Eigenlijk kan je "Our Country" etc in bijna al zijn tweets gewoon vervangen door "I" en "me" en dan kloppen zequote:
Volgens mij ging het niet over specifieke beroepen in een overheidsfunctie. Zo zou je immers ook over Nederland kunnen stellen dat niet iedereen gelijk is voor de wet. Maar dat heeft nochtans weinig te maken met het initiële punt dat werd gemaakt. Er werd namelijk gesteld dat momenteel niet iedereen gelijk zou zijn voor de wet op basis van geslacht, afkomst etc.quote:Op woensdag 6 januari 2021 13:54 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dit is gewoon een feit en ook voor de wet is men niet gelijk, zie qualified immunity voor politie agenten.
Alle Repubs optrekken naar de Seelower Höhen om het Grote Rode Gevaar voor eens altijd te vernietigen.quote:
Ik heb het idee dat veel Republikeinen vooral anti-Democaten stemmen en dan maakt het niet uit wat hun Republikeinse kandidaat allemaal voor immoreels flikt. Beetje zoals die hypocriete evangelicals, die hun ziel hebben verkocht aan de duivel om hun eigen stokpaardjes te beschermen.quote:Op woensdag 6 januari 2021 14:15 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
We gaan het zien. Ik vind het sowieso uitermate verbazingwekkend dat 2 kandidaten die zichzelf verrijkt hebben met het gebruiken van geclassificeerde informatie om aandelen te kopen en te verkopen nog zo dicht bij een Senaatszetel zitten, overigens.
Zowel Loeffler als Perdue (en Perdue meermaals) hebben zich schuldig gemaakt hieraan, als een burger dat doet dan wordt hij/zij vervolgd door de SEC.
Een grotere prestatie vind ik dat de democraten nu kans hebben om de electoral college langzaamaan te ontbinden. Iets waar Mitch McConnell al decennia lang bang voor is.quote:Op woensdag 6 januari 2021 14:29 schreef Tijger_m het volgende:
Ik blijf het frappant vinden dat een staat als Georgia nu 2 Democraten als Senators gaat krijgen en waar Trump de verkiezingen verloor, tot voor kort kon je een broodje ham als RNC kandidaat zonder enige moeite met grote meerderheid verkozen krijgen.
Dat is toch wel een prestatie van formaat van Trump geweest
Ironisch genoeg heeft het EC nu precies gedaan waar het voor isquote:Op woensdag 6 januari 2021 14:32 schreef klappernootopreis het volgende:
[..]
Een grotere prestatie vind ik dat de democraten nu kans hebben om de electoral college langzaamaan te ontbinden. Iets waar Mitch McConnell al decennia lang bang voor is.
Dat vereist geen amendement op de grondwet?quote:Op woensdag 6 januari 2021 14:32 schreef klappernootopreis het volgende:
[..]
Een grotere prestatie vind ik dat de democraten nu kans hebben om de electoral college langzaamaan te ontbinden. Iets waar Mitch McConnell al decennia lang bang voor is.
De prangende vraag blijft dan ook hoe je de senaat en het huis gaat aanpakken. Denk je dat het EC voordelig is voor Republikeinen? Dat is peanuts vergeleken met de disproportionele macht die de Republikeinen hebben in de Senaat.quote:Op woensdag 6 januari 2021 14:37 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ironisch genoeg heeft het EC nu precies gedaan waar het voor is
Het EC systeem in anno 2021 nogal gemankeerd, ja, ik geloof niet dat het nu nog passend is voor de VS maar of de Democraten het afschaffen? Ik weet het niet, feit is wel dat een overwinning met meer dan 5 miljoen stemmen niet moet hangen op enkele tienduizenden stemmen in onbetekende Staten om te kunnen winnen als President.
Beiden is correct, ja maar Staten Senatoren ontnemen is ook niet de bedoeling, denk ik. Is het proportioneel? Nee, maar het is denk ik wel essentieel voor een Federale Republiek dat iedere Staat vertegenwoordigd is.quote:Op woensdag 6 januari 2021 14:40 schreef Puddington het volgende:
[..]
De prangende vraag blijft dan ook hoe je de senaat en het huis gaat aanpakken. Denk je dat het EC voordelig is voor Republikeinen? Dat is peanuts vergeleken met de disproportionele macht die de Republikeinen hebben in de Senaat.
Klopt, maar je kunt wel de senaat vergroten door meer senatoren toe te kennen aan staten met meer inwoners. Dan blijf je deels het probleem houden dat het electoral college ook kent - staten moeten minimaal twee senatoren hebben en als er een harde limiet zit op het aantal vertegenwoordigers in de senaat zal de stem van een senator in sommige staten altijd minder waard zijn dan een ander - maar het lost het probleem wel gedeeltelijk op.quote:Op woensdag 6 januari 2021 14:41 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Beiden is correct, ja maar Staten Senatoren ontnemen is ook niet de bedoeling, denk ik. Is het proportioneel? Nee, maar het is denk ik wel essentieel voor een Federale Republiek dat iedere Staat vertegenwoordigd is.
Het zou inderdaad veel proportioneler moeten. Natuurlijk moeten de kleinere staten een vinger in de pap kunnen houden, maar nu is die vinger wel extreem dik.quote:Op woensdag 6 januari 2021 14:41 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Beiden is correct, ja maar Staten Senatoren ontnemen is ook niet de bedoeling, denk ik. Is het proportioneel? Nee, maar het is denk ik wel essentieel voor een Federale Republiek dat iedere Staat vertegenwoordigd is.
Dat is andersom natuurlijk ook. Biden is gekozen omdat anders Trump zou winnen.quote:Op woensdag 6 januari 2021 14:31 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Ik heb het idee dat veel Republikeinen vooral anti-Democaten stemmen en dan maakt het niet uit wat hun Republikeinse kandidaat allemaal voor immoreels flikt. Beetje zoals die hypocriete evangelicals, die hun ziel hebben verkocht aan de duivel om hun eigen stokpaardjes te beschermen.
Tja. Op zich allemaal waar maar ik zie dit toch als iets wat het Amerikaanse volk zelf veroorzaakt en toestaat.quote:Op woensdag 6 januari 2021 14:45 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Het zou inderdaad veel proportioneler moeten. Natuurlijk moeten de kleinere staten een vinger in de pap kunnen houden, maar nu is die vinger wel extreem dik.
Bovendien, als er wat macht verdwijnt uit de kneiterd-rode ministaatjes wordt de GOP vanzelf gedwongen wat meer de richting van de meerderheid van het Amerikaanse volk uit te gaan en dat is links progressief. Wat op zich een goede zaak is, want door de disproportionele macht en smerige spelletjes beweegt ze zich nu juist de tegengestelde richting uit, terwijl er steeds minder Amerikanen zo denken.
Een partij dient zich mee te bewegen met wat het volk wil en niet het volk dmv 24/7 propaganda en gerrymandering hun eigen richting in te duwen.
Dan hoef je in Montana dus nooit meer te stemmen, eigenlijkquote:Op woensdag 6 januari 2021 14:44 schreef Puddington het volgende:
[..]
Klopt, maar je kunt wel de senaat vergroten door meer senatoren toe te kennen aan staten met meer inwoners.
Dat is natuurlijk ook een beetje het probleem. Een unie van staten waarin elke staat in de senaat een even zware stem heeft is nog wel te accepteren als de inwonersaantallen niet gigantisch uiteen lopen. Als het echter enerzijds staten zijn met 30 of 40 miljoen inwoners en anderzijds staten met nog niet eens of krap aan een miljoen inwoners, dan wordt het wel heel scheef. Zeker ook als er qua stemgedrag een vrij consistent verschil zit tussen de grote en de kleine staten.quote:Op woensdag 6 januari 2021 14:49 schreef ExTec het volgende:
[..]
Dan hoef je in Montana dus nooit meer te stemmen, eigenlijk
Het is lastig.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |