Dat is een andere zaak, als hij als volwassene terecht zou staan zou de straf hoger kunnen zijn.quote:Op donderdag 2 december 2021 14:26 schreef Frutsel het volgende:
[..]
Niet helemaal toch?
Ze hadden kunnen besluiten hem als volwassene te berechten aangezien hij ten tijde van de daad bijna 18 was.
Maar goed, als er ook nog een verwurging aan te pas is gekomen dan vind ik het jammer dat dat niet gebeurd is.
quote:Op woensdag 8 december 2021 13:42 schreef Scrummie het volgende:
Voor beiden de maximale eis. Oudste broer 2 jaar + jeugd TBS, jongste broer vandaag 1 jaar + jeugd TBS.
Je zou als ouder over een jaar of 4 rustig aan het winkelen zijn en ineens met 1 van die twee oog in oog staan.quote:
Daarom webshoppen!quote:Op woensdag 8 december 2021 14:22 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Je zou als ouder over een jaar of 4 rustig aan het winkelen zijn en ineens met 1 van die twee oog in oog staan.
Nederland is een dadersparadijs.quote:Op woensdag 8 december 2021 13:42 schreef Scrummie het volgende:
Voor beiden de maximale eis. Oudste broer 2 jaar + jeugd TBS, jongste broer vandaag 1 jaar + jeugd TBS.
TBS is toch zonder einddatum?quote:Op woensdag 8 december 2021 13:42 schreef Scrummie het volgende:
Voor beiden de maximale eis. Oudste broer 2 jaar + jeugd TBS, jongste broer vandaag 1 jaar + jeugd TBS.
Volgens mij wel ja. Dus zodra een psycholoog zegt dat je weer klaar bent voor de maatschappij ben je vrij geloof ik.quote:Op woensdag 8 december 2021 19:44 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
TBS is toch zonder einddatum?
Maar belangrijker, als ze dat niet zeggen, kunnen ze je in principe oneindig lang 'behandelen'.quote:Op woensdag 8 december 2021 19:47 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Volgens mij wel ja. Dus zodra een psycholoog zegt dat je weer klaar bent voor de maatschappij ben je vrij geloof ik.
Ja, nee. Maximaal 7 jaar waarvan het laatste jaar voorwaardelijk.quote:Op woensdag 8 december 2021 19:48 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Maar belangrijker, als ze dat niet zeggen, kunnen ze je in principe oneindig lang 'behandelen'.
(PIJ = jeugd TBS)quote:Als de rechtbank het hiermee eens is wordt de jongere in een inrichting voor zijn of haar stoornis behandeld. De PIJ maatregel duurt maximaal 7 jaar waarvan het laatste jaar voorwaardelijk is.
Dus in feite heb je gelijk, mocht jeugd TBS normale TBS worden is het in principe oneindig.quote:Als jeugd-tbs wordt opgelegd door de rechter, geldt dat in eerste instantie voor drie jaar. Daarna kan het elke keer met een of twee jaar worden verlengd, met een maximum van zeven jaar. Bij de beslissing over verlenging bekijkt de rechter telkens of de verdachte nog gevaar oplevert voor de samenleving. Als dat niet het geval is, kan de tbs niet worden verlengd.
Na zeven jaar jeugd-tbs hoeft het nog niet zo te zijn dat de betrokkene vrij komt. Als hij of zij nog steeds een gevaar oplevert voor de samenleving, kan de rechter de jeugd-tbs omzetten in normale volwassenen-tbs. Dit kan in principe oneindig verlengd worden, tot er geen gevaar meer is. Als de persoon gevaarlijk blijft, kan hij dus de rest van zijn leven opgesloten blijven.
Dank voor de verheldering.quote:Op woensdag 8 december 2021 19:51 schreef Scrummie het volgende:
[..]
Ja, nee. Maximaal 7 jaar waarvan het laatste jaar voorwaardelijk.
https://www.om.nl/onderwe(...)-jongere-tbs-krijgen
[..]
(PIJ = jeugd TBS)
Zat er nog wat verder over te lezen, dus laat ik maar even volledig zijn:
[..]
Dus in feite heb je gelijk, mocht jeugd TBS normale TBS worden is het in principe oneindig.
Dat blijft nog wat onbelicht, maar ik las wel dat het OM pas gaat besluiten om hem ook te vervolgen nadat de zaak tegen de twee broers is afgerond.quote:Op woensdag 8 december 2021 14:26 schreef Document1 het volgende:
Ik heb het niet helemaal gevolgd maar viel die vader ook niet het en ander te verwijten?
In dit artikel staat dat de ouders de jongens juist hebben aangespoord om eerlijk te zijn en om de verantwoordelijkheid te nemen voor wat er gebeurd is.quote:Op woensdag 8 december 2021 20:21 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Dat blijft nog wat onbelicht, maar ik las wel dat het OM pas gaat besluiten om hem ook te vervolgen nadat de zaak tegen de twee broers is afgerond.
Lijkt wel alsof ze bij RTV Oost het complete dossier in handen hebben.quote:Op vrijdag 10 december 2021 16:02 schreef Qarrad het volgende:
[..]
In dit artikel staat dat de ouders de jongens juist hebben aangespoord om eerlijk te zijn en om de verantwoordelijkheid te nemen voor wat er gebeurd is.
En jeugd TBS. Maar pfff.quote:Op donderdag 23 december 2021 13:32 schreef superniger het volgende:
2 jaar cel.
Nederland is een dadersparadijs.
https://nos.nl/artikel/24(...)4-uit-almelo-doodden
De jongere krijgt de PIJ-maatregel voor 3 jaar. De maatregel kan 1 of 2 keer worden verlengd en mag in totaal maximaal 7 jaar duren. Na de maximale periode kan de PIJ-maatregel, als de veiligheid van de maatschappij dit vereist, omgezet worden in een maatregel van terbeschikkingstelling (tbs).quote:Op donderdag 23 december 2021 13:32 schreef superniger het volgende:
2 jaar cel.
Nederland is een dadersparadijs.
https://nos.nl/artikel/24(...)4-uit-almelo-doodden
Die vond een paar jaar cel veel te veel voor zoiets als een meisje omleggen.quote:
quote:Begin 2021 werd de 14-jarige Lotte aan de rand van bedrijventerrein Het Wendelgoor in Almelo door een misdrijf om het leven gebracht. Wat doet het met je als je je kind op zo’n vreselijke manier verliest? In de documentaire ‘Lotte, het meisje achter de foto’ doen haar ouders hun verhaal. De documentaire wordt maandag 4 juli uitgezonden op TV Oost.
Haar foto is intussen haast iconisch: een olijke puber, veertien lentes jong nog maar, vrolijk kijkend in de camera. Het portret haalde vrijwel alle media in ons land. Nederland was geschokt toen begin 2021 in een sloot aan de rand van een bedrijvenpark het levenloze lichaam van een jong meisje werd ontdekt. Twee broers werden veroordeeld tot de maximale jeugdstraffen voor betrokkenheid bij haar gewelddadige dood. In een uitgebreid en indringend portret vertellen ouders Ralf en Janneke over Lotte en hoe ze met fraaie herinneringen hun omgebrachte dochter levend houden.
‘Lotte, het meisje achter de foto’ zie je maandag 4 juli om 17.30 uur op TV Oost. De documentaire wordt elk uur herhaald.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |