Mooi omschreven!quote:Op
donderdag 29 oktober 2020 10:27 schreef zalkc het volgende:
[..]
Het is inderdaad vele malen complexer. Maar er is een waarneming dat het in een bepaalde groep mis lijkt te gaan.
Dan ga je kijken of dit toeval is of dat er oorzaken aan ten grondslag liggen. Daarin heb je een aantal hoofdgroepen die mogelijk zijn.
- Erfelijkheid
- Gedrag
- Omstandigheden
Samen gevat in: Ligt het aan de persoon, zijn situatie of zijn acties. En in dit geval een complete bevolkingsgroep blijkbaar.
Die groep deelt een minimaal nauwere genetische afkomst, maar er is geen enkel onderzoek die specifiek die groep eruit haalt als extra vatbaar. Eigenlijk is er geen enkele groep die aantoonbaar meer of minder vatbaar is op basis van genetica. Daardoor kun je de oorzaak Erfelijkheid weliswaar nog niet ontkrachten, maar zeker niet hard maken als bewijs.
Qua gedrag is het goed om onderzoek te doen of dit bijdraagt aan het aantal besmettingen. Is het cultureel not-done om erover te praten? Word er gebruik gemaakt van andere media? Is er een ritueel dat invloed kan hebben? etc... Gevonden oorzaken hoeven daarbij niet uniek voor de culturele groep te zijn, maar indien ze veelvuldig voorkomen als oorzaak kun je hier wel gericht op gaan sturen.
Omstandigheden zijn vrijwel altijd een grote factor in vergelijkingen. Te denken valt aan arbeid (of ontbreken daarvan), huisvesting, scholing, kapitaal, mobiliteit.
En uit die onnoemelijk grote berg gegevens moet je gaan proberen om een oorzaak en oplossing te destilleren. Blijkbaar kan half Nederland dat in 1 minuut
en dan gewoon nog lacherig over doen ook op TV, eind februari was dat toch ?quote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:45 schreef Kyran het volgende:
[..]
Wij zijn dan ook wel een beetje stout door niet de regels van WHO na te leven
blijft koffiedik kijken maar komt natuurlijk ook omdat de deuren wijd open staan op onze vliegvelden, alles voor de luchtvaartquote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:44 schreef chratnox het volgende:
[..]
Welnee. Het is echt wensdenken om te denken dat we de tweede golf hadden kunnen voorkomen. Had het niet met vakantiegangers teruggekomen (weten we al zeker of dat zo is?) had het wel meegekomen met mensen die internationaal moeten werken of wat dan ook. Die tweede golf zou hoe dan ook komen, op welke manier was de vraag.
Sluit ik me bij aan, heb enkele dagen geleden eindelijk ons geld terug ontvangen van de vluchten die we in Mei zouden maken naar de VS. Ook al weet ik dat het wel goed zal komen, heb je er toch onbewust stress van.quote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:45 schreef Simmertje het volgende:
Ik ben zelf ook enorm van het reizen en kan ook niet wachten totdat het moment daar is dat het weer kan. Ik heb alleen totaal niet de drang nu om iets te boeken, de hele fun is er voor mij af. Elke week stressen of de vakantie nog wel door kan gaan, of je dan de gemaakte kosten wel terug krijgt en überhaupt wat voor situatie je gaat aantreffen op de besmetting. Nee, ik wacht nog wel even.
Snap dus vooral de drang bij mensen niet om nu per se weg te moeten.
Daarom heb ik dus alles voor onze road trip maar gewoon geboekt. Als de landen ons zouden toelaten gaan wij gewoon. Eigen vervoer, vakantiehuisjes waar wij zelf kunnen koken, dus geen restaurants/bars bezoeken, geen grote hotels etc. Enige wat je dan nog doet is boodschappen, maar dat doe je hier ook.quote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:45 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Middle of nowhere kamperen lijkt me zelfs beter dan in Nederland blijven
Ik zou me er ook volkomen niet op m'n gemak voelen en niet echt kunnen genieten van de vakantie.quote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:45 schreef Simmertje het volgende:
Ik ben zelf ook enorm van het reizen en kan ook niet wachten totdat het moment daar is dat het weer kan. Ik heb alleen totaal niet de drang nu om iets te boeken, de hele fun is er voor mij af. Elke week stressen of de vakantie nog wel door kan gaan, of je dan de gemaakte kosten wel terug krijgt en überhaupt wat voor situatie je gaat aantreffen op de besmetting. Nee, ik wacht nog wel even.
Snap dus vooral de drang bij mensen niet om nu per se weg te moeten.
Dat blijf je tot vervelend aan toe herhalen maar dit blijkt toch iets meer genuanceerd te liggen dan dat je zelf doet voorkomen.quote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:42 schreef Elan het volgende:
[..]
Sowieso lekker tijdens een pandemie voor de lol op reisDie tweede golf hebben we grotendeels te danken aan de vakantiegangers.
Ik vraag het me af of dat de oorzaak van een tweede golf is.quote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:47 schreef Tarado het volgende:
[..]
blijft koffiedik kijken maar komt natuurlijk ook omdat de deuren wijd open staan op onze vliegvelden, alles voor de luchtvaart
Deze man weetquote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:47 schreef Kyran het volgende:
[..]
Daarom heb ik dus alles voor onze road trip maar gewoon geboekt. Als de landen ons zouden toelaten gaan wij gewoon. Eigen vervoer, vakantiehuisjes waar wij zelf kunnen koken, dus geen restaurants/bars bezoeken, geen grote hotels etc. Enige wat je dan nog doet is boodschappen, maar dat doe je hier ook.
Haha *bestemming.quote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:47 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Ik zou me er ook volkomen niet op m'n gemak voelen en niet echt kunnen genieten van de vakantie.
Mooie typefout trouwens
Helemaal topquote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:47 schreef Kyran het volgende:
[..]
Daarom heb ik dus alles voor onze road trip maar gewoon geboekt. Als de landen ons zouden toelaten gaan wij gewoon. Eigen vervoer, vakantiehuisjes waar wij zelf kunnen koken, dus geen restaurants/bars bezoeken, geen grote hotels etc. Enige wat je dan nog doet is boodschappen, maar dat doe je hier ook.
Oh dat geloof ik best. Maar om te zeggen dat we de tweede golf te danken hebben aan vakantiegangers is te makkelijk. Dan had ie wellicht 2 weken later begonnen, maar hij had echt wel gekomen.quote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:45 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Volgens mij had van Dissel gezegd dat het door vakantiegangers versneld is gegaan en weer is meegenomen uit andere landen.
Wel herkenbaar wat je beschrijft. Wij hebben dus wel geboekt, maar alles kan tot vlak van te voren nog afgezegd worden zonder problemen. Hebben dus geen stress over geld/kosten etc, maar voorpret is wel een ander verhaal. Nu zit je eerder te denken "zou het wel doorgaan" en niet echt te genieten dat je een mooie reis gaat maken.quote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:45 schreef Simmertje het volgende:
Ik ben zelf ook enorm van het reizen en kan ook niet wachten totdat het moment daar is dat het weer kan. Ik heb alleen totaal niet de drang nu om iets te boeken, de hele fun is er voor mij af. Elke week stressen of de vakantie nog wel door kan gaan, of je dan de gemaakte kosten wel terug krijgt en überhaupt wat voor situatie je gaat aantreffen op de besmetting. Nee, ik wacht nog wel even.
Snap dus vooral de drang bij mensen niet om nu per se weg te moeten.
De redenen waarom we het niet weten zijn omdat er geen enkele controle is geweest bij binnenkomst en het BCO nog geen dag goed gewerkt heeft, dus blijven we maar gissen.quote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:48 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Ik vraag het me af of dat de oorzaak van een tweede golf is.
Volgens mij is het gewoon weer binnen Nederland op gaan leven door versoepelingen en mensen die zich niet aan de maatregelen houden, daar heb je helemaal geen externe input voor nodig.
Niks mis mee ouwe reus. Het is alleen niet mijn kopje thee.quote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:31 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Wat is er mis mee om gewoon een jaartje asperges te gaan steken ofzo of als je echt intiem menselijk contact wilt in een boordeel te gaan werken i dont know 😂 totdat we volgens bijna iedereen van Osterhaus tot bonten tot kikkert in 2022 bijna zeker gewoon alles weer kunnen als vanouds zonder 1.5m/maatregelen en dan weer leuke evenementen te gaan organiseren?
Waarom überhaupt moeite doen voor een door de 1.5m verneukte en van alle gezelligheid en spontaniteit ontdane versie waar niemand op zit te wachten als het tegen eind volgend jaar weer normaal kan? Publiek kan echt nog wel een jaartje wachten hoor.
Met alle respect, maar dit soort stelligheid is gewoon niet gepast gezien de kennis die er nu is ten aanzien van de verspreiding van het virus. Zeg dan op z'n minst 'waarschijnlijk'.quote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:49 schreef chratnox het volgende:
[..]
Oh dat geloof ik best. Maar om te zeggen dat we de tweede golf te danken hebben aan vakantiegangers is te makkelijk. Dan had ie wellicht 2 weken later begonnen, maar hij had echt wel gekomen.
Het probleem is de te hoge R-factor waardoor het virus kan uitbreiden. Ook als je je land hermetisch afsluit is dat een probleem.quote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:51 schreef Tarado het volgende:
[..]
De redenen waarom we het niet weten zijn omdat er geen enkele controle is geweest bij binnenkomst en het BCO nog geen dag goed gewerkt heeft, dus blijven we maar gissen.
Overigens denk ik ook dat je vroeg of laat die 2e golf had gehad maar zonder vliegbewegingen waarschijnlijk wel later.
Fair point, zal erop letten. Dat is inderdaad wel wat ik bedoelde. We kunnen vliegreizen wel verbieden oid voor consumenten, maar er zijn zoveel reisbewegingen over de wereld dat het naar mijn idee nog steeds wel rond zal gaan. Naar mijn mening zal het wellicht zorgen voor een vertraging in het moment wanneer, maar de wereld is teveel 'verbonden' om het binnen één land te houden.quote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:53 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Met alle respect, maar dit soort stelligheid is gewoon niet gepast gezien de kennis die er nu is ten aanzien van de verspreiding van het virus. Zeg dan op z'n minst 'waarschijnlijk'.
In het artikel dat ik gisteren aanhaalde over zoönose werd ook iets gezegd over reisbewegingen:
‘Door het vele reizen en het enorme handelsverkeer komen ziekten die vroeger lokaal zouden zijn gebleven nu wereldwijd voor. Covid-19 is daar een krachtig voorbeeld van. Wuhan is de ‘werkplaats van de wereld’, een tot voor kort tamelijk onbekende hub voor vliegverkeer. Als we niet zoveel reisden, zouden we de verspreiding van die ziekte hebben kunnen voorkomen.’
Het is sowieso meegekomen met reizigers, dat blijkt wel uit de resultaten van de testsraten die op de luchthavens actief waren in die periode . Vakantiegangers gedragen zich over het algemeen nu eenmaal anders dan mensen die ergens heen moeten voor werk.quote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:44 schreef chratnox het volgende:
[..]
Welnee. Het is echt wensdenken om te denken dat we de tweede golf hadden kunnen voorkomen. Had het niet met vakantiegangers teruggekomen (weten we al zeker of dat zo is?) had het wel meegekomen met mensen die internationaal moeten werken of wat dan ook. Die tweede golf zou hoe dan ook komen, op welke manier was de vraag.
Vooraf dacht ik ook, misschien had ik het beter niet kunnen doen. Maar achteraf superblij dat ik begin deze maand twee weken naar Italië ben geweest. Van het zonnetje genieten voordat hier de herfst losbarstte.quote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:47 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Ik zou me er ook volkomen niet op m'n gemak voelen en niet echt kunnen genieten van de vakantie.
Mooie typefout trouwens
quote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:55 schreef Drekkoning het volgende:
Ja, er zullen mensen besmet zijn geraakt in het buitenland. Maar als ze niet op vakantie waren gegaan hadden ze ook besmet kunnen raken in de supermarkt.
Ja, maar die besmettingen in het buitenland, zorgen er wel voor dat er overal nieuwe clusters van besmettingen ontstaan, en in nieuwe clusters ligt de R hoger omdat er nog geen lokaal effect optreedt om de exponentiële verspreiding tegen te gaan, en omdat er minder zicht op is dus de BCO in het begin minder effectief is.quote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:55 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Het probleem is de te hoge R-factor waardoor het virus kan uitbreiden. Ook als je je land hermetisch afsluit is dat een probleem.
Ja, er zullen mensen besmet zijn geraakt in het buitenland. Maar als ze niet op vakantie waren gegaan hadden ze ook besmet kunnen raken in de supermarkt.
Laten we het er op houden dat het virus bijna wereldwijd zijn werk doet. Tenzij je iedereen wereldwijd 4 weken opsluit zijn we er niet zomaar vanaf en blijft het verspreiden. Het is ook geen virus wat landsgrenzen kent... of je het in Bulgarije oploopt of in Nederland maakt geen moer uit. Als je besmet raakt kun je het verspreiden.quote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:55 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Het probleem is de te hoge R-factor waardoor het virus kan uitbreiden. Ook als je je land hermetisch afsluit is dat een probleem.
Ja, er zullen mensen besmet zijn geraakt in het buitenland. Maar als ze niet op vakantie waren gegaan hadden ze ook besmet kunnen raken in de supermarkt.
Dat werd toen als argument gebruikt om twee weken ongegeneerd te gaan clubben in Spanje ja. MAAR in Nederland is ook Corona hoor!quote:Op donderdag 29 oktober 2020 11:57 schreef Tarado het volgende:
[..]dat is me iets te simpel, feesten met veel mensen dicht op elkaar in het buitenland of binnenland is een groter risico dan naar de supermarkt gaan
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |