Dat zeggen mensen vooral zodat anderen niet jaloers hoeven te zijn, of omdat ze zelf tevreden kunnen zijn met hun 75k. (grapje).quote:Op zondag 26 december 2021 15:39 schreef MisChrartin het volgende:
Ik verbaas me er ook over die opmerking dat 75 of 200k niet meer uitmaakt.
Bij een salaris boven de 68k betaal je je blauw aan inkomstenbelasting, namelijk 55,5%. Boven de 120k zakt dat weer naar 49,5% en ja bij zulke bedragen telt dat aan.
Je hoeft niet alles op te maken, het is juist handiger om hetzelfde te blijven leven en flink je spaarrekening of beleggingsrekening te spekken. Doe dat 10-15 jaar en je kunt van je dividend prima leven.
Ik zit zelf ook in het 55,5% gebied en ben echt opzij aan het zetten zodat ik niet meer hoef te werken op termijn. Misschien dat ik over een tijdje nog een stap kan maken maar dan zal ik ook nog onder de 120k blijven vermoed ik.
Nu nog zorgen dat mijn vriendin niet aan leefstijl inflatie gaat doen. We leven nu al best luxe en nog luxer voelt voor mij over de top.
Maar dat is het idee van die 70k ongeveer toch? Dat is de grens dat je relatief eenvoudig een buffer op kunt bouwen, schulden af kunt gaan lossen en je lasten makkelijker kan betalen, met als gevolg, dat je je niet meer druk hoeft te maken om geld.quote:Op woensdag 12 januari 2022 09:21 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Dat zeggen mensen vooral zodat anderen niet jaloers hoeven te zijn, of omdat ze zelf tevreden kunnen zijn met hun 75k. (grapje).
Het is bewezen dat vanaf ongeveer 70k mensen niet gelukkiger worden. maar uit persoonlijke ervaring - het maakt het leven financieel een stuk minder stressvol.
Maar ik verdien met bonussen zo'n 160k en ik kan je vertellen dat het verdomd relaxed is dat je je geen zorgen hoeft te maken over geld. Je kunt dit soort bedragen makkelijk uitgeven als je luxer gaat leven, dan heb je dus wat meer dure vakanties en spulletjes en misschien een groter huis. Ik doe dat niet. Maar zo relaxed om te weten dat als ik mijn werk kwijt raak dat ik makkelijk een paar jaar uithoud zonder.
En er is thuis nooit discussie over geld. Alles kan in principe (maar ook omdat we hier geen luxedieren zijn). En toen ik begon en we net een huis hadden gekocht moest ik echt wel eens ergens voor sparen. Nu hoeft dat niet meer. Als wij zouden willen verhuizen leg ik een deel indien nodig contant op tafel. Dat is ook luxe (en maakt dat ik niet perse hoef te verhuizen)
Het is dan ook een gemiddelde die, meende ik, vooral over de lange termijn gaat. Het is nogal een verschil of je al je auto vervangen hebt, of dit nog moet doen. De eerste periode van verdienen zal je dit effect ook nog niet direct hebben, dan heb je nog wensen.quote:Op woensdag 12 januari 2022 09:32 schreef zatoichi het volgende:
[..]
Maar dat is het idee van die 70k ongeveer toch? Dat is de grens dat je relatief eenvoudig een buffer op kunt bouwen, schulden af kunt gaan lossen en je lasten makkelijker kan betalen, met als gevolg, dat je je niet meer druk hoeft te maken om geld.
Het is in ieder geval mijn persoonlijke ervaring! Maar ik kan me voorstellen dat die grens best rekbaar is afhankelijk van je uitgaven.
Nee, klopt, het is vrij subtiel. In het begin merk je enkel dat je iets minder vaak wat uit de spaarrekening moet halen, dan kun je wat aflossen van b.v. een studieschuld, vervolgens hoef je niet meer maandelijks af te lossen en kun je makkelijker enkele buffers opbouwen waarna je geld gaat overhouden om te beleggen of om hypotheek af te lossen... waarna je nog meer geld gaat overhouden.quote:Op woensdag 12 januari 2022 09:35 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Het is dan ook een gemiddelde die, meende ik, vooral over de lange termijn gaat. Het is nogal een verschil of je al je auto vervangen hebt, of dit nog moet doen. De eerste periode van verdienen zal je dit effect ook nog niet direct hebben, dan heb je nog wensen.
Overigens: de bedragen zijn omgerekend vanuit een Amerikaans onderzoek, niet perse representatief
Zelfs met 70k netto voor een gezin (een stel zonder kinderen is géén gezin) met een aantal kinderen is het niet per se zo dat je geen geldzorgen meer hebt en bakken met geld overhoudt voor aflossen en buffersquote:Op woensdag 12 januari 2022 09:32 schreef zatoichi het volgende:
[..]
Maar dat is het idee van die 70k ongeveer toch? Dat is de grens dat je relatief eenvoudig een buffer op kunt bouwen, schulden af kunt gaan lossen en je lasten makkelijker kan betalen, met als gevolg, dat je je niet meer druk hoeft te maken om geld.
Het is in ieder geval mijn persoonlijke ervaring! Maar ik kan me voorstellen dat die grens best rekbaar is afhankelijk van je uitgaven.
Edit: Is die 70k eigenlijk bruto of netto? Ik doelde namelijk op 70k netto (gezinsinkomen).
Dat geloof ik graag, maar met 70k per jaar (bijna 6k per maand) moet je echt rond kunnen komen; dan is het eerder een kwestie van beter budgetteren dan dat je "te weinig" geld binnenkrijgt.quote:Op woensdag 12 januari 2022 09:48 schreef baskick het volgende:
[..]
Zelfs met 70k netto voor een gezin (een stel zonder kinderen is géén gezin) met een aantal kinderen is het niet per se zo dat je geen geldzorgen meer hebt en bakken met geld overhoudt voor aflossen en buffersAls je lasten maar hoog genoeg zijn, is die 70k zo op.
De dingen die ik erover gezien heb gaan over bruto. Maar uiteindelijk is het exacte bedrag afhankelijk van waar je woont denk ik. In New York of San Francisco is dat lang niet genoeg, in Thailand kun je daar als een halfgod leven.quote:Op woensdag 12 januari 2022 09:32 schreef zatoichi het volgende:
[..]
Maar dat is het idee van die 70k ongeveer toch? Dat is de grens dat je relatief eenvoudig een buffer op kunt bouwen, schulden af kunt gaan lossen en je lasten makkelijker kan betalen, met als gevolg, dat je je niet meer druk hoeft te maken om geld.
Het is in ieder geval mijn persoonlijke ervaring! Maar ik kan me voorstellen dat die grens best rekbaar is afhankelijk van je uitgaven.
Edit: Is die 70k eigenlijk bruto of netto? Ik doelde namelijk op 70k netto (gezinsinkomen).
Sterker, zie de RTL link, je kan zelfs weer minder gelukkig worden.quote:Op woensdag 12 januari 2022 11:28 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
De dingen die ik erover gezien heb gaan over bruto. Maar uiteindelijk is het exacte bedrag afhankelijk van waar je woont denk ik. In New York of San Francisco is dat lang niet genoeg, in Thailand kun je daar als een halfgod leven.
Maar let wel, zo'n bedrag dat is dan het inflection point of het punt waar de lijn buigt, waar elke euro meer, steeds wat minder geluk oplevert.
Nou, ik heb daar nog geen last van. Hard werken moet ik toch.quote:Op woensdag 12 januari 2022 11:49 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Sterker, zie de RTL link, je kan zelfs weer minder gelukkig worden.
Lekker man, ik krijg netto +- 2500, bruto +- 3000.quote:Op woensdag 19 januari 2022 14:49 schreef Luxuria het volgende:
01: Bedrijfstak: Logistiek
02: Functie: Leidinggevende
03: Opleiding: HBO
04: Leeftijd: 32
05: Aantal uren per week dat je werkt: 40
06: Aantal vakantiedagen: 24 + 4 ATV
07: 13e maand: Nee
08: Bruto maand salaris: ¤3859
09: Netto maand salaris: +/- ¤2800 + vaak 200/300 euro van overwerk
10: Overuren betaald: Ja, of TvT
11: Werkervaring: 3 jaar in deze functie
12: Goodies: Laptop, telefoon
13: Tevreden?: Ja
14: (Door)Groei mogelijkheden: Genoeg, in hoogte en breedte
Dan krijg jij nog ergens vergoedingen, want 3000 bruto is in principe 2400 netto.quote:Op donderdag 20 januari 2022 18:27 schreef ludovico het volgende:
[..]
Lekker man, ik krijg netto +- 2500, bruto +- 3000.
Alles gaat naar de belastingdienst van wat je extra verdient of wat?
Die verhoudingen voor inkomens rond de 3000 zijn wel een stuk gunstiger geworden de laatste jaren. Toen ik een jaar of 10 terug startte met werken, begon ik op 3200 bruto en dat was 2200 netto. Daar zaten geen bijtellingen of pensioenregelingen bij.quote:Op donderdag 20 januari 2022 22:06 schreef NightDancert het volgende:
[..]
Dan krijg jij nog ergens vergoedingen, want 3000 bruto is in principe 2400 netto.
Misschien toch mijn rekentool even updaten naar huidige waarden zodat ik meer gezinnen kan berekenen dan die de overheid heeft voor 2022quote:Op donderdag 20 januari 2022 22:56 schreef Schuifpui het volgende:
[..]
Die verhoudingen voor inkomens rond de 3000 zijn wel een stuk gunstiger geworden de laatste jaren. Toen ik een jaar of 10 terug startte met werken, begon ik op 3200 bruto en dat was 2200 netto. Daar zaten geen bijtellingen of pensioenregelingen bij.
Wordt zo wel heel aantrekkelijk om minder te gaan werken.
160k in loondienst is dan ook wel uitzonderlijk veel. Meestal moet je daar wel e.e.a. voor inleveren want bij veel geld komt veel verantwoordelijkheid. Tenminste, ik kan me niet voorstellen dat het 40-urige werkweken zijn tot 17:00 naar huis en telefoon uitquote:Op woensdag 12 januari 2022 09:21 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Maar ik verdien met bonussen zo'n 160k en ik kan je vertellen dat het verdomd relaxed is dat je je geen zorgen hoeft te maken over geld. Je kunt dit soort bedragen makkelijk uitgeven als je luxer gaat leven, dan heb je dus wat meer dure vakanties en spulletjes en misschien een groter huis. Ik doe dat niet. Maar zo relaxed om te weten dat als ik mijn werk kwijt raak dat ik makkelijk een paar jaar uithoud zonder.
het is zelfs 168k zag ik... maar nee, het is geen 9-17 baantje. En mijn telefoon gaat niet uit. Toch, eerlijk gezegd maak ik zelden meer dan 45 uur.quote:Op donderdag 20 januari 2022 23:11 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
160k in loondienst is dan ook wel uitzonderlijk veel. Meestal moet je daar wel e.e.a. voor inleveren want bij veel geld komt veel verantwoordelijkheid. Tenminste, ik kan me niet voorstellen dat het 40-urige werkweken zijn tot 17:00 naar huis en telefoon uit
Terwijl er mensen zijn met een 40-50k baantje die uit hun neus kunnen vreten (met name ambtenaren).
Krijg je geen tranen in de ogen als je op je loonstrook ziet wat de fiscus van je afpikt?quote:Op vrijdag 21 januari 2022 08:56 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
het is zelfs 168k zag ik... maar nee, het is geen 9-17 baantje. En mijn telefoon gaat niet uit. Toch, eerlijk gezegd maak ik zelden meer dan 45 uur.
Hard werken moet iedereen, iedereen op zijn eigen niveau. Wat dat betreft heb ik ook maar geluk dat ik iets kan dat zeldzaam is - goed leiding geven icm met veel inhoudelijke expertise.
Je hoor bij de 10% hoogste inkomens van Nederland (misschien wel 2%?); dan zou ik me daar echt minder druk over maken. Ik zie geld altijd als iets relatief, dus het doet er niet zoveel toe hoeveel je netto hebt (mits je daarmee je kosten maar kan betalen) maar het doet er toe waar je zit ten opzichte van de rest van Nederlad. Dan maakt het ook niet zoveel uit dat je meer belasting over dat deel betaalt, want het is nog altijd meer dan iemand die die belasting niet betaalt.quote:Op vrijdag 21 januari 2022 09:09 schreef bondage het volgende:
[..]
Krijg je geen tranen in de ogen als je op je loonstrook ziet wat de fiscus van je afpikt?
Ik verdien 'slechts' 6721 per maand en hou er 4302 van over onder de streep
Edit: en daar zit ook nog een onbelast deel thuiswerkvergoeding bij zie ik net, zou anders nog minder zijn.
En dan nog je pensioenpremie. Ik zit bij PME (verplicht vanwege CAO) en mag iedere maand 8% van m'n brutoloon aftikken terwijl het rendement dramatisch is. Dat had ik liever zelf geregeld.quote:Op vrijdag 21 januari 2022 09:09 schreef bondage het volgende:
[..]
Krijg je geen tranen in de ogen als je op je loonstrook ziet wat de fiscus van je afpikt?
Ik verdien 'slechts' 6721 per maand en hou er 4302 van over onder de streep
Edit: en daar zit ook nog een onbelast deel thuiswerkvergoeding bij zie ik net, zou anders nog minder zijn.
Geen pensioenpremie en wel reiskostenvergoeding dan ofzo? Bij bruto 3950 zou ik netto 2762 krijgen als ik 1fte zou werken, en dan nog 25 netto internetvergoeding erbij.quote:Op donderdag 20 januari 2022 18:27 schreef ludovico het volgende:
[..]
Lekker man, ik krijg netto +- 2500, bruto +- 3000.
Alles gaat naar de belastingdienst van wat je extra verdient of wat?
Het doet wel zeer als je dat ziet, aan de andere kant kon ik ook zonder grote schuld studeren, ligt er een snelweg en kan ik naar een ziekenhuis wanneer nodig.quote:Op vrijdag 21 januari 2022 09:09 schreef bondage het volgende:
[..]
Krijg je geen tranen in de ogen als je op je loonstrook ziet wat de fiscus van je afpikt?
Ik verdien 'slechts' 6721 per maand en hou er 4302 van over onder de streep
Edit: en daar zit ook nog een onbelast deel thuiswerkvergoeding bij zie ik net, zou anders nog minder zijn.
Helemaal eens.quote:Op vrijdag 21 januari 2022 10:12 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Het doet wel zeer als je dat ziet, aan de andere kant kon ik ook zonder grote schuld studeren, ligt er een snelweg en kan ik naar een ziekenhuis wanneer nodig.
Ik ben gekomen waar ik nu sta qua financiën ook dankzij en niet alleen ondanks de Nederlandse maatschappij. Ik zou in de USA meer verdienen en minder belasting betalen, maar ik zou niet in dat land willen wonen (ik kom er zeer regelmatig).
Waar ik meer moeite mee heb is dat veel bedrijven en echt rijke mensen hun deel niet betalen. Mijn deel betaal ik graag en met enige pijn in de portmonnee.
HRA is leuk maar gezien de WOZ waarde van mijn woning nogal is gestegen betaal ik daar ook meer belasting over, ik hou er uiteindelijk niet zo heel veel aan over helaas.quote:Op vrijdag 21 januari 2022 09:32 schreef zatoichi het volgende:
[..]
Je hoor bij de 10% hoogste inkomens van Nederland (misschien wel 2%?); dan zou ik me daar echt minder druk over maken. Ik zie geld altijd als iets relatief, dus het doet er niet zoveel toe hoeveel je netto hebt (mits je daarmee je kosten maar kan betalen) maar het doet er toe waar je zit ten opzichte van de rest van Nederlad. Dan maakt het ook niet zoveel uit dat je meer belasting over dat deel betaalt, want het is nog altijd meer dan iemand die die belasting niet betaalt.
Truth be told, HRA zorgt er wel voor dat ik altijd nog een zwik extra geld krijg elk jaar van de belastingdienst...
Anyway, je moet maar zo denken, als de belasting omlaag zou gaan, wordt het leven een stuk duurder, dus links of rechtsom gaat het je uiteindelijk toch niet heel veel meer opleveren ;-)
Hoe vervelend ik het ook vind, ik ga hier ook niet weg. Voordeel is dat ik mijn werk met plezier doe en dat absoluut geen straf is. En ik heb verder geen probleem met belastingen, echter vind ik de druk hier in NL wel erg hoog, ook ten opzichte wat we ervoor terug krijgen.quote:Op vrijdag 21 januari 2022 10:12 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Het doet wel zeer als je dat ziet, aan de andere kant kon ik ook zonder grote schuld studeren, ligt er een snelweg en kan ik naar een ziekenhuis wanneer nodig.
Ik ben gekomen waar ik nu sta qua financiën ook dankzij en niet alleen ondanks de Nederlandse maatschappij. Ik zou in de USA meer verdienen en minder belasting betalen, maar ik zou niet in dat land willen wonen (ik kom er zeer regelmatig).
Waar ik meer moeite mee heb is dat veel bedrijven en echt rijke mensen hun deel niet betalen. Mijn deel betaal ik graag en met enige pijn in de portmonnee.
Zoals aangegeven heb ik geen probleem met het betalen van belasting, vind de druk hier in NL gewoon erg hoog. Vergeet niet dat we naast inkomstenbelasting nog veel meer belasting betalen in de vorm van BTW, accijns, gemeentelijke belastingen etc. En publieke voorzieningen kunnen hier wat mij betreft nog beter, de zorg staat er niet al te best voor en ze zouden bijv. het OV gratis kunnen maken.quote:Op vrijdag 21 januari 2022 10:59 schreef leeell het volgende:
[..]
Helemaal eens.
Ik snap dat soort opmerkingen nooit, als je kijkt naar landen waar het belastingstelsel niet is ingericht zoals in Nederland zijn publieke voorzieningen dramatisch en afschuwelijk voor mensen die niet voor zichzelf kunnen opkomen.
Ik snap niet dat mensen met droge ogen kunnen zeggen; fuck you i got mine.
De belastingdruk is ook hoog. Dat komt vooral doordat bedrijven onvoldoende meebetalen. En dan met name de hele grote. Die verdienen prima aan wat we hier opgebouwd hebben, maar betalen nauwelijks mee. Het geld wordt ge-offshored etc.quote:Op vrijdag 21 januari 2022 11:30 schreef bondage het volgende:
[..]
Hoe vervelend ik het ook vind, ik ga hier ook niet weg. Voordeel is dat ik mijn werk met plezier doe en dat absoluut geen straf is. En ik heb verder geen probleem met belastingen, echter vind ik de druk hier in NL wel erg hoog, ook ten opzichte wat we ervoor terug krijgen.
Doe mij niet zo kwetsen.quote:Op donderdag 20 januari 2022 23:11 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Terwijl er mensen zijn met een 40-50k baantje die uit hun neus kunnen vreten (met name ambtenaren).
Als je als gezin moeite hebt met rondkomen van 70k netto dan is dat een keuze. Dat kan alleen als je onverstandige keuzes maakt wat betreft je vaste lasten/uitgaven.quote:Op woensdag 12 januari 2022 09:48 schreef baskick het volgende:
[..]
Zelfs met 70k netto voor een gezin (een stel zonder kinderen is géén gezin) met een aantal kinderen is het niet per se zo dat je geen geldzorgen meer hebt en bakken met geld overhoudt voor aflossen en buffersAls je lasten maar hoog genoeg zijn, is die 70k zo op.
Ach welnee. Verder mis je m'n punt. Ik had het niet over moeite met rondkomen, ik zei dat je niet per se bakken met geld overhoudt. Een en ander hangt natuurlijk wel samen met de gezinsgrootte en opvangbehoefte, tenzij je dat schaart onder onverstandige keuzes.quote:Op zaterdag 22 januari 2022 21:31 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Als je als gezin moeite hebt met rondkomen van 70k netto dan is dat een keuze. Dat kan alleen als je onverstandige keuzes maakt wat betreft je vaste lasten/uitgaven.
Je bent misschien een beetje subjectief door alle kritiek in het coronadebat, maar Nederland heeft al jaren een van de beste (zo niet de beste) zorgstelsels van Europa…quote:Op vrijdag 21 januari 2022 11:30 schreef bondage het volgende:
[..]
Zoals aangegeven heb ik geen probleem met het betalen van belasting, vind de druk hier in NL gewoon erg hoog. Vergeet niet dat we naast inkomstenbelasting nog veel meer belasting betalen in de vorm van BTW, accijns, gemeentelijke belastingen etc. En publieke voorzieningen kunnen hier wat mij betreft nog beter, de zorg staat er niet al te best voor en ze zouden bijv. het OV gratis kunnen maken.
Maar goed, dat is mijn mening.
Het is afhankelijk van je sector of je de bovenkant van de markt zit.quote:Op woensdag 26 januari 2022 13:36 schreef hoerezooi het volgende:
01: Bedrijfstak: IT
02: Functie: Senior/Lead software developer
03: Opleiding: HBO
04: Leeftijd: 35
05: Aantal uren per week dat je werkt: 40
06: Aantal vakantiedagen: 25
07: 13e maand: nee
08: Bruto maand salaris: 5620
09: Netto maand salaris: ~3500
10: Overuren betaald: Nee maar zelden nodig
11: Werkervaring: 13 jaar
12: Goodies: gratis verzorgde lunch
13: Tevreden?: Op zich tevreden maar gezien de jaren ervaring mogelijk niet aan de bovenkant van de markt
14: (Door)Groei mogelijkheden: Er zijn nog wel wat mogelijkheden
tolvergoeding?quote:Op zondag 23 januari 2022 04:21 schreef Calito het volgende:
01: Bedrijfstak: Petrochemie
02: Functie: Shift Coördinator
03: Opleiding: MBO
04: Leeftijd: 42
05: Aantal uren per week dat je werkt: 36
06: Aantal vakantiedagen: 29
07: 13e maand: ja
08: Bruto maand salaris: ¤5750
09: Netto maand salaris: ¤3800
10: Overuren betaald: ja plus extra betaald werken op feestdagen
11: Werkervaring: 20 jaar
12: Goodies: Reiskostenvergoeding ¤300, tolvergoeding. Verlofsparen, aandelen en beleggingen. Collectieve ziektekostenverzekering. Winstuitkering. Vakantiegeld.
13: Tevreden?: zeker, goede werksfeer, fijne collega’s. Kan nog ruim groeien in m’n schaal.
14: (Door)Groei mogelijkheden: ben tevreden met m’n huidige functie. Voorlopig nog geen ambitie om door te groeien naar andere/hogere functie.
Wel zo netjes als je elke dag door een tolpoort heen moet.quote:
Oh ja, ben geen tol gewend, maar we kennen het natuurlijk in delen van het land wel. Ik dacht even aan buitenlandquote:Op woensdag 26 januari 2022 17:41 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Wel zo netjes als je elke dag door een tolpoort heen moet.
Ik ben het met je eens; maar er zijn genoeg plekken waar je geen reiskostenvergoeding krijgt (ja, de 19 cent per kilometer als uitruil) dus een reiskostenvergoeding kan wel als een goodie voelen (vooral als je eerst je op een plek je salaris onderhandeld rekening houdend met reiskosten en vervolgens die meeneemt in je volgende onderhandeling bij een nieuwe plek waar je wel reiskosten vergoed krijgt).quote:Op woensdag 26 januari 2022 18:54 schreef Zwansen het volgende:
Reiskostenvergoeding, tolvergoeding en vakantiegeld zijn ook niet echt goodies…
Met 5 jaar kan ik 5050 niet in Rijksoverheid passen. Hoezo heb je geen doorgroei?quote:Op vrijdag 28 januari 2022 23:15 schreef Lafoy het volgende:
01: Bedrijfstak: overheid
02: Functie: strategisch adviseur
03: Opleiding: hbo
04: Leeftijd: 28
05: Aantal uren per week dat je werkt: 36/40
06: Aantal vakantiedagen: 26 met tvt geloof ik
07: 13e maand: Yes
08: Bruto maand salaris: 5050
09: Netto maand salaris: om en nabij de 3500 (is incl extra vergoedingen)
10: Overuren betaald: nee wel tvt
11: Werkervaring: 5 jaar
12: Goodies: niets bijzonders
13: Tevreden?: niets te klagen
14: (Door)Groei mogelijkheden: niet echt
Hoe bedoel je? Ik zit in schaal 12quote:Op vrijdag 28 januari 2022 23:34 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Met 5 jaar kan ik 5050 niet in Rijksoverheid passen. Hoezo heb je geen doorgroei?
Maandelijks uitbetaald ikb oid?quote:Op zaterdag 29 januari 2022 00:30 schreef Lafoy het volgende:
[..]
Hoe bedoel je? Ik zit in schaal 12![]()
En opzich wel doorgroei in salaris (einde schaal nog niet bereikt en zou naar 13 kunnen) maar vakinhoudelijk niet echt.
5050 bestaat niet in schaal 12.quote:Op zaterdag 29 januari 2022 00:30 schreef Lafoy het volgende:
[..]
Hoe bedoel je? Ik zit in schaal 12![]()
En opzich wel doorgroei in salaris (einde schaal nog niet bereikt en zou naar 13 kunnen) maar vakinhoudelijk niet echt.
Wel bij CAO gemeente (dit is vanaf april overigens zie ik)quote:Op zaterdag 29 januari 2022 08:46 schreef NightDancert het volgende:
[..]
5050 bestaat niet in schaal 12.
12 begint bij 5050 ongeveer, m'n vrouw zit in dezelfde hoek. Is nu zzper (adviseur/coach/docent) oa voor diverse gemeentes, veel afwisselender (en lucratieverquote:Op zaterdag 29 januari 2022 08:46 schreef NightDancert het volgende:
[..]
5050 bestaat niet in schaal 12.
Speciaal account maken om dit te posten.quote:Op zondag 30 januari 2022 00:04 schreef JunkBond het volgende:
01: Bedrijfstak: Financiële dienstverlening (grootzakelijk)
02: Functie: Analyst
03: Opleiding: Finance
04: Leeftijd: 24
05: Aantal uren per week dat je werkt: 70-90 met uitschieters naar boven en beneden
06: Aantal vakantiedagen: ~30
07: 13e maand: Ja
08: Bruto maand salaris: ¤6500 excl. bonus (het leuke gedeelte)
09: Netto maand salaris: ¤4000
10: Overuren betaald: Nee
11: Werkervaring: Een paar maanden. Ca. 1 jaar aan stage-ervaring.
12: Goodies: Voor zover het goodies te noemen zijn: reiskostenvergoeding, avondeten op kosten van de zaak, werktelefoon
13: Tevreden?: Zeker.
14: (Door)Groei mogelijkheden: Vrij standaard traject met promotie naar Associate over een paar jaar
Een nieuw account, omdat ik al ca. 10 jaar op Fok zit.quote:Op zondag 30 januari 2022 00:21 schreef xminator het volgende:
[..]
Speciaal account maken om dit te posten..
70 tot 90 uur per week? Dat is 10 tot 13 uur per dag, elke dag? Wat doe je dan in je leven naast werken, slapen en eten?quote:Op zondag 30 januari 2022 00:04 schreef JunkBond het volgende:
01: Bedrijfstak: Financiële dienstverlening (grootzakelijk)
02: Functie: Analyst
03: Opleiding: Finance
04: Leeftijd: 24
05: Aantal uren per week dat je werkt: 70-90 met uitschieters naar boven en beneden
06: Aantal vakantiedagen: ~30
07: 13e maand: Ja
08: Bruto maand salaris: ¤6500 excl. bonus (het leuke gedeelte)
09: Netto maand salaris: ¤4000
10: Overuren betaald: Nee
11: Werkervaring: Een paar maanden. Ca. 1 jaar aan stage-ervaring.
12: Goodies: Voor zover het goodies te noemen zijn: reiskostenvergoeding, avondeten op kosten van de zaak, werktelefoon
13: Tevreden?: Zeker.
14: (Door)Groei mogelijkheden: Vrij standaard traject met promotie naar Associate over een paar jaar
Dan nog hoog bullshit gehalte. Als je schreef dat je salaris incl bonus was had ik je wel geloofd.quote:Op zondag 30 januari 2022 00:33 schreef JunkBond het volgende:
[..]
Een nieuw account, omdat ik al ca. 10 jaar op Fok zit.
Nee joh, 5050 is ongeveer de helft van die schaal.quote:Op zaterdag 29 januari 2022 22:34 schreef Sport_Life het volgende:
[..]
12 begint bij 5050 ongeveer, m'n vrouw zit in dezelfde hoek. Is nu zzper (adviseur/coach/docent) oa voor diverse gemeentes, veel afwisselender (en lucratiever) .
90 uur? Ja, vast.quote:Op zondag 30 januari 2022 00:04 schreef JunkBond het volgende:
01: Bedrijfstak: Financiële dienstverlening (grootzakelijk)
02: Functie: Analyst
03: Opleiding: Finance
04: Leeftijd: 24
05: Aantal uren per week dat je werkt: 70-90 met uitschieters naar boven en beneden
06: Aantal vakantiedagen: ~30
07: 13e maand: Ja
08: Bruto maand salaris: ¤6500 excl. bonus (het leuke gedeelte)
09: Netto maand salaris: ¤4000
10: Overuren betaald: Nee
11: Werkervaring: Een paar maanden. Ca. 1 jaar aan stage-ervaring.
12: Goodies: Voor zover het goodies te noemen zijn: reiskostenvergoeding, avondeten op kosten van de zaak, werktelefoon
13: Tevreden?: Zeker.
14: (Door)Groei mogelijkheden: Vrij standaard traject met promotie naar Associate over een paar jaar
Ah ja, daar denk ik niet direct aan als iemand overheid schrijft😁quote:Op zaterdag 29 januari 2022 16:45 schreef Lafoy het volgende:
[..]
Wel bij CAO gemeente (dit is vanaf april overigens zie ik)
Je hebt ook nog provinciale overheid overigens.quote:Op zondag 30 januari 2022 09:08 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Ah ja, daar denk ik niet direct aan als iemand overheid schrijft😁
Vergeet de uitschieters naar boven niet!quote:Op zondag 30 januari 2022 08:40 schreef Zwansen het volgende:
[..]
90 uur? Ja, vast.
Dat is elke dag van 8 uur ‘s ochtends tot 9 uur ‘s avonds werken, zonder pauze en zonder weekend.
Incl IKB ging ik even vanuit omdat dat niet werd genoemd (klinkt natuurlijk mooier).quote:Op zondag 30 januari 2022 08:38 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Nee joh, 5050 is ongeveer de helft van die schaal.
Dat noem ik eerder de provincie dan "bij de overheid" net als dat de gemeente voor mij ook niet "de overheid" is. Belevingswereld 😉quote:Op zondag 30 januari 2022 09:51 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Je hebt ook nog provinciale overheid overigens.
Maar op je 28e schaal 12? Dat zie je niet zo heel vaak…
Maar wel tevreden!quote:Op zondag 30 januari 2022 10:13 schreef jealgu het volgende:
[..]
Vergeet de uitschieters naar boven niet!
Stel dat het waar is, zijn dit de bekende Zuidas (Londen Financiële District-light) cocaïne omgevingen. Veel geld/geen leven/hoop gebral & totaal gebrek aan ethisch besef. Niet de werkomgeving waar ik anno 2022 trots op zou zijn. Maar goed, ieder zijn meugquote:Op zondag 30 januari 2022 08:40 schreef Zwansen het volgende:
[..]
90 uur? Ja, vast.
Dat is elke dag van 8 uur ‘s ochtends tot 9 uur ‘s avonds werken, zonder pauze en zonder weekend.
Wat jij de overheid vindt is dan eigenlijk de Rijksoverheid. Overigens zelf werkzaam bij een provincie.quote:Op zondag 30 januari 2022 10:47 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Dat noem ik eerder de provincie dan "bij de overheid" net als dat de gemeente voor mij ook niet "de overheid" is. Belevingswereld 😉
Overigens kijk ik dan weer niet op van een schaal 12 op jongere leeftijd.
Ja, dat bleek ook al wel toen ik refereerde aan de Rijksoverheidquote:Op zondag 30 januari 2022 11:09 schreef Zwansen het volgende:
[..]
Wat jij de overheid vindt is dan eigenlijk de Rijksoverheid. Overigens zelf werkzaam bij een provincie.![]()
https://www.overheid.nl/zo-werkt-de-overheid
Ja dat krijg je als je het uit je duim zuigt.quote:Op zondag 30 januari 2022 11:36 schreef JunkBond het volgende:
Ik zie dat menigeen zijn vooroordelen alweer paraat heeft. Jammer, maar op zich niet heel verwonderlijk. Het is geen standaard 9-tot-5 baan, in tegenstelling tot wat de meesten hier hebben. Ik leer ontzettend veel, kom in directe aanraking met grote multinationals en krijg veel verantwoordelijkheden. Voor zo'n baan hoef je niet in the City of op Wall Street te werken. Wellicht in de toekomst wel een optie. Ik zie het als investering in mezelf. Zou ik dit werk mijn hele carrière willen doen? Misschien niet. De mogelijkheden zullen in ieder geval erg groot en divers zijn w.b.t. een volgende stap.
Och jee. Wat een niveau weer.quote:Op zondag 30 januari 2022 12:52 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
Ja dat krijg je als je het uit je duim zuigt.
het is een zeer ongebruikelijk salaris/uren in combi met je werkervaring/leeftijd. Dan is het juist interessant om het meer toe te lichten wat je precies doet en hoe je hier bent gekomen. Vaak wil men dit graag delen als onderdeel van de post, als dit niet gebeurd dan worden mensen sceptisch.quote:Op zondag 30 januari 2022 11:36 schreef JunkBond het volgende:
Ik zie dat menigeen zijn vooroordelen alweer paraat heeft. Jammer, maar op zich niet heel verwonderlijk. Het is geen standaard 9-tot-5 baan, in tegenstelling tot wat de meesten hier hebben. Ik leer ontzettend veel, kom in directe aanraking met grote multinationals en krijg veel verantwoordelijkheden. Voor zo'n baan hoef je niet in the City of op Wall Street te werken. Wellicht in de toekomst wel een optie. Ik zie het als investering in mezelf. Zou ik dit werk mijn hele carrière willen doen? Misschien niet. De mogelijkheden zullen in ieder geval erg groot en divers zijn w.b.t. een volgende stap.
tsja je kan ook uitleggen hoe je aan 90 uur of meer komt maar dat komt er niet uitquote:
Eigenlijk vind ik dit behoorlijk karig. 10-15 jaar geleden toen ik in die sector werkte waren zowel de salarissen als de uren beter. 90 met uitschieters naar boven...en dan nog 10 jaar inflatie.quote:Op zondag 30 januari 2022 00:04 schreef JunkBond het volgende:
01: Bedrijfstak: Financiële dienstverlening (grootzakelijk)
02: Functie: Analyst
03: Opleiding: Finance
04: Leeftijd: 24
05: Aantal uren per week dat je werkt: 70-90 met uitschieters naar boven en beneden
06: Aantal vakantiedagen: ~30
07: 13e maand: Ja
08: Bruto maand salaris: ¤6500 excl. bonus (het leuke gedeelte)
09: Netto maand salaris: ¤4000
10: Overuren betaald: Nee
11: Werkervaring: Een paar maanden. Ca. 1 jaar aan stage-ervaring.
12: Goodies: Voor zover het goodies te noemen zijn: reiskostenvergoeding, avondeten op kosten van de zaak, werktelefoon
13: Tevreden?: Zeker.
14: (Door)Groei mogelijkheden: Vrij standaard traject met promotie naar Associate over een paar jaar
Nou ja, je hebt een geweldig salaris, maar gezien je dubbele werkweek is het op basis van 40 uur gewoon een vrij standaard salaris, onder modaal zelfs.quote:Op zondag 30 januari 2022 11:36 schreef JunkBond het volgende:
Ik zie dat menigeen zijn vooroordelen alweer paraat heeft. Jammer, maar op zich niet heel verwonderlijk. Het is geen standaard 9-tot-5 baan, in tegenstelling tot wat de meesten hier hebben. Ik leer ontzettend veel, kom in directe aanraking met grote multinationals en krijg veel verantwoordelijkheden. Voor zo'n baan hoef je niet in the City of op Wall Street te werken. Wellicht in de toekomst wel een optie. Ik zie het als investering in mezelf. Zou ik dit werk mijn hele carrière willen doen? Misschien niet. De mogelijkheden zullen in ieder geval erg groot en divers zijn w.b.t. een volgende stap.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Vanaf Januari 2022:
01: Bedrijfstak: FMCG
02: Functie: Kwaliteitsmanager merchandising
03: Opleiding: WO
04: Leeftijd: 40
05: Aantal uren per week:40
06: Aantal vakantiedagen: 20 + budget voor 17 extra dagen
07: 13e maand: -
08: Bruto maand salaris: ~7750
09: Netto maand salaris: ~4425 (ex reiskosten vergoeding op basis van werkelijke kantoordagen)
10: Overuren betaald: -
11: Werkervaring: 10 jaar
12: Goodies: Leuke feestjes en zakenreizen (zodra het weer kan). Voor 2022 eenmalig 500 euro netto voor thuiswerkplek inrichting + 2 euro per dag (netto?) thuiswerkvergoeding + 500 euro betalen vanuit bruto salaris voor stroom/internet/sport/fiets/etc...
13: Tevreden: So far so good, maar werkdruk af en toe enorm hoog.
In onze nieuwe CAO is het loongebouw ook omhoog geschoven, wat extra ruimte creëert om te groeien. Echter blijf ik hoog in mijn schaal en moet ik een zeer goede beoordeling krijgen voor groei binnen in de schaal. Naar hogere schaal is nog steeds wel wat in het vizier ligt, vooral op gebied van duurzaamheid. Echter zie ik daar veel snelle jongens/dames in knallen met betere projectmanagement/netwerk/marketing vaardigheden, dus is het best lastig om serieuze groeistappen in te maken. De erkenning als expert is wel groter geworden, echter is beloning achtergebleven. Ik zal daar serieus werk van moeten maken qua profilering en verbeteren van vooral mijn project management vaardigheden.
Verder heeft een reorganisatie de werkdruk flink verhoogd. Niet alleen omdat op onze afdeling is geschrapt, maar ook op andere afdelingen waardoor ondersteuning deels is weggevallen. Het gat hebben wij opgevangen, wat eigenlijk niet de bedoeling is. Ik vrees dat mijn directe collega dicht tegen een burnout aan zit (ze had al een burnout gekregen paar jaar geleden) vanwege deze situatie.
Projecten zijn nog steeds enorm tof. Dit jaar mijn ontwikkelde producten (waar ik het had bedacht of in de lead was) overal terug gezien, op Zandvoort tijdens de F1 GP, op TV bij andere sportevenementen, op design beurzen, zelfs op CNBC (nou ja, op de achtergrond tijdens een interview met de CEO)
Pensioenbijdrage werkgever is ook goed te noemen, iets waar ik vroeger niet bij stil stond. Een standaard 1/3 werknemer, 2/3 werkgever verdeling, maar wel over het gehele salaris. Ik had bij de vorige werkgever ongeveer 1/4 vs 3/4, maar dan maar over ~60% van mijn salaris, dus niet zo goed.Totaal Travel 04-24: 87 reizen, 151 vliegtickets, 58 landen, 6 continenten, 949 reisdagen, 163.804 foto's
Mijn reisfotos!
quote:Op zondag 30 januari 2022 13:29 schreef ETA het volgende:
Tijd voor een update van mijn kant, vooruitlopend op akkoord CAO. Reden voor delen is dat ik nu eindelijk door de magische grens van 6 cijfers ben. Vorige update:En toch ben ik benieuwd wat voor producten je bedenkt hahaSPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Vanaf Januari 2022:
01: Bedrijfstak: FMCG
02: Functie: Kwaliteitsmanager merchandising
03: Opleiding: WO
04: Leeftijd: 40
05: Aantal uren per week:40
06: Aantal vakantiedagen: 20 + budget voor 17 extra dagen
07: 13e maand: -
08: Bruto maand salaris: ~7750
09: Netto maand salaris: ~4425 (ex reiskosten vergoeding op basis van werkelijke kantoordagen)
10: Overuren betaald: -
11: Werkervaring: 10 jaar
12: Goodies: Leuke feestjes en zakenreizen (zodra het weer kan). Voor 2022 eenmalig 500 euro netto voor thuiswerkplek inrichting + 2 euro per dag (netto?) thuiswerkvergoeding + 500 euro betalen vanuit bruto salaris voor stroom/internet/sport/fiets/etc...
13: Tevreden: So far so good, maar werkdruk af en toe enorm hoog.
In onze nieuwe CAO is het loongebouw ook omhoog geschoven, wat extra ruimte creëert om te groeien. Echter blijf ik hoog in mijn schaal en moet ik een zeer goede beoordeling krijgen voor groei binnen in de schaal. Naar hogere schaal is nog steeds wel wat in het vizier ligt, vooral op gebied van duurzaamheid. Echter zie ik daar veel snelle jongens/dames in knallen met betere projectmanagement/netwerk/marketing vaardigheden, dus is het best lastig om serieuze groeistappen in te maken. De erkenning als expert is wel groter geworden, echter is beloning achtergebleven. Ik zal daar serieus werk van moeten maken qua profilering en verbeteren van vooral mijn project management vaardigheden.
Verder heeft een reorganisatie de werkdruk flink verhoogd. Niet alleen omdat op onze afdeling is geschrapt, maar ook op andere afdelingen waardoor ondersteuning deels is weggevallen. Het gat hebben wij opgevangen, wat eigenlijk niet de bedoeling is. Ik vrees dat mijn directe collega dicht tegen een burnout aan zit (ze had al een burnout gekregen paar jaar geleden) vanwege deze situatie.
Projecten zijn nog steeds enorm tof. Dit jaar mijn ontwikkelde producten (waar ik het had bedacht of in de lead was) overal terug gezien, op Zandvoort tijdens de F1 GP, op TV bij andere sportevenementen, op design beurzen, zelfs op CNBC (nou ja, op de achtergrond tijdens een interview met de CEO)
Pensioenbijdrage werkgever is ook goed te noemen, iets waar ik vroeger niet bij stil stond. Een standaard 1/3 werknemer, 2/3 werkgever verdeling, maar wel over het gehele salaris. Ik had bij de vorige werkgever ongeveer 1/4 vs 3/4, maar dan maar over ~60% van mijn salaris, dus niet zo goed.
Dat Zuidasgedeelte klopt inderdaad.quote:Op zondag 30 januari 2022 13:27 schreef Leandra het volgende:
[..]
Nou ja, je hebt een geweldig salaris, maar gezien je dubbele werkweek is het op basis van 40 uur gewoon een vrij standaard salaris, onder modaal zelfs.
Voor je leeftijd is ¤ 3.250 voor 40 uur ook nog heel erg netjes.
Verder is een 70-90 uurs baan voor de meesten niet zo interessant, tenzij er een Zuidas-carrière aan gekoppeld is, dan willen ze wel een paar jaar zo pittig aan de bak.
Oké vriend, verklaar je nader.quote:
Mwah, all-in six figures vind ik niet karig. Ook niet voor het aantal uren dat ik gemiddeld per week werk. Als ik kijk naar wat vrienden en kennissen verdienen bij de Nederlandse banken voor hetzelfde werk, tja, dat is inderdaad karig te noemen.quote:Op zondag 30 januari 2022 13:01 schreef miro86 het volgende:
[..]
Eigenlijk vind ik dit behoorlijk karig. 10-15 jaar geleden toen ik in die sector werkte waren zowel de salarissen als de uren beter. 90 met uitschieters naar boven...en dan nog 10 jaar inflatie.
Bon anyways, zoiets is leuk voor even, maar de meeste mensen zijn na een paar (leervolle) jaren weg.
Simpel rekensommetje toch? Tot laat in de avond werken, geregeld na middernacht. Weekendwerk. Zo ziet niet elke week eruit, maar wel een relatief drukke week.quote:Op zondag 30 januari 2022 13:01 schreef kanovinnie het volgende:
[..]
tsja je kan ook uitleggen hoe je aan 90 uur of meer komt maar dat komt er niet uit
Ik houd het bewust oppervlakkig aangezien het wereldje niet zo groot is. Alleszins niet in Nederland. Wat betreft hoe ik er ben gekomen; het begint met goede studieresultaten, relevante stage-ervaring opdoen, (actief) lid zijn van bepaalde studieverenigingen die te maken hebben met je interesses en vakgebied. Zodoende je CV fine tunen voor het type baan die je ambieert. Verder goed voorbereiden voor de sollicitatiegesprekken, maar dat spreekt voor zich. Uiteindelijk is het een marathon en geen sprint.quote:Op zondag 30 januari 2022 13:00 schreef ETA het volgende:
[..]
het is een zeer ongebruikelijk salaris/uren in combi met je werkervaring/leeftijd. Dan is het juist interessant om het meer toe te lichten wat je precies doet en hoe je hier bent gekomen. Vaak wil men dit graag delen als onderdeel van de post, als dit niet gebeurd dan worden mensen sceptisch.
Je hoeft het niet verder toe te lichten, maar zou wel goed zijn.
Zijn niet zoveel Nederlandse bedrijven die UCL en F1 sponsorenquote:Op zondag 30 januari 2022 15:27 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
En toch ben ik benieuwd wat voor producten je bedenkt haha
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |