderondonderdag 18 augustus 2022 @ 23:32
twitter
Rellende_Rotscholiermaandag 5 september 2022 @ 18:44
quote:
Nieuwe verandering in het open gerechtelijke proces dat Miguel Ángel «Superman» López treft . De onderzoeksrechter 4 van Cáceres heeft besloten om de rechtsfiguur van de Colombiaan opnieuw te veranderen van onderzocht naar getuige - zoals het aanvankelijk was - van een vermeende misdaad van de distributie van medicijnen die niet zijn goedgekeurd in Spanje.

Op deze manier zal hij ook naar de stad Extremadura moeten gaan om te getuigen na de Vuelta a España waar hij concurreert met het verschil dat López in deze situatie verplicht is de hele waarheid te vertellen over de vragen die in de zaal worden gesteld. Als hij in onderzoek was gebleven -voorheen werd hij aangemerkt als beschuldigd- zou het recht om niet tegen zichzelf te getuigen zijn erkend, dat wil zeggen, hij zou niet onderworpen zijn aan de wettelijke verplichting om de waarheid te vertellen. Nu ja.
Volgens ciclo21 (met extragratis brakke vertaling) mag Superman zich na de Vuelta gaan melden in Extremadura, alwaar hij de waarheid zal moeten vertellen.

Woensdag gaat de Vuelta naar Extremadura dus misschien kan hij na de rit ook even onder ede een verklaring afleggen.
Idisromwoensdag 14 september 2022 @ 13:36
Vandaag heb ik een voor mij compleet nieuw woord geleerd: "nefast"

https://www.wielerflits.n(...)-overleg-uit-elkaar/

Het is dus nefast voor Toon Aerts, dat er van de UCI nog steeds geen duidelijkheid gegeven is.
Faraday01woensdag 14 september 2022 @ 15:27
quote:
0s.gif Op woensdag 14 september 2022 13:36 schreef Idisrom het volgende:
Vandaag heb ik een voor mij compleet nieuw woord geleerd: "nefast"

https://www.wielerflits.n(...)-overleg-uit-elkaar/

Het is dus nefast voor Toon Aerts, dat er van de UCI nog steeds geen duidelijkheid gegeven is.
Dan heb je te weinig Sporza gekeken de afgelopen jaren. Nefast wordt in het Vlaams regelmatig gebruikt.
wimderonzaterdag 17 september 2022 @ 13:34
quote:
Toon Aerts spaart haar voor mogelijk extra onderzoek in dopingzaak

Toon Aerts, de man die zijn haar níet kort liet knippen. En al sinds januari rondloopt met een Beatle-kapsel. Bewust. De veldrijder, op non-actief sinds zijn afwijkende dopingtest van 19/1, wil in de bewijsvoering van zijn onschuld niets aan het toeval overlaten en voorbereid zijn op eventueel bijkomend onderzoek mócht de Internationale Wielrenunie (UCI) daar naar vragen.

Aerts wacht nog steeds op een definitieve uitspraak uit die hoek. Het in het urinestaal aangetroffen verboden Letrozole Metabolite zou naar verluidt in een recovery shake hebben gezeten. Op vraag van de UCI werd die half juni binnengebracht voor analyse in het labo in Keulen, maar pas zeven weken later (begin augustus) gecontroleerd. En dan niet volgens de procedure die eerder in Leuven werd gevolgd. Waardoor er nu verder onderzoek moet worden verricht en de hele zaak zo lang aansleept.
Ja, dit wordt een Betsema'tje.
Idisrommaandag 19 september 2022 @ 14:02
https://www.hln.be/veldri(...)~a002e49a/221594952/

Is dit een knappe voetballer uit de jaren '70?
Of is dit Toon Aerts, die zijn haar laat groeien om bewijsmateriaal te hebben dat-ie geen verboden middelen gebruikt heeft? Dan had ik eigenlijk een nog langer haardos verwacht als het vanaf 19-01 al niet meer geknipt is..
Rellende_Rotscholierdinsdag 4 oktober 2022 @ 15:39
twitter


Zeven jaar schorsing voor Joao Rodrigues, wat een onrecht.

Drie jaar voor zes anderen.
Mani89dinsdag 4 oktober 2022 @ 19:00
Witch hunt.

twitter
Rellende_Rotscholierdinsdag 4 oktober 2022 @ 19:06
Caldeira kan altijd nog terugkeren bij Team Novo Nordisk zo te zien.

Mijn mooie Joni ontspringt voorlopig de dans.
Mani89dinsdag 4 oktober 2022 @ 19:08
Even voor de duidelijkheid, buiten de paspoort violations zijn al die renners veroordeeld op middelen die bij hun thuis zijn gevonden, ze zijn in al die jaren 0 keer daadwerkelijk positief getest. Doping controles zijn nog steeds een grap.
Koffieplanterdinsdag 4 oktober 2022 @ 19:11
Heeft het leven nog wel zin?
Immerdebestebobdinsdag 4 oktober 2022 @ 19:14
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 oktober 2022 19:08 schreef Mani89 het volgende:
Even voor de duidelijkheid, buiten de paspoort violations zijn al die renners veroordeeld op middelen die bij hun thuis zijn gevonden, ze zijn in al die jaren 0 keer daadwerkelijk positief getest. Doping controles zijn nog steeds een grap.
Nu hebben ze wel samples om hun testen te verbeteren ^O^
wimderondinsdag 4 oktober 2022 @ 20:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 oktober 2022 19:08 schreef Mani89 het volgende:
Even voor de duidelijkheid, buiten de paspoort violations zijn al die renners veroordeeld op middelen die bij hun thuis zijn gevonden, ze zijn in al die jaren 0 keer daadwerkelijk positief getest. Doping controles zijn nog steeds een grap.
Het is natuurlijk wel continentaal, daar kun je eigenlijk doen en laten wat je wilt.

Riccardo Zoidl vindt dit leuk.
Momowoensdag 12 oktober 2022 @ 16:33
twitter
THEFXRwoensdag 12 oktober 2022 @ 20:23
quote:
0s.gif Op dinsdag 4 oktober 2022 19:00 schreef Mani89 het volgende:
Witch hunt.

[ twitter ]
zo,. insuline en HGH gepakt, verbeterde tests of een domoor?
Idisromwoensdag 2 november 2022 @ 21:39
https://www.hln.be/veldri(...)g-opgelegd~a8f52c28/

Nu blijkt dat Toon Aerts door zijn vorige ploeg op non-actief was gezet.
En de UCI wacht nog steeds op de nodige uitleg van Toon Aerts.

Ik snap er niet zoveel meer van.
Frozen-assassinwoensdag 2 november 2022 @ 22:17
quote:
0s.gif Op woensdag 2 november 2022 21:39 schreef Idisrom het volgende:
https://www.hln.be/veldri(...)g-opgelegd~a8f52c28/

Nu blijkt dat Toon Aerts door zijn vorige ploeg op non-actief was gezet.
En de UCI wacht nog steeds op de nodige uitleg van Toon Aerts.

Ik snap er niet zoveel meer van.
Best een bijzondere reactie van UCI. Zo lang wacht je daar toch niet mee? Toon heeft nu wat uit te leggen
Halcondonderdag 3 november 2022 @ 07:22
quote:
0s.gif Op woensdag 2 november 2022 22:17 schreef Frozen-assassin het volgende:

[..]
Best een bijzondere reactie van UCI. Zo lang wacht je daar toch niet mee? Toon heeft nu wat uit te leggen
Misschien wacht hij tot z'n haren lang genoeg gegroeid zijn?
Momodonderdag 3 november 2022 @ 12:29
twitter
Joost-mag-het-wetenvrijdag 4 november 2022 @ 17:37
quote:
0s.gif Op woensdag 2 november 2022 21:39 schreef Idisrom het volgende:
https://www.hln.be/veldri(...)g-opgelegd~a8f52c28/

Nu blijkt dat Toon Aerts door zijn vorige ploeg op non-actief was gezet.
En de UCI wacht nog steeds op de nodige uitleg van Toon Aerts.

Ik snap er niet zoveel meer van.
Toon is door zijn eigen entourage allicht een en ander wijs gemaakt ?
Halconvrijdag 4 november 2022 @ 17:55
quote:
0s.gif Op vrijdag 4 november 2022 17:37 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:

[..]
Toon is door zijn eigen entourage allicht een en ander wijs gemaakt ?
Altijd alles zelf ook lezen en proberen te begrijpen. Schorsing krijg je wel duidelijk bericht van, lijkt me.
wimderonwoensdag 9 november 2022 @ 20:44
quote:
Mykhaylo Kononenko ligt in hetzelfde bedje ziek als Nairo Quintana. Bij de 35-jarige Oekraïener werden sporen van Tramadol ontdekt na afname van een bloedstaal bij de wereldkampioenschappen op de weg in Wollongong.

Net als bij Nairo Quintana in de Tour de France worden zijn uitslagen van het WK geschrapt. In de individuele tijdrit was hij 43ste en in de Mixed Relay eindigde hij met zijn land op een twaalfde plaats. Net als bij Nairo Quintana is hij niet geschorst en blijft het bij deze sanctie. Tramadol staat als pijnstiller niet op de dopinglijst, maar de Internationale Wielerunie (UCI) verbiedt het gebruik van dit middel.
Rellende_Rotscholierdonderdag 24 november 2022 @ 12:43
twitter


Het piepkleine fenomeentje Vicente Belda maakt ook deel uit van het onderzoek naar de handelingen van dokter Maynar, net als Vicente junior (een masseur bij Astana).

Superman werd door Astana bij zijn aankomst in Europa direct ondergebracht bij de familie Belda. Dat was toen al vrij dubieus, nu helemaal.

Edit: meer details in El Pais.

twitter


quote:
In politieonderzoeken zijn atleten die worden beschouwd als getuigen in onderzoeken naar de handel in dopingmiddelen meestal de ontvangers van enkele van de onderschepte zendingen, zoals een van de menotropine, een luteïniserend hormoon dat voorkomt op de lijst van dopingmiddelen, dat net in mei in Boedapest aankwam, vóór de start van een Giro die López, een van de favorieten, verrassend genoeg liet varen zodra de vierde etappe begon, op weg naar de Etna, al op Sicilië.
Haha.

quote:
Onder de klanten in het perceel bevinden zich, behalve fietsers, de coach van een zwemclub in Castellón en een van de zwemmers, een minderjarige, evenals voetballers van een regionaal categorieteam uit Extremadura.
Ik zie een technische sport.

quote:
Aan de atleten die zijn netwerk veroverde, bood Maynar trainingsvoorbereiding, voedingssupplementen en de voorziening voor het gebruik van drugs en stoffen die in de sport verboden zijn. Deze atleten, die een jaarlijkse vergoeding van ongeveer 3.000 euro betaalden, werden onderworpen aan een voorstudie door middel van analyses en stresstests die werden uitgevoerd in de faciliteiten van de Faculteit voor Sportwetenschappen van Extremadura, waar Maynar als leraar werkt.
Koopje.

quote:
In de archieven van mei, benadrukt de Guardia Civil, werden verschillende in Spanje niet toegestane drugs in beslag genomen, zoals Actovegin, Dichloorazijnzuur (DCA) en Theophylline van Litouwse oorsprong, evenals stoffen die in de sport verboden zijn, zoals het hormoon menotropine, "in naast andere verstrekt aan atleten als cafeïne in een injecteerbare of zetpilpresentatie en een groot aantal lege capsules die zijn voorbereid om te worden gevuld met een van deze medicijnen voor latere distributie ”.
Aha.

[ Bericht 58% gewijzigd door Rellende_Rotscholier op 24-11-2022 15:08:19 ]
Mani89donderdag 24 november 2022 @ 18:39
Dit blijven altijd prachtige verhalen.
THEFXRdonderdag 24 november 2022 @ 21:15
Spanje treed op tegen doping, moet niet gekker worden :D
Rellende_Rotscholiervrijdag 25 november 2022 @ 11:44
quote:
0s.gif Op donderdag 24 november 2022 18:39 schreef Mani89 het volgende:
Dit blijven altijd prachtige verhalen.
De ploegbaas van Glassdrive schijnt ook al betrokken te zijn, houden we nog wel iets over in Portugal?
Mani89vrijdag 25 november 2022 @ 13:04
quote:
0s.gif Op vrijdag 25 november 2022 11:44 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:

[..]
De ploegbaas van Glassdrive schijnt ook al betrokken te zijn, houden we nog wel iets over in Portugal?
Defund the police.
Mani89maandag 12 december 2022 @ 19:33
Ach, ach.
twitter

6GsIvXH.png
Mani89maandag 12 december 2022 @ 19:38
@Koffieplanter en ik wisten al dat zijn hele carriere een luchtkasteel was, een zeepbel.

3zMh2yP.png
Rellende_Rotscholiermaandag 12 december 2022 @ 19:39
Als ploeg een renner onderbrengen bij de familie Belda en dan nu doen alsof je van niets weet. :D

Blijft een formidabele sport.
Immerdebestebobmaandag 12 december 2022 @ 20:05
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2022 19:39 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
Als ploeg een renner onderbrengen bij de familie Belda en dan nu doen alsof je van niets weet. :D

Blijft een formidabele sport.
Zelfde als trainen bij Salazar :D
Tjackamaandag 12 december 2022 @ 20:34
MAL :'(
Rellende_Rotscholiermaandag 12 december 2022 @ 20:38
quote:
“I have many friends in Boyacá and, thanks to that, I knew for a long time that there was a youth they called 'Superman', who beat Nairo Quintana's records in local events. That he had started pedaling quite late, that he had lost a year due to a knee injury caused by the fact that his body developed more power than he could bear… That he was very good, in short”.

Vicente Belda (1954, Cocentaina – Alicante) speaks. As a cyclist he acquired great fame for his climbing talents and for his very small stature. Later he became the sports manager of the legendary Kelme team, where Roberto Heras, Fernando Escartín and Óscar Sevilla stood out, a team noted for their youth work and for their full identification with the claw of the logo of the sports equipment company from Alicante.

It ended in 2006 due to the unfortunate Operation Puerto, with most of the team's cyclists listed on the Civil Guard's blacklist despite not even knowing the central character of the plot, the doctor Eufemiano Fuentes. Collateral victims, dead pawns in a game of unfathomable dimensions and motivations.

Today Belda lives in retirement in her hometown, from where she manages her businesses and continues to be a backstage centerpiece of cycling. It is the bridge through which a good part of Colombian talent reaches Europe. One of them was Nairo Quintana, winner of a Giro d'Italia and twice podium in the Tour de France with Movistar. Another is Lopez.

“Before the Tour of the Future in 2014, a friend insisted on the 'Superman'. I noticed him and, when I saw how he performed, I told several friends to take a look at him. Miguel Ángel won the race with superiority, a true feat for someone who came directly from Colombia to race in Europe”. He drew attention. One of the scouts present at that race was Giuseppe Martinelli, director of Astana. "I had gone to France, essentially, to see my son Davide," he says.

"I get astonished. A runner who wins Porvenir at the age of 20, when the normal thing is for a 22-year-old to prevail… He has something”. After the race, Belda was already a representative of López halfway with his lifelong coach, Fernando Acevedo. A few days later, the young Colombian had signed his first professional contract with Astana.

The family
2015 was the season of discovery for Miguel Ángel López. In order for his adaptation to Europe to be as smooth as possible, he trained in Colombia and came to Europe at specific times to compete on a number of days. Between one and the other he stayed at Belda's house, “an ideal environment”. Living with his family helped him not to succumb to homesickness; the fact that it was a cycling family, which includes a veteran technician (Vicente Belda), an ex-cyclist (Javier Cherro, Vicente's son-in-law) and an active cyclist (David Belda, a professional with the Swiss Roth-Skoda), it helped adjust and stay focused on the bike.

"I have had him as a son," explains Vicente. “I know of cases of foreign cyclists who have come to Europe and have been in a hotel, without a dog barking at them. From the buffet to the bike, from the bike to the room, from the room to the buffet, back to the room, the whole day with the laptop or walking through an industrial estate. This is how anyone loses the desire to be a cyclist ”.

There is one of the distinctive features of 'Superman': unconsciousness. He has spectacular talent: "From what I have analyzed, based on his age and his results, I would say that he will be a cyclist at the level of Nairo or even higher," Belda asserts. He has a privileged mentality: "In life he just wants to win, whether it's swimming in the pool or playing dominoes. He does not think about money, but about racing ".
Dit was toen al leuk, maar in hindsight nog zoveel leuker. De geruchten waren toentertijd ook dat Astana de enige ploeg was die hem wilde, de andere ploegen hadden zo hun bedenkingen bij vrolijke vriend Superman.

Een ideal environment. :D De schorsing van David Belda is inmiddels afgelopen, nu is het de beurt aan Superman.
Joost-mag-het-wetenmaandag 12 december 2022 @ 20:43
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2022 19:39 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
Als ploeg een renner onderbrengen bij de familie Belda en dan nu doen alsof je van niets weet. :D

Blijft een formidabele sport.
Die Dr Marcos Maynar was toch ook ooit ploegarts bij een Portugees team waar een renner tjokvol EPO gewoon dood van z'n fiets viel ?
Rellende_Rotscholiermaandag 12 december 2022 @ 20:55
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2022 20:43 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:

[..]
Die Dr Marcos Maynar was toch ook ooit ploegarts bij een Portugees team waar een renner tjokvol EPO gewoon dood van z'n fiets viel ?
quote:
0s.gif Op donderdag 21 juli 2022 21:07 schreef Mani89 het volgende:
Ah gelinkt aan Dr. Maynar, die heeft een verleden. Was onder meer verantwoordelijk voor de suprematie van het continentale LA-MSS in 2008 met dit als hoogtepunt.

[ afbeelding ]

Dat feest eindigde met de dood van Bruno Neves (hartstilstand) waarna na invallen een karrevracht aan doping en apparatuur voor bloedtransfusies in beslag werden genomen. Leuk hoe die dokters altijd weer ergens terugkeren.
Het nieuwe oude wielrennen.
Idisrommaandag 12 december 2022 @ 20:56
Hoe lang had Lopez nog een contract bij Astana?
Het lijkt mij, zolang er geen echt bewijs is, dat Astana zal moeten blijven doorbetalen.
Immerdebestebobmaandag 12 december 2022 @ 20:59
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2022 20:55 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:

[..]
[..]
Het nieuwe oude wielrennen.
Ook wel lekker dat renners in zee blijven gaan met artsen die het totaal niet voor elkaar hadden qua kwaliteit. Bij Fuentes was er ook gewoon verrot bloed.
Tjackamaandag 12 december 2022 @ 21:04
toch bijzonder dat het wielrennen altijd zo snel met ontslaan is. zelfs een ploeg als Astana. :D
Joost-mag-het-wetenmaandag 12 december 2022 @ 21:04
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2022 20:55 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:

[..]
[..]
Het nieuwe oude wielrennen.
Juist, die was het dus. Daar heb je nadien toch het volste vertrouwen in als renner als die bij jouw een spuit zet ?
Tjackamaandag 12 december 2022 @ 21:05
zouden ze eens bij andere technische sporten moeten doen
Joost-mag-het-wetenmaandag 12 december 2022 @ 21:05
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2022 21:04 schreef Tjacka het volgende:
toch bijzonder dat het wielrennen altijd zo snel met ontslaan is. zelfs een ploeg als Astana. :D
Waar is de tijd dat Vino en zijn Kazaks maatje (zijn naam ontglipt mij nu) in de Tour bij Astana elkaars bloedzak hadden gekregen ...
Rellende_Rotscholiermaandag 12 december 2022 @ 21:08
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2022 21:05 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:

[..]
Waar is de tijd dat Vino en zijn Kazaks maatje (zijn naam ontglipt mij nu) in de Tour bij Astana elkaars bloedzak hadden gekregen ...
Kashechkin. _O_
Tjackamaandag 12 december 2022 @ 21:09
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2022 21:05 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:

[..]
Waar is de tijd dat Vino en zijn Kazaks maatje (zijn naam ontglipt mij nu) in de Tour bij Astana elkaars bloedzak hadden gekregen ...
ik vind full monster modus vetter dan dat microdosering. :'( wielrennen is heel braaf geworden.
Tjackamaandag 12 december 2022 @ 21:11
Maja ergens wel jammer. Was toch een renner met een rauw randje en dat vind ik ergens wel vet. :@
Joost-mag-het-wetenmaandag 12 december 2022 @ 21:17
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2022 21:09 schreef Tjacka het volgende:

[..]
ik vind full monster modus vetter dan dat microdosering. :'( wielrennen is heel braaf geworden.
Ooit moesten ze drie keer per nacht op staan om rondjes rond hun bed te lopen om hun bloed niet te laten stollen ... :D Dat waren de ware helden ...
H.Vvivmaandag 12 december 2022 @ 21:20
twitter
Immerdebestebobmaandag 12 december 2022 @ 21:23
Wat een shitshow. Meer van dit.
Momodinsdag 13 december 2022 @ 00:03
twitter
Kopikodinsdag 13 december 2022 @ 11:26
quote:
0s.gif Op maandag 12 december 2022 21:20 schreef H.Vviv het volgende:
[ twitter ]
Bij Belda senior misten die groeihormonen hun uitwerking.
wimderonmaandag 19 december 2022 @ 23:12
quote:
Dopingschorsing Zwitserse topmountainbiker Flückiger per direct opgeheven: “Ik heb nooit doping gebruikt”

De dopingschorsing van de Zwitserse mountainbiker Mathias Flückiger is opgeheven. Hij heeft bij een beroepscommissie voor tuchtzaken in zijn land aangetoond dat een positieve test bij hem op een anabole stof niet geldig was. Dat meldde tv-zender SRF.

De 33-jarige Flückiger won vorig jaar zilver op de Olympische Spelen in Tokio en eveneens zilver op het WK in het Italiaanse Val di Sole. Een dag voor de Europese titelstrijd in München in augustus van dit jaar kreeg de mountainbiker te horen dat hij bij een dopingcontrole na de Zwitserse kampioenschappen in juni positief was bevonden op het zelden aangetroffen verboden middel Zeranol.

Flückiger werd per direct geschorst, maar hij vocht zijn schorsing aan en overtuigde de tuchtcommissie met ontlastend bewijsmateriaal. Aan zijn schorsing, die vier maanden duurde, kwam direct een einde. “Ik heb nooit doping gebruikt. Het besluit is een zeer grote opluchting voor mij. Het waren de ergste maanden van mijn leven”, zei de mountainbiker.
supernigerdinsdag 20 december 2022 @ 08:52
Karaktermoord op Chantal Blaak door Thijsje Zonneveld.

https://www.ad.nl/wielren(...)-vragen-op~a4c0c00f/
Marcossdinsdag 20 december 2022 @ 11:42
Laten we een zaak uit 2008 nog even onder de aandacht brengen!

[ Bericht 4% gewijzigd door Marcoss op 20-12-2022 18:32:12 ]
4-elementsdinsdag 20 december 2022 @ 11:55
Wel opmerkelijk dat dit onder de pet is gehouden.
-XOR-dinsdag 20 december 2022 @ 19:32
Ai, Thijs is iets op het spoor.
Koffieplanterdinsdag 20 december 2022 @ 19:36
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 december 2022 11:42 schreef Marcoss het volgende:
Laten we een zaak uit 2008 nog even onder de aandacht brengen!
Waarom zou je dat niet doen?
Mani89dinsdag 20 december 2022 @ 19:44
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 december 2022 19:36 schreef Koffieplanter het volgende:

[..]
Waarom zou je dat niet doen?
Waarom zou je het wel doen?
Koffieplanterdinsdag 20 december 2022 @ 19:48
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 december 2022 19:44 schreef Mani89 het volgende:

[..]
Waarom zou je het wel doen?
Omdat het een relevant nieuwsfeit is?
Joost-mag-het-wetendinsdag 20 december 2022 @ 20:12
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 december 2022 19:44 schreef Mani89 het volgende:

[..]
Waarom zou je het wel doen?
Als we een corruptie-schandaal rond een politicus ontdekken uit 2008 gaan we dat toch ook brengen? Men had het maar niet onder de mat moeten vegen destijds.

Zoals we geleerd hebben uit "Lance Armstrong" : De enige mogelijke strijd die je tegen doping kan voeren is ervoor zorgen dat iemand die gebruikt beseft dat zelfs tien, twintig jaar later zijn/haar reputatie nog volkomen onderuit kan gehaald worden als het uitkomt ...

Bewijs het, en pak ze op papier alles af. Ook al is het tientallen jaren geleden ...
THEFXRdinsdag 20 december 2022 @ 23:33
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 december 2022 20:12 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:

[..]
Als we een corruptie-schandaal rond een politicus ontdekken uit 2008 gaan we dat toch ook brengen? Men had het maar niet onder de mat moeten vegen destijds.

Zoals we geleerd hebben uit "Lance Armstrong" : De enige mogelijke strijd die je tegen doping kan voeren is ervoor zorgen dat iemand die gebruikt beseft dat zelfs tien, twintig jaar later zijn/haar reputatie nog volkomen onderuit kan gehaald worden als het uitkomt ...

Bewijs het, en pak ze op papier alles af. Ook al is het tientallen jaren geleden ...
je snapt het niet, het systeem zal altijd in stand blijven, alleen de namen veranderen.
wimderonwoensdag 21 december 2022 @ 01:08
quote:
De Internationale Wielerunie UCI heeft de entourage van veldrijder Toon Aerts laten verstaan dat er nog deze week gecommuniceerd zal worden omtrent zijn eventuele straf na een afwijkende dopingtest eerder dit jaar. Intussen is er verontrustend nieuws vanuit de wereld van het worstelen.

De zaak van de Estse worstelaar Heiki Nabi (37) lijkt wel een doordruk van die van de Kempense veldrijder. Ook bij Nabi werden in januari 2021 minieme sporen van Letrozole ontdekt. Op 28 juni van dat jaar bepaalde ESTCIS, het Estse Centrum voor Integriteit in de Sport, dat Nabi voor twee jaar werd geschorst. De zilverenmedaillewinnaar van de Olympische Spelen van Londen trok daarop naar het Internationaal Sporttribunaal TAS dat hem in zijn ongelijk stelde, ondanks een opvallende paragraaf in hun motivering. Ze omschreven in hun arrest Nabi als een ongelukkig slachtoffer. “Klager is een atleet van wereldklasse, een geloofwaardige getuige en een ongelukkig slachtoffer van wat is vastgesteld als een onbedoelde toediening van sporen van Letrozole uit een onbekende bron. Hij betaalt een zware prijs voor omstandigheden die misschien wel, misschien niet buiten zijn weten om zijn gebeurd en hij mag niet gebrandmerkt worden als een valsspeler of een dopinggebruiker.”

Samengevat: het TAS erkent dat Nabi zich meer dan waarschijnlijk niet bewust heeft gedopeerd met Letrozole, maar het weigert de opgelegde schorsing van twee jaar te annuleren.

Kleine hoeveelheid

De verdediging van Toon Aerts is evenzeer gebaseerd op het feit dat de gevonden hoeveelheid Letrozole, een product dat gebruikt kan worden om het testosteronniveau te verhogen en om negatieve effecten van anabolengebruik te maskeren, dusdanig klein was dat van bewust dopinggebruik geen sprake kon zijn. Een haartest in Straatsburg had dit aan het licht gebracht. Toen even later ook een vervuild voedingssupplement werd gevonden, kon de verdediging haar conclusies trekken. Eind augustus werd het rapport van de verdediging ingeleverd met bijhorende uitleg.

Dat het pas nu tot een uitspraak komt, leidde bij de renner al tot frustraties. Maar Aerts ging er altijd vanuit dat hij er met een lichte straf – zes maanden – of zelfs vrijspraak vanaf zou komen. De affaire-Nabi zorgt echter voor twijfels bij de renner en zijn entourage. De uitspraak van het TAS dateert weliswaar al van oktober maar kan meespelen in het bepalen van de strafmaat, in negatieve maar misschien ook in positieve zin aangezien het TAS Nabi duidelijk omschrijft als een ongelukkig slachtoffer en dat hij een zware prijs betaalt.

De kantoren van de UCI sluiten van 23 december tot en met 4 januari. Vanuit Zwitserland kwam de belofte dat er nog voor het ‘kerstreces’ een uitspraak zou komen. Vandaag of morgen weet Toon Aerts naar alle waarschijnlijkheid waar hij aan toe is.
Bugno3vrijdag 23 december 2022 @ 09:27
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 december 2022 23:33 schreef THEFXR het volgende:

[..]
je snapt het niet, het systeem zal altijd in stand blijven, alleen de namen veranderen.
Prachtige nietszeggende post.
Idisromvrijdag 23 december 2022 @ 13:29
quote:
0s.gif Op woensdag 21 december 2022 01:08 schreef wimderon het volgende:

[..]

De kantoren van de UCI zijn nu gesloten tot en met 4 januari.
Weet iemand wat de uitkomst is?
THEFXRvrijdag 23 december 2022 @ 15:02
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 december 2022 09:27 schreef Bugno3 het volgende:

[..]
Prachtige nietszeggende post.
wel de realiteit, als je het vanaf 1963 gaat bekijken.
Halconvrijdag 23 december 2022 @ 15:03
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 december 2022 13:29 schreef Idisrom het volgende:

[..]
De kantoren van de UCI zijn nu gesloten tot en met 4 januari.
Weet iemand wat de uitkomst is?
Die ligt waarschijnlijk tussen de kerstkaarten van Toon?
TargaFloriovrijdag 23 december 2022 @ 17:38
quote:
0s.gif Op vrijdag 23 december 2022 15:03 schreef Halcon het volgende:

[..]
Die ligt waarschijnlijk tussen de kerstkaarten van Toon?
Of slecht nieuws voor Toon dus hij houdt zijn mond?
Koffieplantervrijdag 23 december 2022 @ 17:38
Verkeerde topic.
Idisromdinsdag 27 december 2022 @ 10:35
Vrijdag 23 december 2022 om 17:37

quote:
Geen witte rook voor Toon Aerts. Er zou voor het einde van de week gecommuniceerd worden maar niemand die wilde bevestigen of dat intussen daadwerkelijk is gebeurd.

Begin deze week liet de entourage van de renner weten dat de Internationale Wielerunie UCI voor het einde van de week het vonnis zou laten weten aan Toon Aerts. Bij de veldrijder uit Rijkevorsel werden begin dit jaar minieme sporen van het verboden Letrozole Metabolite aangetroffen. De renner staat sinds 14 februari vrijwillig op non-actief in afwachting van het oordeel van de UCI.

Of er intussen een vonnis is opgesteld, is niet direct duidelijk. De entourage van de renner was de voorbije dagen niet bereikbaar, bij de UCI is het sowieso de regel om pas te communiceren wanneer de periode om beroep aan te tekenen is afgelopen. Ook vanuit Zwitserland viel dus geen nieuws te rapen. (gvdl)
Bron: https://www.nieuwsblad.be/cnt/dmf20221223_96165148
Frozen-assassindinsdag 27 december 2022 @ 10:53
Zal wel slecht nieuws zijn of het komt pas na kerstreces. Lullig voor Toon. Ik weet niet of hij uberhaupt nog is blijven trainen
THEFXRdinsdag 27 december 2022 @ 11:05
quote:
0s.gif Op dinsdag 27 december 2022 10:53 schreef Frozen-assassin het volgende:
Zal wel slecht nieuws zijn of het komt pas na kerstreces. Lullig voor Toon. Ik weet niet of hij uberhaupt nog is blijven trainen
die gasten daar zijn al lang met vakantie, die malen toch niet om sporters
TargaFloriodinsdag 27 december 2022 @ 13:10
Als Toon niet wil reageren ben ik geneigd om te zeggen dat er wel iets gecommuniceerd is door de UCI.
Idisromdinsdag 27 december 2022 @ 14:26
quote:
0s.gif Op dinsdag 27 december 2022 13:10 schreef TargaFlorio het volgende:
Als Toon niet wil reageren ben ik geneigd om te zeggen dat er wel iets gecommuniceerd is door de UCI.
In het stuk van het Nieuwsblad staat, dat de UCI pas gaat reageren als de termijn van beroep voor Toon Aerts is verstreken.
TargaFloriodinsdag 27 december 2022 @ 14:32
quote:
0s.gif Op dinsdag 27 december 2022 14:26 schreef Idisrom het volgende:

[..]
In het stuk van het Nieuwsblad staat, dat de UCI pas gaat reageren als de termijn van beroep voor Toon Aerts is verstreken.
Ja maar is dat beroep voor de lopende zaak of specifiek voor de UCI reactie van afgelopen vrijdag?
Idisromwoensdag 28 december 2022 @ 18:26
Morgenochtend om 10:00 uur geeft Toon Aerts een soort persconferentie.
Joost-mag-het-wetenwoensdag 28 december 2022 @ 18:35
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2022 18:26 schreef Idisrom het volgende:
Morgenochtend om 10:00 uur geeft Toon Aerts een soort persconferentie.
Dat kan beide richtingen uit gaan ...
Van_Poppelwoensdag 28 december 2022 @ 18:47
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2022 18:26 schreef Idisrom het volgende:
Morgenochtend om 10:00 uur geeft Toon Aerts een soort persconferentie.
Spannend, hopelijk wordt het live uitgezonden
Zwansenwoensdag 28 december 2022 @ 18:48
quote:
0s.gif Op woensdag 28 december 2022 18:35 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:

[..]
Dat kan beide richtingen uit gaan ...
Je verwacht dat Toon nieuwe corona-maatregelen gaat uitroepen?
Joost-mag-het-wetendonderdag 29 december 2022 @ 10:15
2 jaar schorsing voor Toon dus.
Pino112donderdag 29 december 2022 @ 10:25
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2022 10:15 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
2 jaar schorsing voor Toon dus.
Waarvan de helft al bijna voorbij is, 16 feb 2024 mag ie weer.
Mani89donderdag 29 december 2022 @ 10:27
Een heuse persconferentie 🤣🤣 heeft modderrijder Toon Aerts het iets te hoog in de bol?
Neef_Wuppiedonderdag 29 december 2022 @ 10:57
Tijd om je surfplank weer uit de kast te halen Toon. :W
Joost-mag-het-wetendonderdag 29 december 2022 @ 13:39
quote:
0s.gif Op donderdag 29 december 2022 10:27 schreef Mani89 het volgende:
Een heuse persconferentie 🤣🤣 heeft modderrijder Toon Aerts het iets te hoog in de bol?
Ach die gasten hebben allemaal een grote lokale fanclub waardoor ze denken dat ze iemand zijn.

Fijn je te zien crossen hebben minuten na de echte toppers Toon.
Tot nooit meer !
supernigerdonderdag 29 december 2022 @ 17:12
Een toontje lager zingen.
TargaFloriovrijdag 30 december 2022 @ 14:42
Waarom nog steeds het kapsel van een zwerver?
Idisromvrijdag 30 december 2022 @ 15:11
Ik zet hieronder de mening van de gebruiker Panache op Wielerflits van gisteren om 11:05.
Deze (mijn inziens duidelijke) uitleg blijft op dit forum zo wat langer in de picture hangen.

quote:
"Dit was de belangrijkste conclusie na een haartest. Toen niet veel later ook een vervuild voedingssupplement werd gevonden, kon de verdediging haar conclusies trekken en optekenen in een rapport, dat werd ingeleverd bij de betrokken instanties."

Wat mij betreft was 1 jaar schorsing voldoende, vrijspraak zou niet realistisch zijn. Hoe zeer ik Aerts ook zou willen geloven is dit namelijk een zwakke verdediging. Ik zal dat uitleggen. Ten eerste het laten groeien van het haar. Het is oncontroleerbaar of je jouw haar wel of niet bijknipt omdat de groeisnelheid van haren bij iedereen anders ligt. Bovendien is het metaboliet van Letrozole gewoon in die lange haardos aangetroffen, dus is het juist een signaal dat de dopingtest klopt en Letrozole in Aerts zijn lichaam zat.

Dan heb je nog het vervuilde voedingssupplement. Letrozole is geen middel tegen ongedierte (zoals bijv. Strichnine dat is) en de aanwezigheid van Letrozole is daarom onlogisch. Hoe kan het er dan toch in zitten? Voedinssupplementen zijn tegenwoordig vrij betrouwbaar omdat de grote concerns gewoon beschikken over GMP en ISO certificaten en strenge ingangscontrole van grondstoffen. Er zijn rapporten van voedingsautoriteiten waarin veel rotzooi wordt aangetroffen, maar dat betreft een bewuste zoektocht naar foute supplementen met name op vage websites (dat geeft de NVWA zelf aan in deze rapporten). Maar in feite doet dat ook allemaal niet ter zake omdat er gecertificeerde dopingvrije supplementen zijn die pas op de markt worden gebracht na een labtest op doping. Deze producten met batchnummer zijn via de dopingautoriteit openbaar beschikbaar en vele landen werken er mee. Toon Aerts heeft blijkbaar supplementen gebruikt die NIET vooraf getest zijn en dat is onprofessioneel en (zo blijkt) onverantwoord. Het supplement naderhand testen is zinloos omdat je een capsule zelf kan vervuilen met een verboden stof én omdat je een verantwoordelijkheid draagt dat deze stof niet in jouw lichaam komt (daar moet je alles aan doen). Dan heb je als laatste strohalm een 'onafhankelijke batch' van het supplement, maar de kans is klein dat die externe batch nog ergens op de kop kan worden getikt en edit: verderop in het verhaal blijkt dan weer dat de entourage van Aerts het bewuste met Letrozole besmette supplement niet eens getraceerd heeft in de eigen administratie, zo wordt het er allemaal niet sterker op qua bewijsvoering… Er is dus een bepaalde vorm van schuld. Ik beschuldig Toon Aerts niet van dopinggebruik maar wel van onzorgvuldig handelen waar een straf bij hoort. Twee jaar had van mij niet gehoeven, ik had hem een nieuwe start vanaf 1 december 2023 gegund.


[ Bericht 0% gewijzigd door Idisrom op 30-12-2022 18:27:15 ]
Joost-mag-het-wetenvrijdag 30 december 2022 @ 18:28
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2022 14:42 schreef TargaFlorio het volgende:
Waarom nog steeds het kapsel van een zwerver?
Iemand in zijn entourage had hem wijsgemaakt dat een haartest zijn onschuld kon bewijzen. En om dat nog te kunnen herhalen liet ie zijn haar groeien. Onzin natuurlijk. In de haartest die ze gedaan hebben werden zelfs sporen van het desbetreffende product gevonden ...
wimderonzaterdag 31 december 2022 @ 02:13
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2022 18:28 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:

[..]
Iemand in zijn entourage had hem wijsgemaakt dat een haartest zijn onschuld kon bewijzen. En om dat nog te kunnen herhalen liet ie zijn haar groeien. Onzin natuurlijk. In de haartest die ze gedaan hebben werden zelfs sporen van het desbetreffende product gevonden ...
quote:
Waarom heeft het zin om bij een positieve test je haar te laten groeien?
Van Eenoo: “Als je niet weet hoe het komt dat je positief getest hebt, kan je door haar te laten groeien nagaan welke stoffen wanneer precies in je lichaam zaten. Zo kan het bijvoorbeeld dat een analyse van een haarstaal aantoont dat een verboden stof in de maanden maart en april aanwezig was in het lichaam en ervoor en erna niet meer. Dan kan je op basis daarvan nagaan welke producten er in die maanden maart en april gebruikt zijn om te kunnen detecteren waar de positieve plas aan te wijten is. Yoghurt van merk X die in die maanden veel gegeten is en in andere maanden niet, kan bijvoorbeeld aan de basis liggen van een positieve test. Door dat product dan te analyseren, kan je nagaan of het daarvan afkomstig is.”
quote:
Vanaf dag één heeft Aerts er alles aan gedaan om zijn onschuld te bewijzen. Een haartest in Straatsburg, een zoektocht naar een vervuild voedingssupplement, niets was hem te veel. “En we hebben inderdaad een vervuild supplement gevonden, weliswaar in een geopende container”, verduidelijkte manager Yannick Prevost. “Om juridisch bindend te zijn, moeten we ook een vervuild supplement vinden in een gesloten container. En daar zijn we helaas tot op heden niet in geslaagd. Officieel is de bron van de contaminatie niet gevonden.”
OProgmaandag 2 januari 2023 @ 16:24
quote:
Spaanse amateurkampioen test positief op EPO en Tramadol
Het Spaanse wielrennen is 2023 begonnen met een dopingzaak. Iñigo González, de huidige Spaanse kampioen bij de amateurs, heeft namelijk positief getest op EPO. Ook zijn er bij analyses sporen van Tramadol aangetroffen.

De 23-jarige González testte in juli 2022 positief bij een U23- en amateurwedstrijd in het Baskenland, een week na het behalen van zijn Spaanse amateurtitel. De renner eindigde vorig jaar, op het eiland Mallorca, als dertiende op het Spaans kampioenschap op de weg. Dit bleek genoeg om de nationale titel bij de amateurs te veroveren.
:')
Joost-mag-het-wetenmaandag 2 januari 2023 @ 16:28
quote:
0s.gif Op maandag 2 januari 2023 16:24 schreef OProg het volgende:

[..]
:')
Epo én tramadol nog wel :D :')
THEFXRmaandag 2 januari 2023 @ 20:09
quote:
0s.gif Op zaterdag 31 december 2022 02:13 schreef wimderon het volgende:

[..]
[..]
[..]

alsof yoghurt nog te analyseren is, dat is allang schimmel geworden.
Idisromdinsdag 3 januari 2023 @ 08:30
quote:
0s.gif Op vrijdag 30 december 2022 14:42 schreef TargaFlorio het volgende:
Waarom nog steeds het kapsel van een zwerver?
Hij heeft zijn haar inmiddels laten knippen, want er zaten volgens hem sinds de zomer toch geen sporen van het middel meer in het haar. Dit is op HLN en Sporza belangrijker nieuws dan de tweede plek van Michael Vanthourenhout in Baal.
OProgdinsdag 3 januari 2023 @ 10:21
Het was ook vooral een beetje een 'kijk mij er eens alles aan doen en gebukt gaan in mijn onschuld' act.
Joost-mag-het-wetendonderdag 5 januari 2023 @ 12:19
Toon Aerts vecht schorsingsvoorstel van twee jaar aan met extra analyses

Op 4 januari zit de kerstvakantie van de UCI erop en dat is voor Toon Aerts het sein om zijn voorstel tot sanctie van twee jaar schorsing te betwisten. Aerts kondigde eerder aan zich niet neer te leggen bij zijn schorsing, wordt dus nog vervolgd.

Aerts en zijn verdediging zijn in elk geval van plan om de komende twee weken nog extra analyses en testen uit te voeren, die eventueel kunnen aantonen dat hij in januari 2022 een afwijkend testresultaat op Letrozole had door een vervuild suplement.

https://www.hln.be/veldri(...)a-analyses~af66d5d1/
THEFXRdonderdag 5 januari 2023 @ 15:43
quote:
0s.gif Op donderdag 5 januari 2023 12:19 schreef Joost-mag-het-weten het volgende:
Toon Aerts vecht schorsingsvoorstel van twee jaar aan met extra analyses

Op 4 januari zit de kerstvakantie van de UCI erop en dat is voor Toon Aerts het sein om zijn voorstel tot sanctie van twee jaar schorsing te betwisten. Aerts kondigde eerder aan zich niet neer te leggen bij zijn schorsing, wordt dus nog vervolgd.

Aerts en zijn verdediging zijn in elk geval van plan om de komende twee weken nog extra analyses en testen uit te voeren, die eventueel kunnen aantonen dat hij in januari 2022 een afwijkend testresultaat op Letrozole had door een vervuild suplement.

https://www.hln.be/veldri(...)a-analyses~af66d5d1/
mm, dat gaat hem geld kosten en niks opleveren
Rellende_Rotscholiermaandag 6 februari 2023 @ 18:02
twitter


Ach, nee.
Frozen-assassinzaterdag 1 april 2023 @ 11:44

Zo rond 13.00 is er een 'out-of-competition'-dopingcontrole bij uitgerekend Bas Tietema ;(

Van alle renners die je kan controleren....
Steven184zaterdag 1 april 2023 @ 11:53
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 april 2023 11:44 schreef Frozen-assassin het volgende:

Zo rond 13.00 is er een 'out-of-competition'-dopingcontrole bij uitgerekend Bas Tietema ;(

Van alle renners die je kan controleren....
Dat is echt wel gewoon het weggooien van geld en testcapaciteit.
Lospedrosazaterdag 1 april 2023 @ 12:26
Zou er momenteel weer flink gebruikt worden door de top? Ik denk van wel nl.
Tjackazaterdag 1 april 2023 @ 12:41
quote:
1s.gif Op zaterdag 1 april 2023 12:26 schreef Lospedrosa het volgende:
Zou er momenteel weer flink gebruikt worden door de top? Ik denk van wel nl.
PogAICAR
Lospedrosazaterdag 1 april 2023 @ 12:57
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 april 2023 12:41 schreef Tjacka het volgende:

[..]
PogAICAR
Zal niet populair zijn maar wat denk je van Mathieu en Wout dan?
TargaFloriozaterdag 1 april 2023 @ 13:02
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 april 2023 11:44 schreef Frozen-assassin het volgende:

Zo rond 13.00 is er een 'out-of-competition'-dopingcontrole bij uitgerekend Bas Tietema ;(

Van alle renners die je kan controleren....
PR momentje
Frozen-assassinzaterdag 1 april 2023 @ 13:05
quote:
1s.gif Op zaterdag 1 april 2023 12:57 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Zal niet populair zijn maar wat denk je van Mathieu en Wout dan?
WOUT MOET NIETS

Die rijdt gewoon op bakpoeder.
Tjackazaterdag 1 april 2023 @ 13:07
quote:
1s.gif Op zaterdag 1 april 2023 12:57 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Zal niet populair zijn maar wat denk je van Mathieu en Wout dan?
ONZE WOUT DOET DAT NIET
Immerdebestebobzaterdag 1 april 2023 @ 13:10
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 april 2023 13:07 schreef Tjacka het volgende:

[..]
ONZE WOUT DOET DAT NIET
Remember cortisonenhoofd?
Lospedrosazaterdag 1 april 2023 @ 13:42
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 april 2023 13:05 schreef Frozen-assassin het volgende:

[..]
WOUT MOET NIETS

Die rijdt gewoon op bakpoeder.
Evenepoel weet ik wel zeker.
Nou niet zeker maar gewoon naar de cijfers kijkend.
Mansjesterzaterdag 1 april 2023 @ 14:03
quote:
1s.gif Op zaterdag 1 april 2023 13:42 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Evenepoel weet ik wel zeker.
Nou niet zeker maar gewoon naar de cijfers kijkend.
Hoe deze prikkelende niet onderbouwde posts maar lekker in de Oekraïne oorlog reeks. Bedankt.
Lospedrosazaterdag 1 april 2023 @ 14:12
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 april 2023 14:03 schreef Mansjester het volgende:

[..]
Hoe deze prikkelende niet onderbouwde posts maar lekker in de Oekraïne oorlog reeks. Bedankt.
Denk niet dat daar de juiste plek is voor doping verhalen.
Rellende_Rotscholierzaterdag 1 april 2023 @ 14:13
quote:
1s.gif Op zaterdag 1 april 2023 14:12 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Denk niet dat daar de juiste plek is voor doping verhalen.
In een oorlog worden nochtans veel stimulerende middelen gebruikt.
TargaFloriozaterdag 1 april 2023 @ 14:23
Koers is ook oorlog.
Steven184zaterdag 1 april 2023 @ 14:31
quote:
1s.gif Op zaterdag 1 april 2023 13:42 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Evenepoel weet ik wel zeker.
Nou niet zeker maar gewoon naar de cijfers kijkend.
Ach, wie geeft er nou om bewijs? Dat is enkel voor mensen die geen vragen durven te stellen.
Szurazaterdag 1 april 2023 @ 14:38
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 april 2023 14:03 schreef Mansjester het volgende:

[..]
Hoe deze prikkelende niet onderbouwde posts maar lekker in de Oekraïne oorlog reeks. Bedankt.
De naam Evenepoel bevat ‘EPO’. Kan. Het missen!
Lospedrosazaterdag 1 april 2023 @ 15:17
Doping zien in het peleton is altijd een beetje gissen, en flauw natuurlijk om dan namen te noemen.
Ik ben persoonlijk helemaal niet zo anti-doping opzich, binnen bepaalde waardes. Niet zoals Lance de halve apotheek.

Bij Remco richte ik me op zijn strava cijfers.
quote:
Vervolgens maken we een sprongetje naar 11 en 13 maart, twee flinke dagen van Evenepoel. Op de 11e traptE hij bijna 184 kilometer weg, met de spotlights gericht op het Strava-segment 'La Orotava to El Portillo'. De klim van 27,24 kilometer aan 6,0 procent gemiddeld werd door Evenepoel afgewerkt in één uur, acht minuten en 42 seconden. Dat was zo'n 5,5 (!) minuut sneller dan de oude toptijd van Damiano Caruso uit 2022.

Op de 13e volgde een hele serie aan KOM's. Op de 'Taucho Climb' (6,3 kilometer aan 8,9 procent) klom Evenepoel precies een minuut sneller dan Romain Bardet dat deed in februari van dit jaar. Vervolgens beklom Evenepoel de Teide vanuit Chio (24,55 kilometer aan 5,5 procent gemiddeld) in 56 minuten en 25 seconden. Dat was dan weer een kleine twee minuten rapper dan de oude toptijd uit 2020. Kortom: Schrijf de Ronde van Catalonië maar vast in je agenda. Evenepoel zal het daar voor het eerst dit jaar gaan opnemen tegen Primoz Roglic, de man die hij in mei in de Giro hoopt te verslaan..
Felagundzaterdag 1 april 2023 @ 15:19
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 april 2023 14:38 schreef Szura het volgende:

[..]
De naam Evenepoel bevat ‘EPO’. Kan. Het missen!
Even epo El. Open je ogen! Wie is El?
De_Verschoppelingdonderdag 6 april 2023 @ 16:15
quote:
0s.gif Op zaterdag 1 april 2023 15:19 schreef Felagund het volgende:

[..]
Even epo El. Open je ogen! Wie is El?
Simpel. 69,4 cm, de lengte van het Merk.
TheArtzaterdag 22 april 2023 @ 14:08
Dat is lang geleden, zo’n soort bericht over een vooraanstaande prof.
quote:
Team statement on Lennert Van Eetvelt
Team puts rider on non-active for the time being, pending further investigation.

On Friday 21 April, Lotto Dstny was informed by its rider Lennert Van Eetvelt about an “alleged breach of anti-doping laws” during the Tour des Alpes Maritimes et du Var on 19 February. “We have talked to our rider and medical staff and are confident in a good outcome”, the team says, “but we are following the established procedures and therefore put Lennert on non-active for the time being, pending further investigation.”

The substance referred to in the dossier is an authorised substance, found in a nasal spray that is freely available and authorised in competition, if mentioned during a control and when its use is in accordance with the package leaflet.

“My world was turned upside down for a moment yesterday”, says Lennert Van Eetvelt, “no rider wants to receive such a letter. I also don’t really understand what happened. At the doping control, I clearly mentioned that I was taking the nasal spray, as I have already done before in my career. I am not aware of any wrongdoing and hope this is just a mistake and this nightmare will end soon.” Lennert took the nasal spray in consultation with his medical supervisor.

On Saturday morning, Van Eetvelt sat down with the team’s board of directors and explained the situation, together with the team doctor. “We had a good consultation, listened to what happened to him and we are confident in a good outcome”, the team stated. “The team applies a strict zero-tolerance policy and therefore Lennert has been put on non-active. We want to stress that this is in no way a conviction but merely the application of the MPCC (Mouvement pour un Cyclisme Crédible) guidelines. It also gives Lennert time to substantiate his case in the best way possible.”

Lennert Van Eetvelt will not make any further comments and the press is asked to respect his privacy.

https://www.lottodstny.be(...)-lennert-van-eetvelt
Pistolerozaterdag 22 april 2023 @ 14:22
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 april 2023 14:08 schreef TheArt het volgende:
Dat is lang geleden, zo’n soort bericht over een vooraanstaande prof.
[..]

Ah, van Eetvelt doet een Tosh van der Sande.
Wel grappig dat het de vorige keer ook al een renner van Lotto was waar dit bij gebeurde.
Steven184zaterdag 22 april 2023 @ 14:52
Ach Lennert
Idisromzaterdag 22 april 2023 @ 17:54
Wat is een neusspray, en wat voor effect heeft het?

+++++++++++++++++

Antwoord van Google:
Xylometazoline vernauwt de bloedvaatjes in de slijmvliezen van de neus. Hierdoor vermindert de zwelling, waardoor u weer beter door de neus kunt ademen. Binnen 5 minuten na gebruik merkt u dat u door uw neus kan ademen. De werking houdt 12 uur aan.
Lospedrosazaterdag 22 april 2023 @ 18:07
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 april 2023 17:54 schreef Idisrom het volgende:
Wat is een neusspray, en wat voor effect heeft het?

+++++++++++++++++

Antwoord van Google:
Xylometazoline vernauwt de bloedvaatjes in de slijmvliezen van de neus. Hierdoor vermindert de zwelling, waardoor u weer beter door de neus kunt ademen. Binnen 5 minuten na gebruik merkt u dat u door uw neus kan ademen. De werking houdt 12 uur aan.
Ga je daar harder van fietsen? (Dan koop ik het ook :') )
de_boswachterzaterdag 22 april 2023 @ 18:12
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 april 2023 14:08 schreef TheArt het volgende:
Dat is lang geleden, zo’n soort bericht over een vooraanstaande prof.
[..]

Nog 22e bij de Waalse Pijl woensdag..
WAvanBurenzaterdag 22 april 2023 @ 21:19
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 april 2023 17:54 schreef Idisrom het volgende:
Wat is een neusspray, en wat voor effect heeft het?

+++++++++++++++++

Antwoord van Google:
Xylometazoline vernauwt de bloedvaatjes in de slijmvliezen van de neus. Hierdoor vermindert de zwelling, waardoor u weer beter door de neus kunt ademen. Binnen 5 minuten na gebruik merkt u dat u door uw neus kan ademen. De werking houdt 12 uur aan.
Schorsen dus die schobbejak!
THEFXRzaterdag 22 april 2023 @ 23:06
quote:
0s.gif Op zaterdag 22 april 2023 14:08 schreef TheArt het volgende:
Dat is lang geleden, zo’n soort bericht over een vooraanstaande prof.
[..]

daar moet je toch een TUE voor hebben? dus ervoor aanvragen, dan pas gebruiken.
Mani89donderdag 4 mei 2023 @ 12:35
Fikse dopingstraf voor Joni Brandao: Portugees voor vijf jaar geschorst

quote:
Uit documenten die door Portugese media zijn ingezien, blijkt dat ploegleiders Nuno Ribeiro, ploegbaas Adriano Quintanilha en algemeen directeur Hugo Veloso van W52-FC Porto een ‘dopingplan’ hebben opgesteld om de renners beter te laten presteren. Sinds 2020 zou dopinggebruik, waaronder bloedtransfusies, groeihormonen, testosteron, normaal zijn geweest binnen het team.

“De renners werden geïnstrueerd over de methoden om de doping in het lichaam te brengen zonder dat het zou worden gedetecteerd bij dopingcontroles. Daarnaast kregen ze instructies voor het toedienen van de doping”, valt te lezen in de aanklacht tegen de ploegleiding. W52-FC Porto is dit jaar overigens niet te zien in het peloton: de ploeg besloot, na alle commotie en negatieve publiciteit, geen continentale licentie aan te vragen voor 2023.

Alleen de rechtszaken van ploegleiders Nuno Ribeiro en José Rodrigues, mecanicien Nelson Rocha en wielrenners Jorge Magalhães en Antunes moeten nog voorkomen.
Waarom moet zoiets moois kapot worden gemaakt.
DeeBeedonderdag 4 mei 2023 @ 12:49
Zeer groot onrecht dat zo'n onschuldige renner wordt gestraft
Frozen-assassindonderdag 4 mei 2023 @ 13:01
Eeuwige dopingploeg ontmaskerd als dopingploeg. Het is een grof schandaal
Rellende_Rotscholierdonderdag 4 mei 2023 @ 13:03
Mijn prachtige Joni.
THEFXRdonderdag 4 mei 2023 @ 15:08
quote:
0s.gif Op donderdag 4 mei 2023 12:35 schreef Mani89 het volgende:
Fikse dopingstraf voor Joni Brandao: Portugees voor vijf jaar geschorst
[..]
Waarom moet zoiets moois kapot worden gemaakt.
goh, dat zijn wel oude systemen en techieken ala 2000
wimderonzaterdag 13 mei 2023 @ 01:21
quote:
Lennert Van Eetvelt (Lotto Dstny) mag zich op 24 mei opnieuw mengen tussen het peloton. Het Franse dopingagentschap (AFLD) geeft geen verder vervolg aan de “vermeende inbreuk op de antidopingwet”, die eerder naar boven kwam.

Op 22 april maakte Lotto Dstny bekend dat renner Lennert Van Eetvelt (21) tijdelijk op non-actief werd geplaatst, nadat er door het gebruik van een neusspray in de Franse rittenkoers Tour des Alpes Maritimes et du Var een inbreuk zou geweest zijn in de antidopingwet.

Lotto Dstny en Lennert Van Eetvelt deden mee aan het onderzoek van de Franse dopingautoriteit (AFLD) en wisten het rechtmatig gebruik ervan te verklaren. Daarop besliste het dopingagentschap om onze landgenoot vrijuit te laten gaan en dus geen vervolg te geven aan het dossier.

“De stof waarnaar in het rapport wordt verwezen is een toegestane stof die voorkomt in een neusspray die vrij verkrijgbaar en toegestaan is in wedstrijdverband, mits deze bij een controle wordt vermeld en het gebruik in overeenstemming is met de bijsluiter. Van Eetvelt gebruikte de spray op advies van zijn arts en had die ten tijde van de controle ook vermeld op het dopingformulier”, luidt het in een persbericht van Lotto Dstny.

Van Eetvelt zal zijn fiets in competitieverband weer kunnen oppikken op 24 mei in de Alpes Isère Tour.

“Beetje verontwaardigd”

“Ik gebruik deze neusspray sporadisch in overleg met de dokter. Op de dopingcontrole had ik de neusspray ook duidelijk aangegeven op het formulier”, legt Van Eetvelt uit, die zegt verrast te zijn door de vragen van het AFLD. “Eigenlijk moet ik me daar niet voor verantwoorden. De dokter schrijft deze spray voor de behandeling van mijn allergieën voor. De substantie die in mijn urine werd gevonden, was perfect verklaarbaar door dit medisch gebruik.”

Van Eetvelt zegt nog “een beetje verontwaardigd” te zijn dat er een zaak van werd gemaakt. “Maar goed, dit ligt nu gelukkig achter ons en ik ben blij dat ik opnieuw kan koersen. Ik wil dit nu zo snel mogelijk achter mij laten.”

Het bestuur van Lotto Dstny laat weten verheugd te zijn met de snelle verwerking van het dossier. “We hebben ons nooit zorgen gemaakt en altijd vertrouwen gehad in een goede afloop”, aldus CEO Stéphane Heulot. “Lennert werd enkel tijdelijk on non-actief gezet omwille van de toepassing van de MPCC-richtlijnen (Mouvement pour un Cyclisme Crédible) waar de ploeg lid van is. In tussentijd kon Lennert de bijkomende informatie aan het Franse agentschap bezorgen. We zijn heel blij dat het AFLD deze zaak zo snel heeft opgevolgd en het dossier al na drie weken kan worden afgesloten zonder verdere gevolgen voor Lennert.”
THEFXRzaterdag 13 mei 2023 @ 11:34
[quote]0s.gif Op zaterdag 13 mei 2023 01:21 schreef wimderon het volgende:

quote:
0s.gif Op zaterdag 13 mei 2023 01:21 schreef wimderon het volgende:

[..]

waar is verdomme de schadevergoeding?, je doet alles volgens de regels en dan geeft de MPCC je ook nog eens een trap na.
waarom worden deze zaken als ze lopend zijn al bekend gemaakt, in de UFC hebben ze met USADA afgesproken dat het pas na buiten komt, als het hele dossier is afgerond.
H.Vvivzondag 4 juni 2023 @ 09:48
quote:
Na Toon Aerts nieuw Belgisch dopinggeval met letrozole: Shari Bossuyt op non-actief geplaatst
Opnieuw is een Belgisch wielrenner betrapt op het gebruik van Letrozole Metabolite. Na Toon Aerts werden ook in het lichaam van Shari Bossuyt sporen van Letrozole teruggevonden, een product dat de afbraak van testosteron en anabole steroïden afremt. Bij de renster van Canyon-SRAM Racing zijn minieme concentraties teruggevonden, nog lager dan bij de op non-actief geplaatste veldrijder. Intussen werd ook Bossuyt op non-actief geplaatst.

Bossuyt testte positief na de derde etappe van de Ronde van Normandië op 19 maart van dit jaar. In het lichaam van Bossuyt werd een minieme hoeveelheid van het verboden product Letrozole Metabolite aangetroffen. Haar werkgever Canyon-SRAM besloot de renner op non-actief te plaatsen. Aangezien het om een zeer minieme hoeveelheid gaat, wordt ook nu weer verondersteld dat het om een onbewust dopinggebruik gaat.

Toon Aerts wacht nog steeds op zijn definitief verdict. Op basis van de in januari van vorig jaar gevonden hoeveelheid concludeerde de Internationale Wielerunie UCI dat Aerts zich niet bewust had gedopeerd maar het stelde wel een tweejarige schorsing voor. Aerts kon immers enkel een vervuild voedingssupplement uit een geopende batch terugvinden. Een tweede, noodzakelijk gesloten batch werd niet gevonden waardoor de vrijspraak weerhouden bleef.
Rellende_Rotscholierzondag 4 juni 2023 @ 10:39
twitter


Toon vindt het heel erg voor Toon dat Shari op hetzelfde middel is betrapt.
Faraday01zondag 4 juni 2023 @ 10:49
quote:
0s.gif Op zondag 4 juni 2023 10:39 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
[ twitter ]

Toon vindt het heel erg voor Toon dat Shari op hetzelfde middel is betrapt.
Los van het statement van Toon, blijft het lastig te beoordelen hoe je met dit soort zaken om moet gaan. Ik heb er te weinig verstand van om inhoudelijk er iets zinnigs over te zeggen. Gaat het echt over een vervuild supplement of is het toch gewoon dopinggebruik (eventueel gemaskeerd). Kijk bij EPO is het duidelijk en dit zit voor mij toch meer in het 'grijze' circuit, maar dat kan ook onwetendheid zijn.
Pistolerozondag 4 juni 2023 @ 10:53
quote:
0s.gif Op zondag 4 juni 2023 10:39 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
[ twitter ]

Toon vindt het heel erg voor Toon dat Shari op hetzelfde middel is betrapt.
Meteen bij de eerste zin al keihard gelachen om dit statement. 'Een tweede slachtoffer van letrozole', lol

Verder een extreem sterk staaltje How can I make this about me.
DiegoFuserzondag 4 juni 2023 @ 12:09
Is “vervuild supplement” al voorbij gekomen als verdediging? Ik vraag dit voor de bingokaart.
Faraday01zondag 4 juni 2023 @ 12:22
quote:
0s.gif Op zondag 4 juni 2023 12:09 schreef DiegoFuser het volgende:
Is “vervuild supplement” al voorbij gekomen als verdediging? Ik vraag dit voor de bingokaart.
Sporza hint een beetje op een lokale veroorzaker. Beide tests zijn blijkbaar afgenomen in Flamanville na een wedstrijd.
Idisromzondag 4 juni 2023 @ 13:23
quote:
0s.gif Op zondag 4 juni 2023 10:39 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:
[ twitter ]

Toon vindt het heel erg voor Toon dat Shari op hetzelfde middel is betrapt.
Wat was er eerder? De uitgebreide reactie van Toon, die alles op zichzelf kan betrekken, of de bekendmaking door Shari?
Szurazondag 4 juni 2023 @ 14:06
quote:
0s.gif Op zondag 4 juni 2023 10:49 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Los van het statement van Toon, blijft het lastig te beoordelen hoe je met dit soort zaken om moet gaan. Ik heb er te weinig verstand van om inhoudelijk er iets zinnigs over te zeggen. Gaat het echt over een vervuild supplement of is het toch gewoon dopinggebruik (eventueel gemaskeerd). Kijk bij EPO is het duidelijk en dit zit voor mij toch meer in het 'grijze' circuit, maar dat kan ook onwetendheid zijn.
Onwetendheid lijkt me een zeer plausibele verklaring bij Shari
THEFXRzondag 4 juni 2023 @ 18:35
quote:
0s.gif Op zondag 4 juni 2023 10:49 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Los van het statement van Toon, blijft het lastig te beoordelen hoe je met dit soort zaken om moet gaan. Ik heb er te weinig verstand van om inhoudelijk er iets zinnigs over te zeggen. Gaat het echt over een vervuild supplement of is het toch gewoon dopinggebruik (eventueel gemaskeerd). Kijk bij EPO is het duidelijk en dit zit voor mij toch meer in het 'grijze' circuit, maar dat kan ook onwetendheid zijn.
In de USA kan je gewoon een bedrijfje beginnen met je eigen voeding sup, geen tests nodig, in de EU is het andersom, eerst je sups opsturen voor te testen en dan mag je ze pas gaan verkopen.
Dus in de USA is het schering en inslag met vervuilde sups.
Immerdebestebobzondag 4 juni 2023 @ 19:45
quote:
0s.gif Op zondag 4 juni 2023 18:35 schreef THEFXR het volgende:

[..]
In de USA kan je gewoon een bedrijfje beginnen met je eigen voeding sup, geen tests nodig, in de EU is het andersom, eerst je sups opsturen voor te testen en dan mag je ze pas gaan verkopen.
Dus in de USA is het schering en inslag met vervuilde sups.
Dan ben je dus een idioot als je Amerikaanse supplementen neemt?
Szuramaandag 5 juni 2023 @ 12:20
twitter

Goede argumentatie!
Frozen-assassinmaandag 5 juni 2023 @ 12:26
Die twee hebben geheel toevallig zelfde manager? En geheel toevallig op zelfde middel betrapt?


Met hun argumentatie zou je verwachten dat er nog wel meer betrapt zijn als het in het water zit bijvoorbeeld.
Rellende_Rotscholiermaandag 5 juni 2023 @ 12:36
quote:
0s.gif Op maandag 5 juni 2023 12:20 schreef Szura het volgende:
[ twitter ]
Goede argumentatie!
Toontje Aerts die daar ook gewoon zit. _O-

Chanant.
DeeBeemaandag 5 juni 2023 @ 12:43
Ach nee, altijd tegen Belgie
Felagundmaandag 5 juni 2023 @ 12:56
quote:
0s.gif Op maandag 5 juni 2023 12:20 schreef Szura het volgende:
[ twitter ]
Goede argumentatie!
Het zou nog waar zijn kunnen ook, gewoon naïef innemen wat je voorgeschreven wordt door de ploegdokter.
Rellende_Rotscholiermaandag 5 juni 2023 @ 13:00
quote:
0s.gif Op maandag 5 juni 2023 12:56 schreef Felagund het volgende:

[..]
Het zou nog waar zijn kunnen ook, gewoon naïef innemen wat je voorgeschreven wordt door de ploegdokter.
Blijft je eigen verantwoordelijkheid natuurlijk.
Felagundmaandag 5 juni 2023 @ 13:30
quote:
0s.gif Op maandag 5 juni 2023 13:00 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:

[..]
Blijft je eigen verantwoordelijkheid natuurlijk.
Ja natuurlijk is het een non-argument.
THEFXRmaandag 5 juni 2023 @ 14:33
quote:
0s.gif Op maandag 5 juni 2023 12:26 schreef Frozen-assassin het volgende:
Die twee hebben geheel toevallig zelfde manager? En geheel toevallig op zelfde middel betrapt?

Met hun argumentatie zou je verwachten dat er nog wel meer betrapt zijn als het in het water zit bijvoorbeeld.
meestal is het doping wat zelf vervuild is met een ander middel, geneesmiddelen maken hebben erg veel voorschriften wat betreft hygiëne en schoonmaken machines als farmaceut , in de underground doping labs, maken ze niet zo goed schoon, waardoor dopingsmiddelen vervuild worden met iets anders, vandaar de zeer lage concentratie.
Faraday01maandag 5 juni 2023 @ 22:00
Vlamingen verstaan de kunst van het triest kijken tot in het extreme.
Idisromdinsdag 6 juni 2023 @ 12:19
quote:
0s.gif Op maandag 5 juni 2023 12:26 schreef Frozen-assassin het volgende:
Die twee hebben geheel toevallig zelfde manager? En geheel toevallig op zelfde middel betrapt?

Met hun argumentatie zou je verwachten dat er nog wel meer betrapt zijn als het in het water zit bijvoorbeeld.
Die manager heeft het over een vruchtbaarheidsmiddel voor schapen en koeien.
Voor schapen lijkt mij onmogelijk. Ik sta er nog altijd versteld van hoe één ram een kudde schapen binnen een maand effectief kan bevruchten. Bijna geen enkele vrouwtjesschaap blijft onbevrucht. Bij schapen heb je geen hulpmiddelen nodig.

quote:
.....knip.....
Allebei worden ze vertegenwoordigd door Yannick Prévost. "We zijn al een jaar met dit dossier bezig", legt de manager uit.

"We vinden het logisch dat er kritisch gekeken wordt naar elk afwijkend resultaat, maar laat ons duidelijk zijn: Shari en Toon zijn geen dopinggebruikers, wel slachtoffers."

Shari en Toon zijn geen gebruikers, wel slachtoffers.

Yannick Prévost
Het management is al een jaar bezig met het dossier. "Het is zeer moeilijk om aan te tonen dat het om een contaminatie uit voeding gaat", legt Yannick Prévost uit.

"We bewandelen een piste, maar die kunnen we nog niet concreet maken. Wat we wel kunnen vertellen is dat Shari en Toon allebei positief testten na wedstrijden in Normandië, in Flamanville om precies te zijn."

Een piste die Prévost en zijn team bewandelen leidt naar de veeteelt.

"Letrozole wordt gebruikt voor de bevruchting van koeien en schapen. Dat is een relatief nieuwe techniek", weet hij.

"Het is momenteel een hypothese die we nog niet kunnen hard maken. Omdat ze in de voedingsindustrie nog niet testen op letrozole."

"Ik roep het Vlaamse antidopingentschap, het Wereldantidopingagentschap en de Internationale Wielerunie op om samen met ons de zaak te onderzoeken, want het zou zonde zijn om een atlete met een olympische droom te straffen."
Bron: Sporza

[ Bericht 22% gewijzigd door Idisrom op 06-06-2023 12:25:12 ]
Marcossdinsdag 6 juni 2023 @ 12:28
Dit topic neemt een wonderlijke wending
TargaFloriowoensdag 7 juni 2023 @ 18:50
Wel toevallig dat er dan net twee Belgen positief testen en geen Fransen.
Joost-mag-het-wetendonderdag 8 juni 2023 @ 19:13
quote:
0s.gif Op woensdag 7 juni 2023 18:50 schreef TargaFlorio het volgende:
Wel toevallig dat er dan net twee Belgen positief testen en geen Fransen.
Die Fransen hebben een andere manager natuurlijk ...
DiegoFuserdinsdag 20 juni 2023 @ 10:05
Toon heeft mogen uithuilen bij nietskunner Sammy. Het altijd kritiekloze Sporza is echt een parodie op zichzelf geworden. Belgen gebruiken geen doping.

https://sporza.be/nl/2023(...)keken~1687164046938/
Momodinsdag 25 juli 2023 @ 17:27
twitter
Marcossdinsdag 25 juli 2023 @ 17:36
Dat heeft ook best lang geduurd allemaal..
Pino112dinsdag 25 juli 2023 @ 17:37
quote:
After review of the information and material provided by the ITA on 26 June and 7 July 2023, the Colombian rider has been notified of a potential ADRV for use and possession of a prohibited substance in the weeks prior to the Giro d’Italia 2022.

'Use and possession'
Frozen-assassindinsdag 25 juli 2023 @ 18:29
Mooi op tijd :')
Rellende_Rotscholierdinsdag 25 juli 2023 @ 18:59
Ach, Miguel Angel Lopez die na het winnen van de Tour de l'Avenir alleen op de belangstelling van Astana kon rekenen, omdat niemand hem toen al vertrouwde.

Ach, Miguel Angel Lopez die bij zijn aankomst in Europa meteen in huis werd geplaatst bij Vicente Belda.

Ach, Miguel Angel Lopez die David Belda altijd als vaste trainingspartner had, tot David werd gepakt op EPO.

Ach, Miguel Angel Lopez die verboden middelen krijgt voor de start van de Giro van Vicente Belda jr.

Ach, ach, ach.

Gelukkig heeft hij nog waardig afscheid kunnen nemen door een paar maanden te knallen bij het altijd cleane Medellin onder de vleugels van Oscar 'beste vriend van Jody Bernal' Sevilla.

We zullen hem nooit, nooit meer vergeten.

Bijlage 1:
6336313.jpg

Bijlage 2:
giphy.gif

Bijlage 3:
oscar_sevilla_y_miguel_angel_superman_lopez_0.jpg?VersionId=aAj6GMpcTwe_J3g4QbL3yOLynozQ2ag_

Bijlage 4:
6133962252fe9.jpeg
Bueno, yo me quedo por aquí. Fue un placer, señores.
Immerdebestebobdinsdag 25 juli 2023 @ 19:03
Nog maar een half jaar tot de gloeirieuze terugkeer van Ricco' _O_
THEFXRdinsdag 25 juli 2023 @ 21:06
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 juni 2023 10:05 schreef DiegoFuser het volgende:
Toon heeft mogen uithuilen bij nietskunner Sammy. Het altijd kritiekloze Sporza is echt een parodie op zichzelf geworden. Belgen gebruiken geen doping.

https://sporza.be/nl/2023(...)keken~1687164046938/
vroeger toen ik jong was, heb ik toch wat wielrenners gezien bij mij toenmalige arts in Bilzen.
wimderonwoensdag 26 juli 2023 @ 01:04
F15kLazWABA613S?format=jpg&name=large
THEFXRwoensdag 26 juli 2023 @ 09:43
quote:
1s.gif Op dinsdag 25 juli 2023 19:03 schreef Immerdebestebob het volgende:
Nog maar een half jaar tot de gloeirieuze terugkeer van Ricco' _O_
wedden dat hij het weer probeert onder begeleiding van een dokter?
THEFXRwoensdag 26 juli 2023 @ 09:44
quote:
0s.gif Op woensdag 26 juli 2023 01:04 schreef wimderon het volgende:
[ afbeelding ]
ken de taal niet, zullen wel een hoop ontkenningen in staan.
ThePlaneteerwoensdag 26 juli 2023 @ 13:43
quote:
0s.gif Op woensdag 26 juli 2023 09:44 schreef THEFXR het volgende:

[..]
ken de taal niet, zullen wel een hoop ontkenningen in staan.
Haha vooral punt 6 is schitterend. Verder inderdaad hoop '0 positieve tests', 'vooralsnog verdenking', 'wij steunen hem', 'in 2022 reed hij voor Astana'. Mooie proza.
Halcondonderdag 27 juli 2023 @ 00:39
quote:
0s.gif Op woensdag 26 juli 2023 09:43 schreef THEFXR het volgende:

[..]
wedden dat hij het weer probeert onder begeleiding van een dokter?
Is toch levenslang geschorst, nadat hij tijdens z'n schorsing weer betrapt was met de nodige rommel in zijn bezit?
THEFXRdonderdag 27 juli 2023 @ 04:02
quote:
0s.gif Op donderdag 27 juli 2023 00:39 schreef Halcon het volgende:

[..]
Is toch levenslang geschorst, nadat hij tijdens z'n schorsing weer betrapt was met de nodige rommel in zijn bezit?
Op 19 april 2012 werd bekend dat hij door het Italiaanse anti-dopingtribunaal geschorst werd voor 12 jaar. Dit betekent een definitief einde van zijn carrière
denk dat hij nu ook te oud is
Toby56donderdag 27 juli 2023 @ 04:25
https://www.msn.com/nl-nl(...)e96ad609cd26ef&ei=14

https://www.msn.com/nl-nl(...)a259ef6935dec0&ei=11

Lopez is razend.

Het beroerde voor nagenoeg alle post-Armstrong renners is dat ook de meest overtuigende woede de goegemeente grotendeels koud zal laten (behalve dan een groot deel van de goegemeente in het land van de renner(s) zelf).
Woedend en van binnen kokend, want hij was NOOIT betrapt, en daarbij ook nog eens regelmatig zinspelend op zijn moreel oprechte karakter waaronder zijn strijd tegen kanker (van zichzelf en anderen): zo was de heer Armstrong als er werd gezinspeeld op vals spel. Hoe DURFDE iemand het ook maar te suggeren, verdomme!
Net als Boogie die een Franse wielerfan een serie klappen verkocht toen deze "Rabo, dopage!!" riep.

De verontwaardiging bleek allemaal één Grote Leugen te zijn.

Uiteraard wordt er nog steeds gelogen in het peloton. Het zijn mensen, en die liegen wel eens.
Maar er zullen ook best onterechte schorsingen worden uitgedeeld. En die renners zijn kansloos. De EPO-periode, Armstrong, het gegeven dat de wielrennerij de controlerende instanties zo lang een stap was voorgebleven... het maakt dat nagenoeg niemand nog in de oprechtheid van een renner lijkt te willen geloven.

In 2013 bezochten Matthé Pronk en zijn vrouw DWDD, om te vertellen dat het een leugen was dat IEDEREEN gebruikte tijdens de Armstrong-tijd. Het was een interessant gesprek, maar nagenoeg niemand deed er iets mee. De wielersport is, misschien wel definitief, sowieso verdacht.

Ik mag echt hopen dat we niet over 10 jaar te horen krijgen dat Vingegaard, Pogi en wie al niet tjokvol nog niet opspoorbare stimulerende rotzooi zaten. Want dan is het echt afgelopen, vrees ik.
THEFXRdonderdag 27 juli 2023 @ 05:00
mma vechter Jiri Prochazka, getest
2020: 8
2021: 20
2022: 74
2023: 7

door Usada

74 moet toch wel een record zijn, incl gratis littekens
Toby56donderdag 27 juli 2023 @ 06:08
quote:
0s.gif Op donderdag 27 juli 2023 05:00 schreef THEFXR het volgende:
mma vechter Jiri Prochazka, getest
2020: 8
2021: 20
2022: 74
2023: 7

door Usada

74 moet toch wel een record zijn, incl gratis littekens
Gratis littekens zijn een ongenoemd want voor de hand liggend onderdeel van ieder MMA-contract. ;)
(Eigenlijk geldt dat ook voor wielrennen... en voor menig andere sport.)
THEFXRdonderdag 27 juli 2023 @ 09:21
quote:
0s.gif Op donderdag 27 juli 2023 06:08 schreef Toby56 het volgende:

[..]
Gratis littekens zijn een ongenoemd want voor de hand liggend onderdeel van ieder MMA-contract. ;)
(Eigenlijk geldt dat ook voor wielrennen... en voor menig andere sport.)
als je als een speldenkussen gebruikt wordt dan heb je toch wel littekens op je aderen
ThePlaneteerdonderdag 27 juli 2023 @ 10:27
quote:
0s.gif Op donderdag 27 juli 2023 04:25 schreef Toby56 het volgende:
https://www.msn.com/nl-nl(...)e96ad609cd26ef&ei=14

https://www.msn.com/nl-nl(...)a259ef6935dec0&ei=11

Lopez is razend.

Uiteraard wordt er nog steeds gelogen in het peloton. Het zijn mensen, en die liegen wel eens.
Maar er zullen ook best onterechte schorsingen worden uitgedeeld. En die renners zijn kansloos. De EPO-periode, Armstrong, het gegeven dat de wielrennerij de controlerende instanties zo lang een stap was voorgebleven... het maakt dat nagenoeg niemand nog in de oprechtheid van een renner lijkt te willen geloven.
Wat er speelt bij Superman (denk ik) is ook wat beetje in die Lance docu naar voren kwam. Ze weten dat er meer renners niet schoon rondrijden maar hebben een sterk vermoeden dat de instanties zelf niet iedereen willen betrappen ivm de reputatie van de sport en dus hier en dan wat schorsingen uitdelen (Tramadol voor Quintana, etc). De media is dan exact hetzelfde, sommigen worden compleet afgemaakt terwijl andere de dans lijken te kunnen ontspringen. Zo'n Lopez zal zich dan ook wel weer slachtoffer van het systeem voelen, de zondebok die dan weer de naam is waarmee de bonden bewijzen heus wel te controleren.
Toby56donderdag 27 juli 2023 @ 10:40
quote:
0s.gif Op donderdag 27 juli 2023 10:27 schreef ThePlaneteer het volgende:

[..]
Wat er speelt bij Superman (denk ik) is ook wat beetje in die Lance docu naar voren kwam. Ze weten dat er meer renners niet schoon rondrijden maar hebben een sterk vermoeden dat de instanties zelf niet iedereen willen betrappen ivm de reputatie van de sport en dus hier en dan wat schorsingen uitdelen (Tramadol voor Quintana, etc). De media is dan exact hetzelfde, sommigen worden compleet afgemaakt terwijl andere de dans lijken te kunnen ontspringen. Zo'n Lopez zal zich dan ook wel weer slachtoffer van het systeem voelen, de zondebok die dan weer de naam is waarmee de bonden bewijzen heus wel te controleren.
Ja... dat sluit ik niet uit.
Overigens werd Quintana volgens mij niet geschorst, maar alleen uit de uitslag geschrapt.

En ik ben totaal geen Froome-hater, maar dat hij destijds wegkwam met dat salbutamol-verhaal vond ik een enorm domme zet. Zo kweek je een gevoel van pure klassenjustitie. "Waarom ik wel en hij niet?"

Aan het controleren ligt het doorgaans niet, maar wel aan de soms inconsequent overkomende... consequenties.
THEFXRdonderdag 27 juli 2023 @ 10:44
quote:
0s.gif Op donderdag 27 juli 2023 04:25 schreef Toby56 het volgende:
https://www.msn.com/nl-nl(...)e96ad609cd26ef&ei=14

https://www.msn.com/nl-nl(...)a259ef6935dec0&ei=11

Lopez is razend.

Het beroerde voor nagenoeg alle post-Armstrong renners is dat ook de meest overtuigende woede de goegemeente grotendeels koud zal laten (behalve dan een groot deel van de goegemeente in het land van de renner(s) zelf).
Woedend en van binnen kokend, want hij was NOOIT betrapt, en daarbij ook nog eens regelmatig zinspelend op zijn moreel oprechte karakter waaronder zijn strijd tegen kanker (van zichzelf en anderen): zo was de heer Armstrong als er werd gezinspeeld op vals spel. Hoe DURFDE iemand het ook maar te suggeren, verdomme!
Net als Boogie die een Franse wielerfan een serie klappen verkocht toen deze "Rabo, dopage!!" riep.

De verontwaardiging bleek allemaal één Grote Leugen te zijn.

Uiteraard wordt er nog steeds gelogen in het peloton. Het zijn mensen, en die liegen wel eens.
Maar er zullen ook best onterechte schorsingen worden uitgedeeld. En die renners zijn kansloos. De EPO-periode, Armstrong, het gegeven dat de wielrennerij de controlerende instanties zo lang een stap was voorgebleven... het maakt dat nagenoeg niemand nog in de oprechtheid van een renner lijkt te willen geloven.

In 2013 bezochten Matthé Pronk en zijn vrouw DWDD, om te vertellen dat het een leugen was dat IEDEREEN gebruikte tijdens de Armstrong-tijd. Het was een interessant gesprek, maar nagenoeg niemand deed er iets mee. De wielersport is, misschien wel definitief, sowieso verdacht.

Ik mag echt hopen dat we niet over 10 jaar te horen krijgen dat Vingegaard, Pogi en wie al niet tjokvol nog niet opspoorbare stimulerende rotzooi zaten. Want dan is het echt afgelopen, vrees ik.
maar wel 8kw/kg trappen
THEFXRdonderdag 27 juli 2023 @ 10:49
quote:
0s.gif Op donderdag 27 juli 2023 10:27 schreef ThePlaneteer het volgende:

[..]
Wat er speelt bij Superman (denk ik) is ook wat beetje in die Lance docu naar voren kwam. Ze weten dat er meer renners niet schoon rondrijden maar hebben een sterk vermoeden dat de instanties zelf niet iedereen willen betrappen ivm de reputatie van de sport en dus hier en dan wat schorsingen uitdelen (Tramadol voor Quintana, etc). De media is dan exact hetzelfde, sommigen worden compleet afgemaakt terwijl andere de dans lijken te kunnen ontspringen. Zo'n Lopez zal zich dan ook wel weer slachtoffer van het systeem voelen, de zondebok die dan weer de naam is waarmee de bonden bewijzen heus wel te controleren.
klopt wel een beetje, als ze meer dan 4% pakken schaad het de sport, minder dan 2% is het geld niet waard, dus meestal zijn wat sukkelaars de klos en de grote namen hebben een blessure van een jaartje.
ThePlaneteerdonderdag 27 juli 2023 @ 10:50
quote:
0s.gif Op donderdag 27 juli 2023 10:40 schreef Toby56 het volgende:

[..]
Aan het controleren ligt het doorgaans niet, maar wel aan de soms inconsequent overkomende... consequenties.
Dat weet ik niet en daar vertrouw ik allerminst op eigenlijk.
Lospedrosadonderdag 27 juli 2023 @ 13:27
Ik vermoed dat doping weer helemaal terug is.
Halcondonderdag 27 juli 2023 @ 16:09
quote:
0s.gif Op donderdag 27 juli 2023 04:02 schreef THEFXR het volgende:

[..]
Op 19 april 2012 werd bekend dat hij door het Italiaanse anti-dopingtribunaal geschorst werd voor 12 jaar. Dit betekent een definitief einde van zijn carrière
denk dat hij nu ook te oud is
Ondertussen weer betrapt en verlengd naar levenslang: https://sporza.be/nl/2020(...)e-dopingovertreding/

Is nu 40 of zo?
Szuramaandag 31 juli 2023 @ 16:13
twitter
Rellende_Rotscholiermaandag 31 juli 2023 @ 16:29
quote:
0s.gif Op maandag 31 juli 2023 16:13 schreef Szura het volgende:
[ twitter ]
Benieuwd of hij dezelfde behandeling krijgt als Quintana.
THEFXRdinsdag 1 augustus 2023 @ 01:19
quote:
0s.gif Op maandag 31 juli 2023 16:13 schreef Szura het volgende:
[ twitter ]
geen doping, pas per 01-01-2024 in de WADA reglementen.
Rellende_Rotscholierwoensdag 2 augustus 2023 @ 15:28
twitter


Oei.
Faraday01woensdag 2 augustus 2023 @ 15:34
quote:
Als dat klopt, waarom duurt dat 5 jaar??
Rellende_Rotscholierwoensdag 2 augustus 2023 @ 15:37
quote:
0s.gif Op woensdag 2 augustus 2023 15:34 schreef Faraday01 het volgende:

[..]
Als dat klopt, waarom duurt dat 5 jaar??
Omdat de UCI.
Faraday01woensdag 2 augustus 2023 @ 15:39
quote:
0s.gif Op woensdag 2 augustus 2023 15:37 schreef Rellende_Rotscholier het volgende:

[..]
Omdat de UCI.
Ook interessant wat Mitchelton, Scott, Jayco, Bikexchange, Alula te melden heeft
Rellende_Rotscholierwoensdag 2 augustus 2023 @ 17:15
twitter


Dit speelt ook nog steeds.
Marcosswoensdag 2 augustus 2023 @ 22:47
quote:
1s.gif Op donderdag 27 juli 2023 13:27 schreef Lospedrosa het volgende:
Ik vermoed dat doping weer helemaal terug is.
Dat is nooit weg geweest..
Geschiedkundigedonderdag 3 augustus 2023 @ 08:14
quote:
0s.gif Op woensdag 2 augustus 2023 22:47 schreef Marcoss het volgende:

[..]
Dat is nooit weg geweest..
Dat lijkt me duidelijk. Zolang er iets serieus op het spel staat spelen mensen vals. Grenzen worden opgezocht en dus ook overschreden. ;(
kl1172donderdag 3 augustus 2023 @ 14:54
quote:
_O- aan het hoeveelste 'nieuwe wielrennen' zitten we tegenwoordig?
Lospedrosadonderdag 3 augustus 2023 @ 16:18
quote:
0s.gif Op woensdag 2 augustus 2023 22:47 schreef Marcoss het volgende:

[..]
Dat is nooit weg geweest..
Ik denk echt dat het een tijdje bijna 0 is geweest ja, en er nu weer iets nieuws is.
Maar dat kan ik niet hard maken natuurlijk.
Marcossdonderdag 3 augustus 2023 @ 17:39
quote:
1s.gif Op donderdag 3 augustus 2023 16:18 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Ik denk echt dat het een tijdje bijna 0 is geweest ja, en er nu weer iets nieuws is.
Maar dat kan ik niet hard maken natuurlijk.
In het wielrennen (of eigenlijk in de sport in het algemeen) denk ik dat bijna 0 onmogelijk is. De grens wordt altijd opgezocht en altijd zullen er sporters zijn die hier (ver) voorbij gaan.

Het kan zijn dat het een periode iets minder is geweest omdat ze er qua controles dichter op zaten, maar zeker sinds de Coronaperiode gaat het wel weer redelijk los
Lospedrosadonderdag 3 augustus 2023 @ 18:13
quote:
0s.gif Op donderdag 3 augustus 2023 17:39 schreef Marcoss het volgende:

[..]
In het wielrennen (of eigenlijk in de sport in het algemeen) denk ik dat bijna 0 onmogelijk is. De grens wordt altijd opgezocht en altijd zullen er sporters zijn die hier (ver) voorbij gaan.

Het kan zijn dat het een periode iets minder is geweest omdat ze er qua controles dichter op zaten, maar zeker sinds de Coronaperiode gaat het wel weer redelijk los
Ja dat bedoel ik ook. Je ziet het aan de cijfers, ineens sneuvelen er weer allerlei records op strava ook.
Momovrijdag 4 augustus 2023 @ 17:12
twitter
Momodinsdag 15 augustus 2023 @ 15:11
twitter
-XOR-dinsdag 15 augustus 2023 @ 18:07
Even nog posten voordat de shit de fan raakt. Begin tijdperk ontmaskering British Cycling.
THEFXRdinsdag 15 augustus 2023 @ 20:22
zet hem hier ook even neer

.
Immerdebestebobdinsdag 15 augustus 2023 @ 20:28
quote:
6s.gif Op dinsdag 15 augustus 2023 18:07 schreef -XOR- het volgende:
Even nog posten voordat de shit de fan raakt. Begin tijdperk ontmaskering British Cycling.
Denk niet dat er iets gaat gebeuren.
Momodinsdag 15 augustus 2023 @ 20:49
dicht