Daar komt het wel op neer ja. Da's vervelend en heeft impact voor die mensen, maar dat heeft 'n maandenlange (semi-, intelligente, heavy-, krachtige, etc) lockdown voor heel het land.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:18 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Wil je mensen dan wegrukken uit hun gezinnen enzo? Dat lijkt me toch behoorlijk onmenselijk eerlijk gezegd. Dan ga je wel weer een nieuwe grens over hoor.
Dus de kwetsbaren en hun verzorgers in een bubbel? De verzorgers geven hun hele leven op want kunnen geen contact hebben met familie en vrienden, want dan nemen ze mogelijk het virus weer mee naar hun bubbel.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:16 schreef trein2000 het volgende:
[..]
En medicijnen, vermaak, etc.
[..]
Dat doet dan toch het zorgpersoneel in de bubbel of zeg ik dan iets raars?
Dat wil je toch echt niet? Mensen verplichten wie ze wel en niet mogen zien.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:15 schreef Halcon het volgende:
[..]
Simpel eigenlijk. Net zoals 'n wielerteam in de Tour de France. Die mensen gaan de komende tijd niet meer om met mensen die niet tot de bubbel behoren. Da's vervelend, maar dat is nu even niet anders. Alle maatregelen zijn ook enorm vervelend voor mensen. Daar zitten ook een hoop mensen tussen die zelf niet tot een risicogroep behoren en ook niet met risicogroepen in aanraking komen.
Dat gebeurt in 'n lockdown toch ook? Dan mag je niemand meer zien, behalve je eigen huisgenoten, eventueel je dokter en collega's als je 'n onmisbaar beroep uitvoert.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:19 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Dat wil je toch echt niet? Mensen verplichten wie ze wel en niet mogen zien.
Dat zou je van overheidswege verplicht kunnen stellen natuurlijk. Maar zoals ik al zei, het lijkt mij menselijkerwijs onwenselijk. Ik ben daar dus ook niet voor.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:19 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dus de kwetsbaren en hun verzorgers in een bubbel? De verzorgers geven hun hele leven op want kunnen geen contact hebben met familie en vrienden, want dan nemen ze mogelijk het virus weer mee naar hun bubbel.
Klinkt als een werkbare optie. Ik ben benieuwd waar die duizenden verzorgende vandaan moeten komen die dit willen doen.
Sorry, maar als ik het komende jaar de maatschappij totaal niet meer in mag, neem ik direct ontslag bij mijn verpleeghuis.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:13 schreef Halcon het volgende:
[..]
Medewerkers van zo'n tehuis. Als die het mee naar binnen nemen en eventueel bezoek ook nog, dan scherm je dus niks af.
Je valt dan de hele bevolking lastig met maatregelen omdat cojona voor ouderen met gezondheidsproblemen dodelijk is, maar vervolgens zet je juist waar het gevaarlijk is de deur open.
Ja klopt, maar dan discrimineer je niet op leeftijd, beroep of wat dan ook.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:20 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat gebeurt in 'n lockdown toch ook? Dan mag je niemand meer zien, behalve je eigen huisgenoten, eventueel je dokter en collega's als je 'n onmisbaar beroep uitvoert.
Nee dat kan niet, sorry. Mensen wegrukken uit hun gezinnen gedurende langere tijd is gewoonweg absurd. Dat moet je echt niet willen. Dat gaat gewoonweg in tegen de menselijke waardigheid.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:19 schreef Halcon het volgende:
[..]
Daar komt het wel op neer ja. Da's vervelend en heeft impact voor die mensen, maar dat heeft 'n maandenlange (semi-, intelligente, heavy-, krachtige, etc) lockdown voor heel het land.
En als het doel dan is om kwetsbare bejaarden te beschermen, dan kun je beter met 'n sluipschutter het doel raken dan met 'n atoombom.
Het zijn niet alleen kwetsbare bejaarden. Het geldt dan voor hele ziekenhuizen, bijvoorbeeld. En voor instellingen waar jongeren met een kwetsbare gezondheid zitten. Thuiswonende ouderen of anderszins kwetsbaren moeten een verzorgende in huis nemen om in hun bubbel te zitten?quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:19 schreef Halcon het volgende:
[..]
Daar komt het wel op neer ja. Da's vervelend en heeft impact voor die mensen, maar dat heeft 'n maandenlange (semi-, intelligente, heavy-, krachtige, etc) lockdown voor heel het land.
En als het doel dan is om kwetsbare bejaarden te beschermen, dan kun je beter met 'n sluipschutter het doel raken dan met 'n atoombom.
Tsja, liever dus iedereen binnen dan alleen jij binnen...quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:22 schreef Lokasenna het volgende:
[..]
Sorry, maar als ik het komende jaar de maatschappij totaal niet meer in mag, neem ik direct ontslag bij mijn verpleeghuis.
En ik denk de meerderheid van mijn collega's met mij.
Je eigen huisgenoten is toch wel een beetje key hier. Wil je kinderen dan maandenlang hun ouders ontzeggen? Wil je verplegers de steun van het thuisfront ontnemen? Dat kan toch niet man. Dan is het leed niet te overzien.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:20 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat gebeurt in 'n lockdown toch ook? Dan mag je niemand meer zien, behalve je eigen huisgenoten, eventueel je dokter en collega's als je 'n onmisbaar beroep uitvoert.
En dit inderdaad. Nieuwe aanwas zal er ook niet komen. Niemand gaat de zorg meer in als dat de consequentie is.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:22 schreef Lokasenna het volgende:
[..]
Sorry, maar als ik het komende jaar de maatschappij totaal niet meer in mag, neem ik direct ontslag bij mijn verpleeghuis.
En ik denk de meerderheid van mijn collega's met mij.
Dat gaat 'n lockdown waarbij je alleen boodschappen mag doen ook. Alleen geldt het dan voor veel meer mensen.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:22 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Nee dat kan niet, sorry. Mensen wegrukken uit hun gezinnen gedurende langere tijd is gewoonweg absurd. Dat moet je echt niet willen. Dat gaat gewoonweg in tegen de menselijke waardigheid.
Met 'n lockdown waarbij je alleen boodschappen mag doen, mag je ook geen andere mensen opzoeken. Alleen geldt het dan voor iedereen.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:23 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Je eigen huisgenoten is toch wel een beetje key hier. Wil je kinderen dan maandenlang hun ouders ontzeggen? Wil je verplegers de steun van het thuisfront ontnemen? Dat kan toch niet man. Dan is het leed niet te overzien.
en dan nog he....quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:06 schreef Halcon het volgende:
[..]
Tsja, je kunt dan beter die mensen in een bubbel zetten. Als ze zich stipt aan alle adviezen houden, mogen ze toch al amper wat.
Heeft geen zin om de horeca dicht te gooien, terwijl cojona in de verpleeghuizen toch wel binnen blijkt te komen.
Nee dat is gewoonweg niet waar. Dit is de overtreffende trap van ingrijpen achter de voordeur.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:24 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat gaat 'n lockdown waarbij je alleen boodschappen mag doen ook. Alleen geldt het dan voor veel meer mensen.
Doel van de regering is blijkbaar om bejaarden met gezondheidsproblemen te beschermen. Daar zijn minder impactvolle maatregelen voor dan alles en iedereen maar op te sluiten.
Waar persoonlijk -en nabijzijnd contact onvermijdbaar of onwenselijk is, gebeurd dat net als in het ziekenhuis in volledige PBM. Het laatste beschermd ook als onverhoopt de zorgverlener zelf (evt asymtpomatisch) besmet is.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:14 schreef Halcon het volgende:
[..]
Wie verzorgt nu de mensen die binnen zitten? Je kookt eten of bestelt eten. Laat boodschappen eventueel bezorgen.
Dan ben je we zelf bij je gezin, je geliefde, je kinderen.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:24 schreef Halcon het volgende:
[..]
Met 'n lockdown waarbij je alleen boodschappen mag doen, mag je ook geen andere mensen opzoeken. Alleen geldt het dan voor iedereen.
Je blijft dat nu herhalen. Maar het is gewoonweg niet waar. Je gaat op deze manier honderdduizenden gezinnen verscheuren. Dat is fundamenteel anders.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:24 schreef Halcon het volgende:
[..]
Met 'n lockdown waarbij je alleen boodschappen mag doen, mag je ook geen andere mensen opzoeken. Alleen geldt het dan voor iedereen.
❤quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:26 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Nee dat is gewoonweg niet waar. Dit is de overtreffende trap van ingrijpen achter de voordeur.
Als dit gebeurt ga ik, en ik ben niet eens zorgmedewerker, met fakkels en hooivorken naar het Malieveld.
Maar heel cru is dat ook zo hè. Als er nu nog 3000 ouderen sterven komt dat op het bord van dit kabinet. Als er nu nog 200 miljard uitgegeven wordt en we 2022 in een dikke psychologische en financiële crisis zitten is in elk geval een ander kabinet.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 20:33 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Die kant gaat het inderdaad gewoon op. Maakt ze niks uit wat dat met de mensen doet. Ze zeiden vrij letterlijk dat ze vrijwel alles op willen offeren voor ouderen en de ziekenhuizen. Al het andere is gewoon minder belangrijk voor ze. Dat zijn lange termijn problemen - kunnen ze voor zich uit schuiven. En dan als we uit de crisis zijn? Mag het volk de rekening betalen van die lange termijn issues.
Ik wil best zoveel mogelijk binnen blijven. Maar ik ga echt niet een jaar of langer intern in een verpleeghuis wonen, zonder enig contact met mijn partner en familie.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:23 schreef Halcon het volgende:
[..]
Tsja, liever dus iedereen binnen dan alleen jij binnen...
Dat zei Rutte toch echt, een lockdown waarbij je alleen naar buiten mag om boodschappen te doen. Dan zie je dus niemand anders meer behalve je huisgenoten.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:27 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Je blijft dat nu herhalen. Maar het is gewoonweg niet waar. Je gaat op deze manier honderdduizenden gezinnen verscheuren. Dat is fundamenteel anders.
compleet gelul en een loos dreigement van ruttequote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:29 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat zei Rutte toch echt, een lockdown waarbij je alleen naar buiten mag om boodschappen te doen. Dan zie je dus niemand anders meer behalve je huisgenoten.
En die toonzetting stuit mij al langere tijd ongelofelijk tegen de borst. Alle fouten en bloopers van de overheid worden maar weggerelativeerd en de burger heeft het gedaan.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:27 schreef chratnox het volgende:
[..]
Maar heel cru is dat ook zo hè. Als er nu nog 3000 ouderen sterven komt dat op het bord van dit kabinet. Als er nu nog 200 miljard uitgegeven wordt en we 2022 in een dikke psychologische en financiële crisis zitten is in elk geval een ander kabinet.
Daarom is de timing zo beroerd. In het laatste jaar van een termijn is een kabinet vooral bezig met afronden en scoren.
Ik begin er steeds cynischer in te staan wat de daadwerkelijke bereidwilligheid is. Als er over 2 weken een lockdown komt is ‘t makkelijk, want dan kunnen Rutte en de Jonge zeggen: Ja, nogal wiedes. We hebben toch gezegd dat je je aan de maatregelen moest houden? Dat hebben jullie niet gedaan, dus dit is het gevolg.
Deze hele persconferentie voelde alsof je je laatste waarschuwing van je ouders kreeg voor je naar je kamer moest.
Nee, alle kinderen niet naar school, geen sociaal leven, etc. en dat 'n paar maanden in het slechtste geval. Dat is uiteraard wel denkbaar.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:27 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Dan ben je we zelf bij je gezin, je geliefde, je kinderen.
Het leed als je kinderen langdurig een ouder ontneemt...ondenkbaar.
En wat te denken van kinderen waarvan beide ouders in de zorg werken? Weeshuis optuigen maar?
Ja dat kan rutte best gezegd hebben. Maar juist die eigen huisgenoten zijn zo cruciaal. Dat proberen meerdere mensen je nu al te vertellen...quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:29 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat zei Rutte toch echt, een lockdown waarbij je alleen naar buiten mag om boodschappen te doen. Dan zie je dus niemand anders meer behalve je huisgenoten.
Dat kan ie zeggen, maar zie ik echt niet gebeuren. De kritieke infrastructuur in een klein land als NL is daar te groot voor. De toeleveranciers moeten dan ook open zijn etc, dus dan is het gros open.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:29 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat zei Rutte toch echt, een lockdown waarbij je alleen naar buiten mag om boodschappen te doen. Dan zie je dus niemand anders meer behalve je huisgenoten.
Hij blijft er toch maar mee dreigen. Verschil met de eerste golf is dat 'ie nu de verpleegtehuizen blijkbaar open wil houden, omdat het anders zo zielig is voor die bejaarden. Dan zal hij toch wel maatregelen komen waarmee hij dat risico denkt te compenseren.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:31 schreef Predator40 het volgende:
[..]
compleet gelul en een loos dreigement van rutte
gaat gewoon niet gebeuren in nederland, ook tijdens de eerste golf niet
Om de meeste dansen te doen heb je een partner nodig, en die is er nu niet. Het voelt als het zijn van een marionet, zo van: Je hebt maar in te schikkenquote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:31 schreef trein2000 het volgende:
[..]
En die toonzetting stuit mij al langere tijd ongelofelijk tegen de borst. Alle fouten en bloopers van de overheid worden maar weggerelativeerd en de burger heeft het gedaan.
De echte schuldigen zijn de mensen die het al weken zagen oplopen tot ver boven de signaalwaardes (wie kent ze nog...) en maar voor zich uit bleven staren. En daar zijn twee partijen verantwoordelijk voor. Namelijk de voorzitters veiligheidsregio en de minister van VWS. Die hebben het laten lopen waardoor we nu zo in de shit zitten.
Zo is het en niet anders.
Sociaal leven gaat verder dan wat huisgenoten hè.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:32 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ja dat kan rutte best gezegd hebben. Maar juist die eigen huisgenoten zijn zo cruciaal. Dat proberen meerdere mensen je nu al te vertellen...
Zelfs in landen met de meest strenge lockdowns een paar maanden terug kon je met een briefje met een goede reden de straat op.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:29 schreef Halcon het volgende:
[..]
Dat zei Rutte toch echt, een lockdown waarbij je alleen naar buiten mag om boodschappen te doen. Dan zie je dus niemand anders meer behalve je huisgenoten.
Ja dus?quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:34 schreef Halcon het volgende:
[..]
Sociaal leven gaat verder dan wat huisgenoten hè.
Dat dus, gewoon locken die huizen. En ook oppassen met onderlinge contacten van ouderen, kaarten, bingo, etc is allemaal erg risico vol. We kunnen het ons gewoonweg niet permitteren om bejaardentehuizen volledig te ontzien, maar scholen te sluiten.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:31 schreef Halcon het volgende:
[..]
Nee, alle kinderen niet naar school, geen sociaal leven, etc. en dat 'n paar maanden in het slechtste geval. Dat is uiteraard wel denkbaar.
Ik ben er wel klaar mee dat alles de afgrond in moet om wat bejaarden met gezondheidsproblemen af te schermen.
Wil je ze beschermen? Prima, maar doe dat dan gericht. En dat begint dan toch bij wie er bij hen binnen komen.
Geen idee wat Nederland precies van plan is, maar in 'n aantal landen met een hele strenge lockdown moest je wel een verdomd goede reden hebben om de straat op te gaan.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:35 schreef StateOfMind het volgende:
[..]
Zelfs in landen met de meest strenge lockdowns een paar maanden terug kon je met een briefje met een goede reden de straat op.
Als jij familieleden moet verzorgen zal dat heus wel mogen.
De soep zal niet zo heet gegeten worden.
Desnoods zet je dan dat hele gezin in de bubbel. Dat zou op zich moeten kunnen.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:35 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ja dus?
Gezinnen verscheuren is van een andere orde. Dat is gewoonweg onacceptabel in de aantallen waar we nu over praten.
Zodat jij een feestje kan houden en op vakantie kan?quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:36 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Dat dus, gewoon locken die huizen. En ook oppassen met onderlinge contacten van ouderen, kaarten, bingo, etc is allemaal erg risico vol. We kunnen het ons gewoonweg niet permitteren om bejaardentehuizen volledig te ontzien, maar scholen te sluiten.
De meeste besmettingen vinden thuis plaats en deze mensen wonen gewoon samen in 1 huis. Gezamenlijke eetplaats, "huiskamer", activiteiten.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:32 schreef _serial_ het volgende:
Laten we eerlijk zijn, we hebben nu 533 (23%) van de woonzorgcentra besmet.
22 september waren dat er nog 114
Het heeft aardig om zich heen gegrepen daar.
We hadden daar wellicht echt iets beter moeten opletten / beschermen.
Ik snap dat je niet net zoals in de 1e golf de deur op slot wilt doen, maar er waren denk ik ook wel tussenwegen geweest.
Actieve geheimhouding door overheden lijkt mij alleen relevant wanneer dat gaat om bescherming van persoonlijk levenssfeer betreft en die overkoepelend van aard zijn zoals staatsveiligheid (defensie, kennis etc.).quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:16 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Ik weet niet of het helpt voor het draagvlak van de maatregelen zelf, en of je de afwegingen die erbij horen publiek ter discussie wilt stellen.
Niet voor niets zijn zaken zaken als kabinetsformatie ook geheim.
Meer transparantie over wat ze proberen te bereiken en wat daaraan bijdraagt lijkt me wel terecht.
Dat sowieso. Daarvan vraag ik me wel oprecht af, wat gaat daar mis? Daar zou je veel persoonlijke bescherming verwachten om het te voorkomen, juist vanwege het directe risicoquote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:32 schreef _serial_ het volgende:
Laten we eerlijk zijn, we hebben nu 533 (23%) van de woonzorgcentra besmet.
22 september waren dat er nog 114
Het heeft aardig om zich heen gegrepen daar.
We hadden daar wellicht echt iets beter moeten opletten / beschermen.
Ik snap dat je niet net zoals in de 1e golf de deur op slot wilt doen, maar er waren denk ik ook wel tussenwegen geweest.
Ok, dan even met alle respect, maar als het gaat om dat laatste half jaar, waarom moet dan het halve land op slot om die mensen te beschermen? Want als ik jou goed begrijp, zitten ze toch al ver in blessuretijd. Met of zonder cojona.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:36 schreef Lokasenna het volgende:
Ik begrijp wel dat de verpleeghuizen sluiten niet meer wenselijk wordt gevonden.
Als tegenwoordig in Nederland iemand in een verpleeghuis wordt opgenomen, heeft diegene gemiddeld nog ongeveer een half jaar te leven. Wanneer je de verpleeghuizen langdurig sluit, ontzeg je die mensen hun laatste maanden met naasten door te brengen.
Dan kan kindlief dus niet meer naar school. Kan partner niet meer werken (wat als dat ook een cruciale beroeper is, agent ofzo?). Nee, onwerkbaar.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:36 schreef Halcon het volgende:
[..]
Desnoods zet je dan dat hele gezin in de bubbel. Dat zou op zich moeten kunnen.
Gezonde omgeving voor kinderen, die dan alsnog niet naar school kunnen.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:36 schreef Halcon het volgende:
[..]
Desnoods zet je dan dat hele gezin in de bubbel. Dat zou op zich moeten kunnen.
Ja dat zal de 16 jarige dochter vast een goed plan vinden.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:36 schreef Halcon het volgende:
[..]
Desnoods zet je dan dat hele gezin in de bubbel. Dat zou op zich moeten kunnen.
Dan moet je om te beginnen driekwart van alle allochtonen verplicht binnen houden. Daar wonen namelijk alle ouderen zo lang mogelijk in huis bij hun kinderen en kleinkinderen.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:36 schreef Halcon het volgende:
[..]
Desnoods zet je dan dat hele gezin in de bubbel. Dat zou op zich moeten kunnen.
Donderstraal eens op met die feestjes. Heb jij ook maar een quote dat ik daarvoor pleit?quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:37 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Zodat jij een feestje kan houden en op vakantie kan?
quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:36 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Dat dus, gewoon locken die huizen. En ook oppassen met onderlinge contacten van ouderen, kaarten, bingo, etc is allemaal erg risico vol. We kunnen het ons gewoonweg niet permitteren om bejaardentehuizen volledig te ontzien, maar scholen te sluiten.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |