Mn ex had er ooit last van en blijkbaar helpt appelciderazijn goed daartegen. Wattenstaafje erin dopen en zo op de nagel(s) smeren.quote:Op dinsdag 17 augustus 2021 00:21 schreef Santello het volgende:
Hooooi,
Ik ben op zoek naar de gouden tip om van kalknagels af te komen.
Op dit moment heb ik 2 producten uitgeprobeerd zonder resultaat.
Laat maar weten!
Groetjes,
Dat soort middeltjes werkt over het algemeen niet, net zo min als die middeltjes die je bij de drogist kunt halen. Het dringt namelijk niet door tot onder de nagel, waar de schimmel zit.quote:Op dinsdag 17 augustus 2021 00:41 schreef Foshizzle79 het volgende:
[..]
Mn ex had er ooit last van en blijkbaar helpt appelciderazijn goed daartegen. Wattenstaafje erin dopen en zo op de nagel(s) smeren.
Dat spul stinkt wel een beetje, maar het doel heiligt de middelen zeggen ze hèiig succes ermee!
Bij hem werkte het anders wel, zijn vader had die tip over dat spul gekregen van zijn pedicure toen hij ooit een kalknagel had. Maar goed, het is maar een idee, wat voor de 1 werkt , werkt misschien totaal niet voor een ander.quote:Op dinsdag 17 augustus 2021 01:25 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Dat soort middeltjes werkt over het algemeen niet, net zo min als die middeltjes die je bij de drogist kunt halen. Het dringt namelijk niet door tot onder de nagel, waar de schimmel zit.
Het is ook niet zo eg. Meestal is het meer een esthetisch probleem dan een medisch probleem. Maar als je er toch echt last van ondervindt zou je inderdaad naar de huisarts moeten. Niet blijven aanklooien door steeds weer andere middeltjes erop te smeren.
Ja, dat zal best. Je kunt op internet succesverhalen vinden over tientallen verschillende middeltjes en natuurlijk kun je geluk hebben en werkt het bij jou wel. De realiteit is echter dat dat meestal niet zo is.quote:Op dinsdag 17 augustus 2021 01:35 schreef Foshizzle79 het volgende:
[..]
Bij hem werkte het anders wel, zijn vader had die tip over dat spul gekregen van zijn pedicure toen hij ooit een kalknagel had. Maar goed, het is maar een idee, wat voor de 1 werkt , werkt misschien totaal niet voor een ander.
Whateverquote:Op dinsdag 17 augustus 2021 01:38 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Ja, dat zal best. Je kunt op internet succesverhalen vinden over tientallen verschillende middeltjes en natuurlijk kun je geluk hebben en werkt het bij jou wel. De realiteit is echter dat dat meestal niet zo is.
quote:Op dinsdag 18 april 2017 11:56 schreef Greys het volgende:
Eelt op je voeten? Jeukende voeten? Voetschimmel? Kalknagel?
Stop maar met alle dure speciale goedjes hiervoor kopen en koop één potje... VICKS VAPO RUB. Dat verkoudheidsspul?? Ja, dat ja. Het helpt echt. Heel erg echt.![]()
Er zit kamfer, eucalyptus en menthol in, verpakt in terpentijn-olie. Schimmels kunnen er niet tegen en worden erdoor uitgeroeid, je voeten worden poezelig zacht. Was 's avonds je voeten voor het naar bed gaan, smeer je hele voeten ermee in (dus ook OP je nagels, vooral als je een kalknagel hebt) en trek sokken aan, anders zit je bed vol Vicks. Doe dat een tijdje een paar keer per week.
En wie me niet gelooft moet maar even Googlen op 'vicks schimmel'.Ik kreeg de tip van de pedicure in de sauna waarna ik ging Googlen en verhip!
Ergens is het ook logisch als je naar de ingrediënten van Vicks kijkt:
Kamfer: desinfecterend
Terpentijnolie: doodt bacteriën en schimmels en is dus antiseptisch
Menthol: desinfecterend
Eucalyptusolie: sterk antiseptisch
Thymol: sterk antiseptische werking, het doodt schimmels, virussen en bacteriën
Cederhoutolie: bacterie- en schimmeldodend
Dus ook al hebben de makers van Vicks het goedje met een heel ander doeleinde gefabriceerd, ze hebben het beste voetenspul ter wereld gemaakt zonder dat ze het wisten
Een kalknagel is in principe alleen ontsierend. Niet de pillen slikken die de huisarts je kan voorschrijven, heeft geen schadelijke gevolgen voor de gezondheid.quote:Op dinsdag 17 augustus 2021 10:44 schreef Sodemieters het volgende:
Daarvoor geldt hetzelfde: het kán werken, maar de kans is groter dat het niet werkt.
Pessimist?quote:Op dinsdag 17 augustus 2021 01:38 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Ja, dat zal best. Je kunt op internet succesverhalen vinden over tientallen verschillende middeltjes en natuurlijk kun je geluk hebben en werkt het bij jou wel. De realiteit is echter dat dat meestal niet zo is.
Nee hoor, eerder realist. Vooral voor die middeltjes die je bij de drogist haalt geldt dat je op internet ook heel veel verhalen kunt vinden van mensen waarbij het niks geholpen heeft. Dus voordat je er een hoop geld aan uitgeeft en wekenlang twee keer per dag met je kwastje zit te lakken, is het goed om te beseffen dat succes bepaald niet verzekerd is.quote:
Dat succes niet verzekerd is is evident, iedereen weet wel dat het niet zeker is dat het helpt en dat het persoonlijk is, maar als je het niet probeert weet je ook niet of het werkt. IMO heeft het dus geen zin steeds te roepen dat het waarschijnlijk niet werkt of dat het niet zeker is.quote:Op dinsdag 17 augustus 2021 11:54 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Nee hoor, eerder realist. Vooral voor die middeltjes die je bij de drogist haalt geldt dat je op internet ook heel veel verhalen kunt vinden van mensen waarbij het niks geholpen heeft. Dus voordat je er een hoop geld aan uitgeeft en wekenlang twee keer per dag met je kwastje zit te lakken, is het goed om te beseffen dat succes bepaald niet verzekerd is.
Het hangt er nogal van af. Als bekend is dat het in 95% van de gevallen werkt, dan wil je het waarschijnlijk wel proberen. Is echter bekend dat is het in 95% van de gevallen niet werkt, zou je het dan nog steeds willen proberen? Het heeft dus zeker wel zin om de verhalen van jubel en jolijt af en toe een beetje te temperen.quote:Op woensdag 18 augustus 2021 13:31 schreef Sangha het volgende:
[..]
Dat succes niet verzekerd is is evident, iedereen weet wel dat het niet zeker is dat het helpt en dat het persoonlijk is, maar als je het niet probeert weet je ook niet of het werkt. IMO heeft het dus geen zin steeds te roepen dat het waarschijnlijk niet werkt of dat het niet zeker is.
Ik heb contact gehad met de huisarts. Die heeft inderdaad pillen voorgeschreven; ook is aangegeven om na een maand lever controle te gaan doen. Ik heb verder niet doorgevraagde; wat is de kans op schade?quote:
Ik kan het je niet zeggen.quote:Op woensdag 18 augustus 2021 16:18 schreef Santello het volgende:
[..]
Ik heb contact gehad met de huisarts. Die heeft inderdaad pillen voorgeschreven; ook is aangegeven om na een maand lever controle te gaan doen. Ik heb verder niet doorgevraagde; wat is de kans op schade?
Slecht voor je lever.quote:Op vrijdag 20 augustus 2021 10:09 schreef marzman het volgende:
Ik heb toevallig ook pas zitten kijken, want die zalfjes werken bij mij maar heel tijdelijk. Ik heb ook die vaporub tip gevonden, of een voetenbadje met azijn (hoeft geen appelazijn te zijn, witte natuurazijn is ook zuur genoeg) en er zijn ook thuislasers te koop waarvan je nergens artikelen kan vinden of ze echt werken.
Of een kuur van de dokter die zeker werkt maar waar schijnbaar niet elke huisarts aan meewerkt omdat het slecht voor je nieren is.
En belangrijk is ook dat je aan je schoenen denkt, daar moet je eigenlijk een spray voor kopen (en je sokken niet te koud wassen)
Graag hier hier verder met tips en vragenquote:Op donderdag 20 maart 2025 16:25 schreef Mark177 het volgende:
Hoi allemaal,
Ik loop al een tijdje rond met een kalknagel die maar niet echt lijkt te verbeteren. Ik heb van alles geprobeerd—Daktarin, Lamisil crème, tea tree olie—maar het blijft een beetje hangen. Het wordt niet erger, maar ook niet echt beter.
Omdat ik er nu wel klaar mee ben, vroeg ik mijn huisarts naar Lamisil tabletten (terbinafine). Hij raadde ze echter af vanwege mogelijke bijwerkingen zoals leverproblemen en tijdelijk smaakverlies. Begrijpelijk, maar daardoor ben ik gaan zoeken naar alternatieven en kwam ik Trisporal (itraconazol) tegen.
Ik zie dat dit ook een orale behandeling is, maar ik hoor er veel minder over dan Lamisil. Op internet lees ik dat de bijwerkingen misschien minder heftig zijn, maar ik vraag me af of dat klopt en hoe goed het werkt.
Heeft iemand ervaring met Trisporal voor kalknagels? Werkte het bij jullie en had je last van bijwerkingen?
En als je geen pillen hebt gebruikt, wat heeft bij jou dan wél geholpen? Ik las ook over intensievere lokale behandelingen, zoals deze: https://supplend.com. Iemand daar ervaring mee?
Alle tips zijn welkom! 😊
Daar is ook wel wat enige nuance in. Meer dan de helft heeft gewoon weer een schimmelnagel na 54 maanden.quote:Op dinsdag 25 maart 2025 22:56 schreef Cockwhale het volgende:
Het zit in je nagelbed, dus nee het helpt niet, althans zodra je ermee stopt, keert het ook aan de buitenkant terug.
Enige is een medicijn die potentieel flinke schade kan veroorzaken aan je lever en nieren.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |