Daar gaat het opdoeken van KLM helemaal niks aan bijdragen kan ik je vertellenquote:Op zaterdag 6 februari 2021 20:58 schreef PzKpfw het volgende:
Opdoeken die handel. Zolang er nog (op kerosine) wordt gevlogen is elke klimaatdiscussie zinloos.
Oh ja tuurlijk, het is en blijft gewoon verreweg de meest vervuilende vorm van vervoer.quote:Op zaterdag 6 februari 2021 21:00 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Daar gaat het opdoeken van KLM helemaal niks aan bijdragen kan ik je vertellen
Sterker nog, dat gaat averechts werken.
Ja. Maar KLM opdoeken gaat daar niks aan veranderen.quote:Op zaterdag 6 februari 2021 21:04 schreef PzKpfw het volgende:
[..]
Oh ja tuurlijk, het is en blijft gewoon verreweg de meest vervuilende vorm van vervoer.
Het is een begin.quote:Op zaterdag 6 februari 2021 21:09 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Ja. Maar KLM opdoeken gaat daar niks aan veranderen.
Nee, het is een verslechtering.quote:
Dan pak je die ook keihard aan.quote:Op zaterdag 6 februari 2021 21:10 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Nee, het is een verslechtering.
De vraag wordt gewoon overgenomen door andere, minder duurzame airlines.
Wie? Nederland?quote:
Nou je bent uit van arrogant en 3x overbetaalde idioten afquote:Op zaterdag 6 februari 2021 21:09 schreef Drekkoning het volgende:
Ja. Maar KLM opdoeken gaat daar niks aan veranderen.
Ja dan heb je 2.5x “overbetaalde idioten” die werken bij minder duurzame airlines dan KLM.quote:Op zaterdag 6 februari 2021 21:42 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Nou je bent uit van arrogant en 3x overbetaalde idioten afen oude vliegtuigen
Dan normaal personeel in nieuwe vliegtuigen ben je al een aardig end op weg![]()
En die Fransen die ons constant leeg zuigen en anaal vernederen met hun dubbele agenda ben je ook kwijt
Dat is toch wel al een behoorlijke start zou ik zeggen
Luchtvaartmaatschappijen subsidiëren is wel zo ongeveer het minste waar je mee op schiet.quote:Op zaterdag 6 februari 2021 22:02 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Ja dan heb je 2.5x “overbetaalde idioten” die werken bij minder duurzame airlines dan KLM.
Schiet je niks mee op joh.
Ja, maar dit is geredeneerd vanuit de gedachte dat KLM laten verdwijnen een positieve impact heeft op het klimaat.quote:Op zaterdag 6 februari 2021 22:06 schreef tfors het volgende:
[..]
Luchtvaartmaatschappijen subsidiëren is wel zo ongeveer het minste waar je mee op schiet.
ps. sterker nog, met die miljarden die de belastingbetalers in de bodemloze put die KLM heet storten, zou je een mooie hoge snelheidslijn kunnen bouwen.
KLM moet weg en dan komt er een kleinere NLM terug desnoods ook met blauwe vliegtuigenquote:Op zaterdag 6 februari 2021 22:13 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Ja, maar dit is geredeneerd vanuit de gedachte dat KLM laten verdwijnen een positieve impact heeft op het klimaat.
En airlines zijn er nog wel even kan ik je vertellen. Dus zo bodemloos is het niet.
KLM weg -> minder concurrentie -> prijs omhoog -> vraag omlaag -> klimaatimpact omhoogquote:Op zaterdag 6 februari 2021 22:13 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Ja, maar dit is geredeneerd vanuit de gedachte dat KLM laten verdwijnen een positieve impact heeft op het klimaat.
En airlines zijn er nog wel even kan ik je vertellen. Dus zo bodemloos is het niet.
Als het verdwijnen van een aanbieder ertoe leidt dat de vraag daalt vanwege prijsstijging van anderen, dan snappen die partijen niet zoveel van prijselasticiteitquote:Op zaterdag 6 februari 2021 23:01 schreef tfors het volgende:
[..]
KLM weg -> minder concurrentie -> prijs omhoog -> vraag omlaag -> klimaatimpact omhoog
moet weg van wie?quote:Op zaterdag 6 februari 2021 22:29 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
KLM moet weg en dan komt er een kleinere NLM terug desnoods ook met blauwe vliegtuigen
Moet nie weg , is al weg bedoel ikquote:
Sabena en Swissairquote:Op zaterdag 6 februari 2021 23:35 schreef Drekkoning het volgende:...
Kijk, je zou wellicht een punt hebben als elk land zijn nationale carrier om laat vallen. Echter, dat doet geen enkel land. En met goede redenen
In het licht van de huidige coronacrisis natuurlijkquote:
De overheid: Test iedereen 50x per dag ook zonder klachten.quote:
Moet dat niet in het Wopke topic? Of open er eentje als het er nog niet is.quote:Op dinsdag 9 februari 2021 13:35 schreef ikweethetookniet het volgende:
Wopke is de Nederlandse Trump
Als Huispopulist kun je niet om Wopke Hoekstra heen. Dat begon al met de manier waarop hij aan de macht kwam in het CDA. Eerst trok hij zich om onduidelijke redenen terug uit de leiderschapsrace, vervolgens creëerde hij tweespalt door de belangrijkste overgebleven kandidaat Hugo de Jonge niet te steunen en uiteindelijk wist hij zonder ooit een verkiezing gewonnen te hebben toch de buit binnen te halen.![]()
De inmiddels gekozen lijsttrekker De Jonge had zich teruggetrokken en de nummer twee van de verkiezingen Pieter Omtzigt werd opzijgeschoven na een prachtig geënsceneerd huisbezoek van Omtzigt aan Hoekstra. Us Wopke, gestoken in vers gestreken wit overhemd met opgestroopte mouwen (daadkracht!) tegen de Nieuwsuur-journalist die opeens voor de deur stond: ‘Ik was de kinderen aan het voorlezen’ (familieman!), ‘Ik heb overlegd met Liselot’ (geëmancipeerd!) en ‘Ik ben verrast dat u hier bent’ (acteur!). Later kwam Omtzigt voor de camera om te stamelen dat Wopke de absoluut beste kandidaat was. Alle huispopulisten in Nederland kregen het hier warm van. Coup uit het boekje.![]()
Sindsdien houdt het maar niet op met Wopke. Weet u nog wie meedeelde dat de basisscholen weer zouden opengaan, nog voordat het OMT zijn advies daarover had gegeven? De minister van Onderwijs? De minister van Medische Zorg? Hugo de Jonge? Premier Rutte? Fout! Het was minister van Financiën Wopke! Die heeft daar natuurlijk geen fluit – of hoogstens een heel klein fluitje mee te maken, maar de beste man kon zich niet inhoudenInformatie-incontinentie die vooral toeslaat rond het Binnenhof bij politici die de kans krijgen een populaire boodschap te brengen. Rond verkiezingstijd tiert de kwaal hevig.
Wopke staat altijd in campagnestand. Dat gaat zelfs zo ver dat hij nu twee CDA-campagnemedewerkers in het ministerie van Financiën heeft gehuisvest.![]()
Ze hebben permanente passen voor het departement, mogen werkkamers gebruiken en kunnen op elk gewenst moment een promofilmpje met Wopke opnemen in zijn werkkamer. Andere ministers doen zoiets niet, omdat ze de indruk willen vermijden dat de belangen van ministerie en lijsttrekker op een wat ongezonde manier door elkaar lopen. Wopke heeft daar maling aan. In dit opzicht lijkt hij op Donald Trump, die zijn verkiezingsboodschappen ook graag wat grandeur van het Witte Huis meegaf. Maar voor Wopke is het – uiteraard – vooral praktisch. Als er propaganda voor het CDA of voor hem gefilmd moet worden – en dat is kennelijk om de haverklap – dan moet dat zonder talmen direct kunnen. Niet eerst helemaal naar de CDA-burelen, dat kost toch al gauw tien minuten rijden. Voor je het weet is de hele inspiratie weg en zijn de oneliners vergeten!
En voor wie denkt u dat Wopke het allemaal doet? Voor zichzelf natuurlijk, maar ook voor zijn vrindjes uit het bedrijfsleven waar hij ooit weer naar zal terugkeren. Zo stelde hij de afgelopen week voor om de salarissen van commissarissen van staatsbedrijven, zoals Schiphol en Holland Casino, met 15 tot 20 procent te verhogen. Ze hebben veel meer taken gekregen maar hun bezoldiging is niet gestegen. Zielig!
Wopke is op een sluwe manier aan de macht gekomen, bespeelt de camera op superieure wijze, schuwt belangenvertroebeling niet en komt op voor zijn zakenvrindjes. Zo bezien zou je kunnen zeggen dat niet Wilders, niet Baudet, maar Hoekstra de Nederlandse Trump is . Hij krijgt van uw Huispopulist 5/5 ballen.
https://www.topics.nl/teu(...)D&utm_content=topics
Wopke is een enorme lul, en daar komen steeds meer mensen achter
Omdat de piloten een cao conforme inschaling willen het hele bedrijf om laten vallen met alle gevolgen van dien? Denk niet dat dat echt realistisch isquote:Op zondag 14 februari 2021 07:20 schreef Sunri5e het volgende:
Hoe “fan” ik ook ben van de KLM... Dit is niet gezond. Laten klappen en opnieuw beginnen.
De kop dekt de lading ook niet, je zou van een gezondverstandskrant als de Telegraaf toch anders verwachtenquote:Op zondag 14 februari 2021 10:25 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Omdat de piloten een cao conforme inschaling willen het hele bedrijf om laten vallen met alle gevolgen van dien? Denk niet dat dat echt realistisch is
quote:Op zondag 14 februari 2021 10:44 schreef Tarado het volgende:
[..]
gezondverstandskrant als de Telegraaf
quote:DEN HAAG - De dubbele testverplichting voor de luchtvaart verdwijnt voorlopig niet als het aan demissionair minister Hugo de Jonge (Volksgezondheid) ligt.
Daardoor stort het kabinet KLM nog dieper in het rood. Binnen de ploeg van Rutte III is er onvrede over het gebrek aan perspectief voor de 'blauwe
onzin. nog 25 miljard erin pompen en kijken of het werkt.quote:Op zondag 14 februari 2021 07:20 schreef Sunri5e het volgende:
Hoe “fan” ik ook ben van de KLM... Dit is niet gezond. Laten klappen en opnieuw beginnen.
Ik zou er nog 100 ,miljard in pompen voor de Franse Piloten en de hele Nederlandse economie laten klappenquote:Op maandag 15 februari 2021 17:55 schreef Wicky030 het volgende:
[..]
onzin. nog 25 miljard erin pompen en kijken of het werkt.
tenslotte is het maar belastinggeld. misschien een geldprintertje erbij zetten en alles komt helemaal goed
Gebeurt nu ookquote:Op maandag 15 februari 2021 18:01 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ik zou er nog 100 ,miljard in pompen voor de Franse Piloten en de hele Nederlandse economie laten klappen
Ik zou niet zo snel iets uit de Telegraaf voor waar aan nemen.quote:Op zaterdag 13 februari 2021 17:49 schreef ikweethetookniet het volgende:
'Pilotenvakbond KLM eist ondanks nullijn toch weer meer loon'![]()
https://www.telegraaf.nl/(...)-toch-weer-meer-loon
Trap elke idioot eruit die om loonsverhoging vraagt op staande voet en zonder vergoeding
Dat geloof ik meteen, al vertrouw ik er wel op dat de T dichter bij de waarheid rapporteert dan Wopke die ons 24/7 zit voor te liegen en te bedriegen voor eigen gewinquote:Op maandag 15 februari 2021 22:36 schreef The_stranger het volgende:
Ik zou niet zo snel iets uit de Telegraaf voor waar aan nemen.
Leuk voor de onderbuik, maar de waarheid ligt toch echt een tikkie anders in dit geval
Wopke staat inderdaad helemaal onderaan, maar dat zegt weinig over de kwaliteit van de telegraaf.quote:Op maandag 15 februari 2021 22:43 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]
Dat geloof ik meteen, al vertrouw ik er wel op dat de T dichter bij de waarheid rapporteert dan Wopke die ons 24/7 zit voor te liegen en te bedriegen voor eigen gewin
Volgens de kenners van zakenbank Bernstein zijn de problemen bij Air France-KLM groter dan die bij branchegenoten als Lufthansa en IAG, het moederbedrijf van onder andere British Airways. Die bedrijven zullen net als de Frans-Nederlandse combinatie extra kapitaal moeten aantrekken als het herstel in de zomermaanden uitblijft, maar de nood is iets minder hoog dan bij Air France-KLM.quote:Er is sprake van een gapend gat in de balans van Air France-KLM Daarbij is de capaciteit om schulden te dragen klein en is het voor Air France-KLM daarmee lastiger om vers kapitaal aan te trekken, schrijven marktkenners in een rapport over de sector.
quote:Op donderdag 18 februari 2021 08:26 schreef Drekkoning het volgende:
Valt me nog mee eerlijk gezegd. Maar er zal wel geld bij moeten.
KLM overigens iets meer dan 1 mjd verlies, dus die kunnen nog wel een ruim jaar vooruit met de huidige steun.
Zeker weer de Telegraaf, waarbij de kop van het artikel iets anders zegt dan het artikel zelf.quote:Op donderdag 18 februari 2021 08:34 schreef ikweethetookniet het volgende:
[..]![]()
Nieuwe staatssteun KLM onvermijdelijk na miljardenverlies![]()
Na een dramajaar waarin Air France-KLM 7,1 miljard euro heeft verloren, is een nieuwe ronde staatssteun onafwendbaar. Maar de prijs daarvoor is hoog.
Alleen al bij KLM kwam het brutoverlies uit op 1,2 miljard euro. De omzet van de Nederlandse maatschappij, die vorig jaar in plaats van 35 miljoen maar 11 miljoen reizigers vervoerde, is 54 procent geslonken naar 5 miljard euro.
Bij het hele concern kromp het aantal passagiers twee derde. De omzet van Air France-KLM kwam met 11 miljard euro bijna 60 procent lager uit.
“De financiële resultaten van KLM laten zien hoe ernstig de situatie is,” aldus topman Pieter Elbers. “De luchtvaart zal er een langere periode heel anders uitzien, met minder verkeer en lagere inkomsten. Ook dit jaar is veel minder goed gestart dan we voorzien hadden.”
Toch blijft Elbers hoopvol. “KLM heeft niet alleen de ambitie om te overleven maar ook om na de crisis een belangrijke en verantwoorde speler in de luchtvaart te blijven.”
Nieuw hulppakket
Daarvoor zal een nieuwe ronde overheidshulp wel onvermijdelijk zijn. De schuld van Air France-KLM is mede vanwege coronasteun, opgelopen tot ruim 11 miljard euro terwijl de maatschappij nog 9,8 miljard euro in kas heeft.
Een nieuw hulppakket zal deze keer niet bestaan uit leningen en garanties daarvoor, maar uit het omzetten van de vorig jaar geregelde noodleningen in aandelen Air France-KLM.
Het gaat daarbij mogelijk om tussen de vier en vijf miljard euro, waaronder het miljard aan leningen van de Nederlandse staat. Dat is ruwweg twee keer zo veel als de net twee miljard euro die het hele concern momenteel op de beurs waard is. Dat maakt de nieuwe steunoperatie een pseudo-nationalisatie.
Door het omzetten van leningen in aandelen hoeft het concern en haar dochters die leningen niet meer terug te betalen – in het geval van KLM had dat binnen 5,5 jaar en met 7 procent rente moeten gebeuren. Een aandelenaankoop is nagenoeg onvermijdelijk omdat Frankrijk koste wat het kost haar plannen doorzet.
Als Nederland niet meedoet, zal het belang van 14 procent dat het kabinet in februari 2019 voor 744 miljoen kocht na de vorige machtsstrijd met Frankrijk – en vooral de bijbehorende inspraak – ernstig verwateren. Een exclusief Franse bijdrage zal ertoe leiden dat Air France binnen het bedrijf nog meer voorrang zal krijgen – en dat bij een concern dat al jaren aanhikt tegen de eigenzinnige, semi-zelfstandigheid van haar Nederlandse dochter.
Staatssteun
Haast is geboden omdat de grote Europese concurrenten vergelijkbare operaties al achter de rug hebben. Ministers Wopke Hoekstra (Financiën) en Cora van Nieuwenhuizen (Infrastructuur) zeggen ‘in nauwe dialoog te zijn met de Franse regering en de Europese Commissie. Maandag is er nieuw overleg met kartelcommissaris Margrethe Vestager.
Brussel ziet aandeleninkoop als staatssteun. Om daarvoor in aanmerking te komen eist de Europese Commissie bloedgeld wat betekent dat KLM en Air France activiteiten zullen moeten opgeven. En aangezien er niet veel wisselgeld meer is - bij KLM gaan er 6000 werknemers uit, bij het twee keer zo grote Air France 8500 - zal het gaan om de kroonjuwelen: start- en landingsrechten op Schiphol en in Parijs.
Eerder nam Duitsland 20 procent van het aandelenkapitaal van Lufthansa over in ruil voor 6 miljard euro steun. Om daarvoor in aanmerking te komen moest de luchtvaartgigant 18.0000 starts en landingen per jaar inleveren op zijn sleutelvliegvelden Frankfurt en München.
Zulke ‘slots’ zijn goud waard. Zo verkocht Air New Zealand vorig jaar één slot op het Londense Heathrow voor 27 miljoen dollar. De waarde van het Lufthansaoffer zou op bijna een half miljard euro uitkomen.
Moeizaam herstel
KLM -groep ‘bezit’ zo’n 270.000 starts en landignen op Schiphol. Gedwongen minder vliegen zal het toch al moeizame herstel van de maatschappij nog verder bemoeilijken. Slots bepalen wanneer de luchtvaartmaatschappij kan vliegen en spelen een cruciale rol in het overeind houden van het Europese- en intercontinentale overstapnetwerk.
De klap komt nog eens dubbel hard aan, want de rechten die worden opgegeven, komen daarna in handen van concurrenten. Die kunnen er alle kanten mee opvliegen, wat de kans doet toenemen dat er vanaf Schiphol nog meer 'pretvluchten’ bijkomen wat iedereen juist wilde voorkomen. De Ierse prijsvlieger Ryanair zou er zijn activiteiten op Schiphol flink mee kunnen uitbreiden en zo KLM nog verder pijnigen.
Daar maken de KLM-piloten, die een belang van 2,58 procent in moederbedrijf Air France-KLM houden, zich boos over. “Het baart ons zorgen dat slots die opgegeven moeten worden beschikbaar komen voor andere luchtvaartmaatschappijen die zelf vaak door een staat gefinancierd zijn,” zegt voorzitter Hans Tetteroo van de Stichting Piloten Aandelen Air France-KLM (Spaak) die vorig jaar 5 miljoen euro in aandelen Air France-KLM heeft gestoken. “Daarmee faciliteert de Europese Commissie feitelijk wat ze willen bestrijden: oneerlijke concurrentie.”
Daarnaast hebben alle KLM-bonden, die zelden eensgezind zijn, een gezamenlijke brief aan de Europese Commissie geschreven met de oproep toestemming voor staatssteun niet te koppelen aan het inleveren van slots. “Daardoor wordt Air France-KLM benadeeld,” aldus FNV-bestuurder Jan van de Brink, “terwijl die steun nu juist bedoeld is om het bedrijf overeind te houden. Met minder slots wordt minder gevlogen en is het netwerk in gevaar.”
https://www.parool.nl/ned(...)denverlies~b273004b/
Daar gaat Wopke weer ons belastinggeld verkwanselen
quote:KLM leed een verlies van 3 miljoen euro per dag. Zonder tegemoetkoming in de loonkosten (NOW) zou dat zelfs een verlies van 6 miljoen euro per dag zijn geweest.
https://www.nu.nl/economi(...)r-moederbedrijf.htmlquote:"Het kabinet heeft steeds gezegd dat het opnieuw zal bezien wat nodig is om KLM door de crisis te loodsen, zodat het haar belangrijke rol voor het publieke belang kan blijven vervullen", laat demissionair minister Wopke Hoekstra van Financiën weten in reactie op de cijfers van Air France-KLM. "Deze jaarcijfers laten de gevolgen van de crisis opnieuw zien."
Hoekstra stelt dat de Nederlandse overheid in de situatie rond de luchtvaartcombinatie "nauw optrekt" met de Franse staat.
Ach, geld maakt allemaal geen fok meer uit. De geldstrooimachines staan volle kracht aan en naar de gekste diongen worden miljarden euro's toegegooid.quote:Op donderdag 18 februari 2021 08:34 schreef ikweethetookniet het volgende:
Daar gaat Wopke weer ons belastinggeld verkwanselen
Waarom ??quote:Op donderdag 18 februari 2021 10:21 schreef riazop het volgende:
[..]
Laten ze de KLM dan ook maar overeind houden.
We moeten in de toekomst natuurlijk nog wel virussen en hun razend gevaarlijke mutanten binnen kunnen vliegen.quote:Op donderdag 18 februari 2021 10:29 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Waarom ??
Om de Fransen een plezier te doen ??
Voor die paar honderd piloten die 5 x modaal moeten verdienen >.??
Laat maar failliet gaan hoor , de modezaken gaan ook failliet als ze verlies maken
Laat ze maar een stuk of tien andere vliegtuigen blauw verven en die de NLM noemen
Tweedehands vliegtuigen zijn spotgoedkoop , blauw verven, wat jonge piloten er in met een normaal salaris en paar honderd leuke jonge stewardessen, rekruten , NLM erop schilderen en klaar ben je
OF ieder jaar 3 miljard aan Frankrijk geven om hun oude piloten veel teveel te betalen om naar onze bestemmingen te vliegen ,quote:Op donderdag 18 februari 2021 10:35 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
We moeten in de toekomst natuurlijk nog wel virussen en hun razend gevaarlijke mutanten binnen kunnen vliegen.
Fuseer nooit met Fransen.quote:Op donderdag 18 februari 2021 10:48 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
De keuze is of ieder jaar 3 miljard aan Frankrijk geven om hun piloten veel teveel te betalen om naar onze bestemmingen te vliegen , OF eenmalig 1 miljard investeren in een nieuwe blauwe KLM
Dat zal Wopkequote:
Als je werkelijk denkt dat dat een oplossing, kijk dan even naar onze zuiderburen.quote:Op donderdag 18 februari 2021 10:48 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
OF ieder jaar 3 miljard aan Frankrijk geven om hun oude piloten veel teveel te betalen om naar onze bestemmingen te vliegen ,
OF eenmalig 1 miljard investeren in een nieuwe startup blauwe NLM ,, met een nieuw jong team
Dan moeten we helemaal stoppen met een nationale luchtvaart maatschappij en voortaan met Emirates vliegen , kan ookquote:Op donderdag 18 februari 2021 11:49 schreef The_stranger het volgende:
[..]
Als je werkelijk denkt dat dat een oplossing, kijk dan even naar onze zuiderburen.
Brussels airlines is in 2007 opgericht nadat Sabena failliet gegaan is.
In deze 13 jaar heeft de tent 4 jaar een magere winst opgeleverd, maar in z'n totaal alleen maar verlies geleden.
Inmiddels zijn ze in Duitse handen met veel minder inspraak en invloed dan wat Nederland nu heeft in KLM.
De economie rond Brussel en in het hele land is jaren negatief beïnvloed geweest door het wegvallen van banen, verbindingen en inkomsten en zelfs nu zijn er nog negatieve effecten te zien van het faillissement.
Denken dat je met goedkopere piloten en een doorstart ineens wel winst kunt maken in een periode waarbij de overheid alles doet om de passagiers weg te houden bij KLM, is op z'n minst naïef te noemen, zo niet stupide.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |