Ik vind dit een lastige hoor. In beginsel zit ik er ook zo in. Maar je kunt toch niet ontkennen dat de maatregelen voor bepaalde groepen knellender zijn dan voor anderen. Zeker nu het allemaal wat langer duurt.quote:Op maandag 14 december 2020 00:29 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Hou toch eens op met dat onderscheid in leeftijd maken.
We hebben allemaal dezelfde regels en lopen allemaal tegen onze eigen problemen aan.
Eens v.w.b. restaurants. Voor een kroeg/discotheek vind ik het wel wat anders.quote:Op maandag 14 december 2020 00:31 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Dit is absoluut waar. De overheid is hoofdverantwoordelijk voor het overlijden van deze ongelooflijk prachtige sector, door foute keuzes en verkeerd beleid. Werkelijkwaar schandalig. Rutte zou principieel nooit meer toegang tot een horecazaak mogen hebben. Als ik een horecazaak zou hebben in Den Haag en hij komt binnen zou ik hem niet eens helpen.
Het gaat me niet zozeer om de sector, maar meer alle nevenschade die dit met zich meebrengt. Ik kan gewoon echt niet uitleggen dat jonge mensen zo beperkt worden in hun vrijheid, maar tegelijkertijd wel als eerste worden ontslagen, en vervolgens ook dit via de belasting mogen terugbetalen omdat deze rekening natuurlijk wordt doorgeschoven.quote:Op maandag 14 december 2020 00:31 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Dit is absoluut waar. De overheid is hoofdverantwoordelijk voor het overlijden van deze ongelooflijk prachtige sector, door foute keuzes en verkeerd beleid. Werkelijkwaar schandalig. Rutte zou principieel nooit meer toegang tot een horecazaak mogen hebben. Als ik een horecazaak zou hebben in Den Haag en hij komt binnen zou ik hem niet eens helpen.
Mijn Kampf?quote:Op maandag 14 december 2020 00:34 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Ok. Dus er mogen daadwerkelijk vergelijkingen worden getrokken met 40/45. Het verschil is alleen dat er toen een boek was waar alles in stond wat er ging gebeuren. Is er nu helaas niet.
Dan weiger ik de dienstplicht principieel trouwens. De overheid zet al 9 maanden de jongeren in hun ondergoed dus dikke vinger naar ze.quote:Op maandag 14 december 2020 00:32 schreef Gia het volgende:
[..]
Dat was in 40/45 ook zo. Is altijd bij een dergelijke gigantische, wereldwijde crisis.
Voor hetzelfde geld komt er nog een oorlog bij. Doe je niks tegen.
Je bent zelf jongquote:Op maandag 14 december 2020 00:34 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik vind dit een lastige hoor. In beginsel zit ik er ook zo in. Maar je kunt toch niet ontkennen dat de maatregelen voor bepaalde groepen knellender zijn dan voor anderen. Zeker nu het allemaal wat langer duurt.
Je doet niks tegen een orkaan of aardbeving. Wel tegen dit soort maatregelen. We doen dit onszelf aan.quote:Op maandag 14 december 2020 00:32 schreef Gia het volgende:
[..]
Dat was in 40/45 ook zo. Is altijd bij een dergelijke gigantische, wereldwijde crisis.
Voor hetzelfde geld komt er nog een oorlog bij. Doe je niks tegen.
Van werken bij de overheid word je lui en het betaald over het algemeen niet al te best. Je kunt beter in de industrie werken bij noodzakelijke bedrijven. Denk aan nutsvoorzieningen, dingen met voedsel, medisch etc.quote:Op maandag 14 december 2020 00:33 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Nee hoor. Ik zit prima.
Na mijn afstuderen bewust gekozen voor overheid (of alleen het betere bedrijfsleven), dan ben je redelijk beschermt tegen dit soort onzin.
Het is een boel ellende bij elkaar, voor ondernemers en jongeren en alleenstaanden (enzovoort, enzovoort). Maar het is toch net wat anders als je een geliefde op de IC hebt liggen en tussen hoop en vrees de dagen in het ziekenhuis doorbrengt. Er is veel waar we van kunnen herstellen, maar niet van de dood. En dat is waar het om te doen is, zorgen dat zo weinig mogelijk mensen een doodstrijd hoeven leveren, zo weinig mogelijk mensen afscheid hoeven nemen van een geliefde, en zoveel mogelijk mensen een gezond 2021 tegemoet gaan.quote:Op maandag 14 december 2020 00:31 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Jaja, jij bent veel zieliger dan de rest.
Zou er bijna intrappen om voorbeelden te noemen hoe bijvoorbeeld gezinnen er nu onder te leiden hebben.quote:Op maandag 14 december 2020 00:34 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik vind dit een lastige hoor. In beginsel zit ik er ook zo in. Maar je kunt toch niet ontkennen dat de maatregelen voor bepaalde groepen knellender zijn dan voor anderen. Zeker nu het allemaal wat langer duurt.
Ach, top zijn de salarissen niet nee. Maar overheid biedt meer aan arbeidsvoorwaarden en perspectief dan het gemiddelde MKB.quote:Op maandag 14 december 2020 00:38 schreef leolinedance het volgende:
[..]
Van werken bij de overheid word je lui en het betaald over het algemeen niet al te best. Je kunt beter in de industrie werken bij noodzakelijke bedrijven. Denk aan nutsvoorzieningen, dingen met voedsel, medisch etc.
Ik vind dat de meeste landen hun grootste fout in juni-juli maakten. Dat was het moment om alle inspanningen te richten op gerichte maatregelen: doorgedreven bron en contact tracing + verplichte quarantaine voor risicocontacten.quote:Op maandag 14 december 2020 00:25 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Wat Israël zei na hun fouten met te vroeg versoepelen: Wanneer je stuurt met beleid gericht op max zorgcapaciteit ga je er hoe dan ook over heen.
Dat bedoel ik met geen lering trekken uit wat er in de rest van de wereld gedaan en gezegd. Je moet flexibel zijn ipv star, arrogant en steeds het wiel opbieuw uit willen vinden.
Het is ook voorspelbaar. In dit rempo begeeft de zirg het vroeg of laat, krijgen we ook bergamo beelden en dan kan het ineens allemaal wel en is er meer bereidheid.
Net een gevaarlijk kruispunt, moet eerst iemand dood voordat het bord er komt.
Altijd na afloop pas handelen.
Ga ik sowieso doen. Opleiding is klaar over een paar jaar en dan ben ik weg hier. Volledig geprofiteerd van een grotendeels door de overheid betaalde hbo-opleiding, toch zo'n 8k per jaar door de staat betaald.quote:Op maandag 14 december 2020 00:35 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Het gaat me niet zozeer om de sector, maar meer alle nevenschade die dit met zich meebrengt. Ik kan gewoon echt niet uitleggen dat jonge mensen zo beperkt worden in hun vrijheid, maar tegelijkertijd wel als eerste worden ontslagen, en vervolgens ook dit via de belasting mogen terugbetalen omdat deze rekening natuurlijk wordt doorgeschoven.
Ouderen hebben echt niks te lijden hierbij, die worden volledig ontzien. Ik zeg het je maat: wees solidair met de mensen om wie je geeft, maar niet met het systeem. Gewoon pakken wat je pakken kan. Het is een totaal opportunistisch systeem geworden.
Emigreerquote:Op maandag 14 december 2020 00:40 schreef hjansen82 het volgende:
Het lijkt er inmiddels op dat je beter af bent onder een Loekasjenko, Orban of een Bolsonaro.
quote:Op maandag 14 december 2020 00:41 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Ga ik sowieso doen. Opleiding is klaar over een paar jaar en dan ben ik weg hier. Volledig geprofiteerd van een grotendeels door de overheid betaalde hbo-opleiding, toch zo'n 8k per jaar door de staat betaald.
De ouderen dus.quote:Op maandag 14 december 2020 00:41 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
Ga ik sowieso doen. Opleiding is klaar over een paar jaar en dan ben ik weg hier. Volledig geprofiteerd van een grotendeels door de overheid betaalde hbo-opleiding, toch zo'n 8k per jaar door de staat betaald.
Zonder maatregelen lagen de doden nu waarschijnlijk op straat.quote:Op maandag 14 december 2020 00:37 schreef phpmystyle het volgende:
Je doet niks tegen een orkaan of aardbeving. Wel tegen dit soort maatregelen. We doen dit onszelf aan.
Wel fijn dat je mijn punt bevestigt met; doe je niks tegen. Dat bewijst maar weer eens hoe solidair boomers zijn met hun jongere generatie.
Ik werk in de afvalwaterbehandeling, als leverancier.quote:Op maandag 14 december 2020 00:41 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Ach, top zijn de salarissen niet nee. Maar overheid biedt meer aan arbeidsvoorwaarden en perspectief dan het gemiddelde MKB.
Wat doet u?
Cijfers in een ander land , laten iets anders zien.quote:Op maandag 14 december 2020 00:42 schreef Gia het volgende:
[..]
Zonder maatregelen lagen de doden nu waarschijnlijk op straat.
Voor mij hoeven de maatregelen niet, hoor, ik neem mijn eigen maatregelen wel, heb ik geen regering voor nodig. Helaas zijn er ook heel veel mensen die zonder maatregelen denken dat alles kan. Sommige mensen functioneren niet zonder regels.
Leeftijd is maar een aspect. Maar iedereen is het er denk ik over eens dat de alleenstaande in zijn krappe flatje het minder getroffen heeft dan het knusse gezinnetje in hun huis.quote:Op maandag 14 december 2020 00:39 schreef Mammietje het volgende:
[..]
Zou er bijna intrappen om voorbeelden te noemen hoe bijvoorbeeld gezinnen er nu onder te leiden hebben.
Laat maar. Ben die leeftijdsdiscussie echt wel zat.
Gewoon niet waar. Goh.quote:Op zondag 13 december 2020 23:11 schreef Jor_Dii het volgende:
[..]
De stagnering in besmettingen is al zowat een maand geleden begonnen en de huidige toename in de ziekenhuizen komen van besmettingen die eind november zijn opgelopen.
Zonder maatregelen had je een flinke piek (ook in mortaliteit) maar waren we allang weer in rustiger vaarwater gekomen.quote:Op maandag 14 december 2020 00:42 schreef Gia het volgende:
[..]
Zonder maatregelen lagen de doden nu waarschijnlijk op straat.
Voor mij hoeven de maatregelen niet, hoor, ik neem mijn eigen maatregelen wel, heb ik geen regering voor nodig. Helaas zijn er ook heel veel mensen die zonder maatregelen denken dat alles kan. Sommige mensen functioneren niet zonder regels.
quote:Op maandag 14 december 2020 00:08 schreef Vallon het volgende:
[..]
Landen vergelijken heeft imo weinig tot geen zin.
Sws hou ik het hier op seizoeninvloed.... het wordt/is nu zomer in Aussieland, de "piek" was dan in hun winter downunder period.
Wat jullie hier zeggen is nogal kort door de bocht. Als je wilt weten waarom Oceanische en Aziatische landen wél succesvol zijn in de bestrijding van corona zul je je meer moeten verdiepen in de hoofdstrategieën.quote:Op maandag 14 december 2020 00:11 schreef Gia het volgende:
[..]
Sowieso, Australië is een eiland. Makkelijker te controleren wie er binnenkomt.
Dus? Dat diskwalificeert mij van het hebben van een mening? Wat een onzin.quote:
Maar ondertussen in Italië....quote:Op maandag 14 december 2020 00:45 schreef hjansen82 het volgende:
Cijfers in een ander land , laten iets anders zien.
https://www.flandersinves(...)toestand-wit-rusland
In het tweede kwartaal van 2020 stierven in Wit-Rusland 5.605 mensen meer dan in dezelfde periode het jaar ervoor. Op een bevolking van 9,485 miljoen. Klopt dus niet.
Uiteraard niet. Maar geeft je wel een bepaald perspectief. Zoals "oud zijn" mij weer een totaal ander perspectief geeftquote:Op maandag 14 december 2020 00:48 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dus? Dat diskwalificeert mij van het hebben van een mening? Wat een onzin.
Bovendien had ik het niet eens zo zeer over oud Vs jong maar meer over specifieke groepen.
Italie heeft veel meer inwoners en sterk vergrijzende bevolking.quote:
5.Focusing attention on few individuals resistant to social action because of shortsightedness or selfishness, versus recognizing the vast majority do the right thing if given clear guidance and support, which is what matters for success, as elimination is a robust strategy.quote:Op maandag 14 december 2020 00:48 schreef Gretzl het volgende:
[..]
[..]
Wat jullie hier zeggen is nogal kort door de bocht. Als je wilt weten waarom Oceanische en Aziatische landen wél succesvol zijn in de bestrijding van corona zul je je meer moeten verdiepen in de hoofdstrategieën.
https://threadreaderapp.com/thread/1338120658534842368.html
[ twitter ]
[ twitter ]
[ twitter ]
[ afbeelding ]
Ik zie het ook niet. Vanuit mijn perspectief is het de instagram generatie die zichzelf heel zielig vindt omdat ze een fuck up beeld hebben van hoe hun leven hoort te zijn.quote:Op maandag 14 december 2020 00:37 schreef Whiskers2009 het volgende:
Maar ik vind de jongeren niet zwaarder lijden eigenlijk. Zal vast de enige zijn die dat denkt. Soit.
Italie heeft op papier strenge regels, maar in de praktijk worden die gewoon niet nageleefd. Daar is het gewoon yolo beleid.quote:Op maandag 14 december 2020 00:52 schreef hjansen82 het volgende:
Ik heb er grote problemen mee dat er
[..]
Italie heeft veel meer inwoners en sterk vergrijzende bevolking.
Snap wat je bedoelt.quote:Op maandag 14 december 2020 00:53 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Ik zie het ook niet. Vanuit mijn perspectief is het de instagram generatie die zichzelf heel zielig vindt omdat ze een fuck up beeld hebben van hoe hun leven hoort te zijn.
In werkelijkheid leven ze het meest als voor de crisis tov andere generaties.
Plus minste angst voor dit virus.
Ik ben 32 maar val in een risicogroep, dus het verziekt mijn leven volledig tov 2019, is een bedreiging voor mijn gezondheid, gezin en krijg ook gewoon de rekening doorgeschoven.
Daarom ben ik hard tegen jongeren die zeggen het zwaar hebben en klagen maar wel kunnen sporten, feestjes hebben met vrienden en veel gewoon kunnen doen.
Ook tegen eigenwijze boomers trouwens.
Ik had gehoopt dat mensen wat dankbaarder zouden zijn met wat wel kan, wat ze wel hebben, men wat stoïcijnser zou worden, minder materialistisch meer oog voor de medemens, milieu en dierenwelzijn.
Dat dit het positieve zou zijn maar ipv daarvan opende het me ogen volledig in het egoïsme van mensen. Die na mij de zondvloed mentaliteit is niet een enkeling maar bijna iedereen.
Was op zijn minst een waardevolle levensles.
Ja, ik ga snel het hele paper lezen, want deze wetenschapper heeft er goed zicht op.quote:Op maandag 14 december 2020 00:53 schreef leolinedance het volgende:
[..]
5.Focusing attention on few individuals resistant to social action because of shortsightedness or selfishness, versus recognizing the vast majority do the right thing if given clear guidance and support, which is what matters for success, as elimination is a robust strategy.
Zo spot-on dit
Joh, je kunt landen niet met elkaar vergelijken 1 op 1. Rusland is veel groter met veel dunbevolkte gebieden.quote:Op maandag 14 december 2020 00:52 schreef hjansen82 het volgende:
Ik heb er grote problemen mee dat er
[..]
Italie heeft veel meer inwoners en sterk vergrijzende bevolking.
Er zijn genoeg mensen 'aan de andere kant' die menen dat ze ontzettend veel opofferen en vervolgens zien dat de meest kwetsbare groepen zichzelf niet beschermen.quote:Op maandag 14 december 2020 00:53 schreef Cesare-Borgia het volgende:
Dat dit het positieve zou zijn maar ipv daarvan opende het me ogen volledig in het egoïsme van mensen. Die na mij de zondvloed mentaliteit is niet een enkeling maar bijna iedereen.
Was op zijn minst een waardevolle levensles.
Gewoon mondkapje op dan komt het helemaal goedquote:Op maandag 14 december 2020 00:56 schreef Gretzl het volgende:
[..]
Ja, ik ga snel het hele paper lezen, want deze wetenschapper heeft er goed zicht op.
Bepaalde Europese en Amerikaanse regeringsleiders denken nog steeds zelf het wiel te moeten uitvinden, terwijl het allang duidelijk is welk pad je moet kiezen om terug te gaan een laag aantal infecties. Is in elk geciviliseerd land gemakkelijk mogelijk
Ik zal de maatregelen ook blijven steunen. Al ben ik het er niet mee eens hoe die tot stand komen en zal ik altijd mijn twijfels hebben aan sommige maatregelen. Ik vind het ook gezond om kritisch te blijven nadenken en geen mak schaap te worden. Ook zal ik altijd de mening van andere respecteren en rekening te houden met kwetsbaren,quote:Op maandag 14 december 2020 00:57 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Er zijn genoeg mensen 'aan de andere kant' die menen dat ze ontzettend veel opofferen en vervolgens zien dat de meest kwetsbare groepen zichzelf niet beschermen.
't Is een kwestie van perceptie. De mensen aan wie je aanstoot neemt, springen het meest in het oog. In werkelijkheid zijn de kwetsbaren extra voorzichtig en steunen de meeste mensen de maatregelen. Je vergeet dat gemakkelijk als je wat jochies hier ziet posten die zelfs massale sterfte nog weten te relativeren. Maar zo zijn de meeste mensen niet. Probeer vooral het goede te zien.
Eens dat de overheid het flink verkloot heeft maar had hey echt geholpen als het beleid beter was?quote:Op maandag 14 december 2020 00:53 schreef leolinedance het volgende:
[..]
5.Focusing attention on few individuals resistant to social action because of shortsightedness or selfishness, versus recognizing the vast majority do the right thing if given clear guidance and support, which is what matters for success, as elimination is a robust strategy.
Zo spot-on dit
Da's goed om te horen. Ik heb dat zelf met de mondkapjes, die ik nog altijd een verschrikking vind.quote:Op maandag 14 december 2020 01:01 schreef hjansen82 het volgende:
[..]
Ik zal de maatregelen ook blijven steunen. Al ben ik het er niet mee eens hoe die tot stand komen en zal ik altijd mijn twijfels hebben aan sommige maatregelen. Ik vind het ook gezond om kritisch te blijven nadenken en geen mak schaap te worden. Ook zal ik altijd de mening van andere respecteren en rekening te houden met kwetsbaren,
Tja ik ben niet zo sentimenteel. Ik kan daar niet zoveel mee.quote:Op maandag 14 december 2020 00:53 schreef Cesare-Borgia het volgende:
[..]
Ik zie het ook niet. Vanuit mijn perspectief is het de instagram generatie die zichzelf heel zielig vindt omdat ze een fuck up beeld hebben van hoe hun leven hoort te zijn.
In werkelijkheid leven ze het meest als voor de crisis tov andere generaties.
Plus minste angst voor dit virus.
Ik ben 32 maar val in een risicogroep, dus het verziekt mijn leven volledig tov 2019, is een bedreiging voor mijn gezondheid, gezin en krijg ook gewoon de rekening doorgeschoven.
Daarom ben ik hard tegen jongeren die zeggen het zwaar hebben en klagen maar wel kunnen sporten, feestjes hebben met vrienden en veel gewoon kunnen doen.
Ook tegen eigenwijze boomers trouwens.
Ik had gehoopt dat mensen wat dankbaarder zouden zijn met wat wel kan, wat ze wel hebben, men wat stoïcijnser zou worden, minder materialistisch meer oog voor de medemens, milieu en dierenwelzijn.
Dat dit het positieve zou zijn maar ipv daarvan opende het me ogen volledig in het egoïsme van mensen. Die na mij de zondvloed mentaliteit is niet een enkeling maar bijna iedereen.
Was op zijn minst een waardevolle levensles.
Niemand vind ze leuk denk ikquote:Op maandag 14 december 2020 01:01 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Da's goed om te horen. Ik heb dat zelf met de mondkapjes, die ik nog altijd een verschrikking vind.
Ga mij met die nofi onzin niet vertellenquote:Op maandag 14 december 2020 00:48 schreef Gretzl het volgende:
[..]
[..]
Wat jullie hier zeggen is nogal kort door de bocht. Als je wilt weten waarom Oceanische en Aziatische landen wél succesvol zijn in de bestrijding van corona zul je je meer moeten verdiepen in de hoofdstrategieën.
https://threadreaderapp.com/thread/1338120658534842368.html
[ twitter ]
[ twitter ]
[ twitter ]
[ afbeelding ]
Ik vind het dragen ervan niet zo'n punt: ik vind een straatbeeld vol mensen met mondkapjes verschrikkelijk. Het voelt als leven in een dystopie.quote:Op maandag 14 december 2020 01:03 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Niemand vind ze leuk denk ik
Je verdraag ze of niet en in dat laatste geval ben je weliswaar de uitzondering en dat mag gelukkig in dit land.quote:Op maandag 14 december 2020 01:01 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Da's goed om te horen. Ik heb dat zelf met de mondkapjes, die ik nog altijd een verschrikking vind.
Ik wel. Nogal wat pratische nadelen. Maar doe het welquote:Op maandag 14 december 2020 01:05 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik vind het dragen ervan niet zo'n punt: ik vind een straatbeeld vol mensen met mondkapjes verschrikkelijk. Het voelt als leven in een dystopie.
Wat grotendeels gelul isquote:Op maandag 14 december 2020 01:06 schreef Vallon het volgende:
[..]
Je verdraag ze of niet en in dat laatste geval ben je weliswaar de uitzonder en dat mag gelukkig in dit land.
Heb je voor kanker ook een denigrerende term waar je patiënten en hun geliefden mee kunt schofferen?quote:Op maandag 14 december 2020 01:07 schreef DeVerzamelaar het volgende:
Oh Hans, cojona sluit nu ook de winkels.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |