Wij hadden ‘m bij ons. Vooraf ingevuld. Niet tussendoor vernieuwd. Nergens is er naar gevraagd. Dat lijkt me meer iets dat de marechaussee zou kunnen vragen mocht je ze net bij de grens tegen komen.quote:Op dinsdag 7 september 2021 22:49 schreef Farenji het volgende:
Je moet in Frankrijk als buitenlander officieel ook zo'n verklaring op erewoord bij je hebben dat je geen covid symptomen hebt. Ga ik maar wel gewoon meenemen, maar heeft iemand ooit meegemaakt of gehoord dat daar daadwerkelijk naar gevraagd wordt, buiten je qrcode / pass sanitaire? En hoe zit dat als je een paar weken in Frankrijk bent, moet je die dan elke keer opnieuw invullen met een nieuwe datum?
Alleen de meest irritante gendarmes, als jij zeer irritant gedrag vertoont, zullen ernaar kunnen vragen. Maar dat vod is van geen enkel belang. Je qr-code wel, sommige restaurants of hotels willen die per se zien, zelfs op terrassen heb ik gehoord.quote:Op dinsdag 7 september 2021 22:49 schreef Farenji het volgende:
Je moet in Frankrijk als buitenlander officieel ook zo'n verklaring op erewoord bij je hebben dat je geen covid symptomen hebt. Ga ik maar wel gewoon meenemen, maar heeft iemand ooit meegemaakt of gehoord dat daar daadwerkelijk naar gevraagd wordt, buiten je qrcode / pass sanitaire? En hoe zit dat als je een paar weken in Frankrijk bent, moet je die dan elke keer opnieuw invullen met een nieuwe datum?
In Montenegro wordt je nog weleens aangesproken als je geen mondkapje draagt. Ik heb afgelopen weken nogal wat grenzen overgestoken en Kroatië bleek in mijn steekproef het enige land om de qr-code daadwerkelijk te scannen, alle twee de keren dat ik het land in kwam.quote:Op vrijdag 20 augustus 2021 21:16 schreef heite het volgende:
Als je naar landen wil waar je even gewoon kunt vergeten dat corona bestaat, kan ik trouwens de Balkan aanbevelen. M.n. Albanië en Montenegro (en waarschijnlijk meer).
Idem, vandaag ook weer naar Duitsland.quote:Op zondag 12 september 2021 07:49 schreef Its-Jojo-4you het volgende:
Vandaag maar eens richting Duitsland, eens zien wat we tegenkomen. Eerste stop is een kneuterig hotel in een klein dorp.
Ben deze zomer met de auto de landsgrenzen tussen Kroatie, Montenegro en Bosnie overgegaan en ben daarbij op de Bosnische grens steevast gecontroleerd. Montenegro & Kroatie mag je sowieso in, dus daar is ook niets te controleren, maar voor Bosnie ben ik twee de grens overgegaan en ook twee keer gecontroleerd (land in, niet land uit)quote:Op dinsdag 17 augustus 2021 23:42 schreef heite het volgende:
Knappe route wel, vanuit Bosnië direct naar Slovenië.
Bij een aantal van die grenzen heb je echt wel een heel reële kans op controle. Dat iemand er zonder controle doorkomt is geen enkele garantie.
En bij een aantal van die grenzen heb je zelfs gegarandeerd controle als je die in omgekeerde richting overgaat van wat daar staat.
U ben ingeënt? Ok, dan is het goed. Lekker kneuterigquote:Op zondag 12 september 2021 07:50 schreef MadMaster het volgende:
[..]
Idem, vandaag ook weer naar Duitsland.
Mijn eerdere ervaringen waren minimaal, alleen een vaccinatie-/test check in het hotel…
Ben vandaag ingecheckt in een hotel, op 2 terassen geweest en in 1 restaurant, allen wilde het vaccinatie-/testbewijs zien...quote:Op zondag 12 september 2021 17:33 schreef Its-Jojo-4you het volgende:
[..]
U ben ingeënt? Ok, dan is het goed. Lekker kneuterig
Haha, ik ben bij dezelfde geweest. Zenuwachtig druk vrouwtje dat bezig was met die testen, door al het zenuwachtige gedoe dacht ik, hier moet het sowieso fout gaan af en toe dat er test gewisseld worden. Maar, al met al binnen 20 minuten de uitslag en hop terug naar huis vliegen :-P ..quote:We hebben 1 dagje Rome aangedaan en het vrouwtje wilde graag het Colosseum in, dus toen ging wel het circus van start;
- Beiden niet gevaccineerd, dus eerst op zoek naar een test-locatie (de avond ervoor even uitgezocht)
- Alle apotheken in Rome zijn blijkbaar uitgerust om tests uit te voeren.
- Bij station Termini stond een grote tent van het Rode Kruis waar al een rij stond om een gratis sneltest te kunnen doen. In eerste instantie sloten we aan in de rij, maar na een half uur nog geen meter vooruit geschoven.
- Toen naar de dichtsbijzijnde apotheek gelopen en daar voor ¤22,- per persoon een antigeen test afgerekend (een PCR test doen ze alleen op doorverwijzing van de dokter blijkbaar) en met een bonnetje in een rij van circa 10 man gaan staan.
- Er was provisorisch een party tent voor de apotheek neer gezet met een dame erin en na een half uur waren we aan de beurt.
- Na nog een klein half uur kregen we de uitslag met een geprinte QR code en toen konden we de stad in.
Hahah, lekker in gebroken Engels: "Eyes do not close, yes? Eyes close no, close yes"... eh?quote:Op dinsdag 14 september 2021 10:22 schreef DutchieBre het volgende:
[..]
Haha, ik ben bij dezelfde geweest. Zenuwachtig druk vrouwtje dat bezig was met die testen, door al het zenuwachtige gedoe dacht ik, hier moet het sowieso fout gaan af en toe dat er test gewisseld worden. Maar, al met al binnen 20 minuten de uitslag en hop terug naar huis vliegen :-P ..
Hahaha .. Idd .. We zijn weer een ervaring rijker ;-)quote:Op dinsdag 14 september 2021 10:25 schreef Thrilled het volgende:
[..]
Hahah, lekker in gebroken Engels: "Eyes do not close, yes? Eyes close no, close yes"... eh?
Grappig, klein wereldje. Welke dag waren jullie daar?quote:Op dinsdag 14 september 2021 10:27 schreef DutchieBre het volgende:
[..]
Hahaha .. Idd .. We zijn weer een ervaring rijker ;-)
Maandje geleden al, eerste week van Augustus. Precies tijdens die week schoot Italië van groen naar geel dus moest mijn vrouw voor de terugvlucht alsnog testen. Gelukkig de kinderen niet.quote:Op dinsdag 14 september 2021 10:28 schreef Thrilled het volgende:
[..]
Grappig, klein wereldje. Welke dag waren jullie daar?
Leuk om te lezen. Alle berichten hier.quote:Op dinsdag 14 september 2021 23:59 schreef gijsman het volgende:
Mijn ervaring tot nu toe.
In Belgie geweest zou daar 48 uur mogen blijven daarna testen, ben een dag langer gebleven.
Gezellig druk rondom de grote markt in Brussel.
Frankrijk: slechts een tussenstop in Straatsburg.
Met de trein de "omweg" via Basel en Zurich naar Wenen ipv makkelijk door Duitsland.
Er is nog niet naar een vaccinatie bewijs gevraagd, zal morgen in Wenen wel anders zijn.
Zelf ben ik ook sinds begin september terug uit Zwitserland, hier werd ons ook niets gevraagd qua COVID maatregelen. Super.quote:Op maandag 6 september 2021 22:52 schreef MissRelin het volgende:
Net terug uit Zwitserland en een paar dagen Duitsland (waarbij we ook Italië, Liechtenstein, Oostenrijk en Luxemburg hebben aangedaan). Er werd nergens om ook maar iets gevraagd.
Alleen bij een evenement in Duitsland dat we bezocht hebben moesten we ons vaccinatiebewijs laten zien. Die man zag een glimp van mijn print en vond het prima, dus ook dat was een beetje halfbakken...
Wat is dit? Ingang hotel ofzo?quote:
Yep, in het hotel in Neurenberg waar ik nu ben.quote:Op woensdag 15 september 2021 09:10 schreef capricia het volgende:
[..]
Wat is dit? Ingang hotel ofzo?
Die handschoenen herken ik goed :-). Bij het IBIS hotel in Neurenberg waar ik zat waren ze ook verplicht bij het ontbijtbuffet, en moest je bij de deur wachten tot dat je naar je plaats werd gebracht. Het hotel in Múnchen zelfde verhaal.quote:Op woensdag 15 september 2021 09:19 schreef MadMaster het volgende:
[..]
Yep, in het hotel in Neurenberg waar ik nu ben.
3G, Maskenpflicht, contactformulier en desinfectie is hier nog heilig. Bij het ontbijt ligt zelfs een plastic handschoen op je bord...
[ afbeelding ]
In de wat grotere steden en dan vooral in de binnenstad doet men inderdaad mee aan de QR code scannen, daar doet de politie ook actief controles.quote:Op woensdag 15 september 2021 08:34 schreef Kaizen_ het volgende:
In Frankrijk (Enkel in Strassburg geweest als overnachting) kan je nergens in een restaurant iets eten/terrassen zonder de QR-Code te laten zien. Werd zeer streng op gecontroleerd door veel restaurants.
Dit vind ik raar, je had toch je paspoort of id kaart bij je? Je komt een vliegtuig niet in zonder.quote:Op zaterdag 18 september 2021 13:24 schreef Fargo het volgende:
Tripje Lissabon gehad, vanuit Brussel.
Op Zaventem bij het inchecken liet ik de internationale QR code zien uit de CoronaCheck App. Mevrouw vroeg me of ik ook nog iets had waar mijn naam op stond. Ik zei dat ik dat niet had, alleen de QR code.
Sorry, dat stond er misschien wat onduidelijk. Paspoort had ik uiteraard bij. Maar toe ze vroegen om het vaccinatiebewijs en ik ze de QR code uit de app liet zien vroegen ze om een vaccinatiebewijs gekoppeld aan mijn naam (en dat doet de QR code uit de app niet). Maar ze deden er ook niet moeilijk over.quote:Op zaterdag 18 september 2021 13:29 schreef Farenji het volgende:
[..]
Dit vind ik raar, je had toch je paspoort of id kaart bij je? Je komt een vliegtuig niet in zonder.
Dan liet je wsl de nationale QR voor NL alleen zien.quote:Op zaterdag 18 september 2021 13:34 schreef Fargo het volgende:
[..]
Sorry, dat stond er misschien wat onduidelijk. Paspoort had ik uiteraard bij. Maar toe ze vroegen om het vaccinatiebewijs en ik ze de QR code uit de app liet zien vroegen ze om een vaccinatiebewijs gekoppeld aan mijn naam (en dat doet de QR code uit de app niet). Maar ze deden er ook niet moeilijk over.
Ok, is nog steeds raar want oa je naam en geboortedatum is wel deel van de data van de qr code. Die zien ze dus bij scannen.quote:Op zaterdag 18 september 2021 13:34 schreef Fargo het volgende:
[..]
Sorry, dat stond er misschien wat onduidelijk. Paspoort had ik uiteraard bij. Maar toe ze vroegen om het vaccinatiebewijs en ik ze de QR code uit de app liet zien vroegen ze om een vaccinatiebewijs gekoppeld aan mijn naam (en dat doet de QR code uit de app niet). Maar ze deden er ook niet moeilijk over.
Nee, had de internationale. Maar ze hebben hem niet gescand. Ze bekeek hem en vroeg of ik ook iets had waaruit bleek dat die vaccinatie aan mijn naam gekoppeld was.quote:Op zaterdag 18 september 2021 13:40 schreef capricia het volgende:
[..]
Dan liet je wsl de nationale QR voor NL alleen zien.
Die internationale heeft namelijk wel je naam.
Scannen hebben ze dus niet gedaan ;-)quote:Op zaterdag 18 september 2021 13:42 schreef Farenji het volgende:
[..]
Ok, is nog steeds raar want oa je naam en geboortedatum is wel deel van de data van de qr code. Die zien ze dus bij scannen.
Wat?quote:Op zaterdag 18 september 2021 13:43 schreef Fargo het volgende:
[..]
Scannen hebben ze dus niet gedaan ;-)
Op het vraagtekentje bij de qr code klikken en ze kunnen lezen wat er staat.quote:Op zaterdag 18 september 2021 13:43 schreef Fargo het volgende:
[..]
Nee, had de internationale. Maar ze hebben hem niet gescand. Ze bekeek hem en vroeg of ik ook iets had waaruit bleek dat die vaccinatie aan mijn naam gekoppeld was.
Potverdomme, dat zie ik nu pas. Hahaha. Thnx.quote:Op zaterdag 18 september 2021 13:54 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Op het vraagtekentje bij de qr code klikken en ze kunnen lezen wat er staat.
Dat was op het vliegveld van Wroclaw precies zo. Scannen deden ze niet. Je moest de gegevens en je ID laten zien.quote:Op zaterdag 18 september 2021 13:43 schreef Fargo het volgende:
[..]
Nee, had de internationale. Maar ze hebben hem niet gescand. Ze bekeek hem en vroeg of ik ook iets had waaruit bleek dat die vaccinatie aan mijn naam gekoppeld was.
Was afgelopen weekend naar Rome, t.o.v. vorige maand vond ik het nog strenger geworden. Heb verschillende keren mijn QR code moeten laten scannen. Op het vliegveld was het helemaal streng. Bij aankomst station Fiumicino moest ik bij het verlaten van het perron mijn QR code laten lezen en bij het betreden van het vliegveld ook. Bij het inchecken laten scannen, bij de douane laten scannen en bij het betreden van het vliegtuig laten scannen. Dit was een maand gleden ook al streng, maar niet zo extreem. Ik heb weer even genoeg Italië gehad voor een jaartje en besef me dat het in NL eigenlijk zo slecht nog niet is qua controle en eisen. Volgende week naar Zuid Amerika, ben erg benieuwd hoe het daar zal gaanquote:Op dinsdag 28 september 2021 00:02 schreef Fogel het volgende:
In Noorwegen is covid verleden tijd sinds zaterdag 16u.
Vandaag wezen uit eten en de kroeg in gegaan. Geen gedoe met mondkapjes of qr codes, dingen zijn weer als voorheen. Maar je kan nog wel via qrcodes dingen bestellen, da’s handig en mag wat mij betreft blijven. Maar aan de bar hangen en bier bestellen is ook geen probleem.
Heerlijk!
Doe mij in alles dan maar echt Rome en vliegveld van Rome. Dan weet je ten minste dat alles in orde is, ipv dat je van die vage figuren krijgt die overal tussendoor kunnen glippen.quote:Op dinsdag 28 september 2021 09:18 schreef DutchieBre het volgende:
Ik heb weer even genoeg Italië gehad voor een jaartje en besef me dat het in NL eigenlijk zo slecht nog niet is qua controle en eisen.
Dat kan in Nederland ook hoor?quote:Op dinsdag 28 september 2021 00:02 schreef Fogel het volgende:
In Noorwegen is covid verleden tijd sinds zaterdag 16u.
Vandaag wezen uit eten en de kroeg in gegaan. Geen gedoe met mondkapjes of qr codes, dingen zijn weer als voorheen. Maar je kan nog wel via qrcodes dingen bestellen, da’s handig en mag wat mij betreft blijven. Maar aan de bar hangen en bier bestellen is ook geen probleem.
Heerlijk!
Ben vandaag vanaf Schiphol naar Ecuador gevlogen, dan zijn ze opeens wel een stuk strenger op Schiphol met inchecken en Coronabewijzen etc. Het is maar net waar je heen gaat en dus welke check in je moet hebbenquote:Op vrijdag 8 oktober 2021 20:50 schreef bianconeri het volgende:
In Rome vond ik ze vorig jaar inderdaad ook echt heel streng.
Zeker vergeleken met hoe ze op Schiphol zijn. Schiphol is echt schandalig laks.
Rome vorig jaar had je al iets van 4 temperatuur checkpunten. In de stad bij vrijwel alle restaurants een temperatuur check en soms werd zelfs je hele schoen gereinigd (whut??)/
Ik zit nu in Spanje en recent hier dus heen gevlogen via Schiphol, en net als eigenlijk al via het begin van de Corona periode zijn ze echt heel erg laks op Schiphol qua controle.
Zowel heen als terug. Richting Spanje heb ik letterlijk niet 1x mijn QR code laten zien, NIET 1x!!
[..]
Doe mij in alles dan maar echt Rome en vliegveld van Rome. Dan weet je ten minste dat alles in orde is, ipv dat je van die vage figuren krijgt die overal tussendoor kunnen glippen.
We hebben in Nederland genoeg van dat soort mafketels lopen (zie de Dam).
Ik wil gewoon ''normaal'' kunnen reizen. Dus laat iedereen, ook vliegvelden, zijn verantwoordelijk even nemen.
Wassen neus dit..quote:Op zaterdag 9 oktober 2021 11:56 schreef borisz het volgende:
Begin november naar Keulen. Ben benieuwd.FFP2 maskers inmiddels besteld.
Ffp2 mondkapjes verplicht in openbaar vervoer in meerdere landen.quote:Op maandag 11 oktober 2021 11:39 schreef Basp1 het volgende:
Goed om te lezen. Ik ga in de herfstvakantie met de trein naar italie. Dus alleen voor zwitserland en italie een nutteloos stukje papier maken en overal met mijn coronapas zwaaien. En mondkapjes op in de treinen.
Die worden als het goed is morgen bezorgt. Die had ik van het weekend al besteld.quote:Op maandag 11 oktober 2021 11:43 schreef capricia het volgende:
[..]
Ffp2 mondkapjes verplicht in openbaar vervoer in meerdere landen.
In het vliegtuig enkel die simpele dingen.
Veel plezier ieg. Hopelijk heb je goed weer!!
ik werd bij een Mediamakrt in Bochum toch verzocht om een ffp2-geval op te doen, maar die had ik niet bij me (alleen een simpele) dus mocht ik er niet in. Bij alle andere winkels in dat winkelcentrum was het geen probleem.quote:Op zaterdag 9 oktober 2021 19:42 schreef Staaf het volgende:
[..]
Wassen neus dit..![]()
Woon aan de grens en kom geregeld in Duitsland, 3 kwart van de mensen met mondkapjes draagt gewone mondkapjes (die blauwe of die ‘fun’ kapjes), slechts sporadisch zie je ffp2 (of kn95 mag ook) maskers.
Men controleert er nergens op wat voor masker je op hebt, alleen of je een masker op hebt.
Wettelijk is een Medical Mondmaske noodzakelijk, en men noemt dan als voorbeeld een FFP2 maske, maar een medical maske is voldoende.quote:Op zaterdag 9 oktober 2021 19:42 schreef Staaf het volgende:
[..]
Wassen neus dit..![]()
Woon aan de grens en kom geregeld in Duitsland, 3 kwart van de mensen met mondkapjes draagt gewone mondkapjes (die blauwe of die ‘fun’ kapjes), slechts sporadisch zie je ffp2 (of kn95 mag ook) maskers.
Men controleert er nergens op wat voor masker je op hebt, alleen of je een masker op hebt.
FFP2-mondmaskers zijn toch enkel verplicht in het openbaar vervoer van Duitsland, Oostenrijk en Tsjechië? In andere landen voldoen ook ander soort mondkapjes en in Denemarken, Zweden en Noorwegen zijn mondkapjes helemaal niet meer vereist in het openbaar vervoer.quote:Op maandag 11 oktober 2021 11:43 schreef capricia het volgende:
[..]
Ffp2 mondkapjes verplicht in openbaar vervoer in meerdere landen.
In het vliegtuig enkel die simpele dingen.
Veel plezier ieg. Hopelijk heb je goed weer!!
Ernoooooquote:Op vrijdag 15 oktober 2021 08:16 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
FFP2-mondmaskers zijn toch enkel verplicht in het openbaar vervoer van Duitsland, Oostenrijk en Tsjechië? In andere landen voldoen ook ander soort mondkapjes en in Denemarken, Zweden en Noorwegen zijn mondkapjes helemaal niet meer vereist in het openbaar vervoer.
Ligt waarschijnlijk aan de locatie. In Nürnberg en Paderborn kwamen we een paar maanden terug nergens (musea, kerken, restaurants, winkels, etc.) binnen zonder FFP2 masker. De eerste kerk die we bezochten met zo'n standaard stoffen ding kwamen we niet in. Die FFP2 maskers kon je overigens gewoon voor een euro of zo op de markt kopen.quote:Op zaterdag 9 oktober 2021 19:42 schreef Staaf het volgende:
[..]
Wassen neus dit..![]()
Woon aan de grens en kom geregeld in Duitsland, 3 kwart van de mensen met mondkapjes draagt gewone mondkapjes (die blauwe of die ‘fun’ kapjes), slechts sporadisch zie je ffp2 (of kn95 mag ook) maskers.
Men controleert er nergens op wat voor masker je op hebt, alleen of je een masker op hebt.
Ik ben aan een interrailtrip bezig naar Italië. Via Duitsland, in de Duitse treinen zaten de meeste mensen gewoon met papieren maskertjes op.quote:Op vrijdag 15 oktober 2021 08:16 schreef Erno-BE het volgende:
[..]
FFP2-mondmaskers zijn toch enkel verplicht in het openbaar vervoer van Duitsland, Oostenrijk en Tsjechië? In andere landen voldoen ook ander soort mondkapjes en in Denemarken, Zweden en Noorwegen zijn mondkapjes helemaal niet meer vereist in het openbaar vervoer.
Vorig jaar was temperatuur checken letterlijk overal. Elk restaurant deed dat.quote:Op woensdag 27 oktober 2021 20:43 schreef Basp1 het volgende:
Bij de toegang tot de Sint Pieter is de enige keer dat ik weer eens mijn coronapas heb moeten laten zien en werd zelfs op temperatuur gecheckt.
Ik ben met het vliegtuig naar Spanje geweest.quote:Op zaterdag 6 november 2021 20:32 schreef fietsmiep het volgende:
Reis naar Spanje met de auto, in Frankrijk moet je formulier 'op eer' of zoiets bij je hebben, nergens werd er naar gevraagd, ook het vaccinatiebewijs niet. In Spanje ook niet. Dus meer dan 3 weken op reis en nergens is er naar gevraagd, en diverse accommodaties gehad. Ook op terras en in restaurant nergens naar gevraagd in Spanje.
Oh ja in de winkels natuurlijk wel overal mondkapjes op.
Ik wil nu niet met velen in een krap vliegtuig zitten. We zijn ook voor meerdere weken weggeweest, en hebben onze mountainbikes mee. Eigen vervoer, eigen appartement, fietsen en wandelen, dus niet in de drukke massa, nu.quote:Op zondag 7 november 2021 10:18 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Ik ben met het vliegtuig naar Spanje geweest.
Ik zou echt niet weten waarom je met de auto zou gaan, tenzij je dat fijner zou vinden.
Vliegen naar Spanje gaat gewoon heel soepel en je wordt zelden gecontroleerd. Je komt overal heel soepel door heen. In Spanje zelf zijn de regels (afhankelijk van regio) ook niet heel strikt. Op mondkapjes na en een formulier even invullen van waar je verblijft.
Werkelijk niemand kijkt naar het PLF formulier zelfs :-) .. Althans, in Italië had ik er geen last van, beide keer niet dit jaar. In Ecuador moest ik het formulier zelfs inleveren op het vliegveld, wat ze er mee gedaan hebben? Geen idee :-Dquote:Op maandag 8 november 2021 18:41 schreef Molo het volgende:
Werkverschaffing![]()
Werkelijk niemand kijkt naar die stoelnummers op dat PLF formulier is mijn beleving
Inmiddels weer tig keer gevlogen, nooit iets gevraagd iddquote:Op maandag 8 november 2021 19:45 schreef DutchieBre het volgende:
[..]
Werkelijk niemand kijkt naar het PLF formulier zelfs :-) .. Althans, in Italië had ik er geen last van, beide keer niet dit jaar. In Ecuador moest ik het formulier zelfs inleveren op het vliegveld, wat ze er mee gedaan hebben? Geen idee :-D
quote:Op maandag 8 november 2021 19:45 schreef DutchieBre het volgende:
[..]
Werkelijk niemand kijkt naar het PLF formulier zelfs :-) .. Althans, in Italië had ik er geen last van, beide keer niet dit jaar. In Ecuador moest ik het formulier zelfs inleveren op het vliegveld, wat ze er mee gedaan hebben? Geen idee :-D
In Spanje werd er heel grondig op gecontroleerd.quote:Op maandag 8 november 2021 19:59 schreef Molo het volgende:
[..]
Inmiddels weer tig keer gevlogen, nooit iets gevraagd idd
Terug naar Nederland ook niet trouwens, ik vul dit shit niet meer in ook
Jullie zaten naast elkaarquote:Op maandag 8 november 2021 17:53 schreef _Arual_ het volgende:
Spanje pfft.
Voor hun COVID-formulier moet je je stoelnummer weten. Dus hebben wij weken terug stoelen gereserveerd. Checken we zojuist in, staan er andere nummers op de boarding pass. Wij hebben de vliegmaatschappij gebeld, blijkt dat ze een ander (groter) vliegtuig hebben ingezet. Maar ja, dat covid-formulier is gisteren ingevuld, kun je niet meer aanpassen en bevat dus de verkeerde stoelnummers.![]()
(Laatste keer dat ik stoelen reserveer. We hadden twee plekken naast elkaar in een rij waar geen kinderen mochten zitten. En ze verplaatsen ons naar een rij bij de toiletten/verschoonplekken voor baby’s. Dus wat ik nu aan dat reserveren gehad heb?!)
quote:Op donderdag 11 november 2021 08:19 schreef LangeTabbetje het volgende:
Ik reis naar Nederland, en lees hier vaak dat je je "QR" code moet hebben. Ik ben in het buitenland gevaccineerd, heb dus wel een vaccinatie bewijs (kaart) in het Engels. Ik heb nog in aanvraag alhier bij het department van gezondheid om een QR te krijgen.
Maar nu vraag ik me af of die QR wel gaat werken in Nederland ? En dan, stel dat ik hem niet heb, kan ik dan wel mijn vaccinatie kaart laten zien aan de barman als we een pilsje gaan drinken in de kroeg ? Of anywhere I go waar men een QR code wil laten lezen ?
quote:Op zondag 24 oktober 2021 08:50 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Als je wilt (en kunt) kun je bij de GGD in Groningen en in Utrecht je vaccinatie in het NLse systeem laten zetten zodat je niet hoeft te testen voor toegang. Wel eerst een afspraak maken.
Het punt is niet dat je in 'het buitenland' bent gevaccineerd, maar dat je buiten de EU bent gevaccineerd. Je huidige vaccinatiebewijs en Filipijnse QR code gaan niet werken in NL. De barman in de kroeg houdt zich niet aan de regels als hij je wel binnen laat.quote:Op donderdag 11 november 2021 08:19 schreef LangeTabbetje het volgende:
Ik reis naar Nederland, en lees hier vaak dat je je "QR" code moet hebben. Ik ben in het buitenland gevaccineerd, heb dus wel een vaccinatie bewijs (kaart) in het Engels. Ik heb nog in aanvraag alhier bij het department van gezondheid om een QR te krijgen.
Maar nu vraag ik me af of die QR wel gaat werken in Nederland ? En dan, stel dat ik hem niet heb, kan ik dan wel mijn vaccinatie kaart laten zien aan de barman als we een pilsje gaan drinken in de kroeg ? Of anywhere I go waar men een QR code wil laten lezen ?
Ik snap hetquote:Op donderdag 11 november 2021 09:00 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Het punt is niet dat je in 'het buitenland' bent gevaccineerd, maar dat je buiten de EU bent gevaccineerd. Je huidige vaccinatiebewijs en Filipijnse QR code gaan niet werken in NL. De barman in de kroeg houdt zich niet aan de regels als hij je wel binnen laat.
In mijn ervaring worden er wel uitzonderingen gemaakt: het hotel waar we direct na aankomst in NL sliepen deed dat bijvoorbeeld voor het ontbijt. Maar sneltesten waren - althans een maand geleden - simpel, snel, gratis en op heel veel plaatsen te vinden. Met een beetje planning kun je er gewoon voor zorgen dat je een NLse QR code hebt.
Klopt! Volgens mij hebben wij het op Schiphol niet eens laten zien, maar alleen in Dubai een paar keer. Zonder mag je niet aan boord...quote:Op donderdag 11 november 2021 09:13 schreef LangeTabbetje het volgende:
Ik snap het. Maar bij binnenkomst op Schiphol, kan ik weer wel mijn - Filipino - vaccinatie bewijs overleggen toch, en dan worden geoormerkt als zijnde gevaccineerd ? Althans, dat staat in alle beschrijvingen die ik her en der op het internet lees.
Ik vond het zo af en toe even testen als we plannen buiten de deur hadden prima te doen en gewoon ontspannen. Wij waren in steden waar we zelden of nooit waren geweest en hadden een nogal pittig reisschema, maar met even een beetje voorbereiding was het best ok.quote:Ik verwacht niet al te vaak de horeca o.i.d. op te gaan zoeken, maar ik vroeg het me af hoe het in de praktijk zal gaan.
Inmiddels is er een nog officielere vaccination verklaring in aantocht, en de dag voor mijn vertrek heb ik nog een PCR test. Eigenlijk ook meer voor Qatar airways dan voor Schiphol.quote:Op donderdag 11 november 2021 09:26 schreef Gaoxing het volgende:
[..]
Klopt! Volgens mij hebben wij het op Schiphol niet eens laten zien, maar alleen in Dubai een paar keer. Zonder mag je niet aan boord...
Schiphol boeit het niets idd, Dubai moet je het wel echt voor doen idd.quote:Op donderdag 11 november 2021 09:26 schreef Gaoxing het volgende:
Klopt! Volgens mij hebben wij het op Schiphol niet eens laten zien, maar alleen in Dubai een paar keer. Zonder mag je niet aan boord...
Voor binnenkomen zal het geen probleem zijn, want je stapt al voor Schiphol vliegtuig binnen.quote:Op donderdag 11 november 2021 09:13 schreef LangeTabbetje het volgende:
Ik snap het. Maar bij binnenkomst op Schiphol, kan ik weer wel mijn - Filipino - vaccinatie bewijs overleggen toch, en dan worden geoormerkt als zijnde gevaccineerd ? Althans, dat staat in alle beschrijvingen die ik her en der op het internet lees.
Ik verwacht niet al te vaak de horeca o.i.d. op te gaan zoeken, maar ik vroeg het me af hoe het in de praktijk zal gaan.
Ik moest tijdens het inchecken van de ruimbagage gewoon laten zich dat ik een test heb gedaan (op Schiphol, reis met Emirates). Maar hoe zit het dan als je alleen handbagage bij je hebt?quote:Op donderdag 11 november 2021 11:17 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Schiphol boeit het niets idd, Dubai moet je het wel echt voor doen idd.
[..]
Voor binnenkomen zal het geen probleem zijn, want je stapt al voor Schiphol vliegtuig binnen.
Maar je krijgt geen QR code voor hier denk ik met een buiten EU vaccinatie, afhankelijk mss ook van type vaccin.
Dat is dan even lastig.
Je kan vaak niet meer online inchecken, of althans, dat online inchecken gaat nog wel, maar je krijgt geen boarding pass en moet dan alsnog naar de balie.quote:Op donderdag 11 november 2021 12:52 schreef core2duo het volgende:
[..]
Ik moest tijdens het inchecken van de ruimbagage gewoon laten zich dat ik een test heb gedaan (op Schiphol, reis met Emirates). Maar hoe zit het dan als je alleen handbagage bij je hebt?
Ik had alleen handbagage, reis zeer zelden met ruimbagage.quote:Op donderdag 11 november 2021 12:52 schreef core2duo het volgende:
Ik moest tijdens het inchecken van de ruimbagage gewoon laten zich dat ik een test heb gedaan (op Schiphol, reis met Emirates). Maar hoe zit het dan als je alleen handbagage bij je hebt?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |