Wij houden wel van lekker zwaar brood. Desemquote:Op dinsdag 20 januari 2026 13:59 schreef Kanaroe het volgende:
[..]
Ah ja, fijn dat je het in de buurt kunt kopen, ik haal het tegenwoordig ook bij een molen ipv internet
Ik wilde nog zeggen dat roggemeel nogal zwaar is, dan krijg je weinig lucht in je brood
Ik gebruik meestal volkorenmeel en op 500 gram meel doe ik er 50-75 gram roggebloem bij, voor de smaak
Lekker bakken daar en bedankt voor het compliment
[..]
Dankje, tis ook erg lekker
Desembrood, lekkerste brood
Ja, heerlijk!quote:Op woensdag 21 januari 2026 10:08 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
Wij houden wel van lekker zwaar brood. Desem
Wauw, mooi hoor! (Ik kom daar ook vaak.. )quote:Op zondag 25 januari 2026 14:22 schreef Goitske het volgende:
[ afbeelding ]
Even een grof volkoren brood met meel van de zuidmolen in Groesbeek.
Ik bestel het online terwijl Groesbeek vanaf hier ook geen wereldreis is maar wil er binnenkort echt naar toe wat verschillende brood melen halenquote:Op zondag 25 januari 2026 14:35 schreef qltel het volgende:
[..]
Wauw, mooi hoor! (Ik kom daar ook vaak.. )
Lekker! Ben je ook een desembakker?quote:Op zondag 25 januari 2026 14:22 schreef Goitske het volgende:
[ afbeelding ]
Even een grof volkoren brood met meel van de zuidmolen in Groesbeek.
Nog niet. Ben bezig met een starter op kweken heb na mijn laatste opruimactie een berg met gist gevonden dus kan straks en en doenquote:Op zondag 25 januari 2026 16:19 schreef Kanaroe het volgende:
[..]
Lekker! Ben je ook een desembakker?
Kweek ze!quote:Op zondag 25 januari 2026 16:32 schreef Goitske het volgende:
[..]
Nog niet. Ben bezig met een starter op kweken heb na mijn laatste opruimactie een berg met gist gevonden dus kan straks en en doen
Als oppiepen niet werk kan je er altijd paneermeel en/of croutons van makenquote:Op zondag 25 januari 2026 19:02 schreef Lucky_Strike het volgende:
Vandaag de derde keer desem. We zijn met opzet wat aan het testen met tijden enzo. Dat ging bij de zonnebloem niet geweldig, die is niet gaar. Hij wordt vandaag ingevroren en ergens komende week nog opgepiept, hopelijk wordt hij wat gaarder.
Het helpt ook niet dat ik de tweede rijs ben vergeten![]()
[ link | afbeelding ]
[ link | afbeelding ]
Ja precies. Ik heb een hele verzameling recepten voor restjes. Ik maakte voor ik zelf ging bakken ook vaak panzanella bijvoorbeeld van brood dat we uit Duitsland meenemen.quote:Op zondag 25 januari 2026 19:05 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Als oppiepen niet werk kan je er altijd paneermeel en/of croutons van maken
Arme vriendquote:Op zondag 25 januari 2026 19:08 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
Ja precies. Ik heb een hele verzameling recepten voor restjes. Ik maakte voor ik zelf ging bakken ook vaak panzanella bijvoorbeeld van brood dat we uit Duitsland meenemen.
Deze week gaan de restjes van afgelopen week in de ribollita.
Alleen, dit is lunch en ontbijt voor mijn vriend deze week. Die moet Nederlands brood eten als oppiepen niet werkt. Daar wordt hij niet blij van
Beetje late reactie, maar ik vind ze met terugwerkende kracht sukkels! Zelfgemaakt brood is ALTIJD zoveel lekkerder dan supermarktbrood of zelfs dan brood van de bakker.quote:Op maandag 26 januari 2026 10:07 schreef Goitske het volgende:
Ik val vandaag echt van mijn stoel...
Man en oudste zoon kiezen vandaag het zelf gebakken brood mee te nemen ipv het brood wat we normaal hebben
Normaal halen ze snel hun neus er voor op
Dan het recept x 1,5 of x 2?quote:Op zondag 1 februari 2026 16:51 schreef Friday12 het volgende:
Heeft iemand een goed recept kunnen vinden voor formaat brood zoals uit de super? Ik heb zo een grote broodblik maar recepten hiervoor vinden is lastig ze zijn allemaal voor van die kleine.
Dan heb je echt formaatje heel brood supermarkt?quote:Op zondag 1 februari 2026 17:02 schreef qltel het volgende:
[..]
Dan het recept x 1,5 of x 2?
Als ik een normale grootte brood bak (ik bak al het brood wat we eten zelf) neem ik 600 gram meel, 58% water, 1,5% zout en een half blokje verse gist. (% = t.o.v. het meelgewicht). En vaak nog een handvol zaden en pitten..
Klopt..quote:Op zondag 1 februari 2026 17:03 schreef Friday12 het volgende:
[..]
Dan heb je echt formaatje heel brood supermarkt?
Ok binnekort proberenquote:Op zondag 1 februari 2026 17:05 schreef qltel het volgende:
[..]
Klopt..
Ik gebruik er zelfs blikken voor die eerst voor supermarktbrood gebruikt zijn.. (Een bekende van me kon daaraan komen..)
Zijn jouw broden dan ook net zo hoog met dit recept als die in de supermarkt? Want ik begreep dat dat niet gaat zonder broodverbeteraar.quote:Op zondag 1 februari 2026 17:02 schreef qltel het volgende:
[..]
Dan het recept x 1,5 of x 2?
Als ik een normale grootte brood bak (ik bak al het brood wat we eten zelf) neem ik 600 gram meel, 58% water, 1,5% zout en een half blokje verse gist. (% = t.o.v. het meelgewicht). En vaak nog een handvol zaden en pitten..
Dit is een standaard broodrecept. En ja, zolang je het goed laat rijzen enzo, dan komt daar een heel aardig brood uit. BVM's zijn meestal bedoeld om het proces sneller en dus goedkoper te maken. Maar goed, die zijn ook te koop..quote:Op zondag 1 februari 2026 19:22 schreef RobertoCarlos het volgende:
[..]
Zijn jouw broden dan ook net zo hoog met dit recept als die in de supermarkt? Want ik begreep dat dat niet gaat zonder broodverbeteraar.
Even op je linkje geklikt. Wat een uitgebreid assortiment heeft die molen.quote:Op zondag 1 februari 2026 19:47 schreef qltel het volgende:
[..]
Dit is een standaard broodrecept. En ja, zolang je het goed laat rijzen enzo, dan komt daar een heel aardig brood uit. BVM's zijn meestal bedoeld om het proces sneller en dus goedkoper te maken. Maar goed, die zijn ook te koop..Zie bijvoorbeeld hier
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |