Dat is allemaal wel erg pessimistisch en blijkt totaal niet uit de cijfers. De daling werd 2-3 weken na lockdown al behoorlijk ingezet.quote:Op donderdag 21 mei 2020 21:25 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Als er volgende week een stijging komt en men meteen aan de rem trekt, dan zijn we zo weer een maand of anderhalf verder. Twee weken incubatietijd plus vier weken verblijf op de IC. Bam.
Inzetten, doorzetten, afschalen. 4 tot 6 weken verder.quote:Op donderdag 21 mei 2020 21:33 schreef Elan het volgende:
[..]
Dat is allemaal wel erg pessimistisch en blijkt totaal niet uit de cijfers. De daling werd 2-3 weken na lockdown al behoorlijk ingezet.
twitter:telegraaf twitterde op donderdag 21-05-2020 om 18:08:01De prostituees op de Amsterdamse Wallen staan te popelen om hun werk weer uit te mogen voeren. Met een protocol in de hand hopen de sekswerkers de overheid te kunnen bewegen om peeskamertjes versneld van het slot te halen. https://t.co/8DmsprLma4 reageer retweet
Nogmaals, erg pessimistisch beeld dat je schetst.quote:Op donderdag 21 mei 2020 21:33 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Inzetten, doorzetten, afschalen. 4 tot 6 weken verder.
Als er 2 tot 3 weken later een daling inzet, dan is het toch vrij logisch dat men even wacht tot die doorzet en stabiliseert voordat de boel weer open wordt gegooid?quote:Op donderdag 21 mei 2020 21:36 schreef Elan het volgende:
[..]
Nogmaals, erg pessimistisch beeld dat je schetst.
[ afbeelding ]
Precies, ik denk dat het middel erger is dan de kwaal. Terugval in welvaart, hoge schulden, werkeloosheid, de hele "plezier" industrie (horeca, bioscoop, theaters, toerisme,vakanties, luchtvaartmaatschappijen) aan de grond.quote:Op donderdag 21 mei 2020 21:29 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Het gaat niet alleen om volhouden, maar om de vraag of je niet slechter af bent wanneer je voor altijd in de 1,5 metersamenleving en met veel minder welvaart en anderszins welzijn zou moeten leven tov het kleine risico op ernstige gevolgen van corona.
Ligt aan de stijging, die was in maart natuurlijk wel heel exceptioneel. Tot het punt dat overbelasting dreigde.quote:Op donderdag 21 mei 2020 21:37 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Als er 2 tot 3 weken later een daling inzet, dan is het toch vrij logisch dat men even wacht tot die doorzet en stabiliseert voordat de boel weer open wordt gegooid?
Ik denk dat je gelijk hebt dat het niet meer zo bruusk zal stijgen omdat er geen massa-events meer zijn geweest, maar dat men aan de andere kant -gezien het reproductiegetal- ook niet meteen na drie weken als het begint te dalen de boel weer open zet.quote:Op donderdag 21 mei 2020 21:41 schreef Elan het volgende:
[..]
Ligt aan de stijging, die was in maart natuurlijk wel heel exceptioneel. Tot het punt dat overbelasting dreigde.
Inmiddels gelden er natuurlijk veel strengere regels met betrekking tot binnen activiteiten en evenementen zijn al helemaal uit den boze. Zo'n explosie als toen het net begon op basis van een middagje te druk op het strand lijkt me bepaald geen realistisch scenario.
Een marginale stijging valt natuurlijk meer risico mee te nemen.
Absoluut en ook 500+ er bij op de IC's is in deze fase een uitermate problematisch scenario. De reguliere IC zorg is men net weer een beetje aan het oppakken en er zijn enorme wachtlijsten. Personeel is ook behoorlijk overwerkt en toe vakantie.quote:Op donderdag 21 mei 2020 21:49 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Ik denk dat je gelijk hebt dat het niet meer zo bruusk zal stijgen omdat er geen massa-events meer zijn geweest, maar dat men aan de andere kant -gezien het reproductiegetal- ook niet meteen na drie weken als het begint te dalen de boel weer open zet.
Wat een slimme man is het toch ookquote:Op donderdag 21 mei 2020 20:07 schreef hooibaal het volgende:
Nou, @:trein2000, Bruls volgt jouw advies: niet beboeten, maar afsluiten:
[..]
Prostituees met een mondkapje, tja.quote:Op donderdag 21 mei 2020 21:35 schreef Gehrman het volgende:
twitter:telegraaf twitterde op donderdag 21-05-2020 om 18:08:01De prostituees op de Amsterdamse Wallen staan te popelen om hun werk weer uit te mogen voeren. Met een protocol in de hand hopen de sekswerkers de overheid te kunnen bewegen om peeskamertjes versneld van het slot te halen. https://t.co/8DmsprLma4 reageer retweet
Dat is wel iets wat je in de gaten moet houden ja. Maar als het zo gigantisch druk is op de stranden heb je eigenlijk geen keus. Je moet wel, en dat waterbedeffect is dan van latere zorg.quote:Op donderdag 21 mei 2020 22:01 schreef Elan het volgende:
Het nadeel van dingen afsluiten is wel dat het resulteert in drukte elders.
Pleur de stranden (of nouja de toegangswegen) dicht en mensen gaan naar de IKEA, het tuincentra of het stadspark.
Is zoveel mogelijk spreiden van mensen dan juist niet beter?
En dan op anderhalve meter klaarkomen.quote:Op donderdag 21 mei 2020 22:01 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Prostituees met een mondkapje, tja.
Een wachtrij voor de IC jah? oké man.quote:Op donderdag 21 mei 2020 21:58 schreef Elan het volgende:
[..]
Absoluut en ook 500+ er bij op de IC's is in deze fase een uitermate problematisch scenario. De reguliere IC zorg is men net weer een beetje aan het oppakken en er zijn enorme wachtlijsten. Personeel is ook behoorlijk overwerkt en toe vakantie.
Ik hoop stiekem maar dat wat uit die studie naar voren is gekomen namelijk dat het in de buitenlucht amper overdraagbaar is een juiste constatering is. Mocht dit niet het geval blijken te zijn moeten we zolang er geen vaccin is maar alles aan banden leggen en ons echt beperken tot minimaal naar buiten gaan.
Het is op zoveel plekken al te druk geweest de afgelopen maand, het virus was inmiddels allang weer opgelaaid, bijvoorbeeld ergens in een winkelstraat of zo.
We hebben geen enkele zelfbeheersing. Hoop dat het met het seizoenseffect allemaal mee valt.quote:Op donderdag 21 mei 2020 21:54 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Jeetje nou, morgen lopen al die besmette strandgasten bij jou in de supermarkt... Oei oei oei
Gelachen, dank.quote:Op donderdag 21 mei 2020 20:49 schreef speknek het volgende:
[..]
Ik zie dat niet eigenlijk, wel geklaag over de telelens wat natuurlijk een bekend trucje is, maar de videobeelden zijn overduidelijk wel van vandaag en zien er ongeveer net zo druk uit.
Ik ben niet in Scheveningen geweest, maar ik weet wel hoeveel drukker dat is dan Zeeland in het algemeen, dus ik zie hier niets vreemds in. Het zou ook wel heel bijzonder zijn als ze allemaal beelden van vandaag hebben van de files en de parken en dan precies het Scheveningen stukje doktoren met archiefbeelden.
https://www.theguardian.c(...)onavirus-deaths-fallquote:Deaths rates in England have fallen to the same level as in an average winter as the devastating impact of coronavirus wanes, the chief medical officer has said.
The number of Covid-related deaths has fallen sharply since a peak last month, and the number of people in hospital with the virus has fallen below 9,000, compared with more than 20,000 in mid-April.
Speaking at the government’s daily press conference, Prof Chris Whitty said: “All-cause mortality has come down at the same time as the Covid deaths have come down and it is now at roughly the rate it is at in an average winter. So we are essentially having a winter … in terms of mortality, but in late spring and early summer.”
Wachtlijsten voor operaties. Waar voor weer IC capaciteit nodig is.quote:Op donderdag 21 mei 2020 22:10 schreef RamboDirk het volgende:
[..]
Een wachtrij voor de IC jah? oké man.
Je verwacht nog maar een jaar te leven? Rip aan de nabestaandenquote:Op donderdag 21 mei 2020 22:30 schreef kol7680 het volgende:
En gaan we nu de rest van ons leven krampachtig alles dichtgooien zodra het ergens druk dreigt te worden? Dat kan toch niet.
We hebben met de maatregelen juist veel meer levens gered, rekenwonder.quote:Op donderdag 21 mei 2020 22:30 schreef kol7680 het volgende:
Je kan er trouwens donder op zeggen dat mensen weer met bussen gaan reizen en op vakantie gaan.
De huidige situatie gaat namelijk niet werken. een 1,5 meter samenleving is een illusie in het dichtsbevolkte land ter wereld en een derde (!) van de beroepsbevolking die momenteel afhankelijk is van de overheid voor hun inkomsten is ook niet vol te houden. En gaan we nu de rest van ons leven krampachtig alles dichtgooien zodra het ergens druk dreigt te worden? Dat kan toch niet.
Om nog maar te zwijgen over alle andere ellende zoals dat je alleen naar afspraken in een ziekenhuis moet en dus wellicht niet gaat, het aantal mensen dat niet meer naar de huisarts durft en dat knobbeltje toch nog maar even aankijkt, depressies, de economie die op omvallen staat, huiselijk geweld dat toeneemt, pensioenen die niet meer dekkend zijn etc
Er wegen echt meer belangen mee.
Alle aandacht en resources richten op 1 probleem is heel kortzichtig en hoe cru het ook klinkt, mensenlevens hebben een prijs (rond de 80.000 euro) en daar gaan we momenteel extreem grof overheen
Er zijn 11.640 ziekenhuis opnames geweest en er zijn 5865 mensen weer op de been gebracht. De kosten hiervoor? bijna 100 miljard euro.Dat is 17 miljoen !!!!!! euro per persoon. Ik hoop dat je zelf ook wel ziet dat dit totaal uit verhouding is.
Tijdens een griepgolf met net zoveel doden vullen we alleen de overlijdensstatistieken in....
Dat ligt eraan waar het door komt...quote:Op donderdag 21 mei 2020 22:44 schreef Jor_Dii het volgende:
Wat zou er nou daadwerkelijk gebeuren als de besmettingsgraad / ic bezetting weer omhoog schiet in de komende weken? Is daar al ooit een serieus beeld van geschetst?
In het positieve geval wordt er gewacht met de aangekondigde stappen. Horeca en middelbare scholen niet op 1 juni open, maar later.quote:Op donderdag 21 mei 2020 22:44 schreef Jor_Dii het volgende:
Wat zou er nou daadwerkelijk gebeuren als de besmettingsgraad / ic bezetting weer omhoog schiet in de komende weken? Is daar al ooit een serieus beeld van geschetst?
quote:Zonnebaden in het park mag volgens de officiële regels niet vanwege het risico op samenscholing. Een groep van twintig wielertoeristen vormt echter geen probleem. Eerst naar de dierentuin, dan een ijsje eten en een beetje shoppen? Ook verboden omdat het dan om een daguitstap gaat. Maar elk afzonderlijk mogen die activiteiten wél.
Jawel.quote:Op donderdag 21 mei 2020 22:44 schreef Jor_Dii het volgende:
Wat zou er nou daadwerkelijk gebeuren als de besmettingsgraad / ic bezetting weer omhoog schiet in de komende weken? Is daar al ooit een serieus beeld van geschetst?
Gebeurt niet, hoef je dus ook niet te verzinnen.quote:Op donderdag 21 mei 2020 22:44 schreef Jor_Dii het volgende:
Wat zou er nou daadwerkelijk gebeuren als de besmettingsgraad / ic bezetting weer omhoog schiet in de komende weken? Is daar al ooit een serieus beeld van geschetst?
twitter:MarionKoopmans twitterde op donderdag 21-05-2020 om 22:27:48@Wim_Schellekens @rivm @bslagter @bosmana @jankluytmans @RIVM_vDissel Uit data China van WHO missie aangegeven: verspreiding wordt in belangrijke mate gedreven door clusters optreden binnen huishoudens, groepsbijeenkomsten ed. Beeld bevestigd, zoals Patricia zegt. Maar wel mogelijke bias voor dat soort settings, omdat onderzoek daar makkelijker is reageer retweet
twitter:MarionKoopmans twitterde op donderdag 21-05-2020 om 22:33:42@Wim_Schellekens @rivm @bslagter @bosmana @jankluytmans @RIVM_vDissel 1,5 meter is m.i. een synoniem voor "denk over droplet transmissie". De opgeschaalde bron en contact opsporing moet hierin helderheid geven: kan het minder, preciezer, selectiever. Maar we zijn net uit de piek, dus enige voorzichtigheid wel geboden. reageer retweet
Afsluiten zorgt ook voor wachtrijen zoals filmpje hierboven en 't ontruimen wanneer te druk zorgt alleen maar voor gedrang. Dus of vrije toegang of gewoon niet open doen en er op blijven hameren dat mensen thuis moeten blijven. Maar niet het halfbakken optreden wat het alleen maar rommeliger maakt.quote:Op donderdag 21 mei 2020 22:01 schreef Elan het volgende:
Het nadeel van dingen afsluiten is wel dat het resulteert in drukte elders.
Pleur de stranden (of nouja de toegangswegen) dicht en mensen gaan naar de IKEA, het tuincentra of het stadspark.
Is zoveel mogelijk spreiden van mensen dan juist niet beter?
Wat worden we weer genept met zn allenquote:Op donderdag 21 mei 2020 19:42 schreef kol7680 het volgende:
Dit was trouwens de echte drukte op het strand in Scheveningen.
Foei, media sites toch.
Keurig iedereen uit mekaar.
[ afbeelding ]
En hier een kop van Nu.nl
Is gewoon een foto uit het archief lijkt het
[ afbeelding ]
Ja opvallend. Je zou bijna gaan denken dat die dieren er haast wel mee te maken moeten hebben.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 00:16 schreef Slayage het volgende:
Wat is dat met die slachterij uitbraken allemaal?
Het is een sector dat essential is, lopende band , lichaamsintesief en niet vanuit huis kan, dus dat zijn allemaal factoren die risico verhogend zijn, maar ik vraag me af of er ook iets anders speelt.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 00:17 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ja opvallend. Je zou bijna gaan denken dat die dieren er haast wel mee te maken moeten hebben.
Maar dat heb je natuurlijk wel in meer sectoren. Zoals algemeen fabriekswerk en in mindere mate (land)bouw. En datzelfde geldt voor Polen die zeer krap en met velen in een huis wonen.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 03:15 schreef Slayage het volgende:
[..]
Het is een sector dat essential is, lopende band , lichaamsintesief en niet vanuit huis kan, dus dat zijn allemaal factoren die risico verhogend zijn, maar ik vraag me af of er ook iets anders speelt.
Zolang het aantal besmettingen blijft dalen vind ik hier niet zoveel mis mee.quote:Op donderdag 21 mei 2020 23:54 schreef VacaLoca het volgende:
https://www.tiktok.com/@:overdiep/video/6829296584728071429
Je houdt het toch niet tegen, de mensen die je op het filmpje ziet hebben ook eigenlijk niks te vrezen voor het corona virus.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 07:48 schreef Party_P het volgende:
[..]
Zolang het aantal besmettingen blijft dalen vind ik hier niet zoveel mis mee.
Trein is rustiger op het moment, logisch ook wel dag na Hemelvaart. Maar naar het strand hoef je sowieso niet te gaan vandaag want het is zwaar bewolkt.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 08:10 schreef THEFXR het volgende:
8 uur en het is nu al druk op de weg, belooft wat vandaag
Ligt er erg aan waar. A27 richting het zuiden was leger dan ooit. Ben nauwelijks de linkerbaan op geweest. Stond in Breda bij ieder verkeerslicht vooraan.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 08:10 schreef THEFXR het volgende:
8 uur en het is nu al druk op de weg, belooft wat vandaag
Limburgquote:Op vrijdag 22 mei 2020 08:24 schreef alpeko het volgende:
[..]
Ligt er erg aan waar. A27 richting het zuiden was leger dan ooit. Ben nauwelijks de linkerbaan op geweest. Stond in Breda bij ieder verkeerslicht vooraan.
Ah nee hè. Moet straks de weg op.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 08:10 schreef THEFXR het volgende:
8 uur en het is nu al druk op de weg, belooft wat vandaag
De leeftijd van de doden hier verklaart denk ik wel waarom er zo weinig doden daar zijn.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 08:57 schreef nixxx het volgende:
Qua Corona woon ik wel in een vrij interessant land denk ik, Saudi Arabië. Waar er elke dag nog 2500 nieuwe gevallen zijn, totaal aantal gevallen boven de 65000 en het aantal doden.... consistent rond de 10 per dag. Ja geen typo, 10, geen 100. De maatregelen die genomen zijn, zijn ontzettend streng, reisverbod tussen provincies, samenscholing verbod, heel veel steden onder curfew en nu tijdens de Suikerfeest vakantie het hele land onder 24uurs curfew, uitzondering alleen voor medische doeleinden en boodschappen.
Dus, met zulke strenge maatregelen nog zoveel nieuwe cases. Komt het door heel veel testen? Door veel laagbetaalde arbeiders in krappe accomodaties?
Lage fatality rate? Gelogen cijfers? Soort van immuniteit misschien aan MERS gerelateerd? Bevolkingsopbouw, erg jong gemiddeld, maar een paar procent boven de 65, misschien is iedereen die echt last zou krijgen van covid hier allang dood door andere redenen.
https://www.populationpyramid.net/saudi-arabia/2019/
https://covid19.moh.gov.sa/en/
Dat is zeker interessant. Nu zijn die 10 doden ook vreselijk en te veel, maar zo'n beetje elk Europees land zou er een lief ding voor over hebben, die cijfers.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 08:57 schreef nixxx het volgende:
Qua Corona woon ik wel in een vrij interessant land denk ik, Saudi Arabië. Waar er elke dag nog 2500 nieuwe gevallen zijn, totaal aantal gevallen boven de 65000 en het aantal doden.... consistent rond de 10 per dag. Ja geen typo, 10, geen 100. De maatregelen die genomen zijn, zijn ontzettend streng, reisverbod tussen provincies, samenscholing verbod, heel veel steden onder curfew en nu tijdens de Suikerfeest vakantie het hele land onder 24uurs curfew, uitzondering alleen voor medische doeleinden en boodschappen.
Dus, met zulke strenge maatregelen nog zoveel nieuwe cases. Komt het door heel veel testen? Door veel laagbetaalde arbeiders in krappe accomodaties?
Lage fatality rate? Gelogen cijfers? Soort van immuniteit misschien aan MERS gerelateerd? Bevolkingsopbouw, erg jong gemiddeld, maar een paar procent boven de 65, misschien is iedereen die echt last zou krijgen van covid hier allang dood door andere redenen.
https://www.populationpyramid.net/saudi-arabia/2019/
https://covid19.moh.gov.sa/en/
De combinatie van temperatuur, luchtvochtigheid en mensen dicht bij elkaar, maakt het ideal voor de verspreiding van het virus.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 00:16 schreef Slayage het volgende:
Wat is dat met die slachterij uitbraken allemaal?
het probleem zit hem meer in de verblijfplaats dan de slachterijen zelfquote:Op vrijdag 22 mei 2020 09:27 schreef drexciya het volgende:
[..]
De combinatie van temperatuur, luchtvochtigheid en mensen dicht bij elkaar, maakt het ideal voor de verspreiding van het virus.
Oei, sterkte en beterschap.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 08:07 schreef Brybry het volgende:
We hebben een primeur hoor;
Mijn huisarts gaat mij bellen![]()
(Mogelijk Corona-lijer hier, dag 9)
Mensen willen naar buiten. Verspreidt ze dan ipv alles maar af te sluiten.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 07:48 schreef Party_P het volgende:
[..]
Zolang het aantal besmettingen blijft dalen vind ik hier niet zoveel mis mee.
Je vergeet de seksclubs, alle mannen in een lange relatie raken inmiddels gespannen.quote:Op donderdag 21 mei 2020 21:39 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Precies, ik denk dat het middel erger is dan de kwaal. Terugval in welvaart, hoge schulden, werkeloosheid, de hele "plezier" industrie (horeca, bioscoop, theaters, toerisme,vakanties, luchtvaartmaatschappijen) aan de grond.
Dan loop ik liever het risico om corona op te lopen.
Oh! Nee...Zal gelijk even installeren, thanksquote:Op vrijdag 22 mei 2020 09:35 schreef Wantie het volgende:
[..]
Oei, sterkte en beterschap.
Heb je de Luscii app al?
Daarmee kun je het verloop monitoren.
de mensen zelf zijn natuurlijk ook wel een beetje dom, in de rij gaan staan om het vondelpark in te kunnen bijvoorbeeldquote:Op vrijdag 22 mei 2020 09:38 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Mensen willen naar buiten. Verspreidt ze dan ipv alles maar af te sluiten.
Wat ongehoord dom.
Mag jij niet naar buiten dan?quote:Op vrijdag 22 mei 2020 09:38 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Mensen willen naar buiten. Verspreidt ze dan ipv alles maar af te sluiten.
Wat ongehoord dom.
De nieuwe regel is: "Vermijd drukte".quote:Op donderdag 21 mei 2020 23:59 schreef VacaLoca het volgende:
[..]
Afsluiten zorgt ook voor wachtrijen zoals filmpje hierboven en 't ontruimen wanneer te druk zorgt alleen maar voor gedrang. Dus of vrije toegang of gewoon niet open doen en er op blijven hameren dat mensen thuis moeten blijven. Maar niet het halfbakken optreden wat het alleen maar rommeliger maakt.
Er wordt gezegd dat het seksleven van stellen een enorme boost krijgt van die quarantainequote:Op vrijdag 22 mei 2020 09:39 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Je vergeet de seksclubs, alle mannen in een lange relatie raken inmiddels gespannen.
wie is er opgesloten? Dat kan je eigenlijk alleen maar zeggen van de bejaarden in verzorgingstehuizen.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 09:46 schreef Wantie het volgende:
[..]
De nieuwe regel is: "Vermijd drukte".
Je kunt mensen niet maandenlang opsluiten in hun huizen opsluiten, zeker niet als het aantal besmettingen flink is afgenomen.
Verder moeten mensen zelf ook meer hun gezond verstand gebruiken: kies op zo'n dag meerdere mogelijkheden uit om gezellig buiten te zijn en bekijk waar dat kan met de minste drukte.
Hier in de stad is bijvoorbeeld het stadspark bijna ontruimd tijdens paasweekend, terwijl er vlak buiten de stad een enorm recreatie gebied is, een hofpark en bosgebied met veel open ruimte.
Er is geen hond op de weg, joh..quote:Op vrijdag 22 mei 2020 08:46 schreef potjecreme het volgende:
[..]
Ah nee hè. Moet straks de weg op.
De A1 richting Amsterdam.
Waar zou je het opgelopen kunnen hebben?quote:Op vrijdag 22 mei 2020 08:07 schreef Brybry het volgende:
We hebben een primeur hoor;
Mijn huisarts gaat mij bellen![]()
(Mogelijk Corona-lijer hier, dag 9)
Toch zei een hoogleraar demografie net bij WNL dat er naar verwachting geen geboortegolf gaat komen vanwege de slechte uitgangspositie van jongeren en ze kinderen krijgen nog even uitstellen.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 09:52 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Er wordt gezegd dat het seksleven van stellen een enorme boost krijgt van die quarantaine
Wie is er opgesloten in z'n huis dan?quote:Op vrijdag 22 mei 2020 09:46 schreef Wantie het volgende:
[..]
De nieuwe regel is: "Vermijd drukte".
Je kunt mensen niet maandenlang opsluiten in hun huizen opsluiten, zeker niet als het aantal besmettingen flink is afgenomen.
Verder moeten mensen zelf ook meer hun gezond verstand gebruiken: kies op zo'n dag meerdere mogelijkheden uit om gezellig buiten te zijn en bekijk waar dat kan met de minste drukte.
Hier in de stad is bijvoorbeeld het stadspark bijna ontruimd tijdens paasweekend, terwijl er vlak buiten de stad een enorm recreatie gebied is, een hofpark en bosgebied met veel open ruimte.
Ze verspreiden ze toch juist? Door te zeggen: even niet naar dit park of dit stukje strand, zoek maar even een andere buitenplek.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 09:38 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Mensen willen naar buiten. Verspreidt ze dan ipv alles maar af te sluiten.
Wat ongehoord dom.
Is het niet ook gewoon pas net een maand bezig in SA? De doden komen meestal pas later.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 08:57 schreef nixxx het volgende:
Qua Corona woon ik wel in een vrij interessant land denk ik, Saudi Arabië. Waar er elke dag nog 2500 nieuwe gevallen zijn, totaal aantal gevallen boven de 65000 en het aantal doden.... consistent rond de 10 per dag. Ja geen typo, 10, geen 100. De maatregelen die genomen zijn, zijn ontzettend streng, reisverbod tussen provincies, samenscholing verbod, heel veel steden onder curfew en nu tijdens de Suikerfeest vakantie het hele land onder 24uurs curfew, uitzondering alleen voor medische doeleinden en boodschappen.
Dus, met zulke strenge maatregelen nog zoveel nieuwe cases. Komt het door heel veel testen? Door veel laagbetaalde arbeiders in krappe accomodaties?
Lage fatality rate? Gelogen cijfers? Soort van immuniteit misschien aan MERS gerelateerd? Bevolkingsopbouw, erg jong gemiddeld, maar een paar procent boven de 65, misschien is iedereen die echt last zou krijgen van covid hier allang dood door andere redenen.
https://www.populationpyramid.net/saudi-arabia/2019/
https://covid19.moh.gov.sa/en/
GGD vraagt tot 14 dagen terug, dus dat wordt de agenda trekken en goed nadenken.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:06 schreef speknek het volgende:
[..]
Waar zou je het opgelopen kunnen hebben?
2 opties die ik mogelijk acht;quote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:06 schreef speknek het volgende:
[..]
Waar zou je het opgelopen kunnen hebben?
quote:
Klopt, maar het lijkt toch in de hoofden van veel mensen te zitten dat ze niet naar buiten mogen. Alsof we in dezelfde lockdown zitten als Frankrijk en Spanje.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 09:58 schreef Tarado het volgende:
[..]
wie is er opgesloten? Dat kan je eigenlijk alleen maar zeggen van de bejaarden in verzorgingstehuizen.
GGD vraagt niks. Werd zelfs uitgekafferd toen ik het idee opperde voor contactonderzoekquote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:23 schreef THEFXR het volgende:
[..]
GGD vraagt tot 14 dagen terug, dus dat wordt de agenda trekken en goed nadenken.
mijn god, wat een amateurs, juist op de persco's wordt op contactonderzoek gehamerd. het lijkt wel of ze het virus in stand willen houden.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:27 schreef Brybry het volgende:
[..]
GGD vraagt niks. Werd zelfs uitgekafferd toen ik het idee opperde voor contactonderzoek
Na een halfjaartje nog geen 1 promille van de wereldbevolking dus.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:09 schreef THEFXR het volgende:
5.1 miljoen besmettingen inmiddels, weet nog dat de 1 miljoen een mijlpaal was, nu geeft nobody any shit
Ik ken eigenlijk niemand bij wie dat zo in het hoofd zit.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:27 schreef Wantie het volgende:
[..]
[..]
Klopt, maar het lijkt toch in de hoofden van veel mensen te zitten dat ze niet naar buiten mogen. Alsof we in dezelfde lockdown zitten als Frankrijk en Spanje.
Maar in feite was het enkel een richtlijn: blijf zoveel mogelijk thuis. Nu is dat: vermijd drukte.
Zelf ben ik nog nooit zoveel buiten geweest als tijdens de lockdown: uren wandelen met de honden, steeds weer op een andere locatie. Maar dat komt vooral omdat er vrijwel geen werk meer was
Ik helaas welquote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:29 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Ik ken eigenlijk niemand bij wie dat zo in het hoofd zit.
Tja. Ik belde zelfs op advies van RIVM. Mocht ik nog een keer moeten bellen dan neem ik het gesprek op en als ik dan weer zo uitgekafferd wordt gaat het gesprek rechtstreeks naar dumpert.nl.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:29 schreef THEFXR het volgende:
[..]
mijn god, wat een amateurs, juist op de persco's wordt op contactonderzoek gehamerd. het lijkt wel of ze het virus in stand willen houden.
blijft een vreemd fenomeen dat kuddegedragquote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:29 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Ik ken eigenlijk niemand bij wie dat zo in het hoofd zit.
Ik hoor elke keer in de supermarkt mensen flink hoesten en snotteren.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:25 schreef Brybry het volgende:
[..]
2 opties die ik mogelijk acht;
- Supermarkt.
- Bouwvakkers over de vloer gehad, 3 in totaal waaronder een Oostblokker
Je verkleint wederom de bewegingscirkel. Terrassen dicht, parken beperkt toegang, strandwegen en parkeerplaatsen dicht. Dan wordt het vanzelf drukker op de plaatsen waar je wel mag zijn.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:17 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Ze verspreiden ze toch juist? Door te zeggen: even niet naar dit park of dit stukje strand, zoek maar even een andere buitenplek.
Ik denk dat ook op die plaatsen juist meer mensen zitten die al vaker binnen zitten.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:32 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ik helaas wel
Maar ook in discussies op fora en sociale media merk ik dat veel mensen zich verzetten tegen de verplichting om binnen te blijven, terwijl die er niet is.
Ben benieuwd naar het aantal scheidingen nav corona.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 09:52 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Er wordt gezegd dat het seksleven van stellen een enorme boost krijgt van die quarantaine
Begin maart al. Maar inderdaad, veel onder de arbeiders.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:18 schreef speknek het volgende:
[..]
Is het niet ook gewoon pas net een maand bezig in SA? De doden komen meestal pas later.
Maar het zal me ook niet verbazen als SA hetzelfde heeft als Singapore, dat het vooral verspreid in de slaven, pardon, arbeidsimmigrantenverblijven waar veel mensen nog steeds aan het werk zijn en op elkaar gepropt leven. Maar dat deze mensen ook bovenmatig jong en redelijk fit zijn, zorgt ervoor dat mortaliteit inderdaad lager is (of niet geregistreerd wordt want hun paspoort is ook kwijtgeraakt door hun baas).
Stond het op Facebook ja?quote:Op vrijdag 22 mei 2020 11:07 schreef Ven1972 het volgende:
Ik heb ook gehoord dat er te druk was op het strand en recreatieplassen. Maar bedenk het ook dat het een risico is dat hierdoor kan beperkt worden komende zomer.
Het was druk op de stranden, en het zal vast op sommige plekken te druk zijn geweest want uitzonderingen heb je altijd, maar over het algemeen kun je op een druk strand beter 1,5e meter afstand houden dan in de gemiddelde supermarkt.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:56 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Je verkleint wederom de bewegingscirkel. Terrassen dicht, parken beperkt toegang, strandwegen en parkeerplaatsen dicht. Dan wordt het vanzelf drukker op de plaatsen waar je wel mag zijn.
Dit is NL dus als iedereen thuis is en niemand op reis.
Nog een ding: was het werkelijk zo druk op de stranden of waren er archieffoto's gebruikt?
Zag wel een vos:quote:
Eerlijk gezegd vertrouw ik van bijna geen enkel land de coronacijfers en denk ik dat het werkelijk aantal doden veel hoger is. Als je ziet dat de cijfers in een degelijk landje als Nederland al onbetrouwbaar zijn (want doden die niet getest zijn tellen niet mee), waarom zouden de cijfers in al die apenlanden en bananenrepublieken wel kloppen?quote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:18 schreef speknek het volgende:
[..]
Is het niet ook gewoon pas net een maand bezig in SA? De doden komen meestal pas later.
Maar het zal me ook niet verbazen als SA hetzelfde heeft als Singapore, dat het vooral verspreid in de slaven, pardon, arbeidsimmigrantenverblijven waar veel mensen nog steeds aan het werk zijn en op elkaar gepropt leven. Maar dat deze mensen ook bovenmatig jong en redelijk fit zijn, zorgt ervoor dat mortaliteit inderdaad lager is (of niet geregistreerd wordt want hun paspoort is ook kwijtgeraakt door hun baas).
De dictaturen van deze wereld hebben by far de beste verhouding Positief/Overleden, waarbij ze relatief veel positieve gevallen hebben en tegelijk dus extreem weinig doden. Dat kan toeval zijn, maar dat is het niet.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:18 schreef speknek het volgende:
[..]
Is het niet ook gewoon pas net een maand bezig in SA? De doden komen meestal pas later.
Maar het zal me ook niet verbazen als SA hetzelfde heeft als Singapore, dat het vooral verspreid in de slaven, pardon, arbeidsimmigrantenverblijven waar veel mensen nog steeds aan het werk zijn en op elkaar gepropt leven. Maar dat deze mensen ook bovenmatig jong en redelijk fit zijn, zorgt ervoor dat mortaliteit inderdaad lager is (of niet geregistreerd wordt want hun paspoort is ook kwijtgeraakt door hun baas).
Als plek A te druk is en je sluit plek A dan af voor nog meer bezoekers zodat ze naar plekken B en C moeten doe je juist aan verspreiding. Wat snap jij daar niet aan?quote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:56 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Je verkleint wederom de bewegingscirkel. Terrassen dicht, parken beperkt toegang, strandwegen en parkeerplaatsen dicht. Dan wordt het vanzelf drukker op de plaatsen waar je wel mag zijn.
Dit is NL dus als iedereen thuis is en niemand op reis.
Nog een ding: was het werkelijk zo druk op de stranden of waren er archieffoto's gebruikt?
Zag inderdaad in andere landen dat wilde dieren de openbare ruimtes hadden overgenomen.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 11:12 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Zag wel een vos:
[ afbeelding ]
Grappig je loopt een paar maanden niet naar je werk, eerste keer weer naar mijn werk en er staat gewoon een vos van 4 etages hoog
Dat nodigt uit tot de vraag... hoeveel levens zijn dan gered ?quote:Op donderdag 21 mei 2020 22:34 schreef hooibaal het volgende:
[..]
We hebben met de maatregelen juist veel meer levens gered, rekenwonder.
Het grappig is dat ik in schiedam wel eens eens gewone vos had gezien, ik vond dit kunstwerk wel passend voor de schiedamseweg.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 11:24 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Zag inderdaad in andere landen dat wilde dieren de openbare ruimtes hadden overgenomen.
https://www.google.com/am(...)020-coronavirus/amp/
Je kunt heel prima seks voor je plezier hebben zonder dat daar kindjes van komenquote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:08 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Toch zei een hoogleraar demografie net bij WNL dat er naar verwachting geen geboortegolf gaat komen vanwege de slechte uitgangspositie van jongeren en ze kinderen krijgen nog even uitstellen.
Precies die na de oorlog was er ook één van, nu wordt alles beter! En anticonceptie was toen nog lastiger.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 11:27 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Je kunt heel prima seks voor je plezier hebben zonder dat daar kindjes van komen
Constructiefquote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:34 schreef Brybry het volgende:
[..]
Tja. Ik belde zelfs op advies van RIVM. Mocht ik nog een keer moeten bellen dan neem ik het gesprek op en als ik dan weer zo uitgekafferd wordt gaat het gesprek rechtstreeks naar dumpert.nl.
O, die zullen er ook genoeg zijn straks, vermoed ik.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:59 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Ben benieuwd naar het aantal scheidingen nav corona.
Uhmm als er 1000 miljard wordt uitgetrokken voor een "energietransitie" met twijfelachtige uitkomst, dan kan 100 miljard voor mensenlevens en een sociale maatschappij te redden ook wel denk ik zo.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 11:27 schreef Vallon het volgende:
[..]
Dat nodigt uit tot de vraag... hoeveel levens zijn dan gered ?![]()
![]()
Punt in argumentatie dat wat maatregelen kosten, prima te maken is maar niet met hoeveel het daarmee bespaart. Je kunt niet zeggen omdat het een onbekend aantal levens redt je daarvoor terecht 100Miljard moet besteden.
Sws zou het zinniger zijn dat de maatschappij grenzen stelt aan kosten voor (na)zorgbehandeling (van welke aard dan ook).
Zeker moet dit wel kunnen!quote:Op vrijdag 22 mei 2020 11:27 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Je kunt heel prima seks voor je plezier hebben zonder dat daar kindjes van komen
Ik hoop dat deze crisis dat wel gaat triggeren maar dat blijft een ethisch vraagstuk waarvan ik niet het vermoeden heb dat er een kabinet zich daar aan gaat branden.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 11:27 schreef Vallon het volgende:
[..]
Dat nodigt uit tot de vraag... hoeveel levens zijn dan gered ?![]()
![]()
Punt in argumentatie dat wat maatregelen kosten, prima te maken is maar niet met hoeveel het daarmee bespaart. Je kunt niet zeggen omdat het een onbekend aantal levens redt je daarvoor terecht 100Miljard moet besteden.
Sws zou het zinniger zijn dat de maatschappij grenzen stelt aan kosten voor (na)zorgbehandeling (van welke aard dan ook).
twitter:paulvdbas twitterde op woensdag 20-05-2020 om 22:16:44Hoe verzin je het. Onze nationale topviroloog legt zijn hand op een smerige roltrapband, en hup, hij veegt zijn neus af. Goed voorbeeld... https://t.co/CS8HQWPuYT reageer retweet
Timmermans wil 5000 miljard uitgeven aan zijn plan.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 11:36 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Uhmm als er 1000 miljard wordt uitgetrokken voor een "energietransitie" met twijfelachtige uitkomst, dan kan 100 miljard voor mensenlevens en een sociale maatschappij te redden ook wel denk ik zo.
We gaan daarnaast toch ook geen vluchtingen weigeren omdat ze te duur zijn?
Als je overal een kostenberekening op gaat los laten dan kunnen we wel heel veel gaan besparen..
Als dat geld nu eens besteed werd aan onderzoek naar chronische ziektes, dan zou dat leed ook de wereld uit zijn..quote:Op vrijdag 22 mei 2020 11:40 schreef voetbalmanager2 het volgende:
[..]
Timmermans wil 5000 miljard uitgeven aan zijn plan.
Beterschap mocht je het hebben en niet toevallig hooikoorts.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 08:07 schreef Brybry het volgende:
We hebben een primeur hoor;
Mijn huisarts gaat mij bellen![]()
(Mogelijk Corona-lijer hier, dag 9)
Cijfers zijn niet gelogen maar totaal irrelevant als -en voor vergelijking of bruikbaar voor een ander doel. Het is vooral de definitie en veronderstelde betrouwbaarheid die de waarde maakt.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 11:15 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Eerlijk gezegd vertrouw ik van bijna geen enkel land de coronacijfers en denk ik dat het werkelijk aantal doden veel hoger is. Als je ziet dat de cijfers in een degelijk landje als Nederland al onbetrouwbaar zijn (want doden die niet getest zijn tellen niet mee), waarom zouden de cijfers in al die apenlanden en bananenrepublieken wel kloppen?
quote:Op vrijdag 22 mei 2020 11:36 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Uhmm als er 1000 miljard wordt uitgetrokken voor een "energietransitie" met twijfelachtige uitkomst, dan kan 100 miljard voor mensenlevens en een sociale maatschappij te redden ook wel denk ik zo.
We gaan daarnaast toch ook geen vluchtingen weigeren omdat ze te duur zijn?
Als je overal een kostenberekening op gaat los laten dan kunnen we wel heel veel gaan besparen..
Je verschuift de discussie.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 11:43 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Als dat geld nu eens besteed werd aan onderzoek naar chronische ziektes, dan zou dat leed ook de wereld uit zijn..
Kunnen we daarna denken dat we invloed hebben om het klimaat etc.
Ach gossie.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 11:40 schreef RipCity het volgende:
twitter:paulvdbas twitterde op woensdag 20-05-2020 om 22:16:44Hoe verzin je het. Onze nationale topviroloog legt zijn hand op een smerige roltrapband, en hup, hij veegt zijn neus af. Goed voorbeeld... https://t.co/CS8HQWPuYT reageer retweet
Het gaat zelfs verder, niemand wil (sws individueel) aansprakelijk worden gesteld zijn dat "geld" bepaalt of je in aanmerking komt voor een noodzakelijke ..vulin...quote:Op vrijdag 22 mei 2020 11:39 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Ik hoop dat deze crisis dat wel gaat triggeren maar dat blijft een ethisch vraagstuk waarvan ik niet het vermoeden heb dat er een kabinet zich daar aan gaat branden.
Ik dacht dat ze meer mensen gingen testen nu, of is dat pas vanaf 1 juni? Soms snap ik er helemaal niks meer van.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 12:17 schreef Brybry het volgende:
Huisarts gesproken. Tja..u moet binnen blijven totdat volledig beter bent maar uw kinderen mogen wel gewoon naar school etc...
Uhhh...oké..Kinderen zullen er iig wel blij mee zijn, of de school van m'n kinderen ze accepteren is een tweede.
Vanaf 1 juni pas..quote:Op vrijdag 22 mei 2020 12:18 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Ik dacht dat ze meer mensen gingen testen nu, of is dat pas vanaf 1 juni? Soms snap ik er helemaal niks meer van.
Ja dat is altijd zoquote:Op vrijdag 22 mei 2020 12:26 schreef Ixnay het volgende:
Er gaan helemaal niet meer mensen dood, ze gaan eerder dood
Het aantal besmettingen zegt vooral iets over hoeveel er getest is.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 10:09 schreef THEFXR het volgende:
5.1 miljoen besmettingen inmiddels, weet nog dat de 1 miljoen een mijlpaal was, nu geeft nobody any shit
Ik heb al lang geen idee meer wat wel en niet verstandig is. En die wirwar aan (conflicterende) regeltjes komt me echt de strot uit.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 12:19 schreef Brybry het volgende:
[..]
Vanaf 1 juni pas..
Maar....als m'n kinderen naar school gaan, dan kunnen ze toch iedereen besmetten of mis ik nu iets?
Iedereen gaat dood, of het nu eerder of later is.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 12:26 schreef Ixnay het volgende:
Sterftecijfer van vorige week lager dan normaal in deze week in voorgaande jaren.
Logisch want de mensen die stervende waren zijn wat eerder overleden en kunnen nu dus niet nog een 2e keer doodgaan.
Het totale sterftecijfer van 2020 zal nauwelijks hoger zijn dan voorgaande jaren. 2021 zal lager zijn.
Er gaan helemaal niet meer mensen dood, ze gaan eerder dood en veel tegelijk nu door deze griep waardoor we een piek gehad hebben.
Precies hetzelfde dus als met eerdere griepgolven. Met als enige verschil dat dit een nieuw virus is waar we minder weerstand tegen hebben.
Niet volgens de richtlijnen.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 12:19 schreef Brybry het volgende:
[..]
Vanaf 1 juni pas..
Maar....als m'n kinderen naar school gaan, dan kunnen ze toch iedereen besmetten of mis ik nu iets?
Ahh oké..quote:Op vrijdag 22 mei 2020 12:36 schreef Wantie het volgende:
[..]
Niet volgens de richtlijnen.
Kinderen zouden een zeer beperkte rol spelen in de verspreiding.
Want er is nog steeds geen quarantaine hequote:Op vrijdag 22 mei 2020 12:26 schreef Ixnay het volgende:
Sterftecijfer van vorige week lager dan normaal in deze week in voorgaande jaren.
Logisch want de mensen die stervende waren zijn wat eerder overleden en kunnen nu dus niet nog een 2e keer doodgaan.
Het totale sterftecijfer van 2020 zal nauwelijks hoger zijn dan voorgaande jaren. 2021 zal lager zijn.
Er gaan helemaal niet meer mensen dood, ze gaan eerder dood en veel tegelijk nu door deze griep waardoor we een piek gehad hebben.
Precies hetzelfde dus als met eerdere griepgolven. Met als enige verschil dat dit een nieuw virus is waar we minder weerstand tegen hebben.
En hoe betrouwbaar die tests zijn, je hoort daar enorme wisselende getallen over.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 12:32 schreef Ixnay het volgende:
[..]
Het aantal besmettingen zegt vooral iets over hoeveel er getest is.
In totaal zijn het er zeker 15 miljoen. Waarvan de meeste zonder symptomen.
Dat is slechts een aanname en nog helemaal niet zo zeker. Waar men vrij zeker over is, is dat kinderen nauwelijks ziekteverschijnselen hebben.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 12:36 schreef Wantie het volgende:
[..]
Niet volgens de richtlijnen.
Kinderen zouden een zeer beperkte rol spelen in de verspreiding.
RIVM gebeld en die zeggen; NEE, kinderen moeten thuisblijven.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 12:51 schreef raptorix het volgende:
[..]
Dat is slechts een aanname en nog helemaal niet zo zeker. Waar men vrij zeker over is, is dat kinderen nauwelijks ziekteverschijnselen hebben.
Een gezinslid behoort tot een risicogroep. Mag mijn kind dan naar school?quote:Op vrijdag 22 mei 2020 12:52 schreef Brybry het volgende:
[..]
RIVM gebeld en die zeggen; NEE, kinderen moeten thuisblijven.
Ze blijven dus thuis maar wat een tegenstrijdigheid zeg
Het zou handig zijn als GGD, huisarts en RIVM hetzelfde advies geven, in ieder geval.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 12:52 schreef Brybry het volgende:
[..]
RIVM gebeld en die zeggen; NEE, kinderen moeten thuisblijven.
Ze blijven dus thuis maar wat een tegenstrijdigheid zeg
Ja, zou best handig zijnquote:Op vrijdag 22 mei 2020 13:00 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Het zou handig zijn als GGD, huisarts en RIVM hetzelfde advies geven, in ieder geval.
Dus we hebben een ondersterfte van 200 personen deze week.. De corona heeft de sterfte van deze personen blijkbaar alleen enkele weken vervroegd..quote:Op vrijdag 22 mei 2020 12:26 schreef Ixnay het volgende:
Sterftecijfer van vorige week lager dan normaal in deze week in voorgaande jaren.
Logisch want de mensen die stervende waren zijn wat eerder overleden en kunnen nu dus niet nog een 2e keer doodgaan.
Het totale sterftecijfer van 2020 zal nauwelijks hoger zijn dan voorgaande jaren. 2021 zal lager zijn.
Er gaan helemaal niet meer mensen dood, ze gaan eerder dood en veel tegelijk nu door deze griep waardoor we een piek gehad hebben.
Precies hetzelfde dus als met eerdere griepgolven. Met als enige verschil dat dit een nieuw virus is waar we minder weerstand tegen hebben.
(Directe) Fatality rate zou allicht hetzelfde kunnen zijn (hoewel in NYC al 0.2% vd bevolking is overleden), maar dat zegt ook weer niet zoveel over de langetermijn gevolgen van een milde/stevige coronabesmetting.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 13:08 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
Uiteindelijk lijkt de stelling dat Corona maar een griepje is op termijn toch te gaan kloppen. Mits er een vaccin gevonden wordt, natuurlijk.
Er is helemaal geen vaccin tegen de griep.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 13:08 schreef _-_ratjetoe_-_ het volgende:
CDC schat symptomatic case fatality rate van COVID-19 op 0.4%. Asymptomatic meegenomen zal deze nog veel lager liggen. Wel wat hoger dan de 0.1% van de seasonal flu, maar ook weer niet dramatisch. Voor griep is er namelijk ook een vaccin, wat betekent dat de besmette groep relatief minder kwetsbaar is.
Het virus is nog wel een stuk besmettelijker dan griep. Logisch ook, aangezien het een nieuw virus betreft.
Uiteindelijk lijkt de stelling dat Corona maar een griepje is op termijn toch te gaan kloppen. Mits er een vaccin gevonden wordt, natuurlijk.
https://www.cdc.gov/coron(...)nning-scenarios.html
Ja bij een griepje lig je in het algemeen niet drie weken aan de beademing. We gaan ook nog wel wat sterfte zien van mensen wiens gestel zo beschadigd is dat ze over een half jaar omvallen. (Minder dan in andere landen omdat wij ze sowieso al snel niet behandelen, maar toch)quote:Op vrijdag 22 mei 2020 13:12 schreef VoMy het volgende:
[..]
(Directe) Fatality rate zou allicht hetzelfde kunnen zijn (hoewel in NYC al 0.2% vd bevolking is overleden), maar dat zegt ook weer niet zoveel over de langetermijn gevolgen van een milde/stevige coronabesmetting.
Of de sterfte van mensen die niet in de fabriek, op de weg, in het uitgaansleven, tijdens sporten, enzovoorts heeft voorkomen.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 13:04 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Dus we hebben een ondersterfte van 200 personen deze week.. De corona heeft de sterfte van deze personen blijkbaar alleen enkele weken vervroegd..
Dit.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 13:04 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Dus we hebben een ondersterfte van 200 personen deze week.. De corona heeft de sterfte van deze personen blijkbaar alleen enkele weken vervroegd..
Bij Corona anders ook niet.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 13:21 schreef speknek het volgende:
[..]
Ja bij een griepje lig je in het algemeen niet drie weken aan de beademing. We gaan ook nog wel wat sterfte zien van mensen wiens gestel zo beschadigd is dat ze over een half jaar omvallen. (Minder dan in andere landen omdat wij ze sowieso al snel niet behandelen, maar toch)
Daarbij zal er allicht een groep zijn die net wat eerder gaat, maar de ondersterfte gaat de komende weken vast niet op 9000 uitkomen.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 13:24 schreef speknek het volgende:
[..]
Of de sterfte van mensen die niet in de fabriek, op de weg, in het uitgaansleven, tijdens sporten, enzovoorts heeft voorkomen.
Bij een longontsteking, die ook kan optreden bij een hardnekkige griep, kan dat zeker.quote:Op vrijdag 22 mei 2020 13:21 schreef speknek het volgende:
[..]
Ja bij een griepje lig je in het algemeen niet drie weken aan de beademing.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |