Dat moet nog blijken, het is nog te kort dag om een effect te kunnen zien.quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:11 schreef jameshond7 het volgende:
[..]
En is dit pakket genoeg als je kijkt naar het huidige aantal besmettingen en patienten op de IC?
En een groot aantal besmettingen hebben die impact niet? Er zijn verschillende vormen van (gedeeltelijke) lockdowns te bedenken he? Die hebben niet allemaal hetzelfde impact op deze zaken.quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:14 schreef HPoi het volgende:
En terecht. Lockdowns dragen maar in beperkte mate mee aan het reduceren van besmettingen, maar hebben enorme impact op mentaal welzijn, overige zorg en de economie.
1. Cijfers lopen iets achterquote:Op maandag 26 oktober 2020 10:13 schreef VoMy het volgende:
[..]
Maar waarom is er dan al een afvlakking zichtbaar door de serie maatregelen van 28 september?
En dat is het hele punt. Als je een week langer wacht, blijken de maatregelen misschien niet effectief genoeg te zijn, maar dan ben je eigenlijk al te laat met handelen. Daar beter het zekere voor het onzekere nemen.quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:16 schreef VoMy het volgende:
[..]
Dat moet nog blijken, het is nog te kort dag om een effect te kunnen zien.
Omdat ze massaal in het buitenland hebben gefeest? Wat dacht je van al die (volwassen) vakantiegangers? Of de terrassen die vol zaten in deze zomer?quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:14 schreef Jaeger85 het volgende:
Waar baseer je dit op? RIVM gaf juist aan dat feestende jongeren dit hebben geïmporteerd.
In de zomer was er niks aan de hand.quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:18 schreef jameshond7 het volgende:
[..]
Omdat ze massaal in het buitenland hebben gefeest? Wat dacht je van al die (volwassen) vakantiegangers? Of de terrassen die vol zaten in deze zomer?
Ja, en het effect is dus zichtbaar.quote:
Dat maakt voor het effect niet uit.quote:2. Mensen worden pas getest na 2-3 dagen en de uitslag is bekend 4-5 dagen na de eerste klachten
Ik had het over de maatregelen van 28 september.quote:3. De maatregelen zijn nog geen twee weken oud
Dat heeft er dan weer niets mee te maken.quote:4. Herfstvakantie, dus geen school
Het virus was wel onder ons. Maar juist doordat de maatregelen vanwege het relatief kleine aantal besmettingen versoepelt werden, zien wij nu die stijging.quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:18 schreef Nattekat het volgende:
[..]
In de zomer was er niks aan de hand.
Nee. Je gaat toch niet blindweg sturen, dan kan je ook nooit meer verifiëren wat nu effect heeft. Beetje zonde om in een lockdown te gaan, terwijl het misschien helemaal niet nodig is. Of ga jij al die steun betalen? Ja, eigenlijk wel he, via de belasting verhogingen die gaan komen.quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:17 schreef jameshond7 het volgende:
[..]
En dat is het hele punt. Als je een week langer wacht, blijken de maatregelen misschien niet effectief genoeg te zijn, maar dan ben je eigenlijk al te laat met handelen. Daar beter het zekere voor het onzekere nemen.
Seksclubs en sekswerkers lol, nog steeds 0 beperkingen op 😂🤣 gelukkig 😋quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:10 schreef jameshond7 het volgende:
[..]
Wees nou eens duidelijk...
Ik zou niet weten welke branches ten koste van de horeca door kunnen blijven gaan.
Zonder maatregelen overspoelt de zorg, met als gevolg uitgestelde kankerdiagnoses en geen plek voor mensen na een ongeluk of hartaanval. Ook stijgt het Covid19 dodenaantal dan snel. Nu overleeft 90% hun ziekenhuisopname. Als er geen plek is dan gaan de meeste hiervan waarschijnlijk wel dood. De IFR die jij aanhaalt is immers gebaseerd op de situatie dat mensen toegang hebben tot noodzakelijke zorg.quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:18 schreef wimoude het volgende:
Totale nonsens die lockdown en maatregelen
Met 28 september idd niet, maar in de afvlakking die afgelopen weekend zichtbaar is geworden is echt zeker wel het effect van de herfstvakantie in regio noord ook te zien.quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:19 schreef VoMy het volgende:
Dat heeft er dan weer niets mee te maken.
Ik citeer het RIVM alleen maar.quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:18 schreef jameshond7 het volgende:
[..]
Omdat ze massaal in het buitenland hebben gefeest? Wat dacht je van al die (volwassen) vakantiegangers? Of de terrassen die vol zaten in deze zomer?
Toch ben ik heel blij dat in de nieuwe routekaart we daar gewoon weer naar toe gaan, beetje normaal leven tot een vaccin nog is fijn.quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:08 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Dat er in de weken na de lockdown nog vele doden vielen is logisch. Dat is het vertragingseffect. Je gaat niet in een keer van 100.000 besmettingen per dag naar 0, want mensen besmetten elkaar thuis.
We hadden afgelopen zomer het Zweedse beleid. Zelfs minder zware maatregelen dan daar. Dat heeft hier niet gewerkt.
Volgens mij hebben die ook allemaal met maatregelen te maken. Ik ben het er wel mee eens dat bijvoorbeeld pretparken en sportscholen iets strenger aangepakt mogen worden.quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:20 schreef eragon2890 het volgende:
[..]
Seksclubs en sekswerkers lol, nog steeds 0 beperkingen op 😂🤣 gelukkig 😋
En massagesalons, tatooshops, saunas, sportscholen, pathe, game arcade in Amsterdam, pretparken, musea, dierentuinen etc
Als het echt zo erg is he, waarom bouwen ze dan niet massaal noodhospitalen? Dat hoeven geen IC bedden te zijn, doen ze ook niet. Ze wachten gewoon totdat het onhoudbaar is en dan weer lockdown. Dit zijn mentale spellen die ze aan het spelen zijn.quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:21 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Zonder maatregelen overspoelt de zorg, met als gevolg uitgestelde kankerdiagnoses en geen plek voor mensen na een ongeluk of hartaanval. Ook stijgt het Covid19 dodenaantal dan snel. Nu overleeft 90% hun ziekenhuisopname. Als er geen plek is dan gaan de meeste hiervan waarschijnlijk wel dood. De IFR die jij aanhaalt is immers gebaseerd op de situatie dat mensen toegang hebben tot noodzakelijke zorg.
quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:08 schreef jameshond7 het volgende:
[..]
Dit blijkt dus (mogelijk) niet te kloppen. Lees dit bijvoorbeeld eens
https://www.volkskrant.nl(...)e-gegevens~b979755e/
vooral dat mogelijk dusquote:De data van Nieuwsuur zijn ongeschikt om die zorgen te ontkrachten dan wel te bevestigen.
Dat is nergens op gebaseerd, en de afvlakking waar je over spreekt is niet van 'dit weekend' maar is al een week zichtbaar en landelijk. Dat is te vroeg voor herfstvakantie-effecten.quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:22 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Met 28 september idd niet, maar in de afvlakking die afgelopen weekend zichtbaar is geworden is echt zeker wel het effect van de herfstvakantie in regio noord ook te zien.
Omdat de bottleneck het zorgpersoneel is. Je kunt wel gaan bijbouwen, maar dat is weggegooid geld zonder personeel die het kan bemannen.quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:23 schreef HansCojona het volgende:
[..]
Als het echt zo erg is he, waarom bouwen ze dan niet massaal noodhospitalen? Dat hoeven geen IC bedden te zijn, doen ze ook niet. Ze wachten gewoon totdat het onhoudbaar is en dan weer lockdown. Dit zijn mentale spellen die ze aan het spelen zijn.
Hoezo, honderdduizenden zitten momenteel thuis, zet die aan het werk.quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:24 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Omdat de bottleneck het zorgpersoneel is. Je kunt wel gaan bijbouwen, maar dat is weggegooid geld zonder personeel die het kan bemannen.
De herfstvakantie begon 2 weken geleden. Juist in de cijfers van afgelopen weekend hoor je dat een beetje terug te zien. En ik zag vorige week echt nog geen afvlakking hoor, het zijn pas de laatste 2-3 cijfers die er één laten zien.quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:23 schreef VoMy het volgende:
[..]
Dat is nergens op gebaseerd, en de afvlakking waar je over spreekt is niet van 'dit weekend' maar is al een week zichtbaar en landelijk. Dat is te vroeg voor herfstvakantie-effecten.
Zoveel (IC) verpleegkundigen thuis? Lijkt me heel sterk.quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:25 schreef HansCojona het volgende:
[..]
Hoezo, honderdduizenden zitten momenteel thuis, zet die aan het werk.
Dat ligt dan aan hoe je de cijfers bekijkt, want de afvlakking is al een week zichtbaar. Er komen regelmatig grafieken voorbij die dat ook laten zien.quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:25 schreef Nattekat het volgende:
[..]
De herfstvakantie begon 2 weken geleden. Juist in de cijfers van afgelopen weekend hoor je dat een beetje terug te zien. En ik zag vorige week echt nog geen afvlakking hoor, het zijn pas de laatste 2-3 cijfers die er één laten zien.
Maar wel open, dus snap dat het voor horeca voelt alsof ze geofferd worden als er bv bij zondag met lubach elke week nog 90 mensen zitten...quote:Op maandag 26 oktober 2020 10:23 schreef jameshond7 het volgende:
[..]
Volgens mij hebben die ook allemaal met maatregelen te maken. Ik ben het er wel mee eens dat bijvoorbeeld pretparken en sportscholen iets strenger aangepakt mogen worden.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |