Goeiemorgen allemaal,
In deze post meld ik dagelijks 1) het aantal Nederlandse patiënten met een COVID-19-infectie op een Nederlandse of Duitse IC en 2) het aantal Nederlandse patiënten met een COVID-19-infectie op de verpleegafdelingen van Nederlandse ziekenhuizen, gebaseerd op de cijfers van
Stichting NICE.
[1] Verder geef ik de - absolute en relatieve - wijzigingen in deze cijfers aan ten opzichte van eerdere dagen en weken.
1) NEDERLANDSE PATIËNTEN MET EEN COVID-19-INFECTIE OP EEN NEDERLANDSE OF DUITSE IC182 Nederlandse patiënten met een COVID-19-infectie liggen er momenteel op een Nederlandse of Duitse IC. Dat is dus heel ver onder de belangrijke grens van 700, maar inmiddels is het al nog maar iets meer dan een kwart(!) van die grens. Het is een daling van 7 ten opzichte van gisteren (een daling van 3,6%), en gisteren was eveneens een daling van 7 ten opzichte van eergisteren (een daling van 3,6%). De daling is dus gelijk gebleven.
Dit zijn de aantallen Nederlandse patiënten met een COVID-19-infectie op een Nederlandse of Duitse IC van de afgelopen vijf weken, beginnend op maandag 20 april (met daarachter vanaf week 18 de absolute en de relatieve wijziging ten opzichte van de week ervóór):[2]1) week 17 (20 t/m 26 april): 1.040 (startpunt);
2) week 18 (27 april t/m 3 mei): 816 (absolute daling: 224; relatieve daling: 21,5%);
3) week 19 (4 t/m 10 mei): 484 (absolute daling: 332; relatieve daling: 39,2%);
4) week 20 (11 t/m 17 mei): 331 (absolute daling: 153; relatieve daling: 31,6%);
5) week 21 (18 t/m 24 mei): 238 (absolute daling: 93; relatieve daling: 28,1%).
Dit zijn de aantallen Nederlandse patiënten met een COVID-19-infectie op een Nederlandse of Duitse IC van de afgelopen 37 dagen (met daarachter vanaf zondag 19 april de absolute en de relatieve wijziging ten opzichte van de dag ervóór):[2]SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.De
totale daling over de laatste 42 dagen is (1.090 -/- 182 =) 908. De
gemiddelde daling per dag over de laatste 42 dagen is ((1.090 -/- 182 =) 908 : 42 =) 21,6. Dat is in totaal een daling van maar liefst 83,3%. De gemiddelde daling per dag over de laatste 42 dagen is gelijk gebleven, op 2,0%.
Het beeld dat je ziet, is dat de aantallen overdag licht schommelen, maar dat er aan het einde van de dag eigenlijk niets is veranderd; het is twee stappen vooruit, twee stappen achteruit. (Behalve op dinsdag 12 mei, want toen was er ook overdag een grote daling, van 443 naar 418.)
Wat verder positief is: het aantal Nederlandse patiënten met een COVID-19-infectie op een Nederlandse IC is inmiddels ook al geruime tijd kleiner dan het aantal patiënten dat op de IC ligt met andere klachten dan een COVID-19-infectie.
Het totaalaantal Nederlandse IC’s met ten minste één bewezen of verdachte COVID-19-patiënt is gedaald, van 64 naar 61.
2. NEDERLANDSE PATIËNTEN MET EEN COVID-19-INFECTIE OP DE VERPLEEGAFDELINGEN VAN NEDERLANDSE ZIEKENHUIZEN445 Nederlandse patiënten met een COVID-19-infectie liggen er momenteel op de verpleegafdelingen van Nederlandse ziekenhuizen. Het is een daling van 28 ten opzichte van gisteren (een daling van van 6,0%), en gisteren was een daling van 94 ten opzichte van eergisteren (een daling van 16,4%). De daling is dus gedaald.
Dit zijn de aantallen Nederlandse patiënten met een COVID-19-infectie op de Nederlandse verpleegafdelingen van de afgelopen week, beginnend op maandag 20 april (met daarachter vanaf week 18 de absolute en de relatieve wijziging ten opzichte van de week ervóór):[2]1) week 20 (11 t/m 17 mei): 703 (startpunt);
2) week 21 (18 t/m 24 mei): 576 (absolute daling: 127; relatieve daling: 18,1%).
Hierbij de aantallen Nederlandse patiënten met een COVID-19-infectie op de Nederlandse verpleegafdelingen (met daarachter vanaf zaterdag 16 mei de absolute en de relatieve wijziging ten opzichte van de dag ervóór):[2]SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn
ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis
Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.De
totale daling over de laatste 15 dagen is (810 -/- 445 =) 365. De
gemiddelde daling per dag over de laatste 15 dagen is ((810 -/- 445 =) 365 : 15 =) 24,3. Dat is in totaal een daling van 45,1%. De gemiddelde daling per dag over de laatste 15 dagen is stabiel op 3,0%.
Pas rond middernacht werkt NICE de cijfers bij - maar dan ligt jullie vriend Federer-fan op een oor - en ‘s ochtends werk ik ze hier bij. Mochten jullie ergens een fout menen te zien, DM me dan s.v.p. even.
[1] Een belangrijke kanttekening hierbij is de volgende. NICE blijft patiënten die gedurende hun ziekenhuisopnameperiode positief zijn getest voor COVID-19 beschouwen als COVID-19-patiënten, ook al hebben ze geen symptomen meer of zijn ze na een paar weken negatief getest. Oftewel: NICE volgt deze patiënten tot en met het einde van hun ziekenhuisopname. Als ze ze zouden volgen totdat ze negatief getest zijn, terwijl ze nog op de IC worden behandeld, dan zouden belangrijke uitkomsten voor deze patiëntengroep, zoals de mortaliteit en behandelduur, onjuist worden gemeten. (NICE staat trouwens voor: Nationale Intensive Care Evaluatie).
Wij volgen hier NICE en niet het Landelijk Coördinatiecentrum Patiënten Spreiding (LCPS). Beide zijn op zichzelf prima, maar wij gaan in dit topic uit van de cijfers van NICE, zoals je wanneer je twee weegschalen hebt ook maar beter steeds dezelfde kunt gebruiken. Er zijn een aantal redenen waardoor de cijfers van NICE en die van de LCPS verschillend zijn. De LNAZ en LCPS gebruiken NICE als belangrijkste bron, maar daarnaast ook nog andere bronnen. Verder is er een verschil doordat NICE in de meeste van haar grafieken uitgaat van bewezen COVID-19-status terwijl het Regionaal Overleg Acute Zorgketen (ROAZ) ook naar verdachte gevallen kijken. De aantallen van de ROAZ’en zijn daarom hoger. Vervolgens wordt NICE met deze bronnen gemiddeld, zodat de LCPS tot een zo actueel mogelijk getal komt.[2] Als de daling een stijging wordt of andersom, maak ik de regel die het omslagpunt vormt vet. Als er geen wijziging is ten opzichte van de dag ervóór, maak ik de desbetreffende regel cursief.
[b]Op
dinsdag 28 februari 2012 10:19 schreef
TheGeneral:[/b]Eindelijk eens wat zinnige posts van Federer-fan O+ .
[b]Op
maandag 24 mei 2010 16:33 schreef tarantism:[/b]dit is het slechtste topic dat ik ooit heb gezien
quote:
Op vrijdag 29 mei 2020 11:29 schreef GereDathan het volgende:[..]
Je merkte het de laatste weken al, op veel plekken gaat de aandacht ondertussen naar ander nieuws. Dit past in die lijn.
Het is wel erg fijn, hoe minder nieuws hoe minder problemen!
Een mooie indicator is altijd teletekst pagina 101.
ehhhhhhuuuuuuuuuuuuuuuuuuuhhhhhh een glaasje prik
-
[ Bericht 99% gewijzigd door #ANONIEM op 29-05-2020 11:45:37 ]