SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Afspraak maken kan via www.coronatest.nl , www.coronavaccinatie-afspraak.nl of telefoonnummer 0800-7070.
Helpen?
https://www.extrahandenvoordezorg.nl/
https://www.rodekruis.nl/hulp-in-nederland/ready2help/SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nederland:
• RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu - actuele informatie
• Covid dashboard
• Voor de dagrapporten van ziekenhuisopnames: MedischInfo
• Zie ook BD Dataplan voor allerlei cijfers en statistieken, bv. per veiligheidsregio of gemeente
• Reconstructie NRC: Hoe Nederland de controle verloor
• Reconstructie NRC: Het testbeleid van de minister: te laat, te traag en niet goed doordacht
• Reconstructie Volkskrant: Een jaar in het voetspoor van vijf OMT-leden
• De Groene: Hoe Nederland werd overvallen door het virus
• De Groene: 'We moeten een coronageneraal hebben'
• Coronabeeld: Vaccinatie in beeld
• SignaalWaarde: wekelijkse podcast over coronastatistiek en coronacijfers
Internationaal:
• ECDC European Centre for Disease Prevention and Control
• WHO World Health Organisation
• Overzicht WHO
• Overzicht Worldometers
• Overzicht BNO News
• Spreadsheet met cijfers die user joyvke tot 15apr20 bijhield
• Wikipedia
• Dhr.John Campbell met een dagelijkse update
• Dit doet corona met je, als je pech hebt.
Wetenschap:
• Alle artikelen over Covid zijn gratis te lezen op de financial times
• Wetenschappelijk Covid19 HUB voor publicaties (dus voor wetenschappelijk geinteresseerden)
• Universiteitsindex Leiden
• De wetenschappelijke basis achter het Nederlandse coronabeleid (RIVM)
• Artikelen over effect van maatregelen zoals restaurants, winkels, scholen sluiten etc.:
Nature1,Nature2,JKMS,The Lancet,Science Magazine
• Artikelen over (niet-)medische mondkapjes:
University of Tokyo,PubMed/
Vaccinaties :quote:#Vaccinatie
➡️ Half april: 4 mln 💉
👉 meeste 80+ en mensen met hoog medisch risico
➡️ Begin mei: ruim 5 mln 💉
👉 70+
👉 half mei: 60+
➡️ Begin juni: 11 mln 💉
👉 juni: 50+/40+/30+
👉 juni/juli: 20+
➡️ Begin juli: iedereen die wil een 1e prik, 2/3 geheel gevaccineerd
https://t.co/nFVLkcHMAS
• https://ourworldindata.org/covid-vaccinations
• Hugo de Jonge heeft gezegd dat wij in Nederland 8 januari beginnen met vaccinaties
• Volgorde vaccinaties Nederland (voorlopig?)
• Coronavirus Vaccine Tracker
• Vaccinatie tegen het coronavirus - Rijksoverheid
• Bestelde vacccins door Nederland (wanneer)
• Bestelde vacccins door Nederland (financieel)
• Wetenschappelijk onderzoek van resultaten bij deze vaccins:
Phase 1/2 Study Pfizer, Phase 1/2 Study Pfizer,Phase 2/3 Pfizer
Phase 1 Moderna,Phase 3 Moderna
Phase 1/2 Oxford,Phase 2/3 Oxford
• Hier de protocollen van:
Oxford/AstraZeneca, Pfizer, Moderna en Johnson&Johnson (Janssen).
Oversterfte met als oorzaak griep (2019) en Covid-19 (2020/2021)
Heb ik covid, verkoudheid of griep? (laat je sowieso testen!)SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dagcijfers :
• RIVM deelt alleen weekcijfers op dinsdag, al updaten ze wel hun database elke dag om 15:15
• Op twitter zijn er een aantal mensen gelukkig die grafieken en kaartjes maken van de dagcijfers, ziekenhuiscijfers, mobiliteit, verpleeghuizen etc. hier zijn er een aantal
• Dagelijkse ziekenhuiscijfers
• Thom-Ivar voor dagcijfers en kaartjes elke dag op provincie en gemeente
• Edwin Veldhuizen voor snelle dagcijfers naar gemeente
• 𝓢tephan Okhuijsen de man achter Datagraver, met databases voor coronacijfers
• Corona-patiënten op de Nederlandse IC's lcps
• Stichting NICE: Huidige ziekenhuisopnames(en IC-opnames)
• Uitleg verschillende manieren van tellen van LCPS, RIVM, NICE
• Datagraver, zelf grafieken maken
Gedragsregels in dit topic:
• Dit is een serieus subforum, ONZ is een deur verder
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Speel de bal, niet de persoon.
• Niet elkaar uitmaken voor schapen of wappies
• "Covid is maar een griepje", muilkorven/mondluiers/angsthazen mag je ook voor je laten
• WO2 referenties zijn niet grappig
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet teveel off-topic of op sc modus
• Geen onzinnige gifjes (on tour, nazi, etc.)
Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”![]()
Een motie van wantrouwen kan ook gewoon bij een demissionair minister. En wat dat met strafbare feiten te maken heeft ontgaat me, het is hier geen Amerika. We doen niet aan impeachment.quote:Op vrijdag 10 september 2021 12:27 schreef Stoney3K het volgende:
[..]
Dat klopt, maar er is geen manier om hem uit zijn functie te zetten als hij dat niet wil. Tenzij hij ergens hoofdelijk voor aansprakelijk gesteld wordt door de Kamer, en dan gaat het al om zware strafbare feiten.zie email 27 oktober![]()
Teleurstellend wordt het zeker, ben zelf met name benieuwd naar de coronapas..quote:Op vrijdag 10 september 2021 12:28 schreef Shaar12 het volgende:
[..]
Ik vrees een hele grote teleurstelling. Ze zijn nu alweer subtiel aan het lekken dat er niet versoepeld gaat worden.“Rather than love, than money, than fame, give me truth.”![]()
Tja, de "long covid" en "Nederland wordt donkerrood!" troeven zijn uitgespeeld, dus we moeten een nieuwe smoes hebben om te beargumenteren dat elke besmetting er één te veel is.quote:Op vrijdag 10 september 2021 12:30 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Dat je het wel/niet in stand wilt houden maakt voor mij persoonlijk niet uit.
Maar de reden " "Want dit betekent wel wat voor mensen met een kwetsbare gezondheid" ontgaat mij echt compleet.Hier had uw advertentie kunnen staan! -- On a hot summer night, would you offer your throat to the wolf with the red roses?![]()
En ook dan, is dat niet genoeg voor een gedwongen ontslag. Het blijft dan een vriendelijk verzoek aan de minister om op te stappen. Middelen om hem daartoe te dwingen zijn er in het Nederlandse politieke systeem niet.quote:Op vrijdag 10 september 2021 12:32 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Een motie van wantrouwen kan ook gewoon bij een demissionair minister. En wat dat met strafbare feiten te maken heeft ontgaat me, het is hier geen Amerika. We doen niet aan impeachment.Hier had uw advertentie kunnen staan! -- On a hot summer night, would you offer your throat to the wolf with the red roses?![]()
Die gaat er gewoon komen - zoals je zelf al zei.quote:Op vrijdag 10 september 2021 12:32 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Teleurstellend wordt het zeker, ben zelf met name benieuwd naar de coronapas..
Ik ben meer benieuwd naar wanneer we die weer gaan afschaffen. Waarschijnlijk zitten we er gewoon tot 1 maart/1 april volgend jaar aan vast, Hugo en Mark kennende.![]()
Als ik nu alweer hoor dat de cultuursector (dus de evenementen waarschijnlijk ook) nog geen zekerheid krijgen dan denk ik dat je weinig op schiet met je coronapasje. Voor een restaurant is dat natuurlijk een belachelijke maatregel. En als je het voor een café doet dan versoepel je niet, maar wordt het weer alleen maar strenger.quote:Op vrijdag 10 september 2021 12:32 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Teleurstellend wordt het zeker, ben zelf met name benieuwd naar de coronapas..![]()
Nee, daar gaat het helemaal niet om, hij heeft geen standbeeld gemaakt.quote:Op vrijdag 10 september 2021 11:14 schreef miss_sly het volgende: In dit geval gaat het om een rouwende man die een standbeeld maakt
Het is zelfs niet gemaakt ter nagedachtenis van coronaslachtoffers.![]()
Als je een overijverige BOA hebt wel dusquote:Op vrijdag 10 september 2021 12:29 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Op het perron heb ik nog nooit meegemaakt dat er met een boete gedreigd wordt. Op het perron hebben veel mensen (mezelf incluis) het kapje dan ook heel vaak niet (volledig) op.maar meestal hebben de mensen kinkapjes op perron, ik meestal ook. Nogal onzinnig, zeker in de buitenlucht.
![]()
Nou daar ben ik het toch niet helemaal mee eens hoor. Dat je oprot als minister als een een motie van wantrouwen tegen je is aangenomen is gewoon bindend staatsrecht. Ondanks dat het ongeschreven is.quote:Op vrijdag 10 september 2021 12:34 schreef Stoney3K het volgende:
[..]
En ook dan, is dat niet genoeg voor een gedwongen ontslag. Het blijft dan een vriendelijk verzoek aan de minister om op te stappen. Middelen om hem daartoe te dwingen zijn er in het Nederlandse politieke systeem niet.zie email 27 oktober![]()
Dat het belachelijk is voor een restaurant doet ook niet ter zake, het gaat al lang niet meer om veiligheid, maar om een extra prikkel om de prikgraad op te krikken.quote:Op vrijdag 10 september 2021 12:34 schreef Shaar12 het volgende:
[..]
Als ik nu alweer hoor dat de cultuursector (dus de evenementen waarschijnlijk ook) nog geen zekerheid krijgen dan denk ik dat je weinig op schiet met je coronapasje. Voor een restaurant is dat natuurlijk een belachelijke maatregel. En als je het voor een café doet dan versoepel je niet, maar wordt het weer alleen maar strenger.![]()
De kapjesverplicht er niet af halen zou voor mij ook moeten betekenen dat thuiswerken er niet af zou moeten gaan. Want blijkbaar wordt het OV als gevaarlijk gezien? Of als ervaren gevaarlijk? Maar als thuiswerken eraf gaat wordt het OV drukker.
Maar goed, de werkgeverslobby zal daar wel weer een stevige vinger in de pap hebben.[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]![]()
Ok dus de mondkapjes moeten op blijven, want de kwetsbaren. De trein bestaat al sinds 18-zoveel. Hoe deden ze het dan de 200 jaar hiervoor?
Wat een kulargument.![]()
Ze komen wel aardig in de knel zo. Als dit, dan dat... Ik vond die versoepelingen die ze een maand geleden voorstelden eigenlijk wel helder. Eindelijk eens een duidelijk plan dacht ik. Helaas, ze wijken er toch weer van afquote:Op vrijdag 10 september 2021 12:38 schreef Mexicanobakker het volgende:
De kapjesverplicht er niet af halen zou voor mij ook moeten betekenen dat thuiswerken er niet af zou moeten gaan. Want blijkbaar wordt het OV als gevaarlijk gezien? Of als ervaren gevaarlijk? Maar als thuiswerken eraf gaat wordt het OV drukker.
Maar goed, de werkgeverslobby zal daar wel weer een stevige vinger in de pap hebben.![]()
![]()
Het zou heel lelijk zijn als ik verplicht elke dag met het OV moet, maar wel een mondkapje op want blijkbaar is het niet veilig.quote:Op vrijdag 10 september 2021 12:39 schreef Shaar12 het volgende:
[..]
Ze komen wel aardig in de knel zo. Als dit, dan dat... Ik vond die versoepelingen die ze een maand geleden voorstelden eigenlijk wel helder. Eindelijk eens een duidelijk plan dacht ik. Helaas, ze wijken er toch weer van af
Geen rijbewijs, dus nee, een andere optie is er voor mij niet.[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]![]()
Mag toch wel aannemen dat het mondkapje in het OV wordt afgeschaft. Of althans, wordt omgezet naar een advies.quote:Op vrijdag 10 september 2021 12:32 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
Teleurstellend wordt het zeker, ben zelf met name benieuwd naar de coronapas..![]()
Wat een onzin als straks die mondkapjes niet afmogen in he OV.. ja ja de kwetsbare ouderen. Nou die zijn allemaal gevaccineerd, dus opzoute met die kapjes![]()
![]()
Over thuiswerken gesproken, hier beginnen ze er nu alweer over om minimaal een x aantal dagen per week naar kantoor te moeten. Nog niet zo lang geleden was de discussie nog: hoeveel dagen zou het maximaal kunnen.quote:Op vrijdag 10 september 2021 12:38 schreef Mexicanobakker het volgende:
De kapjesverplicht er niet af halen zou voor mij ook moeten betekenen dat thuiswerken er niet af zou moeten gaan. Want blijkbaar wordt het OV als gevaarlijk gezien? Of als ervaren gevaarlijk? Maar als thuiswerken eraf gaat wordt het OV drukker.
Maar goed, de werkgeverslobby zal daar wel weer een stevige vinger in de pap hebben.![]()
Ik vrees dat jij het laatste nieuws nog niet gelezen hebt?quote:Op vrijdag 10 september 2021 12:41 schreef Oliver23 het volgende:
[..]
Mag toch wel aannemen dat het mondkapje in het OV wordt afgeschaft. Of althans, wordt omgezet naar een advies.![]()
Hoe moeten die dan ergens komen? Autorijden kunnen ze vaak ook niet meer.quote:Op vrijdag 10 september 2021 12:41 schreef DonDruiper het volgende:
Omaatjes hebben überhaupt niks te zoeken in het OV.![]()
Verrast me al niks meer. Hoeveel routekaarten/stappenplannen hebben ze ondertussen al gedeeld? Volgende persconferentie belanden die alweer in de prullenbak.quote:Op vrijdag 10 september 2021 12:39 schreef Shaar12 het volgende:
[..]
Ze komen wel aardig in de knel zo. Als dit, dan dat... Ik vond die versoepelingen die ze een maand geleden voorstelden eigenlijk wel helder. Eindelijk eens een duidelijk plan dacht ik. Helaas, ze wijken er toch weer van af
Ze zijn zo bang joh, hier komen we voorlopig nog niet vanaf imo.![]()
Nee, net pas wakkerquote:Op vrijdag 10 september 2021 12:42 schreef Shaar12 het volgende:
[..]
Ik vrees dat jij het laatste nieuws nog niet gelezen hebt?![]()
![]()
Thuiswerken is een 'dringend advies' en 'de norm' aldus degene die zelf niet thuiswerkt maar geen verplichting. Meeste kantoren zijn dan ook. zij het beperkt in capaciteit soms en met maatregelen, gewoon open.quote:Op vrijdag 10 september 2021 12:38 schreef Mexicanobakker het volgende:
De kapjesverplicht er niet af halen zou voor mij ook moeten betekenen dat thuiswerken er niet af zou moeten gaan. Want blijkbaar wordt het OV als gevaarlijk gezien? Of als ervaren gevaarlijk? Maar als thuiswerken eraf gaat wordt het OV drukker.
Maar goed, de werkgeverslobby zal daar wel weer een stevige vinger in de pap hebben.
Ook bij ons zijn ze gewoon bezig om langzaam de kantoren weer meer beschikbaar te maken dus ongeacht of mondkapjesplicht blijft of niet, ik denk niet dat ze dat wat interesseert.
Forum Opties Forumhop: Hop naar: