Dat is ook de analyse van NRC, de sociaal-christelijke vleugel heeft deze slag verloren.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:30 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
De woorden van Van Agt zijn dus achterhaald. Men maakt wel degelijk een buiging naar rechts in het CDA. Iemand die voor een kinderpardon is geweest moet eruit.
Het CDA, pluchegeil als het is, denkt dus dat de VVD weer gaat winnen en wil dus zeker weten dat ze weer gevraagd worden voor een coalitie. De komende maanden voorzie ik een heleboel CDA steun voor VVD plannen in de Kamer.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:34 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat is ook de analyse van NRC, de sociaal-christelijke vleugel heeft deze slag verloren.
Lijkt mij tekort door de bocht. Het CDA is in zo'n beetje elke coalitie broodnodig. Juist nu kunnen ze op inhoud het verschil maken.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:38 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Het CDA, pluchegeil als het is, denkt dus dat de VVD weer gaat winnen en wil dus zeker weten dat ze weer gevraagd worden voor een coalitie. De komende maanden voorzie ik een heleboel CDA steun voor VVD plannen in de Kamer.
CDA is de linkse kiezers bijna allemaal al kwijt geraakt en die gaan ze niet meer terug krijgen. Het potentieel ligt op rechts voor het CDA.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:30 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
De woorden van Van Agt zijn dus achterhaald. Men maakt wel degelijk een buiging naar rechts in het CDA. Iemand die voor een kinderpardon is geweest moet eruit.
Welke slag doel je op? Hugo is juist van die vleugel, een CU'er die bij het CDA ging om iets gedaan te krijgen. Net als Samsom GL'er is die bij de PvdA ging om dezelfde reden.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:34 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dat is ook de analyse van NRC, de sociaal-christelijke vleugel heeft deze slag verloren.
De kandidatenlijst slag. Die is breder dan de lijsttrekker hequote:Op dinsdag 27 oktober 2020 23:11 schreef Tirza- het volgende:
[..]
Welke slag doel je op? Hugo is juist van die vleugel, een CU'er die bij het CDA ging om iets gedaan te krijgen. Net als Samsom GL'er is die bij de PvdA ging om dezelfde reden.
Het CDA is nou typisch een partij die helemaal niet moet denken in links en rechts. Maar in de CDA-waarden als gemeenschapszin en naar elkaar omkijken. Daar is best potentieel.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 22:57 schreef Halcon het volgende:
[..]
CDA is de linkse kiezers bijna allemaal al kwijt geraakt en die gaan ze niet meer terug krijgen. Het potentieel ligt op rechts voor het CDA.
Of je moet gaan voor een rol als lijmmiddel in 'n coalitie, omdat je met het CDA wel alle kanten op kunt. Maar dan moeten ze 10-12 zetels ook wel accepteren als wat er maximaal in zit.
Ah, duidelijk. Wie zaten er in die commissie overigens en in hoeverre is dat voor de show en bepaald Hugo uiteindelijk de lijst?quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 23:12 schreef trein2000 het volgende:
[..]
De kandidatenlijst slag. Die is breder dan de lijsttrekker he
HdJ bepaalt echt die kandidatenlijst niet, dat doet de commissie.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 23:20 schreef Tirza- het volgende:
[..]
Ah, duidelijk. Wie zaten er in die commissie overigens en in hoeverre is dat voor de show en bepaald Hugo uiteindelijk de lijst?
quote:Een pro-actief vluchtelingenbeleid
Goed migratiebeleid houdt rekening met het onderscheid tussen vluchtelingen
en arbeidsmigranten. Mensen die vervolgd worden wegens afkomst, religie of
politieke overtuiging hebben recht op asiel. Dat is een humanitaire plicht die
past bij onze Nederlandse cultuur. Wij blijven het land van Spinoza, Erasmus,
Descartes en Anne Frank.
De meeste vluchtelingen willen blijven waar hun familie woont, waar ze de
taal en cultuur begrijpen. Daarom moet Nederland samen met andere Europese
landen een actief beleid voeren om ervoor te zorgen dat opvanglocaties in de
regio geen uitzichtloze kampen zijn, maar echte ‘asielsteden’ waar vluchtelingen
zich met goed onderwijs en economische activiteiten kunnen voorbereiden op
een nieuwe fase in hun leven.
In landen waar mensensmokkelaars actief zijn en het overheidsgezag
tekortschiet, kan de EU afspraken maken om onder haar bescherming een
veilige opvang te garanderen. Mensen die gered worden op zee, worden
naar deze opvangplekken in de regio gebracht om daar de beslissing
op hun asielaanvraag af te wachten. Het is legitiem dat de EU haar
verantwoordelijkheid neemt en haar invloed en zo nodig druk aanwendt om
die verantwoordelijkheid waar te maken. Het VN-concept van ‘responsibility
to protect’ biedt daarvoor houvast in het internationaal recht, ook om ter
plaatse mensensmokkel te bestrijden.
Voor situaties waarin opvang in de regio onmogelijk is, zijn Europese
afspraken essentieel. De EU moet op dit punt veel meer regie kunnen nemen. Er
zal een nauwere samenwerking van een zo groot mogelijk aantal lidstaten van
de Europese Unie moeten komen die een volledig werkend, gezamenlijk asiel-
en migratiesysteem moet omvatten. In dit opzicht is ‘meer Europa’ gewoon
noodzakelijk.
Inderdaad, visieloosheid is schadelijker voor een partij dan van te links of rechts zijn.quote:Op dinsdag 27 oktober 2020 23:13 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Het CDA is nou typisch een partij die helemaal niet moet denken in links en rechts. Maar in de CDA-waarden als gemeenschapszin en naar elkaar omkijken. Daar is best potentieel.
Blijkbaar richt het CDA zich op de typische christenen die niet vies zijn van gesjoemel, gedraai, gelieg en corruptie voor de macht.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 07:30 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Inderdaad, visieloosheid is schadelijker voor een partij dan van te links of rechts zijn.
Ik denk zelf dat het CDA zich het beste kan richten om het menstype dat moeite heeft met veranderingen en waarbij het CDA hen een perspectief van zekerheid kan bieden.
Als je daar vies van bent, moet je niet met andere mensen omgaan.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 11:43 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Blijkbaar richt het CDA zich op de typische christenen die niet vies zijn van gesjoemel, gedraai, gelieg en corruptie voor de macht.
Als jij afwezigheid van integriteit normaal vindt dan zit je bij dit CDA goed. De sjoemelaars hebben daar de macht gegrepen.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 11:45 schreef Magister_Artium het volgende:
[..]
Als je daar vies van bent, moet je niet met andere mensen omgaan.
Bedankt voor het stemadvies. Er zijn zo weinig partijen (binnen en buiten de politiek) waar de integriteit nog met vakantie is, dat het steeds lastiger kiezen wordt.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 11:49 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Als jij afwezigheid van integriteit normaal vindt dan zit je bij dit CDA goed. De sjoemelaars hebben daar de macht gegrepen.
Klopt, maar bij het CDA zijn beide kanten vertegenwoordigd, en Hugo de Jonge heeft gewonnen. En dan doel ik niet op de lijsttrekkersverkiezing want die deugt van geen kant. Het is de man die een partijgenoot en vertrouweling aanstelt om de evaluatie van zijn coronabeleid te organiseren, om het over zijn gesjoemel met de beleid en het etaleren van dictatoriale neigingen niet te hebben.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 11:55 schreef Magister_Artium het volgende:
[..]
Bedankt voor het stemadvies. Er zijn zo weinig partijen (binnen en buiten de politiek) waar de integriteit nog met vakantie is, dat het steeds lastiger kiezen wordt.
Wat is dat nou weer voor nutteloze aanval op christenen... gewoon onwaar en totaal onnodig.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 11:43 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Blijkbaar richt het CDA zich op de typische christenen die niet vies zijn van gesjoemel, gedraai, gelieg en corruptie voor de macht.
Ik zag het. Wordt het daar niet eens tijd voor een interne discussie over de partijlijn en de lijsttrekker? Niet dat ik het erg vind, maar ze gooien hun hele potentieel overboord. Als je van Eerste Kamerverkiezing naar nu nog maar een kwart overhoudt (10 EK zetels staan voor 20 TK zetels), gaat het toch wel heel erg mis.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 12:07 schreef KoosVogels het volgende:
Als het zo doorgaat, is Weltschmerz straks de enige resterende FvD-stemmer. Volgens 1Vandaag staat de partij op dit moment op vijf virtuele zetels.
Roepen dat de coronaregels moet worden opgeheven, kissebissen met Lange Frans en je steun uitspreken voor Willem Engel blijkt geen winnende strategie. Vooral als uit peilingen blijkt dat de overgrote meerderheid van de Nederlanders zich zorgen maakt over het coronavirus en voorstander is van (strengere) maatregelen.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 12:37 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik zag het. Wordt het daar niet eens tijd voor een interne discussie over de partijlijn en de lijsttrekker? Niet dat ik het erg vind, maar ze gooien hun hele potentieel overboord. Als je van Eerste Kamerverkiezing naar nu nog maar een kwart overhoudt (10 EK zetels staan voor 20 TK zetels), gaat het toch wel heel erg mis.
Dat is technisch onmogelijk.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 12:07 schreef KoosVogels het volgende:
Als het zo doorgaat, is Weltschmerz straks de enige resterende FvD-stemmer.
En volgens WC-eend moet ik WC-eend hebben.quote:Volgens 1Vandaag staat de partij op dit moment op vijf virtuele zetels.
Je bedoelt dat de mensen die gevoelig zijn voor de coronapropaganda ook gevoelig zijn voor de anti-Baudet campagne? Goh, wie had dat nou kunnen denken? De Nazi's klaagden nog dat hun propaganda niet aanslag maar de goebbelsiaanse herhalingstactiek werkt inmiddels uitstekend.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 12:43 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Roepen dat de coronaregels moet worden opgeheven, kissebissen met Lange Frans en je steun uitspreken voor Willem Engel blijkt geen winnende strategie. Vooral als uit peilingen blijkt dat de overgrote meerderheid van de Nederlanders zich zorgen maakt over het coronavirus en voorstander is van (strengere) maatregelen.
Ja, prime-minister Johnson en president Trump hebben zich door propaganda naar het ziekenhuis laten jagen? En sowieso, dat alle ziekenhuismedewerkers, ook die met 30 jaar ervaring, roepen dat ze nog nooit zoiets hebben meegemaakt, dat dit erger is dan ooit, dat komt niet door hun ervaringen maar door propaganda?quote:Op woensdag 28 oktober 2020 12:56 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Je bedoelt dat de mensen die gevoelig zijn voor de coronapropaganda ook gevoelig zijn voor de anti-Baudet campagne? Goh, wie had dat nou kunnen denken? De Nazi's klaagden nog dat hun propaganda niet aanslag maar de goebbelsiaanse herhalingstactiek werkt inmiddels uitstekend.
Op een gegeven moment gaan kiezers het natuurlijk ook wel doorkrijgen als je alleen maar tegen bent puur en alleen dwars te liggen. Tijdens de eerste golf was hij immers nog fel voorstander van strengere maatregelen dan de meeste andere partijen op dat moment waren.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 12:43 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Roepen dat de coronaregels moet worden opgeheven, kissebissen met Lange Frans en je steun uitspreken voor Willem Engel blijkt geen winnende strategie. Vooral als uit peilingen blijkt dat de overgrote meerderheid van de Nederlanders zich zorgen maakt over het coronavirus en voorstander is van (strengere) maatregelen.
De zorg is ook nog nooit in zo'n slechte staat geweest na 15 jaar marktwerkingsbureaucratie en winstbejag, 10 jaar VVD wanbestuur en bezuinigingsdrang op alles behalve de zorgbureaucratie uitsluitend ten bate van het winstoogmerk, en de zorgcowboys.quote:Op woensdag 28 oktober 2020 13:02 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, prime-minister Johnson en president Trump hebben zich door propaganda naar het ziekenhuis laten jagen? En sowieso, dat alle ziekenhuismedewerkers, ook die met 30 jaar ervaring, roepen dat ze nog nooit zoiets hebben meegemaakt, dat dit erger is dan ooit, dat komt niet door hun ervaringen maar door propaganda?
Je bent in de FvD propaganda getrapt, gefeliciteerd!quote:Op woensdag 28 oktober 2020 13:13 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
De zorg is ook nog nooit in zo'n slechte staat geweest na 15 jaar marktwerkingsbureaucratie en winstbejag, 10 jaar VVD wanbestuur en bezuinigingsdrang op alles behalve de zorgbureaucratie uitsluitend ten bate van het winstoogmerk, en de zorgcowboys.
Elke Nederlandse gezondheidszorg van na de oorlog was beter voorbereid geweest op een griepgevolg of op deze epidemie. We hadden sowieso al twee ziekenhuizen meer moeten hebben, maar plotseling moesten de patienten halsoverkop verplaatst worden met alle gevolgen van dien, want de tucht van de schijnmarkt liet zich voelen en het kabinet trok zijn handen ervan af alsof het een natuurverschijnsel is.
Dat corono is best lastig omdat er in mindere mate een plafond is aan het aantal problematische besmettingen zoals bij de griep, maar de crisis is die van de bezuiningsgolf en de alomtegenwoordige incompetentie. De propaganda bestaat in het als het ware een beschermend muurtje om onze kabinetsleden heenbouwen en de bevolking en het virus de schuld geven.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |