Tja. Ik leg het wel op de stapel met dingen die ik over de grens vind.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:18 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dan moeten we echt met miljoenen tegelijk in alle steden vreedzaam(!) demonstreren. Dat zou ik echt over de grens vinden.
Was gisteren ook een discussie over op TVquote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:14 schreef Janneke141 het volgende:
Ollongren: uitstel verkiezingen in theorie mogelijk
Zou die theorie ook praktijk worden?
Maar is het niet weer gewoon de media die het al besloten heeft? Je hoort telkens de vraag: "Maar moeten we de verkiezingen niet uitstellen?"quote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:20 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Was gisteren ook een discussie over op TV
Conclusie was min of meer, dat het wel kan, maar dat je ook heel veel meer kunt doen om het coronaproof te maken.
- Uitbreiden groep die per post kan stemmen
- Uitsmeren over meedere dagen
Er is geen acute crisis nu die rechtvaardigt dat verkiezingen uitgesteld moeten wordenquote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:18 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dan moeten we echt met miljoenen tegelijk in alle steden vreedzaam(!) demonstreren. Dat zou ik echt over de grens vinden.
Dit zou wel echt next-level zijn. Dat raakt gewoon aan de legitimiteit van het landsbestuur en daarmee n de coronamaatregelen.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:19 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Tja. Ik leg het wel op de stapel met dingen die ik over de grens vind.
Hier wordt hard gewerkt, ook heel veel rondom Covid en zorg. Maar we zijn gezond en hebben werk en financiën en redden dat.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:19 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik ook.
En ik heb ook een jongere zus die drie kleintjes heeft tot de leeftijd van 6 jaar. Haar man is overleden. En zij moet rond te zien komen met een minimum inkomen. Zij kan sws geen boodschappen alleen doen (waar moet zij de kinderen laten?). In een sociale huurwoning met 2 kamers is er niet genoeg plek voor thuis-scholing. Ook al is er 1 laptop van school.
Zij geeft nu aan 'compleet schijt aan het virus te hebben'.
Ze is WO geschoold. Daar ligt het niet aan.
De wal keert het schip op een gegeven moment.
Ik neem jou niets kwalijk. Ik heb het hier persoonlijk heel goed in mijn situatie, met man en 1 kind.
Maar wat een drama is die schoolsluiting.
Van zoveel kanten.
En dan gisteren verschillende burgemeesters die gisteren aangaven dat ze alle demonstraties/protesten het liefst verboden willen zien, want coronamaatregelen en is lastig...quote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:23 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dit zou wel echt next-level zijn. Dat raakt gewoon aan de legitimiteit van het landsbestuur en daarmee n de coronamaatregelen.
Als een Erdogan of een Orban dit zou doen spreekt iedereen er schande van.
Er is zeker nog niets besloten.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:22 schreef chratnox het volgende:
[..]
Maar is het niet weer gewoon de media die het al besloten heeft? Je hoort telkens de vraag: "Maar moeten we de verkiezingen niet uitstellen?"
Op een gegeven moment gaat het zijn eigen leven leiden.
Alle GGD's hebben 1 of meer ABC'squote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:15 schreef chratnox het volgende:
[..]
Er is momenteel geen koppeling met BRP, daarom worden die gegevens allemaal in die database gehengeld.
Dit is geen buitensporige informatie, BSN, naam en geboortedatum komen uit de BRP, naam hoeft niet opgeslagen te worden maar het mag wel, aangezien de gegevens verwerkt moeten worden. Daarbij worden de gegevens voor de afnemende dienst verrijkt met telefoon(om de afspraken door te sms-en), e-mailadres(bevestiging afspraak), veiligheidscontrolequote:Het hele doel van het kunnen delen van je BSN is omdat het niet te herleiden is naar een persoon, daar heb je BRP voor nodig.
Nu staat in één database je BSN, naam, geboortedatum, adres, telefoonnummer, emailadres, medische gegevens (zoals allergieën). Daarnaast wordt er later ook toegevoegd of je in het ziekenhuis opgenomen bent (geweest) en of een persoon overleden is.
Welke andere databases denk je dan aan? Dit is die andere databasequote:Terwijl het enige wat je nodig zou hebben:
BSN, testdatum, testlocatie, testuitslag
De rest moet je uit andere databases kunnen pakken, of hebben ze niets mee te maken.
Euhm je schuift in ieder geval een heel eind een kant op waar je ver van weg moet willen blijven. Ik heb alle begrip voor maatregelen in acute fases. Maar dit zie je gewoon aankomen en moet je gewoon coûte que coûte door laten gaan. Desnoods per brief. Daar kun je op plannen.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:25 schreef chratnox het volgende:
[..]
En dan gisteren verschillende burgemeesters die gisteren aangaven dat ze alle demonstraties/protesten het liefst verboden willen zien, want coronamaatregelen en is lastig...
Als je niet meer mag demonstreren, je een kabinet hebt dat niet meer ter verantwoording geroepen kan worden (want als demissionair) en je mag ook niet stemmen, hebben we dan nog wel een democratie?
De media heeft deze crisis al heel veel gestuurd.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:22 schreef chratnox het volgende:
[..]
Maar is het niet weer gewoon de media die het al besloten heeft? Je hoort telkens de vraag: "Maar moeten we de verkiezingen niet uitstellen?"
Op een gegeven moment gaat het zijn eigen leven leiden.
Daar hoor je, toevallig ging dit samen op met de avondklok 🤔, anders niets meer over....quote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:25 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Er is zeker nog niets besloten.
Ik denk dat je juist zo snel mogelijk verkiezingen moet houden, al is het maar om de koppen echt te laten rollen bij de toeslagaffaire.
Koppen laten rollen? vvd wordt weer gewoon de grootstequote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:25 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Er is zeker nog niets besloten.
Ik denk dat je juist zo snel mogelijk verkiezingen moet houden, al is het maar om de koppen echt te laten rollen bij de toeslagaffaire.
In de volslagen kleurloze 2e kamer momenteel kan ik er ook niet 1 vinden die het wel goed zal doen.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:39 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Koppen laten rollen? vvd wordt weer gewoon de grootste
Checkquote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:41 schreef zalkc het volgende:
[..]
In de volslagen kleurloze 2e kamer momenteel kan ik er ook niet 1 vinden die het wel goed zal doen.
Rwina allemaal bedacht door VVDquote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:31 schreef Molo het volgende:
[..]
Daar hoor je, toevallig ging dit samen op met de avondklok 🤔, anders niets meer over....
CoronIT is van GGD GHOR, niet de individuele GGD's. Dat houdt in dat GGD GHOR de gegevensverwerker is, en die heeft geen eigen autorisatie voor zover ik weet. De GGD's zijn niet alleen eigenaar meer, maar delen de informatie nu actief met GGD GHOR, wie ze deelt met RIVM.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:26 schreef zalkc het volgende:
[..]
Alle GGD's hebben 1 of meer ABC's
Als ze dat omzeild hebben zou dat me zeer verbazen, dan is er echt paniek geweest en dat had al opgelost moeten zijn.
Dat ben ik met je eens, maar het is nergens voor nodig. De reden dat je BSN geïntroduceerd is, is zodat het niet naar een persoon te herleiden is zonder additionele acties. Als je BSN samen met je adres, telefoonnummer, emailadres en allerlei andere data op straat ligt heb je echt een (potentieel) probleem.quote:Dit is geen buitensporige informatie, BSN, naam en geboortedatum komen uit de BRP, naam hoeft niet opgeslagen te worden maar het mag wel, aangezien de gegevens verwerkt moeten worden. Daarbij worden de gegevens voor de afnemende dienst verrijkt met telefoon(om de afspraken door te sms-en), e-mailadres(bevestiging afspraak), veiligheidscontrole
Het zijn gevoelige medische gegevens, die vallen onder de AVG. Ik vind het meer dan slordig. Daarnaast staat er dus ook in de database met wie je contact hebt gehad en wanneer (bron & contactonderzoek), allemaal gegevens die niet toegankelijk voor iedereen moeten zijn.quote:Het gedeelte voor opname ziekenhuis en overlijden is voor het enten niet van belang maar voor de test resultaten wel. Dat is slordig maar geen ramp.
De systemen van de huisartsen. Ik zie geen enkele reden waarom je dit op moet slaan. Ja, theoretisch zou je het op kunnen slaan als je later een slag eroverheen wil doen om te kijken wie een goede reden had en wie de vaccinatie geweigerd heeft.quote:Welke andere databases denk je dan aan? Dit is die andere database
Hoogstens aangiftes naar de politie wegens bedreigingen.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:30 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
De media heeft deze crisis al heel veel gestuurd.
Nou dat ben ik toch niet helemaal met je eens. Ik kan je “de stilte op het Binnenhof” van Laurens Boven en Sophie van Leeuwen aanraden.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:45 schreef Da_Sandman het volgende:
[..]
Hoogstens aangiftes naar de politie wegens bedreigingen.
Er wordt weer gewoon massaal VVD gestemd hoor.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:25 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Er is zeker nog niets besloten.
Ik denk dat je juist zo snel mogelijk verkiezingen moet houden, al is het maar om de koppen echt te laten rollen bij de toeslagaffaire.
Dit bedoel ik met repressieve tools gebruiken om aan de macht te blijven en om het volk te controleren. Hier ben ik ook na de corona crisis bang voor, dat het heel stilletjes opschuift naar ergere dingen. Het klinkt allemaal heel eufemistisch en logisch beargumenteerd, maar feit is wel dat deze dingen absoluut niet kunnen.quote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:25 schreef chratnox het volgende:
[..]
En dan gisteren verschillende burgemeesters die gisteren aangaven dat ze alle demonstraties/protesten het liefst verboden willen zien, want coronamaatregelen en is lastig...
Als je niet meer mag demonstreren, je een kabinet hebt dat niet meer ter verantwoording geroepen kan worden (want als demissionair) en je mag ook niet stemmen, hebben we dan nog wel een democratie?
Die staat op de lijst, maar corrigeer waar nodig: dat gaat toch juist over hoe Boven/Van Leeuwen Den Haag meemaken in tijden van corona? Niet per se over hoe media met corona om gaat?quote:Op dinsdag 26 januari 2021 23:47 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Nou dat ben ik toch niet helemaal met je eens. Ik kan je “de stilte op het Binnenhof” van Laurens Boven en Sophie van Leeuwen aanraden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |