Kwaliteitspost, wederom. Was weer even geleden hoor.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 21:29 schreef _I het volgende:
Lineaire groei neemt elke dag met hetzelfde aantal toe
Exponentiële groei verdubbeld elke x aantal dagen
Lineaire oplossingen zijn het vermeerderen van bedden, personeel en beschermingsmateriaal.
Exponentiële oplossing hebben betrekking op de (een deel van) groep;
- Handen wassen
- Zieken isoleren
- Thuiswerken
En als laatste maatregel; iedereen isoleren. Dit laatste is niet een maatregel m.b.t. de ziekte, maar staat in verhouding met de zorg.
De huidige maatregelen zijn dus de exponentiële en zouden afdoende moeten zijn. Als we te laat zijn begonnen hebben we een korte piek, als de maatregelen niet voldoende zijn hebben we een grote piek.
Mondkapjes, handschoenen, reinigingsgel bij alle punten waar veel mensen komen, luchtreiniging, schoonmaken van openbare plaatsen en scholen, andere sociale regels aannemen, stoppen met kantoortuinen, ...
Er is hoogstwaarschijnlijk een adempauze nodig om de zorg te ontzien in de druk. Daarna zullen er andere zaken bij moeten komen om de pieken dragelijk te houden en mensen toch weer mondjesmaat aan het werk te krijgen.
Elleboogjes, hè.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 21:23 schreef Zeroku het volgende:
[..]
Werkt hij ook nog? Of de hele dag handjes schudden?
Dit vind ik nou net iets voor de SC.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 21:28 schreef roos94 het volgende:
Even een serieuze vraag. Voor mijn afstuderen moet ik bij twintig verschillende 65+ers thuis langs voor een interview. Meeste zijn rond de 70/80 jaar. Zonder dit kan ik niet afstuderen. Telefonisch is niet mogelijk omdat ik de leefomgeving moet beoordelen.
Wanneer zouden jullie inschatten dat ik dit kan gaan doen?
Haha, gooi mn posts steeds weg. Ben ik een heel verhaal aan het schrijven, zie ik dat ik alweer 43 posts achterloop. Laat dan maar.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 21:33 schreef Kyran het volgende:
[..]
Kon het in alle frustratie lang niet zo goed uitleggen, echt geweldige post
Lidl dragen ze geen handschoenen, wel plexiglas bij de kassa.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 21:00 schreef DombohetOlifantje1 het volgende:
[..]
Filiaalspecifiek bepaald. Niet vanuit hoofdkantoor ofzo.
Thx... dit is ook mijn denken wanneer ik de onderbuikkritiek hoor dat opgeschaalde maatregelen niet voldoende omdat het meer is dan "we" zullen aankunnen ... waarvoor je verder geen deskundige hoeft te zijn om dat vast te stellen. We moeten het doen met wat er is en naar beste vermogen kan.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 21:22 schreef Zeroku het volgende:
[..]
Er is geen exponentiële oplossing. Dat is dom gelul. Het aantal bedden is eindig en kan tot een x-aantal worden uitgebreid. Alle besmettingen daarboven is te veel.
Hier bij lidl wel handschoenen. Ligt denk ik per locatie verschillend. Bij AH geen handschoenen of glas.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 21:36 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Lidl dragen ze geen handschoenen, wel plexiglas bij de kassa.
Bij de Jumbo dragen ze handschoenen en geen plexiglas bij de kassa.
En in een andere Jumbo was iemand full time mandjes aan het desinfecteren.
Ik had vandaag zelf handschoenen aan bij het inslaan van de weekvoorraad.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 21:38 schreef roos94 het volgende:
[..]
Hier bij lidl wel handschoenen. Ligt denk ik per locatie verschillend. Bij AH geen handschoenen of glas.
Helemaal waar.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 21:37 schreef Vallon het volgende:
[..]
Thx... dit is ook mijn denken wanneer ik de onderbuikkritiek hoor dat opgeschaalde maatregelen niet voldoende omdat het meer is dan "we" zullen aankunnen ... waarvoor je verder geen deskundige hoeft te zijn om dat vast te stellen. We moeten het doen met wat er is en naar beste vermogen kan.
Mijn punt is: als iemand van 30 in Lombardije in een auto-ongeluk terecht kwam vorige week, is-ie mogelijk niet goed geholpen vanwege het aantal coronapatiënten in het ziekenhuis. Als zo iemand dan komt te overlijden staat-ie niet als "overleden vanwege covid-19" geregistreerd, maar het virus is wel de reden dat deze persoon niet meer leeft.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 21:32 schreef mother_mercury het volgende:
[..]
Dat is gedeeltelijk zo. De grootste groep overleden mensen zijn 50+.
👍🏻quote:Op zaterdag 21 maart 2020 21:38 schreef Smack10 het volgende:
[..]
Ik had vandaag zelf handschoenen aan bij het inslaan van de weekvoorraad.
quote:Op zaterdag 21 maart 2020 21:24 schreef Kyran het volgende:
Er is GEEN exponentiële oplossing, dus moe tje je exponentiële groei aanpakken. Heel simpel.
OK... hoe pak je die exponentiële groei, laat staan simpel, dan aan ?quote:Op zaterdag 21 maart 2020 21:25 schreef SamCooke het volgende:
[..]
De strekking van het verhaal van Kyran is dat je het niet moet zoeken in lineaire oplossingen (als het regelen van wat extra IC capaciteit). Die kunnen het probleem iets opschuiven maar niet oplossen.
De enige oplossing is om die exponentiële groei te stoppen (even los van wondermiddelen, medicijnen, vaccins enzo).
Gewoon pas als er een vaccin isquote:Op zaterdag 21 maart 2020 21:28 schreef roos94 het volgende:
Even een serieuze vraag. Voor mijn afstuderen moet ik bij twintig verschillende 65+ers thuis langs voor een interview. Meeste zijn rond de 70/80 jaar. Zonder dit kan ik niet afstuderen. Telefonisch is niet mogelijk omdat ik de leefomgeving moet beoordelen.
Wanneer zouden jullie inschatten dat ik dit kan gaan doen?
Door te zorgen dat het virus zich niet verder verspreidt. Bijvoorbeeld door een samenscholingsverbod.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 21:39 schreef Vallon het volgende:
[..]
OK... hoe pak je die exponentiële groei, laat staan simpel, dan aan ?
Ik denk dat de reden van Rutte om de niet essentiële winkels tot noch toe open te houden is dat hij volgens hem en volgens de kenners van het RIVM geen redenen zijn om ze nu (al/pas) te sluiten.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 21:36 schreef roos94 het volgende:
Wat is eigenlijk de reden van Rutte om de niet essentiele winkels tot noch toe open te houden?
Dat is niet alleen jouw punt. Gelukkig zien een hoop mensen dit wél in.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 21:39 schreef Tijn het volgende:
[..]
Mijn punt is: als iemand van 30 in Lombardije in een auto-ongeluk terecht kwam vorige week, is-ie mogelijk niet goed geholpen vanwege het aantal coronapatiënten in het ziekenhuis. Als zo iemand dan komt te overlijden staat-ie niet als "overleden vanwege covid-19" geregistreerd, maar het virus is wel de reden dat deze persoon niet meer leeft.
Dat is helemaal juist. Ik denk alleen dat dat percentage momenteel niet in verhouding staat met de groep ouderen.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 21:39 schreef Tijn het volgende:
[..]
Mijn punt is: als iemand van 30 in Lombardije in een auto-ongeluk terecht kwam vorige week, is-ie mogelijk niet goed geholpen vanwege het aantal coronapatiënten in het ziekenhuis. Als zo iemand dan komt te overlijden staat-ie niet als "overleden vanwege covid-19" geregistreerd, maar het virus is wel de reden dat deze persoon niet meer leeft.
De helft gaat vrijwillig dicht, dus tot nog toe goed ingeschat. Centra zijn leeg zonder dat het opgelegd is vanuit de overheidquote:Op zaterdag 21 maart 2020 21:41 schreef vosss het volgende:
[..]
Ik denk dat de reden van Rutte om de niet essentiële winkels tot noch toe open te houden is dat hij volgens hem en volgens de kenners van het RIVM geen redenen zijn om ze nu (al/pas) te sluiten.
Ik zal toch moeten eten.quote:Op zaterdag 21 maart 2020 21:42 schreef Rewimo het volgende:
[ afbeelding ]
Allemaal hieraan houden. Dan hoeft Mark niet meer boos op ons te worden
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |