Verschillende media berichten over een schietpartij op klaarlichte dag in Amsterdam Noord:quote:Politie A'dam: vluchtende overvallers schoten met automatische wapens op agenten
De overvallers van een geldtransportwagen in Amsterdam-Noord hebben vanmiddag op de vlucht met automatische wapens op de politie geschoten. Volgens een woordvoerder van de politie is het "een wonder" dat er geen andere mensen gewond zijn geraakt.
Over de overval zelf, bij het pand van Schöne Edelmetaal, wil de politie nog weinig kwijt, behalve dat die "zeer uitzonderlijk" was en dat er fors is geschoten. "Het feit dat ze met automatische wapens aan de gang zijn gegaan, dat is niet niks", zegt de woordvoerder. De daders vluchtten in meerdere auto's. Op zijn minst één van hen zou uit België komen.
Het kwam tot een achtervolging, waarbij over en weer werd geschoten. De achtervolging eindigde in Broek in Waterland, waar een aantal verdachten een weiland in vluchtte. Ook daar ontstond een vuurgevecht met de politie.
Zes verdachten werden in het weiland opgepakt, van wie er twee gewond raakten. Zij zijn naar het ziekenhuis overgebracht. Een zevende verdachte kwam om het leven. De doodsoorzaak wordt nog onderzocht.
Later vanmiddag zette een arrestatieteam op de A16 bij Rotterdam-Kralingen een auto langs de kant en hield een inzittende aan. Deze arrestant is opgepakt op verdenking van betrokkenheid bij de gewapende overval in Amsterdam-Noord, meldt de politie.
De Telegraaf spreekt over een beoogde buit van mogelijk 50 miljoen euro aan onder meer goud en diamanten. Bronnen bevestigen dat bedrag aan de NOS.
Honden
Bij de politieactie werden tientallen agenten, een politiehelikopter en politiehonden ingezet. Op beelden op sociale media is te zien dat een van de verdachten in het weiland is achterhaald door een politiehond. De politiewoordvoerder wilde alleen zeggen dat de hond "zijn werk goed heeft gedaan".
In Broek in Waterland werden na de achtervolging zeker twee brandende auto's gevonden. De politiewoordvoerder kan alleen bevestigen dat één auto volledig is uitgebrand.
Met hoeveel auto's de daders precies waren is ook nog onbekend. Behalve van de uitgebrande auto gaan op sociale media ook beelden rond van een zwarte Renault, die een tuin in rijdt. De inzittenden met bivakmutsen sloegen vervolgens op de vlucht.
'Ongekend heftig'
Burgemeester Halsema van Amsterdam zegt dat agenten en het personeel van het waardetransport bijzonder angstige momenten hebben gekend. "Dit was een ongekend heftige overval met veel geweld en ik wil mijn grote waardering uitspreken voor het moedige politieoptreden".
https://nos.nl/artikel/23(...)he-wapens-op-agenten
Telegraaf zelfde melding met oproepquote:Iets met AK's, een geldwagen, daders gevlucht in een Audi (goh), politie erachteraan, GRIP1, geschoten op de politie - maar alles is onbevestigd. Wel heel veel politie, ambulances, MMT en traumahelikopter in de buurt.
kan dat de politie net kwam aanrijden toen de clio vertrok en voordat die andere kans had om weg te rijdenquote:Op zaterdag 22 mei 2021 21:49 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
Eerder werd gezegd dat diegene die onder de A1 aangehouden werd in een auto naast de uitgebrande auto zat. Dat is vreemd, dan zouden ze dus in 3 andere auto's zijn overgestapt en niet 2. Lijkt me ook logischer. Waarom zouden 2 van die gasten overstappen in auto's en wegrijden en hun maat laten staan daar? Die zullen ze achter gelaten hebben met een auto. Misschien moest hij de audi in de fik steken, en zijn ze daar niet op blijven wachten. Ze zullen er kort op gezeten hebben, aangezien ze wisten dat 1 een Clio was.
Kan dat 1 van de personen die ze zoeken de insider is of het brein die niet zelf bij de overval was of iemand die in een van de vluchtauto's wachte.quote:Maar waarom zoeken ze er dan nog 2? Er wordt gezegd dat er 3 in de Audi A4 zaten. Die stappen over onder de A1. 1 wordt er daar opgepakt, 1 stapt in een Clio en die wordt op de A16 opgepakt. 1 is zoek.
In Broek zijn er 6 uit 2 auto's en die worden allemaal opgepakt.
Of vermoeden ze dat er 4 in de audi A4 zaten? Of dat diegene op de A16 niet degene is die in een Clio onder de A1 is gestapt?
Bij Osiris en bij Apis...quote:Op zaterdag 22 mei 2021 22:20 schreef Kwaliteitscontroleur het volgende:
Wat een aparte naam voor een fransman.
quote:Op zaterdag 22 mei 2021 22:18 schreef bleiblei het volgende:
Dan hebben ze of iemand gepakt die later onschuldig bleek. Of iemand laten schieten in Broek in Waterland.
Nouja nogal. Met een ander migratiebeleid had dit wellicht niet plaatsgevonden.quote:
Deze mod is de slechtste die er is. Hij sluit ook nogal snel bepaalde topics. Weet je wat ik bedoel?quote:Op zaterdag 22 mei 2021 23:56 schreef vosss het volgende:
[..]
Nouja nogal. Met een ander migratiebeleid had dit wellicht niet plaatsgevonden.
En nee, dit bericht hoef je niet weg te editten, er staat niets geks in behalve de waarheid en netter kan ik het niet verwoorden
Hadden ze een gekleurd strookje stof voor hun ogen dan?quote:Op zaterdag 22 mei 2021 23:51 schreef DarkwingDuck het volgende:
De overige daders/verdachten zullen vast namen hebben als Raphaël, Louis, Léo, Jean Pierre, Clement en Henri.
Dagjesvolk kent dat niet. Gewoon.quote:Op zondag 23 mei 2021 19:57 schreef Gehrman het volgende:
[..]
Rainbow Six Siege is een betere vergelijking. Dat terzijde.
Duidelijke waarschuwing naar dat banlieu shithole; kom niet naar NL om te roven of anders kom je terug in een bodybag.quote:Op zondag 23 mei 2021 20:27 schreef Zipportal het volgende:
[..]
Dagjesvolk kent dat niet. Gewoon.
[ twitter ]
[ twitter ]
Osiris.quote:Op zondag 23 mei 2021 20:27 schreef Zipportal het volgende:
[..]
Dagjesvolk kent dat niet. Gewoon.
[ twitter ]
[ twitter ]
Swat 4 onlinequote:Op zondag 23 mei 2021 19:57 schreef Gehrman het volgende:
[..]
Rainbow Six Siege is een betere vergelijking. Dat terzijde.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |