Je verzint het ook niet he.quote:Op zondag 15 augustus 2021 14:34 schreef Rambolin het volgende:
[..]
Het voor zover bekend enige varken in Afghanistan, dat rondloopt in de dierentuin van Kaboel, is in quarantaine geplaatst. Bezoekers vreesden voor besmetting met de Mexicaanse griep. Het dier is opgesloten in zijn winterverblijf.
https://www.parool.nl/nie(...)fghanistan~b2574e26/
Die burgers zouden toch niet per sé zelf iets hoeven te ondernemen als ze een leger hadden dat de Duitsers 6:1 overmanden?quote:Op zondag 15 augustus 2021 14:46 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Maar de Nederlandse burgers wilden dus liever onder Duits bewind leven? Die deden verder ook niets.
En toch werd er in elk geval nog zo veel weerstand geboden dat de Duitsers tapijtbombardementen op steden een redelijke oplossing vonden.quote:Op zondag 15 augustus 2021 14:45 schreef ExTec het volgende:
[..]
Moeilijk vergelijk. NL had geen leger, ook niet op papier, wat de duitsers aankon.
Dit is wel een beetje het probleem inderdaad. De Afghanen mogen best wel wat meer vechten om hun verworven vrijheden te beschermen.quote:
Dus je legt de lat maar bij of de gehele burger bevolking spontaan wapens oppakt?quote:Op zondag 15 augustus 2021 14:46 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Maar de Nederlandse burgers wilden dus liever onder Duits bewind leven? Die deden verder ook niets.
Het andere varken en de nazaten van de twee werden gedood door een aanval van een beer.quote:Op zondag 15 augustus 2021 14:47 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Je verzint het ook niet he.
Desondanks is het 'laatste varken van Afghanistan' niet eenzaam. Hij is volgens de directeur bevriend geraakt met een geit. (ANP)
Of ze opgeven en de consequenties aanvaarden.quote:Op zondag 15 augustus 2021 14:49 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Dit is wel een beetje het probleem inderdaad. De Afghanen mogen best wel wat meer vechten om hun verworven vrijheden te beschermen.
Wij kapituleerden natuurlijk ook vrij makkelijk, al heeft men in het leger wel hard gevochten.quote:Op zondag 15 augustus 2021 14:45 schreef ExTec het volgende:
[..]
Moeilijk vergelijk. NL had geen leger, ook niet op papier, wat de duitsers aankon.
Net de titanic dit.quote:Op zondag 15 augustus 2021 14:39 schreef Nieuwschierig het volgende:
Meest gevolgde vluchten op Flightradar zijn allemaal op Kabul Airport
[ afbeelding ]
Wat is CRJ1 aan het doenquote:Op zondag 15 augustus 2021 14:39 schreef Nieuwschierig het volgende:
Meest gevolgde vluchten op Flightradar zijn allemaal op Kabul Airport
[ afbeelding ]
Ja, Nederland heeft tenminste nog even stand gehouden.quote:Op zondag 15 augustus 2021 14:49 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
En toch werd er in elk geval nog zo veel weerstand geboden dat de Duitsers tapijtbombardementen op steden een redelijke oplossing vonden.
Als het Nederlandse leger van toen net zo veel weerstand had geboden als het Afghaanse leger van nu dan hadden de Duitsers al in hadden gehad voor de lunch op 10 mei.
En het is natuurlijk niet te vergelijken, een inval door een overmachtig buitenlands leger. Als de Urkers en Staphorsters nou gewapenderhand het hele land hadden overgenomen, dan had hij een punt.quote:Op zondag 15 augustus 2021 14:53 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Ja, Nederland heeft tenminste nog even stand gehouden.
https://nl.wikipedia.org/wiki/Slag_om_Den_Haag
https://nl.wikipedia.org/wiki/Slag_om_de_Afsluitdijk
Ben dat niet met je eens.quote:Op zondag 15 augustus 2021 14:50 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Wij kapituleerden natuurlijk ook vrij makkelijk, al heeft men in het leger wel hard gevochten.
Ik vrees ook voor Shukria Barakzai. Hoewel ik denk dat ze Kabul inmiddels ontvlucht is.quote:Op zondag 15 augustus 2021 14:56 schreef Cesare-Borgia het volgende:
Gisteren gelezen over die Gulali Mohammadi op nu.nl, hele dappere vrouw.
Meer ballen dan de Afghaanse mannen.
Ben alleen bang voor haar dat het slecht zal aflopen met.
Vrees het ook. Haar broer is al vermoord, zij wordt al bedreigd.quote:Op zondag 15 augustus 2021 14:56 schreef Cesare-Borgia het volgende:
Gisteren gelezen over die Gulali Mohammadi op nu.nl, hele dappere vrouw.
Meer ballen dan de Afghaanse mannen.
Ben alleen bang voor haar dat het slecht zal aflopen met.
quote:Op zondag 15 augustus 2021 14:33 schreef -Sigaartje het volgende:
Het is duidelijk dat de bevolking hier achter staat. Ik heb me ook altijd afgevraagd wat we daar eigenlijk als westerse landen daar te zoeken hadden. Ik heb nog nooit zo'n armoedige droge kale vlakte gezien. geiten zijn daar nog het intelligentste wat daar rondloopt.
Klopt, degenen die hebben gevochten hebben dat (met antiek materiaal nota bene) echt gigantisch hard gedaan en daarom zijn de Duitsers overgegaan tot het bombarderen van Rotterdam en Middelburg. De kapitulatie kwam echter relatief gezien vrij snel, de Belgen hielden het iets langer vol (en ik weet dat die wat hulp van de Fransen kregen itt tot wij). Ook Polen heeft veel meer schade geleden voordat men zich overgaf. Tijdens de bezetting was het Nederlands verzet vrij mager. Wij zijn niet het volk dat onze vrijheden het hardst heeft bevochten tijdens WO2 en de Nederlandse pragmatische houding had in zekere zin wel overeenkomsten met die van de Afghanen nu.quote:Op zondag 15 augustus 2021 14:57 schreef ExTec het volgende:
[..]
Ben dat niet met je eens.
Voor zo'n klein land als dat we waren, waren we schijt vervelend, vonden de duitsers.
Zoals een andere poster opmerkte, dat vervelende verzet wat maar niet ophield was reden om Rotterdam te bombarderen.
Waar baseer je op dat wij gemakkelijk ons overgaven? Hollywood films?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |