Vastquote:Op zondag 23 februari 2025 18:48 schreef Pinuts het volgende:
Hoop dat het starten van creatine me net over dat randje van de 10 pusht.
Bij 3600 kcal is 20% 80 gram. Ik zat afgelopen zaterdag op 81,8, dus het is best te doenquote:Op maandag 24 februari 2025 21:25 schreef Mortaxx het volgende:
Ik ga ook weer eens bijhouden wat ik eet
20% vet is wel heel weinig, toen ik het een jaar geleden bijhield zat ik op 35%
Nou ja als je veel dingen met veel kcal hebben ook veel vetquote:Op maandag 24 februari 2025 21:29 schreef D. het volgende:
[..]
Bij 3600 kcal is 20% 80 gram. Ik zat afgelopen zaterdag op 81,8, dus het is best te doen
Vandaag op 174, dus moet nog finetunen
De kwark (die ik nu eet) dan weer nietquote:Op maandag 24 februari 2025 21:34 schreef Mortaxx het volgende:
[..]
Nou ja als je veel dingen met veel kcal hebben ook veel vet
Heel goedquote:
Je traint voor kracht? 10 reps is dan al te veel. Ga eerder op een gewicht zitten waar je max 6 reps kan uitvoeren. Overigens heb je wellicht ook gewoon te weinig koolhydraten binnengekregen met 1750kcal. Je lichaamsfuncties verbruiken bij minimale activiteit al bijna 2000kcal per 24 uur.quote:Op zondag 23 februari 2025 18:48 schreef Pinuts het volgende:
Hier netjes 1750 kcal met 130 gram eiwit. Weekend afgesloten met een goede (full body) krachttraining. Op eigenlijk iedereen oefening ga ik nog wel vooruit, zij het een heel stuk langzamer dan in begin. Maar over een maand toch wel enkele reps erbij. Alleen mijn bench press staat inmiddels al zo'n 1,5 maand stil. Ik kom gewoon niet voorbij de 10 herhalingen op dit gewicht. Heel frusterend. En dat terwijl ik op de andere dag de dumbell BP doe en daar wel langzaam progressie boek.
Hoop dat het starten van creatine me net over dat randje van de 10 pusht.
Vandaag was het 1x 10 hh en 3x 9 hh
Het is niet alleen niet ideaal, het gaat gewoon niet werkenquote:Op zaterdag 22 februari 2025 15:59 schreef Pinuts het volgende:
[..]
Het is niet ideaal, maar het is niet anders. Daarom was het plan eigenlijk met de krachttraining te stoppen zodra het volleybalseizoen weer begon maar ik merk er echt wel de voordelen van. En het scheelt dat volleybaltraining niet super intensief is. Dus daar hoef ik weinig van te herstellen.
Op maandag heb ik een volledige rustdag. Op woensdag en donderdag 'alleen' volleybal, maar dat zijn dus ook een soort van halve rustdagen. Natuurlijk, ik beweeg wel, maar daar hoef ik niet van bij te komen.
Nouja spiermassa. Ik doe bij de meeste oefeningen 8-12 reps en als ik de 12 haal gaat het gewocjt omhoog. Ik zit in een cut vandaar 1750 kcal (vrouw, 1,72m). Een gemiddelde dag:quote:Op maandag 24 februari 2025 22:06 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Je traint voor kracht? 10 reps is dan al te veel. Ga eerder op een gewicht zitten waar je max 6 reps kan uitvoeren. Overigens heb je wellicht ook gewoon te weinig koolhydraten binnengekregen met 1750kcal. Je lichaamsfuncties verbruiken bij minimale activiteit al bijna 2000kcal per 24 uur.
Wat is je menu geweest met 130gr eiwitten op 1750kcal?
Wat zou jou advies dan zijn? Wat zou je weglaten? Scheelt wel dat ik in maart 2 weken vakantie heb (dus geen sport, wel wandelen) en vanaf begin april het volleybalseizoen voorbij is.quote:Op maandag 24 februari 2025 22:16 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Het is niet alleen niet ideaal, het gaat gewoon niet werken
Ik vind persoonlijk dat als je plezier beleeft aan het sporten je al goed bezig bent hoor, no judgement wat dat betreft.
Maar als dit je doel is, dan gaat dit niet werken. Zéker niet met slechts 1750kcal intake.
Als je voor spiermassa traint, waarom ben je dan zo gefixeerd op de hoeveelheid gewicht die je lift? Voor toenemende spiermasssa is de relatie met 'meer gewicht liften' veel kleiner dan dat is (vanzelfsprekend) bij 'toename kracht'.quote:Op dinsdag 25 februari 2025 06:22 schreef Pinuts het volgende:
[..]
Nouja spiermassa. Ik doe bij de meeste oefeningen 8-12 reps en als ik de 12 haal gaat het gewocjt omhoog. Ik zit in een cut vandaar 1750 kcal (vrouw, 1,72m). Een gemiddelde dag:
O: 500 gr magere kwark
L: 2 boterhammen, 2 eieren, plakje ham, 30+ kaas
T: ananas + 2 mandarijnen
D: orzo met spinazie, magere spekjes, zongedroogde tomaatjes
T: proteine chocolademousse
Ik ben niet perse gefixeerd op wat ik lift maar wil wel graag progressive overload toepassen. Zeker omdat ik pas 8 maanden lift dit ook in de cut goed kunnen doen waarschijnlijk door beginner gainsquote:Op dinsdag 25 februari 2025 07:50 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Als je voor spiermassa traint, waarom ben je dan zo gefixeerd op de hoeveelheid gewicht die je lift? Voor toenemende spiermasssa is de relatie met 'meer gewicht liften' veel kleiner dan dat is (vanzelfsprekend) bij 'toename kracht'.
Zelfs het aantal sets is gebleken uit recent onderzoek, niet eens zo relevant te zijn, als je maar 'min of meer' tot falen traint.
Wil je wel sterker worden in termen van hoger gewicht liften, toch ff wat meer gewicht pakken, want 12 reps is niet efficiënt voor kracht. Ga dan voor de 4-8 reps (waarbij je ook echt rond falen zit). Wel op voorwaarde dat je de reps technisch ook goed uitvoert. Wat ook kan helpen om de training wat zwaarder te maken, is de 'negative movement' langzamer uit te voeren (de beweging richting startpunt van de oefening).
Daarnaast is de spiergroei in een cutfase met zo weinig calorieën en koolhydraten minder. Je zal dan waarschijnlijk ook meer rust nodig hebben om de spier hersteltijd te vergroten (omdat je spieren meer eten nodig hebben). Maar minder koolhydraten kan ook invloed hebben op de hoeveelheid kracht die je kunt leverenm
Ik sluit mij grotendeels hierbij aanquote:Op dinsdag 25 februari 2025 06:27 schreef Pinuts het volgende:
[..]
Wat zou jou advies dan zijn? Wat zou je weglaten? Scheelt wel dat ik in maart 2 weken vakantie heb (dus geen sport, wel wandelen) en vanaf begin april het volleybalseizoen voorbij is.
Tot hier met name, en daaraan toevoegend dat je tot falen traint en daarna je spieren rust gunt.quote:Op dinsdag 25 februari 2025 07:50 schreef Cockwhale het volgende:
[..]
Als je voor spiermassa traint, waarom ben je dan zo gefixeerd op de hoeveelheid gewicht die je lift? Voor toenemende spiermasssa is de relatie met 'meer gewicht liften' veel kleiner dan dat is (vanzelfsprekend) bij 'toename kracht'.
Zelfs het aantal sets is gebleken uit recent onderzoek, niet eens zo relevant te zijn, als je maar 'min of meer' tot falen traint.
Wat voor hardlooptrainingen zijn het?quote:Op dinsdag 25 februari 2025 09:23 schreef D. het volgende:
Over rust gesproken
Ik heb 2x squaten en 3x hardlopen in de week, en ben er nog niet uit hoe dit te combineren. Hele verschillende oefeningen, maar ze vragen wel allebei 2 dagen rust.
Ik overweeg ze samen te doen, maar dan vraag ik misschien teveel van mijn benen.
Meningen?
Veel variatie, in 35 lessen naar 15kmquote:Op dinsdag 25 februari 2025 09:35 schreef Tele6 het volgende:
[..]
Wat voor hardlooptrainingen zijn het?
Voor hardlopers is het standaardadvies "Hard days hard, easy days easy". Dus hardlopen en leg strength op dezelfde dag, met de kracht later op de dag dan het hardlopen. En op rustdagen dan echt rust of een korte easy run.quote:Op dinsdag 25 februari 2025 09:23 schreef D. het volgende:
Over rust gesproken
Ik heb 2x squaten en 3x hardlopen in de week, en ben er nog niet uit hoe dit te combineren. Hele verschillende oefeningen, maar ze vragen wel allebei 2 dagen rust.
Ik overweeg ze samen te doen, maar dan vraag ik misschien teveel van mijn benen.
Meningen?
Ik heb hetzelfde schema eind 2024 gedaan en toen van de powerliftingweek 6 dagen gemaakt. Het hardlopen wel per week, maar geen vaste dagen.quote:Op dinsdag 25 februari 2025 09:52 schreef BlackLining het volgende:
Ik weet niet of het past in je leven hoor, maar als je die week nou eens gewoon loslaat?![]()
Ik probeer drie dagen trainen, één dag rust. En die rustdag verplaatst zich dus door de week. En dat schema moet met enige regelmaat wijken voor de dingen des levens, dan wordt het 2/1, 4/2 ofzo. In mijn geval prima aangezien ik mijn eigen werkrooster kan indelen, dat is wel een luxe.
Sowieso hoop ik dat degene die besloten heeft dat een week een oneven aantal dagen heeft op een legoblokje stapt
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |