Het is sowieso ontzettend vreemd hoe tijdsperceptie werkt. Van 0 tot 10 leek bij mij echt eeuwen te duren, terwijl 20 naar 30 echt zo voorbij was. Ik ga er maar niet over nadenken want ik kan hier zo onaangenaam slecht tegen.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 16:33 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Daar ben ik het wel mee eens. Een jaar lang coronacrisis is voor een kind van 10 jaar 10% van het leven, zo tekende Aaf Brandt Corstius laatst op. Dat zette me wel aan het denken.
Net zoals het uitzicht op natuurijs voor mijn kinderen de gebeurtenis van het decennium is terwijl ik me een jeugd vol natuurijs herinner.
Kleinere groepjes lijkt me ook prima, weet niet in hoeverre dat haalbaar is in het PO. Zelfde geldt voor als je leraren en ouders hebt die tot de kwetsbare groep behoren en huiverig zijn. Kunnen die elkaar niet vinden en wel doorgaan met online?quote:Op vrijdag 5 februari 2021 16:28 schreef Arizona het volgende:
[..]
Zeker de oudere basisschooljeugd kun je toch prima uitleggen dat er momenteel een ziekte rondgaat die veel mensen ziek maakt en dat zij helpen te zorgen dat er minder mensen ziek worden door tijdelijk een mondkapje te dragen en in kleinere groepjes te werken.
Dat andere kinderen een dreiging zouden zijn is imo weer iets dat volwassenen erbij halen, niet de situatie zoals kinderen hem zien.
We zijn een samenleving he, kinderen hebben daarin ook gewoon hun eigen plek, met niet alleen maar lusten maar soms ook wat lasten
Nee hoor. Bloedserieus.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 16:30 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Hoop dat het een grapje was. Maar je weet het nooit in deze tijden. Het lijkt wel alsof de bevolking kleine kinderen zijn. Moeten we bananen ook verbieden omdat je over de schil kan uitglijden?
Mijn kinderen (groep 6 en 8) hebben nog steeds regelmatig last van luizen. Ik denk dat dat wel genoeg zegt.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 16:34 schreef Luke83 het volgende:
[..]
Ik heb geen ervaring met kinderen in de leeftijd van groep 7/8, maar wel met pubers van 15+. Die zijn prima op de hoogte van het virus, maar ervaren ook dat ze er zelf geen tot bijna geen klachten van krijgen. Die zitten nog steeds elk weekend bij elkaar in de keet, gewoon tot een uur of 5 om de avondklok te ontlopen. Op school doen ze uit zichzelf niet aan 1,5m en na aanspreken daarop zijn ze het een minuut later "vergeten". Misschien dat kinderen minder egocentrisch zijn (en dat bedoel ik niet op een negatieve manier, voor een puber is hij/zij het centrum vd wereld). Mijn gok is dat ook op basisscholen na 1, hooguit 2, dagen blijkt dat die afstandsregels niet werken. Mijn advies: doe desnoods een mondkapje op op de gang of bij bewegingen door de klas, en laat het daarbij.
Ze mogen doen wat ze willen. Avondklok geef ik toch geen gehoor aan.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 16:35 schreef Predator40 het volgende:
https://www.ad.nl/politie(...)-avondklok~a6f9cc9b/
tot 1 maart ?
Interessant, dat kan deels voor de hoge besmettingen van vandaag zorgen.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 16:27 schreef alpeko het volgende:
Zie bij pletdecurve overigens opvallend veel oude data bij ZH staan vandaag. 76 gevallen die uit 3e week dec komen:
[ afbeelding ]
En ook nog aardig wat cijfers van sept/okt. Zie ik bij andere provincies niet. Hooguit 1. Maar bij ZH gaat het om tientallen.
Precies, die negeer ik gewoon, sowieso loop ik bijna elke avond met de hond en heb nog nooit een agent gezien. Ook al 2x langs een maat geweest en daarna gewoon naar huis gelopen.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 16:37 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Ze mogen doen wat ze willen. Avondklok geef ik toch geen gehoor aan.
Hoezo microgeneuk? Hij heeft toch ook gelijk?quote:Op vrijdag 5 februari 2021 16:36 schreef DonDruiper het volgende:
[..]
Nee hoor. Bloedserieus.
Microgeneuk regulering.
Welkom in Nederland.
Uiteraard. Alles om het leven van de 86-jarige Hendrikje en haar 92-jarige vriendin Maria te sparenquote:Op vrijdag 5 februari 2021 16:35 schreef Predator40 het volgende:
https://www.ad.nl/politie(...)-avondklok~a6f9cc9b/
tot 1 maart ?
Ik mis dit soort berichten eigenlijk elke ochtend bij aanvang van de spits. Wees voorzichtig in het verkeer! Pas op bij het oversteken! Let op, gladheid! Zorg dat je niet in het ziekenhuis belandt, we hebben nu belangrijkere dingen aan ons hoofd, zoals Covid-patiënten!quote:Op vrijdag 5 februari 2021 16:40 schreef HPoi het volgende:
Hahahaha!
https://www.nu.nl/binnenl(...)n-liggen-al-vol.html
Haha wat een lulletje is het ook, ik kan mij niet voorstellen dat hij zelf ook nooit denkt dat hij een lulletje is dat hij dit soort dingen als minister-president moet zeggen...quote:Op vrijdag 5 februari 2021 16:40 schreef HPoi het volgende:
Hahahaha!
https://www.nu.nl/binnenl(...)n-liggen-al-vol.html
Toch nog een voordeeltje gepakt door corona.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 16:36 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Mijn kinderen (groep 6 en 8) hebben nog steeds regelmatig last van luizen. Ik denk dat dat wel genoeg zegt.![]()
't Is een luisarm jaar geweest, dat moet ik toegeven.
Mensen aanrijden is in deze tijden een klap in het gezicht van de zorg!quote:Op vrijdag 5 februari 2021 16:45 schreef Vasilevski het volgende:
[..]
Ik mis dit soort berichten eigenlijk elke ochtend bij aanvang van de spits. Wees voorzichtig in het verkeer! Pas op bij het oversteken! Let op, gladheid! Zorg dat je niet in het ziekenhuis belandt, we hebben nu belangrijkere dingen aan ons hoofd, zoals Covid-patiënten!
En dan later weer met een schijnheilig hoofd op tv gaan roepen dat je toch echt met andere klachten ook wel naar de dokter moet, en dat het niet de bedoeling is dat mensen de zorg gaan mijden.
Alles verbotenquote:Op vrijdag 5 februari 2021 16:47 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Ziezo, als we het zo ongezellig mogelijk maken gaan mensen vast niet schaatsen. Toch?
https://www.gooieneemlander.nl/cnt/DMF20210205_25451772
Stel je voor dat mensen gedurende deze kutperiode plezier hebben!quote:Op vrijdag 5 februari 2021 16:47 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Ziezo, als we het zo ongezellig mogelijk maken gaan mensen vast niet schaatsen. Toch?
https://www.gooieneemlander.nl/cnt/DMF20210205_25451772
Dit hele gesteggel over basisscholen biedt trouwens wel voldoende materiaal voor een nieuw seizoen van De Luizenmoeder.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 16:36 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Mijn kinderen (groep 6 en 8) hebben nog steeds regelmatig last van luizen. Ik denk dat dat wel genoeg zegt.![]()
't Is een luisarm jaar geweest, dat moet ik toegeven.
Waarom spoort hij de bejaarden niet aan straks absoluut binnen te blijven? Want het wordt glad, en dan gaan ze massaal onderuit, met gebroken heupen als gevolg. De ziekenhuizen liggen al vol, verbied ze gewoon de straat op te gaanquote:Op vrijdag 5 februari 2021 16:45 schreef Vasilevski het volgende:
[..]
Ik mis dit soort berichten eigenlijk elke ochtend bij aanvang van de spits. Wees voorzichtig in het verkeer! Pas op bij het oversteken! Let op, gladheid! Zorg dat je niet in het ziekenhuis belandt, we hebben nu belangrijkere dingen aan ons hoofd, zoals Covid-patiënten!
En dan later weer met een schijnheilig hoofd op tv gaan roepen dat je toch echt met andere klachten ook wel naar de dokter moet, en dat het niet de bedoeling is dat mensen de zorg gaan mijden.
Denken ze nou echt dat mensen daar op een kluitje gaan zitten? Je moet echt je best doen om in de buitenlucht überhaupt binnen 1,5m van iemand anders te komen want dat is superongemakkelijk en tegen de menselijke natuur genaamd comfort zone.quote:Op vrijdag 5 februari 2021 16:47 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
Ziezo, als we het zo ongezellig mogelijk maken gaan mensen vast niet schaatsen. Toch?
https://www.gooieneemlander.nl/cnt/DMF20210205_25451772
https://www.ad.nl/economi(...)l-niet-in~a58699951/quote:Ook bij -10 graden mogen klanten de niet-essentiële winkel niet in
Ook al gaat het hard vriezen, het is en blijft verboden voor niet-essentiële winkels om hun klanten vanaf woensdag ín de zaak te ontvangen. Voor het afhalen van hun bestelling moeten klanten buiten blijven staan. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Economische Zaken. Volgens haar verandert het winterse weer niets aan de strenge voorwaarden die het kabinet eerder deze week bekendmaakte over het zogeheten click & collect-systeem.
Alle winkels mogen vanaf woensdag 10 februari gebruikmaken van een afhaalloket. Klanten kunnen thuis online of telefonisch een bestelling doorgeven en minimaal vier uur later kunnen ze het pakketje afhalen bij de desbetreffende winkel. ,,Dat gebeurt aan de deur. Winkeliers kunnen bijvoorbeeld een tafel in de deuropening plaatsen of een speciaal afhaalloket neerzetten. Maar het is vanwege de veiligheid echt niet de bedoeling dat de consument naar binnengaat’’, aldus de zegsvrouw van Economische Zaken. Volgens haar is het belangrijk dat winkels een afhaalschema maken waarbij rekening wordt gehouden met voldoende ruimte. ,,Dan hoeven mensen ook niet lang te wachten. Het zou niet goed zijn als er zes klanten per kwartier worden ingepland. Vanwege de kans op besmetting willen we funshopping en rijen voor de winkels voorkomen.’’
Menselijke maat
Jan Meerman, algemeen directeur van brancheorganisatie INretail, heeft geprobeerd het ministerie te overtuigen om de strenge voorwaarden met het oog op het slechte weer wat te versoepelen. ,,Helaas, dat doen ze niet. Daarom doen we een beroep op de menselijke maat. Je wilt je medewerkers toch niet tien uur lang in bittere kou in een hokje buiten laten zitten om bestellingen af te werken? Net zo min wil je dat een klant buiten moet staan met dit weer.’’
Meerman hoopt dat Nederland een land blijft waar we rekening met elkaar houden. ,,Iedereen heeft een hart, ook politici en handhavers. Het zou al heel wat schelen als de bestelling in het voorportaal van de winkel kan worden afgehaald. Dat kan op een veilige manier.’’
Winkelketens als Hema, Blokker en Wibra laten weten dat ze zeker rekening zullen houden met de winterse omstandigheden en veiligheid voor zowel klant als personeel voorop staat. ,,Het blijft daarnaast krom dat winkels die een pakketpunt van DHL of PostNL hebben, wel klanten binnen mogen ontvangen. Maar zodra je iets uit de winkel zelf bestelt en afhaalt, moet je buiten blijven staan. Ik ga er maar niet meer te veel over nadenken’’, zegt Bas Duijsens, ceo van winkelketen Wibra.
De Stichting Werkgroep Antibioticabeleid (SWAB) publiceert sinds 1998 richtlijnen voor het gebruik van antibiotica in ziekenhuizen en hebben op 21 januari hun richtlijnen aangepast voor het gebruik van medicatie bij Covid-patienten. Dit is hun advies aan de ziekenhuizen:quote:Op vrijdag 5 februari 2021 16:03 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Ik heb inmiddels al meerdere berichten over medicijnen gelezen, maar heb eigenlijk geen idee welke middelen ook daadwerkelijk in Nederlandse ziekenhuizen worden gebruikt.
Bron: https://swab.nl/nl/covid-19#to_23quote:Optimale supportieve zorg is een essentiële interventie bij de behandeling van patiënten met COVID-19, zoals dat in de klinische centra is geprotocolleerd voor opgenomen patiënten en via richtlijnen vanuit de FMS is opgesteld. Daarnaast is bij patiënten met ernstige infectie waardoor extra zuurstoftoediening nodig is, de toediening van dexamethason 6 mg 1 maal per dag (gedurende max. 10 dagen) een behandeling waarvan aangetoond is dat deze de mortaliteit vermindert en risico op intubatie verlaagt. Verder kan remdesivir in een vroeg stadium van infectie, waarbij (nog) geen mechanische ventilatie nodig is, een bijdrage leveren aan eerder klinisch herstel. Er zijn beperkte data over het effect van combinatietherapie en dit is niet goed prospectief onderzocht. Voor IL-6 remming lijkt er mogelijk wel additioneel voordeel bij IC opname wegens respiratoire insufficiëntie, waarbij de timing van toediening naast gebruik van corticosteroïden essentieel is (nog niet gepeer-reviewde data).
Er is geen plek voor off-label gebruik van hydroxychloroquine, chloroquine of azitromycine, ivermectine en vitamine C/D. Indien overwogen wordt andere antivirale of immuunmodulerende medicatie of plasmatherapie toe te dienen aan patiënten die opgenomen zijn vanwege (matige of-) ernstige symptomen van ziekte, dient dit te gebeuren via inclusie in een wetenschappelijk klinisch onderzoek en niet via off-label gebruik.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |