Het lijkt mij erger om een willekeurige soa of een ongewenst kind te krijgen dan corona. Het is gewoon een risico afweging.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:20 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Hoef je ook gelijk geen condoom meer te dragen.
Lang leve de lol in Brazilië dan.
Ik vind de definitie 'iedereen' wel een lastige. Accepteren we dan risico voor mensen die niet gevaccineerd kunnen worden? Worden de maatregelen dan afgeschaald terwijl kinderen niet gevaccineerd zijn?quote:Op maandag 11 januari 2021 14:18 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Het probleem zit hem in even snel lezen 😉
Dit zijn namelijk experts die EXACT zeggen wat jij suggereert. Zolang niet iedereen gevaccineerd is nog even de 1.5m erin houden, als iedereen gevaccineerd is die pas weg.
Wat zij en ik niet begrijpen is dat de Britse overheid als enige het heilsplan schijnt te hebben opgedaan omdat zodra in maart de kwetsbaren zijn ingeent alles direct volledig over boord te gooien. Ipv aantal maanden later of begin volgend jaar als iedereen gevaccineerd is.
Deze had je iets grondiger moeten lezen 😉
Omdat het probleem dan opgelost is (namelijk de druk op de zorg) en dat het middel dan helemaal niet meer opweegt tegen de kwaal. Dit nog een jaar puur uit voorzorg in stand houden om wat excessen te voorkomen die alsnog doodgaan aan cojona of besmet raken en de economie is volledig gesloopt.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:18 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Het probleem zit hem in even snel lezen 😉
Dit zijn namelijk experts die EXACT zeggen wat jij suggereert. Zolang niet iedereen gevaccineerd is nog even de 1.5m erin houden, als iedereen gevaccineerd is die pas weg.
Wat zij en ik niet begrijpen is dat de Britse overheid als enige het heilsplan schijnt te hebben opgedaan omdat zodra in maart de kwetsbaren zijn ingeent alles direct volledig over boord te gooien. Ipv aantal maanden later of begin volgend jaar als iedereen gevaccineerd is.
Deze had je iets grondiger moeten lezen 😉
En dan hebben we nu ook nog eens te maken met een vertekening in het doorgeven/testen doordat er twee feestdagen waren, waardoor er en passent nog wel ergens een toevallige stijging had kunnen zitten.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:19 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Anders gesteld: De laatste keer dat het aantal besmettingen t.o.v. 7 dagen daarvoor gestagneerd (laat staan toegenomen) is, is 19 december. Sindsdien heeft het alleen maar gedaald.
Zou er ondertussen na 16 dagen niet eens een gigantische kerstpiek moeten komen?quote:Op maandag 11 januari 2021 14:26 schreef VoMy het volgende:
[..]
En dan hebben we nu ook nog eens te maken met een vertekening in het doorgeven/testen doordat er twee feestdagen waren, waardoor er en passent nog wel ergens een toevallige stijging had kunnen zitten.
Opvallend verschil met België: daar hoopt men in juni te beginnen met personen van 18 tot 65 jaar zonder medische indicatie. Twee maanden later dan Nederland, ondanks een vijf jaar hogere leeftijdsgrens (65 ipv 60), waardoor de groep ouderen die voorrang krijgen kleiner is.quote:Op maandag 11 januari 2021 11:56 schreef VoMy het volgende:
Interviewtje met de GGD-kopstukken.
https://www.ad.nl/binnenl(...)aan-we-los~a683142c/
Daar staat dit schema in, vind ik wel handiger dan zo'n puzzel:
-> 6 januari is gestart met zorgmedewerkers van verpleeghuizen, kleinschalige woonvormen, gehandicaptenzorg, wijkverpleging en Wmo-ondersteuning.
-> Vanaf 15 januari doen alle 25 GGD’s van Nederland mee.
-> Sinds 6 januari krijgen acute zorgmedewerkers (IC en kliniek, ambulance, spoedeisende hulp) de Pfizer-inenting die bij min tachtig graden moet worden bewaard.
-> Vanaf januari of februari zijn (onder voorbehoud) verpleeghuisbewoners en mensen met een verstandelijke beperking in een instelling aan de beurt. In februari komen daar GGZ-cliënten en hun zorgmedewerkers bij, vanaf april overige zorgmedewerkers.
-> 18- tot 60-jarigen mét een medische indicatie krijgen vanaf eind februari een prik van de huisarts
-> Vanaf half maart worden alle thuiswonenden van 60-75 jaar opgeroepen.
-> Thuiswonenden van boven de 75 jaar en niet mobiele thuiswonenden van 60-75 jaar krijgen vanaf eind maart thuis of bij de huisarts een vaccin.
-> Vanaf april komen 18- tot 60-jarigen zonder medische indicatie vermoedelijk in aanmerking voor een prik.
Iedereen hier betekent groepsimmuniteit graad uiteraard zodat je ook voor die paar simpelweg geen grote uitbraken meer krijgt.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:24 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik vind de definitie 'iedereen' wel een lastige. Accepteren we dan risico voor mensen die niet gevaccineerd kunnen worden? Worden de maatregelen dan afgeschaald terwijl kinderen niet gevaccineerd zijn?
Ik zou het liefste zo snel we kunnen de maatregelen gecontroleerd afbouwen, maar ik ben bang dat dat soort duveltjes nog wel blijven hangen als ze er niet expliciet duidelijk over zijn.
quote:
Veel mensen maken zich daar wel druk, maar de president in ieder geval niet. Het zal ook nog wel even duren voordat ze gaan vaccineren; daar is de president ook niet echt van. Dat in combinatie met die volle stranden lijkt mij wel een reden om je druk te maken, als je in Brazilië woont.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:20 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Virussen horen bij het leven en ik zou mij er dan ook niet druk om maken. Gelukkig doen ze dat daar ook niet.
Ik ben het met je eens hè, dat voorop. Maar die slag om de arm blijft frustrerend. Daarna wil ik ook mijn vrijheid terug zonder beperkingen, en ik zie ook niet direct waarom dat niet zo zou zijn, maar opmerkingen als: "Wanneer iedereen gevaccineerd is" is heel anders dan "Wanneer groepsimmuniteit bereikt is"quote:Op maandag 11 januari 2021 14:28 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Iedereen hier betekent groepsimmuniteit graad uiteraard zodat je ook voor die paar simpelweg geen grote uitbraken meer krijgt.
Mazelen, polio, difterie,...
En ja daarna wil ik weer gewoon mm leven en vrijheid terug ja zonder beperkingen. Maar dat kan dan ook, je krijgt dan geen grote uitbraken meer, dat roept ons Leger experts al 10 maanden unaniem...
Die president is gewoon een idioot en het is absurd dat ze zo laat gaan vaccineren, maar verder ben ik wel jaloers op de dingen die zij kunnen doen en die zou ik dan ook gewoon doen als ik daar zou zijn of wonen.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:29 schreef 297534 het volgende:
[..]
Veel mensen maken zich daar wel druk, maar de president in ieder geval niet. Het zal ook nog wel even duren voordat ze gaan vaccineren; daar is de president ook niet echt van. Dat in combinatie met die volle stranden lijkt mij wel een reden om je druk te maken, als je in Brazilië woont.
Ik kreeg bij jouw originele post het idee alsof jij ergens in dat artikel had gelezen dat de UK blijkbaar voorstander is om direct te versoepelen zodra de grootste risico groepen gevaccineerd zijn. En dat staat nergens. Dus ik heb het artikel prima grondig gelezenquote:Op maandag 11 januari 2021 14:18 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Het probleem zit hem in even snel lezen 😉
Dit zijn namelijk experts die EXACT zeggen wat jij suggereert. Zolang niet iedereen gevaccineerd is nog even de 1.5m erin houden, als iedereen gevaccineerd is die pas weg.
Wat zij en ik niet begrijpen is dat de Britse overheid als enige het heilsplan schijnt te hebben opgedaan omdat zodra in maart de kwetsbaren zijn ingeent alles direct volledig over boord te gooien. Ipv aantal maanden later of begin volgend jaar als iedereen gevaccineerd is.
Deze had je iets grondiger moeten lezen 😉
Volgens mij is de helft van alle Brazilianen jonger dan 25. Dat maakt nogal wat uit voor het aantal risicogevallen.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:29 schreef 297534 het volgende:
[..]
Veel mensen maken zich daar wel druk, maar de president in ieder geval niet. Het zal ook nog wel even duren voordat ze gaan vaccineren; daar is de president ook niet echt van. Dat in combinatie met die volle stranden lijkt mij wel een reden om je druk te maken, als je in Brazilië woont.
Het aantal IC opnames daalt wel!quote:Op maandag 11 januari 2021 14:29 schreef D_A het volgende:
173 opnames op verpleegafdelingen, 24 erbij op de IC
De bezetting in de ziekenhuizen is de afgelopen dag toegenomen. Er zijn dus meer coronapatiënten opgenomen dan dat er werden ontslagen of overleden.
Er liggen nu 2628 mensen met corona in het ziekenhuis (gisteren: 2561), van wie 702 op de IC (gisteren: 711), meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).
Er werden 173 coronapatiënten opgenomen op de verpleegafdelingen, 14 opnames minder dan gisteren. Op de intensive care werden 24 patiënten opgenomen, bijna allemaal doorgestroomd vanaf de verpleegafdelingen. Dat is 1 opname minder dan gisteren.
[..]
Je hoort en leest al maanden over hoe slecht deze situatie is voor onze economie, maar ik ben blij (beetje verkeerd woord in deze situatie, maar enfin) dat men intussen ook erkent dat het mentaal zwaar is voor een groot deel van de bevolking. Niet alleen voor jongeren, maar ook voor volwassenen en ouderen.quote:Op maandag 11 januari 2021 13:53 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Tuurlijk. Maar enkel omdat we (of nou ja, het kabinet heeft ervoor gekozen) dit beleid hebben en deze aanpak hebben gekozen.
Als ze hadden gekozen voor wat meer acceptatie dan was de economie veel minder afhankelijk geweest van het virus (of beter gezegd: de maatregelen).
Ik sta er een beetje tussen in. Ik wil ook geen overstromende ziekenhuizen, maar tegelijkertijd heb ik wel het idee alsof ze niet genoeg stil staan bij de andere aspecten van onze samenleving. Puur omdat dat zaken zijn die veel minder zichtbaar zijn dan die ziekenhuisopnames en besmettingen die elke dag bijgehouden worden.
Ja dat zal wel. Maar geen land doet het zo slecht qua doden en besmettingen.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:32 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Volgens mij is de helft van alle Brazilianen jonger dan 25. Dat maakt nogal wat uit voor het aantal risicogevallen.
En ik denk dat het criterium eigenlijk moet zijn "wanneer de ziekenhuizen geen problemen meer ondervinden".quote:Op maandag 11 januari 2021 14:31 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik ben het met je eens hè, dat voorop. Maar die slag om de arm blijft frustrerend. Daarna wil ik ook mijn vrijheid terug zonder beperkingen, en ik zie ook niet direct waarom dat niet zo zou zijn, maar opmerkingen als: "Wanneer iedereen gevaccineerd is" is heel anders dan "Wanneer groepsimmuniteit bereikt is"
Allemaal weekendeffecten.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:33 schreef Zwansen het volgende:
Shit, weer meer ZHO. Nu in totaal 2628 mensen in het ziekenhuis versus 2561 gister. IC wel iets omlaag (702 versus 711).
Eensquote:Op maandag 11 januari 2021 14:33 schreef miss_sly het volgende:
[..]
En ik denk dat het criterium eigenlijk moet zijn "wanneer de ziekenhuizen geen problemen meer ondervinden".
Inderdaad en je kunt je afvragen hoe betrouwbaar de cijfers uit Brazilië zijn, testen doen ze er niet zoveel (ongeveer 28% van de testen zijn positief). Maar qua doden per 1 miljoen inwoners is het helemaal niet zoveel meer dan dat wij in Nederland hebben. (950 per miljoen in Brazilië en 715 per miljoen in Nederland).quote:Op maandag 11 januari 2021 14:32 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Volgens mij is de helft van alle Brazilianen jonger dan 25. Dat maakt nogal wat uit voor het aantal risicogevallen.
Dat is niet perse raar. Morgen en woensdag zullen een beter beeld geven.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:33 schreef Zwansen het volgende:
Shit, weer meer ZHO. Nu in totaal 2628 mensen in het ziekenhuis versus 2561 gister. IC wel iets omlaag (702 versus 711).
het is mooier dan het lijkt is mijn ervaring, 80% van die mensen op het strand gaan weer terug naar hun favela, zij hebben mede daarom sowieso veel meer de insteek, geniet van vandaag want het kan je laatste dag zijnquote:Op maandag 11 januari 2021 14:31 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Die president is gewoon een idioot en het is absurd dat ze zo laat gaan vaccineren, maar verder ben ik wel jaloers op de dingen die zij kunnen doen en die zou ik dan ook gewoon doen als ik daar zou zijn of wonen.
Idem. Meeste mensen die ik ken steunen de maatregelen vanwege de druk op de zorg. Zolang de ziekenhuizen het aan kunnen (en dat kan je testen door geleidelijk te versoepelen) zou er gewoon weer meer mogelijk moeten zijn.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:33 schreef miss_sly het volgende:
[..]
En ik denk dat het criterium eigenlijk moet zijn "wanneer de ziekenhuizen geen problemen meer ondervinden".
Het artikel heeft het over wetenschappers die versteld staan dat Britse politici steeds roepen dat in maart of April alles overboord kan.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:31 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Ik kreeg bij jouw originele post het idee alsof jij ergens in dat artikel had gelezen dat de UK blijkbaar voorstander is om direct te versoepelen zodra de grootste risico groepen gevaccineerd zijn. En dat staat nergens. Dus ik heb het artikel prima grondig gelezenHet artikel beschrijft alleen wetenschappers die vinden dat er beter vooruit gedacht moet worden. Precies wat ik zei dus.
Kan prima dat de UK voorstander is om na het vaccineren van ouderen meteen te versoepelen hoor, maar in dit artikel staat dat nietHet artikel heeft het enkel over wetenschappers.
Maar de hoeveelheid nieuwe opnames daalt wel...quote:Op maandag 11 januari 2021 14:33 schreef Zwansen het volgende:
Shit, weer meer ZHO. Nu in totaal 2628 mensen in het ziekenhuis versus 2561 gister. IC wel iets omlaag (702 versus 711).
Men gebruikt het inwisselbaar omdat het gaat om hetzelfde resultaat: r<1 = Yolo.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:31 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik ben het met je eens hè, dat voorop. Maar die slag om de arm blijft frustrerend. Daarna wil ik ook mijn vrijheid terug zonder beperkingen, en ik zie ook niet direct waarom dat niet zo zou zijn, maar opmerkingen als: "Wanneer iedereen gevaccineerd is" is heel anders dan "Wanneer groepsimmuniteit bereikt is"
De Britse overheid heeft natuurlijk wel een zelfde soort opportunist als de Jonge is, die weleens voor zijn beurt spreekt. Sterker, daar hebben ze er 2 van daar. Dat zal ook niet helpen. Het VK heeft wel vaker terug moeten komen op hun woorden, denk aan kerst. Eerst: Kerst kun je samen vieren. Daarna: geen impact op kerst. Zelfde dag: Christmas is canceled.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:37 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Het artikel heeft het over wetenschappers die versteld staan dat Britse politici steeds roepen dat in maart of April alles overboord kan.
Maar die context/quotes herhalen ze idd niet:/
als ik hun goed begrijp denken zij dat alle afstandsregels/beperkingen tussen najaar en eind winter eraf kunnen voor helemaal normaal? Dat klopt met onze en belgische experts en is denk ik positief zat voor meeste mensen. Snap niet dat de Britse overheid daar zo van afwijkt.
Tot een paar weken terug kon ik me redelijk vinden in je kritiek maar hier schiet je toch wel de bocht uit naar mijn idee. Er is geen enkele overheid ter wereld (de beschaafde wereld dan) die maatregelen onnodig aan laat houden tot er 0 doden zijn. Het lijkt me anderzijds logisch dat we voorlopig nog wel even voorzichtig blijven omdat het effect van vaccins op lange termijn (1 jaar bv) nog niet bekend is. Die 1,5 meter samenleving komt er niet. Dat is een wereld waarin we niet kunnen leven, ook de beleidsmakers niet.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:25 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Omdat het probleem dan opgelost is (namelijk de druk op de zorg) en dat het middel dan helemaal niet meer opweegt tegen de kwaal. Dit nog een jaar puur uit voorzorg in stand houden om wat excessen te voorkomen die alsnog doodgaan aan cojona of besmet raken en de economie is volledig gesloopt.
Dit artikel suggereert gewoon dat de mogelijkheid tot doden en langetermijn effecten volledig uitgebannen moet worden volgens deze experts. Ze hebben er kennelijk geen moeite mee om de samenleving die zij schijnen te willen beschermen compleet te willen verwoesten om een kleine groep te beschermen. Kijk eens door een andere bril adviseer ik deze mensen, namelijk die van de economie en de mentale gezondheid van je bevolking.
Mensen die dit allemaal bedenken, en hier beleid uit op willen maken (OMT, regeringen) voelen het zelf ook niet in hun portemonnee.
Dan is het ook wel wat waarschijnlijker dat ze inmiddels al besmet zijn geraakt. Door de townships in Zuid Afrika heeft het zich ook veel sneller verspreid en ze denken dat de lockdown het zelfs heeft geholpen omdat iedereen op elkaars lip zat.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:35 schreef Tarado het volgende:
[..]
het is mooier dan het lijkt is mijn ervaring, 80% van die mensen op het strand gaan weer terug naar hun favela, zij hebben mede daarom sowieso veel meer de insteek, geniet van vandaag want het kan je laatste dag zijn
Dat is natuurlijk niet helemaal waar.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:38 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Men gebruikt het inwisselbaar omdat het gaat om hetzelfde resultaat: r<1 = Yolo.
Gek genoeg is er altijd een forsere toename op maandag. Achterstallige admin of patiënten die laat worden ingestuurd vanwege het weekend?quote:Op maandag 11 januari 2021 14:29 schreef D_A het volgende:
173 opnames op verpleegafdelingen, 24 erbij op de IC
De bezetting in de ziekenhuizen is de afgelopen dag toegenomen. Er zijn dus meer coronapatiënten opgenomen dan dat er werden ontslagen of overleden.
Er liggen nu 2628 mensen met corona in het ziekenhuis (gisteren: 2561), van wie 702 op de IC (gisteren: 711), meldt het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS).
Er werden 173 coronapatiënten opgenomen op de verpleegafdelingen, 14 opnames minder dan gisteren. Op de intensive care werden 24 patiënten opgenomen, bijna allemaal doorgestroomd vanaf de verpleegafdelingen. Dat is 1 opname minder dan gisteren.
[..]
Dan moet je dus ook niet roepen dat ik niet grondig genoeg lees. Het staat er namelijk gewoon niet.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:37 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Het artikel heeft het over wetenschappers die versteld staan dat Britse politici steeds roepen dat in maart of April alles overboord kan.
Maar die context/quotes herhalen ze idd niet:/
als ik hun goed begrijp denken zij dat alle afstandsregels/beperkingen tussen najaar en eind winter eraf kunnen voor helemaal normaal? Dat klopt met onze en belgische experts en is denk ik positief zat voor meeste mensen. Snap niet dat de Britse overheid daar zo van afwijkt.
Maandag altijd hoogste dag qua ziekenhuizen omdat in het weekend alles wordt doorgestuurd....quote:Op maandag 11 januari 2021 14:43 schreef _serial_ het volgende:
[..]
[..]
Gek genoeg is er altijd een forsere toename op maandag. Achterstallige admin of patiënten die laat worden ingestuurd vanwege het weekend?
Maar het lijkt er op zich helemaal niet zo heel erg op dat de hoeveelheden van nieuwe mensen zo hoog is, er zijn gewoon relatief gezien weinig mensen ontslagen uit het ziekenhuis. Minder dan de voorgaande dagen blijkbaar, want toen hadden we met een hogere instroom, toch uiteindelijk minder mensen in het ziekenhuis.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:43 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Gek genoeg is er altijd een forsere toename op maandag. Achterstallige admin of patiënten die laat worden ingestuurd vanwege het weekend?
Heeft dat er niet mee te maken omdat op zondag nauwelijks mensen ontslagen worden uit de verpleegafdelingen?quote:Op maandag 11 januari 2021 14:33 schreef Zwansen het volgende:
Shit, weer meer ZHO. Nu in totaal 2628 mensen in het ziekenhuis versus 2561 gister. IC wel iets omlaag (702 versus 711).
Bij mijn broertje in het verzorgingstehuis worden mensen niet ontslagen/opgenomen in het weekend tenzij echt noodzakelijk. Er zijn minder mensen in het weekend in het verzorgingstehuis dus kunnen ze 'instroom' maar minimaal aan. Datzelfde ook voor de huisarts. De drempel om de HAP te bellen is hoger dan de huisarts lijkt me, waardoor mensen gedurende het weekend wellicht zieker kunnen worden en maandag opname nodig is. Uiteraard anekdotisch.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:43 schreef _serial_ het volgende:
[..]
[..]
Gek genoeg is er altijd een forsere toename op maandag. Achterstallige admin of patiënten die laat worden ingestuurd vanwege het weekend?
Flying is not Safe Yorick. Als je dan hip wil doen, doe het dan goedquote:Op maandag 11 januari 2021 14:44 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Maar het lijkt er op zich helemaal niet zo heel erg op dat de hoeveelheden van nieuwe mensen zo hoog is, er zijn gewoon relatief gezien weinig mensen ontslagen uit het ziekenhuis. Minder dan de voorgaande dagen blijkbaar, want toen hadden we met een hogere instroom, toch uiteindelijk minder mensen in het ziekenhuis.
[ afbeelding ]
[ twitter ]
Groepsimmuniteit zorgt voor dat tweede.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:42 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat is natuurlijk niet helemaal waar.
r<1 = risico op r>1 is heel anders dan r<1 en kan niet meer r>1 worden en virus dooft uit.
Yorick kan maar beter stoppen met proberen grapjes te maken in het Engels als hij die taal niet beheerstquote:Op maandag 11 januari 2021 14:44 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Maar het lijkt er op zich helemaal niet zo heel erg op dat de hoeveelheden van nieuwe mensen zo hoog is, er zijn gewoon relatief gezien weinig mensen ontslagen uit het ziekenhuis. Minder dan de voorgaande dagen blijkbaar, want toen hadden we met een hogere instroom, toch uiteindelijk minder mensen in het ziekenhuis.
[ afbeelding ]
[ twitter ]
Ja ik zag het inderdaad ookquote:Op maandag 11 januari 2021 14:48 schreef chratnox het volgende:
[..]
Flying is not Safe Yorick. Als je dan hip wil doen, doe het dan goed
https://www.rijnmond.nl/n(...)update-in-onze-regioquote:Rijnmond komt om 15:00 uur met belangrijk coronanieuws. Dat is live te volgen op alle kanalen van Rijnmond: radio, televisie, onze website, Facebook en YouTube.
Of zou Dick Advocaat corona hebben?quote:Op maandag 11 januari 2021 14:51 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
https://www.rijnmond.nl/n(...)update-in-onze-regio
Regio Rotterdam in lockdown straks, RIP
In het weekend: weinig instroom, weinig uitstroom. Maandag: veel instroom, veel uitstroom.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:44 schreef Anton91 het volgende:
[..]
Maar het lijkt er op zich helemaal niet zo heel erg op dat de hoeveelheden van nieuwe mensen zo hoog is, er zijn gewoon relatief gezien weinig mensen ontslagen uit het ziekenhuis. Minder dan de voorgaande dagen blijkbaar, want toen hadden we met een hogere instroom, toch uiteindelijk minder mensen in het ziekenhuis.
In hetzelfde interview staat dat men in april of mei grote hoeveelheden vaccins verwacht.quote:Op maandag 11 januari 2021 11:56 schreef VoMy het volgende:
Interviewtje met de GGD-kopstukken.
https://www.ad.nl/binnenl(...)aan-we-los~a683142c/
Daar staat dit schema in, vind ik wel handiger dan zo'n puzzel:
-> 6 januari is gestart met zorgmedewerkers van verpleeghuizen, kleinschalige woonvormen, gehandicaptenzorg, wijkverpleging en Wmo-ondersteuning.
-> Vanaf 15 januari doen alle 25 GGD’s van Nederland mee.
-> Sinds 6 januari krijgen acute zorgmedewerkers (IC en kliniek, ambulance, spoedeisende hulp) de Pfizer-inenting die bij min tachtig graden moet worden bewaard.
-> Vanaf januari of februari zijn (onder voorbehoud) verpleeghuisbewoners en mensen met een verstandelijke beperking in een instelling aan de beurt. In februari komen daar GGZ-cliënten en hun zorgmedewerkers bij, vanaf april overige zorgmedewerkers.
-> 18- tot 60-jarigen mét een medische indicatie krijgen vanaf eind februari een prik van de huisarts
-> Vanaf half maart worden alle thuiswonenden van 60-75 jaar opgeroepen.
-> Thuiswonenden van boven de 75 jaar en niet mobiele thuiswonenden van 60-75 jaar krijgen vanaf eind maart thuis of bij de huisarts een vaccin.
-> Vanaf april komen 18- tot 60-jarigen zonder medische indicatie vermoedelijk in aanmerking voor een prik.
Dus, dan zijn dit best hoopgevende cijfers? Toch?quote:Op maandag 11 januari 2021 14:43 schreef _serial_ het volgende:
Gek genoeg is er altijd een forsere toename op maandag. Achterstallige admin of patiënten die laat worden ingestuurd vanwege het weekend?
Zeker hoopgevende cijfers.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:52 schreef Gia het volgende:
[..]
Dus, dan zijn dit best hoopgevende cijfers? Toch?
En vrijdag?quote:Op maandag 11 januari 2021 14:52 schreef VoMy het volgende:
[..]
In het weekend: weinig instroom, weinig uitstroom. Maandag: veel instroom, veel uitstroom.
NOSquote:Volgens Van Ark zetten we "hier echt alles op alles om situaties als daar te voorkomen". Dat kan volgens haar alleen als we "echt met zijn allen alles doen om ons aan de maatregelen te houden". De minister denkt dat als we "schouder aan schouder gaan staan het zou moeten lukken". Ze ziet wel lichtpuntjes: "De cijfers gaan naar beneden, al gaat het langzaam, en we zijn begonnen met vaccineren. Ik houd hoop."
Volgens mij heeft het met de huisarts te maken. Die zijn veelal niet open in het weekend en die sturen mensen door naar het ziekenhuis en doen dat dan op maandag. Zoiets. Ook bij NICE, die corrigeert voor moment van opnemen, zie je dat de weekenden duidelijk minder opnames kennen.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:43 schreef _serial_ het volgende:
[..]
Gek genoeg is er altijd een forsere toename op maandag. Achterstallige admin of patiënten die laat worden ingestuurd vanwege het weekend?
Ik gok dat het te maken heeft met de Britse variant. De cijfers zijn de laatste tijd niet dusdanig erg dat er een of andere belangrijke extra update nodig is.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:53 schreef Pleasureman_Gunther het volgende:
TV Rijnmond:
15:00 uur: extra uitzending met belangrijke corona-update in onze regio
Rijnmond komt om 15:00 uur met belangrijk coronanieuws. Dat is live te volgen op alle kanalen van Rijnmond: radio, televisie, onze website, Facebook en YouTube.
https://www.rijnmond.nl/n(...)update-in-onze-regio
Ik moet werken, kan iemand me zo ff quoten en zeggen wat ze te melden hadden?quote:Op maandag 11 januari 2021 14:53 schreef Pleasureman_Gunther het volgende:
TV Rijnmond:
15:00 uur: extra uitzending met belangrijke corona-update in onze regio
Rijnmond komt om 15:00 uur met belangrijk coronanieuws. Dat is live te volgen op alle kanalen van Rijnmond: radio, televisie, onze website, Facebook en YouTube.
https://www.rijnmond.nl/n(...)update-in-onze-regio
Iets met de Britse variant gok ik.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:53 schreef Pleasureman_Gunther het volgende:
TV Rijnmond:
15:00 uur: extra uitzending met belangrijke corona-update in onze regio
Rijnmond komt om 15:00 uur met belangrijk coronanieuws. Dat is live te volgen op alle kanalen van Rijnmond: radio, televisie, onze website, Facebook en YouTube.
https://www.rijnmond.nl/n(...)update-in-onze-regio
Jij hebt 'de hoop opgegeven' omdat je niet weet wat het idee is van vaccineren. Oké dan.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:55 schreef deedeetee het volgende:
[..]
NOS
Mens is niet goed snik, we moeten immers 1.5 m afstand houden ?![]()
Ik heb de hoop overgens opgegeven.Vaccineren gaat veel en veel te langzaam....
Ja, vaccineren gaat veel te langzaam. Koekoek. We hebben Frankrijk en België al ingehaald en naderen Duitsland al heel snel.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:55 schreef deedeetee het volgende:
[..]
NOS
Mens is niet goed snik, we moeten immers 1.5 m afstand houden ?![]()
Ik heb de hoop overgens opgegeven.Vaccineren gaat veel en veel te langzaam....
Ik hoorde vanuit een betrouwbare bron dat men alle zwakke en ouderen preventief gaat ruimen, op verzoek vanuit de voetbal lobby hoort Jorgensen daar ook bij.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:51 schreef MichaelScott het volgende:
[..]
https://www.rijnmond.nl/n(...)update-in-onze-regio
Regio Rotterdam in lockdown straks, RIP
Covid Negentient.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:59 schreef trustychords het volgende:
[..]
Of ze gaan melden dat ook zij hun eigen variant hebben inmiddels 😎
quote:Op maandag 11 januari 2021 14:57 schreef VoMy het volgende:
[..]
Jij hebt 'de hoop opgegeven' omdat je niet weet wat het idee is van vaccineren. Oké dan.
Bergschenhoek valt onder regio Rijnmond denk ik,quote:Op maandag 11 januari 2021 15:00 schreef miss_sly het volgende:
Niet gemeente Rotterdam, of is dit weer een andere?
https://nos.nl/livestream(...)-britse-variant.html
Ja dat is dezelfde persconferentiequote:Op maandag 11 januari 2021 15:00 schreef miss_sly het volgende:
Niet gemeente Rotterdam, of is dit weer een andere?
https://nos.nl/livestream(...)-britse-variant.html
Dezelfde livestream in elk geval.quote:Op maandag 11 januari 2021 15:00 schreef miss_sly het volgende:
Niet gemeente Rotterdam, of is dit weer een andere?
https://nos.nl/livestream(...)-britse-variant.html
Hoe jij aan die scoop?quote:Op maandag 11 januari 2021 15:01 schreef trein2000 het volgende:
Lansingerland gaat 63000 mensen testen ivm Britse variant
So what ? Daar schieten we verdomd weinig mee op het komende jaar.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:58 schreef Noordzijde het volgende:
[..]
Ja, vaccineren gaat veel te langzaam. Koekoek. We hebben Frankrijk en België al ingehaald en naderen Duitsland al heel snel.
Neem aan ivm testen alle inwoners Lansingerland.quote:Op maandag 11 januari 2021 14:56 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Ik gok dat het te maken heeft met de Britse variant. De cijfers zijn de laatste tijd niet dusdanig erg dat er een of andere belangrijke extra update nodig is.
quote:e gemeente Lansingerland gaat alle inwoners vanaf 2 jaar oproepen om zich te laten testen op het coronavirus. Het is daarmee de eerste gemeente in Nederland die meedoet aan een grootschalige testactie.
De GGD Rotterdam-Rijnmond en het Erasmus MC willen met het grootschalig testen een beter inzicht krijgen in de verspreiding van het coronavirus en de Britse variant daarvan. In de kernen Bleiswijk, Bergschenhoek en Berkel en Rodenrijs wonen zo'n 63.000 mensen. ze krijgen vanaf woensdag 13 januari een brief thuisgestuurd met daarin de oproep tot een test.
'Waardevol voor heel Nederland'
De keuze voor Lansingerland is niet toevallig. Zo'n dertig besmettingen met de Britse variant zijn te linken aan een uitbraak op een basisschool in Bergschenhoek, bleek uit een eerste onderzoek van de GGD Rotterdam-Rijnmond en het Erasmus MC naar de uitbraak daar. In totaal is in heel Nederland van ongeveer vijftig mensen bekend dat ze zijn besmet met deze variant.
"Als gemeente werken wij hier graag aan mee", zegt burgemeester Van de Stadt. "Deze aanpak is waardevol voor heel Nederland. Maar vooral ook voor de inwoners van Lansingerland om ervoor te zorgen dat het virus zich niet verder kan verspreiden. Testen helpt daarbij. De GGD verdient nu al een groot compliment voor het harde werk. Ik roep alle inwoners op om zich te laten testen en zich strikt aan de regels te houden. In het belang van ieders gezondheid."
Extra testcapaciteit
De GGD en het Erasmus MC hebben extra testcapaciteit georganiseerd zodat de inwoners snel en dichtbij getest kunnen worden. Het testen gebeurt aan de hand van het postcodegebied, om rijen te voorkomen. Bij positieve uitslagen wordt ook bron- en contactonderzoek uitgevoerd. De gemeente benadrukt dat inwoners zich direct moeten laten testen als ze klachten hebben.
Met de grootschalige actie hopen de gemeente, GGD Rotterdam-Rijnmond en het Erasmus MC dat de verspreiding van de Britse variant vertraagd of voorkomen kan worden. "Met de huidige druk op ons zorgsysteem is het essentieel dat we het coronavirus en dus ook de Britse variant zoveel mogelijk onder controle krijgen. Vandaar dat er gekozen is voor deze aanpak", zegt viroloog Marion Koopmans van het Erasmus MC.
Klopt, iedereen boven de 2. Als het zo besmettelijk is lijkt het me onmogelijk te stoppen, maar ben benieuwd wat eruit komt.quote:Op maandag 11 januari 2021 15:02 schreef alpeko het volgende:
[..]
Neem aan ivm testen alle inwoners Lansingerland.
Nog niet gelezenquote:
Percentage positief naar onder de 5%. Kroegen open!quote:Op maandag 11 januari 2021 15:01 schreef trein2000 het volgende:
Lansingerland gaat 63000 mensen testen ivm Britse variant
Het is gewoon net als met het testen, aanvankelijk is er te weinig materiaal en klopt de organisatie niet. Als het eenmaal op poten gezet is, en de leveringen komen, zal er flink gevaccineerd worden. Ik verwacht dat we eind dit jaar een flink percentage ingeënt hebben (meer dan 50%).quote:Op maandag 11 januari 2021 15:02 schreef deedeetee het volgende:
[..]
So what ? Daar schieten we verdomd weinig mee op het komende jaar.
Klopt, dit is een hologram (via 5g mogelijk gemaakt door Bill Gates).quote:Op maandag 11 januari 2021 15:04 schreef ondeugend het volgende:
Ik dacht dat Marion Koopmans onderweg naar China was
Deze grap slaat dood buiten DRTquote:Op maandag 11 januari 2021 15:04 schreef Zipportal het volgende:
24/7 kunnen prikken.
Diep in de nacht.
quote:Op maandag 11 januari 2021 15:05 schreef Pleasureman_Gunther het volgende:
[..]
Klopt, dit is een hologram (via 5g mogelijk gemaakt door Bill Gates).
Volstrekt debiel en rijkelijk te laat.quote:
Ah ja debiel zelfsquote:Op maandag 11 januari 2021 15:06 schreef marcb1974 het volgende:
[..]
Volstrekt debiel en rijkelijk te laat.
Onzin, de uitbraak zit een tijd terug, toen hadden ze moeten reageren.quote:Op maandag 11 januari 2021 15:04 schreef Ronald het volgende:
Op zich wel adequaat gereageerd van die gemeente, dat is wel positief voor de verandering.
Hohoho onderschat het niet.quote:Op maandag 11 januari 2021 15:05 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Deze grap slaat dood buiten DRT
Dat klinkt dus echt niet goed. Eind van het jaar pas 50 % ?quote:Op maandag 11 januari 2021 15:04 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Het is gewoon net als met het testen, aanvankelijk is er te weinig materiaal en klopt de organisatie niet. Als het eenmaal op poten gezet is, en de leveringen komen, zal er flink gevaccineerd worden. Ik verwacht dat we eind dit jaar een flink percentage ingeënt hebben (meer dan 50%).
Zullen zat ouders zijn die de uitnodiging verscheuren gok ik.quote:Op maandag 11 januari 2021 15:06 schreef miss_sly het volgende:
Vanaf 2 jaar, dat vind ik wel heftig.
Ja inderdaad. Al is dat wel een goed moment om te onderzoeken in hoeverre die varianten nou echt besmettelijk(er) zijn voor kinderen.quote:Op maandag 11 januari 2021 15:06 schreef miss_sly het volgende:
Vanaf 2 jaar, dat vind ik wel heftig.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |