abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  donderdag 7 mei 2020 @ 00:03:27 #81
277627 Seven.
We are Borg.
pi_192986025
quote:
7s.gif Op woensdag 6 mei 2020 13:32 schreef Barreltje het volgende:

[..]

tnx!
@ magnolia, er zitten nu van die zachte knopjes aan de takjes.. is ie dan helemaal daud? -O-

onder de tegels zit zandgrond , dus daar zal dan inderdaad een verhoogde plantenbak moeten komen. ik vind dat golfplaat van Seven ook wel super gaaf! wellicht dat daar iets mee kan..

voor de schaduwkant kan ik er geen tegels uit halen.. -O- daar is alleen het strookje ( 3 cm diep) onder de houten balk beschikbaar.. daar gaat geen varen of rhodondendron in passen vrees ik .. ik zat zelf nog te denken aan pampasgras ofzo.. maar weet daar niet zo goed de gebruiksaanwijzing incl voor en nadelen van :@

een gekleurde schutting is wellicht wel een optie.. al ben ik niet zo enorm avontuurlijk qua kleuren vrees ik..

en electriciteit zou vast kunnen , maar ik vrees dat we dan een gat in de muur moeten maken. en ik zou dan weer niet weten hoe dat moet ..
Het hoeft niet persé een verhoogde plantenbak te zijn maar die voegen wel iets toe natuurlijk O+ . Je kunt ook een klein randje voor de tegels zetten en dat aanplanten. Voor ijzeren golfplaten is het een kwestie van marktplaats afstruinen tot je platen vindt met de juiste hoeveelheid roest, paaltjes in de grond en de platen er tegenaan schroeven. Wat met golfplaat lastig is: je moet de hoeken afsmeren met cement. Wat dat betreft is recht wel makkelijker :+ .

Gat in de muur: je zou een elektricien kunnen vragen :) . Die hebben vaak de juiste boren.

Schilderen is enorm effect voor weinig geld ^O^ .

En ik vind Claudia's voorbeeld geweldig! Dat zou het dan weer fantastisch doen op je lange schutting, zo'n bank omringd door 2 borders ^O^
Resistance is futile.
  donderdag 7 mei 2020 @ 00:48:30 #82
277627 Seven.
We are Borg.
pi_192986515
Nu ik toch bezig ben... hier nog een voorbeeld van een onderhoudsarme tuin dat bij Barreltje echt heel goed zou kunnen werken :@



Wel een kwestie van flink wat meer tegels eruit wippen dan je eigenlijk van plan was. Eigenlijk zou je dan aan drie de kanten borders creëeren. Als je kiest om geen verhoogde borders te doen, dan hebben we het over uitgraven en wit zand afvoeren, bandjes plaatsen en opvullen met tuinaarde. Waar je vervolgens wel heel goed over na moet denken, is je beplanting. En daar heb je ons dan voor :+ .
Resistance is futile.
  donderdag 7 mei 2020 @ 01:07:06 #83
337640 Barreltje
Produceert gas
pi_192986632
Ghehe.. goede input Seven!

De laurier is inmiddels redelijk terug gesnoerd.. en met wat sisaltouw op de juiste plek gemanoeuvreerd


Ik wilde de tuin "low budget " doen.. maar een voorlopige schatting komt nu al uit in de honderden euro's.. dan hopelijk wel klaar voor een paar jaar..

@Lucky.. de compost bak is voornamelijk voor het verwerken van de takken/takjes en bladeren van de laurier.. Ik bezem de tuin nu zo'n eens per 2 weken aan en dan wil ik dat graag snel ergens kwijt kunnen.. note: we hebben hier geen gft bak. Wat dat betreft moet ik wellicht eens kijken bij de afval containers in de buurt. Maar om nou iedere keer met die blader zooi te slepen..

Ik zal morgen eens een plattegrondje maken van de tuin.. van hoe het nu is, hoe de tegels liggen ( ik wil echt niet opnieuw gaan betegelen dus de borders zijn afhankelijk van het huidige tegelwerk.) En hoe de zon/schaduw verdeling nu is. Het liefst wil ik namelijk het zitje in het zonnetje..

Goed.. genoeg om over na te denken
Vooral s nachts als je eigenlijk hoort te slapen }:|
Rabarberbarbarabarbarbarenbaardenbarbierbarbierbarbaren
K&W / Barrels Buitenlandse Boerderijtje
  donderdag 7 mei 2020 @ 02:20:12 #84
277627 Seven.
We are Borg.
pi_192986952
quote:
0s.gif Op donderdag 7 mei 2020 01:07 schreef Barreltje het volgende:
Ghehe.. goede input Seven!

De laurier is inmiddels redelijk terug gesnoerd.. en met wat sisaltouw op de juiste plek gemanoeuvreerd


Ik wilde de tuin "low budget " doen.. maar een voorlopige schatting komt nu al uit in de honderden euro's.. dan hopelijk wel klaar voor een paar jaar..

@:Lucky.. de compost bak is voornamelijk voor het verwerken van de takken/takjes en bladeren van de laurier.. Ik bezem de tuin nu zo'n eens per 2 weken aan en dan wil ik dat graag snel ergens kwijt kunnen.. note: we hebben hier geen gft bak. Wat dat betreft moet ik wellicht eens kijken bij de afval containers in de buurt. Maar om nou iedere keer met die blader zooi te slepen..

Ik zal morgen eens een plattegrondje maken van de tuin.. van hoe het nu is, hoe de tegels liggen ( ik wil echt niet opnieuw gaan betegelen dus de borders zijn afhankelijk van het huidige tegelwerk.) En hoe de zon/schaduw verdeling nu is. Het liefst wil ik namelijk het zitje in het zonnetje..

Goed.. genoeg om over na te denken
Vooral s nachts als je eigenlijk hoort te slapen }:|

Het ligt er een beetje aan wat dan je budget is.

Geld besparen doe je door te kiezen voor gewone borders ipv verhoogde borders. Je tegelwerk leent zich daar prima volgens mij prima voor. En hoogte kun je met een slimme plantenkeus ook prima creëeren.

Verder kun je de elektra volgend jaar nog doen bijvoorbeeld. Met een border rondom kun je een stroomkabel rustig achter je beplanting tegen de schutting leggen, gebeurt niets mee tenzij je er zelf doorheen graaft :+ .

Qua planten, niet bij Intratuin inslaan want daar betaal je de hoofdprijs. Ik heb mijn tuin aangeplant voor iets van 500 euro via directplant, en facebook in de gaten gehouden voor 'zelf uitgraven' gratis planten. Daar staan heel vaak mooie struiken tussen. Bodembedekkers kosten heel weinig (minder dan een euro per stuk meestal).

Verf: weinig geld, veel impact. Maar met de juiste beplanting zie je over een paar jaar vrijwel niets meer van de schutting.

Ik kan ook niet slapen :') .
Resistance is futile.
  donderdag 7 mei 2020 @ 02:23:11 #85
337640 Barreltje
Produceert gas
pi_192986965
Zou het door de stand van de maan komen denk je? :+
Rabarberbarbarabarbarbarenbaardenbarbierbarbierbarbaren
K&W / Barrels Buitenlandse Boerderijtje
  donderdag 7 mei 2020 @ 02:58:38 #86
277627 Seven.
We are Borg.
pi_192987085
quote:
0s.gif Op donderdag 7 mei 2020 02:23 schreef Barreltje het volgende:
Zou het door de stand van de maan komen denk je? :+
Kan haast niet anders :P
Resistance is futile.
pi_192989418
Wat een geweldige tips allemaal, @Seven.!

@Barreltje, met een beperkt budget kun je veel, ook in een tuin en zeker als je geduld hebt. Koop planten klein in, want dan kosten ze véél minder. Of vraag in je omgeving of je iets mag hebben of stekken. En doe nu kleine dingen die veel impact hebben. Ik zou als eerste je schutting schilderen en de kleur terug laten komen. In een kleine tuin brengt dat veel rust.

Als er in je tuin gedurende de tweede helft van de dag zon komt, zou een Camellia het misschien goed doen. Ik kocht er laatst een op een lokale markt voor circa 5 euro. Het is een onderhoudsarme struik omdat-ie langzaam groeit en je er weinig snoeiwerk aan hebt. Heel anders dan je laurier!

Meubels gaan je veel geld kosten als je die nieuw koopt. Ze nemen ook veel ruimte in beslag. Ik had hiervoor een kleine tuin die eigenlijk al vol stond als ik én een eethoek wilde én een chillplek. Hier zou je wat op moeten bedenken. Je zou bijvoorbeeld een eetset kunnen nemen die opklapbaar is en je weg kunt hangen. Of je kunt een hangmat als loungeplek nemen - die berg je eenvoudig op. Multifunctionaliteit is geweldig in een kleine tuin, bijvoorbeeld de klepbank die ik noemde en ook opslagruimte biedt. Verder veel de hoogte in werken met planten. Van onze vrienden van Ikea:



[ Bericht 4% gewijzigd door Claudia_x op 07-05-2020 09:37:26 ]
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_192989688
Dát ziet er gezellig uit zeg O+ Met niet al te veel middelen.
pi_192989958
quote:
0s.gif Op donderdag 7 mei 2020 09:23 schreef Blues het volgende:
Dát ziet er gezellig uit zeg O+ Met niet al te veel middelen.
Ik zie nu pas dat de planten nep zijn. Wel onderhoudsarm. :Y)
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  donderdag 7 mei 2020 @ 09:43:43 #90
337640 Barreltje
Produceert gas
pi_192990049
quote:
0s.gif Op donderdag 7 mei 2020 09:38 schreef Claudia_x het volgende:

[..]

Ik zie nu pas dat de planten nep zijn. Wel onderhoudsarm. :Y)
Zouden ze blijven zitten als ik ze kärcher? :+
Rabarberbarbarabarbarbarenbaardenbarbierbarbierbarbaren
K&W / Barrels Buitenlandse Boerderijtje
  donderdag 7 mei 2020 @ 09:47:16 #91
337640 Barreltje
Produceert gas
pi_192990105
Even ter verduidelijking.. mn budget is zo'n 500 euro .. vind ik een goed budget..
Er gaan toch ook weer van die "verborgen kosten" als potgrond ed inzitten..

Ik kwam gister zo hoog uit vanwege de stenen voor de border.. Ik vind het overigens ivm knieën en rug wel een goed idee om een verhoogde border te hebben.. en de bank/border combinatie vind ik zeker interessante!

We hebben al wel een tafel en stoelen en BBQ in de tuin staan.. zal vandaag even een fotootje posten ^O^
Rabarberbarbarabarbarbarenbaardenbarbierbarbierbarbaren
K&W / Barrels Buitenlandse Boerderijtje
  donderdag 7 mei 2020 @ 10:25:05 #92
242690 IJsdraakje
Womansplainer
pi_192990686
Ik ging kijken bij directplant, die minimale bezorgkosten. _O- (Ik snap het wel hoor, maar dat wordt dus even goed plannen vooraf en op een maandag bestellen. :+)

Hoi. :W Ik kom hier ook een beetje aanhaken, mijn klinkerparadijs is nogal verwaarloosd en sinds het mooie weer in combinatie met nergens heen kunnen, ben ik me daar ineens enorm aan gaan ergeren. De eerste stap was dan ook al het onkruid, mos en dennennaalden verwijderen en ik kom nu op het punt dat ik daadwerkelijk kan gaan nadenken over de mogelijkheden van de tuin in plaats van alleen maar wanhopig worden van het ding.

De situatie voor ik begon:


De situatie nu:


De hedera moet nog flink teruggedrongen, net als her en der nog genoeg troep tussen de klinkers. Achterin rechts (vanuit de deur gezien) is ook een perkje, helaas is dat de hele dag schaduw, dus dat beperkt de keuze in plantjes (hoewel, gezien de beschikbare planten is dat wellicht een voordeel...). Op dit moment neig ik naar aan de rechterkant er nog een berg klinkers uit te trekken en deze naar de achterkant verplaatsen, de strook zon is ook een strook zand/onkruid (ooit stond daar een niet goed verzorgde coniferenhaag) en na een werkdag een uurtje nog lekker buiten kunnen zitten, klinkt chill.

Oh, en tuin is op het oosten, ook wel nuttige informatie geloof ik.
Jumalatkin kuolevat
Edessäni vuotavat
Olen tämän maailman loppu
Minä olen tyhjyys
pi_192990690
quote:
0s.gif Op donderdag 7 mei 2020 09:38 schreef Claudia_x het volgende:

[..]

Ik zie nu pas dat de planten nep zijn. Wel onderhoudsarm. :Y)
🤪

quote:
0s.gif Op donderdag 7 mei 2020 09:43 schreef Barreltje het volgende:

[..]

Zouden ze blijven zitten als ik ze kärcher? :+
In de aanbieding nu bij makro.😂
  donderdag 7 mei 2020 @ 10:26:17 #94
195834 kaasplankje
Nu met maar 8% vet!
pi_192990700
Een paar grote potten met perkgoed doet ook wonderen. Neem dan wel A klasse potgrond en na een maand voeding in het water.
  One tough cookie donderdag 7 mei 2020 @ 10:27:07 #95
169210 liesje1979
pi_192990715
quote:
0s.gif Op donderdag 7 mei 2020 10:25 schreef IJsdraakje het volgende:
Ik ging kijken bij directplant, die minimale bezorgkosten. _O- (Ik snap het wel hoor, maar dat wordt dus even goed plannen vooraf en op een maandag bestellen. :+)

Hoi. :W Ik kom hier ook een beetje aanhaken, mijn klinkerparadijs is nogal verwaarloosd en sinds het mooie weer in combinatie met nergens heen kunnen, ben ik me daar ineens enorm aan gaan ergeren. De eerste stap was dan ook al het onkruid, mos en dennennaalden verwijderen en ik kom nu op het punt dat ik daadwerkelijk kan gaan nadenken over de mogelijkheden van de tuin in plaats van alleen maar wanhopig worden van het ding.

De situatie voor ik begon:
[ afbeelding ]

De situatie nu:
[ afbeelding ]

De hedera moet nog flink teruggedrongen, net als her en der nog genoeg troep tussen de klinkers. Achterin rechts (vanuit de deur gezien) is ook een perkje, helaas is dat de hele dag schaduw, dus dat beperkt de keuze in plantjes (hoewel, gezien de beschikbare planten is dat wellicht een voordeel...). Op dit moment neig ik naar aan de rechterkant er nog een berg klinkers uit te trekken en deze naar de achterkant verplaatsen, de strook zon is ook een strook zand/onkruid (ooit stond daar een niet goed verzorgde coniferenhaag) en na een werkdag een uurtje nog lekker buiten kunnen zitten, klinkt chill.

Oh, en tuin is op het oosten, ook wel nuttige informatie geloof ik.
Wow wat een enorm verschil al!
pi_192990750
@IJsdraakje : dan zou ik zo’n t..v. Programma als Eigen Huis en Tuin uitnodigen.😉

Goed al aangepakt met ruimen. Nu moet je wel doorgaan!
Of Klinkers eruit - op marktplaats - hoge druk lenen (van buren of zo) - grond erin en op tuinsites kijken voor een lijstje gezien de ligging.
Óf Seven kan niet slapen vannacht...😎
Succes!
  donderdag 7 mei 2020 @ 10:41:46 #97
337640 Barreltje
Produceert gas
pi_192990975
quote:
1s.gif Op donderdag 7 mei 2020 10:29 schreef AnneX het volgende:
@:IJsdraakje : dan zou ik zo’n t..v. Programma als Eigen Huis en Tuin uitnodigen.😉

Goed al aangepakt met ruimen. Nu moet je wel doorgaan!
Of Klinkers eruit - op marktplaats - hoge druk lenen (van buren of zo) - grond erin en op tuinsites kijken voor een lijstje gezien de ligging.
Óf Seven kan niet slapen vannacht..
.😎
Succes!
_O-
Rabarberbarbarabarbarbarenbaardenbarbierbarbierbarbaren
K&W / Barrels Buitenlandse Boerderijtje
  donderdag 7 mei 2020 @ 10:54:32 #98
242690 IJsdraakje
Womansplainer
pi_192991206
quote:
1s.gif Op donderdag 7 mei 2020 10:29 schreef AnneX het volgende:
@:IJsdraakje : dan zou ik zo’n t..v. Programma als Eigen Huis en Tuin uitnodigen.😉

Goed al aangepakt met ruimen. Nu moet je wel doorgaan!
Of Klinkers eruit - op marktplaats - hoge druk lenen (van buren of zo) - grond erin en op tuinsites kijken voor een lijstje gezien de ligging.
Óf Seven kan niet slapen vannacht...😎
Succes!
Met álle klinkers eruit, zou ik iemand inhuren ja. _O- Maar op zich vind ik die, voorlopig, nog wel prima. En wat ik er wél uit wil, is geen enorm stuk, maar wel net een leuk stukje voor plantjes. Denk een meter/anderhalve meter diep, misschien twee/drie meter breed? Ik zal straks wel even kijken of ik het op een foto van bovenaf een beetje duidelijk krijg.

En het tempo zal niet enorm hoog liggen (want de kerel heeft nu echt even geen tijd over voor tuinieren en da's prima), maar hier een beetje ideeën en voortgang spuien lijkt me wel prettig. :D
Jumalatkin kuolevat
Edessäni vuotavat
Olen tämän maailman loppu
Minä olen tyhjyys
pi_192991777
@IJsdraakje ....gewoon lekker je gang gaan en hier mee posten.
Genoeg enthousiastelingen om mee te denken.
Borders zijn altijd leuk om te maken en in te delen.
De borders op kleur via direktplant zien er ook altijd aantrekkelijk uit.
Daar kun je vast wel vragen wat erin kan op het oosten.
n.b. oh en ik bedoelde niet álle klinkers eruit!
Als je klaar bent met de borders...keertje schoonspuiten en dan weer brekerszand invegen. Doe ik ieder jaar en dan ziet het er uit als ‘nieuw’. B-)
  donderdag 7 mei 2020 @ 12:10:01 #100
222754 Dagoduck
Karel (2003-2022)
pi_192992565
quote:
0s.gif Op donderdag 7 mei 2020 10:25 schreef IJsdraakje het volgende:
Ik ging kijken bij directplant, die minimale bezorgkosten. _O- (Ik snap het wel hoor, maar dat wordt dus even goed plannen vooraf en op een maandag bestellen. :+)

Hoi. :W Ik kom hier ook een beetje aanhaken, mijn klinkerparadijs is nogal verwaarloosd en sinds het mooie weer in combinatie met nergens heen kunnen, ben ik me daar ineens enorm aan gaan ergeren. De eerste stap was dan ook al het onkruid, mos en dennennaalden verwijderen en ik kom nu op het punt dat ik daadwerkelijk kan gaan nadenken over de mogelijkheden van de tuin in plaats van alleen maar wanhopig worden van het ding.

De situatie voor ik begon:
[ afbeelding ]

De situatie nu:
[ afbeelding ]

De hedera moet nog flink teruggedrongen, net als her en der nog genoeg troep tussen de klinkers. Achterin rechts (vanuit de deur gezien) is ook een perkje, helaas is dat de hele dag schaduw, dus dat beperkt de keuze in plantjes (hoewel, gezien de beschikbare planten is dat wellicht een voordeel...). Op dit moment neig ik naar aan de rechterkant er nog een berg klinkers uit te trekken en deze naar de achterkant verplaatsen, de strook zon is ook een strook zand/onkruid (ooit stond daar een niet goed verzorgde coniferenhaag) en na een werkdag een uurtje nog lekker buiten kunnen zitten, klinkt chill.

Oh, en tuin is op het oosten, ook wel nuttige informatie geloof ik.
Het pad ligt er al zo te zien. Cirkel en pad laten liggen en de rest eruit! Mooi vol stoppen met planten en heesters en bodembedekkers en klaar is kees!

|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
  donderdag 7 mei 2020 @ 12:38:45 #101
242690 IJsdraakje
Womansplainer
pi_192993063
quote:
6s.gif Op donderdag 7 mei 2020 12:10 schreef Dagoduck het volgende:

[..]

Het pad ligt er al zo te zien. Cirkel en pad laten liggen en de rest eruit! Mooi vol stoppen met planten en heesters en bodembedekkers en klaar is kees!

[ afbeelding ]
Dat pad is inderdaad m'n leidraad. :Y

Hedera-kant laat ik, voorlopig, even zoals 'ie is qua indeling en achterin zit ook zo'n cirkel als voorin, die wil ik ook graag houden om lekker te kunnen zitten. Steentjes van links hergebruiken om die cirkel een beetje uit te breiden naar achter en vlak voor de schutting een groenstrookje. :Y

Iets beter te zien:


Laat meteen goed zien waar ik nog een boel op te ruimen heb. _O-
Jumalatkin kuolevat
Edessäni vuotavat
Olen tämän maailman loppu
Minä olen tyhjyys
  donderdag 7 mei 2020 @ 13:46:10 #102
222754 Dagoduck
Karel (2003-2022)
pi_192993938
quote:
0s.gif Op donderdag 7 mei 2020 12:38 schreef IJsdraakje het volgende:

[..]

Dat pad is inderdaad m'n leidraad. :Y

Hedera-kant laat ik, voorlopig, even zoals 'ie is qua indeling en achterin zit ook zo'n cirkel als voorin, die wil ik ook graag houden om lekker te kunnen zitten. Steentjes van links hergebruiken om die cirkel een beetje uit te breiden naar achter en vlak voor de schutting een groenstrookje. :Y

Iets beter te zien:
[ afbeelding ]

Laat meteen goed zien waar ik nog een boel op te ruimen heb. _O-
Als ik die foto zie krijg ik echt zin om lekker op te ruimen en te tuinieren daar _O-

Ik vind het leuk als een tuin op orde en netjes is enzo, maar saai is het wel. :')
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
pi_192994321


Laat de zomer maar komen!
  donderdag 7 mei 2020 @ 14:14:23 #104
242690 IJsdraakje
Womansplainer
pi_192994325
quote:
6s.gif Op donderdag 7 mei 2020 13:46 schreef Dagoduck het volgende:

[..]

Als ik die foto zie krijg ik echt zin om lekker op te ruimen en te tuinieren daar _O-

Ik vind het leuk als een tuin op orde en netjes is enzo, maar saai is het wel. :')
Ik verbaas me vooral over hoeveel ruimte we eigenlijk hebben. :')

Maar ik wil er dus wel een zitplek en hangmat (vooral de hangmat) kwijt kunnen, dus keuzes. :D
Jumalatkin kuolevat
Edessäni vuotavat
Olen tämän maailman loppu
Minä olen tyhjyys
  donderdag 7 mei 2020 @ 14:29:28 #105
337640 Barreltje
Produceert gas
pi_192994553
ik wil ook een hangmat.. maar helaas mogen we de gevel isolatie niet kapot maken ( nog maar even kijken hoe dat moet met het maken van een gat voor electiciteit) de boom is inmiddels wel stevig genoeg om een hangmat aan te kunnen hangen.. dus wellicht maak ik nog een verbinding in de muur ..

oh. en bij de inrichting van de tuin moeten we ook nog rekening houden met deze mormels :


En deze is dus ook weer uit het vet gehaald:
Rabarberbarbarabarbarbarenbaardenbarbierbarbierbarbaren
K&W / Barrels Buitenlandse Boerderijtje
  donderdag 7 mei 2020 @ 17:09:29 #106
337640 Barreltje
Produceert gas
pi_192997205
goed.. eens een tekeningetje gemaakt..

de huidige situatie :
links is 2 meter, rechts is 4.60 m de tegels zijn 60x60 cm. De tafel (uitgeklapt) is 2.60x0.70
groen is wat daadwerkelijk in de tuin onder het bladerdek zit, geel is was de zon komt

de nieuwe situatie:

links en rechts een border. met rechts een zitje in de border _O_

ik bedacht vandaag dat ik nog oude eikenhouten planken van de vloerbedekking heb liggen.. wellicht dat ik daar iets mee kan qua border? of kleven daar nog nadelen aan ?
Rabarberbarbarabarbarbarenbaardenbarbierbarbierbarbaren
K&W / Barrels Buitenlandse Boerderijtje
pi_192997377
quote:
6s.gif Op donderdag 7 mei 2020 12:10 schreef Dagoduck het volgende:

[..]

Het pad ligt er al zo te zien. Cirkel en pad laten liggen en de rest eruit! Mooi vol stoppen met planten en heesters en bodembedekkers en klaar is kees!

[ afbeelding ]
Boog met klimplanten erbij en klaar is kees!
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_192997649
De buurman had wat kruipend zenegroen geplant:



Geen heel goede foto, maar het zijn geinige plantjes met blauw-paarse bloemen:



Dit mooie plantje wilde ik nog laten zien, waterdrieblad:



Mijn project voor vandaag was het gebruiken van het gisteren uitgestoken gras om een stuk naast de vijver op te hogen. Als het regent staan op die plek altijd plassen. Een enorme klus om alles mooi passend te maken, maar ik ben tevreden. Nu nog wat kleine plekken vullen en een tijdje water geven .



I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  donderdag 7 mei 2020 @ 17:27:45 #109
222754 Dagoduck
Karel (2003-2022)
pi_192997654
Wij hebben een betonrand in de gevel, daar hebben we twee jaar terug een dikke vette krulhaak in geboord, aan de andere een ketting aan de H-balk van de carport en toen hadden we ineens ook de mogelijkheid voor een hangmat. Je hangt dan wel in het pad van de tuin, of half in de sedum, dus het is even oppassen.
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
pi_192997725
Ik ben hangmatfan! Wij hebben het geluk dat we twee fijne berken voor onze tweepersoonshangmat hebben. Een ideale boom om onder te liggen omdat-ie gefilterd licht doorlaat.

I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_192997762
Heerlijk zo'n hangmat.
Benieuwd hoe je tuin eruit gaat zien uiteindelijk Barreltje.

En de vijver wordt al leuker en leuker *O*
  donderdag 7 mei 2020 @ 17:43:04 #112
74065 Burdie
Cogito ergo Fok!
pi_192997932
Ahhhh heerlijk zo'n hangmat inderdaad O+
Onze tuin is momenteel echt niet toonbaar, maar ik heb er zo heerlijk in gewerkt vandaag! Ik had allemaal nieuwe plantjes besteld en die kwamen vandaag al binnen (via rozenkwekerij De Wilde, binnen 3 dagen in huis! Tip!). Achterin de tuin hebben we een houthok, die ik ga transformeren tot zithoek/veranda. Om de nieuwe plantjes heen heb ik hekjes geplaatst zodat de hond er niet overheen plast, dus vandaar dat ik er even geen mooie foto van kan maken.

Omdat ik het niet alleen bij praatjes wil houden, hier het enige hoekje van onze tuin dat momenteel wel redelijk toonbaar is O+ :P.



Zoals je ziet is onze (stads)tuin helemaal door muren omgeven, die hopen we wat groener te krijgen en te verstoppen achter planten. Langs de muur links wil ik graag pampasgraspluimen neerzetten. Deze border is echter lastig vanwege de wortels van die leilindes en de weinig vruchtbare grond die ze er hebben neergelegd.
KuikenGuppy
  donderdag 7 mei 2020 @ 18:57:36 #113
277627 Seven.
We are Borg.
pi_192999168
quote:
1s.gif Op donderdag 7 mei 2020 10:29 schreef AnneX het volgende:
@:IJsdraakje : dan zou ik zo’n t..v. Programma als Eigen Huis en Tuin uitnodigen.😉

Goed al aangepakt met ruimen. Nu moet je wel doorgaan!
Of Klinkers eruit - op marktplaats - hoge druk lenen (van buren of zo) - grond erin en op tuinsites kijken voor een lijstje gezien de ligging.
Óf Seven kan niet slapen vannacht...😎
Succes!
:P
Resistance is futile.
  donderdag 7 mei 2020 @ 19:07:36 #114
277627 Seven.
We are Borg.
pi_192999346
@IJsdraakje _O_ wat een klus. Je pad behouden is een slimme zet, je tuin is qua vorm rechttoe rechtaan dus een kronkelend pad gaat dat een beetje opbreken.

Voor de schaduwhoek kun je alle planten gebruiken die ik voor Barrel heb gepost op de vorige pagina. Het wordt denk ik zaak voor jou om met zorg struiken uit te zoeken die de zichtlijnen opbreken, zodat het juist minder overzichtelijk wordt.

Chillen achterin de tuin klinkt heerlijk O+ . Wat voor ideeën heb je nog meer? :9~

(niet te vroeg posten, voor het geval ik niet kan slapen straks :+ )
Resistance is futile.
pi_193000511
@Burdie, ik krijg nostalgische gevoelens bij je vogelhuis! En ik houd juist erg van tuinen met muren vanwege het stadstuingevoel.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  donderdag 7 mei 2020 @ 20:04:59 #116
337640 Barreltje
Produceert gas
pi_193000633
Burdie.. is de muur links van je huis of van een garage/tuinhuisje?

En ook ik ben fan van stenen muren! Het doet mij op de en of andere manier aan "the secret garden " denken. O+
Rabarberbarbarabarbarbarenbaardenbarbierbarbierbarbaren
K&W / Barrels Buitenlandse Boerderijtje
pi_193001055
quote:
7s.gif Op donderdag 7 mei 2020 17:09 schreef Barreltje het volgende:

ik bedacht vandaag dat ik nog oude eikenhouten planken van de vloerbedekking heb liggen.. wellicht dat ik daar iets mee kan qua border? of kleven daar nog nadelen aan ?
Wat een goed idee!
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  donderdag 7 mei 2020 @ 20:22:58 #118
74065 Burdie
Cogito ergo Fok!
pi_193001072
quote:
0s.gif Op donderdag 7 mei 2020 20:00 schreef Claudia_x het volgende:
@:Burdie, ik krijg nostalgische gevoelens bij je vogelhuis! En ik houd juist erg van tuinen met muren vanwege het stadstuingevoel.
Ik heb er van leren houden ;) ben eigenlijk een plattelandmeisje, maar we vonden een oud huis midden in het centrum van een dorp. Dus tja. Het vogelhuisje kregen we voor ons huwelijk cadeau. Ik hou van leven in de tuin, dus er liggen altijd wel wat zaadjes of pitjes O+.

@Barreltje de muur links is van een schuur of opslagruimte dat haaks staat op onze tuin. Niet van ons dus.
KuikenGuppy
  donderdag 7 mei 2020 @ 20:23:53 #119
277627 Seven.
We are Borg.
pi_193001089
quote:
7s.gif Op donderdag 7 mei 2020 17:09 schreef Barreltje het volgende:
goed.. eens een tekeningetje gemaakt..

de huidige situatie : [ afbeelding ]
links is 2 meter, rechts is 4.60 m de tegels zijn 60x60 cm. De tafel (uitgeklapt) is 2.60x0.70
groen is wat daadwerkelijk in de tuin onder het bladerdek zit, geel is was de zon komt

de nieuwe situatie:
[ afbeelding ]
links en rechts een border. met rechts een zitje in de border _O_

ik bedacht vandaag dat ik nog oude eikenhouten planken van de vloerbedekking heb liggen.. wellicht dat ik daar iets mee kan qua border? of kleven daar nog nadelen aan ?
Lekkere grote tafel! Zitten jullie daar regelmatig met 8 mensen? :@
Resistance is futile.
  donderdag 7 mei 2020 @ 20:25:41 #120
277627 Seven.
We are Borg.
pi_193001127
quote:
0s.gif Op donderdag 7 mei 2020 14:14 schreef Koettie het volgende:
[ afbeelding ]

Laat de zomer maar komen!
_O_ hangmatten O+
Resistance is futile.
pi_193001165
quote:
14s.gif Op donderdag 7 mei 2020 20:25 schreef Seven. het volgende:

[..]

_O_ hangmatten O+
Dat ziet eruit als een oase bij @Koettie!
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  donderdag 7 mei 2020 @ 21:07:46 #122
337640 Barreltje
Produceert gas
pi_193001985
quote:
14s.gif Op donderdag 7 mei 2020 20:23 schreef Seven. het volgende:

[..]

Lekkere grote tafel! Zitten jullie daar regelmatig met 8 mensen? :@
Het is een eenvoudige IKEA tuintafel

We zitten iedere zomer geregeld met vrienden (en hun kinderen) aan de tafel.. en het fijne is idd dat ie ingeklapt echt een heel stuk kleiner is.. en dan kunnen we er met z'n tweeën prima aan zitten..

Ik wil deze hout "kleur" gebruiken voor het zitje..
Rabarberbarbarabarbarbarenbaardenbarbierbarbierbarbaren
K&W / Barrels Buitenlandse Boerderijtje
  donderdag 7 mei 2020 @ 21:12:01 #123
337640 Barreltje
Produceert gas
pi_193002088
quote:
0s.gif Op donderdag 7 mei 2020 20:21 schreef Claudia_x het volgende:

[..]

Wat een goed idee!
Die vloerdelen moeten dan ook geverft worden vermoed ik..
Ik wil de borders een beetje in deze stijl doen:
https://pin.it/552yTAq
En
https://pin.it/ra5VP3i

Welke kleur schutting kan daar dan het beste bij? :+

En moet ik tegen die vloerdelen en de schutting een soort van plastic doen ofzo? Ik ben bang dat het hout anders weg gaat rotten?
Rabarberbarbarabarbarbarenbaardenbarbierbarbierbarbaren
K&W / Barrels Buitenlandse Boerderijtje
  donderdag 7 mei 2020 @ 21:39:15 #124
74065 Burdie
Cogito ergo Fok!
pi_193002783
Ik zou de schutting goed schoon spuiten en blank beitsen, of wit.
KuikenGuppy
  donderdag 7 mei 2020 @ 21:43:39 #125
242690 IJsdraakje
Womansplainer
pi_193002914
Al die hangmatten. O+

quote:
7s.gif Op donderdag 7 mei 2020 19:07 schreef Seven. het volgende:
@:Ijsdraakje _O_ wat een klus. Je pad behouden is een slimme zet, je tuin is qua vorm rechttoe rechtaan dus een kronkelend pad gaat dat een beetje opbreken.

Voor de schaduwhoek kun je alle planten gebruiken die ik voor Barrel heb gepost op de vorige pagina. Het wordt denk ik zaak voor jou om met zorg struiken uit te zoeken die de zichtlijnen opbreken, zodat het juist minder overzichtelijk wordt.

Chillen achterin de tuin klinkt heerlijk O+ . Wat voor ideeën heb je nog meer? :9~

(niet te vroeg posten, voor het geval ik niet kan slapen straks :+ )
Van die planten heb ik er al een paar op mijn lijstje staan. :Y

Verder wil ik eigenlijk de schutting achterin ook wel wat anders hebben, door de wat vreemde tuingrenzen staan er vijf :') verschillende. Complete schuttingen vervangen gaat 'm niet worden en een rondje googlen leert me dat beits de way to go is, dus dat dan maar. :D (En dat lijkt me toch makkelijker als er niet net vanalles vers geplant is. :+ )

Vanmiddag nog wat bende weggehaald, er kruipt een of ander nare liaan rond, dus ik probeer 'm nu te bedwingen door gewoon op tijd de boel weg te trekken in plaats van als 'ie mijn braam compleet ingepakt heeft. }:| Wel meteen gevonden waar mijn klinkers eindigen en dat was verder dan ik me herinnerde, dus dat wordt slechts een afscheiding creëeren tussen perk en terras om de boel een beetje in bedwang te houden. *O*

Spelen met hoogte om wat zichtlijnen te breken is een goeie! En dan wil ik achterin dus graag een loungehoekje, dus iets van een bankje/stoelen en tafeltje, parasol erbij (want optie tot even minder zon is ook fijn) en sfeerverlichting, waarschijnlijk solar want stroom regelen klinkt als een uitdaging die me voor nu een stap te ver gaat. En een hangmat-met-standaard, want een bevestigingsmethode heb ik verder niet en de ruimte heb ik denk ik wel. (Helemaal als ik de hederakant van het paadje geklinkerd hou.)

Morgen maar een en ander ergens gaan uitschrijven voor mezelf. :')
Jumalatkin kuolevat
Edessäni vuotavat
Olen tämän maailman loppu
Minä olen tyhjyys
  donderdag 7 mei 2020 @ 22:05:10 #126
277627 Seven.
We are Borg.
pi_193003436
quote:
1s.gif Op donderdag 7 mei 2020 21:12 schreef Barreltje het volgende:

[..]

Die vloerdelen moeten dan ook geverft worden vermoed ik..
Ik wil de borders een beetje in deze stijl doen:
https://pin.it/552yTAq
En
https://pin.it/ra5VP3i

Welke kleur schutting kan daar dan het beste bij? :+

En moet ik tegen die vloerdelen en de schutting een soort van plastic doen ofzo? Ik ben bang dat het hout anders weg gaat rotten?
Mediterraanse sfeer, superleuk!

Ik zou het bij rustige natuurlijke tinten houden voor je schutting. En ik zou je borders in dezelfde kleur schilderen als idd wel gaat schilderen. Verschillende houtsoorten verstoort de rust die jij zoekt. Als je schildert, dan terracotta, een grijsgroene tint of een zachte witte tint. Dat vergrijsde naturelkleurtje van je schutting past al best goed in het sfeertje :@ .

Verder kom je al een heel eind met 2 of 3 van die echte Italiaanse cypressen, als je ze koopt van 1m hoog kosten ze je 20 euro per stuk. Zijn langzame groeiers en wordt uiteindelijk 8m hoog maar groeit van nature in die typische kolomvorm, snoeien niet echt noodzakelijk. Verder veel lage struikjes in bolvorm zie ik. Liguster (Japanse hulst) leent zich daar goed voor en die kunnen goed tegen weinig daglicht, dan groeien ze ook niet zo enorm hard. Olijfboompje is ook superleuk. OERSTERK, willen echt verwaarloosd worden. Alleen teveel water vinden ze echt niet fijn maar kunnen blijkbaar wel tegen schaduw.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
En in je border niet of nagel je idd iets ter bescherming van het hout, dat stelt houtrot wel een paar jaartjes uit. Landbouwplastic of worteldoek werkt prima. Na 10 jaar ga je het echt wel merken, na 15 jaar is het meestal wel einde verhaal. Ik vind 15 jaar trouwens een mooie periode om te genieten van een verhoogde border.
Resistance is futile.
pi_193003771
quote:
14s.gif Op donderdag 7 mei 2020 22:05 schreef Seven. het volgende:

Ik zou het bij rustige natuurlijke tinten houden voor je schutting. En ik zou je borders in dezelfde kleur schilderen als idd wel gaat schilderen. Verschillende houtsoorten verstoort de rust die jij zoekt.
Eens. En het steen van die border van drie centimeter zou ik ook schilderen. Qua kleuren is er denk ik veel mogelijk omdat terracotta wel terug kan komen in de potten. Ik vind deze kleur mooi:



Maar zwart kan ook, dan krijgt het wat moderns:



Of gewoon wit, grijs of beige.

quote:
Verder kom je al een heel eind met 2 of 3 van die echte Italiaanse cypressen, als je ze koopt van 1m hoog kosten ze je 20 euro per stuk. Zijn langzame groeiers en wordt uiteindelijk 8m hoog maar groeit van nature in die typische kolomvorm, snoeien niet echt noodzakelijk. Verder veel lage struikjes in bolvorm zie ik. Liguster (Japanse hulst) leent zich daar goed voor en die kunnen goed tegen weinig daglicht, dan groeien ze ook niet zo enorm hard. Olijfboompje is ook superleuk. OERSTERK, willen echt verwaarloosd worden. Alleen teveel water vinden ze echt niet fijn maar kunnen blijkbaar wel tegen schaduw.
Mooie suggesties. Wel lastig, mediterrane planten voor een schaduwtuin.

quote:
En in je border niet of nagel je idd iets ter bescherming van het hout, dat stelt houtrot wel een paar jaartjes uit. Landbouwplastic of worteldoek werkt prima. Na 10 jaar ga je het echt wel merken, na 15 jaar is het meestal wel einde verhaal. Ik vind 15 jaar trouwens een mooie periode om te genieten van een verhoogde border.
Zou ik wel doen, en met landbouwplastic inderdaad.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  donderdag 7 mei 2020 @ 22:36:10 #128
277627 Seven.
We are Borg.
pi_193003991
quote:
0s.gif Op donderdag 7 mei 2020 21:43 schreef IJsdraakje het volgende:
Al die hangmatten. O+
[..]

Van die planten heb ik er al een paar op mijn lijstje staan. :Y

Verder wil ik eigenlijk de schutting achterin ook wel wat anders hebben, door de wat vreemde tuingrenzen staan er vijf :') verschillende. Complete schuttingen vervangen gaat 'm niet worden en een rondje googlen leert me dat beits de way to go is, dus dat dan maar. :D (En dat lijkt me toch makkelijker als er niet net vanalles vers geplant is. :+ )

Vanmiddag nog wat bende weggehaald, er kruipt een of ander nare liaan rond, dus ik probeer 'm nu te bedwingen door gewoon op tijd de boel weg te trekken in plaats van als 'ie mijn braam compleet ingepakt heeft. }:| Wel meteen gevonden waar mijn klinkers eindigen en dat was verder dan ik me herinnerde, dus dat wordt slechts een afscheiding creëeren tussen perk en terras om de boel een beetje in bedwang te houden. *O*

Spelen met hoogte om wat zichtlijnen te breken is een goeie! En dan wil ik achterin dus graag een loungehoekje, dus iets van een bankje/stoelen en tafeltje, parasol erbij (want optie tot even minder zon is ook fijn) en sfeerverlichting, waarschijnlijk solar want stroom regelen klinkt als een uitdaging die me voor nu een stap te ver gaat. En een hangmat-met-standaard, want een bevestigingsmethode heb ik verder niet en de ruimte heb ik denk ik wel. (Helemaal als ik de hederakant van het paadje geklinkerd hou.)

Morgen maar een en ander ergens gaan uitschrijven voor mezelf. :')
Haha, dat van je verschillende schuttingen was me opgevallen. Ik zou daar die hele achterkant lekker laten begroeien.

Wat trouwens ook een supergaaf effect geeft is om een grote spiegel (denk 150 hoog) tussen je klimplanten te zetten. Als je planten daar omheen en erboven dichtgroeien, dan is het net alsof je een geheime doorgang hebt naar een andere tuin (of Narnia, whatever :+ ).

Ff vijvertje wegdenken:
https://pin.it/2XxAABG

Heb je al een sfeertje in gedachten?
Resistance is futile.
pi_193004286
quote:
0s.gif Op donderdag 7 mei 2020 21:43 schreef IJsdraakje het volgende:

Vanmiddag nog wat bende weggehaald, er kruipt een of ander nare liaan rond, dus ik probeer 'm nu te bedwingen door gewoon op tijd de boel weg te trekken in plaats van als 'ie mijn braam compleet ingepakt heeft. }:|
Haagwinde?

I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  donderdag 7 mei 2020 @ 22:49:34 #130
277627 Seven.
We are Borg.
pi_193004297
quote:
0s.gif Op donderdag 7 mei 2020 22:25 schreef Claudia_x het volgende:

[..]

Eens. En het steen van die border van drie centimeter zou ik ook schilderen. Qua kleuren is er denk ik veel mogelijk omdat terracotta wel terug kan komen in de potten. Ik vind deze kleur mooi:

[ afbeelding ]

Maar zwart kan ook, dan krijgt het wat moderns:

[ afbeelding ]

Of gewoon wit, grijs of beige.
[..]

Mooie suggesties. Wel lastig, mediterrane planten voor een schaduwtuin.
[..]

Zou ik wel doen, en met landbouwplastic inderdaad.
Met mediterrane planten denk ik aan houterig, vergrijsd, kleine blaadjes, kleine bloemetjes. Er zijn wel schaduwplantjes die in dat plaatje passen. Munt houdt van schaduw en doet wel wat mediterraans aan. Woekert wel! Siberisch edelweiss is een vergrijsd plantje met kleine bloemetjes. Verder aster, geitenbaard of blauw schapengras.

Ik zou het niet proberen met lavendel en rozemarijn trouwens, die gaan met een paar uurtjes daglicht niet tevreden zijn.

En ik ben gek op zwart in de tuin, lekker dramatisch O+ .
Resistance is futile.
pi_193004376
quote:
1s.gif Op donderdag 7 mei 2020 22:49 schreef Seven. het volgende:

[..]

Met mediterrane planten denk ik aan houterig, vergrijsd, kleine blaadjes, kleine bloemetjes. Er zijn wel schaduwplantjes die in dat plaatje passen. Munt houdt van schaduw en doet wel wat mediterraans aan. Woekert wel! Siberisch edelweiss is een vergrijsd plantje met kleine bloemetjes. Verder aster, geitenbaard of blauw schapengras.

Ik zou het niet proberen met lavendel en rozemarijn trouwens, die gaan met een paar uurtjes daglicht niet tevreden zijn.

En ik ben gek op zwart in de tuin, lekker dramatisch O+ .
Blauw schapengras is toch ook een zonaanbidder? Ik ben onderstaand boek aan het lezen en ik heb net het stukje over siergrassen uit. Conclusie: bijna alle siergrassen zijn zonaanbidders. Er zijn wel twee of drie uitzonderingen. Even opzoeken.

Edit- De uitzonderingen zijn ruwe smele, eenbloemig parelgras, knikkend parelgras en reuzenzwenkgras.



[ Bericht 5% gewijzigd door Claudia_x op 07-05-2020 23:06:03 ]
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  donderdag 7 mei 2020 @ 23:04:59 #132
277627 Seven.
We are Borg.
pi_193004652
quote:
0s.gif Op donderdag 7 mei 2020 22:53 schreef Claudia_x het volgende:

[..]

Blauw schapengras is toch ook een zonaanbidder? Ik ben onderstaand boek aan het lezen en ik heb net het stukje over siergrassen uit. Conclusie: bijna alle siergrassen zijn zonaanbidders. Er zijn wel twee of drie uitzonderingen. Even opzoeken.

[ afbeelding ]
Carex :7
Resistance is futile.
pi_193004749
quote:
14s.gif Op donderdag 7 mei 2020 23:04 schreef Seven. het volgende:

[..]

Carex :7
Ik zie het. Wordt in mijn boek niet genoemd. Merkwaardig.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  donderdag 7 mei 2020 @ 23:28:45 #134
242690 IJsdraakje
Womansplainer
pi_193005212
quote:
0s.gif Op donderdag 7 mei 2020 22:49 schreef Claudia_x het volgende:

[..]

Haagwinde?

[ afbeelding ]
Dank, dat is 'm! Nu dus precies het verkeerde gedaan, zodra 'ie weer terug is maar even op een efficiëntere manier bestrijden. Gelukkig staat daar verder alleen die braam, dus dat moet lukken. (Ik doe liever zo min mogelijk met bestrijdingsmiddelen, maar dit kan nog op een redelijk vriendelijke manier zo te lezen.)

quote:
7s.gif Op donderdag 7 mei 2020 22:36 schreef Seven. het volgende:

[..]

Haha, dat van je verschillende schuttingen was me opgevallen. Ik zou daar die hele achterkant lekker laten begroeien.

Wat trouwens ook een supergaaf effect geeft is om een grote spiegel (denk 150 hoog) tussen je klimplanten te zetten. Als je planten daar omheen en erboven dichtgroeien, dan is het net alsof je een geheime doorgang hebt naar een andere tuin (of Narnia, whatever :+ ).

Ff vijvertje wegdenken:
https://pin.it/2XxAABG

Heb je al een sfeertje in gedachten?
Het is ook vooral dat ik me steeds meer begin te ergeren aan de kleur van het ding. _O- Plus dat 'ie niet echt netjes gebeitst is, een beetje onderhoud kan geen kwaad. Daarna inderdaad een lekkere lading groen erover laten groeien. :Y

Qua stijl, ik hou wel van een beetje rommelig. Net wat zitten Pinteresten en qua vibe spreken de "cottage gardens" me het meeste aan tot nu toe. Spot on dus, de Narnia-verwijzing. _O-
Jumalatkin kuolevat
Edessäni vuotavat
Olen tämän maailman loppu
Minä olen tyhjyys
pi_193005360
Ik houd ook van cottage gardens! Mijn ocd is alleen te sterk aanwezig om ooit zo'n tuin te kunnen hebben. :+

Wat haagwinde betreft: het is hier onbegonnen werk om alles netjes weg te halen. Ik pluk ook stukjes haagwinde weg op het moment dat die een andere plant dreigen te overwoekeren. Als een border vol genoeg is, dan is haagwinde niet meer zo'n probleem.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  donderdag 7 mei 2020 @ 23:51:04 #136
242690 IJsdraakje
Womansplainer
pi_193005558
Hij komt hier duidelijk uit een bepaald hoekje vandaan, dus wellicht...

Ik zie wel hoe heftig/snel 'ie weer opduikt, de resten van voorgaande jaren moeten toch ook nog weg. :') ;( Daar wat planten gaat toch ook nog wel even duren, dus ik verwacht 'm vanzelf wel weer te zien.

En voor komende jaren hoop ik inderdaad op een redelijk makkelijke tuin waarbij de "goeie" plantjes lekker hun ding doen en onkruid weinig ruimte geven. :Y
Jumalatkin kuolevat
Edessäni vuotavat
Olen tämän maailman loppu
Minä olen tyhjyys
  vrijdag 8 mei 2020 @ 07:08:45 #137
277627 Seven.
We are Borg.
pi_193008473
quote:
0s.gif Op donderdag 7 mei 2020 23:28 schreef IJsdraakje het volgende:

[..]

Dank, dat is 'm! Nu dus precies het verkeerde gedaan, zodra 'ie weer terug is maar even op een efficiëntere manier bestrijden. Gelukkig staat daar verder alleen die braam, dus dat moet lukken. (Ik doe liever zo min mogelijk met bestrijdingsmiddelen, maar dit kan nog op een redelijk vriendelijke manier zo te lezen.)
[..]

Het is ook vooral dat ik me steeds meer begin te ergeren aan de kleur van het ding. _O- Plus dat 'ie niet echt netjes gebeitst is, een beetje onderhoud kan geen kwaad. Daarna inderdaad een lekkere lading groen erover laten groeien. :Y

Qua stijl, ik hou wel van een beetje rommelig. Net wat zitten Pinteresten en qua vibe spreken de "cottage gardens" me het meeste aan tot nu toe. Spot on dus, de Narnia-verwijzing. _O-
Cottage garden is geweldig O+ maar wel veel onderhoud. Wat niet echt past in een cottage garden is bodembedekkers, wat betekent dat onkruid vrij spel heeft tot je planten opkomen. Schoffelen kan dus niet. Dus ook daarin goed nadenken over je beplanting, die moet namelijk dicht genoeg zijn zodat onkruid geen ruimte krijgt. En ik zou zeggen, zoveel mogelijk wintergroen spul met daartussen veel plantjes die heel uitbundig bloeien. Eetbare planten tussen je bloemetjes is ook typerend voor cottage gardens. Verder ook nadenken over bloeitijden zodat je van februari t/m oktober bloeiende planten hebt. Planten die lang bloeien zijn dus aan te raden.

Wat is je grondsoort? En ik denk dat de rest van je tuin halfschaduw is?

[ Bericht 5% gewijzigd door Seven. op 08-05-2020 07:20:12 ]
Resistance is futile.
pi_193009371
Weet iemand wat deze zijn? Google lens geeft bij elke foto een andere optie. :+

pi_193009722
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 mei 2020 08:37 schreef Koettie het volgende:
Weet iemand wat deze zijn? Google lens geeft bij elke foto een andere optie. :+

[ afbeelding ]
Mijn app zegt dat de linker knopig helmkruid is. En die rechter misschien kranssalomonszegel? Even de bloei afwachten, zou ik zeggen.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  vrijdag 8 mei 2020 @ 09:17:26 #140
74065 Burdie
Cogito ergo Fok!
pi_193009897
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 mei 2020 08:37 schreef Koettie het volgende:
Weet iemand wat deze zijn? Google lens geeft bij elke foto een andere optie. :+

[ afbeelding ]
Hortensia? (Links)
KuikenGuppy
  vrijdag 8 mei 2020 @ 09:19:12 #141
74065 Burdie
Cogito ergo Fok!
pi_193009933
Ik kwam even ons geveltuintje showen. Toen we hier kwamen wonen, hadden we alleen een stoep. Via de overbuurman kwamen we er achter dat we langs de gevel strook stoeptegels breed mochten verwijderen om er plantjes neer te zetten. En kijk dat geveltuintje nou eens bloeien O+!

KuikenGuppy
  vrijdag 8 mei 2020 @ 10:00:22 #142
222754 Dagoduck
Karel (2003-2022)
pi_193010610
quote:
1s.gif Op vrijdag 8 mei 2020 09:19 schreef Burdie het volgende:
Ik kwam even ons geveltuintje showen. Toen we hier kwamen wonen, hadden we alleen een stoep. Via de overbuurman kwamen we er achter dat we langs de gevel strook stoeptegels breed mochten verwijderen om er plantjes neer te zetten. En kijk dat geveltuintje nou eens bloeien O+!

[ afbeelding ]
Top! Meer groen en kleur in de straten *O*
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
  vrijdag 8 mei 2020 @ 10:02:58 #143
74065 Burdie
Cogito ergo Fok!
pi_193010647
quote:
6s.gif Op vrijdag 8 mei 2020 10:00 schreef Dagoduck het volgende:

[..]

Top! Meer groen en kleur in de straten *O*
Jaaaaa! De overbuurman heeft tegelijk met ons ook een geveltuintje gemaakt (nu een jaar geleden) en een aantal andere buren hebben het afgekeken en ook gedaan. Sommigen alleen maar één steen eruit, maar de hele straat is er van opgefleurd.
KuikenGuppy
  vrijdag 8 mei 2020 @ 10:42:31 #144
337640 Barreltje
Produceert gas
pi_193011320
wat leuk Burdie! wat voor plantjes heb je er staan?
Rabarberbarbarabarbarbarenbaardenbarbierbarbierbarbaren
K&W / Barrels Buitenlandse Boerderijtje
  vrijdag 8 mei 2020 @ 10:45:17 #145
298315 SacreCoeur
circle pits and gig violence
pi_193011363
quote:
1s.gif Op vrijdag 8 mei 2020 09:19 schreef Burdie het volgende:
Ik kwam even ons geveltuintje showen. Toen we hier kwamen wonen, hadden we alleen een stoep. Via de overbuurman kwamen we er achter dat we langs de gevel strook stoeptegels breed mochten verwijderen om er plantjes neer te zetten. En kijk dat geveltuintje nou eens bloeien O+!

[ afbeelding ]
Mooooooi!
  vrijdag 8 mei 2020 @ 10:48:11 #146
74065 Burdie
Cogito ergo Fok!
pi_193011404
quote:
7s.gif Op vrijdag 8 mei 2020 10:42 schreef Barreltje het volgende:
wat leuk Burdie! wat voor plantjes heb je er staan?
Een Amerikaanse sering, magnolia, viooltjes, Spaanse margriet en de buurman heeft een nog wat dingen bij gezet. Sedum geloof ik en ik had een pioenroos geplant die waarschijnlijk niet is aangeslagen. Aan de andere kant van de gevel staat nog een jasmijn.
KuikenGuppy
  vrijdag 8 mei 2020 @ 10:49:17 #147
242690 IJsdraakje
Womansplainer
pi_193011419
quote:
7s.gif Op vrijdag 8 mei 2020 07:08 schreef Seven. het volgende:

[..]

Cottage garden is geweldig O+ maar wel veel onderhoud. Wat niet echt past in een cottage garden is bodembedekkers, wat betekent dat onkruid vrij spel heeft tot je planten opkomen. Schoffelen kan dus niet. Dus ook daarin goed nadenken over je beplanting, die moet namelijk dicht genoeg zijn zodat onkruid geen ruimte krijgt. En ik zou zeggen, zoveel mogelijk wintergroen spul met daartussen veel plantjes die heel uitbundig bloeien. Eetbare planten tussen je bloemetjes is ook typerend voor cottage gardens. Verder ook nadenken over bloeitijden zodat je van februari t/m oktober bloeiende planten hebt. Planten die lang bloeien zijn dus aan te raden.

Wat is je grondsoort? En ik denk dat de rest van je tuin halfschaduw is?
Qua werk gaat een "echte" cottage garden het ook niet worden, daar ben ik realistisch in. :+ Dus een bodembedekker mag er gewoon in, net als wintergroen spul (vooral ivm de schutting links wat minder aanwezig maken). Maar de georganiseerde chaos is meer mijn ding dan strak en modern, net als de "grote grijze tegels met vierkante borders en hier en daar een plant in pot"-tuin. Daar houdt m'n gevoel voor stijl ook wel een beetje op. :P

Grondsoort zal wel klei zijn, Noord-Hollandse polder. :+ Vooral schaduw en halfschaduw klopt, vanaf 14-15 wordt een hoop zon tegengehouden door het huis, misschien dat iets zonminnends het op de linkerhelft van die strook achterin redt (dat staat denk ik zo rond 11-12 vol in de zon en het duurt tot een uur of 18-19 voor 'ie compleet weg is), maar ik zoek vooral op halfschaduwplanten voor m'n perkje-to-be. :Y En compleet schaduw voor de andere kant dus.

Eetbaar spul vind ik supertof, maar een moestuin is me teveel (of vooral te vaak) werk, dus het worden dan taaie rakkers (zoals die braam) die in de tuin mogen.

Samenvattend kom ik dus zo ongeveer op:

• Moet tegen weinig onderhoud kunnen, liever wat sterke jongens die lekker hun ding doen dan planten waarbij ik moet blijven bemesten enz.
• Moet het goed doen in (half)schaduw en op kleigrond
• Goede mix wintergroen en bloemdragend, maar bijvoorbeeld een mix van verschillende tinten groen vind ik ook tof, dus siergrassen zijn zeker niet uitgesloten.
• Liever wat wilder dan te strak (wat weer wat beter matcht bij m'n luiheid, gelukkig)

Dank, deze posts helpen enorm om de boel wat op een rijtje te krijgen. O+
Jumalatkin kuolevat
Edessäni vuotavat
Olen tämän maailman loppu
Minä olen tyhjyys
  vrijdag 8 mei 2020 @ 10:49:31 #148
242690 IJsdraakje
Womansplainer
pi_193011425
quote:
1s.gif Op vrijdag 8 mei 2020 09:19 schreef Burdie het volgende:
Ik kwam even ons geveltuintje showen. Toen we hier kwamen wonen, hadden we alleen een stoep. Via de overbuurman kwamen we er achter dat we langs de gevel strook stoeptegels breed mochten verwijderen om er plantjes neer te zetten. En kijk dat geveltuintje nou eens bloeien O+!

[ afbeelding ]
Die doen het goed! O+
Jumalatkin kuolevat
Edessäni vuotavat
Olen tämän maailman loppu
Minä olen tyhjyys
  vrijdag 8 mei 2020 @ 10:50:03 #149
298315 SacreCoeur
circle pits and gig violence
pi_193011434
Welke plant (voor in een pot met gaatjes) kan nou echt super goed tegen zon?
Ik heb op een tafeltje achterin mijn tuin 2 lege potten omdat alles wat ik erin zit gewoon verbrand.

Wat het al niet deed was lavendel (aantal soorten), boerenhortensia, campanula en purperklokje.
  vrijdag 8 mei 2020 @ 10:54:55 #150
74065 Burdie
Cogito ergo Fok!
pi_193011489
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 mei 2020 10:50 schreef SacreCoeur het volgende:
Welke plant (voor in een pot met gaatjes) kan nou echt super goed tegen zon?
Ik heb op een tafeltje achterin mijn tuin 2 lege potten omdat alles wat ik erin zit gewoon verbrand.

Wat het al niet deed was lavendel (aantal soorten), boerenhortensia, campanula en purperklokje.
Olijf, roos, afrikaantjes...
KuikenGuppy
  vrijdag 8 mei 2020 @ 11:08:36 #151
298315 SacreCoeur
circle pits and gig violence
pi_193011699
Afrikaantjes zijn eenjarig toch? heb liever een blijvende plant.
Olijf is denk ik iets te groot voor de potten.

Roos kijk ik nooit naar niet echt mijn smaak, maar ook weer niet lelijk ofzo.
Uberhaupt al blij als er iets zit, zal eens naar roosjes kijken.

Zou salie het doen?
pi_193012212
quote:
0s.gif Op donderdag 7 mei 2020 17:32 schreef Claudia_x het volgende:
Ik ben hangmatfan! Wij hebben het geluk dat we twee fijne berken voor onze tweepersoonshangmat hebben. Een ideale boom om onder te liggen omdat-ie gefilterd licht doorlaat.

[ afbeelding ]
zucht, ik had ook twee grote berken (30 jaar oud) in de tuin.

Totdat een bejaarde uit de buurt er élke dag over begon te zaniken. Om er vanaf te zijn, berken weg laten halen. Wat denk je? Bomen weg, paar maanden later die bejaarde dood..
pi_193012918
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 mei 2020 11:44 schreef Radegast het volgende:

[..]

zucht, ik had ook twee grote berken (30 jaar oud) in de tuin.

Totdat een bejaarde uit de buurt er élke dag over begon te zaniken. Om er vanaf te zijn, berken weg laten halen. Wat denk je? Bomen weg, paar maanden later die bejaarde dood..
Oh nee!

Berken <3
pi_193013023
quote:
0s.gif Op vrijdag 8 mei 2020 08:37 schreef Koettie het volgende:
Weet iemand wat deze zijn? Google lens geeft bij elke foto een andere optie. :+

[ afbeelding ]
Excuus voor het binnenvallen, die lange sprieten komen uit de Euphorbia-familie oftewel Wolfsmelk.
Die grootbladige zou ik zo niet weten :)
  vrijdag 8 mei 2020 @ 13:29:34 #155
11091 SEMTEX
Mevr. Hoe-die-nie
pi_193013717
Ik heb voor het eerst planten via nu.nl besteld: vier Acers (ik wil met een Japanse tuin beginnen). Eigenlijk erg positief over de levering. Netjes verpakt en redelijk op tijd. Ging via Perfect Plant Deal.
Kierkegaard: Life Can Only Be Understood Backwards, But It Must Be Lived Forwards
  vrijdag 8 mei 2020 @ 16:26:28 #156
222754 Dagoduck
Karel (2003-2022)
pi_193016500
quote:
2s.gif Op vrijdag 8 mei 2020 13:29 schreef SEMTEX het volgende:
Ik heb voor het eerst planten via nu.nl besteld: vier Acers (ik wil met een Japanse tuin beginnen). Eigenlijk erg positief over de levering. Netjes verpakt en redelijk op tijd. Ging via Perfect Plant Deal.
Nu.nl verkoopt dingen? 8)7
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
pi_193016650
Bedankt voor de plantenkennis. Denk links idd helmskruid. Twijfel nog of ik hem laat staan. Wolfmelk klopt ook. Hmmm. Laat ze nog wel even staan. Vind ik ze lelijk gaan ze weg.
pi_193017038
quote:
1s.gif Op vrijdag 8 mei 2020 09:19 schreef Burdie het volgende:
Ik kwam even ons geveltuintje showen. Toen we hier kwamen wonen, hadden we alleen een stoep. Via de overbuurman kwamen we er achter dat we langs de gevel strook stoeptegels breed mochten verwijderen om er plantjes neer te zetten. En kijk dat geveltuintje nou eens bloeien O+!

[ afbeelding ]
Wat leuk!
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_193017110
quote:
2s.gif Op vrijdag 8 mei 2020 13:29 schreef SEMTEX het volgende:
Ik heb voor het eerst planten via nu.nl besteld: vier Acers (ik wil met een Japanse tuin beginnen). Eigenlijk erg positief over de levering. Netjes verpakt en redelijk op tijd. Ging via Perfect Plant Deal.
Ik had precies dezelfde set via Groupdeal. Ging ook heel netjes.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
  vrijdag 8 mei 2020 @ 18:34:23 #160
277627 Seven.
We are Borg.
pi_193018324
quote:
1s.gif Op vrijdag 8 mei 2020 09:19 schreef Burdie het volgende:
Ik kwam even ons geveltuintje showen. Toen we hier kwamen wonen, hadden we alleen een stoep. Via de overbuurman kwamen we er achter dat we langs de gevel strook stoeptegels breed mochten verwijderen om er plantjes neer te zetten. En kijk dat geveltuintje nou eens bloeien O+!

[ afbeelding ]
Supercool!
Resistance is futile.
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')